FC Utrecht moeite met knap UVS: 3-2 Madrigaalkoor had een plaats verdiend in Holland Festival ASC vlot langs Roodenburg: 3-0 W oningbouwplan voor bejaarden opgeschort Wat u ook moet weten Leidse agenda WAT U OOK MOET WETEN Leidse bioscopen MARKTEN PAGINA 6 LEIDSE COURANT WOENSDAG 3 MEI 1972 UTRECHT - UVS heeft als op vallend sterke sparringpartner van FC Utrecht gisteravond in het stadion Galgewaard een eer volle 3—2 nederlaag geleden. Er had zelfs nog meer in kunnen zit ten, ware het niet dat de een maal door Gerard Dewar in het nauw gebrachte Van Huissteden niet in arremoede o pde eigen lat kopte. Het wapen dat UVS tegen dit vrij wel volledige FC Utrecht (al leen Ton Pronk, John Sten 01- sen en Co Adriaanse ontbraken, terwijl na rust Henk van Led den inviel voo- doelman Hen- driksen) was ver doorgevoerde combinatie. Dat spelen op bal bezit zorgde er voor dat aanval lers als Karei Bonsink en Finn Seemann weinig kans kregen. Niettemin was het juist Bonsink die de score opende. Het ant- OEGSTGEEST Een experimen terend Roodenburg, dat startte zonder Reinier Verkuylen en Hans Hannaart, maar Koos van Es en Sam den Os weer in de ploeg had naast junioren als Hannie Tisseur en Peter Ciere, heeft een even verrassende als gevoelige 3—0 nederlaag gele den tegen ASC. De eerste nederlaagwedstrijd in de serie van vier (volgende week dinsdagavond om half ze ven speelt het tachtigjarige ASC tegen LFC) werd voor 800 toeschouwers dan ook een zeer spectaculair duel, waarin Rood enburg zijn tegenstander vooral voor rust danig onderschatte. Het zeer spontaan aanvallende ASC nam dan ook in de 10e en 20e minuut een 20 voorsprong en beide malen was Frans de Vreezen de schutter. Eerst pro fiteerde De Vreezen van een foutje van doelman Mattie Kee- reweer. Huib de Goey gelan ceerd door Hans Dreef, leek Keereweer te verrassen met een hoogbal, doch de lange Rooden- burggoalie wist de bal nog juist voor de doellijn te bemachtigen. De mee opgelopen De Vreezen profiteerde vervolgens van het feit dat Keerewer de bal liet glippen: 1—0. Tien minuten la ter nam De Vreezen zowel voor bereiding als afwerking voor zijn rekening. Over de rechter vleugel opgekomen sprintte hij via de achterlijn naar het doel. Terwijl verdediging en Keere weer een voorzet verwachtten schoof De Vreezen de bal via de binnenkant van de verste paal in het doel: 2—0. Met Hannaart en Verkuylen na rust wel dege lijk in de ploeg (Isaac Klinkha mer, die door een gebroken kuitbeen een jaar op non-actief heeft gestaan moest o.m. zijn plaats weer afstaan) werd Roodenburg sterker. Het maak te echter de grote fout voc melijk door de „lucht" aan te vallen. Tegen centraal verdedi ger Ben Boers, die samen met Jan de Weduwer en Herman Roedoe tot de uitblinkers be hoorde, kregen Den Os c.s. ech ter weinig kans. Daarnaast had Roodenburg de pech verscheide ne malen het houtwerk als sta- in-de-weg te ontmoeten. Zo knalden Hans Hannaart, Reinier Verkuylen en Koos van Es op paal en lat. Eén van de weinige uitvallen van ASC toonde de grote aanvalskracht van deze ploeg aan. Uit een pass Leen de Goey schoot Dreef zendsnel in: 3—0. Zelfs leek ASC nog verder weg te lopen toen kort voor tijd de opgerukte verdediger De Weduwer na sa menwerking met Dreef een goe de kans kreeg. Met de rug naar het doel staande behoefde hij de bal slechts te „hakken". In plaats daarvan draaide hij zich om. Net genoeg voor de Rood- enburg-defensie om zich te her stellen. Z wemfestij n schooljeugd in „De Lis" JSSE Ruim 250 kinderen heb ben dit jaar in de leeftijdsgroep van 8 t/m 12 jaar deelgenomen aan de zwemwedstrijden, waar van de organisatie in handen was van de plaatselijke Zwem- club Lisse. Door een perfecte organisatie werden in de be schikbare tijd van 3 uren in to taal 129 series in vliegende vaart gezwommen. lit de finalisten kwamen de vol gende winnaressen en winnaars naar voren: 5 meter schoolslag: Meisjes 8 jaar: 1. Manon Deken; jongens Eddy Rooyakkers (ZCL); m. 9 jaar: Liesbeth van der Velden (WV); jongens 9 jaar: Pim Hoekstra (ZCL); meisjes 10 jaar: Elsbeth van der Ham (ZCL), jongens idem: Carlo Overwijk; meisjes 11 j.: Helen Borsje; idem jongens: Paul Zwetsloot (ZCL); meisjes 12 jaar: Nellie van 't Oever (ZCL); idem jongens René Da mes. 3 meter vrijeslag: 1. Imge Seek- horst (WV); 2. Hans Vennis (ZCL); 3. Dia Vennis (ZCL); 4. Henri Schrama; 5. Elsbeth van der Ham (ZCL); 6. Richard van der Lans; 7. Agatha Klaren- beek; 8. Cees Clemens; 9. Nel lie van 't Oevor (ZCL); 10. Je roen Alkemade (ZCL). Jamens het Oranje Comité kon aan bovenstaande kinderen een medaille uitgereikt worden. Alle kinderen ontvingen eveneens een oranje gekleurd herinne ringsvaantje. ZOETERWOUD E De a 1-junioren van S.J.Z. die en kele maanden geleden in een oefenwedstrijd tegen het eer ste elftal de schade tot een 2-1 nederlaag beperkt wisten te houden hebben gister avond geen revanche kunnen nemen. Bij de rust leiden zij weliswaar met 1-0 maar in de tweede helft sloegen de „grote broers" hard toe met 7 treffers. Het doel van het standaard team werd verde digd door Peter Blom daar naast was o.m. Theo Schuur opgesteld en was Arnold Duffels na lange tijd weer van de partij. KATWIJK De 84 te bouwen be jaardenwoningen in de Hoomes zullen voorlopig niet verrijzen. Bij aanbesteding bleek de aan- neemsom belangrijk hoger te liggen dan het bedrag van de begroting. Dit was voor de wo ningbouwvereniging welke de woningen zou bouwen en exploi teren aanleiding om de bouw op te schorten. Hoewel op hoog niveau onderhan delingen worden gevoerd met d'e provinciale directie Volkshuis vesting teneinde uit de financië le moeilijkheden te raken, ziet de woningbouwvereniging de plannen met zorgtegemoet, al dus de voorzitter de heer H. Haasnoot op de gisteravond ge houden jaarvergadering. Hoewel de woningnood in Katwijk nog lang niet is opgelost, liggen de bouwactiviteiten bijna stil, en het zal wel ver in 1973 worden, alvorens de bouwvereniging zal kunnen bouwen mogelijk in het project „Rijnsoever". „Brittenburg" bezit nu 979 wonin gen, 4 winkels en 195 garages ter waarde van ruim 26 miljoen. woord van UVS was groots. Uit een voorzet van Desar kopte verdediger Henk Rol via de on derkant van de lat in: 1—1. «Na rust herhaalde dat scoreverloop zich nog eenmaal. Eerst nam FC Utrecht de leiding via Ed van Steyn, waarop de opvallend goed en zelfverzekerd spelende Gillis Hendriksen andermaal de gelijkmaker scoorde. In eerste instantie ketste zijn schot af op doelman Van Led den, waarop hij de terugsprin gende bal, na een tegenstander omspeeld te hebben alsnog ach ter de Utrechtse goalie joeg. Het laatste woord was tenslotte aan FC Utrecht, dat de winnen de treffer scoorde via Piet v. d. Oudenaller: 3—2. Bij UVS dat Koos Hannaart als ausputzer had opgesteld fun geerde nieuwkomer Harrie Bloemheuvel als sluitstuk van de „middelste drie". Na afloop complimenteerde FC Utrecht-trainer Bert Jacobs UVS: „Dit is de beste amateur- ploeg waar we ooit tegen heb ben gespeeld". Het Madrigaalkoor schitterde gisteravond in de Stadsgehoorzaal. Het concerteerde zo goed dat plaatsje verdiend in het Holland Festival. recensente schreef: dit koor had i LEIDEN Indrukwekkend en van groöe allure! Hiermieie zijn alle indrukken oiver uitvoering een programma weergegeven, die het Nederlandse Maldrigaal- koor met zijn jubileumconcert ter geleganheid van het 25-jarig bestaan gisteravond in de Stads gehoorzaal heeft nagelaten. Het is onbegrijpelijk dat een koor van een dergelijk hoog niveau dit conaert tot onze stad moest beperken. Met dit exclusieve programma - zelden in Neder land te horen had het toch op zijn minst een waardige plaats in het Holland Festival ver diend. ,,La demoiselle élue" rekent men tot de jeugdwerken van Debus sy. Het was het derde en laatste werk, dat hij tijdens zijn ver blijf in Rome schreef en naar Parijs stuurde. Nog wat conven tioneel en nog niet vrij van in vloeden (Franck) valt hier al zijn subtiele koorbewerking op, helaas geschaad door een on evenredig grote orkestbezetting. Die subtiliteit vooral vonden wij terug in een prachtige uitvoe ring van het Madrigaalkoor. En ofschoon het Utrechts Sympho- nie Orkest moeilijk verwijten kunnen worden gemaakt, had den wij ons toch zijn aandeel wat beweeglijker en met wat meer kleur voorgesteld. Solisten waren Anette de la Bije, die een stralende sopraanpartij zong, en Vera Verzijden, een mooie alt mezzo, maar te klein van volu me voor dit werk. Een zware opgave voor het koor was de „Messe en sol-majeur" van Poulence, een kleurig werk en rijk aan harmonische scha keringen. Levendig en overtui gend was ook hier het Madri gaalkoor, v/aarbij de sopraan solo van Esther HilFinga in het Agnus Dei een bijzonder compli ment verdient. Herman Strate- gier hield zijn aan het Madri- „aaikoor opgedragen „Mon ame, bénis Yahweh" ten doop. Een prachtig werk voor so praansolo, koor en orkest, een Franse geest uitademend met hier en daar wat oosterse ele menten. Esther Hillinga zong haar zware partij met overga ve. Een woord van hulde voor haar, maar ook voor koor en orkest is hier gerechtvaardigd. Na de pauze twee werken van Handel van Anette de la Bije bewees haar veelzijdigheid met een technisch en muzikaal knappe vertolking van het reci tatief en de (coleratuur) aria uit „L'allegro, il pensieroso, ed il moderato. Een adembene mend hoogtepunt van haar me dewerking op deze avond. Zij werd bijgestaan door een fluitist wiens naam helaas niet werd genoemd, en door het orkest in kleine bezetting. Handel's „Dixit Dominus", een stijlvol en groots sluitstuk voor koor orkest en solisten (Annette de la Bije, Vera Verzijden, Otto Ottens, Wendela Bronsgeest en Jan Waayer) liet eveneens gro te indruk na. Vermelden wij voorts nog de medewerking van Jan van der Meer (clavecim- bel) en Nico Schrama (orgel). Gedurende die pauze speelde het Trio Louis van Dijk in de Foyer een „entertainment" dat veel belangstelling had. LEIDEN Het bureau Ge meentelijke Voorlichting So ciale Wetgeving wordt met ingang van vandaag opgehe ven. Uit het geringe aantal adviezen dat in de loop der maanden gevraagd is, is ge bleken dat er geen behoefte bestaat aan deze gezamenlij ke voorlichting. Men kan voor voorlichting op dit ge bied nog terecht bij de Wets- winkeltjes en de Sociale Raadsvrouwe. LEIDEN Het Centrum Oost-Byzantijnse Ritus o.l.v. pater Antonie verzorgt aan staande zaterdag in de Lode- wijkskerk aan de Steen- schuur een liturgieviering; aanvang 19.00 uur. LEIDEN - Op 18 mei geeft Augustinus een poppenspel voor volwassenen in de grote zaal van het gebouw Rapen burg 24, aanvang 20 uur. LEIDEN Op 10 mei geeft het Amsterdams Studenten Toneel een opvoering van „Caligula" van Albert Ca mus in het LAK-theater aan het Levendaal; aanvang 20 LEIDERDORP De Erica laan en de Acacialaan zullen nog eenmaal gesloten wor den in verband met asfalte- ringswerkzaamheden. Dins dag beginnen de voorberei dingen en woensdag wordt de Ericalaan en een stukje van de Acacialaan afgeslo ten. Donderdag is de Acacia laan tot de kruising met de Persant Snoepweg aan de beurt. Als alles goed gaat is het werk vrijdag weer klaar. De omleidweg wordt met pij len aangegeven. i het Nederlands Madrigaalkoor; ianvang 20.00 uur. uenoordhnl Sehoolsportdag Bona- Ri.jnlandlyccum Zeven manleren om een rivier over te steken. Nieu we Komedie; aanvang 20.15 uur. Hasselman eu Pander Receptie ter gelegenheid van het afscheid van de heer Luitjes; aanvang 17.00-1S.30 Stndhuis Leiden Leidse Raad. «EI m Oegstgeest k de Nederlandse Vei Augustinus, Rapenburg 24 Dlësfeest. I Recepite 17.00 uur. ALPHEN De heer Samsom heeft wethouder J. Duin gister middag de gouden Samsomspeld opgespeld (foto). Hij deed dit omdat de heer Duin 25 jaar in dienst is bij Samsom. Als blijk van waardering bood hij ook nog een geschenk onder couvert aan. Namens de afdeling de heer Duin is hoofd bestuurlijke zaken overhandigde de heer Niggebrugge „The Times Atlas of the World".. Tijdens een druk bezochte receptie in het vlagge- schip van de rederij Avifauna liet burgemeester Gallas na mens het gemeentebestuur zijn erkentelijkheid voor de heer Duin blijken door hem een wandbord aan te bieden. LEIDSCHENDAM De Stichting Kindercentra Leid- schendam heeft het gemeen tebestuur verzocht een lokaal van de noodischool aan de Nieuwstraat, waar de Mgr. Bekkersschool was geves tigd, ter beschikking te stel len voor de huisvesting van een peutergroep. De St. Jo zefschool is vorig jaar opge heven en samengevoegd net de Mgr. Bekkersschool. De vergrote school is naar de Damstraat verhuisd en in de Nieuwstraat zijn nu drie lo- LEIDEN Leden van de Hara Krishna groep zijn gisteravond opgetreden in de sociëteit ..Minerva". De avond werd georganiseerd door de vormingswerkcommissie van de sociëteit. De leden van de groep zetten hun ideeën uiteen waarna er een heftige discussie volgde over het nog weinig bekende onder werp van de Hara Krishna-mantra. De groep luisterde de avond op het enkele Oosterse gezangen. kalen vrijgekomen. Gezien de ontwikkeling van net plan „Leidscbendam-zuid" behoeft niet verwacht te worden dat de vrijgekomen lokalen op korte termijn nodig zullen zijn en B. en W. stellen de raad dan ook voor het lokaal voor 3100 gulden per jaar aan de stichting te verhuren. LEIDSCHENDAM De ge meenteraad wordt verzocht 23.000 gulden beschikbaar te stellen voor herstel van dak randen aan een eerste serie SET-scholen. Ook deze scho len ontkomen niet aan een toenemende vernielzucht van de jeugd en vooral de dak randen blijken een grote aantrekkingskracht op de jeugd uit te oefenen, aldus B. en W. Van verschillende openbare en bijzondere scho len zijn de dakranden geheel of gedeeltelijk vernield. Na overleg met de schoolbestu ren is besloten de pvo-dak- randen te vervangen door verzinkt ijzeren beplating dat ook voor de onderkant van de puien van de SET- scholen is gebruikt en dat in oe praktijk goed voldoet. KOUDEKERK Het eerste team van de tennisvereni ging „Artesia" heeft het af gelopen weekeinde in de lan delijke competitie prachtige resultaten geboekt. Zondag stond er een uitwedstrijd op het programma tegen Nieuw-Marlot-Club uit Den Haag. Artesia zegevierde met de sprekende cijfers van 7—1. Maandag 1 mei werd de door regen uitgestelde wedstrijd tegen BES uit Den Haag ingehaald. Artesia won alle acht partijen. De uitslag doet het niet vermoeden, maar vooral de beide mix wedstrijden werden pas na zware strijd gewonnen. A.s. zondag 7 mei wordt de re turnwedstrijd tegen BES op de banen van Artesia aan de Kerklaan gespeeld. De wed strijden beginnen om 10.00 uur. Mocht het team van Ar tesia ook deze wedstrijd in winst omzetten dan kan het het kampioenschap praktisch niet meer ontgaan. SASSENHEIM - Met in gang van 23 mei 1972 is be noemd tot adjunct-directeur van Sikkens Verkoop Neder land N.V. te Sassenheim, drs. K. Bakker, wonende te Drunen. Met ingang van 1 juli 1972 is benoemd tot ma nager doe-het-zelf sector van Sikkens Verkoop Nederland N.V., de heer F.A. Verwey, thans directeur van Herme- link Hollander N.V. *e Alme lo. ZOETERWOUDE De le den van de tafeltennisvereni ging P1T'54 gaan zich op de jaarvergadering welke don derdagavond om half negen in het Don Boscohuis wordt gehouden, o.m. beraden over de opvolging van voorzitter J.G.M. v.d. Helm. Deze ver huist over enige tijd naar Oegstgeest. ZOETERWOUDE Heden middag heeft burgemeester J. A. Detmers het nieuwe hoofdkantoor van de Raiffei- senbank officieel geopend. Vanavond is er van 7—9 uur „open huis". Het personeel is dan aanwezig om de Bank dan eens van de andere kant te laten zien. In de komende twee weken krijgt iedere spaarder een gratis lot voor een loterij waarvoor de hoofdprijs bestaat uit een volledig verzorgd weekend naar Parijs of Londen voor twee personen. Op 13 mei wordt een kinderfeest gege ven in 't Centrum aan de Schenkelweg met een optre den van de echte Fabeltjes krant. Zerkamp ook in Nieuwe Wetering succesvolle formule NIEUWE WETERING Ook in Nieuwe Wetering heeft zeskamp op Koninginnedag de taak van de vroegere kin derspelen overgenomen. Er werd gestreden in twaalf groepen. De winnaars daar van waren respectievelijk Chris Hoogenboom, Paula Zaal, Ronny Tukker, Marian Zaal, Gabri Bontje, Leon van der Broek, Carolien Bouw meester, Richard van der Wereld, Kitty Bouwmeester, Robby Roos, Yvonne Breuer, Bart Klerks. In de middaguren vonden de oude volksspelen echter weer gretig aftrek. Het boegspriet lopen werd gewonnen door Th. Möllers Jzn, het ring steken op de brommer door Jan Möllers. Het priksleeën op de weg leverde een eerste prijs op voor G. Bouwmees ter en W. Luyten. De gecos- tumeerde voetbalwedstrijd tussen de ijsclub en de prik sleeclub, die onder leiding stond van „de man van de sport in Alkemade", de heer Drescher, eindigde onder veel hilariteit in 1-1. Het feest werd besloten met een lampionoptocht waaraan zeer veel kinderen meededen en die weer uiterst vrolijk bege leid werd door „Door Gunst Verkregen". De bevolking van Rijnsburg was op Koninginnedag flink op de sportieve toer. Naast het feit, dat veel ouders overdag met hun spruiten de verschillende evenementen afgingen, werd er 's avonds massaal getrimd met de ge bruikelijke lampioenoDtocht. Nieuw was op deze dag het eerste optreden van het da meselftal van Rijnsburgse Boys tegen de dames van Lisse. i'RIJDAG 5 MEI. lot House Green River Jazz Band; aanvang 22.00 uur. «irrotheater Een draad in het don- Exposities GALERIE HEUFF: 30 april Els Allan van Riessen met potterle en Maud Muller-Massie met poppen. NEDERLANDS LEGERMUSEUM: tot 31 mei ..Landsknechten". GALERIE -t HOF.KJE BIJ DE 29 april expo- POMP: seert Leen Mannei 29 april CAMERA: ..Jane Eyre" dag. 19.00. 21.15 u. en do... vr„ dl. 14.30. 19.00 en 21.15 u. „In het paleis van de waterkoning" za. en wo. 14.30 u. zo. en ma. 14.00 en 16.15 u.; „Wusa" IS 19.00 en 21.15 u. eemarkt Rotterdam (2 mei) Aan voer totaal 3966. weekaanvoer 4797. slachtrunderen 160. gebrulksvee 490. vette kalveren 14. graskalveren 98. nuchtere kalveren 2776. varkens 5. 12. veulens 3, schapen 180. ïren 199, bokker 4,80-5,00 (3e kwal.): elkkoelen 1425-2026: koeien 1600; vaarzen 975-1250: pinken 925-1050: graskalveren 525- 775: mestkalveren 220-345: schapen 75-170: lammeren 155-205. zuiglam- meren 110-135. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen)slacht runderen korter - rustig - als maandag, kalf- en melkkoeien: min der - willig - ruim prijshoudend, vare koelen gewoon - willig - hoger, vaarzen en pinken kleiner - lui, duur - hoog, graskalveren korter - stug. duur - goed prijshoudend, nuchtere kalveren minder - levendig - Iets stijver, schapen en lammeren groter - redelijk - iets gedrukt, zuig- lammcren groot - willig - goed. Zelling Westfand Noord (2 mei) Komkommers 91: 60. 76: 53-29. 61: 46-51. 51: 45-50. 41: 38-43. 36: 26-33. .31: 22. aanvoer 290.000 stuks, krom me 49-54. Tomnten A 11.60-13.20. B 14.00-14.40 C 11.50-13.20, CC 9.50- 11.10. Aanvoer 66.500 bakjes. Sla 14- 159.000 krop. arn 10 s lijk. Prijzen

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6