Versierde Ververstraat vierde begin Leidse Jeugd Olympiade Lugdunum opent nieuw complex ng *2 Kleuters leefden zich uit Jeugd wilde in DD-bus Uw mening Programma Leidse Jeugd Olympiade WOENSDAG 21 JUNI 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 3 Jl es klaar voor de driewieler start (Van een onzer redacteuren) ,EIDEN „Hartstikke leuk "hier, maar ik krijg wel pijn in t mijn rug ervan", lachte een moeder, die een wandelwagen met wollig ingepakte baby met rode wangetjes in een opdrin gende menigte staande wist te er houden. Het was een dolle boel, gisteravond in de Ver- ver(speel)straat, waar de Leid- (shse Jeugd Olympiade 1972 onaer "grote belangstelling van de buurtbewoners van start ging. Het was tóch al feest in de Ver- :rstraat nu onlangs het auto- Achter dit bord begint een leefbare straat groeven 1 monster aan banden is gelegd en de jeugd en minder goed ter been zijnde ouderen er zonder levensgevaar hun gang kunnen gaan. Als men de straat vanaf ar y de Oude Herengracht betreedt roept een bord het in geïmprovl- nit seerde uitvoering al uit: „Het is eindelijk een feit, in de straat er leefbaarheid. Hoera beseffen eigenlijk nauwelijks hoe we het hebben", vertelde de heer J. Kuisen, voorzitter van het actiecomité Ververstraat en Kmgeving, tevreden. „Er gaat E.O. mg Worg zelfs het gerucht, dat volgende week van gemeentewege begon nen wordt met een definitievere vorm van de aanleg. Ik heb er ooit wel eens aan gedacht te verhuizen, maar nu het er naar uitziet dat we hier gewoon fijn met z'n allen kunnen leven dénk ik er niet meer aan. Ik blijf." Zijn medestraatbewoners schij nen hetzelfde idee te hebben. Hoe kan het anders met zo'n jo fele boel buiten. „Leve onze speelstraat", heet het er nu. In deze sfeer begonnen de eerste evenementen van de onder aus piciën van de Leidse Courant staande Jeugd Olympiade, bezij den het groene perk met de bij na plat getrapte jonge aanplant (die weg gaat als de grond voorgoed aan de jeugd wordt Rond de speelattributen, de spring- en zitpaddestoelen en de kleurige klimtoestand met ga ten, bouwden even later de tien tallen kleuters hun eigen feestje op, nauwelijks in de hand ge houden door moeders en zussen. Hier en daar werd wat ingelo pen en gevallen en toen een maal organisator K. Borsboom de eerste fluit gaf, was het hek van de dam. Daar ging het grut op de driewielertjes van start, sommigen onder gehuil, ande ren "jreed lachend in de schild padden-race, aangemoedigd door het publiek. Nu en dan maakte een kleintje een crash, pardoes op z'n neus, maar dan was er meteer. assistentie om het hulpeloze deelnemertje te troosten en weer op het rechte pad te zetten. .Hup, rijenklonk 'het luid van alle kanten. En wat kun je er als vierjarige dan aan doen als je achteruit in plaats van vooruit gaat? Soms viel een coureurtje of c ureuse uit de strijd. Geen nood, want aan de finish wachtte steeds een troost prijs, want de Ververstraters en omwonenden hadden een stevig 200 galden bijeen en uit de buurt kwam daar nog eens zo'n 100 gulden bij. Er waren giften van 25 gulden. En dan nog de geschenken van de middenstand van Haven en omgeving. Alles ging met gulle hand. De start van de Leidse Jeugd Olympiade is best geweest. „Morgen moeten jullie het hele maal zelf doen", waarschuwde coördinator J. Vervoorn, die ge durende de Olympiade aan de LC-bus vastgeroest zit. De Ver verstraat gaat immers van avond nog even door, voor de grotere jeugd. De bus staat dan op Groenoord, mèt Vervoorn, van wie de Ververstraters in elk geval wat geleerd hebben. Freek Gerkema, PSP-raadslid, die de Ververstraat van z'n le ven niet in de steek zal laten, gaat proberen een geluidsinstal latie te pakker te krijgen. Die zal men bij de skelterraces hard nodig hebben. „Dat zit er weer op", zei na af loop actiecomité-voorzitter Kui sen. „Het was een klein beetje chaos, maar dat is nou juist het leukste. Zoiets met die kleine kinderen moet niet volgens vaststaande regels gaan. Het plezier dat we hier hebben ge maakt, is belangrijk voor do saamhorigheid." Het móést er nog even bij hem uit: „Wót een straat hebben we nu gekregen. Kijkt u maar eens: we durven gewoon bloembakken buiten neer ie zetten." de Katiol 9.20 Openl Inklljk te Lichte gr moderne! enPrHaag| ïalitelten. Uitzending dikalen; delinpren. en PvS erlchten). 00 Mobiel. spannend het ieuwe school ezinsverzor^ing q Mor sk war tier uitbesteed) en het welgemeend advies „Laat uw hond hier niet poepen". De allereerste activiteit werd op gebouwd rond de knalrode dub beldeksbus van de Leidse Cou rant waarvan luidsprekermuziek en -stemmen de ruimte inschal- den en waar het wedstrijdsecre tariaat (voor zover het niet bui ten in het gewoel was onderge doken) de hoofden koel trachtte te houden. Zo gauw had de jeugd de vierwie lige Londenaar niet in de gaten, of er volgde een bestorming van het voertuig. Iedereen wilde er een ritje mee maken. Maar in Nederland stuit je dan meteen op afgebakende rechtsgebie den. Zo'n fancy-bus is namelijk niet om mee te gaan rijden, want dan komen de Spoorwegen en de zustermaatschappijen in het geweer met hun concessies. Daarom is de Leidse Courant bus een vriendelijke, behulpza me en bezienswaardige dubbel dekker, maar je moet er uit blijven. Jammer, want een hooggezeten ritje maak je niet elke dag. fonds gevormd waaruit geput kon worden. „Laat de kinderen allemaal hier komen", riep la- dyspeaker mevrouw Silvester (die de penningen van het actie comité behóert); „ze krijgen niet alleen een ijsje, maar ook een sinaasappel en een snoep je." Twee uur lang kon men getuige zijn van de kostelijkste tonelen bij het aardappellopen, het fiet sen en het zaklopen. Je zag kin deren winnen, op het parcours blijven steken en in snikken uit barsten of op z'n dooie gemak achteraan komen zeulen. Wat maakt dat uit? Als je maar feest hebt. Nou, en dat hadden ze daar, gisteravond in de ver sierde Ververstraat. Ondanks het gure en winderige weer. De inspanningen van comitéleden als mevrouw Silvester, de fami lie Munster en de heren Bors boom en Verda, die de limona de lieten vloeien, en handenvol prijzen uitdeelden, zijn beloond. De afgelopen dagen hóeft de buurt laten weten, dat iedereen Vaders en moeders hadden in de Ververstraat minstens even veel „Fluitist" K. Borsboom maakt de baan vrij voor de prille coureurtjes meedeed. De moeders brachten plezier als hun kinderen. De Interkerkelijke Op- lidingsschcol voor Gezinsver- irgsters wil een nieuwe oplei- igsschool met internaat gaan tuwen. Bij de gemeente heeft ij verzocht een stuk grond van "10 m2 hiervoor te mogen ko- Het perceel is gelegen aan Turkooislaan. Jvoorgenomen bebouwing komt Rndiojouiftereen met de bestemming pjjan de gronden volgens het be- m ïmmingsplan. innaartjes perste ronde !™i'den De eerste winnaar- 'o°'t*ies van de Lsidse Jeugd 'Ie: jOiympiade zijn binnen. In de maarerverstr3at werden de vol- ;ende kleutersuccessen be- aald: driewielertjes 1. Dino an Es, 2. Sandra van Weer- Kindje Van der aardappellopen 1. Slingerland, 2. Kindje 'an der Meer (nogmaals), 3. Nlejkleuter Van der Hulst; zaklo- iiesprnfrrariPen 1. André Dijn. 2. Ronnie JrtiortlCJ^ansetl er> 3- Jolanda Dijn '.n 17.101 net de aansluiting met 17.05 tfwaar winnende broer miste). Leiden Lugdumum heeft een nieuw sportcomplex. Twee speelweiden, een hardoefenter- rein en een recreatieruimte worden zaterdag officieel ge opend. Tevens wordt er dan „open dag" gehouden. Het nieu we complex, dat ook een speel tuin omvat is volgens het be stuur vooral zo mooi gewor den dank zij de zelfwerkzaam heid. Ruim 45 leden, de vaste kern. hebben er menig avondje aan besteed om hun 'vakkennis' in daden om te zetten. In plaats van de geplande vier kleedka mers zijn er zes gekomen. Twee daarvan zijn het eigendom van Lugdunum, de overige van de gemeente. Het clubgebouw is het pronkstuk van het complex. Vergeleken met het oude aan de Haarlemmerweg, dat 98 m2 tel de, zijn er voor de voetbalre creanten nu uitgebreide moge lijkheden op een oppervlakte van 460 m2. Het oude gebouw zal te zijner tijd bij het woon wagenkamp getrokken worden. Het bestuur van Lugdunum streeft nog naar een overdekte tribune. Veel uitbreidingsmoge lijkheden heeft de vereniging verder niet meer. Wellicht kan men. volgens voorzitter Prevoo. in de toekomst uitbreiden naar het Docos-terrein, dat gedeeld moet worden met UVS. Docos gaat dan naar een terrein aan de Morsweg dat over vijf jaar gereed moet zijn. Een grote handicap noemt het bestuur de toegang tot de terreinen. Er is slechts een ingang en die ligt aan de drukke Oegstgeester- weg. Besprekingen over verbe tering hiervan zijn gaande met de gemeente, maar tot nu toe zit er niet veel schot in. ALKEMADE Zoals bij de ingekomen stukken voor de raadsvergadering van maan dag a.s. is vermeld is de ambtstermijn als burgemees ter van Alkemade voor bur gemeester P. M. F. Smolders ingaande 1 november 19971 weer met 6 jaar verlengd. -.vk- Zaklopen onder het kritische oog van de buurt valt niet n Veilig Verkeer LISSE De afd. Lisse van het Veilig Verkeer Nederland gaat met een ledenwerfactie probe ren de terugval in het aantal le- 30-12.70. B II 2.80. verloor leden den op te heffen. De afdeling telt nu 397 leden, maar dat is minder dan vorig jaar. De te rugval wordt geweten aan de centrale contributie-inning. In het nieuwe afdelingsjaar zal gewerkt worden met een begro ting vnn ƒ13.746.--. Aan inkom sten heeft de penningmeester weliswaar een tekort van ƒ416,--, maar het voorgaande jaar ken worden afgesloten met een batig saldo van ƒ1.789,83, zodat geen contributieverhogen- de maatregelen genomen be hoefden te worden. Ard Schenk in Noordwijk NOORDWIJK Ard Schenk komt vanavond op uitnodiging van de volleybalvereniging DIO het startschot geven voor de zo- meravondstrandloop. Deze pres tatietocht is de eerste van een aantal zomerstrandlopen, die DIO van 22 juni tot 17 augustus organiseert. De deelnemers hebben de keus tussen vier en acht kilometer. Bij het afleggen van het par cours gaal het er niet om zo snel mogelijk bij het eindpunt te zijn, ieder mag in zijn eigen tempo de kilometers afleggen. Iedere deelnemer die de door hem gekozen afstand haalt, krijgt een herinneringsmcdaille of -lintje. De kaarten zijn te krij gen in de hokjes aan het strand. Grote dank Hierbij betuig ik mijn grote dank aan alle mensen, die. op welke wijze dan ook. meegeholpen hebben om het Ziekentridullm in de Christus Dienaarkerk te Zoeterwoude te doen slagen. Alles was prima en ik hoop, dat met mij alle zieken genoten hebben van deze drie mooie va kantiedagen. M. W. Koppers-Noordover, Leiden. LEIDEN In het bijzijn van de Leidse Courant-dubbeldekker heeft de Leidse Jeugd Olympia de nog het volgende voor do boeg: GROENOORD (speeltuin) van daag, woensdag 21 juni: 19.00 uur zeepkisten- en kinderwagen- race voor 9-11 on 12-14 jaar. Donderdag 22 juni 10.00 uur hin- dernlsfietscn 9-11 en 12 t/m 14 jaar; vrijdag 23 Juni 19.00 uur zaklopen-aardappelrace voor 6 en 8 jaar; zaterdag 24 juni 10.00 uur 's morgens viswedstrijd voor kinderen van 8 t/m 14 jaar, 14.00 uur speeltuinkermis. HAAGWEGKWARTIFR-ZUID- WEST (speelweide aan Tous- saintkade) maandag 26 juni 19.00 uur hindernisfietsen 9 t/m 11 jaar en 12 t/m 14 jaar; woensdag 28 juni 19.00 uur zak lopen en aardappelrace voor 6 t/m 8 jaar. PLAN NOORD-DE KOOI (Heren singelemplacement; maandag 26 juni 19.00 uur hindernisfiet sen 9 t/m 11 en 12 t/m 14 Jaar; dinsdag 27 juni 19.00 uur zeep kisten- en kinderwagenracc 9 t/r II en 12 t/m 14 jr.; woens dag 28 juni 19.00 uur hoepelen 9 t/m 11 en 12 t/m 14 Jaar. CLUBHUIS „DE TAMBOERIJN" (Valeriusstraat) woensdag 28 juni 15.00—17.00 uur aardappel- ra en zaklopen 68 jaar, hin dernisfietsen 911 en 1214 jr.; donderdag 29 juni 19.00 u. skel- tjrrace jongens 9—11 en 12—14 jarr, kinderwagenrace meisjes 11 en 12—14 jaar. RIJPWETER1NG Dc ou ders en belangstellenden die op zaterdag 5 augustus a.s. de laatste kampdag en slui ting van de jcugdvierdaagse te Breda willen maken kun nen zich vrijdagavond aan staande van zeven uur tot kwart voor acht in het dorps huis daarvoor opgeven. De kosten bedragen f 7,50 per persoon. Bij die gelegenheid kan ook het geld voor de kampweek van De Rippers worden voldaan.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3