Nieuwkoop boos op gemeentebestuur Nieuwe KVP'ers in BuSke Zoeterwoudse raad Boskoopdag op Floriade 'Mmm Mgr. Simonis in Zoeterwoude Het kan makkelijker gaat Veerpont Alkemade geld kosten weer Wassenaar uit Kanten afdammen Wat u ook moet weten JONDERDAG 25 MEI 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 5 Nieuwkoop Nieuwkoop is opgestaan tegen artikel 172 van de politie verordening. Gisteravond is een actiecomité opgericht dat bij B. en \V. gedaan moet zien te krijgen dat dit artikel, dat het meren van boten in de Voorwetering verbiedt, buiten werking gesteld wordt. De plaatselijke overheid heeft namelijk het meren van bootjes in net dorp tot vorige week oog luikend toegestaan. Nog het doorgaans rustige dorp winden zich op on dat zij vinden dat hun een ve worvenheid wordt afgenomei mORDWIJKERHOUT Woensdag 31 mei a.s. vieren de heer mevrouw H. W. Braun-Busscher aan de 's-Gravendamseweg 6 met hun 7 kinderen en 23 kleinkinderen hun 50-jarig huwelijksfeest. Die dag wordt er tot hun intentie om 16.00 uur in de St. Victorkerk een H. Mis opgedragen. Zowel de heer als mevrouw Braun zijn geboren in Noordwijk maar wonen vanaf hun huwelijk in Noordwijkerhout. Na zo'n elfmaal te zijn verhuisd wonen zij nu weer op een steen worp-afstand van hun wittebroodswoning. De heer Braun 76 jaar is bollenman in hart en nieren met als hobby's hengelen en post zegels. Zowel zijn gezondheid als die van zijn echtgenote (72 jaar) is nog uitstekend. Hun vele vrienden en bekenden hebben zondag, 28 mei a.s. tussen half vier en vijf uur de gelegenheid het bruids paar te hunnen huize met hun gouden feest te feliciteren. werd bij herziening van de poli tieverordening het bewuste arti kel door de raad zonder overgenomen. Men deed dit om dat de meeste mensen hun boot je wel aan de oevers plas kwijt konden. De stormachtige ontwikkeling van hel toerisme maakte een lig- plaatr aan de plassen echter zo schrikbarend duur (men betaalt daarvoor a! gauw honderd gul den) dat veel Nieuwkopers hun schuitjes meerden aan de Voor wetering. Het gemeentebestuur zag met toenemende ergernis de Voorwetering veranderen in een grote parkeerplaats van aller hande schepen en besloot daar om vorige week het sluimerende artikel te gaan hanteren. Omdat ze het daar niet mee eens waren belegden de gedupeerde Nieuwkopers Rijnbeek en Mark man gisteravond een protestbij eenkomst in een plaatselijk eta- olissement. Dr. G. Bremer zag kans de gemoederen al snel nog meer te verhitten door te ver klaren deze maatregel als eer ste stap naar demping van de wetering te zien. En dat is al jaren een spookbeeld voor veel Nieuwkopers. Dr. Bremer drong aan op gebruikmaking van arti kel twee van de verordening, dat ontheffing van de bepaling mogelijk maakt. De heer Bos wilde verder gaan. Hij stelde dat het gemeentebestuur de be paling moest schrappen. De op- gestune burgers kregen steun vay het raadslid Juurlink, be halve hij was ook zijn collega Battjes aanwezig, die van me ning was dat zolang de wetering er is de bootjes moeten blijven liggen. Om hun zaken te behar tigen riepen de aanwezigen ten slotte een actiecomité in het le ven, bestaande uit de heren Van 't Klooster, Ooms, Van Dam, Bloos, Bos, Eys, en Markman. De Voorwetering in Nieuwkoop. Zoeterwoudse EHBO zaterdag in titelstrijd ZOETERWOUDE Het team v de EHBO-vereniging ,,Sint Lldui- na", bestaande uit de dames A. Overdevest-Welp, M. v. d. Salm en de heer C. Janmaat als com mandant, trekt a.s. zaterdag naar het Zeeuws-Vlaamse Hulst om deel te nemen aan de natio nale kampioenschappen van de Kath. EHBO. Zij verwierf dit recht door bij de districtskampioenschappen ais tweede te eindigen om daarna in Delft de provinciale titel in de wacht te slepen. Naast het Zoe terwoudse team verdedigt ook de afdeling Wateringen de eer van Zuid-Holland. In totaal ne men twintig teams deel. Het Zoeterwoudse trio vormt in deze samenstelling al geruime tijd een vaardige combinatie, die menige prijs veroverde, waarbij de commandantsprijs veelal voor de heer Janmaat was. Zij maken allen deel uit van het bestuur. In deze hoedanigheid zijn zij dikwijls present bij oefen- en cursusavonden, wat een extra scholing betekent. Hier blijft het echter niet bij, want in onder linge samenkomsten wordt ge- tracht de kennis en vaardigheid verder op te voeren. Zondag finale om LVB-beker LEIDEN De wedstrijden in de finale van het toernooi om de LVB-beker zullen zondag a s. ge speeld worden op de terreinen van VNL en LDWS aan de Vliet. De wedstrijden beginnen om 12 uur. Gisteravond is ook de loting verricht tussen VNL en St. Ber- nardus, de clubs die in de poule gelijk eindigden. VNL had het meeste geluk. Gespeeld worden de wdestrijden KRV-VNL, VVOA -DOSR. KRV-VVOA, VNL-DOSR. VVOA-VNL en DOSR-KRV. VOORSCHOTEN In Voorschoten is een begin gemaakt met het af dammen van de kanten van de uitloper van de Krim. Langs de Prof. Bcerhaavelran, een geliefd oord voor de vissers, wordt door het veelvuldig gebruik van de graskant het gras in de vaart ge trapt. Door middel van houten afzetting wordt de vaartkant strak gemaakt. Het staat allemaal minder romatisch, maar het is noodza kelijk. G. V. Villerlu! daan Mathlei li M. Jt. U-n A. M. do Brul C. M. Jol HETERWOUDE Aan de'agen- Als de raad het voorstel da welke de raad hedenavond gaat behandelen is een voorstel toegevoegd om het ""pand Mie ning 37 onbewoonbaar te verkla- W. volgt zullen er geen gelei dingshekken komen op de hoek Dorpsstraat-Dr. Bouwdijkstraat zoals in een alternatief plan van de K.V.P. op 30 december van het vorig jaar werd voorgesteld zoals er ook vanuit het onder wijs suggesties waren gedaan in deze richting. i het aantal leerlin- aangemeld voor de openbare kleuterschool onderge bracht in het nieuwe schoolge bouw aan de Westeindseweg kan thans worden overgegaan tot het formeren van een twee de klas. Voor aanschaffing van meubilair en ontwikkelingsmate riaal is een bedrag van 9.000,- noodzakelijk. Aan het begin van de vergadering zullen de heren P. J. v. Rijn en en H.S. Broekhuis als raadslid voor de KVP worden geïnstal leerd. De mutatie hebben tot ge volg dat een groot aantal nieu we leden voor raadscommissies en organen moet worden geko- Voor de aanleg van de tweede fase van de Burg. Smeetsweg wordt voorgesteld ruim 3 h.a. grond aan te kopen van de heer L. Graaf van Limburg Stirum Op grond te Noordwijk. Deze grond is ge- gen dat legen tussen de Ommedijkseweg en de Wetering. ip 6 juni organiseert het Rode Kruis te Leidschendam een boottocht voor minder validen. Hieraan nemen 200 personen deel waarvan 23 uit Zoeterwou de. Het college acht hiervoor een bijdrage ad. 250,- in het tekort op zijn plaats, ij diens vertrek naar Papen- drecht wordt aan de heer. A. J. Stasse hoofd van de openbare basisschool eervol ontslag ver leend. p de voordracht voor zijn opvol ging staat de heer Th. Hooger- vorst. onderwijzer aan de Mees- Aan de heer R. M. v. d. Meulen ter Bayléschool te Zoetermeer wordt 35 m2 grond aan de Bea- op de eerste plaats gevolgd door trixstraat verhuurd om te ge- .de M. D. de Jong. hoofdonder- bruiken als tuin. De huurprijs wijzer aan de Jan Ligthart- stijgt met 50% van ƒ5.-- naar school te Leiden. 7.50. Door middel van gespreksgroepen en de uitwisselingvan plannen in grotere kring wil men zien te komen tot het vormen van een soort actiegroepen die als „huis werk" buurtgenoten gaan door dringen van het probleem. De resultaten van de campagne die gevoerd wordt worden bespro ken on een follow-updag. waar van de datum ook op 13 juni wordt vastgesteld. De milieudag begint om half tien en is om vijf uur afgelopen. De kosten voor deelname aan de dag zijn elf gulden, die overge maakt kunnen worden od het gi ronummer van Oud Poelgeest 4258 onder vermelding „Milieu dag". Aanmelden moet gedaan worden per brief of briefkaart. '.OETERWOUDE De reacties vanuit het dekenaat Zoeterwoude op de brief van mgr. Simonis aan de jongeren, zijn voor de Rotterdamse bisschop aanleiding geweest nader contact met hen te zoeken. Dat gebeurt morgen avond, op een bijeenkomst in het Don Boscohuis, die om 8 uur aan vangt. Ie bisschop zal dan eerst zelf in gaan op de reacties, die hem zijn toegezonden nadat de jonge ren van de diverse parochies enige maanden geleden over de inhoud van het schrijven hadden gediscussieeerd. 'aarna zal aan mgr. Simonis een viertal vragen worden voorge legd naar aanleiding van passa-, ges uit de brief. Daarin werd o.m. gesteld dat Christus de hoeksteen van ons leven, de weg, de waarheid en het leven is. Is er geen ander beeld te schilde ren wat de jongeren meer aan spreekt? ooral de laatste vraag is van groot belang. Daarin wordt de bisschop erop gewezen dat de hoofdstukindeling van de brief erop wijst dat de Kerk als leer- instituut voorop staat en d'e dienstbaarheid pas later komt. Is dit wel juist? „Waarom eenvoudig als het ook heel erg moeilijk kan?". Dat is een verzuchting die menigmaal ge slaakt wordt door de fietser of bromfietser, die vanaf Voorschoten via Den Deyl naar Den Haag gaat. Dat zijn er dagelijks nog steeds enige honderden. Aan het eind van de Papeweg worden alle (brom)- fietsers verplicht over te steken, ongeacht of de weg naar Den Haag of naar Wassenaar gaat. Veiliger en minder tijdrovend zou het zijn indien de richting Den Haag op het fietspad kon blijven, dan be hoefde alleen de Rijksstraatweg genomen te worden en dat gaat altijd sneller dan eerst de vierbanen onbewaakt overgaan van de Papeweg, daarna de uitrit van het parkeerterrein, vervolgens de Rijks straatweg. hierna de Lange Kerkdam en tenslotte komt de (brom)fietser eindelijk op het fietspad naar Den Haag. Met het aanbrengen van een enkel groen l'cht voor de fietsers zou de route Voorschoten— Den Haag aanmerkelijk sneller en veiliger zijn. Het fietspad behoudt ook na de verplichte oversteek de voorgeschreven breedte. en scooters gaat echter omlaag, vnn vijftig naar zestig cent, Vooits zullen tienrittenkaarlcn wordei. Ingevoerd, en de week-, tnaand- en collectieve abonne menten verdwijnen. paar fi- ALKEMADE De veerpont in de Kaag gaat Alkemade weer geld kosten. Het veer moet gerepa reerd worden en er moeten en kele zaken, waaronder een re serve dieselmotor, aangeschaft worden. Het gemeentebestuur De raad krijgt nog wil daarvoor een bedrag van ranciële tegenvallers te 37.500 gulden. Daarnaast moet de raad in de vergadering van maandag aanstaande een kre diet van 8.750 gulden beschik baar stellen voor het opknappen en schilderen van het veerhuis. Bovendien wordt het voorstel van B. er W. behandeld het aantal tarieven terug te brengen van 22 naar 6, maar wel een verho ging door te voeren. Men wil onder meer voor handwagens en bakfietsen voortaan een gul den vragen in plaats van tach tig cent, Tractoren gaan van een gulden veertig naar twee gulden, tractoren met aanhang wagen van twee naar drie gul den, Het tarief BOSKOOPAMSTERDAM De Floriade zal op 3 juni in het te ken van Boskoop staan. Men is van plan het gebeuren op de Amsterdamse tentoonstelling die dag zoveel mogelijk op de Bos- koopse afdeling te richten. In de ochtenduren zullen daartoe de muziekkorpsen Excelsior, Concordia en St. Joris vanuit drie richtingen naar de Boskoopse inzending marcheren. Tegelijkertijd worden daar dan de gasten ontvangen. Die gasten zijn het gemeentebestuur van Amsterdam, alle VVV-directeuren van Nederland, de vertegenwoordigers van het Gewest Midden Nederland en de gemeenteraad van Boskoop. Men wil bij de drie ingangen ballonnen uitdelen met het opschrift „Boskoop Sierteelt Centrum". Bovendien heeft men in Boskoop 6000 folders klaarliggen. In deze folders wordt een rhodonden- dronprijsvraag uit de doeken gedaan. Tien bezoekers kunnen als ze er in slagen het juiste aantal bloemknoppen te vinden een dag de gast van de gemeente Boskoop zijn. Op de Boskoopse dag zal in de „luisterkuil" een muzikaal gebeu ren met Boskoopse medewerkers plaatsvinden. Het mannenkoor ,,Die Gouwe Sanghets" en de Alphense ruiters zijn twee van d$ gezelschappen die meedoen. Bovendien is men nog in bespreking met het kreatief centrum in Boskoop om een paint-inn te organi seren Het is de bedoeling dat iedere bezoeker z'n indrukken vastlegt in een tekening of schilderij. Wassenaar is uit de nood (woningen). Volgens velen jaren te laat heeft Wassenaar het complex houten noodwoningen aan het Havenplein afgebroken. De woningen zijn de laatste tien jaren steeds gebruikt I als een opvang voor ernstige woningbehoevenden. Uit een overzicht bouwkosten van het zwembad blijkt dat het Alkebad twee ton meer gaat kosten dan geraamd i was. namelijk twee miljoen vierhonderddrieënnegentigdui- zend en vijfhonderdzevenenzes tig gulden. De raad wordt ver zocht een aanvullend krediet te verlenen. Omdat de pannen van de huizen Peeklaan 16 tot en met 24 dringend aan vervanging toe Z'jn, is er een krediet nodig van ƒ10.751.32. De hulzen zijn pas vijftien jaar oud. De ge meente kan zich niet meer tot de fabrikant wenden omdat die inmiddels failliet gegaan is. brommers Maandag komt ook de vergoeding per leerling voor de lagere scholen weer aan de orde. B. en W. hebben een bedrag van hon derdzestig gulden voorgesteld. De VGA heeft in de vorige raadsvergadering een bedrag van honderdzeventig gulden voorgesteld. Men heeft de zaak echter laten rusten omdat de beroepstermijn voor de schoolbesturen nog niet verstre ken was. Nu kan men wel een beslissing nemen. Hoe die zal uitvnllen is nog niet duidelijk want B. en W. handhaaft het voorgestelde bedrag. Een ander voorstel dat op onderwijs be trekking heeft is de aanvraag van de Stkhting Katholiek On derwijs Alkemade voor wat voorzieningen ten bate van de Katholieke basisschool Maria. Een dergelijk verzoek deed ook de christelijke school in Oude Wetcrirfg. Het gemeentebestuur wil de politieverordening wijzi gen zodat geluidshinder ge weerd kan worden. Tot nu toe kon men niet optreden tegen herrie die veroorzaakt wordt door draagbare radio's etceteru. Ir. de toekomst zal men in Alke- madc ook belasting moeten be talen voor honden die men ten dienste van de landbouw of voor bewaking van gebouwen nodig heeft. Tenslotte zal ook de woorforensenbelasting met 25 gulden per categorie verhoogd worden. HAZERSWOUDE De 25- jnrige heer P. H. A. M. Stol wijk uit Hazerswoude-dorp is aan de economische hoge school te Tilburg cum laude geslaagd voor zijn doctoraal examen godsdienstweten schappen. „De religie als factor in het proces van cul turele verandering bij de Mapuche-Indianen in Chili" is de titel van het werkstuk, op grond waarvan hij zijn doctoraal behaalde. DE ZILK De afdeling voetbal van de sportvereni ging Van Nispen zal op vrij dag 26 mei a.s. in de grote kantine van het sportcom plex „Van Nispen", haar 40e jaarvergadering houden. De aanvang is gesteld op 20.00 uur precies. Deze zeer be langrijke vergadering heeft een agenda van 16 punten. Vooral de bestuursverkiezing en de viering van het 40-ja rig bestaan zullen de aan dacht krijgen. De vergade ring zal worden onderbroken tijdens de wedstrijd Duits- land-Rusland, welke in de kantine via een grootbeeld T.V. scherm kan worden ge volgd. NOORDWIJK De Noord- wijkse vereniging van post- duivenhouders „Steeds Snel ler organiseerde een tweetal wedvluchten voor oude dui ven. De eerste ging vanaf St. Ghislain H. (205 km). De prijswinnaars waren 1. C. L. Smit 2. Vun der Niet-De Haas, 3. M. van der Wiel. 4. Vnn der Niet-de Haas. 5. Jac, Barnhoorn 6. Gebr. van Duijn. 7. Jac. Barnhoorn. 8. Jac. Barnhoorn. 9. L. Steen voorden en Zn. 10. J. Pas- schier en Zn. Bij de jwcede wedvlucht wer den de duiven bij St. Quentin gelost. De afstund bedroeg ongeveer 279 km. Bij deze vlucht waren de win naars: 1. Van der Niet-De Haas, 2. Jac. Barnhoorn 3. Van der Niet-de Haas, 4. C. L. Smit 5. J. Plug, 6. G. Duindam, 7. C. L. Smit. 8. Comb. Peschier. 9. J. Admi raal 10, Van der Niet-de Haas. INIF.UWVEEN Postdul- venclub De Witpen heeft deelgenomen aan een wed vlucht vanaf Corpiègne. De eerst aankomende duiven waren van M, Markman (1 en 2), C. van Leeuwen 3, A. Braam 4. N. Wijfje 5 en 10, G. Reyeker 6, H. Verhaar 7, R. Stouten 8 en 9. ft LISSF Ook postduiven- club De Luchtklievers heeft deelgenomen aan de wed vlucht vanaf Corpiègne. De eerst aankomende duiven Die M. de Vreugd 2 en 3, W. van Wieringen 4 en 9, H. Duiven voorde 5. H. v, Gerven 6. H. v. Diest 7, J. Arrachart 8 en A. Arendsman 10. DE ZIEK De NKV-afde- ling De Zilk zal 15 augustus in de KRO-studio de uitzen ding Van Twaalf tot Twee meemaken. Reeds meer dan 50 dames hebben zich opge geven. De laatste bijeen komst van dit verpadersei- zoen stond in het teken van de leden, die dit jaar een baby hebben gekregen. Zij werden in de bloemetjes ge zet en kregen ook cadeaus voor de kinderen. De avond werd opgeluisterd met zung van Mii-ke, Carla en Jaap van Haaster. LEIDEN Onder leiding van Klaas Bolt, stadsorga- nlst te Haarlem, organiseert de Lcidse Volksuniversiteit op 3 juni een dagexcursie langs de 19e eeuwse Smit-or gels die zich bevinden in de kerken tussen Den Bosch en Grave. Ook een bezoek aan de kathedraal in Den Bosch staat op het progrummu. De heer Bolt illustreert zijn ver halen met stukjes orgelmu ziek. Men kan deze tocht doen per bus, vertrektijd 8 uur vanaf de Gurenmurkt, of per auto. Route en nunmel- ding bij K a O, Oude Vest 45. tel. 31841 (vun 9 tot 15 uur). WASSENAAR In de Messias kerk wordt 28 mei weer een applausdlenst ge houden vanaf 19.(11) uur. De dienst zal begeleid worden door het duo Luuk Aalbrecht Cees Koedood. LEIDEN/OEGSTGEEST - Voor huisvrouwen van Leiden en om geving wordt op 13 juni een „Milieudag" gehouden op Kas teel Oud-Poelgeest. Deze dag heeft tot doel de huisvrouwen zoveel mogelijk te informeren over het probleem milieuvervui ling en hen zich af te laten vra gen wat zij er aan kunnen doen. De informatie op deze dag wordt op verschillende manieren gege ven door Drs. Pauline Hogeweg. mondeling en door drs. G. J. de Bri die met een groep huisvrou wen de tuin intrekt om daar te laten zien hoe de natuur schade lijdt. HII.LFGOMDe KABO afdeling Mlllegom heeft gisteravond de heer Baak gehuldigd omdat hij zestig jaar lid Is van de vak bond. Diftriclsbestuurder Van Hooff l>ood de nu 83-jarige oud-werk nemer van het gas- en waterbe drijf en envelop met Inhoud en '-en rookstandaard aan. Aan dacht was er ook voor twee zil veren jubilarissen, de heren Ko men en Pijpers.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5