In tijdnoot vliegt vogeltje met hits het hoofd binnen van Hans van Hemert Krijgh bikinifiguur met kaas uit't vuistje Harten-5-Gala voor vakantie van langdurig zieken Hou het scherm in 't oog Snel openheid in omroepbeleid gewenst IKOR gaat Duitse tv-serie uitzenden TERUGBLIK "PAGINA 2 LEIDSE COURANT VRIJDAG 2 JUNI 1972 „Als ik een verzoek voor een liedje krijg vergeet ik dat zo snel moge lijk. Ik ga niet zitten wachten tot er inspiratie komt. Ik ben op de eerste plaats producer bij Phonogram. Daar verdien ik mijn brood mee en dat geeft genoeg kopzorgen. Ik denk weer pas aan dat liedje tegen de af- gesproken datum. Dan ga ik iets doen zonder ermee bezig te zijn. Ik 'f kijk bv. tv zonder het te zien. En dan gaat er iets wonderlijks gebeu- ren. Vroeger liep ik wekenlang te peinzen op een nieuw melodietje of tekstje. Vergeet het maar. Als ik w mezelf bewust in tijdnood heb ge- bracht, dan gebeurt het pas. In mijn i_ hoofd gaat een luikje open. Er vliegt een vogeltje naar binnen met onder g zijn vleugels een melodietje". deze bewoordingen omschrijft Hans van Hemert (27) ja, inderdaad een zoon van Kleine Waarheid-Willy het muzikaal scheppingsproces. Dit maakt van zijn hoofd vrijwel een volière, nu steeds meer liedjes van zijn hand de wijde wereld invliegen: How do you do van Mouth and MacNeal en Als het om de liefde iff gaat van Sandra en Andres om er maar twee te noemen. Na het Edin- burghse succes bracht dit laatste vo- geitje nog wat soortgenoten van exo- tische pluimage mee. Als het om de liefde gaat is in een Duitse, Franse en Engelse versie ook op de buiten- DllOSpecialist a landse markt geworpen, waar zij fladderend de pootjes aan de hitpa rade pogen te hechten. teerd, dat er nog nooit zo'n zekere nummer één op de pers heeft liggen walmen en dat na verkoop van twee miljoen How do you do. Wel, met Hans van Hemert gaat het momen teel uitstekend, dank u. In het buitenland groeit momenteel de vraag naar ene „Hens ven Hie- mert". Uit vele landen bereiken hem aanbiedingen van groepen, die lied- jes uit zijn koker wensen. De meest interessante komt van Mac and Ka- thie Kissoon van I found my free dom. Die gaan binnenkort naar het Songfestival van Acapulco in Mexico en willen daar naar succes reiken met een gevleugeld wijsje uit Hans zijn eigen vogelkooi. De Deense zan ger Michel Elo, tuk op een interna tionale troef, zond een bandje met opnamen naar „Ven Hiemert Hol lend" en kreeg deze pi-ompt gepro- djoest op een elpee onder eigen naam, zoveel vertrouwen toont Hans in dat talent. En omdat hij zijn vas te vrienden niet vergeet, gingen Mouth and MacNeal opnieuw met Hans' jongste hit op single de wereld in: Hello-A, waarvan een popstation direct bij uitkomst al heeft geprofe- Hans van Hemert: „Ze noemen mij duospecialist, omdat ik speciaal werk maak van duo's en daar inder daad nogal eens een gelukkige hand mee heb gehad. Ik had destijds Sjoukje van 't Spijker onder mijn hoede, die onder de naam Maggie MacNeal al menige flop had ge boekt. In diezelfde stal zat ene Wil lem Duijn. Hadden die twee weet van elkaar? Maar ik zat met hun bandjes op mijn tafel en hoorde wat in de voeging, de ijle Spijker en de Big Mouth van Willem. Toen Sjoukje die Grote Mond hoorde, riep zij: „De man van die stem wil ik leren kennen". Het is ervan gekomen: Hoe maak je het? How do you do. Zo heb ik ook Sandra en Andres hecht aaneengesmeed tot een zin gend samen-zijn. Het eerste nummer was direct raak, Storybook Children, waarmee tezelfdertijd Lee Hazel- wood en Nancy Sinatra geen voet aan de grond kregen. Ik werk graag met duo's, omdat het leven voor 90 pet. dialoog is. Wat is een mens zon der contact met een ander, of het nu huwelijk of vriendschap is? Je kunt ze van elkaar laten houden, ruzie la ten maken. Je kunt van alles met ze doen. Ook platen maken. Dan moet ik er onmiddellijk aan toevoegen, dat Dries Holten (Andres) en ik el kaar muzikaal uitstekend aanvullen. De tekst en de muziek van Sandra en Andres komt in gezamenlijkheid tot stand. Wij inspireren elkaar. Destijds ontpopte Hans zich als jong ste producent van Nederland en daarmee ook als jongste doordou wer. Want toen hij, werkzaam op het programmabureau van Phonogram op zijn beleefde vraag: wanneer hij ook eens een plaatje mocht maken, nors te horen kreeg: over zes jaar, haalde hij heimelijk een groep naar de studio, die hij op de plaat zette. Omdat het nog niet zo beroerd klonk ook, kwam het ding in de handel. Het vloog dan wel niet de pan uit, maar het lag op de draaitafels toch wel even te spetteren. Hans moest die stoute stap wel doen, omdat hij toen nog moest afkomen van zijn jeugdtrauma om toneelspe ler te willen worden. Hij had daar voor in Amsterdam toelatingsexa men gedaan. Daar toonde men zich verrukt over zijn speels talent, maar in de afwijzing werd dit talent om schreven als te speels om op Shake speare los te laten. Diezelfde speels heid stelde men ook vast op de afde ling verkoop van Phonogram. Met een zacht lijntje werd hij doorge stuurd naar het programmabureau, waar men het nog eens met hem wilde proberen, omdat hij nu een maal een „zoon van Willy" was. Werk voor vader Hans van Hemert: „Toen ben ik ook lessen gaan volgen op het Hilver- sums Muzieklyceum en van mijn va der kreeg ik opdrachten voor muziek bij De glazen stad en De kleine waarheid. Die werkjes zijn op een elpee terechtgekomen, maar in die tijd componeerde ik nogal melodra matisch, een beetje triest, een tikje klassiekerig. Dat ben ik later hele maal kwijt geraakt, vooral toen mijn Hollandse pop-producties op gang kwamen met Groep 1850, Q 65 en The RodYs. Vroeger betekende die Hollandse pop niets, maar intussen weten ze in het buitenland wel beter. Het muzieklyceum heb ik niet afge maakt. Ik ben geen arrangeur. Voor mij is het genoeg om het accoorden- stelsel te kennen. De muziek, die het vogeltje bij mij naar binnen vliegt, schrijf ik nooit uit op papier. Die zing ik op een bandje en met dat bandje ga ik naar de arrangeur. Dat Hans van Hemert: zijn hoofd is een stuk beter dan geschreven muziek. Dacht je, dat Bach en Beet hoven ooit gespeeld worden zoals Bach en Beethoven dat gewild heb- Ben? Dat kun je wel vergeten. Men speelt de noten van papier na, natuur lijk, maar daarmee heb je hun muziek nog niet op hun wijze geïnterpre teerd. Elke dirigent doet het weer anders. En het blijft gissen naar de werkelijke Bach en Beethoven". Hans laat over zijn composities geen misverstanden bestaan. Hij blijft bij de baring persoonlijk aanwezig. Mouth and MacNeal en Sandra en Andres zitten hoog in de hits en voe len niets voor een snelle tuimeling van het wankele laddertje. Als het vogeltje maar wil blijven komen in de volière van het hoofd van Hans. TON OLIEMULLER. Onder de titel Harten-5-Gala zendt de KRO-televisie een anderhalf uur durend muziekprogramma uit, aangeboden aan de Stich ting De Zonnebloem in verband met het tienjarig bestaan van de actie Harten Vijf. Deze actie is in het leven geroe pen om een week vakantie te kunnen waarborgen voor lang durig zieken en gehandicapten. Op de gezonde mens wordt het beroep gedaan vijf gulden van zijn vakantiegeld voor dit doel af te staan. In de loop der jaren konden steeds meer zieken op deze wij ze een weekje vakantie genie ten, geholpen door doktoren, verpleegsters, huishoudelijke hulpen e.d., die daarvoor een week van hun eigen vakantie opofferen. Dit jaar worden er, verspreid over het gehele land, vierentwintig van dergelijke va kantieweken gehouden, waaraan 300 zieken zullen deelnemen. Helaas moesten er 200 zieken worden afgewezen wegens ge brek aan middelen. Een vakan tieweek kost op dit moment 500 waarvan, indien mogelijk, de zieke zelf 175 voor zijn re kening neemt. (Zie ook elders in deze krant) In het muziekprogramma treden op de klassieke pianist Jeremy Menuhin, zoon van Yehudi, de popzangeres uit Engeland Lulu, het Ensemble Digno Garcia y Sus Carios en een Duits operet teduo. Ned. I 21.10 uur Mary Tyler Moore Mary moet naar het ziekenhuis om haar amandelen te laten knippen. Ze ligt op een kamer met een norse humeurige Rally cross De Britse popzangeres Lulu komt in Harten-5-Gala. DEN HAAG (ANP) De PvdA-kamerleden Voogd, Meijer en Ter Beek zijn ongeduldig. Zij hebben minister Engels (CRM) gevraagd, waarom het zolang duurt voor er enig zicht wordt verschaft in het omroepbeleid. In een toelichting op deze vraag wijzen de Kamerleden er op, dat nog geen enkel antwoord is gekomen op vragen over vrijstelling van omroepbijdragen, dat de reeds lang verwachte nota over de regionale omroep te zijner tijd zal verschijnen en dat op het voorlopige verslag van de Kamer op de zogenoemde Veronicawetjes nog steeds geen van antwoord is verschenen. Ook deze zomer organiseert de AVRO weer een rallycross. De uitzendingen hiervan zijn ge pland op 24 juni, 22 juli, 19 au gustus en 16 september. Van avond wordt alvast gesproken met enkele deelnemers over de voorbereidingen. Ned. II 19.30 uur SIMON CARMIGGELT. wordt gedaan door Lou Lap in de documentaire „Over Mokum gesproken". Die vrijheidsdrang van de Amsterdammer, zijn kri tische instelling, is de basis voor dit programma, waarin tal van facetten, Amsterdam en de Amsterdammers betreffend, onder de loep worden genomen. De verdwijnende typisch-Am- sterdamse sfeer, de sanering van oude woonwijken, het optre den van actie-groepen, het cul turele leven, het verkeer; het zijn evenzovele onderwerpen die in deze documentaire over Mo kum aan de orde komen. Om streden onderwerpen vaak, waarover rasechte Amsterdam mers hun licht laten schijnen: de taxichauffeur en de postbo de, die in de Pijp zijn ronde doet, maar ook wethouder Han Lammers, kroniekschrijver Han Knap, Simon Carmiggelt en Jan Wolkers om maar enkele van de vele geïnterviewden te noe men, praten over hun stad en over „de mensen die daar wo nen in een monumentaal de cor", zoals prof. Heinemeyer dat uitdrukt. Jan Wolkers noemt de hoofdstedelijke bin nenstad „een gebit, dat geplom beerd is met rotsblokken" en een taxi-chauffeur zegt, dat ze van hem „Amsterdam mogen pikken; ik geef er geen twee dubbeltjes meer voor". Ned. II 20.21 uur HAN LAMMERS. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De IKOR-tv heeft een Duitse tv-serie aange kocht van zeven delen, die van af 4 juni iedere zondag om 19.05 uur zal worden uitgezonden. De gedramatiseerde documentaire heeft in het Nederlands de titel „Het Petekind" gekregen. Deze Duitse film van Fritz Puhl (draaiboek), Stephan Rinser (regie) en Alfred Tichawsky (camera) heeft het ZDF uitge zonden in zijn godsdienstige uit zendingen. De film stelt de vraag aan de orde naar de ach tergronden van wie zo gemak kelijk a-socialen genoemd wor den. Ligt het aan het falen van autoriteiten en sociale diensten? Of ligt het aan onze samenle ving die zo op zichzelf gericht is dat de mensen die het het meest nodig hebben eigenlijk geen kans krijgen. De serie is gebaseerd op Duitse feiten. Dit land heeft een half miljoen daklozen die aan de rand van de steden vaak in aparte wijken zijn ondergebracht. In Neder land, leven slechts 3500 mensen zonder vaste woon- of verblijf plaats. Maar wie iets weet van de huisvestingsproblemen van grote gezinnen met een mini mum inkomen of met schulden, wie iets weet van de verkrotting van bepaalde stadswijken en de spanningen bij stadssaneringen herkent dit gevecht van de fa milie Bachmann als het gevecht van tallozen die voor a-sociaal worden uitgemaakt, maar die geen kans hebben zolang de structuren van het eigen belang niet vervangen worden door de structuren van concrete zorg voor elkaar. Het feest om de gewonnen Euro pa-cup kreeg ook gisteren ge stalte op de buis. Bij de TROS was er een nogal bloedeloze re portage over reacties in Am sterdam en Milaan. Bloedeloos, omdat het resultaat niet opwoog tegen de moeiten die kennelijk (mede dankzij de met een gra tis advertentie gehonoreerde charter-maatschappij) eraan waren besteed. Het NOS-joumaal kwam beter voor de dag met actuele beel den van een Amsterdam dat nu eens op zijn kop stond voor een louter-plezierige aangelegenheid. Het best was de extra Studio Sport van de NOS overigens. Daar werden hoogtepunten van de wedstrijd in herhaald en uitvoe rig beelden van de Amsterdam- Pipo op Bizarra Perspektief Snuf en Snuitje zijn met het el ontsnapt en zoeken nu naar een plaats waar het uitgebroed moet worden. Zaterdag Ned. I 16.02 uur ..Amsterdam is van oudsher een lastige stad geweest; de kriti sche benadering, het durven ageren tegen het gezag is niet iets van de laatste tijd. In de yr g ]fin^eren oorlog hebben wo de februari staking gehad: in een bezet Am sterdam werd gedemonstreerd tegen de Duitsers. Die geestes gesteldheid bestaat nog steeds; je moet niet proberen aan de vrijheid van een Amsterdam mer te komen". Deze uitspraak Het verblijf op het Aardbeien-ei land zal de kinderen altijd bij blijven. Toch moeten ze verder op zoek naar een nieuw avon tuur. Zaterdag Ned. I 17.15 uur (ADVERTENTIE) Nog gauw een paar pondjes eraf vóór de vakantie? Doe 'n 3-daags superdieet: 8 uur een hardgekookt ei, 11 uur een ons kaas uit 't vuistje, 1 uur een glas sherry en een ons biefstuk, 4 uur een ons kaas uit 't vuistje, 7 uur een glas sherry en een ons biefstuk, 11 uur een hardgekookt ei. Doe het eens in de 6 weken, maar vraag 't wel even uw arts. Gemiddeld resultaat: 4 pondjes kwijt. En of dat scheelt op het strand! se huldiging gegeven. SS bood tevens wat hartige gesprekken met Ajaxieden. Die gingen over de gewonnen cup, maar ook over andere zaken, financiële bijvoorbeeld. Dat lijkt heiligschennend: een man die topclub Aj-ax vaarwel wil zeggen als hij ergens anders beter terecht kan. We vinden dat onzin. Voor een toneelspe ler, operazanger of musicus is zoiets de gewoonste zaak van de wereld. Waarom niet voor een voetbal artiest? Die voetbalt net zo graag als een toneelspeler acteert. Maar niemand kan het hem kwalijk nemen dat hij zijn talent zo hoog mogelijk gehono reerd wil zien. In Studio Sport misten we overi gens achtergronden van de NOS-prestatie bij de verslagge ving van de wedstrijd. Die ver slaggeving vonden we superieur en we zouden het helemaal niet gek gevonden hebben als we daarover commentaar hadden gekregen. Van de makers van die superieure reportage of, bij voorbeeld, van buitenlandse consumenten. De VPRO bracht een eigen repor tage over een experimentele school in Harlem. Veel feiten bevattend, maar te weinig ach tergronden biedend om die fei ten in deugdelijke informatie om te zetten. Linda van Dijk, die haar tv-de- buut vele jaren geleden maakte in Strindbergs „De vader" met haar vader Ko in de hoofdrol, zagen we terug in een Zweedse produktie. We waren er niet on dersteboven van. Joop van Tijn sloot zijn serie tv- gesprekken af met een inter view met auteur W. F. Her mans. We vonden het geen goed gesprek. Het was te kryptisch, te weinig verstaanbaar voor de mensen die niet op de hoogte zijn van Hermans' geschriften. Het toonde de auteur bovendien slechts ten halve. Hermans en zwavelzuur zijn onlosmakelijk. Het gesprek ademde te weinig zwavelzuur, derhalve te weinig Heri Vg. TELEVISIE HEDEN NEDERLAND I EO: 18.45 uur Fabeltjeskrant 18.55 uur Journaal 19.05 uur Ten Challenge 19.25 uur Voorwaarts 19.50 uur Tenslotte 20.00 uur Journaal KRO: 20.21 uur Brandpunt i 21.10 uur Harten-vijf 22.45 uur Journaal NEDERLAND II AVRO: 18.45 uur Fabeltjeskrant 18.55 uur Journaal 19.05 uur Mary Tyler Moore show 19.30 uur Rallycross 20.00 uur Journaal 20.21 uur Perspectief 21.10 uur Voor de vuist weg NOS: 22.20 uur Uit de kunst 22.50 uur Journaal 22.55 uur Den Haag vandaag MORGEN NEDERLAND I 10.30 uur School-tv VARA: 16.00 uur Journaal 16.02 uur Pipo op Bizarra 16.50 uur De wind in de wilgen 17.03 uur Ontdekkingstocht door dierenrijk 17.15 uur Zes kinderen op een kotter 17.30 uur Teleac 18.45 uur Fabeltjeskrant 18.55 uur Journaal 19.05 uur Popzien 20.00 uur Journaal 20.21 uur Een groot uur: U 21.50 uur Verdorven vrouwen 22.45 uur Journaal NEDERLAND II NCRV: 18.45 uur Fabeltjeskrant 18.55 uur Journaal 1905 uur Follyfoot 19.30 uur Door de wereld klinkt een lied i 20.00 uur Journaal 20.21 uur Scala Gymnastica 20.55 uur De zaak Dettlinger 22.25 uur In kleinere bezetting 22.50 uur Het woord 23.00 uur Journaal RADIO HEDEN IS.00 Vakantietoeslag: licht program ma. 18.30 Nieuws. 18.41 Echo. 18.50 Verkenning: informatief program- ma.'18.58 Marktberichten. 19.00 (S) Eigen Fabrikaat: lichte muziek uit KRO-produktie. 20.00 In antwoord os Uw schrijvenverzoekplatenpro. gramma. 22.00 (S) Voetlicht op: ka- baret, show en musical. 22.25 Over weging. 22.30 Nieuws. 22.38 Den Haag vandaag. 22.50 (S) Zomer- jrtprc tziek. 23.55-24 Nieuv 18.00 Nieuws; 18.20-18.30 Uitzending van D'6620 00 Nieuws. VARA: 20.30 Carmen, ppera van Blzet (2e en 3e acte) (opn). 22.55 v. d. Steierischer Herbst 1971). 23.55-24.00 Nieuws. Brussel 824 (Nederlands) Tonlwenken. 18.57 Amusementsmu ziek. 19.00 Nieuws, actualiteiten en ziek. 19.40 Keurig Engels, kbespreklng, 20.00 iziek. 22,00 Nieuw 23.00 Science fiction i 23.40-23.45 Nieuws. MORGEN TROS: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Ontbijt zo's (Soos)lichte grammofoonmu- zlek. reportages en berichten. (7.30 Nieuws; 7.41-8.00 Aktualiteiten; 8.3018.40 Nieuws) 10.00 Als dat zou kunnenverzoekplatenprogramma. (10.30-10.32 Nieuws.). 11.55 Medede lingen. 12.00 Aktualiteiten. Over heidsvoorlichting: 12.1G Een pro gramma van Claude Bellonl en Ton Marseille van hel voorlichtingscen trum sociale verzekering. 12.26 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. TROS: 12.41 Op Sleep-troslichte grammofoonmuzlek en berichten voor automobilisten. 14.00 (S) Jazz-Slr: jazz-cocktali. 14.45 (S) Tross-Country. 1G.30 15.33 (S) Revue VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgvm- nastlek. 7.20 (S) Z.O.gevarieerd programma met om 7.25 Van de voorpagina: om 7.54 VPRO: Deze dag; S.OO Nieuws; S.ll Actualiteiten; 9.35 Waterstanden: 10.30 (S) zater dag Informatie; muziek en informa. tleshow. (Om 11.00 Nieuws). 13.00 Nieuws. 13,11 Actualiteiten. 13.23 (S) Dit is het begin.,,.; jongeren pro ter. 16.00 Nlues. 16.03 (S) NOS-Jazz. 16.45 Inzet: een programma over amateuristische muziekbeoefening. ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN 17.15 De Christen en de wet, lezing. NOS:N17.30 Hebt u geluisterd rdioprogramma's in de belangstel ling. VARA: 17.55 Mededelingen. Hllvc i III NCRV: 7.00 Nieuws. 7.02 Popstation. (8.00 Nieuws). 9.00 Nieuws. 9.03 Pers Vers. 10.00 Nieuws. 10.03 Mu ziek bij de koffie. (11.00 Nieuws.) 12.00 Nieuws. 12.03 Elpee Pop. 13.00 Nieuws. 13.30 Nee. we neoemen ma" ("^"en^fLOO NieuwsJ^löïo Nieuws. 16.03-18,00 Sportshow; sport van vandaaag gcmlxed met toppers nel 324 (Nederland! Niet. cweerbericht en toneelagenda. 113.20 Nieuwe platen. 14.00 Nieuws. 14.08 Gevarieerd amesementsprogramma (15.00 Nieuws). 16.00 Hoorspel. 16.53 Amusementsmuziek. 17.00 Nieuws en mededelingen. 17.10 Weegschaal.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 2