Grimston in Hot House Geen brug dan ook geen verbreding Auto te water in Woubrugge DUITSLAND MAG OP WEMBLEY TRAINEN Smash sterk in toernooi ZWEMBAD VAN SASSENHEIM 1 JULI OPEN edwin Hawkins j singers Boskoop met eis naar GS: Leidse agenda 28 - PANNEKOEKEN bij Van der Heijden WOENSDAG 26 APRIL 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 13 Boskoop Een deputatie van het gemeentebestuur van Boskoop gaat op 16 mei naar de gedepu teerde Eysink met de eis dat de verbreding van de Gouwe niet door mag gaan als er niet te vens een nieuwe oeververbin ding komt. Deze eis is het resultaat van al gemene kritiek op de ontwikke ling die aan de verbreding is vooraf gegaan. Gisteravond tij dens de raadsvergadering drong de heer Geleynse aan op duide lijkheid. Heeft Boskoop nu toe gestemd in verbreding of niet? a een wat emotioneel debat stelt de burgemeester dat dat niet 't geval is. Waarop de raad, wij zend op 't wegvallen van Rijks weg 3 en Provinciale weg 23 het ultimatum formuleerde. De be langengroep Gouwekant heeft inmiddels een plan ingediend dat in extra woningen in het centrum voorziet. Deze wonin gen zouden ten goede komen aan de mensen die nu in huizen aan de Voorkade en de Ridderbuurt wonen en die moeten wijken voor verbreding van de Gouwe. Men gaat bekijken in hoeverre deze opzet in te passen is in het bestemmingsplan van stad en landschap. WOENSDAG 26 APRIL Logegebouw Steenschuur 6: Zo- merkledingbeurs, N.V.V.H., aanv. 9.30 uur. DONDERDAG 27 APRIL Waaggebouw: Binnenstadswerk groep wonen, aanv. 19.30 uur. Academiegebouw Rapenburg 73: Dr. Stuart en prof. Bogaers over „Nehelennia van Colijns- plaat", aanv. 20 uur. Bevrijdingskerk Montgomery- straat: Diploma-uitreiking E.H.B.O.-cursus, aanv. 20 uur. j Rijnlands Lyceum: Litteris Sa- crum „Droom van Amerika" en „O duister heden", aanv. 20.15 uur. Catena Rapenburg: Optreden cabaret Drs. P., aanv. 21 uur. Voorschoten Kasteel Duiven voorde: Recital Ank Reinders en Christ Verhoog, aanv. 20.30 Suske en Wiske Rijnsburg De directeur van de Algemene Bank Nederland in Rijns- burg, de heer W. Sirach, heeft gisteren de gouden medaille in de Orde van Oranje Nassau ontvangen. De heer Sirach kreeg deze on derscheiding omdat hij vijftig jaar in dienst is bij de bank en op 1 mei afscheid neemt. Hij is dertien jaar directeur in Rijnsburg - geweest. De gekke gokker Lucky Luke WOUBRUGGE Waarschijnlijk door een verkeerde manoeuvre met het gaspedaal geraakte dinsdagmiddag rond vijf uur een personenwagen te water op de Comriekade vlak naast de provinciale brug. Dank zij het feit dat ter plaatse een ducdalf is, schoot de wagen over een betonnen rand in het water van de Woudwetering. Ui teraard ontstond er paniek onder de vier bejaarde inzittende da mes, waarvan de leeftijden va rieerden van 56 tot 73 jaar en afkomstig uit de stad Utrecht. Opgeschrikt door de klap schoten LONDEN De Engelse voetbalbond heeft meege deeld dat de Duitse ploeg die zaterdag tegen Enge land uitkomt in de halve fi nale van het toernooi van bekerwinnaars -up Wem bley mag trainen. Als regel wordt dit niet toege staan, maar volgens de bond na een verlenging van een half gelden er speciale omstandighe- uur. den. „Wij hopen dat onze ploeg Die coach van het Itaiaanse voet dezelfde faciliteiten zal deelach tig worden voor de tweede wed strijd op 13 mei in West-Ber- lijn". De laatste maal dat beide ploegen tegen elkaar speelden was op Wembley in 1966 om de wereld beker. Engeland won met 42 LEIDEN De „open Leidse bad mintonkampioenschappen" heb ben als winnaars opgeleverd Enzo Spadon van het organise rende Smash en Kees Knijnen- burg, eveneens van Smash, dat naast dit sportieve succes ook in organisatorisch opzicht een ruime voldoende haalde. De tri bunes in de Vijfmeihal waren goed bevolkt en het deelnemers aantal beliep 160. In het herenenkel B ging de over winning naar de Leidenaar Spa don, die weinig moeite had met de Hagenaar Benjamins, waar door deze met de overduidelijke set-cijfers 15—7 en 15—8 naar de tweede plaats werd verwezen, e Marjan de Vrind van Meerburg slaagde er niet in het de Gro ningse mej. Van Mil al te lastig m te maken. Met tweemaal 11—3 moest Marjan zich gewonnen geven. De hoofdprijs was wel weggelegd voor Kees Knijnen- burg, die weliswaar in de ope ningsset geen schijn van kans kreeg (hij verloor met 15-8) te gen Dieckerhof, maar zich in de volgende sets uitstekend herstel de: 15-10 en 15-9, zodat ook hij uit handen van zijn voorzitter J. Post, de eerste prijs in ont vangst mocht nemen. balelftal, Ferrucio Valcareggi, heeft voor de thuiswedstrijd te gen België in de kwartfinales van het toernooi om het Euro pees kampioenschap (zaterdag in Milaan) achttien spelers ge selecteerd, onder wie vijf van Internazionale Milan, tegenstan der van Ajax in de finale van de strijd om de Europa Cup I. De selectie bestaat uit: Doel Al- bertosi (Cagliari) en Vieri (In- ter); achter Cera (Cagliari), Burgnich (Inter), Facchetti (In- ter), Spinosi (Juventus), Mar- chetti (Juventus) en Rosato (AC Milan); midden De Sista (Fio- rentina), Bedin (Inter), Mazzola (Inter) en Sala (AC Torino); Voor Domenghini (Cagliari) Riva (Cagliari), Anastasi (Ju ventus), Causio (Juventus), Be- netti (AC Milan) en Prati (AC Milan), Toppers op circuit van Zandvoort DEN HAAG. Voor de internationale race voor formule 3-renwagens, die zondag 30 april op het circuit van Zandvoort wordt gehouden, hebben vrijwel alle Europese toprijders ingeschreven. Dan de selectietraining er mo gen uit veiligheidsoverwegingen ten hoogste 28 wagens in de race starten nemen 38 cou reurs uit twaalf landen deel. De Britten Roger Williamson, Bar- rie Maskell en James Hunt, die het klassement van de compe titie om de Europese trofee aan voeren, behoren tot de inschrij vers. he race bestaat uit twee manches van 20 ronden (83.86 km). Er staan zes wedstrijden op het programma. Behalve de formule 3-renwagens komen formule Fords, formule Vee-renwagens, prototypen, sportrenwagens en Super Vee-renwagens in actie, alsmede toerwagens groep 2. Van deze laatste categorie ver trekken alle klassen tegelijk, waardoor het startveld ongeveer veertig wagens zal tellen. SASSENHEIM— Het zwembad van Sassenheim gaat waar schijnlijk al op 1 juli open. Tot chef-badmeester is benoemd de heer Van Dijk uit Oegstgeest. Dit nieuws vernamen de raads leden gisteravond tijdens de gemeenteraadsvergadering die vrij vlot afgelopen was. De raad ging o.m. akkoord met een gemeentelijke subsidie voor een bijscholingscursus voor on derwijzers. Alleen de heren Van Breda en Verdegaal waren te gen. Motief van de heer Verde gaal: de konsekwenties zijn niet te overzien. De raad kreeg verder nog van burgemeester Van Knobelsdorff te horen dat het niet in de be doeling ligt om van de Narcis- senlaan een doorgaande ver keersweg te maken. Besloten werd het beroep van de heer Broer, die de bouw van een pakhuis aan de Floris Schoutenstraat werd geweigerd, aan te houden voor nader ad vies. Door de heren Verdegaal. Hulsbergen en Van IJsseldijk werd wel aangedrongen op spoed in verband met het nade rende bollenseizoen. Burgemeester Van Knobelsdorff beloofde een onderzoek naar de geparkeerde auto's van Datsun op de openbare weg. De heer v.d. Plas vroeg om ver betering van de moeilijke ver keerssituatie rondom het kruis punt Goeverneurlaan/Rusthof- laan/Essenlaan. De voorzitter zei dat eerst nog werken omgeving uitgevoerd worden, maar dat één en ander met verkeersdeskundigen worden bezien. omwonenden onmiddellijk te hulp, waarbij vooral Marien de Witte zich verdienstelijk maakte door te water te springen. De bestuurster kon zich met veel moeite via het opengedraaide schuifdak in veiligheid stellen op de ducdalf. De overige da mes werden uit het steeds ver der zinkende voertuig gehaald via ae ingeslagen achterruit. He*, mag een wonder heten dat alle inzittenden zo snel en vrij wel ongedeerd op het droge konden worden gebracht. Als mede dat de auto over een 20 cm hoge betonnen rand kon schieten. Bij de familie Wied- hof, waar de dames op bezoek zouden gaan, werden zij van droge kleren voorzien. Een kraanwagen slaagde erin de auto, waarvan de ruitewissers onder water al die tijd waren blijven draaien, op het droge te brengen. Man bleek schijndood Leiden Gisteren beleefden twee politieagenten een spannend mo ment. Tijdens een ronde door de Haarlemmerstraaf troffen zij 'n 55-jarige man uit Leiden aan, die onwel was geworden en door het publiek op een stoel was gezet. Hij vertoonde geen enkel teken van leven meer. Onmiddellijk begonnen de politiemannen kunstmatige ademhaling en hartmassage toe te passen. Na ongeveeir vier minuten kwam de Eerste Hulpdienst, die het zware karwei overnam. IJlings reed men onder politiebegeleiding naar de afdeling beademing van het Academisch Ziekenhuis. Juist toen men daar aankwam, begon de patiënt weer langzaam tot leven te komen. Op het ogenblik verkeert hij, dank zij het snelle optreden van de po litieagenten buiten levensge- Tender foot Tom en Marie Ann Leiden - In een carrosseriefabriek aan de Lammenschansweg raak te gistermorgen een 40-jarige plaatwerker uit Zoeterwoude met zijn rechterhand tussen een metaalsnijpers. Twee vingers werden daarbij afgesneden. De man is voor behandeling naar het Academisch Ziekenhuis ver voerd. Leiden Op de hoek Lammen- schansweg/H. de Vriesstraat is gisteren een motor frontaal te gen een personenwagen gere den. De motor, die uit de H. de Vriesstraat linksaf de ventweg opreed, nam de bocht te nauw. De automobilist kon, totaal ver rast, niet tijdig genoeg meer remmen. De 19-jarige Leidse motorrijder kreeg een zware hersenschudding en ernstig rug letsel, een linkerenkelbreuk en inwendige kneuzingen. De vierde dimensie Broom- Hilda Corbulo-AMVJ VOORBURG Als voorbereiding op de dit weekeinde en maan dag te houden Westeuropese clubkampioenschappen volleybal speelt Corbulo vénavond om half acht een oefenwedstrijd tegen landskampioen AMVJ. Corbulo komt uit tegen de Franse kampioen Montpellier, het Ita liaanse Ruini Florima en SFC Assen. AMVJ reist naar Italië, om daar te proberen poule-win naar te worden. LEIDEN Vrijdagavond (van 22 tot 03 uur) treedt in jazz-zolder Hot House de Amerikaanse zan ger Peter Grimston op met als begeleiding Rein de Graaff (pia no), Henk Haverhoek (bas) en Ruud Pronk (drums). Het is de eerste keer dat er een zang-con cert gegeven wordt op het bal- kenzoldertje. Peter Grimston werd 29 jaar gele den geboren in Los Angelos, waar hij aan de muziekschool piano en trompet studeerde. In 1963 kwam hij tiaar Europa en vestigde zich in Brussel. Als trompettist trad hij vele malen op met Georgie Fame. Vanaf 1966 legde hij zich vooral toe op de zang. Aan ruim 30 jazz-festivals nam hij spelend en zingend deel. Zijn repertoire bestaat uit authentieke blues („Every day I have the blues"), Bossa Nova („The girl from Ipanema") en Jazz-ever greens. De zanger is een volge ling van Dave Lambert, die hij bijzonder bewondert. Samen met Michel Legrand werkt hij op het ogenblik aan een nieuwe langspeelplaat. Al eerder kwa men twee schijven op zijn naam te staan. Meestal treedt Grimston op met een eigen kwartet, waarin de Nederlandse pianist Rob van den Broeck en bassist Wim Es- sed spelen. Van dit kwartet komt alleen Ruud Pronk mee naar Leiden. Rein de Graaff en Henk Haverhoek zijn voor de Hot-Housebezoekers geen onbe kenden. Verschillende malen traden zij, in combinatie met Dick Vennik (sax), met groot succes op in Hot House. Leiden Bij chroomindustrie Stokkermans aan de Roosevelt- straat is gisterenmorgen brand uitgebroken. Deze ontstond door tot nu toe onbekende oorzaak in een grote ketel waarin was on der een temperatuur van 80 gr. gesmolten weed. De brandweer kon het vuur tot deze ketel be perken. Cultuur Verheft speelde voor hejaardentocht Jeugdtoernooi ADO in juni DEN HAAG Van 8 tot en met Rot Weiss Essen. Uit eigen land 11 juni organiseert ADO haar worden Ajax, Spartu en Haar* 23-ste internationale Jeugdtoe- lom verwacht, nismede organl- nooi op de velden van het Zul- sator en bekerhouder ADO. derpark. Zoals gebruikelijk zijn Drie toparbiters, die dit jaar hun gerenommeerde ploegen laatste wedstrijden in de betaal- van de partij. De finalist van s rig jaar, Middlesborough, verte genwoordigt Engeland, terwijl FC Brugge de naam van onze Zuiderburen hoog moeten hou den. Duitsland wordt vertegen woordigd door Schalke *01 en de soctty leiden, Koen Brouwer, Sjef Dorpmans en Lau van Ra ven zullen tijdens dit toernooi afscheid nemen. Naast dit trio zullen ook Leo van dc Kroft, Frans Derks en Charles Corver aantreden. VOORHOUT— De toneelvereni ging „Cultuur Verheft" heeft gisteravond ten bate van de be jaarden een uitvoering gegeven van het stuk „Zeeman pas op". Zoals gewoonlijk oogstte men het nodige succes. Ben Veenhof had de regie terwijl hij ook de rol van de vader van de bruid ver tolkte. Andere opvallende rollen speelden mevrouw Zuidhoek- Veenhof (de moeder van dc bruid) en Frans van Dam en j het bruidje Shirley speelde uit-1 kaarten 01720 - 74991. toestel 134, en venaf 19.30 uur aan de zaal Stekend. In de pauze werden loten ver kocht, waarvan de opbrengst eveneens ten goede komt aan het comité dat de Voorhoutse bejaardentocht organiseert. De prijzen vielen op de nummers: 190, 311. 496. 741, 830. 983, 1264, 1335, 1995, 2147, 2164, 2224*. 2256, 2262, 2266, 2294, 2448. 2763. 3201. 3250. 3533, 3594. 3838. 3949, 4077 en 4166. (ADVERTENTIE) EEN TRACTAT1E VOOR HEEL LEIDEN (Donderdagavond geopend tot 21 00 uur)

Leidse Courant | 1972 | | pagina 13