Eerste stappen voor winkels in Alphense 'City' i Ruim f 1.5 miljoen nodig voor de voorbereidingen Oud-Hollandse Marckt in Koudekerk aan de Rijn Alphen gaat huisvuil in polder storten Markten LEIDSE COURANT DINSDAG 30 MEI 1972 ALPHEN AAN DEN RIJN Zoals het er op het ogenblik naar uitziet, zal in 1973 kunnen worden begonnen met de bouw van een winkelcentrum in het hartje van Alphen (nabij de Van Boetzelaerstraat en de Van Mandersloostraat). Daarom is het nodig dat binnenkort de benodigde gron den bouwrijp worden gemaakt. Vooruitlo pende op dat bouwrijp maken, moeten nog wel enkele voorzieningen worden ge troffen, waarvoor de raad van Alphen, ruim 1,5 min heeft uitgetrokken. Enkele huizen en winkels aan de Van Mandersloostraat lozen nog rioolwater op de sloten achter die straat. In verband met de bouw van het winkelcentrum moeten deze sloten worden ge dempt. Voordat dit kan gebeu ren, zullen de panden moeten worden aangesloten op de ge meentelijke riolering. De pan den aan de Rijnkade en sommi ge van die aan de Rijnzijde van de van Mandersloostraat lozen nog direct op de Oude Rijn. „Uit milieuhygiënisch oogpunt is dit ongewenst", zo vinden b. en w. van Alphen. Omdat toch aan de riolering moet worden gewerkt, zal het gemeentelijke rioleringsstelsel worden uitge breid met een riool in de Rijn kade. De werkzaamheden aan de riole ring en de te verwachten veran deringen en aanpassingen van kabels en buizen, vormen een mooie gelegenheid om de Van Mandersloostraat en de Rijnka de aan te passen aan de bstaan- de en toekomstige functie van deze straten als winkel- en wan delstraten. De gemeente denkt hierbij aan een wijziging van de bstrating en mogelijke opfleu ring van de straten met "plant- vakken" en andere functionele elementen". Door de bouw van het winkelcentrum zal het par keerterrein, dat nu achter de Van Mandersloostraat wordt ge bruikt de zgn. tuin van Lem- kes) niet meer kunnen worden benut. Een andere parkeergele genheid kan worden gevonden i Alphen zal in de zomer geheel worden opgebroken i op de plaats van het definitieve parkeerterrein bij het winkel centrum. Om een goede bereikbaarheid van dit terrein te verkrijgen en voor een juiste afwikkeling van het verkeer tijdens en na de bouw van het winkelcentrum is het noodzakelijk, dat de Kromme Aar plaatselijk van een „over kluizing" wordt voorzien en dat tussen de Aarkade en het Thor- beckeplein een verbindingsweg wordt aangelegd. In verband met de riolerings- en bestra tingsplannen voor de Van Man dersloostraat en de Rijnkade zijn met de eigenaren en huur ders van de panden in deze straten oriënterende gesprekken gevoerd. Daaruit is gebleken dat de winkeliers het werk voor december willen zien uitgevoerd in verband met de te verwach ten drukte rond de feestdagen. beginnen. Van de totale kosten van 1.525.000 is 225.000 nodig voor de voorzieningen in de Van Mandersloostraat en de Rijnka de. Geprobeerd zal worden het werk vóór de winter klaar te hebben. Het werk zal overigens veel ongerief opleveren voor de winkeliers en het publiek. „Van het publiek zal een zekere spor tiviteit gevraagd moeten wor den", aldus de wethouder Duin. Met het verlenen van een krediet voor het bouwrijpmaken heeft de raad zich overigens niet vastgelegd op de vorm van het centrum. B. en W. zijn hierover wel in onderhandeling met het projectontwikkelingsbedrijf Em- peo. De eerste schets met toe lichting zal waarschijnlijk begin juli aan de raad worden aange boden. Openbare bibliotheek naar De Bron ALPHEN AAN DEN RIJN - geruime tijd is in de Alphens wijjc Ridderveld, in Het Kastee E] een filiaal gevestigd van openbare leeszaal en biblii theek. Het bezoek heeft toond, dat het filiaal, voora voor de jeugd in een behoefi voorziet. Omdat de vestiging Het Kasteel een tijdelijke oploi sing is, is uitgezien naar een b< tere, definitieve huisvesting, dk kan worden gevonden bij het aanbouw zijnde kerkelijk gemeenschapscentrum De Bro& «NS aangigel; wij die riolering. Voor de feestdagen moet Zoals in Alphen al enige tijd bs kend isl wil men De Bron het nieuwe winkelcentrum Ridj1 derhof één architectonisc! 1 geheel laten vormen en daaron r is onderzocht of het winkelpli teau met het centrum kan den verbonden, waarbij dei aanbouw kan worden benut bibliotheek. Gebleken is, dat al gebruik wordt gemaakt v kele ruimten in De Bron zeil zoals de toiletten en de keuker, een geschikte accommodatie ka worden gebouwd. De Raad voo kerk en samenleving heeft de be treffende grond van de gemeer. te voor 23.000,- gekocht en d bibliotheek voor 25 jaar va huurd. De huurprijs is vas gesteld op 30.000 per jaar. Met aankoop van de boerder^ „Hoop op Welvaart at Heuvelweg met de daarbij be j horende weilanden, water, dij en weg voor een bedrag 850.000 is de gemeente Alphe in het bezit gekomen van all gronden voor het bestemmings plan Ridderveld II. In totaa heeft de gemeente voor nieuwe wijk ruim 220 ha aanga kocht voor een totaalbedrag va, bijna 9,4 min. Kosten aanleg vuilstortplaats: 130.000 gulden ALPHEN AAN DEN RIJN Omdat Alphen voorlopig nog geen oplossing ziet voor het pro bleem van het kwijtraken van het huisvuil, is besloten een vuilstortplaats in te richten In het noordelijke gedeelte van de Coupépolder. De aanleg en het inrichten van de stortplaats ver gen 130.000,-. Rekening hou dend met de te verwachten groei van de vuilproduktie zal de stortplaats voldoende capaciteit hebben om voor ongeveer vier jaar in de behoeften te voorzien. De definitieve oplossing van het vraagstuk van de vuilverwer king in Alphen is vertraagd, doordat eerdere plannen tot een vuilverwerkingsinstallatie niet door kunnen gaan. In verband met het volraken van de stortplaats aan de Steekter- weg, is uitgezien naar een tijde lijke stortplaats, die gebruikt kan worden in de tijd tussen het vol raken van de bestaande belt en het gereedkomen van een defi nitieve vuilverwerkingsinrich ting (ofwel VAM ofwel verbran den). De redenen van het storten in de Coupépolder worden als volgt door B. en W. omschreven: de grond is eigendom van de ge meente en niet verpacht, zodat i daarover onmiddellijk kan wor den beschikt; het terrein is nu nog in gebruik als gronddepot, maar zal uiteindelijk deel uit maken van het recreatiegebied Zegersloot; het als stortplaats in te richten 6tuk grond vormt maar een klein deel van de in totaal voor grondberging nodige oppervlakte (voor de grondber ging zal de stortplaats geen moeilijkheden opleveren); de Coupépolder vormt een deel van het 'bemialingsgebied van de Noord- en Zuideiodertpolder. Het is echter mogelijk de polder ge heel of voor een deel van dat gebied af te scheiden; het ter rein is goed per auto bereik baar: omdat al een voorstudie is gemaakt van het meoreatieplan Zegersloot is het mogelijk nu een deel van het totale plan uit te werken en de manier van het storten van het vuil af te stem men op de uiiteindehjke vormge ving van het plan. De stort plaats kan bij gedeelten worden afgewerkt en van een beplan ting worden voorzien; de grond en het zand, nodig voor het af dekken van het vuil, kunnen voor een deel worden betrokken uit de grond- en zanddepots voor de werken in Ridderveld. „Het inrichten en exploiteren van de stortplaats zal uiteraard met de grootst mogelijke zorgvuldig heid geschieden, teneinde mi lieuverontreiniging te voorko men", aldus b. en w. Om ver spreiding van de afvalstoffen tijdens het storten te voorko men, zal het terrein in vakken van ten hoogste 2500 m2 worden Brandweer garage in Zwammerdam van de baan ALPHEN Binnenkort zal de nieuwe brandweergarage van Alphen, kosten 9 ton, in gebruik kunnen worden genomen. De leiding van de nieuwe garage krijgt de opvolger van de heer A. Korver, die als beroepscom mandant zal worden aangesteld. De heer Korver, adjunct-direc teur van gemeentewerken, gaat binnenkort met pensioen. De Alphense brandweer bestaat momenteel uit een adjunct- hoofdbrandmeester le klasse, een onderbrandmeester en een commies voor de administratie. Bovendien is er nog een vacatu re van brandwacht Ie klasse, waarin binnenkort zal worden voorzien. Daarnaast zijn er 66 vrijwilligers aan de brandweer verbonden, verdeeld over de groepen centrum, Aarlander- veen en Zwammerdam. Gedeputeerde Staten hebben ove rigens hun goedkeuring onthou den aan een het raadsbesluit tot de bouw van een brandweerga rage in Zwammerdam. De ge meente heeft nu in dit dorp een ruimte kunnen huren, waarin de nieuwe spuit kan worden ge stald. WOUBRUGGE De echtelieden H. Bregman (71) en J. Gorissen (67) zijn i juni aanstaande 50 jaar geleden in Zegwaard getrouwd. Het paar, dat aan de Kerhweg 8 woont, recipieert die dag van 4 tot 5 uur in Het Oude Raedthuys. Het gouden paar Bregman heeft tien kinderen, zevenendertig kleinkinderen en twee achterkleinkinderen. De heer Bregman is geen onbekende in Woubrugge. Hij was onder andere vijfendertig jaar leider van de zondagsschool De Blijde Boodschap en zesentwintig jaar bestuurslid van de zangvereni ging De Lofstem. verdeeld, terwijl deze stortvak- ken niet met open water in ver binding staan. Het vuil zal elke week worden afgedekt. De defi nitieve afdekking, als het ter rein op hoogte is, zal bestaan uit een laag grond van een dik te van ongeveer 50 cm. Rond het terrein zal zo spoedig moge lijk een schermbeplanting wor den aangebracht. Om een blijvende en afdoende controle op de hoeveelheid en „kwaliteit" van het aangevoer de vuil verzekerd te zijn, vinden B. en W. dat het beheer van de stortplaats in gemeentelijke handen moet worden gehouden. De jaarlijkse exploitatielasten worden geraamd op 117.000,-. De nieuwe brandweergarage voor de Alphense brandweer is bijna gereed KOUDEKERK AAN DEN RIJN Koudekerk gaat het komende weekeinde feestend tegemoet. Voor het eerst sinds jaren gaat het dorp aan de Oude Rijn weer eens een echt „zomerfeest" vie ren. Reeds een aantal jaren or ganiseerde de Oranjevereniging „Koudekerk" in juni een ker mis, die een dergelijke bena ming echter nauwelijks waard was: de kermisexploitanten die hun „tenten" In Koudekerk op sloegen waren elk jaar weer op de vingers van één hand te tel len. Dit jaar belooft het er heel wat aantrekkelijker uit te gaan zien, dank zij de samenwerking die is ontstaan tussen de Oranjever eniging en een aantal winke liers, aangesloten bij de Winke liersvereniging „Rijnpost". Want niet alleen een groot aan tal exploitanten van kermisver makelijkheden zullen op 1, 2 en 3 juni a.s. in Koudekerk present zijn, ook een twaalftal winke liers, twee banken en een regio naal ochtendblad zullen hun „tenten" opslaan in de Prins Bernhardstraat. die die dagen als centrum van het feestgewoel voor alle verkeer zal worden af gesloten. AI enige tijd attenderen de Koude- kerkse neringdoenden hun clien tele op de „Oud-Hollandsche Marckt", die zij de komende dagen organiseren. Het idee om kernijen uit de culinaire keuken van slager Van Veen, teren. Vorig jaar augustus reeds Voorts zullen de vele kermisattri- kwamen twee Rijnpostbestuurs- leden, voorzitter A. Hogenes en penningmeester J. Ketel, opge togen terug uit Noordwijker- hout, waar in die maand ook een braderie werd gehouden en een groot succes bleek te zijn. Hoewel er bij enige winkeliers in het begin wel wat sceptisme bestond voor wat de uitvoer baarheid van het markt plan be treft, gingen de heren A. Hoge nes. A. C. Kroon en F. van Veen stug door met hun voorbe reidingen en gaven weldra meerdere middenstanders uit de Dorpsstraat en Hoogewaard zich voor deelname op. Iedere winkelier uit Koudekerk werd uitgenodigd mee te doen, helaas waren er ook middenstanders, buten gelegenheid bieden tot aangenaam verpozen. Aan het feest is door de winkeliers en de Oranjevereniging grote publici teit gegeven. Naar verwachting zullen de duizenden bezoekers die men de komende dagen in Koudekerk verwacht, dan ook niet alleen uit Koudekerk en Hazerswoude—Rijndijk afkom stig zijn, maar zullen ook vele inwoners van andere plaatsen in de Rijnstreek van de gelegen heid gebruik maken om de sfeer van het Koudekerkse zomerfeest te komen proeven. Inmiddels is de feestverlichting aan de win kelgevels aangebracht, en zou men vanmiddag beginnen met het opbouwen van de kraam pjes. die te lgng „de kat uit de boom Donderdagavond keken", en er nu „naast zitten" In totaal twaalf winkeliers zullen op de „marckt" een grote ver scheidenheid aan artikelen pre senteren, variërend van wijnen, "koperwerk, tuinstoelen, fruit, ijs, schoenen en tassen, bloe men en planten, cosmetica, muizeklemmen. gereedschap, fietsen, een demonstratie van elektrische apparaten tot en met een levensgrote barbecue. Café-houder Ron Steensma zal vermoeide bezoekers voorzien van een drankje op een gezellig terras, terwijl hongerige magen zich te goed kunnen doen aan een portie saté en andere lek- historisch kostuum gestoken burgemeester C. M. van der Linden het zomerfeest inluiden, waarna 9 muziekkorp sen een taptoe zullen houden (de organisatie hiervan berust bij de muziekvereniging „Kunst Na Arbeid"). Hoogtepunt van de festiviteiten belooft de stunt van slager Floor van Veen te worden. Zaterdagavond zal een varken worden aangevoerd dat na aan het spit geregen en ge roosterd te zijn, verorberd zal worden. Een groot vuurwerk dat om elf uur wordt afgestoken zal het Koudekerkse zomerfeest afsluiten. WASSENAAR Ongeveer 1500 Wassenaarse ingezetenen, waaronder een veerheugend groot aantal jongt ren heeft gisteravond in de sporthal genoten van een concert door het volledige Residentie Orkest onder leiding van Willem van Otterloo. In de hal bedekt met de vloerbedekking, die door Carnavalsverem ging en Oranjevereniging aan de gemeente werd geschonken was een podium gebouwd tegenover d' vaste tribune. Daartussenin waren in een waaiervorm vele honderden stoelen geplaatst. Het podium bleek wat klein en dirigent Willem van Otterloo stond naar zijn mening wat te laag op zij schavotje, dat werd overigens met enkele Cola-kistjes verholpen. Er was ook een misverstand over pauze. Het orkest had niet op een pauze gerekend, de exploitant van het restaurant wel. Daarom w na het eerste nummer een pauze ingelast. In de sporthal was voor deze gelegenheid een expositie ingericht door de Kulturele Kern Wassenaar, samenwerkingsorgaan voor individuele kunstenaars en voor verenigingen, die zich op cultureel gebiei bewegen. ROELOFARENDSVEEN 29 mei Bloemen: anjers sim rose 20—30. 28—31, g.J. sim 33 arthur 26—37, 33—34, char- garnettc. carol, C.V. in huizen van Don Bosco STOMWIJK/LEIDSCHENDAM De gemeente zal een geldle ning van 75.000 gulden garande ren die de Stompwijkse Woning bouwvereniging „Don Bosco" wil aangaan voor het aanleggen van centrale verwarming in een aantal woningen. De lasten zullen door de huurders met een maximale huurverho ging van 38 gulden per maand worden gedekt. Uit een enquête die de woning bouwvereniging onder de zeven tig huurders heeft gehouden wa ren er overigens slechts acht die prijs stelden op het aanleg gen van centrale verwarming. a's 90—250. can >lvll)els 150—365, icmnnen 60—70. i ■ad 140. lathyrus 48. carla 31—56. baccara 63—72, le lies 3265, alstroemerla 22—28, vio- Uaran 15-07, gerbera'a 32—36 pat. Irissen 80—255. taücc 140. esther 60—105. duizend schoon 80—145, pvrethrum 90—140. brodea 90—180, lxia 120—135, brulds- anjers 70—105 per bos. KATWIJK ad. RI.TN 29 mei: Groente: A 1 370—800. A IT 280—730 B I 720-1110. C I 630. C II 520, bos- peen 115—131, spinazie 11—24. radijs 22, peterselie 4855. krulpeterselU 47, selderie 22—3 prei 47—51, sla-ui rabarber 1224 il 18—49. bloei 6 I 148-^149. S I 140. 10 II i ;peen: 88.000 kg. RIJNSBURG - 1ers: witte si: 27—30. Club titels „Avanti" verdeeld ALPHEN Gerard den Hartof bij de amateurs, Wil Toor bij d« nieuwelingen, Van Heusen bij de adspiranten, Jos de Bruin bij de A-jeugd, Eric Pols bij de B- jeugd en Stephan Nikken bij dt C-jeugd zijn de nieuwe kampioe nen van de Alphense wielren- vereniging „Avanti". De club kampioenschappen werden afge lopen weekeinde verreden. illerlnn •el low 170—180. 166—170. Diversen: an- 100—125, gerbera 30—45. or- lelies 60—125. tros- chrvsanten 350— 75—150. ixla's 60- dschoon 100-120, Irissen Inlleren 25—35. gladiolen 22—28, margrieten 600— ALPHEN/HAZERSWOUDE Dwars door dit rijtje hulzen loopt de grens Alphen/Hazerswoude. Het ..buurtje" heet Prinsenschouw. Het zal binnenkort worden afgebroken. ZOETERWOUDE Het echtpaar J. Schenkveld-N- Schenkveld-van Gaien denkt op 31 mei hun 55-jarig huwelijksjubileum. Zij wonen thans in een z.g. zelfstandi genflat van het bejaarden centrum „Huize F.mmaus". Voorheen op de boerderij Westeindseweg 3. Beidel zij 83 en hij 84 jaar, bezitten nog een redelijk goede ge zondheid. 1

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6