Vergadering wil dat VEBO blijft Chansons, films en orgelconcert Ouders helpen Flamingosehool aan contanten Nieuwe buslijn nog geen succes Prijs in Appel tekenwedstrijd Verkiezingen Zoeterwoudse parochieraad Show op 30 augustus Opnieuw praten met de gemeente correspondentie) Culturele evenementen in Alphen in de maand mei PANNEKOEKEN bij Van der Heijden LEIDSE COURANT WOENSDAG 3 MEI 1972 LEIDEN De grote VEBO-ten- toonstelling van fokvee, slacht vee en zuivel wordt dit jaar niet in september maar waaischijn- lijk op 30 augustus in de Groen- oordhal te Leiden gehouden. Het principebesluit daartoe viel gis teravond nadat een ledenverga dering zich er eerst unaniem over had uitgesproken, dat de VEBO als vereniging moet blij- van bestaan. Het voortbestaan van de vereni ging, die tweemaal per jaar een tentoonstelling Van vee en zui vel dn Leiden organiseert, is in het geding gekomen doordat de gemeente Leiden besloot het sub sidie voor de VEBO-act'viteiten met 5000,- te besnoeien „Een beperking van het subsidie van 35.000.- tot 30.000,- leek rede lijk", aldus de financiële pace maker" van de vereniging, de heer N. Weima, „maar dat daar onveranderd vestzak broekzak 25.000,— af zouden gaan aan huur en schoenmaken" van de hal, stond óók vast". Van het herziene subsidie zou dan nog 5000,— voor de gewo ne uitgaven van de tentoonstel lingen overblijven, terwijl het VEBO-bestuur met de daarvoor oorspronkelijk becijferde 5.700,- al nauwelijks meer iets kon doen. „Juist die laatste vijf mille, daar ging het om", stelde ir. P. Buck VEBO-voorzitter, vast, „een tentoonstelling als deze kan het risico niet nemen, zon der een klein kapitaal te draaien". De heer Buck roemde de hoge hal-huren hoewel niet aan andere verenigingen in rekening gebracht rog geen bezwaar, zolang men ook niet op het subsidie ging korten. Hij vroeg zich af: „Kon de raad de consequenties van zijn be sluit wel overzien?" Overigens is Leiden slechts óén van de 28 gemeenten, waaruit regelmatige inzenders afkomstig zijn. Maar het droeg in 1971 met f 4.500,- méér subsidie bij, dan de ande re 27 samen. Wassenaar en Noordwijk hebben hun bijdrage inmiddels eveneens ingetrokken. Van herverdedling van het provin ciaal subsidie aan de Vegra samenwerking van de vijf vee tentoonstellingen in Zuid-Hol land is geen sprake omdat de andere partners, Dordrecht, Gouda, Delft en Hoornaar, dan in nog groter moeilijkheden ko men, dan waarin ze al verke- De heren Buck en Weima ontrie den de vergadering een besluit, de grote tentoonstelling om het andere jaar te houder, omdat een Vegra-enquête had uitgewe zen, dat de inzenders daar niets voor voelen. Het zou bovendien tot practisch gevolg hebben, dat het verstrekken van subsidie door de raad als nog minder ur gent gezien zou kunnen worden, waardoor de VEBO „een aflo pende zaak" zou zijn, aldus de heer Weima. Die opperde ook dat het met de VEBO gezien de betere financiële resultaten in de laatste jaren nog wel zal gaan, zolang er niets defini tiefs over de Leidse veemarkt is besloten. Door de vastberaden uitspraak van de vergadering, kreeg het bestuur mandaat om alsnog met het gemeentebestuur te gaan praten. Een andere handicap bleek nog het feit, dat Woerden :n ver band met haar 600-jarig bestaan één week voor de VEBO-datum Leiden In de Groenoordhal heeft gisteren de jaarlijkse sportdag van de scholengemeenschap Bonaventura/Kijckenborg plaatsgehad. Allerlei balsporten, zoals voetbal, volleybal, basketball, korf- en handbal werden bedreven door teams van de verschillende klassen. Ook de leraren hebben zich in een voetbalwedstrijd gemeten met de leerlingen van de eindexamenklassen en op dat gebied bleken zij eikaars gelijken te zijn. De organisatie was in handen van de docententerwijl de verschillende wedstrijden geleid werden door de leerlingen. Zwolsmans olifanten naar Leiden LEIDEN Door het NCRV-tv' programma „Eenmaal Ander-'I maal" is de Leidse natuurkun-' deleraar drs. N. W. J. van Duy- keren gisteravond in het bezit gekomen van een schilderij uit'J de particuliere verzameling van Reindert Zwolsman. De onroe-- rend -goed- m agnaat zong een ont roerende 'selectie uit het „Wil lem Parel repertoire, alvorens het doek aan de veiling werd toevertrouwd. Het was een werk van Keiler, dat twee olifanten tot onderwerp heeft. De dieren werden voor 500,- ingezet. Het bieden stokte bij 950,- op naam van de Leidenaar. Zwols man kwam er niet beter door in de liquide middelen want de op brengst vam de veiling was voor een liefdadig doel. ROELOFARENDSVEEN Op zondag 7 mei organiseert de badmintonver. Apollo" haar clubkampionschappen. VOorts is er in de maand mei iedere vrijdagavond „open huis" op de clubavon den in de veiling® aan de Sotaweg. Men kan tussen half acht en 11 uur op deze avond een partijtje badmin ton komen spelen alsmede alle inlichtingen verkrijgen over de vereniging. Voor de jongeren tot 15 jaar is dit van half acht tot half tien. Telefonische inlichtingen op de nummers 3151 en 3405. een fokveedag op haar feestpro gramma heeft geplaatst. Dat, werd de reden, waarom do ver gadering verzocht, de tentoon stelling in Leiden te vervroegen om een zo groot mogelijk aantal inzendingen van blaarkoppen uit het Utrechtse naar Leiden te trekken. Bovendien werd de suggestie ge daan, een rubriek te openen van jongvee voor de slacht, waar voor „zeker 50 tot 60 inzendin gen zijn te verwachten". Een laatste suggestie was, „iets met paarden te doen" ten behoeve van het Leidse publiek, waar door tenminste een deel van het subsidie nog aan Leiden ten goede kan komen. LISSE Met een fancy-fair In de school gaan leerlingen, ouders en leerkrachten van de Flamin go-school zaterdag een poging doen om het nodige geld bijeen te krijgen om bepaalde niet ge dekte schadeposten te kunnen betalen. De Flamingosehool in de Poelpolder, de laatste in de lange rij van scholen in Leiden en omgeving, die het doelwit werden van grenzeloze ver nielzucht, is 14 dagen geleden door de oudervereniging, vooral de moeders al mooi geholpen. In korte tijd werd de ergste rava ge opgeruimd, zodat de schade aan het leerprogramma van de kinderen beperkt bleef. De ma teriële schade beliep echter vele duizenden guldens. Veel dingen, die in de loop der tijd door de oudervereniging bijeen waren gebracht vielen eveneens ten prooi aan de vernielzucht van het groepje schoolschenners naar wie de politie, rijkspolitie en gemeentepolitie van Leiden nog altijd zonder resultaat speurt. VOORSCHOTEN De nieuwe NZH-buslijn 49 (Leiden-Leider- dorp-Leiden Zuid-West-Voorscho ten-Wassenaar-Den Haag v.v.) is nog geen overweldigend suc- Met uitzondering van de vaste klanten rijdt de bus vrijwel de gehele dag onderbezet met een of twee passagiers. De NZH heeft vorige week huis-aan-huis de dienstregeling verstrekt, maar de autobezitters willen het blijkbaar nog even afzien. In Voorschoten is er ernstige kri tiek op deze sneldienst. De eer ste halte vanuit Leiden is het centrum en de tweede en laaste station Voorschoten. Ook in de gemeente raad is er ge vraagd om deze sneldienst ten minste bij de Zilverfabriek te laten stoppen, waardoor de wijk Noord-Hofland een betere aan sluiting krijgt. De bewoners uit de wijk Noord-Holland moeten nu eerst met de half uurs-dienst van lijn 45 naar het centrum toe en daar over stappen op lijn 49. Dit vergt zeer veel tijd. Na het station Voorschoten stopt de bus eerst bij het Dierenpark in Wassenaar, een halte aan het einde van de Papelaan zou veel mogelijkheden bieden o.a. over stappen op de K.L.M.-buslijn en de N.S.-buslijn. Z-Hollands Landschap koopt grond naast Nieuw Leeuwenhorst NOORDWIJKERHOUT De Stichting „Het Zuid-Hollands Landschap" gaat een gebied van 1.30.50 ha kopen grenzend aan de buitenplaats Nieuw Leeuwenhorst. Het gebied bestaat uit eikehak hout en twee vierkante kilome ter moestuin. De buitenplaats Nieuw Leeuwenhorst werd in 1961 gekocht en met steun van de provincie gereed gemaakt voor recreatie. Er zijn speelvel den aangelegd, picknickplaatsen, wandelgelegenheden en parkeer voorzieningen. Ook bij dtze aan koop is de provincie bereid de helft van de kosten te dragen. Men kan het perceel kopen voor 13.050. RIJNSBURG - Flora voorzitter P. van Delft heeft gisteravond de diploma's uit- geriekt aan de curisten die deelnamen aan de lessen bloembinden en -schikken van de heren Buurman en v.d. Berg. Daar bij werd vooral de jeugdige Wilma Brusse in de belangstelling geplaatst. LEIDSCHENDAM Miranda de Jong, leerlinge van de eerste klas van de 3e prot. chr. basis school „De Dobbehage" heeft De redactie van de Leidse Courant zoekt voor de berichtgeving uit LEIDERDORP een Ook geschikt voor 65 'ers. Inlichtingen: Tel. 22244 of Kort Rapenburg 2, Leiden. de vijfde prijs gewonnen in de Appel-tekenwedstrijd 1972. De directeur van het „Ivoren Kruis", de Nederlandse Vereni ging voor Mond- en Tandhygië- ne, overhandigde haar gister morgen in het bijzijn van alle leerlingen van de school, een zilveren armbandje en het trui tje met de woorden „Snoep ver standig, eet een appel" er op. De leerlingen kregen allemaal een zakje met appels. Het is de tweed keer dat een leerling van de school een prijs won met deze door „Het Ivoren Kruis" en het „Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen" georgani seerde landelijke wedstrijd, waaraan door 200.000 kinderen werd deelgenomen. De bekroonde tekeningen zullen deze zomer ook nog op de „Flo- riade" te Amsterdam op de af deling Voedingstuinbouw te be- zichting zijn. De winnaars van de hoofdprijzen zullen als ex tra-prijs een dagje op de „Flo- riade" worden uitgenodigd. LISSE De tuin- en gevelversieringen in Lisse worden ieder jaar mooierHet worden er ook steeds meer. Het is daarom voor de jury een hele klus geweest om tot een bevredigend oordeel te ko men. Er was bijzonder weinig onderscheid tussen de verschillende deelnemers, hetgeen tot uiting kwam in dicht bij elkaar liggende puntentotalen. De winnaar bij de mozaïeken, de heer Kortekaas uit de Gladiolenstraat (foto), had maar 2>/2 punt voorsprong op de nummer twee. de heer Van der Lans. Hetzelfde geldt in feite voor de winnaar bij de ornamenten, de heer Posthumus, Van Ruysdael- plein anderejoto), die met zijn 74>/2 punt ook maar net dé num mer twee, de*heer De Vos, voorbleef. ALPHEN AAN DEN RIJN Voor de maand mei heeft de Kulturele Raad in Alphen weer tal van evenementen op het pro gramma staan. Als hoogtepun ten kunnen worden genoemd het programma Namens Jacques Brei em een orgelconcert door Fei'kie Asma en Louis van Dijk. Onder het toeziend oog van Jac ques BTel werd een vorm van muziektheater gecreëerd, waar in een groot aantal bekende en minder bekende chansons van Brei in gedramatiseerde vorm worden gespeeld en gezongen, De Nederlandse versie, die op vrijdag 27 mei in de Goede Her derkerk in Alphen wordt uitge voerd, wordt ten dele in het Ne derlands en ten dele in het En gels gebracht. Het programma wordt gepresenteerd door Lise- lore Gerritsen en Henk van UI- sen. Verder treden op Amanda Bruce en George Ball. Op zaterdag 20 mei zullen op het orgel van de Adventskerk aan de Julianastraat twee orgel grootheden concerteren: Feike Asma en Louis van Dijk, res pectievelijk voor en na de pau ze. Het aandeel van Feike Asma aan het concert bestaat uit enkele klassieke werken: twee koraalvoorspelen van J. S. Bach, de sonate nr. 1 van Men delssohn, het tweede koraal van César Franck en tot besluit de bekende Toccata uit de 5e sym fonie van C. M. Widor. Louis van Dijk, die het tweede deel van het concert voor zijn reke ning neemt, zal de wat lichtere orgelmuziek ten gehore bren gen. Het grootste deel van zijn optreden zal bestaan uit het voeren van beroemde nummers van Lennon en McCartny, waar van hij er ook een aantal op de plaat zette. Voor de maand mei vermeldt het programma een tweetal films, De eerste is op zaterdag 13 mei: Airport, met in de hoofd rollen onder andere Burt Lan caster, Dean Martin en Jean Seberg. Veertien dagen later, zaterdag 27 mei, wordt gedraaid de film Samen uit. Samen thuis. Drie grote komieken nemen de hoofdrollen voor hun rekening: Bourvil, Louis de Funés en Ter ry Thomas. Eveneens in ge bouw Nabij, de huisbioscoop van de Alphense Kulturele Raad, worden deze maand ook twee kinderfilms vertoond, om dat de belangstelling hiervoor steeds groot bleek. Zaterdag middag 13 mei om 3 uur zal een film van Walt Disney vertoond worden. Nikki, de wilde hond van het westen. Zaterdagmid dag 27 mei kunnen de kinderen kijken naar De avonturen van Pietje Bell. Als alles goed gaat zal op zate-r- dag 9 september de officiële opening plaatsvinden van het kerkelijk centrum De Bron in Ridderveld. Er moet echter nog wel iets gebeuren op financieel terrein en daarom wordt er op dinsdag 9 mei in de dan nog on voltooide Bron en op dinsdag 16 mei in de Jozefzaal 's avonds een zgn. kerkeveiling gehouden. Op zulk een veiling kan een ie der vrij in- en uitlopen en tus sendoor een bod doen op vele artikelen, die daar geveild wor den. In de laatste vergadering van de Kulturele Raad is een werkplan vastgesteld voor de eerstkomen de jaren. In dit werkplan staat omschreven, wat de Raad zich voorstelt om in Alphen te gaan doen. Het plan telt vier onder delen: de actieve cultuurbeoefe ning, de passieve kant, de per manente vorming en ontwikke- ling en de samenlevingsopbouw j en diversen. ZOETERWOUDE Een aantal leden van de parochieraad die Inu vier jaar zitting hebben ge had treden volgens de statuten binnenkort af. Dit om een regel matige en zinvolle doorstroming te bewerken. Aftredend en niet idiréct herkiesbaar zijn; zuster Gerardine, mevr. C v. Hoorn- Janson, mevr. J. C. M. A. Olst- hoorn-Vlasveld en de heren J. J. M. van Leeuwen en A. J. Winkelmoflen. Daarnaast stellen twee leden we gens drukke werkzaamheden hun zetel beschikbaar t.w. de heren J.W. Vink en A.A.A.P.F. v.d. Wildenberg. Een commissie uit de parochieraad is inmiddels begonnen met de voorbereidin gen voor de verkiezingen. Iede- parochiaan boven de 16 jaar daat stellen. Speciale aandacht i wordt gevraagd voor kandidaten j uit de jongeren daarnaast wordt het belangrijk geacht, dat de kandidaten uit alle delen van j de parochie komen. Op 9 mei stelt de parochieraad tijdens haar maandelijkse vergadering j de stemlijst samen. Daarna ont- i vangt iedere parochiaan boven de 16 jaar een stembiljet en j dient dit vóór 24 mei a.s. in te leveren. t/m LEIDEN De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen houdt op 16 mei een slui tingsmiddag die geheel ver zorgd wordt door eigen le den. Het koor en de toneel club laten in de kantine van Clos en Leembrugge een staaltje van hun kunnen zien. De toneelclub voert de een-acter „Miauw-Miauw" op. Op 25 mei gaan de jonge leden van de vereniging naar pottenbakkerij Ravelli in Valkenburg. Zij worden om half tien in Valkenburg ver wacht. KVP-afd. Leiden dankt S. Menken LEIDEN De KVP-afdeling Lei den neemt hedenavond afscheid van de heer S. Menken, die gis teravond de gemeenterad ver liet. De afdeling wil h«n bedan ken voor het vele werk, dat hij voor de stad Leiden en de partij heeft gedaan sinds de tweede wereldoorlog. In de vergadering zal er ook ge discussieerd worden over de grondslag en de koers van de partij. Een onderwerp waarover op landelijk niveau een enquête wordt gehouden, maar waar de afdeling Leiden niet meer deel kon nemen. De directeur van het partijbureau de heel! Gribnau zal aan de discussMi deelnemen. Getracht zal wel worden op plaat selijk niveau een enquête tti houden over de grondslag en do koers van de partij waarna d( Leidse uitkomsten aan het paf tijbureau worden voorgelegd. ADVERTENTIE EEN TRACTATIE VOOR HEEL LEIDEN (Donderdagavond geopend tot 21.00 uur)

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4