BEDOELINGEN JONG ORANJE SMOORDEN IN DE MODDER Henk Pellikaans plan is mislukt HAARLEM TERUG IN EREDIVISIE HARM WIERSMA LEIDER NA WINST OP DELHOM Beslissingsduel tegen Bulgaren nodig Tennistitel De Metselaars en, i Achterstallige partij Andreiko PAGINA 14 LEIDSE COURANT VRIJDAG 12 MEI 1971 (Van onze sportredactie) SCHEVENINGEN Het royale gebaar dat Henk Pellikaan twee jaar gele den maakte tegen Fred Hemmes en Jan Hordijk heeft niet het resultaat op geleverd dat de Tilburgse sporthallenbouwer ervan had verwacht. Binnen twee seizoenen dacht Pellikaan met zijn team de landstitel te veroveren. Met Hemmes en Hordijk, aangevuld door de eveneens niet al leen om de eer spelende Marijke Schaar stootte Til burg weliswaar vorig jaar door naar de hoogste ten- nisklasse, maar de bekro ning bleef uit. De Tiiburgers blijken in de „bij nummers" te zwak bezet, zodat het gisteren niet eens als zo'n grote verrassing kwam dat De Metselaars in een rechtstreekse confrontatie met de Tiiburgers voor de vijfde keer het lands kampioenschap in palmden. Met de royale cijfers van 7-4 behaal de de Scheveningse equipe gister middag voor 't ongekende aantal van vijfhonderd toeschouwers de titel. Dat is een belangstel ling die zelfs bij het vorige week gespeelde duel Neder- land-Noorwegen de tribunes bij lange na niet bevolkte. De basis voor de overwinning leg de De Metselaars via Trudy Walhof. De Haagse speelster be slechtte in twee sets (7-5 6-4) hot duel tegen Marijke Schaar in haar voordeel. Ook tijdens het verdere verloop van het duel bleek dat de dames de doorslag zouden geven. Tilburg is uiteraard met zijn twee eer ste heren Hemmes en Hordijk aanzienlijk sterker dan Laudin en Veentjer, hoewel beide „Met- celaars" hun tegenstander tot drie sets dwongen. De overige herenenkelspelen zijn bij de Tii burgers echter niet zo sterk be zet. Guido Hornman versloeg evenwel Hartmuth Bielefeld, waardoor de stand na de enkel spelen 3-3 was. Invloed 3e Haagse dames gaven, zoals gezegd, de doorslag. Na eerst het dubbelspel te hebben gewonnen bleek de invloed van Trudy Walhof en Els Veentjer in de twee gemengd dubbelspelen van ihisdarlge invloed dat ook deze partijen in winst werden omge zet. let deze overwinning behaalde De Metselaars voor de derde keer in successie de landstitel, die leek voorbestemd voor Til burg. De amateur van De Met selaars bleek echter op het be slissende moment in zijn totali teit van betere kwaliteit, iel aan de top van de ranglijst de beslissing, over de laatste plaats bood Hemelvaartsdag geen uitsluitsel. In het duel tus sen de degradatiekandidaten Hilversum en DDV moest de strijd worden onderbroken we gens invallende duisternis. Op dat moment was de stand 5-4 voor de Hilversummers. Indien de resterende partijen zaterdag zijn gespeeld en de stand is 6-5 voor Hilversum dan moet deze ploeg een degradatiewedstrijd spelen tegen de nummer twee van hoofdklasse B. FRANK WERKMAN Trudy Walhof Marijke Schaar 7-5 6-4. Els Veentjer Lisette Sliepen 6-4 7-5. Marian Laudin Fred Hemmes 2-6 6-2 4-6. Plet Veentjer Jan Hordijk 6-4 1-6 0-6 Hans Haks Michel Vekemans 6-4 7-5, Hartmuth Bielefeld Guldo Hornman 4-6 2-6. Walhof/Blelefeld Schaar/Sliepen 6-1. 6-4. Lau- dln/VcentJer Hordijk/Hemmes 3-6 3-6. Biclefeld/Haks Pelll- kaan/Hornman 6-2 6-3. Walhof/Lau- dln Schaar/Hordijk 9-7 7-5. Veen- tJer/Blelefeld Sliepen/Hemmes 2-6 HILVERSUM DW 5-4 (voorlopig) Scholtz Sanders 3-6 2-6. Thung Wolff 6-4 6-4. Van Eysen Strad- 6-4 7-9 6-3. Vlsscher Sanglt- hoven 6-3 4-6 4-6. GRONINGEN De goede bedoelingen van Jong Oranje smoorden in het moeras, dat het Groninger Oosterpark woensdagavond na een langdurige regenbui was. Op eeen veld, dat voor een normale competi tiewedstrijd zonder twijfel zou zijn afgekeurd, deden de internationals onder 23 jaar er twee keer drie kwartier lang alles aan om hun Bulgaarse leeftijdge noten op de knieën te krij gen, maar de inspanningen En omdat de Bulgaren bleven zonder rendement, nimmer de indruk wekten meer te willen dan een ge lijkspel, leverde het water ballet voor 12.000 meren deels doorweekte toeschou wers niet meer op dan een eindstand van 00. Beslising, welke van beide ploegen overgaat naar de halve finales van het toernooi om het Euro pees kampioenschap voor elftal len van spelers onder 23 jaar, werd daardoor nog een weekje uitgesteld, want in tegenstelling tot de wedstrijdenreeksen om de verschillende Europa Cups voor prof-teams, trekt de UEFA zich bij de ontmoetingen tussen nationale ploegen niets aan van in uitwedstrijden ge scoorde doelpunten indien pun tentotaal en doelsaldo eenslui dend zijn. Eigenlijk was het een beetje triest, dat de pressie die Jong Oranje gedurende het grootste dee! van de wedstrijd uitoefende niets opleverde. Bondscoach Fadrhonc had daar trouwens wel een verklaring voor: „Dit veld", zei hij na afloop, „was duidelijk in ons nadeel. De op dracht was de snelheid uit te buiten. Ik had wat dat betreft m'n hoop gevestigd op René van de Kerkhof, maar voor hem 7 mee, maar dacht wedstrijd dat het Bondsarts Kessel: „Ernstig het niet. Ik neem aan, dat zondag wel weer kan spelen' En Fadrhonc: „Het wegvall van Notten was toch een sti In Pleven was hij immers beste man". Inferieur De bondscoach hoopt dan ook, dt' hij volgende week, tijdens 4 derde wedstrijd, weer over 4 middenvelder van FC Twen: kan beschikken. Die wedstrij zal worden gespeeld in Frani furt, zoals woendagavond no werd overeengekomen door dj legaties van de KNVB, de Bu! gaarse voetbalbond en 4 UEFA, die in Groningen vit vertegenwoordigd door 4 West-duitser Hans Deckert. Moeilijk Niet allen René van de Kerkhof kwam op de drassige piste moeilijk uit de voeten, ook Oeki Hoekema en Bert van Marwijk kregen zelden de kans hun te genstanders te overtroeven. De technisch vaardige Bulgaren, die in rechtsback Safirov en de fensieve middenvelder Stoikov de uitblinkers hadden, slaagden er vrij simpel in het doel van Staikov af te schermen. Te laat besefte Jong Oranje, dat de schoten uit tweede lijn meer kans van slagen hadden dan in dividuele akties. Voor het enige gevaarlijke afstandsschot teken de drie minuten voor het einde Jan Smid, die in de 67ste mi nuut in plaats van de licht ge blesseerde René Notten kwam. Doelman Staikov toonde bij de doorschietende schuiver van Smid, dat hij niet voor niets naar Groningen was gekomen. Dat had de laatste man van Spartak Irnava voor rust trou wens ook al eens gedaan toen Oeki Hoekema met een schitte rende dieptepass René Notten een goede kans offreerde. Voor dat de Twente-speler kon uitha len wierp Staikov zich moedig op de bal. Onbegrijpelijk Dat de Bulgaren hun grote klasse niet wensten uit te buiten was niet zo onbegrijpelijk. Nadat ze twee weken eerder in Pleven een voorsprong van 20 uit handen haden gegeven, omdat ze zich zeker van de winst waanden, waren ze bijzonder voorzichtig aan de return be gonnen. Er vanuit gaande, dat winnen in Nederland bijna niet mogelijk was, stuurden de Oost europeanen vanaf de aftrap aan op een derde duel. Het welslagen van hun behouden de concept werd in de hand ge werkt door de Zweedse scheids rechter Jonson, die voor alles en niets floot en er in hoge mate voor verantwoordelijk was dat het spel niet op gang kwam. Met Jarikov, die werd vervangen door Szedkav, ruimde Rene Not ten het veld. Een spierblessure vlak onder de linker knie kwel de de Enschedeër zodanig, dat hij niet meer met inzet van alle krachten kon spelen. Notten: „Ik klungel er al drie weken In zijn rapport aan de UEFA a Deckert niet alleen melding nu ken van beide waarschuwingen maar ook van de inferieur) kwaliteit van het kunstlicht i het Groninger Oosterpark. ,0ri begrijpelijk, dat de wedstrijde] op dit niveau moeten worde; gespeeld onder een dergelijk! verlichting", zei de Duitser „Maar opvallend was wel, dt geen van beide ploegen ertegei heeft geprotesteerd". TON VAN DALE^ Meevaller vooi FC Den Haag DEN HAAG FC Den Haag-I heeft gisteren een meevaller ge had omdat leider Sparta nie verder kwam dan 2-2 tegen hr, reeds gedegradeerde Fori SC. De Zuiderparkbewoners spelt morgenmidag (aanvang 14. uur) voor eigen aanhang tegf de FC Utrecht-B. De bezoeker bezetten de vierde plaats e hebben twee verliespunten met dan de gastheren. Verrassend verlies van Xerxes: 2-1 (Van onze sportredactie) DEN HAAG In de strijd om het landskampioenschap bij de voetbalamateurs heeft titelkan didaat Xerxes gisteren een verrassende nederlaag geleden tegen Leeuwarden. De Rotter dammers verloren thuis met 2- 1. De overige uitslagen zijn: Sparta 25 Caesar 2-2; Elink- wijk Ede 3-2. Stand: - 3 2 1 0 5 6—4 2 1 3—5 HAARLEM Haarlem keert weer terug in de ere divisie. De overwinning van 21 op Veendam was voor de Haarlemmers vol doende om buiten het be reik van Heerenveen te ko men. Lang zag het er naar uit, dat het kampioensfeest nog een week uitgesteld zou moeten worden. Pas twee minuten voor tijd be sliste Van der Berg de strijd door uit een straf schop de doelman van Veendam onhoudbaar te passeren. Het achtervol gende Heerenveen, leed een verrassende nederlaag tegen Roda JC. AZ '67 pro fiteerde gretig van deze misstap van de Friezen door de achterstand tot een punt te beperken. Zelf won nen de Al':maarders met 7—1 van Willem II. HENGELO Na de zevende en achtste ronde van het wereldkampioenschap dammen te Hengelo heeft de nationale kampioen Harm Wiersma alleen de leiding. Wereldkampioen Andris Andreiko kan gelijk met hem komen als hij zijn achterstallige partij weet te winnen. Sijbrands, Gantwarg en Koeperman staan nu twee volle punten achter op de jonge Fries. In de ronde van woensdag leverde Wiersma een huza renstukje door Deslau- riers, die een niet te nemen hindernis bieek voor An dreiko en Koeperman in een goede positionele par tij te verslaan. In een las tige stand koos de Cana dees niet de sterkste voort zetting en Wiersma for ceerde toen combinatieve winst. Sijbrands was op dat moment in moeilijkheden tegen Michel Hi- sard. In een partij van de klas sieke spelkarakteristiek koos de Fransman een afwikkeling die de Nederlander een overbelaste lange vleugel overliet. De ont wikkeling die Sijbrands toen ge bruikte bleek hem later in grote moeilijkheden te brengen. Voor zo'n 25 zetten had hij anderhalf Terwijl in Hengelo de damtop deelneemt aan de strijd om het wereld kampioenschap is in Den Bosch een begin gemaakt met het nationale kampioenschap voor blinde dammers. Elke deelnemer heeft een bord voor zich waarop hij de stand van de schijven kan voelen. uur bedenktijd gebruikt. De Fransman retireerde daarna echter zodanig dat Sijbrands de aanval kreeg. De verdediging van Hisard bleek niet meer in staat tot succesvolle afweer. Sij brands won nog en mocht tevre den zijn. In de ronde op Hemelvaartsdag won Wiersma opnieuw. Hij ver sloeg al vrij vroeg Delhom door een combinatie, maar had een zet eerder al kunnen winnen. Deslauriers verdedigde zich weer met allure tegen aanvals- speler Gantwarg en hoe deze ook zwoegde beslissend voordeel kon hij niet bereiken. Teleurge steld moest hij de Canadees een punt toestaan. Ook Baba Sy voelde blijkbaar niets voor een nederlaag tegen Sijbrands getui ge de grote inzet van de Sena- galees in dit duel. Sijbrands ge bruikte ook nu zeer veel tijd, anderhalf uur voor 25 zetten. Toch kon hij geen goede greep op de positie krijgen. Baba Sy, die nog meer tijd nodig had, sloeg in hevige tijdnood de aan val op zijn lange vleugel be kwaam af en zag zelfs nog kans een lokzet te plaatsen, In deze fase kwam hij wel even onder druk te staan. Heel kundig wikkelde hij naar remise af. Blunder Natuurlijk won Laporta van Jane- cek en Verpoest van Agliardi. De Zwitser Kuyken zegevierde in een slechte stand door een grove blunder van Aliar. Hisard en Smith tekenden remise aan. Koeperman was de laatste die van de speeltafel kon op staan. De Italiaanse kampioen Fanelli had hem veel werk ge geven, doch moest tenslotte toch zwichten voor het superieu re positiespel. De uitslagen In de zevende ronde; Sij brands (Ned)—Hisard (Fra) 20. Smith (VS)—Kuyken (Zwl) 1—1. Allar (Sur)Agliardi (Mon) 20. Ver poest (Bel)Laporta (It) 2—0. Jane- cek (Tsech)Gantwarg (Rus) 0—2. Deslauriers (Can)—Wiersma (Ncd) 02. Delhom (Fra)Koeperman (Rus) 0—2. Fanelli (It)—Andreiko (Rus) 0—2. Baba Sy (Sen) was vrij. De uitslagen van de achtste ronde zijn: Wiersma (Ned)-Dclhom (Fr) 20. Gantwarg (Rus)—Deslauriers (Can) 1—1. Laporta (Ita)Janecek (TsJ) 2—0. Agliardi (Mon)—Verpoest (Belg) 0—2 Kuyken (Zwlts)—Allar (Sur) 2—0. Hisard (Fr)-Smlth (VS) 1—1. Baba Sv (Sen)—Sijbrands (Ned) 1—1. Andreiko (Rus) was vrij. Koeperman (Rus)—Fanelli (Ita) 2—0. Stand r punte brands. Gantwarg en Koepern 6. Kuyken 9 uit 7. 7. Smith 9. 8. Deslauriers 8 uit 7. 9 Baba Sy 7 uit I 7. 10. Delhom en Hisard 6—7. 12 Allar 6. 13. Fanelli 6 uit 7. 14. La porta en Verpoost 6. 16 Agliardi 0 I uil 7. 17 Janecek 0. Haarlem—Veendam 2—1. Breg- man (strafschop) 1—0. Van der Weide I1. Rust, Van der Berg 21. Toeschouwers: 8500. Twee minuten voer het einde kon een sterker Haarlem het moedi ge verzet van Veendam breken, Van der Berg schoot de Haar lemmers de eredivisie weer bin nen. Het was een verdiende zege en een voortreffelijk door scheidsrechter Van der KROFT scheidsrechter Van der Kroft ge floten wedstrijd. HVC—PEC Zwolle 1—1. Heskamp 01, rust Van Mourik 11. Toe schouwers: 1200. PEC heeft op Berkhoven in de tweede helft HVC door een doel punt van Van Mourik een on verdiend gelijkspel moeten toe staan. In de eerste helft was de Zwolse ploeg sterker en meer in de aanval. Slechts Heskamp kon hiervan profiteren. DFC—Helmondsport 0—1. Meeuw- sen 01, rust en eindstand. Toe schouwers: 1000. Helmond Sport heeft een verdien de overwinning meegenomen in een wedstrijd van twee onge veer gelijkwaardige ploegen, Helmond Sport speelde meer als eenheid, en dankte hieraan de kleine zege. Blauw-Wit—Fortuna Vlaardingen 3—3. Van Kwist 0—1, Gerrit Kramer 1—1, rust, Buys 2—1 en 31, Don 32, Van Reijgersberg 33. Toeschouwers: 1500. Een aantrekkelijke wedstrijd, Het doelpunt dat Haarlems promotie naar de eredivisie definitiej maakte. Doelman De Vries Veendamheeft de bal gestopt maar voor de voeten gestompt van Van der Berg, die meteen uithaalde en Haarlem op 21 bracht. vooral in de tweede helft, toen Fortuna Vlaardingen alles op alles zette om tenminste een ge lijkspel te bevechten. Sportclub CambuurEindhoven 2—0. Rust 0—0, Hoekstra 1—0 en 2—0. Toeschouwers: 3000. Eindhoven, dat compleet van slag is, zag na een zenuwachtige eer ste helft, waarin het goede kan sen had, Hoekstra tweemaal toeslaan. Wageningen—De Volewijckers 2— 1. Waaijenberg 0—1, Hazelhekke 11, rust Hazelhekke 21. Toe schouwers, 1000. In een aantrekkelijke wedstrijd Stand: heeft Wageningen in de laatste Haarier fase eindelijk gebruik kunnen 5£^£ni maken van één van de goede Roda j( kansen die het kreeg om te win- burg 1—0, Schaafstra 2—0, Vre- denburg 30, Havermans 3—1, rust Vredenburg 41, Twlsk 5 —1, Schaafstra 6—1 en 7—1. Willem II trof AZ '67 in een bij zonder schotvaardige bui, en' dat betekende een verdiende,! grote zege. te divisie. Ceet Kist Jr. (Heerenveen) 16. Heljneal (WV) 15, De Goede (Haarlem) 14 Breeman (Haarlem) 14. Coolen (Re! da-JC) 13. Haan (Heerenveen) lï; Van Rooij (Roda JC) 13. Leldekkei (Heracles). 12 van Meeteren (SWij 12. Van der Berg (Haarlem 12. Hoekstra (Cambuur) 12. Vredenbur! (AZ) 12, Schaafstra (AZ) 12. (ADVERTENTIE) BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Katwijk maken bekend dat zij voor nemens zijn krachtens artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening vrijstelling te verlenen van het„Wederopbouwplan Katwijk aan Zee" en in samenhang met artikel 50, lid 8. van de Woningwet bouw vergunning te verlenen voor de een luifel en abri, annex ver bouw van het benzinevulstation aan de Rijnmond te Katwijk aan Zee, kadastraal bekend gemeente Katwijk, sectie A. nr. 11419. De tekeningen behorende bij bo vengenoemd bouwplan liggen vanaf 12 mei 1972 op de gemeentesecre tarie (kamer 12) gedurende 14 da gen voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn wordt een ieder in de gelegenheid gesteld eventuele bezwaren tegen het ver lenen van de gevraagde vri'stelling I schriftelijk bij hen in te dienen. KATWIJK, 10 mei 1972. De Burgemeester en Wet houders van Katwijk, A. G. VERMEULEN. burgemeester G. FEENSTRA, secretaris SVV—De Graafschap 1—I. Veen 01, Dutina 11, rust en eind stand. Toeschouwers: 2000. Een goed spelend De Graafschap heeft niet de volle buit kunnen meenemen. Kort voor de rust werd de door de gasten geno men voorsprong teniet gedaan. Na de hervatting verdedigde de thuisclub stug. Bakkes werd op geschreven wegens wegtrappen van de bal, terwijl het spel dood was. Roda JCHeerenveen 21. Kou sen 10, rust, Brasse 20, De Jong 21. Toeschouwers: 10.000. Een uitstekende, sportieve en spannende wedstrijd, waarin Roda een verdiende zege be-1 haalde. VVV—Heracles 1—1. Rust 0—0, Verbong 1—0, Bronckers 1—1. Toeschouwers: 1300. In een slappe, slaapverwekkende wedstrijd heeft VVV door fouten in de defensie de door Verbong genomen voorsprong niet kun- j nen handhaven. Het moest zelfs j nog stug verdedigen om het ge lijke spel te behouden. AZ'67—Willem II 7—1. Vreden-1 36 15 12 9 42 45-39 35 16 9 11 39 47—47 35 13 11 11 37 39—42 35 13 11 11 37 45—49 8 16 30 40-40 V 35 9 10 16 28 34—45 (18)1 a VI. 36 8 11 17 27 32—47 (181 HELMOND Nederland heeft iüj de interlandwedstrijd rolhockey tegen West-Duitsland voor een verrassing gezorgd door met 4-2] te winnen. Bij de rust had de Nederlandse ploeg, waarin de Hollandia-spelers Wielheesen en Tammens uitblonken, reeds een voorsprong van 3-0 genomen. Trudo van Gemert, Jos TammenS en Harry Wielheesen zorgden voor de doelpunten. In de twee de helft kwam Duitsland eerst op 3-1 door Giles, maar Wiel heesen bracht de Nederlandse ploeg weer op 4-1 terwijl in de slotfase weer Giles voor 4-2 wisl te zorgen.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 14