Buitengebeurens in zomerprogramma AVRO Mensen, mensen, mensen vertellen hun verhalen aan Gerard v.d. Berg TERUGBLIK Musical Hair herboren terug Hou het scherm in 't oog Kinderen uit Moskou zingen en dansen week lang in ons land PAGINA 2 LEIDSE COURANT VRIJDAG 9 JUNI 1972 VR] Maya Habraken in Hartenvrouw HILVERSUM De AVRO heeft in zijn zomerprogram ma ten eerste enige buiten gebeurens geplaatst en ten tweede show, documentaires en film. Onder buitengebeu rens zijn te verstaan de Ral ly Cross te Valkenswaard en het open tennistoernooi op het Melkhuisje te Hilversum. Wat de amusementsprodukties betreft, zullen de Drieluik programma's, eens per maand via Nederland I, dit keer worden gepresenteerd door Herman Emmink. Deel 1 van Drieluik omvat weer de Nieuwe Oogst-competitie, waarin een aantal kandida ten hun prestaties tonen aan een deskundige jury. Uit ie dere ronde gaan drie deelne mers over naar de finale op zaterdag 19 augustus. Deel 2 bestaat uit het spelletje Wie van <!e drie? en deel 3 heeft betrekking op Goed Geoogst. Voor de eerste uitzending op zaterdag 24 juni wordt be roep gedaan op de Cabaret Comedians Karei de Rooij en Peter de Jong als Mini en Buitenlandse amusementspro dukties, die op het program ma staan, zijn Carol Burnett Show, The Goodies, de B.B.C.-produktie, die tijdens het onlangs gehouden festi val te Montreux werd be kroond met de Zilveren Roos, het New Seekers-con cert in de Royal Albert Hal in Londen, José Felüciano en de Des O'Conner Show. Ten slotte worden in de komende weken vier Beat-specials en in de maand juli een show rond Pierre Kartner uitge zonden. Medio september Diny de Neef in „De man van boven" Dat het t.v.-seizoen langzamer hand in rustige, zomerse wate ren verzeild raakt bleek giste ren. Er was weinig om op terug te blikken. Eigenlijk was er slechts één echt-opmerkelijke uitzending: ter visie van de NOS die goed achter de parlementai re actualiteit aanzat en terzake de strijdvraag over het toelaat bare promillage alcdhol bij snel verkeer zelfs een belangwekken de test invoerde. „Berichten uit de samenleving" van de VPRO zou minstens zo opmerkelijk hebben kunnen uit vallen. Er werden boeiende beel den en uitspraken geboden van een huldigingsbijeenkomst van dr. Samuels, de omstreden arts die beweert het middel gevon den te hebben dat de strijd te gen kanker beslechten kan. Die reportage was voortreffelijk, maar er werd geen achter grond-informatie geboden. De VPRO-rubriek heeft een still die dat misschien niet toelaat, maar in de aflevering van gisteren werd overduidelijk bewezen dat de formule van „Berichten" domweg niet deugt. Omdat ze een kennis veronderstelt die zelfs bij de kleine groep van VPRO-kijkers niet aanwezig mag worden geacht. De TROS sloot twee ..weldadige" programma's af. Er werden flinke bedragen afgedragen voor de orang-oetans en voor de mensen in nood die baat hebben bij het Koningin Juliana Fonds. We blijven het griezelig vinden dat omroepen floreren door deze methode. We zijn gek op orang-oetans en op mensen die het Koningin Juliana Fonds no dig hebben. Maar we vinden het gewoon eng als omroepen populariteit gaan verwekken door collectes-voor- het-goede-doel. Daarbij n.b. de Prins der Nederlanden opvoe rend om de TROSse voortreffe lijkheid aan te tonen. De Prins behoorde overigens zo'n spelletje te doorzien... De TROS startte een nieuwe Amerikaanse politie-serie De FBI, voortreffelijk routinewerk uit het land dat t.v.-routine met succes aan de lopende band af levert. Eigen TROS-producties „Wereld op Water" en „Op uw gezond heid" boden nuttige informatie, maar werden ontsierd door twee elementen: op de eerste plaats de cliché-matige aanpak, nee het misbruiken van Toon Her mans bij de medische vakantie- tips en de overdadige lyriek over de Zuiderzee-botters Aan de andere kant is er bij de TROS teveel sprake van een brutaal reclame-element. Bij voorbeeld voor Transavia, de maatschappij die kennelijk veel TROSsers gratis vervoert, maar ook voor medische preparaten die in „Op uw gezondheid" on bevangen geadverteerd werden. Werden hier codes overtreden? Zijn steekpenningen in het ge ding? We zullen het nooit weten, maar we vinden wel dat de TROS zichzelf verdacht maakt... Vg. Marius Monkau zorgt voor een nieuwe Hair-musical (Van onze showredactie) AMSTERDAM De musical Hair zal op 1 juli in de Stads schouwburg in Tilburg herboren in landelijke première gaan. De musical is door regisseur Marius Monkau in een geheel nieuw jasje gestoken cn wordt geproduceerd door de Amster dammers Theo Desmet en Jac. de Badts. De nieuwe opzet heeft ook een spelerswisseling tot gevolg ge had. Van de na 550 voorstellingen uitgebluste beze ting van 20 spelers van de eerste Nederlandse versie van Hair zijn tien man overgebleven. Met eenzelfde aantal is de bezetting op het oude niveau gebracht. Voor de muzikale begeleiding, is de tienmansformatie Ambrosia uit Eerbeek aangetrokken. De spelers, bij wie Hans van der Gragt (Oh Calcutta) de in Am sterdam wonende Zweedse Mette Anthonson en Marius Mon kau zijn deze week begonnen met repetities. Naast Bertie van Avezaath, Hansje Ravesteiin en Carmen Eerzei speelt Sumire Ray. de grote rol van Sheila. De man nelijke hoofdrol wordt vertolkt door de 38-jarige Duitser Jelle Balder. die ook in Duitsland de hoofdrol speelde en onlangs een tournee van vijf maanden door Duitsland heeft beëindigd van de musical Jesus Christ Superstar, waarin hij Jezus speelde. Birgit Nilsson op AVRO-tv Films Voorts komen de volgende films op het scherm: But I don't want to get married. Wild women. Love, hate, love, The house that would not die, The old man who cried wolf, Weekend of ter ror, Dr. Cook's garden, Ri ver of gold eh Assault on the Nieuw is het 13-delige Franse feuilleton Sebastien en de Mary Morgane, waarin het hoofdrolspelertje Mehdi uit Parijs als Sebastien weer een aantal grote avonturen beleeft. Ook nieuw is de avonturense- rie in drie delen voor de jeugd Brave boys in Africa ('n Avontuurlijke vakantie in Afrika). Een nieuw filmprogramma voor de jeugd op zaterdag en/of woensdagmiddag heet Trumpto. Iedere aflevering van deze popfilmserie duurt ongeveer vijftien minuten. Op het gebied van dramatische produkties brengt de AVRO in de maanden juli en augus tus onder meer Les Lettres de mon Moulin (ORTF-pro- duktie), gebaseerd op verha len van de beroemde Franse auteur Alphonse Daudet, en Der Prozess Maniotli van R. A. Stemmle op het scherm. Voorts zijn er de televisiespe len Varna met muziek van Eugen 11 Hin en Das Wunder van Wolfgang Mühlbauer. Voorts zorgt de AVRO voor de uitzending van het in 1970 bekroonde televisiespel voor de jeugd, De main van bo ven, geschreven door Jan Koedam (Rotterdam), met Ton Lensink, Diny de Neef en Wim Zomer in de hoofd rollen, en medio september voor het blijspel Harten vrouw van William Douglas Home (vertaling Alfred Plei ter) met Maya Habraken. Ton Lensink en Maxim Ha- mei in de belangrijkste rol len. Als incidentele kunstuitzending is er ook een programma rond de beroemde Zweedse operazangeres. Birgit Nilsson. Informatie In het kader van de informa tieve uitzending zijn er drie programma's (eens per maand op zaterdag), getiteld Dag Nederland, waarin die per zal worden ingegaan op een aantal mogelijkheden voor een dagje uit in eigen land. Voorts wordt de aandacht van de kijker gevTaagd voor een aantal grote documentai- res/reisfilms Zo bijvoor beeld Mekka, the forbidden city (een filmreportage van wat zich in en rond Mekka afspeelt). Ethiopia: the hid den empire (het keizerrijk in N.O.-Afrika dat tot 1936 de naam droeg van Abessinië), Journey to the high arctic (eert flilimvetrxilaig vain het le ven in het Noordpool-gebied Arctica), Patrol into the sto ne age (ontmoeting met een stam uit het stenen tijdperk In Nieuw Guinea), Out of the shadow into the sum (de be klimming van de Noordwand van de Eiger in Zwitser land), High life animals of the alps (het leven van de dieren in de Alphen geduren de de vier jaargetijden), Ki- faru: the black rhinoceros (een biologische studie over de rinoceros in Afrika), The last tribes of Mindanao (een documentaire over een aan tal stammen op het Filippijn se eiland Mindanao die door civilisatie ten onder dreigen te gaan), Say goodbye (een documentaire in samenwer king met het World Wildlife Fund over het uitsterven van bepaalde diersoorten) en Born te be small (een repor tage over de lilliputter). Vanavond is de eerste uitzen ding van het nieuwe NCRV- programma Mensen, men sen, mensen, dat wordt ge presenteerd door Gerard van den Berg, bekend van zo va der, moeder, dochter, zoon Mensen, mensen, mensen speelt zich af binnen een vaste kring van 26 toeschou wers. Deze mensen kunnen meedoen in het programma, in de actuele discussie en ze werken ook mee aan het spelletje Wie is dat? De mens staat in dit program ma centraal. Het gaat niet om beroemdheden maar wel om gewone mensen die niet op de voorgrond treden en toch boeiende dingen kunnen vertellen. Van tijd tot tijd krijgen de kij kers de gelegenheid achter de schermen van de NCRV- radio en televisieprogram ma's te kijken. Verder worden er in het pro gramma record-pogingen ge daan, men kan kennismaken met de grote pechvogel en er wordt gezongen en muziek gemaakt. Dit programma wordt deze zomer zesmaal uitgezonden, steeds vanuit de Rotonde van de Rijnhal te Arnhem. Ned. I 21.00 uur. Nooit meer huilen De Ev. Omroep laat een ex- verslaafde en bendeleider aan het woord, die tot inkeer Ned. 1 19.05 uur. Joegoslavië Joegoslavië is meer dan alleen een veelbezocht vakantie land. Het is het enige Bal- kanland dat los van het oost- blok met een zekere mate van succes zijn eigen socia listische weg gaaf. Het is ook het enige land ter wereld waar het arbeiders-zelfbe stuur zo duidelijk zijn prakti sche bruikbaarheid bewijst. Zeventien dagen lang was NCRV-regisseur Leo Moen met zijn filmteam in Joegos- slavië om een programma te maken over de politiek, de economie en het toerisme, zaken die daar erg nauw met elkaar zijn verweven. Regisseur Moen bezocht o.a. een papierfabriek in Maglai en sprak daar langdurig met arbeiders en leden van de arbeidersraad. Zijn ervarin gen in andere delen van Joe goslavië waren ook van dien aard dat hij het idee heeft gekregen van een geweldige openheid. Hier en daar was wel enige reserve, maar op alles wat ik wilde weten kreeg ik ant woord, aldus Moen. Ned. I 22.10. Zoetermeers koor De chr. oratoriumver. Cantate Deo te Zoetermeer en het Katwijks Mannenkoor Jubila te komen op het scherm met vredesliederen. Aan het or gel Addie de Jong. Dirigent Sander van Marion. Ned. I 22.55 uur. Pi po Dp het witte eiland woedt de strijd om het witte ei. De boeven krijgen hulp van ook al niet zulke heel goede men sen, waardoor de toestand er steeds donkerder begint uit te zien. Het huisje van de schilder wordt doelwit. Ned. II 19.05 uur. Benefietwedstrijd Bij het samenstellen van deze agenda bleek de kans aanwe zig, dat de VARA de bene fietwedstrijd van Feyenoord op het scherm zou brengen. Dit zou dan leiden tot 'het vervallen van de program ma's Commissaris Maigret en Een zoen van de juffrouw. Uit de kunst Een attractieve greep uit het wekelijks cultureel gebeuren op gebied van ballet, toneel, muziek, museum, film en beeldende kunst. Ned. II 22.10 uur. Fabeltjeskrant komt terug (Van onze radio- en tv-re- dactie) HILVERSUM - Zoals wij onlangs al meldden wordt de kans steeds groter, dat de Fabeltjeskrant op ze ker moment weer op het scherm zal terugkeren. De schrijver Leen Valke nier wenst alleen een tijd je rust. Voor de laatste maanden van dit jaar be schikt de NOS over een serie over een mallotig aapje, waarvan Max Ap pelboom de geestelijke vader is. Het ensemble Kinderen van Moskou" aan het werk (Van onze showredactie) AMSTERDAM Deze maand wacht Nederland een uniek theatergebeuren uit de Sow- jet-Unie. Ruim 130 kinde ren uit Moskou, geselec teerd uit het zang-, dans- en muziekensemble Loktew, gaan in dé drie grote steden in ons land exclusieve optre dens verzorgen. De kinderen zijn allemaal amateurtjes in de leeftijd van 7 tot 16 jaar. Charles Aerts' theaterproduk- ties en Bob Peters jr., die het programma presenteren, zijn zelf naar de Sowjet-Unie geweest om te constateren, dat het optreden van deze kinderen een boeiende, voor Nederland nog nooit vertoon de attractie is. De kinderen treden op 17, 18 en 19 juni op in de Rotter damse Ahoyhallen, op 20 juni een eenmalige voorstelling in het Haagse Congresgebouw en op 22, 23 en 24 juni in het Amsterdamse RAI-ge- 1.500 kinderen telt de groep van Loktew in totaal, die de laatste jaren net zeer veel gemaakt TELEVISIE HEDEN NEDERLAND I heeft door o.a. Japan, Frank rijk en de Oostblok-landen. Voor veel Moskouse kinderen is de dansschool van Loktew de eerste aanzet om verder te komen. De kinderen krij gen een uitgebreid professio neel opgezet studie- en op voedingsprogramma, waar aan vooraanstaande pedago gen en kunstenaars mede werken. De kinderen krijgen b.v. lessen van het Bolsjoi- theater. Het programma voor ons land bestaat uit zang, dans en muziek, uit alle streken van de Sowjet-Unie, ook de be roemde tenendans uit Geor gië, fragmenten van beroem de opera's, volksliedjes uit andere landen en bij wijze van slot een rondedans van alle kinderen van de wereld. Apart voor ons land hebben de kinderen zelfs een origi nele klompendans ingestu- De kinderen brengen de dagen in ons land door in de bossen bij Zeist. Tussen de uitvoe ringen door willen ze bezoe ken brengen aan de Efteling, Madurodam. Artis enz. EO: 18.45 uur Fabeltjeskrant 18.55 uur Journaal Ik zal nooit huilen Journaal 19.05 20.00 u NCRV: 20.21 uur Hier en nu 21.00 uur Mensen, mensen, mensen Joegoslavië (documentaire) Het Katwijks mannenkoor 23.05 uur Journaal 22.10 i 22.55 i NEDERLAND II VARA: 18.45 uur Fabeltjeskrant 18.55 uur Journaal 19.05 uur Pipo op Bizarra 20.00 uur Journaal 20.21 uur Commissaris Maigret 21.45 uur en een zoen van de juffrouw NOS: 22.10 uur Uit de kunst 22.40 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag MORGEN NEDERLAND I uur Teleac uur Journaal uur Klassewerk uur Teleac uur Fabeltjeskrant uur Journaal uur Kinderzangfestival uur Journaal uur Algemene loterij Nederland uur Wie is Loesje? uur De slag om Monte Casino uur Bonanza uur Epiloog uur Journaal NEDERLAND II AVRO: 18.45 uur Fabeltjeskrant 18.55 uur Journaal 19.05 uur Stephen Stills (pop) 20.00 uur Journaal 20.21 uur Columbo 21.35 uur Televizier Sportpanorama 22.05 uur De Carol Bumett-show 22.55 uur Journaal RADIO HEDEN HILVERSUM 1 1S.OO Vakantietoeslag: licht program ma. 18.30 Nieuws. 18.41 Echo. 18.60 Verkenning: Informatief program- ma.18.5S Marktberichten. 19.00 IS) Eigen Fabrikaat: lichte muziek uit KRO-pruduklle, 20.00 In antwoord op Uw' schrijvenverzoekplatenpro- gramma, 22.00 (S) Voetlicht up: ka- baret, show en musical. 22.26 Over weging. 22.30 Nieuws. 23.38 Den Haag vandaag. 22.50 (S) Zomer- goal. 1sportprogramma met veel muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 8.00 Nieuws: 18.20-18.30 Uitzending van D'66; 20 00 Nieuws. VARA: 20.30 Carmen, opera van Blzet (2e en 3e acte) (opn). 22.55 Mededelin gen. 23.00 Nieuws. 23.10 Actualltel- ten. 23.20 (S) Moderne muziek (opn. v. d. Steierlscher Herbst 1971); 23.55-24.00 Nieuws. I SSEL 324 i 8.00 Nieuws. 18.05 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportberlchten. 18.30- Wegwijs wezen. 18.45 Sport. 18.55. I Taalwenken. 18.57 Amusementsmu- ziek. 19.00 Nieuws, actualiteiten eiT I lichte muziek. 19.40 Keurig Engelfc, 19.45 Boekbespreking. 20.00 Symfo- nische muziek. 22.00 Nieuws en De' zeven kunsten. 22.20 Casinomuzlelftj 23.00 Science fiction en Occultisme. 23.40-23.45 Nieuws. MORGEN HILVERSUM I ziek. reportages en berichten. (7.30 trum sociale verzekering. 12.20 dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw." 12.30 Nieuws. TROS 12.41 Q& Sleep-tros: lichte grammofoonmuzlek en berichten voor automobilisten.' 14.00 (S) Jazz-Sir: Jazz-cocktaULj 14.45 (S) Tross-Country 15.30, Nieuws. 15.33 (S) Revue 3.33: eerf1 lichte doe-het-zelf kursus in rev tig) spelen. 16.45 (S) Poster: licht mu ziekprogramma. 17.30 Nieuws. 17.32 Aktualiteiten. 17.52 Kort-blnnenkorL. HILVERSUM II 'ARA7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgym nastiek. 7.20 (S) Z.O.gevarieerd' programma met om 7.25 Van <Vfc voorpaginaom 7.54 VPRO: Deze. dag; 8.00 Nieuws: 8.11 Aetualltcltorir 9.35 Waterstanden; 10.30 (S) zaleofl dag Informatie; muziek en inform^-, i tleshow. (Om 11.00 Nleuv NOS: 15.05 De kor Zevendedags Adv< luzlekbeoefcnlng. ntisten17.15 Off lezing. NOS 17.2» Hebt u geluisterd radioproRrune ma's in de belangstelling. VARlv 17.55 Mededelingen. NCRV: 7.C0 NU /s. 7.02 P< 900 NU Vers 10.00 Nieuws, bij de koffli 10.03 Mt»I <11.00 Nieuws.) Elpee Pop. 13.01 geen namenv.Tz..ekbl<itenprogi anu| ma. <14.00 en 15 00 Nieuws.» lo.OT Nieuws. 1C.03-18.0Ü Spo U5.00 N men.edn.55*\V< cht en toneelagenda. 13 2J platen, 14.00 Nieuws. 14 01 id amusementsprogramml euws) 16 00 Hoorspel. 16.J De kreet op de Andries „We zi moeten wogen, herwegt geerakk kele wi; ook buil loonsupi den ingt ken ten kom ens LEIE uit: H. H. J. mevroi pennin cretari staartl; schend Ehren het la van D''

Leidse Courant | 1972 | | pagina 2