Honderdjarige in Hazerswoude Medelijden is uit den boze Braderie aan de sluiskant POLITIEK CAFÉ IN VOORSCHOTEN Rapport over open jeugdwerk in Wassenaar Verkeerslichten bij Leiderdorpse brug blijven uit Oud-Hollandse marckt in Koudekerk geopend Steun van bevolk i ng nodig voor speelzaal A kt ie voor Zeehospitium Avondvierdaagse in Voorschotel LEIDSE COURANT PAGINA 5 HAZERSWOUDE Mevrouw Wilhelmina Maria de Heij-Spij- ker van de Hazerswoudse Rijn dijk 245 wordt op dinsdag 6 juni a.s. honderd jaar. Zegt ze zelf hierover: „Ik ben dankbaaT, dat ik zo oud mag worden". En mét haar zijn zeer zeker dankbaar de zes kinderen (intussen zijn er evenveel overleden), de zeven entwintig kleinkinderen en de twee-en-veertig achterkleinkin deren, omdat ze moeder, groot- en overgrootmoeder zo lang in hun midden mogen hebben. Het geheim, om een eeuw oud te worden en dan nog vrijwel rim pelloos door het leven te gaan? Mevrouw De Heij, bedlegerig, maar drie keer per dag wat stapjes in de huiskamer ma kend, om daar per dag met in wonende dochter een half uur lang een (jas)kaartjes te leg gen: „Ik heb me mijn leven lang gewassen met sunlight zeep én met koud water!" De bijna honderdjarige werd overi gens m Hoog made geboren, woonde met haar gezin 29 jaar in Alphen-Hoorn en de laatste zevenenvertig jaar in het huis je aan de Hazerswoudse Rijn dijk. Hazerswoudse oudste stelt zich nog op de hoogte van het nieuws van de dag van vandaag: „Het voornaamste uit de krant lees ik nog en de mooie dingen op tv." Zelfs voor voetbal toont ze belangstelling („Als de Ne derlanders maar winnen!") ook al heeft ze de Europa Cup-finale niet gezien. „Want dat is te spannend voor haar", aldus in wonende dochter. Het mooiste1 van deze tijd? „Als het zonnetje schijnt!drukt mevrouw De Heij-Spijker kernachtig uit. J want liggend m bed mag ze wat graag naar het wijdse polder- i land kijken. Op dinsdag 6 juni komt de eer-1 waarde heer H. v.d. Ven, emeri tus-pastoor van de Zwaantjes- kerk van de Rijndijk, naar Rijndijk 245, om er met de fees- telinge de eucharistie te vieren. „Dat is de laatste jaren de ge woonte", aldus mevrouw De Heij, wier zuster van vieren-1 tachtig uit het Alphense St. Jo zefpension op de feestdag wel licht ook van de partij zal zijn. „Ze is uiteindeljk ook moeders petekind", aldus inwonende doditer. ALPHEN AAN DEN RIJN In de sportontmoeting tussen Alphen aan den Rijn en Alblasserdam zijn gisteren niet minder dan zes onderdelen afgewerkt. Op bijna alle fronten wisten de Alphenaren te zege vieren. Bij het tennissen werd een 5-0 overwinning behaald. De waterpolo-dames speelden gelijk ter wijl de heren van AZC met 21-2 zegevierden. Knap werk werd verricht bij het biljarten waarbij de Al phenaren een in de afgelopen dagen opgelopen 4-2 achterstand wisten om te vormen tot een 6-6 gelijk stond. Winst ook bij het volleybal en een gedeelde winst bij het tafeltennis en zaalhandbal. De totaal stand na vier dagen is nu 16-6 in het voordeel van Alphen aan den Rijn. HAZERSWOUDE Teneinde de bouw van een peuterspeelzaal in de speeltuin De Rede Wip in de Hazerswoudse wijk Rhynen- burch te kunnen realiseren, heeft het bestuur van de Stich ting Peuterspeelzalen Hazers woude een beroep op de bevol king gedaan. Het bestuur, dat intussen een le- ning van 9000 van het gemeen- tebestuur toegezegd heeft gekre- gen, heeft middels een schrijven niet alleen om financiële, maar ook om daadwerkelijke steun gevraagd. De heren wordt ver zocht in hun vrije tijd een por tie zelfwerkzaamheid ten toon te spreiden in de vorm van schil derwerk etcetera. De dames kunnen zich verdienstelijk ma ken met de inrichting van de peuterspeelzaal, schoonmaken enzovoort. De ouders kunnen hun kroost (24 jaar) in de speelzaal onderbrengen tegen 3,50 per ochtend. Ook voor speelgoed is het stichtingsbe-. stuur, dat reeds geruime tijd' een peuterspeelzaal exploiteert te Hazerswoude-dorp op het voormalige raadhuis, zeer ge porteerd. LEIDERDORP Streek- muziekschool „Rijnakkoord" houdt aanstaande zaterdag een open luisterdag in de Scheppingskerk aan de Van Poelgeestlaan, aanvang 15 uur. Het doel is ouders van (toekomstige) leerlingen te laten kennismaken met het werk van de muziekschool en haar mogelijkheden. Op het programma staan o.a. een optreden van het ensem ble, een openbare les, school- koorzang en instrumentenpa rade. TER AAR De heer Goudsblom is gisteren in het dorpshuis van Ter Aar gehuldigd, vanwege het feit dat hij vijfentwintig jaar in dienst is bij provinciake waterstaat. Hij vervult daar nu de functie van tech nisch hoofdambtenaar A en als zodanig is hij veelvuldig werkzaam I in het district Gouwe-Aarkanaal waar hij de zorg heeft voor het onderhoud van alle vaarwegen. De 56-jarige jubilaris, een man die volgens het hoofd van de dienst, de heer Le Main, niet van toespra ken houdt, ontving uit handen van ir. Teekens, de directeur van provinciale waterstaat, een enveloppe met inhoudNamens de per soneelsvereniging bood de heer Groeneveld een projectiescherm aan. De heer Le Main bood een verrekijker aan uit naam van de colle ga's buiten het district. Lintje voor M. jf. Lammers NOQRDWIJK De heer M. J Lamrners, chef-machinist bij het pompstation van het ge meentelijk waterbedrijf in het Langeveld te Noordwijk, her dacht het feit dat hij vijftig jaar aaa het bedrijf was verbonden. In verband met dit gouden jubi leum werd hij op het kantoor van de bedrijven gehuldigd. Burgemeester mr. J. M. Bonni- kje reikte hem de zilveren me daille verbonden aan de Orde •van Oranje Nassau uit. Namens het gemeentebestuur overhandigde mr.Bonnike een enveloppe met inhoud en me vrouw Lammers deelde met bloemen in de hulde. De heer J. de Kluiver, waarne mend directeur der bedrijven, feliciteerde namens directie en personeel en bood een camera 'LEIDSCHENDAM Tot 10 uur was het gisteravond ouderwets druk aan de Leidschendamse sluiskant toen daar in tal van kramen de jaarlijkse braderie werd gehouden. fiehalve de „suikerspin" was er „echte IJsselmeer-paling" te koop, er was 'n weefgetouw en 'n spinnewiel, 'n karikatuurtekenaar en 'n silhouettenknipper, 'n pottenbakker en een smid die liet zien hoe die mooie krullen in smeedwerk worden gemaakt en natuurlijk ont brak de oud-Hollandse poffertjeskraam niet. t)e Leidschendamse Kunstenaarsvereniging K'70 was met een achttal kramen vertegenwoordigd, dubbel zoveel als vorig jaar, waarin zeef druk werd getoond, leerbewerking en andere technieken. De Leid- schendamse jeugd bad veel belangstelling voor de kraam van K'70 l voor zelf-expressie, daar konden ze van de zelf-gemaakte werkstuk- I ken zomaar voor niks een afdruk mee naar huis nemen. LEIDSCHENDAM Wet houder H. J. van Dongen van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening zal woensdag 14 juni geen spree kuur verlenen. KATWIJK Morgenochtend om elf uur wordt op tiënten. Er is ruimte voor ruim 200 mensen, het KRV-sportpark de Kooltuin een voetbalwed- Hoe minder dat er zijn hoe moeilijker het voor strijd gespeeld ten bate van het Zeehospitium, het Zeehos is rond te komen. In bet veld komen de teams van Radio Veroni-Vandaar dat het practisch onmogelijk is dingen ca en de Nederlandse artiesten. Vanavond trekt aan te schaffen die duidelijk ten gerieve van de er een boerenkapel door Katwijk met in z'n in dit geval gehandicapten-komen. Vandaar spoor mensen die kaartjes verkopen. Nog meer ook die voetbalwedstrijd van morgen. Een van kaartjes. Want het doel wat men zich gesteld de vele activiteiten die op gezette tijden voor heeft is niet gering: er moeten een kleurentele- het Zeehos ontplooid worden. De gemeenschap visie en een videorecorder komen. heeft zich nooit zo beroerd getoond. Waarschijn lijker had men er meer uit kunnen halen. Maar Net zoals er een verkeerstuin bij het Zeehospi- dan had een op het sentiment gerichte koers ge- tium moest komen. Het zijn allemaal dingen varen moeten worden. En dat is iets wat men die buiten het strikt zakelijke raam vallen en niet wil. De bewoners van het Zeehospitium die men z'ch derhalver niet kan permitteren, men gebruikt niet eens het woord „patiënten" Want het Zeehospitium beschikt niet over zo moeten behandeld worden, en willen dat ook, erg veel geld. Het is een particuliere stichting als ieder ander. Medelijden is uit den boze. die men zich derhalve niet kan permitteren. Hulp niet. VOORSCHOTEN Voorschoten gaat een politiek café krijgen. De besturen van de ARP, CHU, D'66, KVP, PVDA en VVD hebben besloten een dergelijke gelegenheid te openen. Het politiek café gaat de mogelijkheid bieden, ongeveer éénmaal per maand, in een gezellige en informele sfeer van gedachten te wisselen over de aktuele politieke problemen. Het politiek café zal open zijn, iedereen is welkom. De toegang is niet beperkt tot de leden van de politieke partijen. Er is een da gelijks bestuur gevormd, waarin alle politieke partijen verenigd zijn. Het politiek café zal waarschijnlijk gevestigd worden in De Gou den Leeuw. Het burgemeestersgezin Van der Linden van Koudekerk openden de oudhollandsche marckt geheel in stijl WASSENAAR De stichting Jeugd- en Jongerencentrum De Brug heeft het gemeentebestuur een rapport aangeboden over een jaar open jeugdwerk In het voormalige politiebureau, dat nu gebouw Nijevelt heet. Het open jeugdwerk is opgezet in vijf afdelingen: de jongerensoos „Inntro", theater, artishop, info dok en kresj. De basis van het werk wordt gevormd door het voor iedereen toegankelijke jon- gerencafé. Het café fungeert te vens als eerste opvangcentrum voor jongeren, die op de een of andere wijze in een krisissitua- tie zijn geraakt. Het theatertje werd het afgelopen seizoen be halve voor het presenteren van programma's ook gebruikt voor balletgroepjes. De artishop Is bedoeld voor het oefenen van creatieve handvaardigheid. Er worden cursussen georganiseerd en er zijn werkgroepen die op verschillende gebieden actief zijn. In het nieuwe seizoen wil men op zaterdag gezins-work shops organiseren in de afdeling „Infadok" wordt nieuws en voorlichting over allerlei zaken geboden. In kresj tenslotte treedt om de veertien dagen het poppentheater Ronzebons op en het dient bovendien als peuter speelzaal. De onderwijscommis sie zal het rapport maandag avond bespreken. Voorhoutse raad voor vorming van een gewest VOORHOUT De meerderheid van de Voorhoutse raad Is VOOR gewestvorming. Dit in te genstelling tot wat wij In een van onze edities van vorige week meldden. Een verslag van een onzer mede werkers was op de redactie fout geïnterpreteerd, waardoor in de krant kwam dat de meerderheid van de Voorhoutse raad tegen gewestvorming was. Onze excu ses daarvoor. Leiden heeft geen geld LEIDERDORP Leiden en Lei derdorp zijn niet tot overeen stemming gekomen over de aanleg van verkeerslichten op de kruising Hoge Rijndijk - Per sant Snoepweg. Wethouder Kret ziet wel de nood- zaak van verkeerslichten in, maar gezien de financiële posi tie van de gemeente Leiden moest hij zijn buurgemeente te- j leurstellen. Op zijn vroegst zal het pas hralbaar zijn in 1975 Leiderdorp gaat nu stappen on dernemen om bij de Rijkswater staat en Justitie subsidie te ver krijgen. In een Leiderdorpse raadscommissie kwam gisteren tevens de verlichting van de Persant Snoepweg ter sprake. Hiervoor zal men 80.000,— uit trekken. Verder zal met de re constructie van de Persant Snoepweg vanaf de Engelendaal tot voorbij het nieuwe zieken huis na de bouwvakantie wor den begonnen. De commissie zal aan de raad voorstellen om prioriteit te verlenen bij de as faltering van wegen waar veel busverkeer is. Dit gezien de ge luidshinder en het stukrijden van de wegen. VOORSCHOTEN De Auto- en Motorclub Voor schoten houdt in de nacht van vrijdag 2 op zaterdag 3 juni een nachtrit volgens routebeschrijving. De lengte van de rit bedraagt ruim 100 km. gemiddelde snelheid 30 km. per uur. De start is vrij dagavond tussen 23 en 24 uur bij het restaurant „Het Wa pen van Voorschoten", Voor straat 16. Inschrijven vanaf 22.30 uur. HAZERSWOUDE De 15- jarige Jos van Veen te Ha- zerswoudedorp ving gisteren met zijn werphengel in de vaart aan de Kastanjelaan een karper. Het dier heeft een gewicht van 18 pond en is 79 cm lang. Bewoners als poorters en poorteressen gekleed Reconstructie- werkzaamheden in Lisse LlSSE De reconstructie van een gedeelte vtan de Oranjelaan en Gladiolensbraat in Lisse be gint al aardig vorm te krijgen. Over een grote lengte is een be- tonlaag aangebracht en hard gewerkt wordt ook aan het in brengen vatn een fiks aantal rioolbuizen. Eén en ander heeft wel tot ge/volg gehad dat het verkeer op beide weggedeeltes zich nog w*el enige tijd zal moe ten redden met wegafbakenin- gen en routeomleggingen. I LEIDEN Zondagmorgen kwart vAór elf verleent THE LORD S FOLKS in de Leo- narduskerk aan de Haagweg zijn medewerking bij een Eucharistieviering. Ter gele genheid van Sacramentsdag is als thema gekozen: Wat wij broodnodig hebben. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Op uitnodiging van de orga nisatoren van de Oud-Holland- sche markt, de „poorters" Kroon en Hogenes, heeft burge meester Van der Linden die met zijn vrouw en kinderen evenals tientallen inwoners van Koudekerk voor deze gelegen heid zich gestoken hadden in Middeleeuwse kleding gister avond onder enorme belangstel ling deze markt en de daarbij georganiseerde kermis geopend. Koudekerk's eerste burger deed dit met het opspijkeren van een proclamatie aan één van de vele kramen die opgebouwd zijn rond het winkelcentrum. Vanaf het Raadhuisplein was het bur- landauer met twee paarden er voor afgehaald. De tocht door de gemeente, met het plaatse lijk muziekkorps trok honderden belangstellenden. Na de officiële opening, waarbij burgemeester Van der Linden zijn bewonde ring en waardering uitsprak voor het genomen initiatief, maakten de „hoge" gasten een rondgang langs de talrijke kra men. waarbij men gratis vele proefjes van het één en ander kreeg aangeboden. Het „Middeleeuwse" feest duurt vandaag nog en morgen, waar na morgenavond om 11 uur het festijn weer wordt gesloten. 8 "6 5.V.L.V. v In Voors chotcn orgr» 16 Het pa/cours gaat door de mooiste gcdcc' orschoten en om geving met o.a. het bos Van DulvtnVOO do <- Horsten. De start plaats is het Cultureel Ccntium, Pr. Mauj. „n 4. Deelname is opengesteld voor indiv.duele winde1 ars, verenigingen en groepen. De afstanden zijn t/m 16 jaar 4 x 10 km.; boven 16 jaar 4 x 15 km. Het inschrijfgeld bedraagt 2,- voor junioren en 2.50 voor ande ren. De starttijd is iedere avond om 18.30 uur. Inschrijfadressen zijn: mevr. M. Knijnenburg. Remb; undtlann 93: mej. v.d. Burg, Pr. Marijkelaan 2 en de heer K. B.ussee, Vlietzicht 51. OEGSTGEEST 194 Oegstgeestse bejaarden heb ben gisteren, mede dankzij een fikse schenking van de winkeliersvereniging Ocgst- geest Actief, een gezellige uitgaansdag gemaakt. Een bezoek werd gebracht aan Amsterdam, waar een rond vaart werd gemaakt. In het park Groeneodaal werd thee gedronken, terwijl de dag werd afgesloten met een zeer geslaagd diner in motel Sas- Hazerswouds bezoek aan Waldkappel HAZERSWOUDE Achttien ingezetenen van de gemeente Hazerswoude zijn vandaag vertrokken naar junelagege- meente Waldkappel, nabij de grens tussen de Bondsrepu bliek en de D.D.R. Zij vertegenwoordigen een aantal verenigingen (zang-, vrouwen-, Jeugd- en voetbul- verenigingen) uit Hazerswou de tijdens de z.g. „Heimuts- feste", die in Waldkappel dit weekeinde plaatsvinden. Het gemeentebestuur van Ha zerswoude is er overigens niet officieel van de partij. Wel geven er inwoners van Carré, een andere (Franse) gemeente waarmee Waldkap pel vriendschapsbanden on derhoudt, acte de présence. Het ligt In de bedoeling, dat de Hazerswoudse deputatie zondag een speciale bijdrage levert aan do optocht die dan door Waldkappel trekt. Interkerk maakte misbruik van gastvrijheid OUDE WETERING— „Interkerk" heeft misbruik gemaakt van onze gastvrijheid en daarom mogen ze niet meer gebruik maken van onze kerk", zo ree- geerde Jaap Schoenmaker ou derling van de Geref. Kerk In Oude Wetering op het bericht In onze krant, over de moeilijkhe den tussen Interkerk en de Ge- rel. Kerk in Oude Wetering. Volgens de heer Schoenmaker is Interkerk niet so maar uit de kerk gezet. Interkerk blijkt be gin mei op ongeoorloofde wijze gebruik gemaakt te hebben van de kerk. Plaatopnamen zouden tot diep tn de nacht hebben plaatsgehad. Do organisatoren achter Interkerk wilden de ker- keraad bovendien dwingen op een bepaalde datum met hen over het gerezen conflict te pra ten. De kerkeraad wees dit van de hand, omdat men eerst de achterban wilde raadplegen.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5