Nieuwveen verlost verkeersellende van Hazerswoüdse clubs samen in het geweer Sportlokaal in Hoogmade Voorzitter Dorsman van Sportraad: OOK Wat u moet weten IJDAG 12 MEI 1972 LEIDSE COURANT [AZERSWOUDE— „Het is en damvereniging Samen Sterk, iblijft noodzakelijk, dat de sport- Of de Sportraad Hazerswoude verenigingen in Hazerswoude collectief actief blijven vechten voor betere accomodates en be- staansmogelijkheden', aldus de beer L. („Leen") Dorsman, die tijdens de vergadering van de 1 Sportraad Hazerswoude op 23 mei, om 19.30 uur in het ge meentehuis, zijn functie van betere accommodaties nood pasklare oplossingen biedt voor de in nood verkerende vereni gingen? Dorsman: „Nee, na tuurlijk niet, maar door de ge zamenlijke inspanningen, door gezamenlijk overleg met over heid enzovoort, moeten die pro blemen makkelijker zijn aan te pakken dan dat men individueel werk gaat" I twee jaar geleden is Sportraad-secretaris H. („Henk") maar nauwelijks gelenigd', voegt de (nu nog) Sportraad-voor zitter eraan toe in een scnrijven aan de elf bij de raad aangeslo ten sportverenigingen, be gymnastiekvereniging Aspasia kan nauwelijks uit de voeten. De tafeltennisvereniging Avanti, die plannen heeft een eigen clubhuis te bouwen, zal voor de realisering hiervan grond moe ten bezitten. Volleybalvereni ging Haduard moet haar com petitiewedstrijden buiten de ge meente Hazerswoude spelen we gens gebrek aan accommodatie in eigen omgeving. Gymnastiek vereniging Hou Vast bezit geen mogelijkheden om nieuwe leden aan te nemen. Hazerswoüdse Boys heeft vooruitzichten in verband met de op handen zijn- Engel: „Uit het resultaat van het bevolkingsonderzoek ten aanzien van de sport in onze ge meente blijkt de accommoda/tie ten behoeve van de zaalsporten ver achter te liggen bij de vraag hiernaar. Aangetekend moet worden, dat deze reeds on voldoende was ten behoeve van de bestaande verenigingen. Voor de veldsporten bestaat thans geen enkele mogelijkheid tot ontwikkeling." Zijn conclu sie: de sportbeoefening in Ha zerswoude verkeert met betrek king tot de accommodaties 'in een impasse. „Wil Hazerswoude met betrekking tot de actieve en creatieve sportbeoefening leef baar worden, dan zal op korte termijn het nodige gerealiseerd moeten worden." zal er door de vertegenwoordi gers van de sportverenigingen in twee vacatures in het dage lijks bestuur van de Sportraad moeten worden voorzien. Voor zitter Dorsman en algemeen ad judant K. („Karei") Dekker leggen zoals bekend hun functies neer. Aanvankelijk lag het in de bedoeling, dat een en ander al had plaats gevonden tijdens de Sportraadvergadering van 26 april jongstleden. Alles kon toen niet doorgaan. Want er bestond voor deze bijeenkomst een dus danige belangstelling, dat van vergaderen geen sprake kon zijn ingevolge de statuten. VOORHOUT De verzorgingsflat „Parfe Overbosch" is nu geheel bewoond. Reden voor bewoners, staf en directie om ,,in informele sfeer" formeel kennis met elkaar te maken, zoals nieuwe buren plegen te doen. Mevrouw Van Pels, de directrice, schonk koffie (foto) en verder nam men zich voor enigszins geregeld contactbijeenkomsten te leggen. Echter wel zodanig, dat ieders privacy niet gevaar loopt door te veel contact. Uitgesproken werd tevens, dat er vanuit ..Park Overbosch" de nodige initiatieven worden genomen die de integratie van de nieuwe inwoners in de Voorhoutse dorpsgemeenschap kunnen bevorderen. de uitbreiding van het sport- Realisering van sportaccommoda- park. De Hazerswoüdse Tennis Club heeft in zoverre zorgen, dat indoortennis niet mogelijk is. Voetbalvereniging St. Ber- nardus' allergrootste problemen zijn opgelost voor een gedeelte („een noodoplossing", aldus Dorsman). De IJsclub Hazers- woude-Rijndijk heeft geen enke le bestaansmogelijkheid. Tafel tennisvereniging Slagvaardig woekert met ruimte. De Hazers woüdse IJs Club ziet zich voor het probleem geplaatst, dat het nieuwe uitbreidingsplan Dorp Oost (de Botenpolder) t.z.t. de veldijsbaan zal opslokken. Slechts een sportvereniging in Hazerswoude kent geen accomo- datie- of andere problemen: de ties ter plaatse zal de nodige fi nanciële offers eisen, mede van de Hazerswoüdse gemeenschap, aldus Sportraad-secretaris H. Engel. „Een bundeling van krachten om dit te realiseren zal zeker nodig zijn", meent hij. En voorzitter Dorsman voegt daar nog aan toe, dat verschil lende plannen, die in de kringen van de Sportraad leven, nog geen gestalte hebben gekregen. Hij noemt in dit verband met name de organisatie van een sportweek, die tot nu toe in Ha zerswoude een droombeeld is gebleken. Tijdens de eerstkomende verga dering van de Sportraad Ha zerswoude, op dinsdag 23 mei. VEEL KRITIEK PROTESTANTEN VOUBRUGGE/HOOGMADE Met vijf tegen vlier stemmen heeft de gemeenteraad van Woubrugge woensdagavond het voorstel van B. en W. aanvaard om het oude schoolgebouw In Hoogmade te kopen voor een bedrag van 45.000. Dit bedrag was men na langdurige onder handelingen met het kerkbe stuur overeengekomen. Dit be stuur had bij de verkoop de eis gesteld dat op deze grond een sportlokaal zal verrijzen. n de raad waren tegen deze gang van zaken nogal wat bezwaren. Men vond dat deze benadering alleen maar voordelen voor het boven het protestante Woubrug ge. Voorzitter Faber ontkende dat. Dat kon niet verhinderen dat de raadsleden van CHU, ARP en SGP tegen het voorstel stemden. De raad besloot voorts een pre mie-huurwoning te huren voor de nieuwe burgemeester, het geen de gemeente op een maan delijkse uitgave van 100 komt te staan. De huidige ambtswo ning is gezien de gezinssamen stelling van de nieuwe burge meester te klein. Na weer een uitgebreide discussie ging de raad over tot toetreding in de Gemeenschappelijke regeling brandweer Rijnland.. kerkbestuur opleverde. De heer De heer M. Wolvers mag ook Gouthier pleitte voor medezeg genschap in de exploitatie, ter wijl de heer Veenhuizen aan drong op gemeentelijke subsi die. De protestante raadsleden kwamen overigens weer met de klacht dat het katholieke dorps- deel Hoogmade wat investerin gen betreft wordt bevoordeeld Ponyclub Woubrugge geopend OUBRUGGE Onder grote be- langsteling vond donderdag morgen op het terrein van de heer A. Zwart aan de Ouden- dijkseweg de opening plaats van de rij- en ponyclub Het Hoef ijzer. Voorzitter G. Klink wees er op, dat men hier vooral de jeugd de liefde voor het paard wil bijbrengen door tegen zeer lage tarieven de kinderen rijles sen te geven. De heer Zwart werd veel lof toegezwaaid voor al hetgeen hij vaak belangeloos had gedaan zoals het ter be schikking stellen van een twaalftal paarden en pony's. Er zijn nu 25 leerlingen, meest afkomstig van buiten de ge meente. Tevens is door vrijwilli gers een gezellige kantine ge bouwd met de toepasselijke naam Het Oude Praethuys. Na dat verschillende geschenken waren overhandigd, gaven de I leerlingen onder leiding van hun instructeur J. Burger op het oe fenterrein een demonstratie van hun rijkunst. ingediend beroep geen gara ge bouwen in het Europaplant soen in Hoogmade. Ook de raad oordeelde dit voornemen in strijd met het bestemmingsplan en esthetisch onverantwoord. Er is nog geen onderwijzeres de openbare basisschool be noemd. De eerste kandidate had zich op het laatste moment teruggetrokken, de tweede bleek niet zo geschikt te zijn, zodat er opnieuw geadverteerd moet worden. Nieuwveen Met het ingebrulk- nemen dinsdag aanstaande van het laatste gedeelte van de se cundaire weg tien - van Aarlan- derveen via Nieuwdorp in de Hoewe! er overeenstemming was richting van de Utrechtse grens - is Nieuwveen van een heleboel verkeersellende af. Over het stukje Nieuwkoop-Bieuwveen gaan per dag 4000 voertuigen en die reden tot nu toe door de met de Spoorwegen was dit niet het geval met de gemeenten. Deze schrokken terug vnn de jaarlijkse bijdrage van 600 gul den per km voor kosten van on derhoud. AFWEZIG TOT 25 MEI Tandarts G. J. van Erk, tele foon 52694, is bereid waar te nemen. HAZERSWOUDE Een halve eeuw geleden trad de Hazerswoüdse boomkweker Joh. Ooms in Zwammerdam in het huwelijk met mej J. P. Oppelaar. Bruid en bruidegom zijn thans resp. 74 en 77 jaar oud. In het Boskoopse hotel Neuf worden het familiefeest en de re ceptie gehouden, want vooral bij de Boskoopse kwekers is de bruide gom beslist geen onbekende. Ongetwijfeld zullen zeer velen vrijdag ter receptie (des avonds van 8 tot 9 uur) verschijnen L" Kerkstraat en de Dorpsstraat. Pas in 1942 kon men daardoor be- Daardoor ontstond vaak opont- ginnen met 't werk. Door de oor- houd en deden zich meermalen gevaarlijke situaties voor. Het grootste gedeelte van deze weg is aangelegd op de voorma lige spoorbaan Alphen aan den j Rijn - Uithoorn, die eigendom was van de Hollandsche Electri- sche Spoorweg Maatschappij. Van 1861 tot 1936 heeft deze spoorbaan als zodanig dienst ge daan. In een wegenverslag van 1937 wordt vermeld dat door GS overeenstemming Is bereikt over de aankoop van de verla ten spoorbaan van Alphen naar Uithoorn. LEIDEN Tegen de achtergrond van het idee dat Leiden een mu- seumstad is, heeft de manager van „Albert's Corner" te Lei-1 den, de heer A. H. J. Koppers. elk van de elf Leidse musea uit- genodigd, een mini-expositie in zijn etablissement te houden. die het karakter van het expose rende museum weergeeft. Als j eerste van de musea i« het Le- i germuseum ,,op de rol" gezet, j voor het publiek stamgasten en toeristen zal de tentoon stelling in het restaurant een verrassing zijn. Welk eethuis heeft ooit een mu seum „aan tafel" genodigd. De tentoonstelling in Alberts Corner j biedt een blik op enkele facet ten van de vaderlandse- en vreemde geschiedenis, zoals die in de twintig zalen van het HAZERSWOUDE Op 22 mei voormalige Pesthuis is uitge- j zestig jaar geleden traden In de beeld. gemeente Woubrugge schipper het De mini-tentoonstelling wordt A. de Vogel en mej. A. van der en kon het gedeelte van 't Aarka naal tot Aarlanderveen voor het verkeer worden opengesteld, terwijl in 1949 het wegvak Aar- landerveen-Nieuwkoop in ge bruik kon worden genomen. In de jaren 1963/64 werd het ge deelte van de spoorbaan Nleuw- koop-Nieuwveen, dat naast de bestaande weg lag, gerecon strueerd. Competitie atletiek in Leiden van start LEIDEN De atletiekcompetitie, die op 14 mei, 4 juni en 20 au gustus zal worden afgewerkt, 'waarna in onderling overleg met de finalisten de datum voor de eindstrijd overeengekomen wordt) start a.s. zondag o.m. ook in Leiden. Vanaf één uur wanneer de polstokhoogsprin gers in aktie komen, zijn de da mes 2e klassers en heren le klassers aan het werk in de Leidse Hout. De organisatie be rust bij de Leidse atletiekver enigingen. Bij de dames hebben ingeschreven het Leidse De Ba taven. AV '40, Ken K. Suomi en Vitesse. AV Holland, dat eerst kortgeleden een damesaf deling kreeg, komt in Amster dam uit in de derde klas. In de eerste klas heren komen uit AV Holland. Bataven, Spartaan, Fortuna, AV '40 en Haag '68. Politiek café KVP Alkemade ROELOFARENDSVEEN - Op donderdag 18 mei organiseert de Katholieke Volkspartij „Re gio Roelolarcndsvecn" des avonds te 8 uur in het dorpshuls „De Alkeburcht" een politiek enfé, waarbij Iedere belangstel lende - lid of geen lid - welkom is. Op deze avond zullen aanwezig zijn de Tweede Kamerleden C. F. Kleisterlee en A. C. M. Weij- ters en de Statenleden dr. R. Eijsink (gedeputeerde) en J. M. Nooy. De opzet van deze con tactavond is om plaats te ne men aan een van de vier stam tafels en te discussiëren met een van genoemde heren. Na de pauze kunnen de hierbij als be langrijkste naar voren gekomen vraagstukken worden voorge legd aan het forum hetwelk zal worden samengesteld uit de aaanwezige Kamer- cn Statenle den. Van de plaatselijke K.V.P. In de regio Roelofarendsveen wordt reeds de aandacht geves tigd op belangrijke zaken in dit gebied zoals het streekplan plassengebied, dat binnen af zienbare tijd voor dit gebied door Provinciale Staten zal wor den vastgesteld; de zorg voor ons milieu: de woningbouw en bcjaardenhulsvesting; de pro blematiek van de kleine zelf standigen; en de recreatie. LISSE De afdeling Lisse van de Land- en Tuinbouw vrouwenorganisatie heeft een zeer geslaagde fondue-avond ge houden. Mevr. Van Graven- Schrama hield een inleiding over de apparatuur cn de beno digdheden cn mevr. Bemelman- Scholte had voor de ingrediën ten gezorgd. maandag a.s., 's middags om 1 Star in het huwelijk. De bruide drie uur geopend. gom is nu 86 jaar. Hij bleef va ren tot zijn 70s te, eerst met een zeilschip, later met een motor boot, waarmee hij o.a. lang melk heeft gevaren voor Hollandia. De ijverige en zuinige schipper kon een stukje land kopen tegen over de Scheepjeskerk en hij heeft van de koop nooit spijt ge had. De bruid (81) komt uit Hoog made. Tweede pinksterdag is in restaurant De Groenendijk van half vijf tot zes uur een receptie. r NIEUWKOOP De post duivenvereniging „De Voor uitgang" heeft deelgenomen aan een wedvhicht vanaf St. Ghislain Hornu. In concours 330 duiven. Ze werden gelost om 7.10; de eerste kwam aan om 9.23.44. De uitslag: J. C. van Donk. 1,4,10; en 20; K. Hoogervorst 2; Tij- sterman: 3 .7. 9. 14, 15 en 16; P. Spring in 't Veld: 5, 17. en 19; C. Verduyn: Gebr. Bos; 8, 13 en Gebr. Vork; 11 en 12. I LEIDERDORP De bege leidingscommissie „Voorhof" vergadert dinsdag om holf acht in het Dorpshuis. Aan de hand van tekeningen zal de verdere ontwikkeling van de plannen over deze toekomsti ge woonwijk worden bespro ken. HAZERSWOUDE Giste ren is in Hazerswoude gear riveerd het mannenkoor uit Waldkappel, de Westduitse gemeente waaarmee Hazers woude een jumelage is nan- gegaan. Burgemeester J. ten Heuvelhof heette het 47 per sonen groot gezelschap wel kom in het gemeentehuis, voordat de leden van het koor, vergezeld van echt genote. een onderkomen von den bij hun „gastgevers" in de Hazerswoüdse buurtschap De Groenendijk. En in deze Hazerswoüdse woonkern zul len. aldus burgemeester Ten Heuvelhof, de Waldkappelers ontdekken dat o.m. de beoe fening van de muziekkunst daar op een hoog peil staat. Vanavond, om 20.00 uur, con certeert het mannenkoor van Walkappel in de Groenen- dijkse Scheepjeskerk. Mede werkenden zijn tevens enkele koorgezelschappen uit de ge meente Hazerswoude. Zater dag vertrekt het gezelschap uit Waldkappel weer huis waarts. ROELOFARENDSVEEN Na een opiniepeiling onder ouders is gebleken dat 80 procent van hen voor het houden van een schoolreisje is. Deze zullen nu als volgt plaats hebben: donderdag 22 juni voor de leerlingen van klasse 1, 2 en 3 en op maan dag 26 Juni voor klasse 4, 5 en 6 van de Ignatius en Ma nascholen. De reis gont dit Jaar naar het Amsterdamse bos, Artis en speeltuin Oud Valkenveen. Vertrek 8.30 uur, aankomst 19.00 uur. Kosten: 9 gld. per kind. AARLANDERVEEN Af gelopen weekend is een auto In een sloot naast de Achter middenweg terecht gekomen. De wagen kwam uit de rich ting Nieuwkoop en nam de bodht naar de Achtermidden weg te ruim. De inzittenden konden de auto nog net droog verlaten. Eenmaal op de kant kon de wagen weer rij den. WASSENAAR - De suppor tersverenigingen van de bel de Wnssenuarse voetbalver enigingen houden dezer da gen hun jaarvergodering. Maandagavond 15 mei te 8 uur komt de Supportersver eniging Blauw Zwart bijeen in het clubgebouw aan de Dr. Mansveltkode. Van de bestuursleden zijn de heren Th. Angevaren cn H. West geest aftredend maar her kiesbaar. Door het overlijden van de heer G. Riem is i een vakature te vervullen. Het bestuur stelt voor de heer C. Knijncnburg. Op woensdagavond 17 mei te 8 uur vergadert de Supporters vereniging „Vrienden van Wassenaar" in het clubge bouw in Kerkehout. Ook hier zijn twee bestuursleden af tredend en herkiesbaar, n.l. de heren N. Kagenaar en G. de Greef. WASSENAAR - Op dinsdag 16 mei a.s. te 2 uur 's mid dags zullen in het Dorpscen trum in de Schoolstraat de twee bejaardenkoren, Wassenaar rijk Is, een geza menlijke uitvoering geven. Hel zijn het Kelderkoor der leiding van mevrouw H. G. van Zanten-Damman en het Klelnkoor onder leiding vnn mevrouw N. B. Ruth-vnn Hoven. Er wordt op zeer veel 65-plusaers, maar uiteraard ook op nn- dcro belangstellenden gere kend. WASSENAAR— De Carna valsvereniging „De Deylk- notsen" houdt dinsdagavond 16 mei te 29 uur de jaarlljk- se ledenvergadering In ,,'t Olde Huuske", Rijksstraat weg 348. WASSENAAR De Waste- naarse afdeling van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrouwen organiseert op donderdag 18 mei een excur sie naar de Hoge Veluwe cn het Kroondomein. In Kröller MUHer-muscum zal de expositie worden bezocht van werken van de Franse impressionisten zoals Cësan- ne. Matisse, Renoir. Gauguin en nnderen. Op dinsdag 6 juni a.s. 's middags kwart over 2 spreekt In het gebouw van de Ned. Protestanten bond mevrouw Dies Helb- Adam over „De vrouw van morgen welke ontwikke ling gaat zij kiezen". Op dinsdag 13 juni a.s. wordt, ter afsluiting van het zoen. een wandeling gemaakt door Meijendell.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 7