Wasserij verhuist niet naar „Waard" Muziekkorps in Hazerswoude weer opgericht JDWat u ook moet weten Spronk'* verspeelt borgsom Meer routine bij K.L.H. wenselijk Wat u ook moet weten Plan Noord' maakt wensen-maquette Scheidend St. Eloy zeventig jaar [ATERDAG 20 MEI 1972 LEIDSE COURANT WASSENAAR Op dins- rond 3a8avond 23 mei a s- te ha'f 8 wordt in het raadhuis een voor openbare werken ei i tergemeentelijke zaken ruimtelijke ordening. Bespro- ■ouweij 'cen za' worfJen een n burgemeester en wethouders over diverse aspecten met betrekking tot het verkeer en om de gemeente Wasse naar. 9 WASSENAAR Op vrij dagavond 26 mei a.s. te I kwart over 8 is er in de 1 "4 Schaapskooi op Duinrell een ïe.n vergadering gehouden van circu| de V.V.D. Als spreker treedt op de heer H. Wiegel, voor- zitter van de VVD-fractie in en jJ Ïtrden achtigi mst e de Tweede Kamer. ™y I WASSENAAR De afde- ling Wassenaar van het Ne- derlands Katholiek Onderne mers Verbond houdt op dins- I dag 30 mei a.s. des avonds 8 uur in do foyer van het Je- roenhuis de jaarvergadering. Van de bestuursleden zijn de us heren J. van Doorn en Th. ïrt I van der Velde aftredend en j herkiesbaar. In de vakature, l ontstaan door het overlijden van de heer C. E. Berg wordt door het bestuur voorgesteld de heer M. Ver- I meulen. Er zal stemming worden gehouden over een eventuele verschui ving van de verplichte halve dag-sluiting van de woens dagmiddag naar de maan dag. Verder zal' er van ge dachten gewisseld worden over de wenselijkheid van een koopavond in Wasse naar. Secretaris van de afde ling is de heer J. A. Verka- Je. Schoolstraat 15. BOSKOOP - 31 mei aan slaande zullen in de beurshal hotel Florida landelijke bakkersvakwedstrijden der. gehouden. De opening geschiedt door Burgemeester G. W., baron van Dedem. De wedstrijden worden georga niseerd door de Zuid-Hol- landse bakkersbond. Aan de wedstrijden is een tentoon stelling verbonden dus zal er 20 d| veel lekkers te bewonderen zijn. BOSKOOP De provincia le V.V.V. Zuid-Holland ver gadert op vrijdag 26 mei in raadszaal. Burgemeester Van Dedem zal de gasten ontvangen. De plaatselijke V.V.V. organiseert deze dag verzorgt een rondvaart door Boskoop voor de gasten waarbij een bezoek aan een vele kwekerijen plaats zal vinden. •USSE De Pos td ui ven ver laging de ,Luchtikliever"S" keld een wedvlucht vanaf Jt. Quentin, 282 km'. Deelna- 350 duiven, welke gelost ïrden om 09.00 uur met rachtige NO wind. Aan- prijsduif 14.08 uur, snelheid 915 km. laatste prijsduif 14.39. De uitslag luidt als volgt: Duivenvoorden 1; de ;fp Vreugd 2: Joop van Diest 3; dei W. van Wieringen 4; H. van Resteren 5; Aad van Diest 6; 9. H. van Gerven 7; Chr. de Bruin 8; 10. 12, 16. 23, 25, 27, 67. 69: P. Bersee 14.33. IEGSTGEEST De Stichting trum „De Uithof" krijgt van Zuid-Hollands Schaatscen- trum „De Uithof"' krijgt van Oegstgeest geen subsidie als het aan B. en W. ligt. Het college adviseert de raadne- gatief te besluiten op een verzoek van de stichting o 1,- per inwoner te ge- De regionale functie B. en W. niet zo, want 5. 1» het schaatscentrum komt te de Westlandse kant van Den Haag te liggen. 'STOMPWIJK —Ter gele genheid van het 25-jacig jubi- ^"V'leum van de v.v. Stompwijk- Boys zet deze vereniging "zaterdag 20 mei de toer- i nooien voor de jeugd voort. Kwamen vorige week de c- junioren en de d, e, en f-pu- pillen aan bod, zaterdag is het de beurt voor de A en B- junioren. 'De deelnemende verenigingen zijn MMO uit Hoogmade, CSVD uit Delft, Meerburg uit Zoeterwoude en de organiserende club. Verder organiseert Stomp- Wijkse Boys op 4 juni een ju bileum toernooi voor de senio ren. Hieraan nemen de eer ste, derde en de veteranen- elftallen aan deel van DO- VVSB, Tonegido en Stompwijkse Boys. HAZERSWOUDE Bij ge houden verkiezingen voor ou derling in de geref.kerk, zijn gekozen J. Cok, K. v. d. Niet, Ph. de Gelder Czn, J. v. d. Bos Czn., J. v. d. Bosch cn J. Hogendoorn. Tot dia ken werden gekozen A. v. d. Linde en E. van Soest. KOUDEKERK In de on derlinge competitie van de schaakvereniging „Koude kerk" werd de zesde ronde gespeeld met in groep 1 de volgende resultaten: V. Vi Vliet-Spierer.burg l/2v. ("ponseiaar-v. Reen 0—1; de Kooter-Ohlin uitgesteld; de ^'it-Starreveld V2V2- Met ifi n°g drie ronden ie spelen J maakt de heer De Wit met een score van 3—5 uit 4 de meeste kar.s het kampioen schap voor zich op te eisen. Hij wordt evenwel op de hie len gevolgd door v. Vliet en Reen. Uitslagen groep 11: eersl den Braber-v. Veen 10; de Boer—Jen Braver 0—1. In deze groep zijn de heren Cok Den Braver nog ongesla- LEIDEN V/asserij Spronk, die het veld moest ruimen voor het Witte Singelproject, zal zich niet vestigen op het industrieterrein De Waard. Het bedrijf gaat naar Leiderdorp, waar het aan de Lijnbaan een gespreid bed ge vonden heeft in het pand van Tri-expres n.v. B. en W. van Leiden stellen de gemeenteraad voor, de overeenkomst van koop en verkoop van de gereserveer de gronden te ontbinden. Daar door verbeuren de kopers, de gebrs. J. J. en A. B. Vasen te Oegstgeest een waarborgsom van 26.000,die ze volgens het contract moesten storten als zekerheid dat de vestiging door zou gaan. Voor de heren Vasen is de gang van zaken een raadsel. Direc teur J. J. Vasen vertelt: „In verband met het Witte Singel plan moesten we van de Witte Singel af. Het bedrijf werd ont eigend. We hadden daar alleen witwas voor ziekenhuizen en bejaardencentra etc. industriële was en lakenpakket-service. Toen we weg moesten, konden we zo'n 3000 m2 grond kopen in De Waard. Dat kostte ons ongeveer 1 260.000 gulden. Dat is een vrij hoge prijs. Alle plannen lagen klaar voor een hal. waarin we het bedrijf Witte Singel konden j voortzetten en uitbreiden, dat is logisch toen we in contact kwamen met de heer Van der Horst, directeur van Tri-expres N.V. Die was begonnen met een chemi sche reiniging op de Herenstraat Drie Octoberstraat die hij ontwikkeld heeft tot het moder ne gebouw aan de Lijnbaan in Leiderdorp. Zijn bedrijf had 'n 35 filialen in de hele Randstad. Hij werd 65 en zijn zoon ging het land uit. Daarom wilde hij de zaak wel kwijt. Wij konden haar toen overnemen. Dat open de mogelijkheden van schaalver groting in de dienstverlening op ons vlak; uitbreiding van ons scala door combinatie witwas en chemisch reinigen. We ontwik kelden nieuwe plannen met het in Leiderdorp bestaande gebouw. Die legden we aan b. en w. van Leiden voor en verzochten hun de waarborgsom terug te betalen. Het verzoek werd afge wezen. Ik heb altijd plezierige contacten gehad met de gemeen te. Ze zijn me steeds ter wille geweest. Daarom kan ik deze veranderde houding moeilijk be grijpen. Temeer omdat zich on geveer terzelfder tijd een ande re gegadigde meldde voor het stuk grond dat wij hadden ge kocht. Je zou gaan denken dat Leiden meent: „Ze gaan toch weg: 't Heilig kruis na en die j 26.000 -gulden zijn gauw ver- j diend". De enige reden waarop we die waarborg konden terug- j krijgen is overmacht. Maar wat I is vandaag de dag nog over macht? Zo eenvoudig ligt de zaak nu ook weer niet. Wethouder Harmsen (financiën) ondermijnt Vasens betoog door de bevestiging van de goede contacten. Die waren zó goed dat de gemeente een stuk grond op hun uitdrukke lijke wens recht tegenover de Trompstraat ruim twee jaar voor de gebroeders Vasen reser veerde. Ondanks herhaalde aan drang werd de overdracht pas op 3 juli vorig jaar gepasseerd. „Het bedrijf aan de Witte Singel werd op nieuwbouwbasis ontei gend. Maar door het overnemen van het pand in Leiderdorp hoe ven ze niet nieuw te bouwen. Zij springen er dus goed uit. Maar waarde. We willen voorkomen j dat gegadigden er een handeltje van maken. Daarom is nu con- I tractueel bepaald dat de grond als de vestiging niet doorgaat alleen aan de gemeente te- rugverkocht mag worden tegen dezelfde prijs als waarvoor ze werd gekocht. de gemeente niet. Die betaalt De commissie voor de financiën ruim twee jaar renteverlies om- inmiddels, is allang blij dat het dat de grond onbenut bleef. De renteverlies ruimschoots door de grond in De Waard de 26 mille gedekt wordt Meegenomen! „Voordeel moet betaald worden" toch al beneden de markt- LEIDEN De opnamen van het levisiespel „Her rie om Den Burcht" die morgen in Den Burcht door de Omroep voor Zieken en Bejaarden zou worden ge houden gaat niet door. Er zijn wat financiële moeilijk heden tussen de directie van Den Burcht en De Omroep. RIJPWETER1NG De contactcommissie van de RKSV „Rijpwetering" be sloot met een gezellige avond. Er werd geklaverjasd en gesjoeld, waarmee mooie prijzen werden verdiend. De voorzitter reikte aan me vrouw Weenink-Hogervorst, die in totaal 21091 punten met klaverjassen behaalde een mand fruit uit. AI.PHEN Ter gelegen heid van hun 15-jarig be staan hebben de Houtpiepers in gebouw Kindervreugd een uitvoering gegeven. Er werd enthousiast gemusiceerd. Sa men met zijn leerlingen ont ving de heer Groenendijk, die al die vijftien jaar de „vader" van de Houtpiepers is geweest een ovationeel LEIDEN Als donateurs hun fa voriete muziekkorps financieel ruggesteunen, hebben zij er recht op, van tijd tot tijd te ho ren „of er muziek in zit". Met dat doel is gisteravond de Ka tholieke Leidse Harmoniekapel voor het front van zijn begunsti gers getreden. Wat als dona LEIDEN In de Vrouwenkerkkoorstraat nummer 9 is gisteravond het Praatcafé geopend van de Stich- ting Gesprekscentrum. Groene muren met hier en daar een kitscherigheidje, een gezellige bar en veel I tafelzitjes nodigen uit tot praten bij een pilsje of een neutje. Op zich lijkt het niet meer dan een ge- j woon café, waar het plezierig toeven en contacten leggen is. voorbijgaande aard: alleen oefe ning baart kunst. Maar waar de kopersectie, met name de trom petten. de neiging vertonen de andere instrumenten te over stemmen, ware het voor de ho mogeniteit van het korps te wensen, dat zich enkele gerouti neerde hi ui t hl ,ii s aanmeldden, is aangekondigd, De typische „middengroep" ont- muzikaal exposé breekt in de leeftijdsopbouw van de Katholieke Leidse Har moniekapel. Dat bleek een merkwaardige invloed te heb ben op het repertoire. Het be stond overwegend uit sterk rhytmische werken: de jeugd tot steun, de ouderen tot plezier. Met die formule bereikte het ge zelschap in de jazz fantasie „Rythm" Parade" het even wichtigste resultaat. Nadat de harmonie afscheid had genomen met een vrolijk verrassingsnum- mcr „Als het om de Liefde gaat", gaven drumband en ma jorettes enkele staaltjes van perfecte discipline en rhytme ten beste. rste daarvan is, het gebrek aan betaalbare concertruimte in Leiden. Want in het Antonius- clubhuis raakt zelfs de zuiverste muziek nog tussen de coulissen zoek. De verheugende belang stelling van de jeugd die voor zitter Wijmer in zijn welkomst woord signaleerde - zeker de helft van de muzikanten bestond uit „jong bloed" dat vorig jaar nog in de leerlingenklas zat - bleek voorts bepalend voor de graad van geoefendheid van het geheel. Dat is een euvel van Hek Van Hogendorpstraat: LEIDEN Er is een enquête ge houden onder de gezinshoofden van de Van Hoogendorpstraat de kwestie van het hek een suggestie: het wezenlijke punt daarvan was. dat er*- bij realisering daarvan - helemaal geen hek nodig achter hun woningen. Een werk- Deze mening en de uitslag groepje uit de wijkcomité „Plan Noord" heeft alle suggesties die uit de ondervraging naar voren kwamen in een maquette verwerkt. Deze maquette is ten toon gesteld voor het venster van Van Hoogendorpstraat 36. men om het enquêteformulier in te vullen. Achtentwintig van de reflectanten kozen voor een nieuw hek en egalisering van het terrein. Bij korte gesprek ken naar aanleiding van de on dervraging bleek echter, dat men ook dat maar een halve oplossing vindt voor het pro enquête zijn door het Wijkcomi té aan b. en w. en de gemeente raad overgebracht met het drin gend verzoek, snel een beslis sing te nemen. Het verzoek om een spoedige beslissing was een jaar geleden ook al gedaan. >e werkgroep, die de maoi heeft vervaardigd, heeft ni bewoners van de omgeving uit genodigd om het model en de ideeën die er in verwerkt zijn, op een buurtvergadering te ko men bespreken. Deze vergade ring wordt gehouden op woens dag 24 juni. 's avonds om acht uur. in het clubgebouw van de speeltuin „Noorderkwartier". Bestuurders van ,,St. Eloy". de metaalhond en een van de drie poten onder de nieuwe NKV-industriebond, met elkaar in gesprek tijdens de receptie. Geheel links de nieuwe voorzitter de heer Mensen. bleem van de vuilnisbelt op het De werkkgroep heeft daarbij ook i Zwarte Pad. Huis aan huis hoorde men het verzoek dit terrein ook een re creatieve functie te geven voor de hele buurt. Een aantal bewo ners had daarvoor al suggesties gedaan op het enquêteformulier. Ook van ambtelijke zijde kwam LEIDEN In besloten kring heeft gisterenavond de katholie ke nietaal-arbeidersbond „Sint Eloy" zijn zeventigste verjaar dag gevierd in De Burcht. Hier bij waren ook enkele afgevaar digden van het districts- cn hoofdbestuur aanwezig, ook dia's vertoond „Eloy vecht zeventig jaar en we varen nu in een boot die net zo eventueel vergezeld j van 'ambtenaren, die met de zaak belast zijn, uitgenodigd om de bewoners te komen horen en hen hun zienswijze te geven. Om de zaak te verduidelijken zullen i worden. wankel is als toen we begon nen", zei de scheidende voorzit ter de heer J. J. de Groot. Ei genlijk nam „Sint Eloy" in zijn geheel afscheid, want half de cember van het vorige jaar be sloot men samen met de „Kle-1 tex" en de fabrieksarbeiders- bond „Sint Willibrordus" een nieuwe afdeling te vormen. HAZERSWOUDE Het comité, dat zich tot nu toe beijverde, om in Hazerswoude een tam boer- en trompetterskorps op te richten, heeft haar doel gereali seerd gezien. seleur en zijn collegabestuursle den de dames Poortman, Lan- geveld en Havenaar en de he ren M. van Dongen en J. Har- kes. De leden van het oprich tingscomité, onder wie wethou der L. Verweij en gemeentese cretaris J. Verlare, werd tijdens een in het voormalige raadhuis gehouden vergadering dank ge zegd voor de ten toon gespreide activiteiten; speciaal het ge meentebestuur, dat zich de laat-] ste maanden enorm heeft beij verd om weer een muziekkorps in de Hazerswoudse brouwerij1 te brengen, werd door de verga deringbezoekers lof toege-1 zwaaid. lo'n dertig (meest jeugdige) per sonen maken deel uit van het tamboer- en trompetterkorps, dat wordt geleid door de heren C. Bor en J. van Leeuwen. Bei de instructeurs verklaarden tij dens de vergadering dat de vor deringen van de muzikanten bo ven de verwachtingen liggen. LEIDERDORP Het jongens team van DKD heeft gister avond in Koudekerk een po lowedstrijd gespeeld in de 2e klas kring tegen Koudekerk. De eindstand werd 3-0 voor Koudekerk. Bij de rust was de stand 1-0. DKD kwam aanvallend iets te kort. 2 keer werd er door de scheidsrechter een speler van Koudekerk uit hei water gestuurd, maar DKD kon van de numerieke meer derheid niet profiteren. Van middag doet het 1ste heren team van DKD mee aan een polotoeinooi in Bodegraven. Glansrijke vertolking I)ie Schöpfnng Zoeterwoude Na hun optre den in Katwijk donderdag avond hebben de twee Chr. Gemengde Koren Zingt den Heer uit Zoeterwoude en Cantate Deo uit Katwijk a.d. Rijn gisteravond voor een tulrijk gehoor een uitvoering gegeven in de Ned. Herv. Kerk te Zoeterwoude van Haydns Oratorium „Die Schiipfung". Beide koren, die al geruime tijd onder Bas Siereveld een hechte band vormen en bij wie llavdn in zijn oratoria cen vaste plaats inneemt, hebben een glans rijke prestatie geleverd, die tot enthousiaste bijval heeft geleid.. Ook het solisten-trio heeft in de vertolking van dit mees terwerk een bijzonder artis tiek aandeel gehad. Vooral de tenor Jan Waayer was gisteravond bijzonder goed gedisponeerd; na de aria Mit WUrd' und Hoheit kreeg hij van de koorleden een spon taan „open doekje", dat door het publiek graag werd over genomen. De solopartijen van Janny Godthelp-Göbel, sopraan, cn Henry Bluckmon, bariton, wuren eveneens be kwaam en respectabel ver zorgd. Uitstekende onder steuning werd gegeven door de leden van het Dordts Symfonie-orkest, een gedisci plineerd ensemble dat vaak een mooie klank ontwikkelde en zeer altent achter de in- dirigerende stond. Tijn v betrouwbare klavecimbel. Bas SieVeveld an Eyk was de man achter het AARLANDERVEEN Ook het Alphense gemeentebestuur, in de per soon van burgemeester Gallas, was gisteren aanwezig bij de recep tie in de pastorie t.g.v. het 25-jarig onderwijsjubileum van mevr. E. M. Mol-Boone. Mevr. Mol begon als huishoudonderwijzeres in Zeeland en maakte de kwart eeuw vol aan de r.-k. basisschool van Aarlanderveen. De kinderen luisterden het jubileum op met twee musicals. OEGSTGEEST Op het sportcomplex „de Voscuyl" hebben de leer- sellc 48—59. lingen van de lagere scholen elkaar bevochten in verschillende on- fr—283~Aan- derdelen. Enkele onderdelen waren: center hal/paalbal, verspringen, hardlopen, bokbal, kegelen, hindernisbaan, lijnbal en korfbal. mede vervullen wij de ve plicht kennis te geven het plotseling heengaan p. SCHOO de jaren dat hij bij ons kraam was hebben wij hem n kennen als een plichts getrouw medewerker, Als zo danig zal hij ln onze herinne ring blijven voortleven. Direktir Nederlandse Rotogravure Maatschappij N.V. Met grote verslagenheid geven vij kennis van het overlijden /an onze gemecntcbode de heer L. DE WIT Wij verliezen in hem cen goede vriend cn toegewijde mede werker. Als zodanig zal hij ook in onze herinnering voortleven. Gemeentebestuur Koudekerk a. d. Rijn. idekerk aan den Rijn, Afscheid van F. Beckers bij onderwijs SASSENHEIM De Sassenheimse gemeenschap heeft gisteren zijn grote waardering en dank uitge sproken aan de heer F. W. Bec kers, die wegens het bereiken var. de pensioengerechtigde leef tijd afscheid nam van de Anto- niusschool. De heer Beckers, die wordt opgevolgd door de heer Merks, kwam in 1948 naar Sussenhcim. De ufscheidsdag begon met een H. Mis in de Puncratiuskerk waaraan de jeugd muzikale me dewerking verleende, waarna in het KSA-gebouw de schooljeugd het vertrekkende hoofd een af- scheidsprogramma ln de vorm van een musical aanbood. Een deputatie van leerlingen bood verder een electrische grnsma- s Middags s er een ufscheids- Itrblj de voorzitter het bestuur mr. Van der Weijden de grote wuurdering uitsprak voor de inzet waarmee de heer Beckers gewerkt heeft. Hij bood een klok met barome ter en een boekwerk aan. Nu- mens de collega-onderwijzers bood de heer Van der Zanden n zijn afscheidswoord tot de vele aanwezigen zei de heer Bec kers, dat zijn Sassenheimse tijd „zo slecht nog niet was geweest als hij nu kijkt naur de vele oud-leerlingen, die in het maat schappelijk leven op belangrijke porten zitten en verantwoorde lijk werk doen. Jubib ïura em.-pastoor Kouwenhoven LEIDERDORP Op vier plaat sen zal pastoor H. C. A. M. Kouwenhoven zich hij gelegen heid van zijn gouden priester feest aan huldigingen moeten onderwerpen. Op zaterdag avond. 10 juni - de eigenlijke ju- hileum-data - is er voor de wa tersporters en de „omgeving" op het Kaag-eiland een avond mis om half acht op de zolder vun Kees van Schie. Zondag, II juni, om half elf doet pustoor Kouwenhoven de hoogmis in de kerk aan de Meerburg. Nu af loop daarvan wordt een receptie gehouden bij de zusters, die zich ongetwijfeld „in eigen kring" ook niet onbetuigd zuilen laten. Op zondag, 18 juni, doet pastoor Kouwenhoven de hoog mis in de parochiekerk „De Menswording" te Leiderdorp. Na afloop van de dienst, die om half elf begint, is er ook daar gelegenheid om de jubilaris ge luk te wensen. Heden bereikte ons het droeve bericht van het plotseling over lijden van onze oud-collega, de heer P. SCHOO Aan zijn vriendschap en colle gialiteit bewaren wij de beste herinneringen. Met grote droefheid hebben wij kennis genomen van het plot seling overlijden van ons oud lid, de heer P. SCHOO Als mens en collega zal hij bij ons altijd in dankbare herinne ring blijven. Personeelsvereniging van de Nederlandse Rotogravure Mij N.V, O en O. i goede de heer L. DE WIT Wij verliezen in hem ec collega. Personeelsvereniging ,.Dc Rijnkanten»'' der gemeente Koudekerk a. d. Rijn. Koudekerk aan den Rijn, 19 mei 1972.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3