ALFETTA: In het land der kunstwimpers is Nefertiti koningin Snelheidsregels in het buitenland 33-Ê „Fatman's wheel" Opmerkelijke middenklasser Valhelm op Het Gemarineerde benen et is een onjuiste gedachte dat de jongens van de marine altijd in lange wijde broeken rondlopen. Nee hoor, juist in tropi sche wateren mogen ze graag (buiten gevechts zones dan altijd) pakken dragen, waarvan de shorts welgevormde be nen prijsgeven. 5 dan ook heel ver keerd te denken dat er voor de meisjes nu alleen maar goede marine-look bestaat in lange broeken (of in badpakken) mode. Het been. juist het been onder de plooirokjes, kan buitengewone gemari neerd getoond worden in ondoorschijnende panties of kniekousjes van het opaque-soort in wit, rood, marineblauw en geel. Cm duide' te maken dat deze beenbedekking abso luut bij de sailor past, heeft de fabrikant in de verpakking losse applica ties gestopt en wel rode, witte of blauwe stuurwiel- tjes en ankers. Te hech ten op pet, mouw, kraag zak of tas. 1 Als u een gaatje moet bo ren kunt u het weglopen van de boor en daardoor schrammen en krassen voor komen door een stuk plak band, van stevige kwaliteit, op de te doorboren plaats te plakken. VOOR DE VROUW Brood is voor meerdere da gen goed in de ijskast te be waren indien u van tevoren sneedjes maakt en die, in porties verdeeld, in plastic verpakt. Ons wereldje is bevolkt met meisjes en vrouwen die geheimzinnig uit haar ogen kijken en de blikken van elke pas sant boeiend. Bij de confrontatie tussen zo'n wezentje met een man, kan hij zich verdrinken in de talloze malen be zongen diepe vijvers, thans omboord door veelkleurige schaduwen. Hij zal wellicht die ogen kussen, dit doen zelfs moderne mannen nog! Dat hij daarbij al die pastellen schaduwen wegkust, mag niet hin deren. In haar tas ver voert de onweerstaanba re schone immers verf bij het pond en penselen die inklappen, waarmee de betovering ft la minu te is terug te roepen. Maar tussen de vijvers en de gekleurde boorden, wuiven ook zijden kunst wimpers die, mogen wij de fabrikanten geloven, per kilometer worden verkocht. Ze dragen niet weinig bij tot de om- sluierde onweerstaanbare blik. Nu kunnen die wimpers wel water proof, tranenbestendig en bijzonder goed vast gelijmd zijn, maar toch ook weer niet zo dat ze er nooit afgehaald kun nen worden. De kus op de ogen, door dichters heus nog steeds graag gegeven, moet in deze kunst-gevallen ontraden worden. Stel u voor dat hij zich uit de meren ontworstelt met haar op de tanden! Wanneer u valse wimpers draagt, zeg hem dan ronduit: jongen, om te kussen heb ik een mond, met echte lippen en tanden. Daar kan niets ernsti- gers mee gebeuren dan dat je lippenstift proeft. De grootste specialisten op het gebied van kunst wimpers zijn de Engelse heren Ayloot met twee fabrieken en het mer kartikel EylUre. Zij ver kopen meer dan 6 mil joen paar per jaar on geacht de rollen waar van je per meter koopt. (Dat is toch nog maar een deel van de wim pers die alle en dat zijn er reeds vele fa brikanten bij elkaar af zetten). De broers Aylott begon nen al 25 jaar geleden aan hun eerste winper- paar. Aangezien ze nu natuurlijk allang uitbrei ding hebben gevonden in make-up-artikelen (spe ciaal voor ogen en boven dien kunstnagels) hebben zij zich geschaard in de rij cosmetica-experts en doen mee aan de ge woonte hun nieuwe col lectie een eigen naam (voor hooguit een jaar) mee te geven. Dat is nu Nefertiti maar morgen wellicht Marieke van Nimwcghen. Eylure beweert glashard dat Nefertiti de eerste vrouw was die oogma- quillage toepaste. Zulke uitspraken komen Egyp tologen nooit ter ore, zij houden zich met andere onderzoekingen bezig, en daarom wordt zoiets ook nooit tegengespro ken. Dat de beroemde Egyptische koningin echter een onovertroffen schoonheid was kunnen we zelfs in het Leids museum zien. En dat zij van wanten wist met de cosmetica is ook door vondsten bewezen. Gepersonaliseerde wimpers Terug naar de wimpers van vandaag: onder de naam VERSATEYE koopt u een Eylure-gar- derobe met vier bandjes wimpers elk ongeveer 8 centimeter lang en ver schillend van dikte. Hieruit kiest u al naar de wens van het ogen blik een paar wimpers en knipt ze op gewenste lengte: dicht aangeslo ten sluiers; toefjes vrij dicht naast elkaar zoals de geknoopte franje van uw sjaal, verder uit- eenstaande plukjes eventueel per plukje ge knipt en aangebracht. De garderobes omvatten natuurlijk een groot aantal kleuren, zodat een doosje 25,-) toch a beschei den begin is om op voort te bouwen. Wie zou niet in harmonie of contrast met kleurtjes een geraffineerd afwis selende gloed om de ogen willen leggen van paars tot oranje! Bescheiden beginnend, kun je ook per paar te recht, vanaf 12,75 tot 25,-. Alle Eylure wim pers worden met de hand aangebracht op een doorschijnend band- jé. Meestal dient voor het bovenste ooglid een zwaarder, dichter en lan ger model, voor het on derste een lichter. Maar de zeer raadselachtinge vrouw schroomt niet ook langs de onderrand een gordijn op te han gen. Hoe gek de per soonlijke voorkeur ook mag zijn Eylure komt er aan tegemoet en noemt zich dan ook de leverancier van geper sonaliseerde wimpers! (Voor tieners is er een apart soort, de ,,Seen Trough"). Naar de wasserette De prijzen van wimpers zijn nogal gepeperd: men zou er tranen van in de ogen krijgen, ware het niet dat ze gewas- nog Eén-oog kan ook koningin zijn (met Eylure) sen kunnen worden dus lang mee gaan. (De kleine toefjes laten dat niet gemakkelijk toe, maar wij troosten ons met de gedachte dat wie tijd heeft de wimpers per haar op te plakken, tijd te kort komt om nog aan wassen te den ken! De kleinste wasmachine ter wereld heet de „re generator" voor kunst wimpers. Het apparaatje bestaat uit een plastic plaatje waarop een kleine red dingsboei ligt veran kerd, met een gleuf er om heen en een gleuf langs de binnenrand. De wimper wordt op de boei gelegd en langs de binnenkant vastgeklemd door een beugelring zo dat men met een bor steltje van binnen naar buiten de wimpers schoon kan wassen. Als dat werkje geklaard is tilt men de beugelring op. Hij is verbonden met die extra gordijn- neltjes die om de boei passen en wordt nu zo teruggeplaatst dat de wimpers er onder klem men en in een beeldige buiging kunnen opdro gen. Waarom wimpers wassen??? omdat wij zo vol kunstgrepen zitten dat we ze meestel met mascara volschilderen. Eric en David Aylott zijn van huis uit jongens die filmsterren opmaakten. Al werkend bedachten zij dat kunstwimpers niet alleen filmsterren, maar alle sterren zoals u en de buurvrouw, er met drie extra gordijn tjes beeldig uit zouden zien. Het succes met hun wimpers deed ze af scheid nemen van de filmsterren en een klein atelier opzetten dat The Shack (het optrekje) heette, alwaar ze met vrienden en familie wimpers gingen maken en zich zonder twijfel een aap lachten om de gekkigheid van de we reld. Toch aardig van Elisabeth Taylor dat zij zich voor de film Cleo patra nog door die jon gens van oogmake-up liet voorzien. Nadat ze een revolutie in de wimperfabricage had den ontketend door de boogvorm uit te vinden, ontvingen ze in 1966 de Queen's Award to Indu stry. Niet dat de Queen ze draagt, maar die ere-orde krijg je als je op grote schaal expor teert. dus het gaat de Aylotts (en de schatkist) best. In hun twee bedrij ven (Samen de grootste ter wereld) werken dui zend arbeidsters. De volvette verschijning van een corpulente welvaartauto- mobilist kennen we niet van vandaag of gisteren, maar ook van eergisteren. Hoewel vroeger de automobielen wat forser gebouwd werden dan tegenwoordig, was het voor sommige automobilisten nog wel eens „wringen" om ach ter het stuur te komen. In Amerika heeft men daar toen wat op gevonden, een zogenaamd ..Fatman's j wheel", dat men bij het in stappen omhoog kon duwen, zodat er ruimte vrijkwam om achter het stuur plaats te nemen. Vervolgens trok men het stuur weer in zijn nor-1 male stand. Dit handigheidje uit vroeger jaren - te zien in het Nationaal Automobielmu- seum te Leidschendam - zou ook tegenwoordig vele auto mobilisten van pas kunnen komen. Ofschoon je je daar bij wel moet afvragen, of daarmee „het paard niet achter de wagen gespannen wordt". Beter zou het zijn de corpulentie aan te passen aan de ruimte achter het stuur. Vorige week toonden wij een foto van de Alfetta, de nieu we middenklasser van Alfa Romeo, geprojecteerd tussen de Giulia 1600 super en de 2000 Berlina. Te verwachten op de Nederlandse markt dit najaar; prijs iets boven de 15.000 gulden. Ditmaal meer details over deze wagen. De naam Alfetta is ontleend aan de racewagen, waarmee Alfa Romeo voor en na de Tweede Wereldoorlog met be roemde coureurs als Ascari, Farina en Fangio de ene grand prix na de andere won. De nieuwe Alfetta bezit alle kwaliteiten om ook be roemd te worden. Alfa Romeo boekt met deze middenklasser een tweede topper in nog geen jaar tijds. Op de november vorig jaar gehouden tentoonstelling in Turijn stal Alfa Romeo de show met de kleine Alfasud, waarvan de internationale perspresentatie volgende maaqd te verwachten is. De Alfetta is een zeer fraai ge lijnd van veel „adel" door trokken vierdeurs model. On der de motorkap ligt voorin een modernere versie van de motor welke het Italiaanse staatsbedrijf reeds gebruikte voor de 1750 Berlina. Het is een viercilinder lijn motor van 1779 cc met twee boven liggende nokkenassen, geslo ten koelsysteem, zelfdenken de ventilateur, goed voor een topsnelheid van 180 (echte) kilometers per uur. Het mo torvermogen is 122 DIN pk bij 5500 omwentelingen per minuut. Opmerkelijk is dat de Alfetta, voorzien van een gesynchroniseerde vijf-ver snellingsbak, ook in de vijfde nog „trekt". Versnellingsbak en differen tieel vormen één geheel. Als plaats daarvoor kozen de constructeurs een die halver wege de wagen ligt. De hier door verkregen gewichtsver deling van deze op de ach terwielen aangedreven auto is daardoor optimaal. Ander opmerkelijk aspect aan de Alfetta is de De Dion achteras. Bijzonder van een dergelijke (dure) as is, dat bij het doorveren de onder linge afstand tussen de ach terwielen dezelfde blijft. An ders geformuleerd: een De Dion as combineert de voor delen van een starre achter as met die van een onafhan kelijke achterwielophanging. Voor de Alfetta een ideale con structie, hetgeen tijdens een enkele honderden kilometers lange kennismakingsrit in de bergachtige omgeving van Triëst ook duidelijk naar vo ren kwam. Niet alleen op de rustige autostrada, maar vooral op de bochtige secun daire wegen welke ruim schoots waren opgenomen in het parcours. De Alfetta heeft verder schijf remmen, rembekrachtiging en een remdrukbegrenzer. Calculeert men deze voorzie ningen allemaal in, dat is de vermoedelijke prijs van 15.000 gulden redelijk. Voor dit bedrag krijgt men een wagen welke zich uitermate goed leent voor het maken van vooral lange ritten. De Alfetta is qua conceptie be paald geen auto om er korte afstanden mee te rijden. Prettig is het verstelbare stuur. Men kan daarmee als het ware ben aan de persoon aangepaste zit uitzoeken. Eerste conclusie: De Alfetta is een vooral door zijn uitste-; kende rijkwaliteiten, vormge ving en afwerking een op merkelijke auto en belooft een geduchte concurrent te worden voor andere „gegoe de en gevestigde" midden klassers welke door onder meer Opel, Ford. Audi, Peu geot, BMW en Renault wor den geleverd. tnkele afwijkende „snel heidsregels" in het buitenland: LUXEMBURG: Als u tijdens uw vakantie door Luxemburg reist, dient u er rekening mee te houden dat bin nen de bebouwde kom een maximumsnelheid geldt van 60 km. per uur. Buiten de be bouwde kom is een maximumsnelheid van 110 kilometer per uur toegestaan (op 3- strookswegen) en 90 km. per uur op wegen met minder dan 3 rij stroken. Voor autobus sen geldt buiten de be bouwde l om een maxi mumsnelheid van 75 km. per uur. ZWITSERLAND: In Zwitserland wordt door de politie streng gecontroleerd op snel heidsovertredingen. Houd u aan de duide lijk aangegeven sr.el- BELGIë: In België g:!dt binnen de bebouwde kom een maximum snelheid van 60 km. per uur. Op autosnel wegen is de minimum snelheid 70 km. per DUITSLAND: Sinds vo rig jaar is in Duits land de minimumsnel heid op Autobahnen voor alle toegestane verkeer verhoogd van 40 km. per uur tot 60 km. per uur. Aangege ven richtsnelheden (op vierhoekige blauwe borden) dienen strikt aangehouden te wor den. OOSTENRIJK: Binnen de bebouwde kom, waarvan in Oostenrijk het begin wordt aange duid door het plaats naambord en hei einde door het bord „Ortsen- de" mag niet sneller dan 50 km. per uur worden gereden. Bui ten de bebouwde kom is de snelheid afhanke lijk van de verkeerssi tuatie. Voor auto's met een aanhangwagen boven 750 kg. is buiten de be bouwde kom de maxi mumsnelheid 60 km per uur. Op de auto wegen geldt een mini mumsnelheid van 40 km. per uur. Een plotse'inge regenbui is voldoende om voor een glad wegdek te zorgen met alle gevaren van dien. Maar ook al een gewoon te snel geno men bocht kan tot een slip partij leiden. Gebleken is, dat bij ongelukken met mo torfietsen of scooters in veel gevallen de beriider(s) hoofdletsel krijgen. Dat is dan ook de voornaamste re den, waarom het dragen van een valhelm met ingang van 1 juni verplicht is gesteld voor berijders van motorfiet sen (met of zonder zijspan) en scooters. De man op de foto kwam er goed vanaf dank zij z'n valhelm. WEGWIJS onder redaktie van Guido Halleen Nieuive BMW BMW (Bayerische Motoren Wer- ke) brengt medio september een „totaal nieuwe auto" op de markt, die de types 1800 en 2000 zal vervangen. De wagen''heeft „een nieuwe mo tor, een nieuwe carrosserie en een nieuwe inrichting". Het is geen „directe opvolger" van de huidige modellen. Er zouden bij de :uwe BMW grote vorderin gen gemaakt wat „actieve en passieve veiligheid" betreft. De auto, die alieen met een 2-li- termotor wordt uitgevoerd, gaat in West-Duitsland ongeveer 15.000 mark kosten.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 10