bij Werkg wil meer opzet roep Groen inspraak Bospark Midden-Rijnland zoekt samenwerking Alphens Centrum Dienstverlening Voor wereld Visser is de een dansfeest Leidschendam subsidieert peuterzalen Spartaan boekt weer ledenwinst MARKTEN OOK Wat u moet weten LEiDSE COURANT DONDERDAG 4 MEI 1972 LEIDERDORP/ZOETERWOUDE De Stichting Maatschappelijke Dinestverlening „Midden-Rijn land' heeft sinds kort kontakt met het centrum voor Maatschappelijke Dienstverlening in Alphen aan den Rijn. De jonge stichting „Midden-Rijn land", die een bundeling is van de verschillende levensbeschouwelijke stichtingen op het gebied van maatschappelijke hulpverlening en gezins verzorging, hoopt met eventuele nieuwe samen werkingsverbanden een verbetering en verrui ming van de dienstverlening te bereiken. In afwachting van de totstandkoming van een Stichtingsraad heeft „Midden-Rijnland" een voor lopig 'bestuur, waarvan de leden vortlcomen uit de verschillende stichtingen in de vier gemeen ten. Dat bestuur ziet er als volgt uit: H. M. G. W'ishaupt voorzitter (Hazerswoude), J. v. d. Tang, penningmeester (L'dorp), E. R. F. van de Laar, secr. (H'woude) en de leden: dr. M. P. Hennink, D. Borger, mevr. T. Pieters-Cnossen en mr. J. W. B. Westerbruggen, allen L'dorp, W. de Vries, H'woude en mr. J. T. Duynstee, Z'woude. Bij de stichting, die gevestigd is Hoge Rijndijk 249, Lelden, post Leiderdorp, zijn -in dienst mej. O. Beimers en Chr. van Eerden voor maatschap pelijk werk en de dames M. Doorn-Blok, E. Kauffman, P. van Mil en C. C. Mank-van Zeist voor gezinsverzorging en bejaardenhulp en de heer W. Marinus als administrateur. De bun deling kwam tot stand dn het kader van de door CRM voorgestane schaalvergroting. BOSKOOP/WADDINXVEEN Wat gaat er gebeuren met het Bospark tussen Boskoop en Waddinxveen? Hierover is een lichte strijd ontstaan tussen de gemeente en de Werkgroep Groen. Wanneer er bij de aan leg van het park de methode van de gemeenten Boskoop en Waddinxveen wordt gevolgd zal het tot 2017 duren voor het ge hele bos (dat een oppervlakte krijgt van 10,5 km2) er staat. De heer Schriek, lid van de werk groep: „Dat is toch te gek, juist nu er in de Randstad zo veel behoefte is aan recreatiegebie den". Als alternatief wil de Werkgroep een vereniging in het leven roepen: „Vrienden van het Bos park", waarvoor een lidmaat schap van 10 gld., per jaar moet worden betaald. „Wij heb ben er wel oog voor dat Bos koop en Waddinxveen in finan ciële moeilijkheden verkeren, maar we vinden dat Den Haag veel meer geld moet geven voor milieuverbeteringen". Toch wil de werkgroep beide ge meenten niet op al te hoge kos ten jagen: „We hebben voorge steld om meer mensen bij de exploitatie van het bos te be trekken". Meedenken en meedoen is iets wat de Werkgroep Groen vooral voorstaat. „Er was laatst spra ke van dat er in Waddinxveen groen aangelegd zou worden. Wij hebben toen een enquête gehou den onder de betrokken bewo ners. Tenslotte werden vele plannen van ons ten uitvoer ge bracht. Alle bewoners hebben meegeholpen met de aanplant". Dit is wat de werkgroep Groen bedoelt met meedenken en meedoen in het Bospark. Ook dringen zij er bij de bewoners op aan dat zij certificaten ko pen, die recht geven op het planten van bomen in het Bos park. „Zo heeft het twee voor delen, de kosten kunnen worden gedrukt en de mensen kunnen zich gelijk aangenaam bezig houden". De heer Schriek, en de negen an dere leden van de werkgroep vinden de bekende tuinarchitect Le Roy de aangewezen persoon om de komende werkzaamheden aan het Bospark te begeleiden. Van de persoon die door de ge meente is aangewezen, ir. Francken, weten ze niet veel maar wat ze van hem gehoord hebben zijn ze het wel met hem eens. „Met Le Roy willen we er eigenlijk alleen maar zeker van zijn dat er geen eenzijdig bos gepland wordt. We weten overi gens ondertussen wel dat wilgen en beuken het hier goed doen. Over de proeftuin van Le Roy in Heerenveen: „Daar kun je eigenlijk het beste zien hoe „ons" Bospark er uit moet ko men te zien. Alle soorten plan ten en bomen zijn in die tuin te vinden. Hier en daar heeft hij puin laten storten om reliëf in de tuin te brengen. Dit blijkt overigens nog goed te zijn als voedingsbodem ook". Wanneer de gemeente de plannen van de werkgroep Groen in overweging wil nemen, zal er een grotere haast achter de aanplanting worden gezet. „Ei genlijk zou een werkgroep als de onze niet nodig moeten zijn. Maar zolang de weg naar de ge meente voor de particulier zo moeilijk te vinden is, zullen wij contactpersoon proberen te zijn tussen gemeente en bewoners". Leiden Zaterdag treden in het LAK-theater aan het Levendaal Rob van Reijn en Nelly de Wekker op met hun pantomimeprogramma „Compromime", aanvang 20.15 uur. Op het repertoire van deze (panto)mime-spelers staan, naast een aantal klassieke nummers, zoals „De pianist", veel nieuwe typeringen, afgewisseld met woordeloos commentaar op de maatschappij en versierd met pure bewegingsgrapjes. Tot slot geven Rob van Reijn en Nelly de Wekker een play-back persi flage op de versie van de opera „Carmen" door Spike Jones. Kaarten voor deze voorstelling zijn verkrijgbaar vanaf twee dagen voor de voorstelling aan de Leidse Schouwburg, Oude Vest 45, tel. 23444 (van 10 tot 15 uur) en drie kwartier voor aanvang aan het LAK-theater. Inschrijvers van K. en O. kunnen kaarten verkrijgen aan het bureau, Oude Vest 45, tel. 31841. Feike Asma opent reeks orgelconcerten LISSE De activiteiten van de Orgelkring Bollenstreek begin nen op 13 mei a.s. met een or gelconcert dooT de beroiemde or ganist Feike Asma, die onlangs is teruggekeerd vam een succes volle tournee door Zuid-Afrika. De volgende concerten, die de Or gelkring verzorgt, zijn: zater dag 10 juni, Johan Timmerman, Haarlem maandag 10 juli, Jean Langlais, Parijs; zaterdag 22 juli, Lester W. Bterenbroick, Nw. Yersey (Am.); zaterdag 12 aug. Ohairtes de Wolff, Gronin gen; zaterdag 9 sept., Rico Waasdorp, Haarlem; zaterdag 14 okt., Arie J. Keyzer, Rotter dam. Wie zich als donateur opgeeft, ontvangt een orgelpaspoort voor de prijs van 10. Dit paspoort geeft toegang tot alle zeven con certen van deze zomer. Opgave kan geschieden bij W. Boot, tel. 02521-3532, of aan de kerk voor de aanvang van het concert. Dit jaar voor het eerst komen twee buitenlandse gastorganis- ten spelen op het orgel van de St. Agathakerk: op 10 juli de beroemde Parijse blinde orga nist en componist Jean Lang lais, bespeler van het orgel van Cesar Kranck in de St. Clothil- de. Op 22 juli komt de Ameri kaanse prof. Lester W. Beren- broick de klavieren van het or gel beroeren. Elk jaar maakt hij een concertreis door Neder land, omdat hij erg onder de bekoring is gekomen van het Nederlands orgelbezit. Aanvang is steeds 8.15 uur n.m. Prijs 2, concert Langlais 3. Exposities GALERIE HEUFF (tel. 01751—3185) tot 20 mei tentoonstelling van Jlts Bakker met aquarellen en brons- plasUeken. GALERIE VAN DER VUST (tel 22806) tot 13 mei voorjaarsten toon stelling van Adrlaan van Esveld met schilderijen, Peter Gentenaar met grafieken, Els Allan met wand kleden. Hans van Rlessen met potte- rie en Mau Muller Mass! met pop pen. NEDERLANDS LEGERMUSEUM (tel 34241) tot 31 mei ..Landsknechten GALERIE "t HOEKJE BIJ DE POMP (tel 01711—3501) tot 12 mei tentoon stelling van kindertekeningen over Leiden prijkt. sendopr ook twintig minuten De vraag komt natuurlijk op, of pauze (vroeger tien), dan kun- dit stijldansen r.og wel aans.laat nen ze vrij dansen, ook beat", bij de jeugd. „Vergeleken met Niet alleen de jonge mensen het vorig seizoen heb ik voor gooien de beentjes stijlvol van LEIDEN/BOSKOOP Voor Mar tin Visser is de wereld een dansfeest. Gisteravond vierde hij zijn dertigjarig jubileum als leraar bij de Boskoopse dans club, tijdens 'n amateurtestavond ter afsluiting van het seizoen, waarbij ook burgemeester Ba ron Van Dedem aanwezig was. „Tn totaal geef ik sinds 1938 les. Vijfentwintig jaar heb ik bij Evert Castelein in Leiden ge- De zwierige, tulen of zijden dans- volgend jaar al dertig procent meer inschrijvers. Kijk, in de steden heeft men wel meer „last" gehad van de beat, maar in de buitenplaatsen is dansles nog echt een uitgaarsavondj» werkt, maar negen jaar geleden ben ik in een uitstekende ver standhouding met hem zelf standig verder gegaan. Bij Cas- telien had ik eigenlijk ook al de buitenplaatsen en die heb ik bij de splitsing behouden. Ik zit in Pijnacker, Woerden, Berkel, Ou dewater en rog veel meer". Dat is ook te zien op een stijlvol, toepasselijk plakplaatje dat op de voordeur in de Stuwstraat in tailetten zijn wel uit de mode. „Gewone vrijetijdskleding. Al leen bij de amateurtests vind ik het wel prettig als ze zich wat chique kleden. Het idee van echte dansles, zoals vroeger, is weg. Weet u wel: de rechter arm aanbieden enzo. Ik heb al tijd de top 40 in mijn koffertje. Het nieuwste plaatje van de Cats is uitstekend geschikt voor een cha-cha-cha. Ik houd tus- LEIDSCHENDAM De gemeen- gankelijk zijn, subsidieverlening teraad wordt voorgesteld met mag niet afhankelijk zi<n vm terugwerkende kracht tot 1 ja- enige medische of sociale indi- nuari 1971 een subsidie vast te catie voo- toe'atirg. stellen voor peuterspeelzalen. De ouderbijdragen zullen voor ie- De raming voor 1971 is 3.910 dere inko—ensk'rsse betaalbaar gulden, voor 1972 wordt 11.000 moeten zijn. De hoogte van de gulden geraamd. Naar de mening van B. en W. moet in principe een peuter speelzaal voor ieder kind toe- Roelofarendsveen In de paro chiekerk Maria Presentatie zijn gisteren in het huwelijk getreden Piet Koek, voorzitter van de jeugdcommissie van Weteringse Boys. en Ans van der Meer, die speelt in het eerste team van We- terings Girls. Jeugdspelers vorm den bij de ingang van de kerk Bankgebouw Zoeterwoude geopend Zoeterwoude Burgemeester Detmers heeft gisteren het nieu we hoofdkantoor /an de Raiffei- senbank aan de dr. Bouwdijk straat geopend. De bank, die tot nu toe aan de Zuidouuriseweg gevestigd was, is de laatste jaren sterk ge groeid. het aantal personeelsle- uen groeide van 1 in 1960 tot 12 op dit moment. Deze groei werd door voorzitter G. van der Krogt nog eens geschetst, hij wees nog eens op de dagen dat bankzaken aigedaan werden in het kleine kamertje van kassier Le Boer. Burgemeester Det mers noemde de nieuwbouw een blijk van moed, durf en initia tief waarmee het voorbeeld van burgemeester Raiffeisen is na gevolgd. Hij bood een klok aan als uiting van de goede samen werking. bijdrage van de ouders zou ech ter aan de instelling die verant woordelijk is voor de exploitatie moeten worden overgelaten. B. en W. zullen die bedragen ech ter moeten goedkeuren en zij delen de raad dan ook mede dat zij er op zullen toezien dat de bijdragen betaalbaar zijn, waar voor differentiatie naar de inko mensklasse onvermijdelijk is. Verder moeten er voor de ver schillende peuterspeelzalen de zelfde bijdragen worden ge vraagd, meent het college. Warmond In galerie 't Hoekje bij de Pomp wordt op het ogenblik een expositie gehouden van tekeningen, gemaakt door kinderen uit Warmond. De kinderen geven daarop hun impressies van Koninginnedag weer. De tentoonstelling is zaterdag geopend en duurt nog drie weken. LISSE De „Verdienstezuil" en de „Homma-beker" zijn gister avond tijdens de jaarvergade ring van de atletiekvereniging „Spartaan-Bollenstreek" uitge reikt aan resp. de hele jubi leumcommissie en Toon Hom an uit Sassenheim. De ju ihum- commissie werd daarmee dank gebracht voor haar werk bij de viering van het 10-jarig bestaan, een evenement waar ook Toon Homan zich bijzonder bij heeft onderscheiden. De algemene ledenvergadering, onder leiding van ir. A. H. J. Paardekooper, schonk ook aan dacht aan de statuten iiziging. Daarbij wordt de relatie hoofd bestuur verenigingsraad gere geld. Alle verenigingshelangen worden eet de verenigingsraad behandeld, wat een effectiever wijze van v. erken is. Secretaris H. M. M. Paardekoo per kon een ledenwinst me'den van 39. waardoor het totaal nu op 454 is gekomen. Het jaarver slag van de penningmeester sloot af i et een batig saldo van 1461,- op een totaal van 34.800. Pe prestatieprüzen gingen dit iaar naar Joke van der Stelt (dames), de meisjes Carla Grimbergen (A), Annemieke van de Aardweg (B), Marian Kersbergen (C), Dorien Ruigrok (D), Aad Kortekaas (heren) en de jongens Aad van der Poel (A), Leo Duivenvoorde (B), Pe ter Glas (C) en Frank Schuur- mans (D). Medegedeeld werd verder, dat de vereniging in het najaar gevolg hoopt te geven aan een uitnodi ging van de Leichtinger Turnve- rein; in het voorjaar van '73 ko men de Westduitsers dan op te genbezoek in Lisse. de vloer. „Ik geef in Leiden nog les aan bejaarden in de Mara- nathakerk. Het zijn allemaal vrouwen, een zelfs van 84. Ze dansen foxtrot, wals en erg fit hoor. Over veertien dagen is het eindbal". Zelf heeft de 56-jarige jubilaris zich nog tot twee jaar geleden op de dansvloer bege ven voor demonstraties. „Ik voel me heel jong. Ik mag wel zeggen, dat ik heel goed met jongelui kan omgaan. Ze zien me niet als leraar, maar als vriend. Ook van de ouders heb ik groot vertrouwen. Het is op vallend, dat bijvoorbeeld in Pijn- ackr, vlak bij Delft, iedereen naar de club in het dorp zelf gaat, niet naar de stad." Voorlopig zal Martin Visser be slist nog doorgaan met dit werk. „Het is altijd mijn beroep geweest. Het is eigenlijk vrij toevallig begonnen. Ik zat op een toneelvereniging. Na afloop van de repetities werd er ge danst. Ik kon het wel aardig en van lieverlee gaf ik les aan een groepje van dertig man. Evert Castelein heeft me toen in de zaak opgenomen, die zag er wel wat in". De vele clubs in de re gio zouden Visser node missen. Misschien Boskoop wel het meest. „Ik ben een echte Boskko- per geworden. Dat zit zo: in Boskoop is een oude gewoonte om vreemden die er komen wo nen, onder te dompelen in wa ter. Dat doen de tuinders. Op een avond stapte ik aan de kant van het water bij het parochie huis uit de auto en verloor mijn evenwicht. Toen ben ik een ech te Boskoner geworden". I 650—960. B II 3.- 630—720. C II 180-640. wlUof 113— 160, uien p. Idi roze 19—26. crowly 18—25. 20-28. arthur 19—26, G. J. 31—28. keever 20—35, la reve 22—28. espe- rance 23—28. Fresla"s: golden yel low 100—175. white swan 165—240, aurora 180-270. gladiolen 25—50. an- thurium 110—2SÖ. gerbera 23—50. amaryllis 2837. hyacinthen 85—135. narcissen 230—345, trosanjers 220- 260, chrysanten 260-365 Irissen 170—215, orchideën 80—265', anemo nen 80—130. Tulpen: lustige wltwe 8590, aladln 190450, blng crosby 145—165, apeldoorn 135—165, gele apeldoorn 175—200, aurol 150—175, roland 130—155, eddy's 90—125. pur- Bloor t keefer 31—36. g.J. 2936. charmcu! 30-35 nette 13—17, carol, zorlna, faberge, rosalandla, roswyt na 16—25. nordia. bellndn, 21—29, sonla 37-44, motref 30—35 p.st. tulpen 4"130. Idem eenblad ges e den 30—55, narcissen 14—40. anom.- nen 40-90. brodca 27,), campanula 315. colvlllels nymph 330—350. spitfi re 390—430. florlade 380, L\ia 80- 105. lathyrus 85-130. chrysanten. Jaarrond 195—275. trosanjers 176— 205. Irissen 80-205, duizendschoon 105—160, tresla's 75—220 p.bos. r LEIDEN— Zaterdag 13 organiseert promotionbureau Wim Bosman een popconcert i de s Lei den. Aan het concert werken de Nederlandse popgroepen Focus en Cuby en de Bliz zards mee. Het concert be gint om 20.00 uur. LEIDEN— Donderdag vier mei vervalt de avondopen stelling van het postkantoor aan de Gerestraat. Di verband met de Dodenher denking. LEIDEN— Het Nederlands Legermuseum zet in maand mei zijn poorten wijd open voor alle vijfenzes tig plussers. Op dinsdag 9, 16 en 30 mei- woensdag 3, 10, 17, 24 en 31 mei en op don derdag 4, 18 en 25 mei ben alle vijfenzestig plussers gratis toegang. In het mu seum is voor hen ruime zit gelegenheid en met mooi weer is er een zitje in de binnenhof van het museum. Na hun bezoek aan het Le germuseum krijgen de vijf enzestigplussers gratis twee kopjes koffie aangeboden bij Alberts Corner. LEIDEN— Het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds houdt met ingang van 8 mei elke maandag van half drie tot half vijf spreekuur in ka mer 503 van het Stadhuis. Bij de veranderingen van uitkeringen en pensioenen, waarvan de meeste via het ABP lopen zitten tal van be jaarden en gepensioneerden in Leiden en omgeving met vraagtekens. Gepensioneerde rijks-, gemeente- en provin cieambtenaren konden zich voor inlichtingen wenden tot de afdeling personeelszaken in het stadhuis, anderen wa=" ren aangewezen op de spreek uren van het ABP in Den Haag. Omdat dit voor vele gepensioneerden en bejaar den bezwaarlijk is gebleken heeft het ABP besloten even eens een spreekuur in Leiden in te stellen. LEIDEN— De restauratie van de Hooglandse Keck is nu zover gevorderd dat een gedeelte van de kerk bezocht kan worden. Om de bezoe kers niet alleen de kerk te laten zien zoals hij nu is, maar hen ook iets te laten weten over het verleden van het gebouw heeft de Kerk voogdij der Hervormde Ge meente, samen met de V.V.V. een folder uitgegeven waarin het ontstaan, de ge schiedenis en de restauratie van de kerk uitvoerig be schreven worden. In de fol der zit eveneens een platte grond van de kerk. De fol ders zijn tegen een geringe vergoeding verkrijgbaar bij de Hooglandse Kerk en het V.V.V.-kantoor. LEIDEN— De Nederlandse Kapperspatroonsbond afde ling Leiden organiseert op maandag 15 mei in „De Gro te Burcht" een kap- en bloe- menshow. Op deze show zul len eveneens de vakprijzen en de ere-prijs van verdien ste uitgereikt worden. De avond wordt besloten met het Bal de la Coiffure. Men begint om 19.30 uur. ALKEMADE Vrijdag 5 mei houdt de ruilvereniging „Alkemade" haar laatste ruil- en contactavond van het seizoen 1971-1972. Een ieder die wat verzameld en te rui len heeft is van harte wel kom in de Alkeburcht te Roelofarendsveen. De zaal is open vanaf 19.00 uur. LEIDSCHENDAM Bij de in Vlaardingen gehouden ge westelijke patrouillewedstrij den van de Nederlandse Padvinders heeft de Leid- schendamse groep „De Dam herten" de vierde plaats van het gewest Zuid-Holland be haald. „De Damherten kwa men jammer genoeg een paar punten tekort om te worden afgevaardigd naar de Nationale wedstrijden die in Ommen worden gehouden. Zij worden voor de vijfde maal, eerste in het district Vlietstreek. Aan de geweste lijke wedstrijden hebben 19 patrouilles deelgenomen. „De Damherten" zeggen nu nog maar één wens te heb ben: zo spoedig mogelijk te mogen verhuizen naar hun nieuwe onderkomen in de Nieuwstraat. HAZERSWOUDE Mor gen, om 14.00 uur, wordt in het Groenendijkse parochie huis („Pleyn 68") een ver- keersvoorlichtingsmiddag ge geven voor de bejaarden van de Hazerswoudse Rijndijk. De heren Van der Meyden en Ampting, van de Rijkspo litie, geven verkeersles en vertonen hierop betrekking hebbende dia's. Het Hazers woudse filmjournaal staat tevens op het programma, dat werd voorbereid door de Stichting Open Bejaarden- werk Hazerswoude. 9 WASSENAAR De „Vrien den van Wassenaar" hebben gisteren tijdens de jaarver- gadering een aantal nieuwe1 bestuurleden gekozen. De door aftreden en overlijdep opengevallen plaatsen woe den ingenomen door K. Zee-1 venhoven, mr. Van Gorcum,. J. Hilhorst, T. de Ruig en dr. Verspyck Mijnssen. ij

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6