Coureurs in Giro namen rustdag FC Den Haag nam afscheid van Jezek PIET DE WIT GREEP TITEL 50 KILOMETER RANDY MATSON GEBRUIKTE STIMULANTIA" PARABIAGO De Belgi sche wielrenner Roger de Vlaeminck heeft gisteren de vijftiende etappe van de ronde van Italië gewonnen. Deze rit in de omgeving van Paradiago had een lengte van 168 kilometer. Eddy Merckx behield de roze trui. Aan de vooravond van de eerste SS zware Alpenetappe hebben de renners in de ronde van Italië de strijd gemeden. In een groot, geheel gesloten peloton hebben z>ij de zes ronden van 28 km op het circuit bij Parabiago afge legd. In de massasprint van 72 renners aan de finish was de zege voor Roger de Vlaeminck, zevende in het algemene klasse ment met ruime achterstand op zijn landgenoot Eddy Merckx, die al vanaf de zevende etappe de leiderstrui draagt. Belg) 10. In dezelfde tijd als de winnaar. Algemeen klassement na de 15e etap pe: 1. Merckx (Belg) 75.57.03. 2. op 3 03 3 Glmor Roger de Vlaeminck gaat onbedreigd over de finish. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Vaclav Jezek en FC Den Haag zijn defini tief uiteen. Gisteravond namen bestuur, spelers, leden en pers in Le Coq d'Or afscheid van de Tsjechische trainer die de Haagse ploeg drie jaar heeft gediend. Op de druk bezochte receptie na men tevens jeugdtrainer Rob Baan, die oefenmeester wordt bij het Venlose VVV en mas seur K. Steffens afscheid. In zijn openingwoord memoreerde voorzitter Choufoer de grote waarde van de heer Jezek, die hij vooral prees voor zijn een voud. „Jezek is geen uitblinker op tactisch gebied, ook geen specialist op technisch terrein, maar de capaciteiten op beide vlakken maakten Jezek voor FC Den Haag een bijzonder waar devol trainer", aldus de heer Choufoer. „Uit de wijze waarop wij van onze kant hebben ge probeerd de verblijfsvergunning van Jezek te verlengen en de manier waarop Jezek zelf he mel en aarde heeft bewogen om nog langer hier te blijven blijkt dat beide partijen graag met el kaar w^ren doorgegaan. Het heeft echter niet zo mogen zijn. En dat is bijzonder jammer." Namens de spelers voerde Aad Mansveld het woord. Ook de aanvoerder van FC Den Haag merkte op dJt het team de trai ner met lede ogen ziet vertrek ken. „In de rust van de wed strijden maakte U altijd aante keningen", sprak Mansveld tot Jezek, „en om dat nu voortaan overbodig te maken bied ik u namens de spelers een cassette recorder aan." De heer Jezek ontving van het be stuur van FC Den Haag een grote ingelijste foto van 't elftal ■waarmee hij dit seizoen heeft gewerkt. In zijn dankwoord, dat Vaclav Jezek volledig in het Ne derlands voor de microfoon bracht, deelde Jezek, die nog niet weet wat voor werk hem in Tsjechoslowakije wacht, mee dat hij ook met weemoed ver trekt. „Ik heb in die drie jaar dat ik hier heb gewerkt veel vrienden gemaakt. Ik hoop dat die relatie nog lang zal voortdu- at) i op S.39. I Vlaeminck (Belg) op 9 05. 8. Galdos (Spa) op 10.00. 9. Panlzza (It) op 10.19. 10. Schlavon (It) op 11.06. Ook de zesde etappe van de ronde van Oostenrijk voor amateur wielrenners is geëindigd in een Nederlandse overwinning. Jacob Lange arriveerde, na 178 kilo meter vanuit Innsbruck, als eerste in Salzburg. Hij had een voorsprong van 25 sekonden op de Oostenrijker Robert Csenar en Piet van Katwijk. Aad van der Hoek werd zesde en Jan Spetgens zevende. De Oostenrij ker Wolfgang Steinmayr bleef in de leiderstrui. Algemeen klassement: 1. Stelnmavr (Oost) 22.27.41, 2. Mltteregcer 22.49.04. 22.49.38. 23.22.57. 27. Spetgens (Ned.) 23,24.03. De Nederlandse professional Jos van Beers is tweede geworden in een internationale wielerwed strijd over 158 kilometer in Sta broek. De zege ging naar de Belg Jos Abelshauwen, die de afstand in 3 uur 44 min aflegde. Van Beers had 1 min 40 sec. achterstand. De wielrenners in de ronde van Engeland hadden gisteren een rustdag in Bridlington, een bad plaats aan de Noordzee. Irak spaart voor oorlog BAGDAD Irak zal geen afvaar diging zenden naar de Olympi sche Spelen in München. Het Olympisch Comité van Irak heeft besloten al zijn middelen in dienst te stellen van de oor log tegen Israël. Dit is dinsdag bekend gemaakt door het offi ciële persbureau van Irak. Ook zullen geen Irakezen mogen fungeren als scheidsrechter bij het Olympisch basketbaltoer- nooi. Irak zal voorts niet uitko men in een Arabisch basketbal- toernooi, dat op 20 juni in Liba non begint. Bovendien heeft men de wereldkampioenschap pen body-building, die in novem ber in Bagdad zou worden ge houden afgezegd. ALKIVIAAR „Je moet natuurlijk goed rijden, maar ook wat geluk hebben", zei de 26-jarige Zaan kante! Piet de Wit bescheiden na dat hij gisteravond op de Alk- mai.rse wielerbaan de eerste kampioenstrui van dit jaar, die bij de profs over 50 kilometer, had veroverd. De Wit behaalde de titel met een ronde voorsprong dank zij de voorbeeldige samen werking met zijn ploegmakkers Gerben Karstens en Harry Jan sen van Rokado. Dit drietal reed deze koers, een individuele wed strijd nota bene, in volmaakte opofferingsgezindheid. Bijvoorbeeld na dertien kilometer al toen Harry Jansen erin zijn eentje op uitging en Gerben Karstens op kop van het pe loton zo opvallend ging zitten afstoppen dat Jaap Oudkerk en Cees Stam al rij dend met hem op de vuist gfingen. Dat Jansen het toen niet haalde, terwijl hij tot op 30 meter van de staart van het veld kwam, lag zeker niet aan Kar stens. Die liet zich nog afzakken ook om zijn ploegmakker bij te trekken werd toen wel tot de orde geroe pen. De strijd om deze vakante titel - Peter Post won vorig jaar maar moest zich nu beperken tol het lossen van het strrtschot - bleef enerverend. Er volg den ontsnappingspogingen van Leo Duyndam, van Cees Stam, van Jaap Oudkerk, die echter steeds werden ver ijdeld door de Rokado-trein. Halverwege kwam de definitieve schei ding. Opnieuw was het Cees Stam, die een halve ronde pakte en nu Hoekstra alleen (de Fries verdween korte tijd la ter in de achterhoede) en vervolgens Koel, Oudkerk, De Wit en Karstens ach ter zich kreeg. Dit vijftal slaagde en had na 30 kilometer de aansluiting vol bracht. Hierna kwam tenslotte de ont snapping van De Wit in het gezelschnp van Janbroers en Jansen en toen ook die was gelukt stond niets meer een ti tel van de Zaankanter in de weg. Uitslag: 1. Plet de Wit iWormer) 1 uur 6 min. 16 sec.op een ronde: 2. Gerard Koel (Hoo- gcrholde); 3. Gert)en Karstens (Prinsenbeek); 4 Cees Stam (Koog aan de Zaan); 5. Jaap Oudkerk (Nnarden); 6. HatTle Jansen (Wesl- /aan)7. Ben Janbroers (Zaandam); op twee ronden 8. Harrle van Leeuwen (Den Haag)9. Hnrm Ottenbro* (Hoogerhelde) 10. Alben van Midden (Hilversum). Sportwereld TOKIO Het Indonesische da- mesbadmintonteam heeft zich in Tokio via een overwinning met 71 op Canada geplaatst voor de halve finales van het toer nooi om de Uberbeker (offici- cieus wereldkampioenschap). DEN HAAG Het Pakistaanse hockey-elftal dat o.m. het aan staande weekeinde twee trai ningswedstrijden tegen Neder land zou spelen op het Sportcen trum Papendal te Arnhem, heeft zijn Europese toernee moeten afzeggen wegens gebrek aan belangstelling bij de aange schreven landen. EUTIN Het Nederlands ama teurvoetbalelftal heeft in Eutin met 4—2 gewonnen van een se lectie van Sleeswijk-Holstein. De ruststand was 10. Voor de Nederlandse doelpunten zorgden Ensinck (2x), Vreeburg en Veeken. DEVENTER Niels Overweg gaat naar Go Ahead Eagles. De 24-jarige centrale verdediger van DWS heeft een contract met de Deventer eredivisieclub getekend voor twee jaar. HAMBURG Trudy Walhof is te Hamburg in de eerste ronde da mes enkelspel van de internatio nale tenniskampioenschappen van West-Duitsland uitgescha keld. Zij verloor met 6—1 4—6 0—6 van de Tsjechische Vlasta Vopickova. Marijke Schaar be reikte de tweede ronde doordat haar tegenstandster, de Canade se Jane O'Hare verstek liet gaan. AMSTERDAM Voor de compe titie betaald voetbal B-elftallen .werd de wedstrijd AiaxAZ 67 gespeeld. AZ '67 won met 10. 55 LOS ANGELES De Ameri kaan Randy Matson, we reldrecordhouder kogelsto ten, heeft dinsdag tegen over Amerikaanse jour nalisten verklaard, dat hij enkele jaren geleden ste- roiden heeft gebruikt. Dit zijn preparaten, die bij de juiste voeding en training kunnen leiden tot een ver groting van de spiermassa en een aanzienlijke toene ming van de kracht. ,Ik wist wel dat het niet mocht", aldus Matson, wiens wereldre cord op 20.78 meter staat, „maar er bestond geen contro le-methode die afdoende was en die is er nog steeds niet. Toen ik hoorde dat het de gezondheid schade toebracht, ben ik er ech ter mee gestopt. Ik wilde niet het risico lopen dat ik mijn ge- Matson is momenteel in Amerika voorbijgestreefd door Al Feuer- bach en Georges Woods, die dit jaar tot 21.42 en 21.38 meter zijn gekomen. Matson: „Ik ben net zo sterk als in de tijd dat ik mijn record vestigde en even snel. Maar ik kan nu maal momenteel niet zoveel tijd aan de sport besteden. Mijn ge zin en mijn baan zijn belangrij ker. Atletiek komt nu op de der de plaats." Cupfinales alleen in veilige stadions WENEN Het bestuur van de Europese voetbalunie (UEFA) heeft dinsdag in Wenen besto ten, dat in de toekomst de fina les van Europa cup toernooien alleen zullen worden toegewezen aan stadions die in voldoende mate zijn beveiligd. Een dwin gende eis is darbij dat er hek ken zijn geplaatst om te voorko men dat toeschouwers het speel veld betreden. Het besluit werd genomen naar aanleiding van de eindwedstrijd van het toernooi om de Europe se voetbalbeker voor bekerhou ders in Barcelona tussen Dyna mo Moskou en Glasgow Ran gers. Veelal onder de invloed van sterke drank verkerende Schotse supporters bezetten toen enkele malen het veld In krin gen van de UEFA is men van mening, dat er zeker op korte termijn geen sprake van zal zijn dat de finale wordt overge speeld. De Schotse spelers zijn inmiddels namelijk met vakan tie gegaan en komen pas begin juli in Glasgow terug. De disci plinaire commissie zal zo snel mogelijk een uitspraak doen. Het probleem is echter dat de rapporten van officials uit Bar celona nog niet bij het UEFA- secretariaat zijn binnengeko men. De UEFA is tegen het voorstel van Argentinië met ingang van j 1973 24 landen aan het eindtoer- j nooi om het wereldkampioen-1 schap toe te laten. Op het FI- FA-congres in augustus in Pa rijs zal de Europese veotbal- unie zich dan ook uitspreken te gen het Argentijnse plan. De Schotse supporters hebben tij dens en na de finale tussen Glasgow Rangers en Dym Moskou voor twee miljoen pe seta's (honderdduizend gulden) beschadigd aan het stadion van FC Barcelona. Dit staat in een brief van de Catalaanse voetbalfe deratie aan de UEFA. In Barce lona wil men dat de UEFA strafmaatregelen neemt. Harry de Hartoghbeker ODB pas na strafschoppen uitgeschakeld (Van onze sportredactie) DEN HAAG In het toernooi om de Harry de Harloghbeker heb ben ADO en ODB gisteravond met 0—0 gelijkgespeeld. De strafschoppen, die tenslotte de beslissing moesten brengen wer den door ADO beter genomen. Morgenavond spelen RAVA en De Ooievaars in het kader van dit toernooi tegen elkaar.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 13