Leiden lauw na A j ax-o verwin ning Geen verplaatsbare schoollokalen, wel ontmoetingsruimte Leimuiden mag school bouwen Overheid moet ingrijpen in loon- en prijsontwikkeling Bliksemactie in Leimuiden Velen met moeite naar eindstreep Avondlaura Bert Onnes naar Scylla Erevoorzitter Versloot van het AVOB OOK Wat u moet weten DONDERDAG 1 JUNI 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 5 LEIDEN In Leiden en de streek meer zuidelijk daar van vindt men het heel best, dat Ajax finaletegenstander Inter eronder heeft gekregen en champagne uit de Cup heeft gedronken, maar erg opgewonden heeft men zich Deze regio heeft een duidelijke voorkeur voor het rood en wit van Feyenoord. Twee jaar geleden braken ook hier de fans van 's lands tweede voetbalmogendheid de boel tot midden in de nacht bijna af. Misschien raakt men in middels aan het winnen van de Europa-cup door Neder landers gewend, maar het is gisteravond in Leiden en rond de stad gewoon rustig geweest. Na afloop zorgden alleen doortrekkende „vreemde" supporters voor wat late luidruchtigheid en getoeter. De Leidse politie had tijdens de wedstrijd helemaal niets te doen. De straten waren verlaten „en we konden alle maal kijken", vertelde de wachtcommandant. De café's in Leiden waren op een en kele uitzondering na op het tijdstip van het grote t.v.- evenement gesloten. „Had u dat bij Feyenoord moeten zien", vertelde ons een waard, „toen hadden we de kijkkast staan voor een stampvolle bak. Tot vier uur 's nachts mochten we toen van de politie doorgaan. Er was veel meer enthousiasme. Als ik hier twintig mensen in de zaak heb zijn er hooguit twee of drie Ajax-bewonde- raars bij. Daarom durf ik ook niet het Feyenoord-vaan- tje van de tapkast weg te halen. De Ajax- en Feyen- oordversiersels laat ik dus maar broederlijk naast el kaar staan, zo kun je alle kanten uit". Ook in Alphen aan den Rijn was het gisteravond opval lend stil. Het bedienend per soneel in de diverse etablis sementen had weinig of niets te doen. Alleen in de Hazerswoudse wijk Rhynenburg trok de jeugd gewapend met vlaggen de straat op. Tot laat hoorde men „Ajax wint de wereld cup". Laten we het hopen. ALPHEN Hoewel de derde rit voor de Avondlaura „.slechts" 23 km lang was, hadden vele rijders en ook rijdsters, daar mee meer moeite dan met de bijna 40 km. lanee rit van de vorige avond. „Het was of ik halverwege lood in mijn benen voelde", aldus routinier Hil Dirkzwager en velen waren het met hem eens. „Gelukkig was de wind beduidend minder dan de vórige avond anders waren er zeker uitvallers gekomen, werd verzekerd. Overigens was het weer een heerlijke tocht, die de deelnemers(sters) door enke le bijzonder fraaie polders bracht. Dat good-old rijwielhandelaar en reparateur zijn vak nog niet is verleerd bewees hij aan het eind van de Lagewaard in Kou dekerk aan den Rijn, waar een lid van zijn ploeg Klaas Lam- mers onder onze ogen een lekke band kreeg. Binnen de minuut had Bezemer de binnenband uit de buitenband en het lek opge spoord en twee minuten later kon de heer Lammers al weer rijden. Een record waqjvoor Bezemer een warm applaus van de gehele ploeg kreeg. Vanaf het Lauraplein ging het langs de Lage Zijde in westelij ke richting via Koudekerk aan den Rijn door de Dorpstraat en Hondsdijk naar Leiderdorp, waar men het rijwielpad insloeg naar Hoogmade (Ofwegen). Daar werd set rijwielpad geno men langs de Wijde Aa en werd Woubrugge bereikt. Men bleef daar aan de oostkant van de Heymanswetering langs het wa ter over de Vierambachtsweg rijden, richting Alphens Rid- derveld-West Over de Hpoft- straat en via enkele straten in Oudshoorn werd het Lauraplein weer bereikt. Velen waren daar Water duurder in Wassenaar WASSENAAR Het gemeentebe stuur wil de watertarieven per 1 juli met tien cent per kubieke meter omhoog laten gaan. Het kubieke metertarief wordt dan bij een verbruik tussen 40 en 5000 m3 78 cent, bij 5000- 10000 m3 73 cent en bij meer dan 10000 m3 68 cent. Een der gelijk voorste' zal op 6 juni in de raad komen. De verhoging is noodzakelijk omdat men reke ning moet houden met een ver meerdering van de bedrijfslas ten van 50.760.-. ROELOF ARENDSVEEN De werknemers keiijker gemaakt door de recente aanleg v zelfs een landelijk bruggetje niet. LEIDEN Vandaag en morgen neemt een deel van Gemeente werken het voormalige Gerzon- pand aan de Botermarkt in ge- De verhuizende afdelingen zijn Bouwkunde, het secretariaat van de Welstandscommissie, Monumentenzorg, Stadsschoon, Stedebcuw en Personeelszaken. Tijdens de verhuizing zullen ze zo goed mogelijk voor het publiek bereikbaar blijven. Een deel van de derde verdieping in het stadhuis komt nu voor de slecht behuisde secretarie-afdelingen beschikbaar. Gemeentewerken IN VOORSCHOTEN: in Gerzonpand De Avondlaura-rijders in de Lage Waard in Koudekerk tijdig genoeg om snel naar huis te gfTan voor het zien van de I cupwedstrijd tussen Ajax en In- j ter. Maar er waren er ook die deze hele uitzending en cupwed strijd aan hun laars lapten en 1 rustig aandeden. Vanavond LEIDEN wordt de laatste rit gereden en ook deze rit gaat over een leng te van rond 25 km. De tafeltennisser Bert Onnes komt volgend seizoen naar Scylla. De opstelling van het eerste team wordt dan: Gé Bakker, Bert Onnes, en Anton Will van Zoelen. Het tweede team van Scylla is ongewijzigd gebleven: Theo Bakker. Peter en Karei van Schie. Het ereklasse-team van Delta Lloyd speelt met Bert Schoofs, Carel Deken en Robby Meyer, Wim Schoonemeier is bij Tempo Team vertrokken en hiervoor komt coming-man Hopman. Bij VOORSCHOTEN Voorschoten kampt met de moeilijkheid dat de inspekteur voor het lager on derwijs geen goedkeuring geeft voor de huisvesting van basis scholen in zgn. verplaatsbare lo kaliteiten. De wijk Boschgeest heeft twee van deze mobiele schoolgebouwtjes staan. Zij kun nen alleen gebruikt worden voor het kleuteronderwijs. Omdat in de wijk Boschgeest veel kindertjes staan te dringen om onderwijs te mogen ontvangen heeft de gemeente thans twee klassen van de basisschool on dergebracht in de ontmoetings ruimte van de Moeder Gods- kerk. Het is een zeer provisori sche tijdelijke huisvesting, aan merkelijk minder dan de mobie le lokalen, maar de wet wordt door deze maatregel niet aange tast. Wat wel aangetast wordt is een stuk leefbaarheid van de wijk Boschgeest. De ontmoe tingsruimte bij de Moeder Gods- kerk is de enige recreatieve ruimte in deze wijk. De pastoor heeft zich genoodzaakt gezien o.a. de jeugdsociëteit „Tref ik" de huur op te zeggen en ook voor andere verenigingen is thans deze ontmoetingsruimte niet meer beschikbaar. Deze toestand kan zeker nog wel een half jaar duren. Er bestaat kans dat eind van dit jaar loka len voor de basisschool gebouwd kunnen zijn. ADVERTENTIEI Kickers heeft nieuwe trainer LEIMUIDEN Het bestuur van s.v. Kickers '69 heeft voor het komend seizoen de heer Idelen- Bouw kerkelijk centrum Lisse in september gereed LISSE De bouw van het nieu we Hervormd Kerkelijk Cen trum in de Poelpolder komt be gin september gereed. Dit tijd stip is zeer gunstig gezien de nieuwe projecten die in de win termaanden starten. Het centrum dient ter ver vanging van de houten noodkerk aan de Grevelingenstraat. De noodkerk doet thans dienst als kerk. De nieuwbouw is gelegen in de bocht van de Ruishorn- laan in het noordelijke gedeelte van de Poelpolder. burg uit Alphen aan den Rijn aangesteld als trainer. De heer Van Idelcnburg heelt zeven jaar lang de vereniging TAVV uit Ter Aar getraind. Het eerste elftal van Kickers '69 speelt a s. zaterdag een wed strijd tegen de Belgische ver ging „Bombeke". De Belgische gasten komen tussen twee half drie in Leimuiden en zullen vanaf 13.15 uur hun krachten meten met de Leimuidense voetballers. LEIDERDORP In de nacht van zondag op maan dag is in Akkerstro te Lei derdorp een VW bestuurd door een zekere meneer O., tegen een geparkeerde Sim- ca gereden. Toen de politie ter plaatse kwam bleek de bestuurder van de VW onder invloed van alcohol te verke- LEIMUIDEN Binnenkort kan begonnen worden met de bouw van de zesklassige lagere school in de dorpskern van Leimuiden. De school zal de oude St. Jans- school aan de Willem van der Veldcnweg, die intussen in zeer slechte staat verkeert, gaan vervangen. dige komen te hangen omdat de afstand tussen de Willem van der Veldenweg en Het Spant te groot is om af te leggen voor een uurtje gymnastiek. De ïieuwe school wordt gebouwd in de directe nabijheid van Het j Spant. Deze situering is belang rijk in verband met het gym- 1 nastiekonderwijs van de kinde- ren. Als de vergunning voor de bouw nog langer was uitgeble ven had dit onderwijs en TER AAR Altior I speelt zaterdag een vriendschappe lijke wedstrijd tegen TAVV I op het terrein van Altior. De opbrengst is bestemd voor het jaarlijkse uitstapje van de bejaarden van Ter Aar. Aanvang 18.30 uur. Water festijn in Ericalaan LEIDERDORP- Woensdagmid dag sprong er een groot gat in de waterleiding onder het trot toir op de Ericalaan. De stoep tegels werden over een afstand van 1 bij 1.20 m uit het wegdek gedrukt. Een grote watermassa spreidde zich al rap over een groot gedeelte van de Ericalaan tot algemeen plezier van de vele schoolkinderen die daar wel pret in zagen. Versloot honderd jaar Bodegraafs bedrijf schenkt 100.000 gulden BODEGRAVEN De heer D. Versloot heeft ter gelegen heid van het honderjarig be staan van het Aannemings bedrijf D. Versloot B.V. te Bodegraven een bedrag van 100.000.- beschikbaar ge steld voor een goed doel. Aan elk van de volgende in stellingen is een bedrag van 25.000.- overgemaakt: Nederlandse Hartstichting: Ko ningin Wilhelminafonds t.b.v. de kankerbestrijding: Broe dergemeente te Zeist t.b.v. de leprabestrijding: Neder landse Bijbelgenootschap t.b.v. het werk in de ontwik kelingslanden. BODEGRAVEN Wanneer het bedrijfsleven niet de nodige zelfdiscipline weet op te bren gen dan zal de overheid moeten ingrijpen in de loon- en prijsont wikkeling. Dit vindt de ere-voor- zitter van het Algemeen Ver bond Onderaannemers Bouwnij verheid, de heer D. Versloot. Hij hield hedenmiddag een be schouwing over het maatschap pelijk gebeuren tijdens de her denking van het honderdjarig bestaan van zijn bedrijf. Heden middag werd tevens het nieuwe kantoor van het aarfnemingsbe- drijf Versloot aan de Markt straat geopend. De heer Versloot f61) toonde zich tijdens zijn openingsrede gewel dig optimistisch. Hij had het o.m. over verlies van idealen en gemis aan 1:vensvreugde bij ve len en over de geest van defai tisme. die volgens hem allerwe gen te bespeuren is. Hij vroeg van de overheid een duidelijk, sober beleid, pleitte voor een betere verhoudng tussen de waardevaste ambtelijke pensioe nen en de bedrijfspensioenen, had kritiek op de ondernemers die het geld vaak te gemakke lijk uitgeven en vond dat de vakbonden zich moeten realise ren dat tegenstrijdige wensen niet tegelijkertijd vervuld kun nen worden. Over hulp aan ont- Als bedrijfsleven zelfdiscipline niet kan opbrengen wikke'irtslanden zei hij: Als wij ons voor deze landen inzet ten. m ïn wij bij voorbaat ook de bereidheid hebben de consequent ervan voor ons ei gen leefoa on te aanvaarden. De heer Ve s'oot toonde zich een tegenstander van de door de re gering voorgestelde rem op de investeringen. „Het gevaar ligt op de loer. dat de kip met de gouden eierstokken onvrucht baar wordt gemaakt". Aanne mer Versloot pleitte voor aanleg van waterwegen en havens on der het motto: de beste bijdra ge tot industrialisering is het scheppen var voorwaarden, waardoor de industriële ontwik keling vanzelf op gang komt. Hij noemde het een nationaal be lang dat her industriële kli maat er op gericht is bedrijfs sluitingen te voorkomen en ver wierp het machtsmiddel sta king. Achter veel problemen van vandaag de dag gaat een stuk geestelijke milieuverontrei niging schuil, die allereerst mpet worden bestreden en opge ruimd, aldus de heer Versloot. Tekort parochie 22.0(10 gulden LEIMUIDEN Onder het motto „Samen sterk voor de eigen kerk" wordt de komende dagen in Leimuiden een bliksemactie gehouden om het exploitatietekort van de parochie 22.000) te dekken. De parochianen is gevraagd bedragen van 25 tot 100 (dit afhankelijk van hun inkomen) af te staan. Bovcnc'ien hoopt men dat inwonende kinderen onder de zestien jaar minstens een tientje geven. l eimuiden volgt hiermee r.iet het systeem van de algemene kerk bijdrage dat op 1 januari van dit jaar in dit bisdom is ingeguan. Het is niet geheel duidelijk waarom Leimuiden voor deze tusse- oplossing heeft gekozen. In een schrijven aan de parochianen deelt het kerkbestuur slechts mede dat men na rijp beraad be sloten heeft niel ten volle mee te gaan met de door het bisdom gestelde regels. Het gevolg hiervan is wel dat de Leimuidense katholieken belangrijk minder hoeven bij te dragen dan de katho lieken in plaatsen waar wel de richtlijnen van het bisdom ge volgd werden. De algemene kerkbijdrage bedraagt namelijk an derhalf procent van het netto-jaarinkomen. LEIDSCHENDAM Bridgeclub Duivenvoorde die op woensdagmiddagen in dienstencentrum bijeenkomt gaat voor bejaarden de i gelijkheid openstellen het spel te leren. Onder leiding van de Nederlandse Bridge Bond zullen deskundigen vrijdagmiddag in de grote zaal van het dienstencen- tium aanwezig zijn. Gelnte- resreerden kunnen zich telef onder nr. 8988 of 6985 of bij de receptie van het diensten centrum aanmelden. Om de veertien dagen is er. te be ginnen op 8 juni, voortaan in het dienstencentrum verto ning van dia's of films. De „open eettafel" is sinds dag ook weer in gebruik. Men kan voortaan op zondag om vijf uur 's middags te recht. de kosten bedragen 4 gulden per „aangeklede" maaltijd. Deelnemers i ten zich vrijdagsochtends bij de receptie melden of zon dags vóór twee uur opgeven bij de pantry. LEIDSCHENDAM commissie voor openbare werken en ruimtelijke orde ning komt maandag 5 ju om 20 uur in het raadhuis bijeen voor een agenda waarop o.a. aansluiting riole ringen complexen NS en PTT op en uitbreiding hei rioleringsnet Zochel- denwijk. Voorbereidingskre diet in verband met aanleg •rottoir aan de Dr. van Noortstraat, vaststelling voorbereidingsbesluit voor het gebied Voorburgseweg en conclusies gespreksgroepen Duivenvoorde. LEIDERDORP De com missie gewestzaken verga dert op woensdag 7 juni om 20 00 uur in het gemeente huis te Leiderdorp. De be langrijkste agendapunten zijn: Bespreking vun gemeenschappelijke regeling „Woon wagencent ra in het rayon Leiden" Bespreking van de nota „Openbuar \oer op korte termijn" Bespreking van de structuur schets voor de bestuurlijke indeling. Die structuurschets is door een provinciale com missie ontworpen. Het is een herverkaveling van de be stuurlijke kaart van Zuid- Holland in een aantul gewes ten. LEIDERDORP - De schoolraad voor het open haar lager onderwijs in Lei derdorp vergadert op 7 juni woensdag om 20,00 uur in het gemeentehuis. De be langrijkste agendupunlen ziin: Scholenbouw in Binnenhof Muziekles Gelijkstelling van de school- Iiiaën van de verschillende scholen Inschakeling van leerlingen bij het onderhoud vuh tuinen Assistentie voor het schoolhoofd bij hel inrichten van een kaartsys teem en het uitwisselen van gegevens van de ouder LEIDERDORP De com missie maatschappelijk wel zijn vergadert op donderdag 8 juni om 20.00 uur in het ge meentehuis aan de Hoofstr. Het belangrijkste agendapunt van deze openbure vergade- ring IS een causerie over „Samenlevingsopbouw" van de heer R. Scherpenhuizen. adjunct-directeur van de pro vinciale stichting voor Maat schappelijk Opbouwwerk in Z.-Holland. Daarna zal er een bespreking over dit on derwerp plaatsvinden. LEIDERDORP - .Finnn ciën en belastingen" verga dert op donderdag 8 juni om 20 00 uur in het gemeente huis aan de Hoofstraat. De belangrijkste agendapunten waarover de commissie gaat buigen zijn: nota de chef grondbeheer over methoden van gronduitgifte (verloop van erfpacht) Bespreking van de afschrij vingstermijnen wijziging van de verordening op de wegen en rioolbelasting ndvies inzake het krediet voor subsidie aan de Alge inene Woningbouwvereni ging, betreft de kosten vun i!e woningverhuurcommissle advies inzake de vervan ging van de gemeenschappe lijke regeling regionale wconwagencentrn advies inzake het crediet voor de aanschaf van een bere- gcningsinstallatie voor sportvelden. ZOETERWOUDE Half juni vertrekt pater C. Boer, missionaris van het H. Hart. weer naar de missie van Nieuw Guinea. Hij is afkom stig uit Amsterdam maar he -ft in Zoeterwoudc zijn verlof doorgebracht in Huize Emmaus waar zijn vader woont Ais enige zoon heeft hij verder geen achterland Wei kg! M-p MlSSie en Ontwikkelingshulp heeft nem volledig geudopteerd zoals de andere Zoeterwoud- se missionarissen. In de diensten van het a s. week einde neemt hij afscheid en wordt er voor zijn werk ge collecteerd. ZOETERWOUDE De heer G Ammerlaan is klaverjas- kampioen geworden van S J Z Hij bleef ruim 3000 punten voor op no. 2 D. Kempen. Mevrouw Caspers- de Boer eindigde als derde en eerste dame.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5