IN ZES PAROCHIES FEEST m mm Fusie kruisverenigingen in Warmond enVoorhout Zweedse gasten bij Koudekerk 4 1 Lage Land winnaar Schakenbos- trofee Schoonmaakactie in Stompivijk Mevr. v. Wijnbergen ter aarde besteld Wat u ook moet weten Hoofdinspecteur Van Woudenberg verlaat Alphen LEIDSE COURANT DINSDAG 23 MEI De jubilerende pastoor Van Vugt ontvangt uit handen van de heer Pastoor Kragtwijk tijdens de H. Swart een fraai boekwerk en een bedrag aan geld van zijn parochia- Mis, die hij ter gelegenheid van nen% zijn 40-jarig jubileum opdroeg. Pastoor Overhaus temidden van koster Schouten en diens zuster. Pastoor Paap neemt de huldiging van de Stompwijkers in ont vangst. LEIDEN In zekere zin zijn dit unieke dagen. Een beetje een weerspiegeling van het roomse leven zoals dat er uit zag in de jaren dertig. Dit zijn de dagen van de bijna massale priesterjubilea. Een her denking van het feit dat zij toen met een soort vanzelf sprekendheid priester wer den. Deze priesters zijn de producten van een tijd die voorbij is en waarvan de sfeer bijna curieus gewor den is. Daarom zijn de meesten van hen de afgelo pen weken uitgebreid aan het woord geweest in deze krant om te kijken hoe zij de evolutie ervaren heb ben. ZOETERWOUDE onder zeer grote belangstelling heeft pas toor Jos W. Kragtwijk in de Meerburgparochie op eerste pinksterdag zijn 40-jarig pries terfeest gevierd. De jubilaris ging zelf voor in een feestelijke eucharistieviering. De preek werd gehouden door pastoor De Wit. Hij ging dieper in op de taak van de priester in deze tijd. Na de communie bood de heer Tieken namens de paro chie een enveloppe met 4000,- aan. Hij refereerde eraan, at pastoor Kragtwijk eerst de pa rochiële financiën gezond had willen maken, voordat zijn jubi leum gevierd zou worden. Door de samenwerking van alle paro chianen waren nu beide een feit. werd. Eerder was een eucharis tieviering gehouden waaraan men zeer veel zorg besteed had. In zaal Ruiten bood pastoor Ammerlaan uit Leidschendam een schilderij aan waarin veer tig guldens verwerkt waren. Om 'twee uur 's middags begon de grote receptie in de LTS. Behal ve een forse rij sprekers (onder anderen deken Tervooren, de ken Ruyven en ds. Pouwels) schudden vele honderden pas toor Hilhorst de hand. HILLEGOM Namens het paro chiebestuur heeft de heer Witte- man dit weekeinde pastoor Hil horst symbolisch de tiendui- zend gulden aangeboden die de parochie bijeen gebract had. De pastoor heeft het geschenk be stemd voor de nieuwe geluidsin stallatie in de kerk. STOMPWIJK De heer A. Lui ten voorzitter van het priester comité heeft pastoor Ed. Paap op eerste pinksterdag het ca deau van de parochie aange boden. Dat bestond uit een ver betering van de geluidsinstalla tie en een bandrecorder. Van het kerkbestuur ontving de pastoor een zonnewijzer. Burge meester Kolfschoten en deken Lamot wensten vervolgens tij dens deze receptie pastoor Paap nog ..vele jaren Stomp- wijk" toe. Voor het Dorpshuis had eerder de fanfare „Julia na" een muzikale hulde aan de jubilaris gebracht. De kerkelij ke vieringen hadden zaterdag avond en zondagmorgen plaats. Aan het slot van een daarvan zong men spontaan „Lang zal hij leven" in de Laurentiuskerk. HOOGMADE Het jubileum van pastoor Van Vucht in Hoogmade is verlopen zoals hij dat graag wilde, rustig en sober. De pas toor die voordat hij in Hoogma de kwam in Leidschendam, Am sterdam, Aerdenhout, Leiden, Bergschenhoek en Rotterdam stond, is een bescheiden man, wars van publiciteit. Het parochieféest werd zaterdag avond ingezet met een eucha ristieviering begeleid door een eigen combo, zondagmorgen had de plechtige hoogmis plaats. Pastoor Van Vucht werd geassisteerd door de paters Sas sen Van Ysselt en Van Zoelen. Deze mis werd bijgewoond door onder anderen burgemeester Brouwer de Koning, wethouder Faber en gemeentesecretaris Hoogenboom. In de middaguren bracht de harmonie een muzika le hulde. Tijdens de receptie bood drs. Zwarte het geschenk van de parochie aan, een getij denboek, middeleeuws minia tuur, en een geschenk onder cou vert. Namens het Woubrugse gedeelte van de parochie bood de heer Hoogenboom ook een ge tijdenboek aan. HAZERSWOUDE Pastoor A. A. H. M. Overhaus van de En gelbewaardersparochie te Ha- zerswoude-dorp kreeg gisteren tijdens de receptie in het Mi- chelshuis ter gelegenheid van zijn 40-jarig priesterfeest een envelop met (geldelijke) inhoud van de parochianen. De pastoor (in 1906 in Amsterdam geboren) ulil dit bedrag achter de hand hebben, wanneer hij de paro chie van Hazerswoude-dorp gaat verlaten. „Maar", zei de heer A. v. d. Werf, voorzitter van de parochieraad: „Blijf bij ons!" zaam en hij blijkt er, volgens de woorden van de heer v. d. Werf, vooral bekend te zijn als de man die voor alles zijn be langstel Uimig toornt. Het bracht genoemde parochieraadvoorzit ter zelfs tot de uitpsraak; „Wanneer pastoor Oeverhaus Hazerwoude-dorp verlaat en de democratisering in de R.k. Kerk is dusdanig, dat wij een profiel van de gewenste pastoor moe ten samenstellen, deze als volgt moet luiden: Geef ons een pas toor als Oeverhaus!" NOORDWIJKERHOUT Hon derden Noordwijkerhouters heb ben afgelopen weekeind pastoor Holthuizen van de St. Jozefparo chie de hand geschud in ver band met zijn 40-jarig jubileum. De pastoor werd door zijn paro chianen flink in de cadeaus en de bloemen gezet. Ook burge meester Bosma en diens vrouw kwamen zondagmorgen de jubi laris feliciteren. „Ik heb nooit geweten dat ik zo'n belangrijk persoon was", aldus de duide lijk verraste pastoor. LEIDEN Reeds geruime tijd onderzoeken de besturen vac „Het Wit-Gele Kruis", afd. War mond; „Het Wit-Gele Kruis", afd. Voorhout en „Het Groene Kruis", afd. Sassenheim de mo gelijkheid om plaatselijk in Warmond en Voorhout tot één vereniging voor maatschappelij ke gezondheidszorg te komen. Zo'n fusie van de tot dusver „ge kleurde" kruisverenigingen tot één plaatselijke vereniging, biedt enkele duidelijke voorde len van organisatorische doel matigheid, die ongetwijfeld er toe kunnen bijdragen dat de doelstellingen van de oorspron kelijke kruisverenigingen verdei kunnen worden uitgebouwd er aangepast aan de eisen van de tegenwoordige tijd. De noodzaak om op grond van verscheidenheid van religie of maatschappelijke opvattingen een vereniging met een eigen „kruiskleur" voor de gezond heidszorg te handhaven, wordt steeds minder gevoeld. Steeds meer stemmen gaan op om plaatselijk of regionaal een doeltreffender organisatie op te bouwen, die in staat is de pro blemen van deze tijd het hoofd te bieden. De gesprekken die door de bestu ren bi de afgelopen maanden zijn gevoerd, hebben aange toond dat er geen geschilpunten over de doelstellingen van de nieuw op te richten verenigin gen zijn. die een beletsel voor een fusie zouden kunnen vor- De besturen van de genoemde kruisverenigingen zullen op kor te termijn vergaderingen uit schrijven om het plaatselijk sa mengaan met 'hun leden te be spreken. Zo mogelijk zullen nog dit jaar in Warmond en Voorhout de nieu we verenigingen worden opge richt. Chef-kok Swidde zilveren jubilaris WASSENAAR In kleine kring de jubilaris houdt er niet van op voorgrond te treden is de zer dagen in Kasteel Oud Wasse naar het feit herdacht, dat de heer J. C. Swidde 25 jaar geleden bij dit bedrijf in dienst trad als chef-kok. Vergezeld van zijn echtgenote en kinderen nam de heer Swidde de gelukwensen in ontvangst van collega's en leveranciers. Di recteur G. de Graaf sprak hem toe en prees zijn vakmanschap. Hij overhandigde hem. behalve een persoonlijk geschenk, de gouden medaille van de huisor de van het Kasteel Oud Wasse naar en ook medailles en oor konden van de Horecaf en van de Maatschappij voor Nijver heid en Handel. De vaste leve ranciers van het Kasteel verrest ten de jubilaris met een gouden polshorloge en boden hun geluk wensen aan in de persoon van de heer J. Hilhorst. De collega's bedachten de heer Swidde met een paar manchetknopen. Zij werden namens de medewer kers. overhandigd door de heer H. Ginter. Loterij voor ramen van de Herensingel kerk het LEIDEN De ramen priester- en zangkoor van de parochiekerk O.L.V. Hemel vaart en St. Joseph moeten hoognodig worden gerepareerd. Het kerkbestuur kan de kosten (15 mille) echter niet opbrengen en het heeft daarom een verlo ting op touw gezet. Zondag a.s. zullen de kerkmeester zelf aan de uitgang van de kerk de loten (ƒ1,- per stuk) verko pen. Prijzen zijn beschikbaar gesteld door zakenmensen uit de parochie. Wie wil helpen om de loten aan de man te brengen kan zich vervoegen aan de pastorie van de Herensingel of bij de pen ningmeester van het kerkbe stuur, de heer Silvester, Zijl straat 11. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Koudekerk, en wel speciaal i de voetbalvereniging met dezelf-l de naam, heeft de pinksterda gen bezoek uit Zweden gehad. De Zweden staken hun bewonde ring voor de schitterende sport accommodatie van Koudekerk I niet onder stoelen of banken. Hoewel Floby ongeveer even veel inwoners telt als Koude kerk moet men 't daar met heel wat minder doen. De Zweedse gasten logeerden in Hotel „Groenendijk" te Hazerswoude. Zaterdag werden de inwoners van Floby in Koudekerk rondge leid. O.a. wei-den bezoeken ge bracht aan de chrysanthenkwe- kerij van de heer Van Vliet en aan industrieën in de Hooge- waard. De avond was gereserveerd voor een sportief treffen tussen een gelegenheidselftal van Floby en het eerste (kampioens)elftal van Koudekerk. De Zweden wa rén o.a. getuige van de rumoeri ge thuiskomst van het tweede ,,Koudekerk"-e!ftal dat zich dankzij de 's-middags behaalde 2-0 overwinning op U.V.S.-2 eveneens in een kampioenschap mag verheugen. Daarmee heeft Koudekerk een kampioentrio, want ook het derde elftal is ge promoveerd. Een ongekend suc ces voor de Koudekerkse voet balvereniging! Uiteraard was de muziekvereniging „Kunst Na Arbeid" weer present om het feest muzikaal luister bij te zet ten. Koudekerk-Floby eindigde overigens in een 12-overwin- ning voor de Zweden. Na de wedstrijd volgde in het clubhuis een „verbroedering" tussen Hol landse en Zweedse sportvrien den. Eerste pinksterdag bezocht men Keukenhof in Lisse en Madurodam in Den Haag, ter wijl men gisteren naar het AI- phense Avifauna ging en een rondvaart maakte. Om onge veer 4 uur gistermiddag werd afscheid genomen van het be stuur van de v.v. Koudekerk, en werd na een zeer geslaagd be zoek de terugreis naar Zweden aanvaard. Oud Ade-Het Lage Land heeft de Schakenbostrofee gewonnen. In de wedstrijd tussen de buurten van Oud Ade bleef het Lage land Vrouwvenneweg (1208) punten), Zevenhuizen (1097 p.) en Centrum (1051 p.) met 1348 punten ruim voor. Astrid Scha- kenbos werd met 105 punten uit geroepen tot sportvrouw van het jaar, die eer viel bi de heren te beurt aan J.AN VAN Zoen. Hij had 105 punten. Bij de jeugdsportdag die zaterdag gehouden werd won Centrum het voetbaltoernooi. Zevenhoven zegevierde bij het handballen. Andere uitslagen: Hardlopen: Yvonne Olijerhoek en Ronald de Jong; klas 3 en 4 Myra Olijenhoek en Theo de Haas; 5 en 6 Ella van der Poel en Henk van der Geest. Verspringen: klas 1 en 2 Jacqueli ne Roos en Ronald de Jong; 3 en 4 Myra Olijerhoek en leo van der Geest; 5 en 6 Marian van der Geest en Henk van der Geest. Gisteren werden verschillende nummers gewonnen door: Verspringen: Ida K.OEK EN Siem Hoogeveen; Hoogspringen; Gonny van der Geest en Dam- my van der Poel; 100 meter; Astrid Schakenbos en Coen van der Geest; 400 meter Coby van der Geest en Jan van Zoen; 1500 meter Jan van Zoen; De vier maal honderd meter esta fette werd gewonnen door de Vrouwvenneweg. Deze buurt won ook het handbaltoernooi. De eerste prijs bij het volleybal ging naar het Lage Land. STOMPWIJK De SWV (Stompwijkse Watersport Vereniging) hield zaterdag een schoonmaakactie in Stompwijk. Met roeiboten trokken ehthousiast)?lingen er op uit, om de Nieuwe Vaart, de Jan Koensloot en de Stompwijkse Vaart van het afval te ontdoen. Het aantal aanmeldingen om met deze actie mee te doen was behoorlijk groot, maar zaterdag kwam maar iets meer dan de helft opdagen. Op de foto: een schuit vol afval. ALPHEN Zaterdagmiddag werd er een afstandmars georganiseerd. De route ging over 10 km langs de Gouwe. Op de foto leden van Vreugde-oord. BOSKOOP Ter gelegenheid van zijn kampioenschap heeft het eerste elftal van Floreant een receptie gegeven. Op de foto: de heer Slin gerland, voorzitter van de afdeling Gouda feliciteert de aanvoerder Cors van Bemmel. WASSENAAR Zaterdag is het stoffelijk overschot van Jonk- vrouwe J.C.P. Michiels van Kessenich, douairière Dr. S.F.A.C.M. Baron v. Wijnbergen, die na een kortstondige ziekte op 71-jarige leeftijd is overle- van Requiem op. In zijn predi katie herdacht hij de overledene als een diep-gelovige vrouw, die in de laatste jaren van haar le ven veel tijd heeft besteed aan de opleiding van ontwikkelings werksters. den, ter aarde besteld in het fa- De belangstelling in de kerk en miliegraf op de begraafplaats „In loco Pascuae" bij de Goede Herder-kerk in Wassenaar. Me vrouw van Wijnbergen was de weduwe van burgemeester Dr. S.F.A.C.M. Baron van Wijnber gen, die einde 1960 om gezond heidsredenen aftrad, na dc ge meente Wassenaar 22 jaren te hebben gediend. Baron van leden, leden. In de parochiekerk van De Goede Herder droeg pastoor J.F. Steenman een plechtige H. Mis op de begraafplaats was zeer groot. Het gemeentebestuur van Wassenaar werd vertegenwoor digd door de wethouders Mr N.W.A. Brink en Mr. Dr. W.F van Gunsteren en gemeentese cretaris E.F. Zwartelé. Oud-bur- geemeester Mr. W.J. Geertsema was met zijn echtgenote aanwe zig, alsmede de oud-burgei ter van Den Haag, H.A.M.T. Kolfschoten. ALPHEN Zaterdag organiseer de de Alphense Wandelsportver eniging „The Quicksteps" een concours voor drumbands en majoretten. Er werd deelgeno men door vijf korpsen Arti et Religioni ging met de eer strij ken door de eerste prijs te be halen met 253,5 punten. De tweede prijs met 220,5 punten was voor Crescendo uit Alphen. Arti kwam hierdoor in het bezit van de jaarlijks te winnen wis selbeker en kreeg tevens van de gemeente voor deze gelegenheid ook een beker. De majorettes behaalden met een showoptre den 121 punten, waardoor ook zij een eerste prijs wonnen. Tij dens dit concours werden de tambour-m&itres apart beoor deeld. Mej. Rina van Tol werd met 24 punten de beste bevon den, terwijl de heer K. v.d. Vlugt van Arti's drumband 22,5 punten scoorde. Dit geweldige succes betekende voor de heer W. H. Pieterse (instructeur) een beloning voor het vele werk, dat hij hiervoor heeft verzet. Aanval van Aj'ax niet te stuiten door Hermes LEIDEN Na de verrassende nederlaag vorige week werd zondag op het Piet Paaltienspad het Schiedamse Hermes DVS 2 het slachtoffer van de Ajacie- den. De Leidse aanval was nauwelijks te bespelen. De staart van de Schiedammers moest een totale afgang voorkomen. Via 39 voor 8 kwam Hermes nog op 95 toen het laatste wicket sneuvelde. Stockbowler van Ajax, F. A. de Jongh, 6—18. De overige kets werden afgenomen door J. A. de Jongh 2—24, A. Eldering 1—8 en R. Veldhuizen 1—9, Naar traditie opende Ajax zeer zwak (5 voor 2). Het herstel kwam weer van A. Eldering die een beheerste 19 op de mat neerlegde. Broer D. Eldering smaakte het genoegen de win ning-hit te mogen slaan. Hij bleef not out met 27. Tevoren had F. A. de Jongh nog een snelle 20 gescoord. Ajax 98 voor 1 HAZERSWOUDE El Vreeburg, lid van de Hazer woudse lafeltennisverenigin Avanti, heeft een goed di buut gemaakt als jeugdinte landspeelster. In de we< strijd tegen Luxembui kwam zij met haar tw< landgenoten niet alleen t< een 54 overwinning, mai slaagde er zelfs in, om et partij (in drie games) i winnen. Tijdens het intern tionale jeugdtoernooi van ii Goudse vereniging Impu! kwam tafeltennisverenigir Avanti ook goed voor dag, door op de tweed plaats te eindigen. Liesbet i en Annemieke Smits, Pett de Groot, Theo Louwer i Leon v. d. Werf en Jos Tin 1 mermans kwamen tot et puntentotaal, dat dusdani was, dat zij slechts de natii tale jeugdploeg van Dent i marken behoefden voor t i laten gaan. HAZERSWOUDE Omdt aangenomen mag worde; dat de competitieleider va de LVB de wedstrijd Hazen woudse Boys-Leiden nie meer op het programma zi zetten omdat er te enet male niets op het spel staa was de laatste competiit wedstrijd van de Hazerswou ders in De Kaag tegen Kagi een goede afsluiting, wa doelpunten betreft gezien d - 2—5 stand. Kagia tuimeld overigens in eigen tactiel want door hen opgezette bui ■■enspelval klapte wel een verkeerd dicht en dat wer door de Hazerswoudse for matie, die kan beschikkei over snelle raspaardjes, af gestraft. De ruststand (2—3 kwam tot stand via een set everloop van 0—1 (Sjaa Kouwenhoven); 11; 1— (Sjaak Kouwenhoven); 1— (Joep de Ruiter); 2—3 rus! 'Jan Rietveld en Dinant di Gelder bepaalden de eind - stand op 25. VOORSCHOTEN Volget de week vrijdagavond kom de Voorschotense gemeente raad om 8 uur bijeen. B bet begin van de vergadi ring zal de heer A. Oostei baan beëdigd worden als meente-sécretaris; daarn volgen voorstellen van B. W. tot vaststelling van verordening tot tiende wijz ging van de Voorschotens politieverordening; het schikbaar stellen van krediet voor restauratie de dorpspomp; tot wijzigi van de Winkelsluitingsven dening Voorschoten 1969; vast stelling van een nieu' gemeenschappelijke regelin inzake woonwagencentra het rayon Leiden en enig onderwijsvoorstellen. wordt behandeld de nota i zake bestrijding tandbedei i-fUiV fi-is BOSKOOP 30 mei neemt (ie vereniging van veilig ver keer afdeling Boskoop het schoolverkeersexamen af (het practische gedeelte). Er ne men circa 200 kinderen van de 6e klasse aan dit examen deel. Relletjes op hel Vuurtorenplein NOORDWIJK Een vijftal jon gelui waren zondagavond be trokken bij een rel op het Noordwijkse Vuurtorenplein. Een 21-jarige inwoner van Sassen heim, die reeds flink wat drank op had, verlangde van een snackbarexploitant, dat deze hem bier zou schenken. Toen de snackbarhouder weigerde, ver nielde de jongeman een ruit. De Sassenheimer en enkele knapen, die zich met het geval bemoei den, werden door de politie gearresteerd en naar het bureau gebracht. Er werd proces-ver baal tegen hen opgemaakt we gens verzet tegen de politie en vernieling. ALPHEN Hoofdinspecteur G. D. H. van Woudenberg verlaat de Al phense gemeentepolitie. Met ingang van 1 september a.s. aanvaardt hij in Groningen zijn benoeming tot Leraar in de Rechts- en Wets- wetenschappen aan de Bestuur-school van de Overheid. De heer Van Woudenberg, hoopt zijn persoonlijke studie in de Ned. Rechtswetenschappen het volgend jaar te voltooien. Sedert november 1968 is de heer Van Woudenberg te Alphen aan den Rijn in politiedienst. Daar werd hij kortgeleden bevorderd tot hoofd inspecteur, naast de heer H. W. van Voorden, die dezelfde functie heeft. U proeft het... puur zongerijpt fruit BESSENJENEVER KERSENBRANDEWIJN FRAMBOZENBRANDEWIJN ABRIKOZENBRANDEWIJN AARDBEIENBRANDEWIJN SIN ASBRANDE WIJN MARKTEN ROELOFARE SVEEN 20 "1™ zut, Sonora. z»r!n&. R u: Nordia, Evergold. Spat berge 16—25. Prominent, ither Otarlm. Belinda 27- °ei i 4558, Sonlu 41—48, C» »ai 60—65. Trosanjers 1.80-2.25 1.55—3.75. Fresia's 85—4.80. non 55—95. Brodeo 85—1..-. zendsrhoon 95—1.45. Pyrctl» 1.80—2,30, Bru' 3 RIJNSBURC., 20 r Swan 200—250. Diversen: ANthurlum 85—21". Gert g 2840. Orchldoën 80-110. W 65-150. Trosanjers 210—350. O santen 280—325. Div Tulpen 7H Ixla's 65—110. Duizendschoon 150—250, Violieren

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4