Parochieraad voor nieuwe structuur Kruispunt bij De Vink wordt Leids gebied Wegsplitsing veiliger voor ruim zes ton Principieel is er niets tegen combinatie van kamer en raad JORISMARSEN IN OEGSTGEEST MARKTEN tlJDAG 12 MEI 1S72 LEIDSE COURANT Correctie met Voorschoten [eIDEN/DEN haag - De oK gemeenteraden van Leiden en Voorschoten hebben de- OELOFARENDVEEN. 11 mol Bloe- Am. Anjers Sim Rose 30 - n Rood 41 - 55. Sim Wit 39 - yi Allee 55, Sim Keefer 34 - 51, G.'J. Sim 48. Le Réve 52, Esperence 53, Charmeur 44 - 59. Rozen Gamet ic, Carol, Nordia, Faberge, Tawny Gold 19 - 30. Zorlna, Sonora, Precil- Ja, Spanish Sun 24 - 36. Prominent, Peer G.vnt. Sonla 41 - 59, Esther Ofarlm. Motrea, Belinda 37 - 49, Ca rina, Evergold. Coral Princess 28 - 38, Baccara 80 - 1,27, Carla 70 - 80, Alstroemerla 65 - 95. Gerbera's 45 - 53, Violieren 34 - 39 p.st. Tulpen 1,05 - 1,60, Idem gesneden eenblad 40 - 1,05, Narcissen 39 - 42, Colvilleis 3,80 - 6.00, Campanula 1,90 - 3,15, Brodea 2,05 - 2 65. Chrysanten-jaar- rond 2,60 - 3,70. Lathyrus 1,10 - 2,20, Irissen 1,40 - 2,70, Pyrethrum 2,00 - 3,10, Anemonen 65 - 90, Freesia's 85 3.70, Duizendschoon 1,20 - 1,65, Ixia 1.65 - 2.35 per bos. zer dagen een ontwerp van wet toegezonden gekregen waarinn ieuwe grenzen tus-'i sen de twee gemeenten worden gegeven. Om een grenscorre tie is door de gemeenteraden gevraagd na het gereed komen van het Korte Vlietkanaal tussen Rijn en Vliet. In de grenscorrectie wordt ook de situatie bij De Vink geregeld. Het hele kruispunt De Vink wordt volgens de ontwerp-wet rijk is voor het politieel toe- Leids gebied wat vooral belang rijk is voor het politieel toe- zocht. De ontworpen grens komt verder door het midden van het nieuwe kanaal te lopen. Wat in houdt, dat Leiden wat grondge bied heeft moeten afstaan. In [het bij deze correctie betrokken gebied liggen vier percelen, waaronder het restaurant De Vink. Er wonen totaal tien men- LEIDEN De heer S. Menken, die op I mei zijn functie als wethouder neerlegde, heeft woensdagmiddag met zijn vrouw in de Burgerzaal een afscheidsreceptie gehouden. Velen, onder wie oud-raadsleden, burgemeesters uit de omgeving, directeuren en oud-directeuren van ge meentelijke diensten en vertegenwoordigers van instellingen en verenigingen, kwamen de heer Menken de hand ten afscheid drukken. Som migen boden daarbij een cadeau aan. De heer Menken, gekweld door spit. nam al de bewijzen van hartelijkheid zittend in ontvangst. T Ernst en luim bij Studenten- Kamerorkest LEIDEN Het LAK-theater hebben we donderdagavond hikkend verlaten. Om elk misverstand te voorkomens het was omdat we helemaal rielekst waren na de „Just Relaxing" van Gerard Bieg- man, het sluitstuk van het concert door het Leids stu denten kamerorkest. Groter compliment kunnen we Bipgman niet maken! Alles was erin en eraan: de acts, de seriële delen met improvi satie, afgewisseld met wat metrische gein, de borrelen de tuinslang, de „hèhè's" en ,,wat een weertje". Het scheelde maar weinig of ie dereen had ingehaakt en meegedaan. Het was één brok bruisende gein. Hetgeen eraan vooraf' ging, was wat ernstiger bedoeld. En al kunnen we dan niet zo hartgrondig zeggen: ,;ze heb ben het gemaakt", ze hebben het in elk geval gespeeld. En daar is lef voor nodig, zeker voor de 5 Orkeststücke van Webern en het Sextet van Pijper. Webern werd na de pauze herhaald en klonk toen wat overtuigender. Pijper bachten ze nog weinig ho mogeen. Maar daarin viel de fluitist Laurie Boltjeaus op met een prachtige toon en haar grote muzikaliteit. Milhaud was vertegenwoordigd met een strijkkwartt. Heel loffelijk gespeeld! Maar het had ritmisch wat sterker, wat strakker gekund, en met wat meer Franse kleur, dat men i samenvat met esprit, of zo men wil, temperament. Maar dat zijn normen, die men aan beroepsmusici stelt. Deze vier zijn dit niet, en daarom hebben ze het knap gedaan. Van Giovanni Gabrieli de Can zone a 12. Instrumentaal door dirigent Ed Spanjaard handig opgelost. Ook hier geldt als belangrijkste ele ment niet hoè maar dèt ze het spelen. Er was in elk ge val stilistisch begrip. Dit komt voor rekening van de bekwame jonge dirigent Ed Spanjaard, van wie men in de toekomst nog wel eens veel zou kunnen horen. B. Rijnders de Rijnsburgerweg is de langste tijd een .kritiek punt" geweest: de reconstructie kan beginnen. LEIDENDe reconstructie van de wegsplitsing Rijnsburgerweg Wassenaarseweg is aanbe steed. Vooruitlopend op de aan staande reconstructiewerken heeft de gemeentelijke plantsoe nendienst de afgelopen weken dertien „oudere" bomen, die op het strijdtoneel stonden, verwij derd. Zes van deze bomen zijn naar het Morskwartier overgebracht. De bomen, die nog rond het te re construeren verkeerspunt staan, lopen geen gevaar dat ze in het gewoel omkomen op een enkele na, die wegens het vergevor derd seizoen niet meer overge plant kan worden. De reconstructie zal tot gevolg hebben, dat de Wassenaarseweg onder een grotere hoek op de Rijnsburgerweg uitmondt, het geen de verkeersveiligheid aan merkelijk ten goede komt. Bo vendien wordt de wegsplitsing voorzien van duidelijke voorsor- teer-vakken en beschermde oversteekplaatsen voor voetgan gers en wielrijders. Los van de I reconstructie staat de beveili ging van het punt door middel van verkeerslichten, die even eens ,,in de pen" is. Laagste in schrijver op het karwei was de firma Joh. Visser, Leiderdorp, voor 620.000,-, gevolgd door de NBM, Den Haag. met 630.000,-, Schouls n.v, Leiden 640.000.-; Van der Zwet, Lisse 653.000,-; Heymans, Rosma len 659.000,-; Vermeer, Hoofddorp 671,000,-; n.v. Cul- tuurweg 679,000,-; en hoogste inschrijver de fa. De Roos Abbe- nes met een bedrag van 729.000,-. Alle inschrijvingsbe dragen exclusief BTW. VVD-afdeling Leiden: LEIDEN Hef kamer- en raadslidmaatschap zijn principieel ver enigbaar, maar in de Leidse situatie met de veelheid en langdu righeid van vergaderingen kan men wel de nodige twijfels heb ben of het een (de Leidse raadspraktijk) niet ten koste gaat van het andere (het kamerlidmaatschap of een andere normale werkkring). De afdeling Leiden van de VVD kwam woensdag avond tot deze conclusies over de verenigbaarheid na een onjuis te publikatie in het VVD-partijblad, overgenomen door de dag bladen, waarin het vertrek werd aangekondigd van o.a. mej. mr. A. Kappeyne van de Coppello als Leids raadslid, en het voort durend hameren van het Leidse PAK op de dubbelfunctie van zowel mr. Porfheine als mej. Kappeyne. Beslissing aan „dubbelfiguren" zelf gelaten Het wordt door de afdeling van de VVD aan de beide raads- en kamerleden zelf overgelaten te beoordelen of en op welk moment zij de beide functies op praktische gronden onverenigbaar vin den en dus eventueel bedan ken als raadslid. De afdeling tekent daarbij wel aan dat mr. Portheine en mej. Kap peyne bij een eventueel op geven van het raadslidmaat schap in het oog houden, dat er in het werk van de fractie de nodige continuïteit blijft, omdat men bij een eventueel te snel bedanken met te veel onervarenen zit. Op dit moment, nu er tussen Mr. Portheine de fracties in de Leidse raad spraken weer druk onderhandeld wordt over een herverkave ling van wethouders porte feuilles en een college met PAK-mensen, wordt het van veel betekenis geacht, dat een politiek ervarene als mr. Portheine de belangen van de liberalen bepleit. In de VVD-vergadering werd overigens ook sterk betwij feld of de energie, die de Leidse raad tegenwoordig vergt - er is geen stad in dit land waar de raad iedere week en tot diep in de nacht vergadert - eigenlijk wel te recht en mogelijk ten koste van een andere werkkring gevergd wordt. ,,De veelheid van raadsvergaderingen wijst op tekortkomingen en ln de doelmatigheid der be sprekingen zo vatte voorzit ter P. Offerhaus het samen. ,,Het betekent ook een ge vaar voor het functioneren van de raad als een niet be roepsmatige vertegenwoordi ging van de kiezers." Ten aanzien van de verenig baarheid waren de Leidse li beralen van mening, dat er aan de combinatie kamerlid- raadslid voor- maar ook na delen kunnen kleven. Verwij ten van vooral het Leidse PAK, dat de betrokken men sen in de kamer niet de kon- sekwentie trekken van wat op lokaal niveau besloten wordt, acht men niet erg reëel. Het gaat in beide func ties om gescheiden verant woordelijkheden die zonder last of ruggespraak - dut is de wet - met de achter mogen worden uitgeoefend. De voordelen kunnen zijn, dat de kamerleden, die ook op lokaal niveau werkzaam zijn in een gemeenteraad vorderen, dat er besluiten genomen worden, die op het hogere niveau haalbaar zijn. wij itspraken de WD-afdeling beves tigde ons, dat er conform zijn eigen opvattingen was besloten. „Mej. Kappeyne en ik zullen gezamenlijk over enige tijd een besluit nemen. De praktische verenigbaar heid is inderdaad een zwaar punt, zoals enige tijd terug bleek toen ik uit een partij vergadering geroepen werd om in Leiden wethouder Menken - helaas slechts voor korte tijd'- te redden bij een motie van wantrouwen van het PAK." Over het bericht in het VVD- partijblad, dat de kamerle den Kappeyne, mevr. Smit en Aardenne op korte ter mijn zouden bedanken voor hun raadslldmnutschup deel de de heer Portheine ons mede, dat dit berustte op een onjuiste interpretatie door de fractiesecretaris van de VVD, die daarover scherp terecht is gewezen. ZOETERWOUDE De parochie raad heeft zich op de maande lijkse vergadering bezig gehou den met een nota van de deke nale raad inzake de parochie structuur. Er was een commis sie samengesteld bestaande uit deken A. Lamot, drs. P. v.d. Geest en de heer G. de Ruiter. De door hen voorbereide nota is in de vergadering van de deke nale raad besproken en na en kele wijzigingen goedgekeurd en toegezonden aan de kerkbestu ren,' de P.C.I.'s, de parochiera den en het priesterberaad van het dekenaat met de bedoeling de leden van de diverse orga- Leo v. d. Ham uit SJZ I j ZOETERWOUDE Leo van der Ham, de bekwame verdediger I van S.J.Z. en sinds het onver wachte einde van de voetbalcar- I rière van Louis Bosman twee j jaar geleden, ook aanvoerder I van de groen-witten heeft beslo ten in het komende seizoen een trapje lager te gaan spelen, j Dit afscheid van het standaard team na circa 300 wedstrijden waarin driemaal werd gepromo veerd en men opklom van de 2e klas L.V.B. naar de 4e klas KNVB wil het bestuur niet on gemerkt voorbij laten gaan. In de laatste vriendschappelijke wedstrijd van het ten einde lo pende seizoen a.s. zondag tegen het Wassenaarse Blauw-Zwart op „Haasbroek" zal dit een offi cieel tintje krijgen. Zondagmiddag komt het volgende team binnen de lijnen; Fengler, v.d. Geest, Olsthoorn, Bosman, v.d. Ham. v. Veen, Romijn, v. Klink, Helder, v.d. Zwan en v. i Slingerland. ZOETERWOUDE Ter gelegen- j heid van het 40-jarig jubileum I van pastoor van Kractwijk wordt j a.s. zondag een inzameling ge- houden voor zijn jubileumcadeau, i Op de feestdag zelf, 21 mei. dragt pastoor van Kragtwijk om 10.30 uur de H. Mis op. die op- geluisterd zal worden door het dames-, heren- en jongenskoor, 's Middags is er gelegenheid de jubilaris te feliciteren in de Drie Eendjes in Zoeterwoude; aan- vang receptie 15.00 uur. nen naar hun mening te vragen over een meer gecoördineerd funktioneren van die organen ten bate van het parochieleven. Is een betere, meer aangepaste en eigentijdse, meer gecoördi neerde structuur mogelijk? Het parochiebestuur zoals het al in een aantal plaatsen functio neert lijkt daarvoor het meest ideaal. Positieve ervaringen van elders, die overigens nog zeer jong zijn, luiden als volgt: a. de priesters zijn meer vrij voor hun eigenlijke pastorale taken, b. grotere kennis van en interesse voor het parochieleven bij een groter aantal parochianen. c. het parochiebeleid is directer te bepalen. Een negatieve ervaring is het moeilijke contact tussen het pa rochiebestuur en de commissies enerzijds en tussen dezen onder ling. Hoewel bij de beraadslagingen een duidelijke voorkeur voor deze nieuwe structuur werd uit gesproken was men daarbij van oordeel dat dit op geleidelijke wijze tot stand moet komen. De kandidaatstelling voor de a.s. parochieraadsverkiezingen is te leurstellend gebleken. Elk lid zal nu trachten twee kandidaten te werven. Het nieuwe jongeren koor zal waarschijnlijk in sep tember voor het eerst zijn me dewerking gaan geven aan een jongerendienst. Leiden Mevrouw Woudstra- Bergema, secretaresse van de bouwcommissie heeft woensdag middag het nieuwe uitbreidings complex van de Christelijke La gere Technische School aan de Wagenaarlaan officieel- geopend. Het nieuwe gebouw zal gebruikt worden voor de leerlingen van de stukadoorsopleiding die zich tot dusver moesten behelpen in een ruimte samen met de ban ketbakkers. WASSENAAR In de openba re bibliotheek aan de Luifelbaan is van 13 mei tot en met 10 juni een tentoonstelling van cera miek van Lili Willemsen en van pentekeningen van Joyce Koop- mans. De kunstgalerie bevindt zich voor een deel in de lees- en studiezaal en verder op de eer ste etage van de jeugdafdeling. De openingstijden zijn: maan dag VM 14 tot 17 en 19 tot 21 uur, dinsdag, woensdag en vrij dag van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 17 uur, woensdag en vrij dag ook van 19 tot 21 uur en za terdag van 10 tot 13 uur. Oogappels bi] Lucas v. Leyden LEIDEN Bij Lucas van Leyden, in het smalste pand van Lelden, is van 12 tot en met 20 mei een tentoonstelling van werken uit heden en verleden met inzendin gen van OA l inie LNM (lei den), Jef Wlshaupt (Ubnchs- berg), dr. Gübelin (Zwitserland) en dr. Bauer Wcst-Dultslnnd). Ook zijn er Victoriaanse juwe len geëxposeerd. Deze tentoonstelling heeft als motto „Oogappel", naar een ge dicht van Adriann Morriën. De openingstijden zijn: dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur, donderdagavond van 19 tot 22 uur, maandaR van 13 tot 18 uur en zondag gesloten. Babel valt in de smaak ZOETERWOUDE Alle onderde len van het openingsprogramma van het creatief centrum „Ba- bel" hebben tot nu grote be langstelling getrokken, Dat geldt in bet bijzonder voor do kindermiddag van woensdag die zeer cfruk bezet was met 200 kin deren. Vanavond is er een discussic- en informatiebijeenkomst over „Babel" zelf. Dr. Maassen uit Leiden houdt daarbij een inlei ding met als onderwerp „Com municatiestoornissen". Er wordt begonnen om 8 uur met een rol lenspel dat gebbseerd is op dit thema. Elke belangstellende is welkom! Zaterdaguvond treedt de Amster damse liedjeszanger Ben Brou wers op. die zichzelf met gitaar begeleidt en eigen liedjes zingt. Leiden De Sint Paulus-MAVO heeft woensdagochtend sportieve prestaties geleverd tijdens de jaarlijkse sportdag in de Groen- oordhal. De verschillende klas- j sen hebben in allerlei balsporten hun krachten gemeten. De och tend verliep plezierig en spor tief en spierpijnlijders konden de volgende dag (Hemelvaartsdag) uitrusten van de vermoeienis. OEGSTGEEST Morgenmid dag om 14.00 uur zal wethou der J. J. Thorn op het terrein van Kasteel Oud-Poelgeest enkele duizenden deelnemers aan de 26e nationale St. Jo- rismarsen toespreken en Er zijn twee wandelroutes: 7 en 15 kilometer. De kortste voert voornamelijk door de gemeente, de andere via Rijnsburg en Sassenheim. Liefhebbers van drumbands kunnen om 15.00 uur het hart ophalen want dan is er voor het kasteel een drumhand- concours. Zo tegen 16.00 uur wanneer de allerkleinsten al weer terug zijn, treedt voor hen op het kindercircus Atle- tha. De prijsuitreiking is gepland rond 18.00 uur. Auto's worden op het terrein van Poelgeest niet toegelaten. Asfalt drukt liet onderhoud LEIDEN De Oogstgeesterweg zal van het viaduct tot aan de Maredijk voorzien worden van een asfaltdtk. B. en W van Lei den hebben daartoe besloten omdat het onderhoud van klinker-dek op de slappe onder grond de gemeenteportemonnai», te zwaar belastte. Om dezelfdi, reden werd de afgelopen weel de busbaan bij de Geregrach geasfalteerd: vier weken nadat dit deel van het wegdek wal herbestraat, bleek, dat de kliij kerbestrating weer begon b i werken.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3