BOUW WINKELCENTRUM RIDDERVELD GESTART Burgemeester sloeg de laatste paal 4é RI herdacht zijn gevallenen Geen ongerustheid over wijziging GS van Plan-Blokhuis MEDISCHE DIENSTEN «sreriiinA. ssmr i Mavo Noordwijk bestaat 50 jaar Ambitieus plan jeugdschaatsen Burgerlijke stand Leidse agenda Leidse bioscopen Burgerlijke stand LEIDSE COURANTVRIJDAG 12 MEI 19) ALPHEN AAN DEN RIJN Burgemeester mr. Gallas 1 heeft woensdag de eerste steen gelegd voor de winkels die tesamen het winkelcentrum voor de wijk Ridderveld I, de noordelijke uitbreiding van Alphen, gaan vormen. Burg. Gallas metselde de eerste steen LISSE Tegen de inhoud van het plan Centrum, inclusief het plan-Blokhuis bestaan geen be denkingen. Er moeten nog wel enkele besprekingen gevoerd worden met de Prov. Planologi sche Dienst over enkele onder delen, reden waarom GS hun goedkeuring hebben onthouden aan enkele grondverkopingen in het plan-Blokhuis. Voor jaarsfeest „Wilhelmina" LISSE Voorafgaande aan de Hemelvaartsdag werd weer de voorjaarsfeestavond gehouden door de al ruim 25-jarige buurt- vereniging „Wilhelmina". Met dankbaarheid bracht voorzit ter Van Beek in herinnering, dat de gehouden kienavonden in de afgelopen winter een groot succes zijn geworden. Wat de kinderen betreft stelde hij na mens het bestuur nog een uit gaansdag in het vooruitzicht. Een minder prettige zaak was bet voor de voorzitter om afscheid "te nemen van iemand die men nog graag behouden had voor het bestuur nl. de heer H. J. Semp, die als secretaris zich zeer verdienstelijk heeft ge maakt. Hierna werd het woord gegeven aan de Toneelvereniging ,.OONA", uit Hillegom, welke vereniging het toneelstuk „Het vrolijke tankstation" op de planken bracht. De band „The Oldtimers" zorgde ervoor, dat de leden graag nog een paar uurtjes in Rehoboth bleven voor het „bal na"! Brinkhorst, clr. Stapcnsuastraat (j. 1 Lelmulden, tui. 01721-0269. Mpliundokter N. U. \an Boxel, IJ-I lokter E. Bol, Wit rouru, U Dl'K<Gi 1714-254. Utwijk aan Ze. Burgemeester Berends zei dit woensdagavond naar aanleiding va.i vragen van de VVD-er Snik. De burgemeester ontkende ter geruststelling van de raad ook. dat GS het Centrumplan te duur zouden hebben gevonden. De werkgroep Plan-Blokhuis zal dezer dagen een bespreking hebben met het provinciaal be- Een ton stelde de raad beschik baar voor de aanschaf van een boekhoudmachine. Verschillende raadsleden, Smith (PC), Snik (VVD) en Van der Berg (KVP), voerden hierover het woord. De nieuwe machine, zo vond men, biedt vele mogelijkheden en is een middel tot automatisering van veel werkzaamheden. Naar aanleiding van het samen voegen van de vleeskeurings diensten van Katwijk en Lisse wat de hele raad toejuichte, vroeg de heer Van der Berg of ec nog meer gemeenschappelij ke regelingen verwacht kunnen worden. Burgemeester Berends zei, dat er een aantal zaken zijn, die gemeenschappelijk ge regeld moeten worden, zoals op het gebied van de brandweer, waarvoor de Brandweer Rijn land in het leven werd geroe pen, maar men moet daaruit niet opmaken, dat Lisse interes se heeft gekregen om op te gaan in een stadsgewest. HAZERSWOUDE Het toernooi voor BI junioren, dat de voetbalvereniging Ha- zerswoudse Boys gisteren or ganiseerde, is gewonnen door de organiserende vereniging (6 punten). Alphense Boys en KRV eindigden gelijk op de tweede plaats (4 punten), terwijl RCL (3 punten) en Nicolaas Boys (0 punten) respectievelijk vierde en vijf de werden. Bij de B2 junioren eindigde Hazerswoudse Boys en KRV gelijk (5 punten), werd RCL derde (4 punten). Alphense Boys vierde (3 punten) en Nicolaas Boys (0 punten) laatste. In het eindklasse ment over beide toernooien eindigde KRV uit Katwijk als eerste en werd Hazers woudse Boys tweede. Het team van Nicolaas Boys BI kreeg de prijs voor „het best verzorgde team". Het op een verhoogd niveau ge bouwde complex zal in totaal 7.400 m2 bruto bedrijfsvloerop- pervlakte omvatten (voor het grootste deel boven op het pla teau, circa 3 meter boven straatniveau) en in het voorjaar van 1973 worden opgeleverd. Er zullen dan drie supermarkten en ruim dertig kleinere zaken van diverse afmetingen ter be schikking staan van de twintig duizend mensen, die er zullen wonen als de wijk geheel is af gebouwd. Men venvacht dat dat eind 1974 zal zijn. Onder het plateau is onder meer ruimte De winkeliers die indertijd de dupe werden van de brand die het noodwinkelcentrum in Rid derveld verwoestte en die nu in het noodcentrum aan de Dia mantstraat zitten krijgen voor rang zich in het nieuwe centrum te vestigen. Het gaat hier om de supermarkten, drogisterij, slijterij, baken, dameskapper, bakkerij en slagerij. Voor de overige branches zijn de on derhandelingen in een vergevor derd stadium. Burgemeester Gallas metselt de eerste steen voor hetn e winkelcentrum in Ridderveld Duits bezoek Rode Kruis Oegstgeest OEGSTGEEST Op uitnodiging van de Rode Kruis Kolonne „Rijnland" brengt op dit ogen blik een 40-tal Duitse kolonnele- den uit Geisweid (pr. Hüttental) een bezoek aan de gemeente Oegstgeest. Het betreft hier een uitwisseling welke op geregelde tijden plaats heeft. Gisteravond om 17.00 uur arriveerden de Duitse gasten nabij het Rode Kruis lokaal aan de M.H Tromplaan. Ze werden enthousiast ontvangen en kre gen een onderdak aangeboden bij gezinnen uit Oegstgeest en omgeving. Het bezoek duurt vier dagen. Men startte met een gezellige avond en vandaag wordt een bezoek gebracht aan de Efteling. Van avond volgt een diner dat aan geboden wordt door het bestuur van 't Rode Kruis waarna een feestavond volgt in de kantine van de Marinebedrijven aan de Haarlemmerstraatweg. Morgenmiddag brengt men bezoe ken aan het Anatomisch Mu seum van het AZL en het mo lenmuseum Molen de Valk. LEIDEN De afdeling Lei den van de Ned. Ver. voor ex- politieke gevangenen organi seert 15 juni een excursie naar vliegbasis Soesterberg. Er zal vanaf de RK Kerk ,,St Petrus" worden verza meld om 8.45 uur. Het mid dagprogramma omvat onder meer een helicopter-demon- stratie en een bezoek aan het Amerikaanse 32-Squadron. BOSKOOP Burgemeester baron G. W. van Dedem heeft woensdag de laatste paal geslagen (hij kreeg later van de aannemer hiervoor een tafelaansteker) voor de bouw van 79 woningwetwoningen in Snijdelwijk West 2. De woningen worden gebouwd in opdracht van de woningbouwvereni ging St. Joseph en maken deel uit van de bouwstroom van vierhon derd woningen die in Alkemade, Boskoop, Nieuwkoop, Ter Aar en Woubrugge op gang is gebracht. Voor de ontwikkeling van het voongebied in Boskoop werd door de gemeente een commissie sa mengesteld die tot taak had te zorgen dat de huizen goed in de om geving zouden passen. Men heeft daarom het polderlandschap met sloten en kavels zoveel mogelijk in stand gehouden. Het bouwrijp maken ging dan ook niet met zandophogingen gepaard. De wegen worden in het terrein gegraven door middel van „slakken". De af gegraven grond wordt over de tuinen verspreid. Men heeft ook op specifieke details gelet als houten bruggetjes en oeverbeplanting. dokter J. H. E. Sehellart. t ISO, tel. 21290. J. Duy: 295. 2453. lei Jen, Kurksti :eest: ü'.ikl. M. San- 1. 01725-1555. .Mulder, -roeps- 9. tel. 4(143. ter H. H. A. II. ,ii -v teL 2386. J.' B. Huienhultz -k 2, tel. Mot i»nd: Prof .Aalberselaan 2. 11393; zo. 10.00 uur tot i dokter E. Walenkamp. van der Kopij, Schim van Oljelaan 13. lel ord: dokter R. S. tei Iheek Allort, Raadhuis apotheek Rond. Klelwvj NOORDWIJK De chr. MAVO te Noordwijk aan Zee bestaat 1 juni vijftig jaar. In deze halve eeuw heeft deze school zich ont wikkeld tot een moderne inrich ting van onderwijs, die niet al leen voor Noordwijk, doch ook voor de streek van betekenis is geworden. Ze telt thans circa 220 leerlingen. De meesten van hen komen uit Noordwijk, maar ook verscheidene jongelui uit Noordwijkerhout, Voorhout en andere plaatsen uit de omge ving maken dagelijks de tocht naar de badplaats om de lessen aan de Chr. MAVO te volgen. De school heeft altijd een zeer bijzondere plaats ingenomen in de Noordwijkse gemeenschap. Met name de oud-leerlingen zul len zich zeker niet onbetuigd la ten als op donderdag, 1 juni a.s., 's middags tussen 5 en 6.30 uur. voor een ieder de gelegen heid bestaat om persoonlijk in de school gelukwensen aan te bieden. Er zal rond de datum van 1 juni in de school een ten toonstelling van werkstukken zijn. Getracht wordt daarbij ook een foto-expositie in te richten van foto's uit vroegere jaren. Oud-leerlingen, die hun oude klassefoto's voor dit doel in bruikleen willen afstaan, worden verzocht zich met de school in verbinding te stellen. Ook aan de tegenwoordige leerlin gen zal het jubileum niet onge merkt voorbijgaan. Op 1 en 2 juni zal het les.-ooster voor hen diverse aangename verrassin gen opleveren. Behalve tijdens de receptie, zal er ook op dinsdag, 30 mei a.s. en op donderdag, 1 juni a.s., op beide dagen van 7-10 uur nam. gelegenheid zijn om de tentoon stelling van creatieve werkstuk ken, handwerken, tekeningen, en dergelijke te bezichtigen. SASSENHEIM Het district Sas- een primeur voor zich opgeëist, senheim van de Koninklijke Ne derlandse Schaatsenrijders Op korte termijn wil men begin nen met een zogenaamde droog- training die later zal worden ge volgd door een training op een kunstijsbaan. Dit district is daarmee voor op de plannen van 't gewest Zuid-Hol land. Landelijk bezien bestaan er ook plannen die iets derge lijks beogen. Het district Sas- senheim wordt gevormd door de ijsclubs uit Katwijk, Valken burg, Riinsburg, Leiden. Oegst geest. Warmond, Voorhout, Noordwijk, Noordwijkerhout, De Zilk. Hillegom, Lisse, Lisser- broek, Sassenheim, De Kaag, Leimuiden, Oude en Nieuwe Wetering, Rijpwetering, Rijnsa- terwoude, Roelofarendsveen, Woubrugge, Hoogmade Leider dorp en Koudekerk. Nlcollne. d. K. G. Antheunis- i Straaler N. E. Israels. i schepping van de architect G. Drexhage. De Noordwijkse kunstenaar °icomen! W^dN.Jva? in een kunstwerk, dat het Haneboek tot motief heeft. I mond. Wed. H. will .cidKclicmlam Ipgstgeost: apotheek Beker, Wllhelml- napark 8, tel. 53274. apotheek. Jiderdorp':' Ai' -r S. van der Leer. UNDARTSEN VALKENBURG De vereniging van oud-strijders van het voor malige 4e Regiment Infanterie herdacht gisteren in Rijswijk en Valkenburg de gevallenen uit de Tweede Wereldoorlog en vooral zij die in de meidagen van '40 de eigen gelederen ontvielen. Na de kranslegging op de erebe graafplaats in Rijswijk werd in de hervormde kerk van Valken burg een herdenkingsdienst ge houden waarin gesproken werd door dr. Th. J. Menting hoofd legeraalmoezenier en ds. D. Veldkamp uit Den Haag, die ten tijde van de slag om Valken burg predikant in Valkenburg Ds. Veldkamp zag een treffende gelijkenis in het gebeuren van Hemelvaartsdag en de proble men van deze tijd. Zoals des tijds de discipelen onzeker en bang tegen de wolken aankeken waarin Christus was opgeno-1 men, zo onzeker en beangst kij ken velen thans tegen de toe komst aan; komen ook de vra- gen op of de strijders in de oor log vergeefs zijn gevallen. De toekomst, aldus ds. Veldkamp, I is, dat Christus zal wederko men. Dat biedt het uitzicht op een nieuwe hemel en een nieu we aarde. Na de broodmaaltijd in de marine Vliegkamp herdacht de voorzit-1 ter van de vereniging, res. kapi tein M. Vlug, de 4 RI-ers, die i sinds de laatste herdenking wa ren overleden, waardoor de kring weer kleiner werd. Met de kapel van de MLD-kapel gingen de reünisten vervolgens uit de Marinus Poststraat naar de ere begraafplaats, waar burgemees ter N. van 't Wout voor de kranslegging door kapitein Vlug, sprak over de noodzaak m voor de jeugd levend te houden hoe de vrijheid gewonnen werd. Tijdens het défilé op de erebe graafplaats speelde de MLD-ka pel koraalmuziek. De herden kingsdag werd besloten met een ontvangst door het gemeentebe stuur in het Dorpshuis. LEIDEN The Lord's Folks verleent zaterdag haar medewerking aan een eucharistieviering in de He rensingelparochie. Het thema van deze vieTing is liefde èn gastvrijheid, celebrant is pa ter C. Fischer; aanvang 19.00 uur. VRIJDAG 12 MEI Boshuis Ruilbeurs; aanvang u Micro-theater Imperium draad ln het donker"; aanvang HOT-House Lex Cohen-Carel R kwartet; aanvang 22.30 uur. Cultureel Centrum Voorschoter Opening Toonschool '72 .oude CAMERA; .Flesh", 18 Jaar. Dag 9.15 en do., vr. ma., dl. 2.30 e Jeugdmatinec: Tekenfllmfestli wo. en za. 2.30. Hemelvaartsdag zo. 2.00 en 4.15 uur. Vr. en ..The sons ol Katie Elder" STUDIO: „Verlos LUXOR: „De held t TRIANON: .De bedrieger bedr< a.l. Dag. 2130. 7.00 en 9.15 uur. Exposities HHRHHHMHBHBpiastiëid GALERIE VAN DER VUST: (223 tot 13/5. Voorjaarsten toon steil Allan met wandkleden, Hi Rlessen met potterie en Maud JJ. Ier Mass! met poppen. GALERIE t PUIVENHUYS <265;: tot 28/5. Jan Kok exposeert GALERIE 't HOEKJE BIJ DE POMF (01711-3501) tot 12/5 Kinderen mali tekeningen over Koninginnedag. 12 Leiden Geboren; Klaas Jacc bus Jeroen zn. v. E. H. Zijl e: W. J. C. Knaapen; Diedenl Pieter zn. v. P. Sluijs en de Moöij; Roger Adriamus Ma ria, zn. v. L. G. J. Hoogenboor en M. E. .J van den Broek; 0c tave Francois Otto Marie zn. jonkheer O. J. H. M. Michieï van Kessenich en B. J. Roelof: Huig Cornelis, zn. v. C. va: Duijn en J. P. de Vreugd; Ma ria Wilhelmina, dr. v. H. H. ft Brirsche en H. H. A. M. i der Ploeg; Laura Soraya, dr. E. .G Spreij en I. L. E. San ders; Arend, zn. v. D. C. Leeuwen en G. Kuijt. Overleden; H. van de Waal. man (62 jr); J. C. Gardien. weduwfj van G. van der Hols (82); A. A Schouwenaars man (57 jr); E. C. van Smoorenburg. echtgenl van P. J. Kempers (70 jr.); Gf van Schaik, weduwe van J. val Haastrecht (80); S. M. Kolde j man, weduwe van J. Labordul (67 jr.) A. J. Hekkebus. ecfcl gen. van W. de Wolf (40 jr.). M. Stigter. weduwe van G. d« Rooij (65 jr.); H. T. de Haan, man (61 jr.): A. Boezaard, man (66 jr.); J. Land waart man (78 jr.): E. J. de Geus, man (8! jr.), E. den Hertog weduwe van B. Hoogeveen (80 jr.); J. T. Blankensteijn man (78 jr.). Ondertrouwd: J. J. Deijn en C. Collé, F. de Keuning en M. J T. Zwetsloot: C. J. Steinmetz en H. J. de Groot: P. Boom en C. C. Carree; F. H. M. van Duuf- sen en B. M. L. Buijs; J. Ben- ning en P. A. Rijsbergen; G. N. M. van der Klauw en E. H. .G Kostjens; A. Hager em A. Z. Wijshijer; P. van Leeuwen en .J W. Hendriks; .G Carton en E. Blansjaar; H. van der Luit en C. W. Hagemans; J. van Dijk en E. A. Kuperus; P. M. Zevenhuizen en C. J. van dej Marei; B. van Houten en T, Jansen; F. Stadermann c den Ouden; H. W. van der Luij en J. M. C. Jurgens; H. J.j Schulte en W. P. M. van dei- Drift; S. Lenis en G. N. Vavier; W. H. Philippo en J. A. Ros kam; G. T. Greve en E. J. A. Brussee; L. M. D. Dresden en W. Topman; A. W. van der Leek en C. Hartkoorn; L. Wl Weverling en M. H. W. van 1 teren; J. B. M. M. Wuisman C. M. J. Jansen. Enige en algemene kennisgeving Voorzien van het H. Sacrament der Zieken is van ons heenge gaan, onze lieve schoonzuster, tante, nicht en huisgenote, Susanna Alida de Klerk weduwe van Nicolaas Silvester, op de leeftijd van 79 jaar. Uit aller naam: M. F. COZIJN LEIDEN, 10 mei 1972. Oude Vest 27. Correspondentie-adres: Jan Lievensstraat 20. Thuis geen bezoek. De overledene is opgebaard in de aula van Begrafenis-Asso ciatie „Ad Sanctos", Lange, Mare 69. Gebedsdienst aldaar: zaterdag! om 20.00 uur en zondag om' 16.00 uur, waarna gelegenheid tot condoleren. Wij vieren de H. Eucharistie voor haar zielerust op maandag 15 mei om 10.00 uur in de pa rochiekerk van Maria Onbe vlekt Ontvangen (Hartebrug). waarna de begrafenis plaats vindt op de begraafplaats „Rhijnhof" (r.-k. gedeelte).

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4