Burgemeester van Noordwijk aan de haak Kritiek verhuurders op niet VVY-leden School gaat actie voeren Bij opening nieuwbouw vleeskeuringsdiensten EHBO oefende in opstallen van boerderij Poelpolder op de bres voor 1 Flamingoschool BUURTEN- TOERNOOI OUD ADE Eremedailles Alphen in foNDERDAG 18 MEI 1972 LEIDSE COURANT ISSE De gefuseerde ^^vleeskeuringsdiensten van de kringen Katwijk en Lis hebben gistermiddag ^halverwege, op Voorhouts gebied aan de 's-Graven- damseweg een nieuw ge bouw in gebruik genomen. Het nieuwe gebouw, dat door Slootweg in Valken burg werd gebouwd, staat ten dienste aan bijna alle Bollenstreek-gemeenten, die bij de opening ook ver tegenwoordigd waren door 11 hun burgemeesters. De voorzitter van de Katwijkse kring, wethouder-arts J. Berg man, die zoals Lisses burge meester drs. J. Berends later zei, hard achter de totstandko ming van het gebouw heeft aatt- gezecen, diankne allen, due hun medewerking gegeven hebben. In het bijzonder de inspecteur Nadat de heer Van Groningen wellicht een begin van meer sa menwerkingsvormen, maar zo wel drs. Berends als burge meester Stolwijk van Voorhout, verklaarden, dat het voor hen nog niet het begin van een streekgewest behoefde te rijn. van de Veeartsenijkunde, drs. S. Klarenbeek en de heren Pul Ie (Katwijk), Broersen en Stapel (Lisse). Waardering had hij ook voor de wijze waarop de twee hooiden van dienst, Weenink en Van Doorn al tot samenwerking met elkaar gekomen zijn. De gefuseerde vleeskeuring is mens de slaigers een koffiezet apparaat voor het personeel had aangeboden bracht het ge zelschap een dronk uit op de nieuwbouw en de samenwerking en beproefde burgemeester Bon- nike van Noordwijk, geholpen door collega's de degelijkheid van de vleeshaken - foto Her man van Amsterdam. Burgemeester Bonnike wordt door zijn collega's aan de haak gehangen. logmade Even zag het er teren naar uit dat door het slechte weer de geplande grote buitenoefening van de EHBO het rayon Leiden niet door zou 'v runnen gaan. Gelukkig voor de 30-20 nensen die uit Leiden, Zoeter- ïoude dorp en Rijndijk, Rijp- lj.'S oneffenheid in het parcours zorgde voor twee echte gewon den. De dames Van Beelen en Alberts, uit Hoogmade en Lei den, kwamen bij het vervoer van een van de slachtoffers te vallen en liepen daarbij beenlet- d .«tering, Oud Ade, Roelofarends- De v brandweer van Hoogmade Hoogmade gekomen wa- rukte rijdens deze oefening ook ren stelde veehouder Van der uit. Onder leiding van comman- Salm zijn schuren en stallen be- 7 ti schikbaar voor de oefening. 1 e EHBO'ers vormden vijftien ;en groepen die op zoek gingen ,4"J,5a, ,jiaar achttien over de verschil lende gebouwen verspreide fdei'iï pseudo-slachtoffers. Een kleine dant C. van Rijn bedwong zij de ontstoken brandstapel. Dat de oefening niet alleen visueel maar ook inhoudelijk goed was, bleek uit de opmerkingen van rayon- leiders R. van Dam en mevrouw Van Dam-Borst. Zij waren uiterst tevreden. De „gewonden" werden i de hooiberg gevonden. NOORDWIJK Op de algemene ledenvergadering van de vereniging van Villa-, Huizen- en Kamerverhuurders ia Lido bleek voorzitter G. C. Crama geschokt te zijn door toestanden, die zich tijdens de drukke topweckcinden in Noordwijk hadden voorgedaan. Dat door reisbureau's aangetrokken vakantiegangers in de bussen op straat hadden moeten overnachten, moet als een blamage worden be schouwd. Deze mensen zijn teleurgesteld en dit zal ongetwijfeld een o.igunstig effect hebben op de reputatie van de badplaats. Veel te weinig Noordwijkers zijn via de VVHK lid van de VVV en dit is de voornaamste oorzaak van het ongerief voor de gasten. Als er klach ten zijn, weet men echter de weg naar de VVV wel te vinden. Secretaris G. A. Scheurwater sloot zich bij het betoog van de voorzitter aan. Slechts 25% van de logiesvertrekkende Noordwij kers is lid van de WHK. Slechts deze groep draagt aan het VW-werk daadwerkelijk bij en wordt bij de logiesbemidde- ling betrokken. Ten aanzien van deze bemiddeling was er een dalende tendens wat de kamer- r *4C OORDWIJK De negen-en- dir twintig jongens en meisjes uit de zesde klas van de Noordwijk- se Prinses Marijkeschool heb- tlëni ben de vervuiling van het mi- n i lieu metterdaad aangepakt. AI meer dan eens was In de klas over dit onderwerp gesproken en toen het hoofd van de school, de heer J. K. de Vries onlangs terugkwam van een vierdaags reisje naar Zwitserland en en- <*D ADE In Oud Ade wordt zaterdag en maandag (tweede pinksterdag) aanstaande weer gestreden om de Scakenbos- trofee. In deze wedstrijd, ge- Organiseerd door de gymnas- tiekvereniging Sportief, komen lsde verschillende buurten tegen elkaar uit. De trofee wordt ver dedigd ddor Zevenhuizen dat dit jaar concurrentie zal krijgen van het Lage Land, de Vrouw Venneweg, de Zwarteweg, de Kolk en het Centrum. Iedere deelnemer kan indivudeel pun- (>r.1] ten voor zijn wijk verdienen. !"e wedstrijd begint zaterdagmid dag om kwart voor een. De kin deren van de eerste tot en met de zesde klas treden dan op het VVOA-veld aan om elkaar in ditkj loopnummers en verspringen te bekampen. Bovendien wordt dan ook het voet- en handbal- soo» j toernooi tussen Vrouwvenneweg, Zevenhuizen en Kolk-Centrum gehouden. 'P tweede Pinksterdag om twaalf rrai uur is het de beurt a3n de ou- et dere buurtbewoners. De onder- ij«| delen van die dag zijn hoog- en verspringen, hardlopen, touw trekken, een handbaltoernooi voor de dames en een volleybal toernooi voor de heren. De prij- *en, wisselbekers, worden om half zes in de kantine uitgereikt. thousiast vertelde over de, ook letterlijk schone stad Zurich, besloten de jongelui spontaan een aktie „Houdt Noordwijk schoon!" te organiseren. Geheel zelfstandig stelden zij een brief op aan het gemeentebe stuur, waarin zij verschillende suggesties deden om de veront reiniging van het dorp tegen te gaan. Zo bepleitte de jeugd het aanbrengen van meer papier manden, het heffen van statie geld op flessen en bierblikjes om te voorkomen dat deze wor den weggegooid en het aanbren gen van aanplakbiljetten en af fiches met de leuze „Houdt Noordwijk schoon!" als motief. Dergelijke biljetten zouden moe ten worden aangebracht bij snoepwinkels, automatieks, en dergelijke etablissementen. Aan de chauffeurs van autobussen vam reisbureaus wilde men fol ders verstrekken met het ver zoek hun passagiers te instrue ren Noordwijk schoon te hou den. Bij de drie aan de raad gerichte brieven, voegde de schooljeugd een vijftal ontwerpen voor affi ches. Dat de jongens en meisjes het voorbeeld gaan geven om het dorp rein te houden spreekt vanzelf. De heer De Vries zei bijzonder gelukkig te zijn met het initia tief van zijn klas. De laatste ja ren haalde Noordwijk enkele malen in nogal negatieve zin de publiciteitsmedia. Met akties als „Noordwijk voor de Noordwij kers" en de campagne tegen al het „gelakte blik" in de bad plaats. In de gemeenteraad bestond alom grote waardering voor het Ini tiatief van de jongens en meis jes van de Prinses Marijke school. „Zij krijgen beslist ant woord van het college", deelde burgemeester mr. J. M. Bonni ke de raadsvergadei nede. De affiches zullen den verveelvoudigd en de bur gemeester zegde ook verder alle medewerking toe om de aktie „Houdt Noordwijk schoon!" tot een succes te maken. ALPHEN Burgemeester Gallas heeft gisteren aan twee werkne mers van Dikkerboom en Sy- brandy N.V. een zilveren ere medaille uitgereikt. De heer Koert Weber trad in 1930 in dienst van de aannemingsmaat schappij als grondwerker. Thans is hij uitvoerder van wer ken in Alphen. Andries de Jong, de tweede werknemer die giste ren een eremedaille kreeg, is al vanaf 1928 in dienst bij Dikker boom. Hij is kapitein van de grootste sleepboot van de maat schappij. Op de foto speldt burgemeester Gallas de heer De Jong de ko ninklijke onderscheiding op. De heer Weber met zijn moeder en echtgenote, kijken toe. verhuur betreft, noch de gemeu bileerde verhuur daarentegen vertoonde een stijging. De heer Scheurwater wees op de betrek kelijkheid van de cijfers,omdat bij het verstrekken van logies aan vroegere gasten gewoonlijk geen bemiddeling van het infor matiebureau wordt ingeroepen en de WHK-leden ook wel gas ten aantrekken middels de be kende VW^kaarten of op ande re wijze. Kritiek leverde de heer Scheurwa ter o.m. op de praktijken van de reisbureau's die in het ge heel niet aan het werk van de VVV bijdragen, doch indirect wel profiteren van de gemaakte reclame voor de badplaats. De heer W. Rovers, directeur van de Stichting VW Noordwijk deed mededelingen over de akti- viteiten van de stichting. Men had in de drukke weekeinden bussen moeten afwijzen, omdat de gasten niet bij VVV-leden on dergebracht hadden kunnen worden. De wijkconcentratie bleek goed te verlopen. De wijkhoofden had den bijzonder goed werk ver richt. De VVHK zoekt nog naar enkele capabele personen in de woonwijk Boerenbuurt om als wijkhcofd te fungeren. Men kan zich aanmelden bij de heer Scheurwater, Marijkestraat 14, tel. 3807. Een der wensen van de vereniging is een vertegen woordiging in Duitsland Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heren C. Broek hof en B. W. de Jong herbe noemd. Ter gelegenheid van de rondvraag werd de aandacht gevestigd op het lawaai in het zomerseizoen. Nu voor de Van Berckelstraat een parkeerverbod is vastge steld. heeft het euvel zich ver plaatst naar de Emmaweg en omgeving. In het voorseizoen zijn het de bussen, die overlast veroorzaken, doordat de chauf feurs 's morgens voor dag en dauw de motoren warm laten draaien. Verzocht werd stappen te doen, opdat deze touringcar naar de grote parkeerterreinen of buiten de woongebieden wor den verwezen. Die Schöpfung in Zoeterwonde ZOETERWOUDE De Chr. Gem. Zangvereniging „Zingt den Heer" geeft morgen, vrij dagavond, tcsamcn met het Katwijkse koor „Cantate Deo" in de N.H.-kerk een uitvoering van Franz Joseph Haydn's orato rium „Die Schöpfung". Dirigent is Bas Siereveld. Mede werking wordt verleend door het Dordrechts Symfonieorkest, dc vokale solisten Janny Gobel- Godthelp (sopraan), Jan Maayer (tenor), Henry Black- man (bas) en claveclnlst Tijn van Eyk. Hedenavond vindt in de Katwijkse Dorpskerk een uit voering plaats. Het zal voor de tweede keer in dc geschiedenis zijn dat beide koren een zo groot avondvullend werk bren gen. Het eerste was „Die Jah- reszeiten", een paar Jaar gele den. Kaarten ft 5 zijn verkrijg baar bij de verkoopadressen en morgenavond aan de kerk. De heer Van Rooyen temidden van de tientallen prijzen voor de Fla mlngoschooi. LISSE De Flamingoschool In de Poclpolder waar enkele weken ge leden In de nachtelijke uren door twee vandalen een enorme ravage werd aangericht, kan binnenkort, nadat reeds eerder een fancy-fulr ten bate van deze school werd gehouden, een tweede geldelijk blijk van medeleven tegemoet zien. Dcgemeenschapsvereniging De Poel namelijk heeft besloten om de financiëlé schade vun de Flamingoschool te helpen verlichten door op vrijdagavond 19 mei een kicnavond te organiseren in het ge meenschapscentrum van de Poelpolder. Deze avond is mogelijk ge maakt dankzij de medewerking van het gemeenschapscentrum dat de zaal gratis ter beschikking heeft gesteld en vari een aantal win keliers uit het dorp zowel ais uit de Poel. Ze hebben gezamenlijk voor een groot aantal prijzen gezorgd zodat verwacht kan worden dat deze klenavond een groot succes zal worden. Als vrijdagavond laat het laatste kien-plunkje is ingeleverd zal direct het eindbedrag bekend worden gemaakt en worden overhandigd aun het schoolbe stuur De heer Van Rooyen. een van de ledon van de recreatiecommissie van de Poelpolder, ziet in de acties die ten bate van de Flamingo school zijn gehoudn, een duidelijk bewijs flat de gemeenschapszin in de Poelpolder groeiende Is. „We leven hier niet meer als vreem den naast elkaar zegt hij. In de loop vun dc jaren zijn we meer naar elkaar toegegroeid. Dat is een hoopvol teken voor wat betreft de activiteiten die we in de toekomst zullen gaan uitvoeren.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5