TROK1500 JONGEREN Felle rel in de Jan Vossensteeg Universiteit zet rem op protestakties Pop-festival in jeugddorp groot succes Paveivo '72 bracht in Voorhout 24 mille op Jeugdhuis door jongeren bezet Wat u ook moet weten DINSDAG 23 MEI 1972 LEIDSE COURANT EIDEN Wie beweert, dat popfestivals In Leiden niet kunnen, is vast niet op de Ruk-In geweest. De bijna 1500 mensen die er wel waren weten dat er een goede traditie geboren is. Vorige jaar orga niseerden Leidse werkende jongeren de Pink-In op tweede pink sterdag in jeugddorp Zuid-West. Nu kwam als vervolg daarop de Ruk-In, zelfde plaats, zelfde tijd en zelfde formule. De combinatie van muziek, doe-het-zelf creativiteit, informatie en mooi weer zorg de ook nu weer voor succes. En dan kun je zelfs redelijk tegen Am sterdam op. Afscheid van lenk Thij ssen ISENHEIM Henk Thij: de 35-jarige verdediger van Ter Leede heeft zaterdagmiddag af scheid genomen van het hogere wilg amateurvoetbal. Dat gebeurde do in een wedstrijd tegen Rooden- burg dat zonder veel moeite een met 2-0 won. enk Thijssen heeft twintig poenen deel uitgemaakt van het „ew| eerste team van de Sassenhei- mers. Hij toonde zich in die ja ren een zeer enthousiast speler die dank zij een enorme inzet steeds, een rots in de branding zoals men dat vroeger noemde. Henk gaat nu een paar elftallen lager voetballen Hij heeft te weinig tijd om nog te trainen. De wedstrijd van zater dag stond onder leiding van de heer Bos, die ook afscheid De doelpunten van Roodenburg, dat niet volledig was, kwamen van Den Os en Ver- kuylenJ 's Ochtends speelde de zon een beetje kiekeboe achter dikke wolken, maar toen om tien uur de hekken werden ontsloten po pelden toch al aardig wat en thousiastelingen om binnen te rukken, 's Middags braken de wolken en lag je lui te luisteren in de Pinkster-zomerzon. Aan communicatie geen gebrek, hier zat een groepje te praten, even verder op zagen twee verliefden alleen maar elkaar. Voelde je het ritme in je lichaam, dan stond je op en danste. Overal waren de organisatoren (alle maal vrijwilligers) bezig, her kenbaar bestrikt met Ruk-In-lin- ten. Eigenlijk was de Ruk-In veel meer dan een popfestival. Ook andere podiumkunsten dan al leen muziek kwamen aan bod. .Imperium" bracht het toneel terug naar de mensen en de mensen naar het toneel, Marjo lein Briër kreeg (en niet voor de eerste keer), een grote groep mensen swingend los. En daar tussendoor liep een Japans pop pentheater, dat sowiso al de aandacht trok door zijn vreem de verschijning (een wandelen de zak). Een primeurtje van Leidens poppenmeester Piet On derwater. Op de actuele, satiri sche sketches werd gretig inge haakt door het publiek. Verder was op het grote plein een creativiteits-markt ingericht. Daar kon je kunstzinnigheid in allerlei vingeroefeningen tot mooie maaksels omzetten'. Om maar eens iets te noemen: we ven, macramé, kralenwerk (een topper), shirtjes verven (niet meer zo erg in, maar wel leuk), kastelen bouwen van gaas, hout en afvalmateriaal. Zelfs de kleinste lev«'s-broekmannen de den mee. 's Avonds lag het accent voorna melijk op de muziek, die niet kwantitatief, maar kwalitatief, wel iets sterker had gekund. De uitschieters waren Whity Rabbit (van eigen bodem) Solution en de Leidse troubadour Jan van Rheenen, alleen in en combina tie met hoogtepunt The Hobo String Band. Een ding was jammer: evenals vorig jaar kon ook nu weer een aantal notoire plaaggeesten het niet laten hier en daar de sfeer te verstoren. De „ordedienst" wist op vriendelijke maar doel treffende manier de onrust haardjes te smoren. Vroeg of meestal laat, precies om 01.00 uur ging alles dicht, rukte ie dereen in. Bij het hek werd je vriendelijk goedenacht en „tot volgend jaar" gewenst. Er zijn nog wel een paar leuke combi naties met „-In" te bedenken. LEIDEN De Leidse Studentenbond kondigde eind vorige week een studentenstaking af op 25 mei. Zij riep alle studenten op naar een protestbijeenkomst tegen de eventuele collegegeldverhoging tot dui zend gulden. Voor deze actie werd subsidie aangevraagd bij het College van Be stuur, ondersteund door een motie van de universiteitsraad, het hoogste bestuursorgaan van de universiteit. Het College wees het verzoek af, met de motivering „dat er al genoeg was gedaan". Een tweeée rem op de actie ztte professor Muntendam, voorzitter van het College, door een oproep van de subfaculteitsraad Psychologie aan haar studenten terug te sturen, met de mededeling dat de uni versiteit brieven als deze niet hoefde te betalen, eveneens „omdat er al genoeg gedaan was". De Leidse Studentenbond meent hieruit te moeten concluderen, dat het College van Bestuur en in elk geval Professor Muntendam, het studentenprotest de kop wil indrukken, ondanks de positieve adviezen van de universiteitsraad. Zij zal daarom in haar protestactie (die toch plaats vindt) niet alleen ageren tegen de collegegeld-verhoging, maar ook tegen „de onde mocratische toestanden binnen de Leidse universiteit". 'i fc' mi» 1 IIDEN Nadat een politiea- rfanfeent zaterdagmiddag Aikpaarlemmerstraat rond gevallen een trap i het hoofd had gekregen, .wikkelde zich in de Jan Vgs- sasteeg een kleine veldslag rossen vijf herrieschoppers en nfgen politiemannen. De strijd eindigde in remise omdat in specteur R. Erenst die ten loste van alles een escalatie wilde voorkomen de deerlijk ihavende raddraaier door zijn jvspïenden liet afvoeren. De poli- s e Bemannen weten eigenlijk niet tegen wie ze gevochten tebben. j^iji jongemannen hinderden een l Gehandicapten li slaagden voor o zwemexamens ISSE Nadat tussen 4 en 5 uhr zaterdagmiddag de zwemexa- waren gehouden stonden om 5 uur 11 gelukkige gehandi capten op de tegelvloer rondom het zwembad omdat zij ge- 1 waren voor een zwemdi- KRtfploma, van wie er zelfs 6 waren amen deden voor het B-di- ploftia. toti 'oor het zwemdiploma-A slaag den Charles Waasdorp, Lisse (9 jaar), Willy Weijers, De Zilk (16); Annemieke van der Berk, Lisse (22); Nico van Dongen, Lisse (23); Anneke Mijnders, Hillegom, (17); Ineke Prins, Hillegom (19): Caroline van der Peijl, Hillegom (15);. Adrie Weijers, De Zilk (21); Chris Zwetsloot, Lisse (15); Corry ^Kapteijn, Noordwijkerhout (16). ye diploma's werden liitgereikt door burgemeester G. A. van Stolwijk van Voorhout, voorzit ter van de Vereniging „Het Zor genkind". Nu al vernielingen op trimbaan Oegstgeest OEGSTGEEST Direct na het raadsbesluit de trimbaan in het Bos van Wijckerslooth te situe ren in plaats van het Hofbrouc- kerpark is opdracht gegeven tot uitvoering van de werkzaamhe den. Het werk in Wijckerslooth is thans op een haar na gevild! Reeds zaterdag en beide Pink sterdagen werd er van het nieu we trimconcours (over een leng te van ongeveer 500 meter) druk gebruik gemaakt. De oe fentoestellen zijn uitgevoerd van weest rondhouten balken en naast de toestellen vindt men diverse aanwijzingen voor het ma' en van lichamelijke oefenin gen.Hier en daar blijkt dat de palen n et stevig genoeg in de grond tten maar dat hoeft nog niet d -eden te zijn een tweetal toestel. _n reeds te vernielen. Di verse paaltjes met richtingaan wijzers bleken uit de grond te zijn gerukt en een ervan dreef in de bosvijver patrouilleauto van de politie, die op weg was naar een kind, dat zijn ouders in pinksterdrukte was kwijtgeraakt. Toen de wa gen eindelijk ter hoogte van Kreymborg was gearriveerd, hadden de ouders hun kind al weer gevonden. Maar toen de politiepatrouille per mobilofoon een nieuwe opdracht kreeg, wa ren er weer de vijf jongelui die onverstoorbaar voor de auto lie pen. Toen ze, door een manoeu vre van de bestuurder, de in druk kreeg dat de wagen op hen inreed, toonden de vijf zich agressief Een agent, die een van de vijf door het open raam pje van de wagen af duwde, kreeg een stomp terug. Toen hij uitstapte namen de vijf een dreigende houding aan. Daarop stapte een van de twee andere inzittenden agent Kuipers uit om zijn collega te helpen. Er werd hem een fiets voor de voe ten gegooid waar door hij viel en toen hij op de grond lag kreeg hij van een van de kerels een trap tegen het hoofd. Dat was genoeg nummer drie om de wachtcommandant om assistentie te verzoeken. Omdat op hetzelfde moment verschil lende burgers melding makten van een knokpartij, waarbij een agent waarschijnlijk een hersen schudding had opgelopen, waren er op een zeker moment acht tien politiemannen en een over- valw.agen op weg naar de Haar lemmerstraat. De vechtenden, gevolgd door zeker drie- h vier honderd nieuwsgierigen hadden zich inmiddels verplaatst naar de Jan Vossensteeg. Daardoor liepen de overvalwagen en een ambulance vast in de menigte. Die zag lijdzaam toe hoe een van de agenten in het gedrang kwam en hoe vervolgens zijn aanvaller onder politieknuppels het vaantje streek. Even later begon de oproerkraaier met de goederen, die op het trottoir geëtaleerd stonden te gooien. En omdat zich een ter plaatse gevestigde slager, beducht voor schade aan zijn bezit, in het stijdgewoel wilde mengen, voor zag inspecteur Erenst dat het gevecht nog onoverzichtelijker zou worden, als er meer bur gers in gemengd zouden wor den. Bovendien leek het hem te gen die achtergrond onmogelijk om de straatvechters door de te hoop gelopen menigte naar de politiewagens af te voeren. Op voorspraak van iemand die zich de broer noemde van de tot ra zernij gekomen jongeman, liet hij daarom toe dat de vier ka meraden de geblesseerde dolle man naar huis brachten. De agent die bij de rel gewond werd, heeft waarschijnlijk geen hersenschudding. Wel zijn door de trap enkele van zijn tanden losgeraakt. Midget-golf bij sporthal in Wassenaar WASSENAAR Het restaurant in de nieuwe sporthal aan de Dr. Mansveltkade is gepacht door de firma Menken. Bij de pachtovereenkomst werd bepaald, dat de firma op hei voorterrein van de sporthal, grenzend aan het terras bij het restaurant, een midget-golfbaan zou mogen aanleggen om te exploiteren. Die baan is intussen gereed geko men en in tegenwoordigheid van zeer vele genodigden heeft de heer L. Th. Menken, de oprich ter van het bedrijf de officiële opening verricht door de eerste bal te slaan. Dat gebeurde na dat de heer Ton Menken, die zich in het bijzonder bezighoudt met de exploitatie van sporthal restaurant en midgetgolfbaan de aanwezigen had verwelkomd. Ieder kreeg een club en een bal letje en kon zijn hart ophalen aan het steeds populairder wor dende midget-golfspel. De baan is met bijzondere zorg aange legd, en van vloerbedekking voorzien. Aan beplanting en verlichting is veel aandacht be steed zodat de nieuwe midget golfbaan bijdraagt tot de ver fraaiing van het sporthalcom plex. Noordwijkerhout De heer J. de Buisonier uit Amsterdam is eerste pinksterdag licht gewond geraakt bij een auto-ongeluk op de kruising van de Van der Wijdelaan en de Kerkstraat. De heer De Buisonier was met zijn auto over de kop geslagen nadat de auto van de Hagenaar H. de W. geen voorrang had verleend. De auto van de Amsterdammer liep zware schade op. VOORHOUT PAVEIVO '72 heeft voor de Barthoiomeuskerk 24 mille opgebracht. Vrijdagavond werden in totaal 600 kavels geveild. Alles ging vlot van de hand. Vooral kaas, paling, boter, wijn, spiritualiën, fruit en levensmiddelen brach ten beste prijzen op. Ook de zgn. Mexicaanse verkoop was erg in trek. Onder de kopers van de eerste 50 kavels werd een gouden tientje verloot. De gelukkige winnaar was Theo van Leeuwen. Ook W. v. d. Nou- land won later op de avond gouden tientje. Bij een verlc werden de geldprijzen van 300 en 200 gulden resp. gewor* door de heer Zonneveld, me Vester en de heer Jansen. De heren Balk senior en junior, resp. afslager en inzetter, dwon gen ieders respect af door een buitengewoon vlotte en handige manier van veilen. Pastoor Buys was wat blij met het uit eindelijke resultaat. Er is nog geen beslissing geno men of er ook de volgende ja ren een dergelijke veiling zal worden gehouden. In STOMPWIJK: Maximum snelheid voor zandauto's LEIDSCHENDAM Burgemees ter en wethouders hebben beslo ten de maximumsnelheid van zandauto's op de Dr. van Noort- straat, de Stompwijkseweg, de Venestraat cn de Nieuwstraat vast te stellen op 20 km. per uur. Voor deze vrachtauto's zal tevens een inhaalverbod van motorvoertuigen op meer dan twee wielen gelden. Op deze straten doen zich her haaldelijk gevaarlijke verkeers situaties voor vanwege het vrachtverkeer dat zand van het recreatieplan Vlietland vervoert naar o.a. de bouwplaats van de zg. turbine-aansluiting van de toekomstige Landscheidingsweg en voor de aanleg van de zand- baan voor provinciale weg 17. Het voornaamste argument voor de instelling van de beperkende bepalingen is het te harde rij den van de zandauto's. WARMOND Vrijdag 26 mei a.s. neemt Wormunda afscheid van trainer Filippo, die de War- monders zeven jaar onder zijn hoede heeft gehad. Om 19.00 uur is er een wedstrijd tussen War- munda 1 en Oud-Warmunda. Daarna om ongeveer 21.15 uur wordt er in de kantine een af scheidsbijeenkomst gehouden. OEGSTGEEST Vorige week heeft de stichting O.J.J.S. te Oegstgeest een brief gezonden aan alle raadsleden waarin o.m. gepleit wordt tot een oplossing te komen in verband met ruim tegebrek waardoor men aktivl- teiten niet of nauwelijks kan ontplooien. De toezegging werd gedaan dat de belanghebbenden in de stichting OJJS (open Jeugd en Jongerenwerk) in een commissievergadering van CRM hun problemen mogen uitspre ken. Desondanks heeft een groep jongeren zaterdag het jeugdhuis aan de Kerklaan te Oegstgeest de gehele dag bezet gehouden om de cis „wij willen ruimte" meer kracht bij te zet ten. Na overleg tussen gemeente, KJJC en kerkelijke zijde werd overeengekomen geen actie te ondernemen tegen de „bezet ting". Na de toezegging door de commissie van CRM is men van gemeentewege uiteraard ontstemd over de gang van za ken. Namens de stichting OJJS ontvingen wij van de heer D. Juffermans als kommentnar: De actie werd uitgevoerd door een groep jongeren die geen deel uitmaakt van de stichting maar wel gebruik maakte van de aktiviteiten (bezoek aan kof fiebar). Men is in de Stichting verdeeld over de handelwijze, van ge noemde groep, die politiek ge- j zien een negatieve uitwerking moet hebben. „Uit het een en ander blijkt wel dat de stichting een achterban heeft en geen pa pieren zaak is", aldus het com mentaar. Rector Grcnt overleden na auto-ongeluk in R'veen ROELOFARENDSVEEN/AL- PHEN Bij een verkeersonge val in Roelofarendsveen zijn om het leven gekomen rector Fred Grent (62) van het bejaarden huis De Meerpaal In Vlaardin- gen en zijn zuster Maria (61). i In de auto die de rector bestuurde zaten ook zijn huishoudster Nel Pijpers, haar zuster Annie en mej. D. dt Caluwe. De drie da- j mes zijn zwaar gewond in het j ziekenhuis opgenomen. Rector Grent was in de bezettingsjaren kapelaan to Alphen. Na de de- portatie van deken De Korte werd kapelaan Grent belast met j de leiding van het dekenaat. Het stoffelijk overschot van j oud-pastoor Grent wordt mor-j gen bijgezet in het familiegraf te Onderdijk (Noord-Holland). ECHTE SMARAGD RINGEN SOLITAIR GEELGOUD mot zeer heldere steen f 97,50 RIVIÊREMODEL WITGOUD met 3 etenen f 95,- WITGOUDEN RING. smaragdje, weerszijden 2 briljantjes f 129,50 BREDE GRAVÉ RING. 2 peervormige steentjes f 82,— SLAGRING WITGOUD. donkere smaragden 118,— OVALE SMARAGD met rondom 14 briljanten f 825,— PAREL met kransje van kleine smaragdjes f 132,50 Fa. J. C. VAN RUITEN Zn. Antiquair-Juwelier KORT RAPENBURG 12 - LEIDEN ALKEMADE Op land-ijsbaan van Oude Wete ring begint de schaatstral- ning voor junioren en senio ren op 30 mei de training om 19.00 uur. Degenen die zich willen opgeven kunnen zich vanavond vanaf 18.45 melden. Zij kunnen vrijblij vend vier weken trainen. ALPHEN Een 20-jarige Hagenaar raakte zondag bekneld tussen twee kano's op de vijver van Avifauna. Met flinke verwondingen t zijn handen werd hij naar Rijnoord gebracht waar ope- ïatief moest worden ingegre pen. ALPHEN In de nacht van vrijdag op zaterdag is uit een in Ridderveld gepar keerde auto een radio gesto len. De inbrekers verschuf- 'en zich toegang door de deur te forceren. ALPHEN Bewoners van een perceel aan de J.P. Cohnlaan betrapten bij hun thuiskomst een insluiper, die onmiddellijk op de vlucht sloeg. Later op de avond hield een surveillancewagen een jongeman aan, die in de Palingstraat een geparkeer de auto ramde en daarna snel doorreed. Hij bekende dat hij de auto had gestolen en in het pand aan de J.P. Cocnlaan was ingeslopen. HAZERSWOUDE Ruim honderd kinderen beneden de vijftien jaar deden op Eerste Pinksterdag mee aan de sportdag, die Pleyn 68 i menwerking met P.W. 7-27 organiseerde op de sportvel den van de voetbalvereniging St. Bernardus te Hazerswou- de-Rijndijk. Mevrouw Tineke Heemskerk-de Boer, een de jeugdleidsters van jeugdgroepen aan de Rijn dijk, reikte de prijzen uit t afloop van deze sportdag, die in de vorm van een zeskamp werd gehouden. Een aanloop je tot dit sportgebeuren men de medewerkers van P'eyn 68 zelf door zaterdag een voetbalwedstrijd te spe len tegen de leden en fans van de Leidse Baker Street Jazz Band. Einduitslag dit ludiek (dames en heren door elkaar!) gebeuren; 5— 5. De Pleyners bleken het best in het benutten van straf worpen, t HAZERSWOUDE Tijdens de a.s. donderdagavond te houden vergadering krijgt de gemeenteraad het voorstel voorgelegd, te besluiten tot de goedkeuring van de ver ordening „Baatbelasting Elektriciteitsaanleg Burge meester Smitweg". De belas ting zal van toepassing zijn voor hen die langs genoemde weg gebaat zijn met de door de gemeente tot stand te brengen elektriciteitsvoorzie ningen. De belasting be draagt 39.06 per hectare (per jaar). I LISSE F. Reitsma is kampioen geworden in de 1 groep van de damblub Lisse. H.j behaalde 24 punten. Ove rige uitslagen: G. Slottje 20 punten, C. de Rooij 18 pun ten. B. v. Dam 17. M. - Wolf 16, A. Verkerk 14, D. d. Vries 13, J. Slottje 11 Lemmers 11, C. v. d. Koot 10, J. Lommer.se 9, M. Cas- pc-rs 8, Algera 6, M. Obes 3. De prijsuitreiking vindt plaats in het Gastenhuis Wel kom, Aanvang 20.00 uur. LISSE In de grote zaal van het Poelpoldcrcentrum aan de Ruishomlaan werd een kienavond gehouden. Do opbrengst van de avond i bestemd voor de door vernie ling zwaar getroffen Flamin go school. Aan het eind de avond werd het hoofd van de school, do heer Van Gilst, bedrag van 607,15 hand gesteld. RIJPWETERING De elf tallen van toneelvereniging .Maskerade" en van vrouwenbond van het NKV zullen vanavond een voetbal wedstrijd tegen elkaar spe len. Aanhang 19.00 uur, ZOETERWOUDE De fan cy-fair welke vorige week door het onderwljstenm en de leerlingen van de Sja loomschool is gehouden bij gelegenheid van Unctad 3 heeft voor de ontwikkelings landen een netto bedrag van 1.039,70 opgeleverd. ZOETERWOUDE dobbelrit per fiets welke de KPJ als tweede onderdeel het uitvoerige zomerpro- gramma organiseerde bracht 40 deelnemers aan de start in 't Centrum, Do zes posten waarvoor de dobbelstenen moesten worden geworpen en verspreid over het dorp waarvoor een flinke af stand moest worden afge legd. Dat geschiedde het snelst door do combinatio Maria VeldhuizenJoke do Jong. Zij waren daarmede het „sterke geslacht" te vlug af want Cees Berg en Mooijman eindigden tweede. ZOETERWOUDE Door de verplaatsing van de open bare kleuterschool van Ons Huis naar het nieuwe school gebouw aan de Wcstelndse- weg is er ook do mogelijk heid gekomen voor een twee de klas. Deze start morgen. Leerlingen hiervoor kunnen worden aangemeld 'si dags na schooltijd. Het ge meentebestuur heeft een tij delijke kracht aangesteld als leidster hiervoor.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3