met auto van de Gerrit Schouten generaal op stap Sportuitwisseling tussen Alphen en Alblasserdam Gemeente Leiderdorp verleent subsidies Wat u OOK moet weten Geen tennishal in Leiderdorp Grondtransacties in raad Boskoop PAGINA 6 LEIDSE COURANT VRIJDAG 26 MEI 1! 5L HAZERSWOUDE postduivenvereniging .Reisduif" heeft met 93 di ven deelgenomen aan wedstrijdvlucht vanuit piegne over een afstand va 322 km. Uitslag deelnemers A. van Essen 1. 2. 3. 7. 1 EN 17. 20. 24; J. W. Fase 4. 5. 9; J. Bos 6, 14; Jac. Jongh 11; P. Groen 12, 1 19, 23; Jac. 'van Veen 13, II 18; B. v.d. Bosch 21 Uphoff 22. LEIDERDORP Dank z rej het Oranje Comité en de bi jgg volking, zijn de bejaarde van de Hoge Rijndijk dagje uit geweest. De reik ging naar Woudnichem, waa mie de theepauze werd gfehouda den in het cultureel centrun23.2 vlakbij kasteel Loevesteyr ten Via Vianen, Utrecht Alphe me gingen de bussen naar res de taurant Groenendijk, waa ziel het diner gebruikt werd. stuj WARMOND De War et mondse volleybalclub houd var zaterdag 27 mei haar jaar wij 'J'ijkse toernooi. De deelne roe mers van het toernooi ziji aar o.a. Dii'o, kampioen uit Lei stu den, Gemini uit Voorschoten dar G.V.C. uit Delft. K.D.O. ui me de Kwakel en de Warmonds ric Volleybalclub. Het toernoe wo begint om 11.00 uur. CB TER AAR Vandaag ei de morgen wordt er in het Te> dei Aarse Dorpshuis een fanc; scl fair gehouden. De opbrengs Pe' is voor de nieuwe kantinf ^ei van T.A.V.V. Openingstijdei zijn: vrijdag v.a. 20.00 u., za te*' terdag van 15.00 tot 18.00 u |n en 's avonds v.a. 19.30 u. 's LANGERAAR - 150 leder, de van de bejaardensociëtei; on' Langeraar maakten onlangs 6®- een geslaagde bootreis mei de salonboot van Avifauna *e Een en ander werd mogelijk da gemaakt door belangeloze medewerking in de vorrr van vervoer per auto van er naar de boot. De heer Badei verdiende namens het be Tl stuur alle lof voor de verzor- ging van de inwendige mens NOORDWIJK De afdeling Noordwijk van de Kon. Ned. Ver. voor Bloembollencultuur is op de Floriade te Amster dam bijzonder goed voor df dag gekomen. Met haar tota-j-j-j le inzending voorjaarsbloe ce men in de volle grond be- ne haalde de afdeling Noordwijk th deze week de onderscheiding (jj klein goud. Verder legde de men beslag op de eerste re prijs voor tulpen de eerst, wj prijs B voor de inzending fce narcissen en tweede prijs ee voor hyacinthen en een twee- de prijs voor het bijgoed. NOORDWIJK De collecte J1 voor het Nederlands Astma fonds heeft te Noordwijk de som van 3.501,21 opge- bracht. LISSE De afdeling Lisse m van de Algemene Bejaarden- ja bond heeft gistermiddag haar 20-jarig bestaan gevierd met een feestelijke vergade ring. Voorzitter Van 't Wout memoreerde dat de afdelinaf in die jaren was uitgegroeid tot ruim 400 leden. Na de| toespraak kregen de ledei] een filmprogramma t« over het natuurleven muziek. Een kienspel beslot de feestvergadering. LISSE Met ingang i Maandag gaat de nieuwe i geling in van lx per week vuilophalen in Lisse, met uit zondering van de flats aan de Van Speykstraat. Ooie vaarstraat, Rembrandtplein en Ruysdaalplein per week opgehaald wordt. De gemeente Lisse Is in 5 wijken verdeeld met ophalen van huisvuil in de morgenu ren of in de middaguren, waarvan de ingezetenen een overzicht thuis gestuurd krij gen als schema. Men óók plastic zakken naast de plaatsen, welke plastic zak- gebruikelijke vuilnisemmers plaatsen, welke plastic zak ken bij verschillende winke liers verkrijgbaar zijn. LISSE Op woensdag 31 mei a.s. wordt grof huisvuil opgehaald in de oude dins dag- en vrijdagroute i Reinigingsdienst. LISSE Maandag 29 mei wordt de jaarvergadering ge- houden van de woningbouw- vereniging „Volksbelang" te Lisse, des avonds om 8 uur in gebouw Trefpunt, School straat. WOUBRUGGE De leden van de Plattelandsvrouwen genoten in het Oude Raed- thuys van een interessante en leerzame lezing van me vrouw G. van Hees uit Am stelveen. Aan de hand van een keurcollectie poppen, ge tooid in bijna 150 verschillen de nationale klederdrachten vertelde zij op boeiende en vaak geestige wijze over het ontstaan van deze thans vrij- Zondagmorgen om 10 uur beginnen in 't Centrum aan de Schenkelweg de clubkam- pioensihappen van de tafel tennisvereniging PIT'54. De titel van algeheel clubkam pioen wordt verdedigd door Henry van Teylingen die te vens herenkampioen is. Bij de dames zal Marian v. d. Helm trachten haar titel te prolongeren. Zowel de dames als heren spelen enkel, dub bel en mixed. De junioren enkel en dubbel. De finales vangen aan om 19.30 uur. Krediet voor verlichting in Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT B. en W. van Noordwijkerhout zullen de raad in de vergadering van dinsdag aanstaande voorstellen een krediet van 137.350 te ver lenen voor het aanbrengen van verlichting op het kruispunt Ruigenhoekseweg/Herenweg en op de Hoogduinweg. Een krediet van 5500 is volgens het gemeentebestuur nodig voor de aanschaf van een beregings- machine voor de sportvelden van VVSB en Van Nispen. Dit om ook in de zomer de velden goed te kunnen onderhouden. Expositie bij Sikkens iASSENHEIM Bij Sikkens aan de Rijksstraatweg in Sassen- heim wordt in de hal van het kantoorgebouw een expositie ge houden van wandkleden, siera den en keramiek, die gedurende het afgelopen winterseizoen door leden van de Kreatieve Werkgroep Sikkens en hun do centen zijn gemaakt. )e tentoonstelling wordt dinsdag middag 30 mei a.s. om 17.15 uur door de heer C. Zaal, lid van de lokale directie, officieel ge opend. Zij staat de woensdag, donderdag en vrijdag daarna van kwart over acht tot vijf uur en zaterdagmorgen 3 juni van 9 tot 12 uur open voor bezoek. Jeze expositie is de eerste in een serie Sikkens heeft het plan, per jaar een aantal manifesta ties van deze aard te organise- Gouden feest van echtpaar Van der Vlugt ASSENHEIM Op de Teylin- gerlaan 72, op de grens van Sassenheim en Voorhout, is het komende week feest bij de fami lie V. d. Vlugt, want op woens dag 31 mei a.s. is het 50 jaar geleden, dat Jan Pancras v. d. Vlugt z'n bruid Elisabeth Tiel Groenestege, in de St. Andreas- kerk van Steenwijkerwold, naar het altaar voerde. e bruid was tot haar huwelijk thuis in de huishouding werk zaam, de bruidegom was z'n hele leven, tot z'n 70e jaar.als bloembollenkweker werkzaam. Uit het huwelijk werden twee zoons en vier dochters geboren. Van de zoons is er één broeder in het klooster van Stein (L) en de andere missionaris in Nieuw-Guinea. Van de dochters is er één gehuwd, één onderwij zeres, één adjunct-directrice in een bejaardentehuis en één thuis in de huishouding. Er zijn drie kleinkinderen. fruid en bruidegom, beiden (77 Ir.) genieten een goede gezond- leid. Hoewel ze altijd op het grondgebied van Voorhout ge woond hebben, zijn het in feite echte Sassemers en trouwe pa rochianen van de St. Pancra- tius, waaraan de bruidegom ook t'n tweede voornaam te danken heeft. Eén der dochters heeft Dok jarenlang leiding gegeven aan het werk van de gidsenbe- weging in Sassenheim. het grote feest woensdag a.s. tal er 2 uur namiddags in de Pancratiuskerk ter intentie van het bruidspaar een H. Mis wor den opgedragen door Mgr. C. Kramer, bisschop van Luanfu (China), neef van de bruid. Van 1 tot half 6 is er receptie in het Bruine Paard. BOSKOOP „Ik ben geboren in 1927 en zie er nog vrij knap uit". Vier jaar geleden stond deze zinsnede in een advertentie waarin een auto uit het begin van de twintiger jaren werd aangeboden. Gerrit Schouten uit Boskoop was er, omdat allang in zijn achterhoofd het idee broeide om oude auto's te gaan verzamelen, als de kippen bij. De koop werd gesloten en Ger rit Schouten werd eigenaar van een originele A-Ford. Een gammele brik weliswaar want lange tijd had de Ford op non-actief gestaan. Voor Schou ten een uitdaging om dat ding eens piekfijn op te knappen en het is hem nog erg goed gelukt ook. Drieduizend uur heeft hij er aan zitten en liggen 'sleutelen („Zelfs een leek kan dat want alles past precies in elkaar. Het kan gewoon niet misgaan") maar toen was het ook een ju weeltje. Sindsdien heeft de hob by oude auto's verzamelen Ger rit Schouten niet meer losgela ten. De praatgrage Boskoper, eigenaar van een transportbe drijf, heeft inmiddels tot ver over de grenzen jacht gemaakt op antieke automobielen met als resultaat dat zijn collectie nu bestaat uit zestien kleurrijke exemplaren. Daaronder bevin den zich onder meer een statige Rolls Royce uit 1937, vroeger ei gendom van een Franse gene raal, een Fiat Sport uit 1933, een 2-zits Citroën uit 1919 en een onvervalste Duitse Boeven- wagen. Vooral de Rolls Royce is een. pronkstuk in de collectie. Deze wagens beschikt onder ring ingesteld kan worden. Ver nuftige snufjes die zelfs nu nog niet tot de moderne autoacces- soires zijn doorgedrongen. Re gelmatig gaat Schouten in de omgeving tochtjes maken met zijn pronkstukken. Vooral buiten Boskoop worden heel wat be wonderende blikken op zijn au tomobielen gericht. Schouten mijdt de drukke verkeerswegen en gaat het liefst toeren in lan delijke gebieden. Dikwijls ge beurt het dat mensen hem staande houden. Vooral de oude ren zijn zeer belangstellend. Sommigen wanen zich weer even terug in hun jeugd toen ook de wegen door deze oude „beest- laks tempo doorkn meer over een ingebouwd door- werden. Aan auto-onderdelen is Gerrit Schouten bij e smeercicuit, eenvoudig te bedie nen met een pedaal, en een au tomatische schokbreekafsteller waarmee, naar gelang van het aantal passagiers, cie wagenve- niet altijd even gemakkelijk komen. De Rolls Royce heeft hem al heel wat speurwerk en geld gekost. Om maar wat te noemen: een cilinderkop komt op zo'n tweeduizend gulden te staan. De collectie van Gerrit Schouten is inmiddels zo groot geworden dat zijn eigen garage niet meer toereikend is om al dat moois te stallen. Voor de toekomst, denkt hij er dan ook hard over om in Boskoop een eigen mini-automobielmuseum in te richten. „Ik heb al leuke plaats in gedachten", z Gerrit Schouten. Nieuwkoop In het Regthuys wordt momenteel een expositie gehouden om door middel van fotomate riaal belangstelling te wekken voor de misstanden in Bangla Desj. ontstaan door de recente oorlog. De tentoonstelling is iedere dag tussen twee en vijf uur geopend. LEIDERDORP De raad van Leiderdorp gaat in de vergade ring van maandag aanstaande onder meer de volgende voor stellen behandelen: —Aan de heer Kempeneers uit Leiden 500 m2 grond te verko pen in het bestemmingsplan Binnenhof voor de bouw van een woning. De prijs bedraagt ƒ42.500. —Een krediet van ƒ1868 beschik baar te stellen voor de installa tie van een publicatiekast op de hoek van het winkelcentrum Santhorst. —Aan de heer Breedveld te Lei derdorp 680 m2 grond te verko pen in Binnenhof. De prijs be draagt ƒ53.300. Bethoek van Hoogmadeseweg en Munniksenweg te bestemmen als doorkweekplaats voor bo men. De kosten van een boom voordat hij op de plaats van be stemming is bedragen 76.50. Een krediet van ƒ342 beschik baar te stellen voor het aanwij zen van Hoogmadeseweg/Mun- nikenweg. De middenberm van de Enge- lendaal te gaan beplanten. —Het laatste gedeelte van de Van der Valk Boumanweg te asfalteren. Een bestemmingsplan in voor bereiding te nemen voor het ge deelte van de gemeente dat omsloten wordt door Oude Rijn, Rijksweg 4, de Mauritssingel, de Tuinstraat en de Does. —Datzelfde te doen voor het ge bied dat omsloten wordt door de Hoofdstraat en Persant Snoep- weg. De exploitatie van het dorps huis voor drie jaar op te dragen DiseraadVan der Holst voor een bedrag van ƒ3.250 per jaar. —De Simon Smitweg aan te leg gen en de Persant Sniepweg te reconstrueren in verband met de vergevorderde bouw van het Elisabethziekenhuis. Een krediet van 25.000 be schikbaar te stellen voor het on derhoud van een aantal wonin gen aan de Doeslaan, —Een oordeel te geven over de uitgangspunten die de onder wijscommissie heeft genomen voor het opstellen van een nota over het te volgen sportbeleid. —De volgende subsidies toe te kennen: Stichting Jeugdwerk ƒ9.040. Padvinders ƒ7.615, Speeltuinvereniging Zijlkwartier 2.250, Drumband 5.050, Ex celsior ƒ2.250. K en O ƒ6.000, Reddingsbrigade ƒ1.000, schaak vereniging ƒ300, Rijrisleutels ƒ1190, Sparta ƒ1417, DKD ƒ4.115, Velocitas ƒ2.636, RCL ƒ2.500. —De kosten van het instructie- zwemmen voor de klassen 2 en 3 vcor rekening van de gemeen te te nemen, zijnde ƒ15.000. Voor het autobusvervoer voor deze zaak te voteren ƒ3.125. —Het architecten honorarium voor de uitbreiding van de scho len aan de Splinterlaan en Kas tanjelaan te bepalen op ƒ7.163.56. Een lid voor de commissie ge westzaken te benoemen. Een krediet van ƒ15.000 be- ALPHEN Vanaf morgen tot en met volgende week zaterdag heeft in Alphen een sportuitwis seling plaats tussen deze ge meente en Alblasserdam. Vijf tien verschillende takken van sport zullen worden beoefend. Per tak van sport wordt aan de winnende gemeente 2 punten toegekend en aan de verliezende gemeente 0 punten. Bij gelijk eindigen krijgt elke gemeente 1 punt. De prijsuitreiking zal vol gende week zaterdag om 17.15 uur plaatshebben in het restau rant van de Rijnstreekhal. Het programma is als volgt: Zaterdag 27 mei Atletiek op het tenrein aan de Nieuwe Sloot; aanvang 14.45 u. Hockey op het terrein aan de Pres. Kennedylaan; aanvang voor jongens en meisjes 14.30 en 16.00 uur. Voetbal voor heren op het terrein van AAV Alphen; aanvang 16.00 uur, het dames voetbal begint om 16.00 uur op terrein 5. Maandag 29 mei Waterpolo in zwembad De Dillen; aanvang 19.15 uur. Voetbal op het complex De Bijlen; aanvang juniorenwedstrijd 19.15 uur. Korfbal op het terrein aan de Nieuwe Sloot; aanvang 19.15 uur. Dinsdag 30 mei Korfbai op het terrein aan de Nieuwe Sloot; aanvang 19.15 uur. Dammen en schaken in de zaal van de Opstandingskerk aan de Marijkestraat; aanvang 20.00 uur. Biljarten in Het Koetshuis aan de Hoofdstraat 105; aanvang 20.00 uur. Badmin ton in de Rijnstreekhal; aan vang 20.00 uur. Donderdag 1 juni Tennis in het complex aan de Prins Bernhardlaan: aanvang 19.00 uur. Volleybal in de Rijn- schikbaar te stellen voor een verlichting op het RCL-sport- park. Een krediet van ƒ23.000 te vo teren \oor de aanleg van een eindbushalte aan de Rietschans. Een subsidie van ƒ2.750 te ge ven aan de Stichting Geestelijke Volksgezondheid in Zuid-Hol land. —Aan het begin van de vergade ring zal de heer W. van den Wijngaard beëdigd worden als raadslid. hal; aanvang 20.45 uur. Tafel tennis in de kantine van De In dustrie aan de Pr. Hendrik straat 37; aanvang 20.00 uur. Biljarten in Het Koetshuis; aan vang 20.00 uur. Waterpolo in De Dillen; aanvang 20.00 uur. aanvang 7.30 uur. Judo in gymlokaal aan de Lupinesingel; aanvang 14.30 uur. Tafeltennis in de kantine van De Industrie; aanvang 14.30 u. Handbal op het sportcomplex De Bijlen; aan-1 vang 15.45 uur. BOSKOOP De raad van Bos koop gaat in de vergadering van dinsdag aanstaande we derom een aantal voorstllen be treffende transacties van onroe rende goederen behandelen. De gemeente kan van de heer Hoogendoorn uit Waddinxveen de panden Colijnstraat 145, .149 en 151 kopen voor een bedrag van 18.000,-. Men wil deze hui zen afbreken om een parkeer plaats te kunnen realiseren. Aan de woningstichting wil men 3700 m2 grond in Snijdelwijk- West II verkopen voor een be drag van 219.000,-. Er zullen op deze grond 32 woningwetwo ningen gebouwd worden. Een zelfde transactie heeft men 1 met de woningbouwvereniging j St. Joseph. Hier gaat het on bouw van 79 woningwetwonin-1 gen. Daar is 9320 m2 voor no-1 dig, de woningbouwvereniging moet een bedrag van 541.150,- betalen. Voorts is men in koop van plan het kruispunt I Parklaan-Laag Boskoop te beteren. Het college wil een krediet van 24.850,- hebben. De reinigingsrechten moeten vol gens B. en W. van 36 per jaar omhoog naar 38 omdat de kos ten van onder meer de vuil afvoer sterk gestegen zijn. Alphen aan den Rijn Pastoor Krol van de Pius X-parochie is vol gende week 25 jaar priester. Dit jubileum wordt zondag aanstaande gevierd tijdens een eucharistieviering die om half elf in de parochie kerk aan de Van Nesstraat begint. De preek zal gehouden worden door rector Vreeburg. In de middaguren, van twee tot vier, wordt er in de zaal van de Hervormde Opstandingskerk een receptie ge houden. LEIDERDORP Het verzoek van de tennisclub De Munnlk om de realisatie op korte ter mijn van een tennishal, meer tennisbanen en concentratie daarvan aan de Hoogmadese weg wordt door de gemeente Leiderdorp niet ingewilligd. De gemeente stelt dat men door geldgebrek niet aan alle eisen van sportverenigingen tegemoet kan komen en dat men daarom prioriteiten moet stellen. De hoogste nood ligt volgens de ge meente niet bij De Munnik maar bij de verenigingen Velo citas en Alecto. Voor deze ver- enigingen heeft men nu een goedkope oplossing gevonden, j deze clubs krijgen de beschik- ZEVENHOVEN Het echtpaar Bosman-Buitendijk viert 2 juni zijn king over het hoofdveld van 55-jarige huwelijksfeest. Ter gelegenheid daarvan zal voor bruid RCL. Wil men het aantal tennis- j (75) en bruidegom (79) om 15.00 uur een H. Mis worden opgedragen. banen uitbreiden dan kan dit De gehele week kunnen vrienden en kennissen het bruidspaar felici- niet doorgaan. Bovendien acht I teren in zijn woning aan de Dorpsstraat 35. Het feest viert het met men een tennishal niet urgent. zijn zeven kinderen en twintig kleinkinderen.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6