PINK-IN WORDT RUK-IN 1, KYG-Oegstgeest begon z n zilveren feest luisterrijk Programma Ruk - in Crèches kunnen niet meer draaien zonder subsidie Ge-Va-Sa Gemeenschaps- t? o i i 1 ra. Heemskerk centrum 't Spant eind 1972 gereed nu in R'veen OOK Wat u moet weten LEIDSE COURANT PAGINA 3 5 Popfestival op Ttveede Pinksterdag „EIDEN Er komt weer een popfestival op Tweede Pinkster- v-fil} dag op het terrein van Jeugd- ïttin; dorp Zuid-West aan de Voor wal schoterweg. De naam? RUK-IN. afkorting van Recreatie-Under- ground-Kreativiteit en Informa tie, de kernwoorden van het fes tijn. JJnK-INners van vorig jaar en STEP-INners van nog langer geleden zullen hiermee al vol doende weten en 'n kaartje ko pen. Dat is ook de bedoeling, wa.il de organisatoren verwach ten op zijn minst duizend bezoe kers zekei als het weer meezit. )e organisaiie van RUK-IN is of ficieel in handen van KenO/LJA die van de gemeente jaarlijks subsidie ontvangen voor activi teiten voor de jeugd. In de loop van de tijd is echter gebleken, dat de jongeren zelf veel beter raad weten met de organisatie van die (hun eigen) activiteiten, dan de officiële instanties. Was het nog zo dut vorig jaar enkele ouderen een vingertje in de pap hielden, nu is alles enthousiast en vrijwillig door de jeugd zelf gedaan. Bezoekers van alle Leidse clubhuizen, vormingscen trum Troef, Kreatief Sentrum en Vormingswerk werkende jon geren zijn zo'n kleine twee maanden in de weer met verga deren en regelen om een aan trekkelijk en betaalbaar pro gramma te maken. Ook finan cieel moet alles natuurlijk goed lopen, anders zegt de gemeente volgende Keer: Neen. Nu heeft ze in elk geval volmon dig JA gezegd en de subsidie van vorig jaar (vijfduizend mil le) verhoogd met 2000,-. Daar voor kun je uiteraard iets aar digs brengen. Het accent valt zonder meer op de muziek, en met name de under ground. Daarnaast heeft de kreativiteit ook een belangrijke plaats. Vorig jaar is namelijk gebleken, dat dit onderdeel on verwacht veel belangstelling ge noot. Hieruit ervaring opge daan, heeft men nu voor vol doende materiaal gezorgd om iedereen een kans tot kreativi teit te geven, ook 's avonds Twee van de vijf groepen die optreden op de Ruh-in Op meer punten heeft men ge bruik gemaakt van de ervarin gen van vorig jaar. De opzet van de organisatie is veel strak ker en efficiënter. Men werkt in secties, die elk voor een be paald onderdeel zorgen, zoals publiciteit, muziek, bewaking, bars enz.' De totaal 10 secties komen een keer per week bij el kaar in de coördinatieraad, waar algehele orde op zaken wordt gesteld. Ook de contacten met gemeente, politie en hulpverlenende instan ties lopen heel wat soepeler dan bij de PInK-In. Moest men vo rig jaar een week van te voren nog naar ruimte zoeken, bij ge brek aan voldoende hulp van hogerhand, nu is vrijwel alles op dit moment al in kannen en kruiken. Van de zijde van de commercie toont men eveneens de belangstelling voor dit crea tieve popgebeuren. Verschillen de Leidse middenstanders geven gratis faciliteiten. Het aantrekkelijke van dit evene ment is de sfeer van vrijwillig heid. Iedereen werkt belange loos, ook de creatieve docenten. Er is ook aan iedereen gedacht, met name aan de groeperingen die hard nodig hun informatie kwijl moeten. Dat kunnen ze dan op een soort meedeel- markt. Het klinkt allemaal erg aardig en met goede gedachten aan de PInK-IN, kijken we dan ock uit naar de RUK-IN, die zondermeer een zonnetje ver dient. OEGSTGEEST De festiviteiten rond het 25-jarig jubileum van het Katholiek Vrouwen Gilde te Oegstgeest zijn gisteren begon nen met een avond, waarop „de daverende dingen der dames" door vele sprekers en spreek sters extra aandacht werd gege ven. Een indrukwekkend hoogte punt van de Eucharistieviering, die in de vooravond gehouden werd in de parochiekerk van de H. Willibrordus. Celebrant was pastoor H. Kooy- man. Hij werd geassisteerd door pastor J. H. Schlatmann, die ook de feestpredikatie hield. Het dameskoor zong ronduit voortreffelijk o.l.v. mej. M. Dankelman: een compliment waard. Bijzonder fraai was de solo van mevr. J. van Dam- Hooi gegeven in het „Laudate Dominum" van Mozart. De dienst werd o.m. „bijgewoond door burgemeester jhr. T. A. J. van Eysinga, -wethouder Thorn, het voltallig bestuur van het KVG, bestuursleden van KAV, Hervormde Vrouwenbond, Gere- formeerde Vrouwenbeweging, vele dames-gildeleden en afge vaardigden uit de Kring Leiden, lij allen begaven zich na de kerk dienst naar de grote zaal van" het Parochiehuis. Namens de jubileumcommissie sprak me vrouw Tol het welkomst woord. En zij hield de rest var de avond de organisatie in han den omdat de presidente, me- vrouw J. Staal-van §antvliet, mèt het Gilde gefêteerd werd. Burgemeester Van Eysinga wen ste het bestuur, namens het ge- hele gemeentebestuur geluk met dit jubileum. Pastoor Kooyman noemde het Gilde bij uitstek ge- - schikt om contacten te maken en zich kennissen te "verwer dij zei: ,,U bent een van de meest actieve verenigingen in de parochie. Ik hoop, dat u zich ook méér zult richten op de jon- gere dames. Dit is wenselijk voor het voortbestaan van uw vereniging". ïen van de nieuwe leden, me vrouw Dusé, las een prachtig eigen gedicht voor. Zij prees mevr. Hendrikse Braham voor het voortreffelijke omslag-teken werk voor het maandblad. Na mens het diocesaan bestuur sprak voorzitster Van der Beld- Pott uit Rotterdam. Bij het signaleren van de veren- derende mentaliteit vroeg zij zich af: „Kunnen wij ons per mitteren, onze identiteit prijs te geven?" In deze zin zette zij een vraagteken achter een gou den jubileum, gezien de toene mende samenwerking tussen vrouwenbewegingen. Iet daarop volgende hoogtepunt was het uitreiken van een zilve ren lepeltjes aan een groot aan tal „zilveren leden", een bezig heid, die de jubilerende presi dente, mevrouw Staal, zelf ver richtte, waarbij ze deze dames met een corsage decoreerde. Het waren de dames Van der Berg, Beukering, Buikstra, Coe- bergh, Devilee, Fehmers, Ho- man, Juffermans, Homan, Van der Loo, Nouwens, De Rooy, De Graaf en Van Woerden. Daarna was het de beurt aan de heer Alphons Schlattmann sr. Met een gloedvolle rede: „.Kerck- werve blijft Wilberts erve", j bood hij namens de dames het jubileumgeschenk aan het be-j stuur aan. Het bestond uit een j zeer fraaie bingo-mo en met I alle toebehoren. Hierna brach ten allen een toast uit op het bestuur. Tijdens de daarop volgende gele genheid tot het drukken van j handen, nam de stroom van ge- j schenken, bloemstukken en boe ketten gestadig toe. Er kwam een groot aantal gelukstele grammen. Het bestuur van het KVG te Oegstgeest kan zich verheugen in een groot aantal vrienden en vriendinnen. De schier eindeloze receptie toonde aan, dat het Gilde te Oegstgeest een grote plaats inneemt. OEGSTGEEST Het was gisteren feest bij de aannemersfirma Proper. De heren M. den Ouden die 40 jaar bij het bedrijf in dienst was en C. Bervoetse en C. Ketting beiden 25 jaar in dienst werden gehuldigd. Daartoe werd een bijeenkomst belegd in het gemeentecentrum aan de Lijtweg. Ook burgemeester jhr. T. A. J. van Eysinga kwam de jubilarissen gelukwensen. Hij richtte zich speciaal tot de heer Den Ouden met de mededeling dat het H.M. de Koningin had behaagd, hem de gouden me daille in de orde van Oranje Nassau toe te kennen. De heer B. Proper ging vervolgens uitvoerig in op de staat van dienst van de drie jubilerenden. Zijn broer, J. B. Proper, overhandigde de .couverts met inhoud". De heer C. Kamsteeg in zijn hoedanigheid van voorzitter van het district Leiden van de Aannemers- en Patroonsbond, alsmede als vertegenwoor diger van de Kon. Mij. voor Nijverheid en Handel bood het drietal het vererend getuigschrift van de Maatschappij aan met de bijbehorende legpenning. Een extra verrassing vormde de toespraak van nestor Proper, die de drie getrouwen een gouden horlo ge met inscriptie aanbood. De rij van sprekers werd beeloten door de heer Selier, voorzitter van de per soneelsvereniging. Namens de collega's werd het aantal geschenken toen nog aanzienlijk uitgebreid. De receptie tot besluit werd druk bezocht. Jong Ade: geld en toch zorgen C'JD ADE In café ,,'t Lage Land" heeft ..Jong Ade" gister avond teruggezien op het vereni gingsjaar 1971-72. Het seizoen le' erde vier kampioenschappen op; er werden vele kaartavon den t.b.v. de vereniging gehou den en dat maakte, dat de finan ciële lasten dit jaar gemakke lijker te dragen waren. Toch be sloot de vergadering de contri butie te verhogen want de af drachten aan het N.H.V, zijn ook voor het nieuwe jaar weer ge stegen en zaalhandbal is voor een kleine vereniging nu een maal duur. Na het overzicht door mej. W. van der Geest, gaf mevrouw Ida Koek-van der Geest aan de hand van de verlies- en winstrekening een kijkje op de draagkracht van Jong Ade. De club heeft nog geen vaste trainer; wel zijn er onderhandelingen gaande over een goede vervanger van de heer Obbes. Ook ls er dringend be hoefte aan technisch kader dat de 72 leden kan leiden en bege leiden, Tillie van Leeuwen werd in het bestuur gekozen op de plaats van Dorien van Leeuwen, die niet herkiesbaar was. De heer P. F. de Jong werd herkozen. In zijn slotwoord dankte voorzitter K. Schakenbos nogmaals allen, die (veelal hun vrije) tijd voor Jong Ade opofferden. PROGRAMMA Tweede Pinksterdag, van 10.00 tot 01.00 uur; jeugddorp Zuid-West, Voorschotenweg. Rekreatie Lekker lui liggen luisteren naar muziek, een biertje drinkend en broodje etend, kijken, dro men en doen. Underground Doorlopen de life-muziek van SOLU TION HOBO STRING BAND CANNON White RABBIT BRAVE NEW WORLD. Twee disco's en lightshow „Space Abessy" van Jan Splinter. Kreativiteit T-shirts verven (voor een spotprijsje te koop), sieraden maken, leerbewerking, spe len met materiaal, jazz-bal- let met Marjolein Briër en geheimzinnige, ludieke stunts. Informatie Op de Brink een informatiemarkt met standjes van werkgroep gast arbeiders, Juridisch Advies Bureau, Actie „Ook Zij", werkgroep Huisvesting Wer kende Jongeren, derde-we reld-organisaties, C.J.P. en ENTREEPRIJS: vijf gulden per persoon. VOORVERKOOP: Muziekhan del Van Heeringen, Haarlem merstraat 77 Rndiopleln 16, 5-Meiplein Radio Wagner, Wagnerplein Slijterij Cen- tramarkt, Diamantlaan Fa. Slemmer, Voorstraat 25, Voorschoten. B< >ndentoern< »oi in l)c Zilk LEIDEN Op het terrein van Van Nispen in De Zilk zal op zaterdag 13 mei een driebonden- toernooi worden gehouden, waaraan deelnemen a-junioren uit de afdeling Gouda. Haarlem Om 2 uur speelt het Leids elftal tegen Haarlem; om 3 uur speelt Gouda tegen de winnaar van Leiden/Haarlem en om vier uur tenslotte ontmoet Gouda de win naar van het duel Leiden/Haar lem. Voor het Leidse team zijn uitge nodigd: Oomen en Van Velzen (DOSR), Mocn en Van Es (Lug- dunum), Hendrikse en v.d. Boogaard (UVS), zmieremet Boogaard (UVS), Mieremet phia). Van Seggelen (LFC), Montagne (Roodenburg), P. de Graaf (Randstad Sport), J. den Hollander (Quick Boys), Vrise- koop (Alphen) en v.d. Meer (Weteringse Boys). Bedrijfsvoet- baltoernooi in Hazerswoude HAZERSWOUDE In Hazerswou de is een commissie in het le ven geroepen die ieder jaar een bedriifsvoetbaltoernooi wil orga niseren. Vrijwel alle plaatselijke bedrijven en industrieën zijn uitgenodigd voor het toernooi, dat op zater dag 17 juni wordt gehouden in het gemeentelijk sportpark te Hazerswoude-dorp. Indien de belangstelling van de bedrijven zo groot blijkt te zijn, dat alle wedstrijden niet op genoemde datum kunnen worden afge werkt, dan zullen vooraf selectie wedstrijden worden gespeeld op de terreinen van ST. Bernardus te Hazerswoude-Rijndijk. De commissie heeft overigens be paald, dat de bedriifsteams niet meer „gastspelers" zullen mo gen opstellen. Indien een bedrijf niet een volledig team op de been kan brengen, dan zu''en combinatie van twee of neer bedrijven worden samengesteld. Het secretariaat van het be- drijfsvoetbaltoernooi het eer ste dat in Hazerswoude zal wor den gehouden is gevestigd bij G. Dorsman, Ten Katcstraat 30, Hazerswoude-Rijndijk. LEIDEN De leidsters van de kinderspeelzalen nemen het niet langer. Behalve de kinderkanti nes de wijkcomités en Release zijn ook de kinderdagverblijven de dupe van de begrotingsbes noeiing geworden, Het is voor de leiding van de speelzalen en kinderdagverblij ven niet mogelijk zich nog dieper in de schulden te werken wan neer ze geen uitzicht hebben op subsidie. Daarbij komt dat de ouders, zonder subsidie, de kos ten van een crèche niet meer kunnen betalen. Al drie crèches hebben er het bijl tje bij moeten neerleggen: die van de Burggravenlaan, van de Witte Rozenstraat en „Pippe- loentje" in de Hogerbeetsstraat. Dat het cfe mensen evenwel niet aan enthousiasme ontbreekt blijkt wel uit 't feit dat er steeds weer nieuwe speelzalen bijko men. „Het kan voorkomen dat dit enthousiasme omslaat in verbittering, als de zaken zo aangepakt worden", vinden de leidsters. SASSENHEIM Op een alge mene kaderavond van de „Ge- Va-Sa", het overkoepelend or gaan van de N.K.V., C.N.V. en N.V.V., heeft de heer Bunjes, chef. Alg. Zaken Sassenheim, een lezing gehouden over alge mene ruimtelijke ordening. Uit zijn woorden bleek, dat hij vooral de woningbouw niet zo slecht vond. Er worden meer ééngezinswoningen gebouwd en er wordt altijd rekening gehou den met een parkeerruimte, zo zei hij. Even tipte hij ook de geluidshinder, de vuilafvoer en de bevolkingsspreiding aan. Verzoening op Bonaventura? LEIDEN De katecheet Pieter Eibers rond wiens persoon en wijze van lesgeven op het Bona ventura Lyceum een conflict was gerezen als gevolg waarvan hij ontslagen is heeft pogingen in het werk gesteld om met de schoolleiding overeenstemming te bereiken. Hij heeft een brief geschreven gericht aan iedereen die bij Bo naventura betrokken is waar in hij de beschuldigingen aan het adres van de schoolleiding treurde, aandrong op de in stelling van een commissie van goede diensten en de stelling van het bestuur billijkte dat al leen die leerlingen zich over de zaak mochten buigen die les van Eibers hebben. De verzoeningspoging had gestal te moeten krijgen op een leer lingenvergadering die gistermid dag zou worden gehouden. Gis termorgen echter werd de ver gadering afgelast omdat de kan tine in gereedheid moest worden gebracht voor een receptie, die zondag gehouden moest worden. Men vergadert nu dinsdag. De heer en mevrouw Heemskerk bespreken met de directeur (links) en de voorzitter van de veiling de mogelijkheden van het nieuwe bloemenexportbedrijf. -■ Dioemenexporwearijj. t>e Leimuidense jeugd helpt daadwerkelijk bij het slaan LEIMUIDEN Met hulp van de junioren van de voetbalclub „Kickers '69" werd gisteren de eerste paal geslagen voor het gemeenschapscentrum 't Spang. Het stichtingsbestuur deelde bij deze gelegenheid mede, dat het niet ondenkbaar is, dat het cen trum met de kerstdagen al in gebruik genomen kan worden, 't Spant wordt gebouwd op het terrein achter de Acacialaan tussen het nieuwe gebouw en de Acacialaan is een parkeerter rein gepland. Zuidelijk van dit gebouw zal de toekomst de nieu we R.-k. Lagere School ge bouwd worden. Tussen deze twee gebouwen komt een ruime speelweide. In het najaar zal het Stichtingsbestuur een beroep op de bevolking moeten doen om het resterende bedrag bijeen te brengen. ROELOFARENDSVEEN Op practisch geheel ten dienste i feestelijke wijze heeft de bloe- staat van de service aan de ko- i menexporteur „Fa. Heemskerk pers op de veiling. Er bevinden Van Helden" gistermiddag zich o.m. pakboxen voor enkele zijn nieuwe vestiging in de Roe- Aalsmeerse exporteurs. De be- lofarendsveense bloemenveiling langrijkste onder hen is de van in gebruik genomen. origine Rotterdamse firma i Renee Heemskerk, de grote man Heemskerk, die bedrijfsruimte in de firma die wel eens een en kantoren nu volledig in Roe- i „postorderbedrijf voor snijbloe- lofarendsveen heeft gevestigd, men" is genoemd vierde het De pakruimte maat 352 m2: hel- heuglijke feit met vrouw en kin- kantoor heeft een oppervlakte deren, de naaste medewerkers, van 85 m2. Het is, met cantine talrijke vrienden en zakenrela- en privekantoor voor de directie j ties en met de heren Meima en op de verdieping gelegen. In de I Verdel, resp. directeur en voor- pakruimte zijn dagelijks 25 zitter van de Veense Velling. werknemers bezig met het ver- I De vestiging van de exportfirma zendklaar maken van snijbloe- I 1 is gelegen in de nieuwe hal, die men in „klein-verpakking". t LEIDEN NV Nederlund- s< ha i lactrolaach Maat schappij (NEM) te Leiden als dochtermaatschappij Hollandse Constructie Groep NV deeluitmakend van HRG heeft van Akzo Zout Che mie NV de opdracht ontvan gen voor de fabricage een 4-trnps pekelindampin- stallatie bestemd voor f menië. Met deze opdracht zijn enkele miljoenen gul dens gemoeid. NEM heeft reeds eerder voor Akzo in- dampinstallaties voor zoutfa brieken gebouwd in Hengelo en Delfzijl en voorts in Enge land, Duitsland en Denemar- LEIDEN De Unie van Vrou welijke Vrijwilligers organi seert maandagmorgen a.s. een koopochtend voor onge veer 250 invaliden. Het renhuis V en D zet daartoe zijn deuren open van kwart voor negen tot half twaalf. HAZERSWOUDE - De postduifvereniging „De Reis duif" nam deel aan een wed- strijdvlucht vanuit Roosen daal. De vliegafstand voor de duiven was 62 km. Gelost werd om 8.00, De eerste duif bereikte de thuishaven om 8.41.55 uur. Er werden 119 duiven gelost. Uitslag was als volgt: J. W. Fase 1.6,7,11,23 en 24; P. Groen 2.3.8.14.18.20 en 29; A. v. Ei sen 4,12.16.17.22 en 25. J Bos 5 en 27; B. v. D. Bosdi 9 en 30; J. Vermeulen 10. 21 en 26; J. v. Veen 13; M. Luinen 15 en 19; W. Uphoff 28. VOORHOUT De volks tuinvereniging ..Elsgecst" heeft een wachtlijst moeten Instellen. In het complex zijn 60 percelen, maar er zijn 73 leden. Tijdens jaarvergade ring werd de heer Floor als voorzitter herkozen. De pen ningmeester had dit jaar voor het eerst een batig sal do, ondanks de verschillende inkopen, die voor de vereni ging waren gedaan. NOORDWIJK Voor inwo ners vun Noordwijk bestaat er gelegenheid gratis jai kaarten te bekomen voor I recreatiegebied „Nieuw Leeuwenhorst". Men kan afhalen bij de gemeentebode op het raadhuis. Gasten bezoekers, niet afkomstig uit Noordwijk kunnen dagkai ten bekomen op het VVV- kantoor aan de Grent. Deze dagkaarten kosten 25 cent. NOORDWIJK Rudi Alke made Is weer clubkampioen geworden van de Noordwijk- se tafeltennisvereniging TOV. Het was de derde ach tereenvolgende maal, en totaal de vijfde keer, dat hij beslag op de titel legde daarmede kwam de fraaie wisseltrofee definitief in zijn bezit. Op de tweede plaats eindigde T. van der Ploeg, derde werd de jeugdige hoofdklasser Goof v. Hoorn en vierde good-old Joop Beugelsdijk Bij de jon gens werd kampioen Ruud Hoogeveen. Op de tweede plants kwam Han Kuipers, drie werd Albrt Wijnands en vierde Peter de Haas. Zu- terdagmiddog a.s. vinden de clubkampioenschuppen voor de meisjes van TOV plaats. Aanvang half twee. LEIDSCHENDAM Vanaf znterciag 6 mei is er elke j terdagmorgen van 10.30 u tot 11.30 uur volleybaltrni- ningin de gymzaal Prinsen hof 1. Na gezamenlijke trai ning van jongens en meisjes van 11 tot en met 15 jaar zal tot uitsplitsing van groepen worden overgegaan. Dit zg. mini-volleybal zal als basis worden gebruikt voor de trainingsprogramma's. Ver dere informaties kunnen worden ingewonnen bij de jougdsectic vun Gymnovn, W, M. NnuBtepnd, Prins Joh. Willem Frisolaan 487, tel. 8696. ROF.LOFARF.NDSVEEN De Delftse popgroep „A'quln" zal zondag optreden ir. in keburchi Dit in het kader van de aktie „Ut.k zij", waarmee men geld wil inza melen voor d in financiële nood verkerende kindertehui zen.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3