Zilveren Corso kon wel eens de laatste zijn J\\ ijk raad Noord Hofland zet arbeid voort Rugbyclub van studenten op drempel Ned. kampioenschap EN Mr, Groenendijk wnd. burgemeester Geen fietspad De Kaag-Abbenes Wat u ook moet weten 3RIL IS) VRIJDAG 21 APRIL 1972 LEIDSE COURANT PAGINA fWARMOND Door een nog on bekende oorzaak is het 3-jarig meisje Alice Vissers aan de Postdam te water geraakt en verdronken. Vermoedelijk is zij met haar driewielig fietsje van een steiger gegleden. Voorbij gangers zagen het fietsje drij ven. :rf est est Warmonds meisje (3) verdronken 19—25. du g.J. 21- „Nooit Gedacht'' naar Koudekerk KOUDEKERK De wasserij „Noodt Gedacht" gaat Leider dorp verlaten. Eigenaar P. P. J. Remundt wil zijn bedrijf naar het Koudekerkse industrie terrein aan de Hoogewaard ver plaatsen, omdat er in de ge meente Leiderdorp geen uitbrei dingsmogelijkheden zijn. Hij heeft het Koudekerkse gemeen tebestuur om medewerking ge vraagd deze nieuwe vestiging mogelijk te maken. Het bedrijf is gespecialiseerd in ziekenhuis- was. particuliere was wordt niet geaccepteerd. "i Bij het verlenen van de gevraag- 27—31, gn de medewerking stelde het ge meentebestuur het milieubeheer centraal. Inherent aan de aard o165^I! van het bedrijf is namelijk de then"so"—lozing van bijzonder veel be- anjers 23 drijfsafvalwater met vele scha- !75lrlSTuïp delijke bestanddelen, waardoor het oppervlaktewater zou wor den verontreinigd. B. en W. zijn van mening dat dit aspect bij -200, au fogt Hoogheemraadschap van Rijnland in bijzonder goede cif handen is. Dijkgraaf en hoog heemraden hebben te kennen gegeven, dat het bedrijfsafval- water alvorens dit in Rijnlands >nïa "44-^. boezem wordt gebracht, ver gaand biologisch zal moeten worden gezuiverd. 85—235^_» Hechts onder deze voorwaarde ïn cot ..zal een lozingsvergunning wor- 140—den afgegeven. De heer Re- mundt heeft toegezegd voor een lpen para adequate groenvoorziening zorg te zullen dragen. De vestiging j van het bedrijf zal geen luchtver- I ontreiniging tot gevolg hebben. LISSE Is de Bollenstreek zonder corso denkbaar? Zon der dat kilometers lange kleurige lint, dat duizenden in verrukking brengt? Aan de vooravond van het zilve ren corso is deze vraag niet denkbeeldig dat dit jaar het corso voor de laatste maal van start gaat De stichting „Bloemencorso Bollenstreek" heeft gisteren tijdens een persconferentie in de Hoba-Ho te Lisse in een kritische noot een en an der toegelicht. De stichting stelt dat in vakkringen en met name in de raad van Nederlandse Bloembollenon dernemers kritische stem men te horen zijn, dat het geld van het peperdure corso wellicht elders beter besteed zou kunnen worden. Van de zijde van de bloembollenon dernemers uit de Bollen streek verwacht men weinig „anti-corso" geluiden. Waar het om draait zijn de on dernemers in Noord-Holland, Friesland en beneden de gro te rivieren die natuurlijk ook hun stem hebben in de Raad. De stichting ..Bloe mencorso Bollenstreek" bij monde van de heer S. Bonken- Bollenmensen buiten streek vallen over hoge kosten burg deed 'n dringend beroep op de vele belangstellenden in de streek tussen Haarlem en Leiden samen met de bloembollenmensen rond de tafel te gaan zitten om het corso van a.s. zaterdag niet het laatste te laten zijn. Deze sombere geluiden gingen voorbij aan de vele mede werkers die jaarlijks behulp zaam zijn om de rieten car- cassen in de HBG-hallen in een kleurig kostuum te ste ken. De stemming bij de bloemenprikkers hoofdzake lijk tuinbouwscholieren, was opperbest. De afgelopen da gen hebben ze weer de han den vol gehad aan de in to taal 23 praalwagens. Onge veer 5000 mand hyacinthen werden aangevoerd om het geheel te garneren. Gister avond was het grote karwei zo goed als voor elkaar en kon corso-ontwerper Van Driel even opgelucht adem halen. Vandaag zijn de praalwagens nog eens tot in de finesses nagekeken en krijgt ook de jury het druk omdat moet worden bepaald wie in de prijzen gaat vallen. Aan de tractoren is dit jaar bijzon dere aandacht besteed. De trekkers zijn alle van het merk FIAT en vertegenwoor digen tesamen een bedrag van een half miljoen gulden. Tenslotte nog enkele medede lingen voor wat betreft de verkeersgeleiding. Uit de or der van het korps rijkspoli tie blijkt, dat met name in Sassenheim en Lisse weer een enorme stroom corsopar- keerders wordt verwacht. Men gaat er vanuit, dat een gedeelte daarvan weer zoals in vorige jaren" geloosd" kan worden in de zijstraten en lanen langs het corsopar koers. Vraag is echter of de politie rekening heeft gehou den met sterk toegenomen aantal autobezitters in deze omgeving wat tot gevolg kan hebben dat vooral op deze punten een flinke stagnatie kan ontstaan. De twijfel, die in het bollenvak zelf gerezen is over de toekomst van het corso, bleek gisteren niet te knagen en het enthousiasme waarmee de binders aan de praalwagens werken. i-tje Oos" iciale pn at Zoete ;st blijv* de lus b et verkeVOORSCHOTEN De wijkcon- toet leid» tactraad Noord Hofland te Voor- afwegen f schoten heeft bestaansrecht. De gebied f wijkbewoners staan volledig op de be achter de contactraad, helaas eënt wow moeten de wijkopbouwaktivitei- sleepte Ij ten stop gezet worden omdat loor de ni het contact met het Voorscho- binnen a tense College van B. en W. ui- juwplarn^ terst traag gaat en er alle aan- iningen leiding bestaat om te veronder stellen dat brieven aan B. en VV. geschreven zeer lang onderweg zijn voordat deze de gemeente raad bereiken. lp 16 oktober 1971 verzocht de wijkcontactraad schriftelijk aan B. en W. om het buurtwerk te Imogen starten in de aula Van het scholencomplex, thans heeft de wijkcontactraad nog steeds geen antwoord en zijn B. en W. niet verder gekomen dan het <1 vragen van advies aan de be- I trokken commissie. Incidenteel r-* kan de wijkcontactraad de aula huren voor 31,50 per uu~, maar dit bedrag is nimmer op te brengen door jeugdclubjes. De aula is de enige gelegenheid in de wijk Noord-Hofland om bijeenkomsten te houden. Voor zichtig werd uit de vergadering medegedeeld dat het volledig stoppen van de werkzaamheden van het wfjkcomité wel eens welgevallig zou kunnen zijn ean burgemeester en. wethou ders omdat de wijkraad te veel zou willen iin het oog van d'i't col lege. Zeer nadrukkelijk stelde voorzitter Poeldijk dat het ge meentebestuur de wijk niet ver- ;n verder over het Jenaplan- veel be een halte ligt onder- Mevrouw raadhuis ilan wot1- tlaat. k komt ht bij de vr. Van verband [ie geven waarloost. Vooral de plantsoe nendienst komt steeds tegemoet aan de redelijke wensen van de wijkbewoners. Anders gaat het zodra h£t wijkcomiité meer wil bereiken dan alleen slapen en eten in deze wijk en graag buurtcontacten wil leggen door middel van hobby-clubs, kaart avonden e.d. Met de 250 soibsn- die per jaar kan het wijkcomité niets beginnen indien voor de aula de volle huurprijs betaald moet worden. Bij het agenda punt „De onbewaakte spoorweg overgang" gaf de heer G. van der Hulst enige toelichting en wees op op tert feilt dat de spoor baan zijn land kruist en deze overgang de enige overgebleven toegang tot de boerderij is. De boerderij wordt veel bezocht door de wijkbewoners, vele buurtbe woners verzuimen echter zelf het hek te sluiten en toezicht te houden op de kinderen. De heer Marsbergen verzocht de zaal de spoorwegovergang niet te over trekken. Ouders moeten zelf ook zorgen dat hun kinderen niet bij de spoorbaan spelen. Tussen Koningin Wilhelminavereniging en de wijkcontactraad is een communicatiestoornis geweest, waardoor op koninginnedag zo wel in het dorpscentrum als In de wijk een optocht wordt ge houden op dezelfde tijd. Ruim driehonderd kinderen lopen in Noord-Hofland met de optocht mee, de leeftijd is 5 tot 10 jaar. In de toekomst zullen de festivi teiten gebundeld worden. WARMOND De gemeenteraad van Warmond krijgt, nu de eerste fase van het vernieuwingsplan van de riolering bijna is uitgevoerd, direct weer het voorstel te behandelen om de volgende fase te begi - nen. Voor het vernieuwen van overstorten en de rioleringen van de verschillende .dammen" vragen b. en w. aan de raad een krediet van f 570.000,—. Bij goedkeuring is de weg vrij om in het najaar met de werkzaamheden te beginnen. Aannemer Schouls is nu bezig in de Sweilandstraat (zie foto), het laat ste stuk van ruim 1100 meter te beginnen in de Dorpsstraat, die dus al onder handen is genomen. De eerste fase die eind juli wordt afgesloten als het definitieve wegdek wordt gelegd, vergde een inves tering van ongeveer een half miljoen gulden. Het vernieuwen van de oude riolering welke uit 1932 stamt, is nodig omdat de capaciteit te beperkt was door de uitbreiding van het dorp. VARMOND Wethcaider C. C. Groenendijk zal tot er een nieu we burgemeester is benoemd het burgemeesterschap in War mond waarnemen, laandag is onder zijn leiding de eerste raadsvergadering en dat moet de raad o.m. beslissingen over het beschikbaar stellen van een krediet van 570.000 gul den voor de tweede fase van het rioleringsplan. De gelden ver krijgt Warmond uit het zand winningsproject in de Zwan- burgerpolder. G.S. heeft daar voor toestemming verleend. Verder komt in de raad aan de orde: het beschikbaar stellen van een krediet van ruim 19 mille voor de bouw van het 11de leslokaal van de basisschool De Leerhoeve; de aankoop van een kraan op de nieuwe vrachtwa gen van de gemeente; een on derzoek naar de hoeveelheid zand in het plan Zwanburg, kosten: ruim 39 mille. ZOETERWOÜDE jeugddrumband VIOS onder gaat opnieuw uitbreiding. Bij het optreden in het program ma van Oranjevereniging op 1 mei zullen 10 hoornblazers hun debuut maken. Dat brengt grote kosten met zich mee. A.s. zaterdag wordt er in café Paardekooper aan de Verlaatweg een kaartavond georganiseerd waarvan de opbrengsth bestemd is dit te financieren. Men heeft kans gezien een bijzonder aantrek kelijk prijzenpakket bijeen te krijgen. Aanvang 20.C0 uur. LEIDSCHENDAM In de week van 8 tot 13 mei zal de jaarlijkse huis-aan-huiécollec- te voor de Leidschendamse bejaardensociëteit worden gehouden. Leiden is rugbystad no. 1 geworden LEIDEN Het L.S.R.G., dat se dert zijn heroprichting in I960 een snelle groei heeft doorge maakt, staat op het punt om met een Nederlands kampioen schap de jarenlange rugby-hege- monie van de burgerclubs te doorbreken. Sedert de oprich ting van de Nederlandse Rugby Bond in 1932, waren het steeds de clubs als Hilversum en Am sterdam en Den Haag, die de boventoon voerden. Het L.S.R.G. groeide ln zijn korte bestaan van een vereniging, waarin de gezelligheid nummer één was uit tot een zeer serieu ze lugby-ciub, die met drie vijf tientallen In de drie bovenste af delingen van de vaderlandse competitie speelt. Het eersts team van het L.S.R.G. serkeerde de laatste jaren steeds in de hoogste regionen van de A-poule, maar de eerste plaats werd niet bereikt. De za ken zijn dit jaar al bij de.start van de competitie stevig aange pakt. Al In augustus werd ren trainingskamp gehouden. Ook het beschikbare aantal spelers gaf aanleiding tot optimisme. Hierdoor konden de 3 teams met gemak opgesteld worden en hoefden eventuele blessures niet meteen een grote verzwakking te betekenen voor het eerste team (de laatste 4 5 wedstrij den zijn met ongeveer 5 inval lers toch succesvol afgewerkt). Daarnaast moesten er ook een aantal moeilijkheden overwon nen worden, die voor de studen- het beperkt men van wege aan de vereni- blijft, welke 'ensport in het algemeen gel den, zoals de geringe financiële draagkracht, het ontbreken van jeugdspelers en aantal Jaren dat do studieduur ging verbonden laatste twee de continuïteit da nig bemoeilijken. Het is daarom des te opvallender dat het L.S.G.R. dit seizoen steike clubs als de Haugsche R.C. en de R.C. Hilversum en het hoofdstedelijk A.A.C. heeft kunnen weerstaan en vooral ook dat het weinig of geen fouten heeft gemaakt tegen de zwakke re clubs, «vat de laatste jaren de gewoonte leek te worden. Een tweetal redenen zijn hier- voor aan te wijzen: In de eerste j plaats de grote ontwikkeling die het Leidse spel heeft doorge maakt door incidentele trai ningen van 'n Engelse trainer en door meer met het spel bezig te zijn via bezoeken aan inter na rionale wedstrijden is de theo- retlsche kennis opgevijzeld. In de tweede plaats door veel en met volledige inzet te trainen. Het gevolg van dit alles is dat het I.eldsche Studenten Rugby Gezelschap, met een aantal in- ternationals en oud-lnternatlo- nals in de gelederen en 'met een j goed georganiseerde, harde scrum en een bij vlagen flitsen- de drie-kwart-lijn spelend, zich j aan de top van het Nederlandse j rugby heeft genesteld en zondag 23 april a.s. tegen de H.R.C. op eigen terrein (aan het Piet Paaltjenspad) spelend. het landskampioenschap in de wacht kan slepen. Dat zal dan meteen betekenen. dat Leiden Nederlands rugby stad no. 1 zal worden, voor zover hei dat met de verenigingen L.S.R.G., Minverva R.C. cn D.l.O.K. in totaal 6 competi tieteams niet al is. BOSKOOP Het gouden echtpaar v. d. Zwet (hij 74, zij 71) geniet nog met volle teugen van het leven. Het jubilerende duo verveelt zich geen moment. ,,We vinden het ontzettend knus zo samen", zeggen ze. „Zo willen we wel honderd worden". De heer v. d. Zwet heeft het grootste gedeelte van zijn leven als typograaf gewerkt terwijl zijn vrouw haar sporen verdiende in de huishouding. Veel Boskopers kennen de heer v. d. Zwet als levensgenieter die met veel elan in zijn vrije tijd heel wat tuint/es van Boskoj een goede beurt geeft. Als ze samen op hun bejaardenflat zijn maakt hij een puzzle of pakken ze de kaarten om samen te jokeren. KOUDEKERK AAN DEN RIJN De openbare kleuterschool „Hummeloord" zal niet verhui zen naar de voormalige Burg. De Herderschool. De inspectrice van het kleuteronderwijs kan niet akkoord gaan met een voorlopig verbouwplan, dat het gemeentebestuur haar had voor gelegd. Vooral de aan de noordzijde ge- projekteerde speelplaats van de De Herderschool is i.v.m. de be- Hummeloord mag niet verhuizen zonning moeilijk aanvaardbaar. De inspectrice is van mening dat de verhuizing van Hummel oord naar de voormalige o.l. la gere school neerkomt op een verhuizing van de ene nood oplossing met 2 lokalen die aan meioord is bovendien een nood oplossing met 2 lokalen dia aan alle eisen voldoen, terwijl de verbouwde o.l. school een oplos sing betekent met 2 lokalen waaraan vele gebreken kleven. Mede met het oog op de daaruit voor de gemeente op het finan ciële vlak liggende repercussies acht de inspectrice de verhui zing niet verantwoord. Abbenes Er komt geen fietspad tussen Abbenes en De Kaag. De kosten daarvan zouden 1 60.000 per kilometer gaan bedragen. Het fietspad zou in totaal 22 km lang worden en de daarvoor be nodigde miljoenen zijn niet be schikbaar. Dit werd gisteravond bekend op de hooravond voor inwoners van Abbenes. De Kaag en Wetering- brug. Zij hoorden daar ook dat de verbouwing van de oude school in Abbenes tot dorpshuis 84.000 gaat kosten en over drie maanden kan beginnen. In dit kader werd aangedrongen op vestiging van een Dorpshuis voor De Kaag aan de Binnen- kaag. Aan het slot kwam nog de verheugende mededeling dat men de volgende winter in deze regio aardgas kan verwachten. ALPHEN Mevrouw C. Bos uit Nieuwkoop, die gis teravond voor het stoplicht van de Oranje Nassausingel stond te wachten, hoorde in eens een luide knal. Direct daarop was haar cabine van de Fiat 850 vol n.ok en moest zij snel uit de auto klimmen. Het bleek dat de motor in brand was geraakt. Een garagehouder, die op het kruispunt woont, rende snel naar buiten met een j brandblusapparaat en ging andere automobilisten assis teren, die reeds met het do- j ven van het vuur waren, be- i gonnen. Ook de politie kwam kort daarop de helpende j hand bieden. Hoe het vuur is ontstaan weet men niet. Het j vermoeden bestaal, dat er sprake is van kortsluiting. Maar ook zou de slang vun j de benzinetank los geraakt kunnen zijn. ALPHEN In he'. kader van de landeiijke controle- I actie, ingesteld naar toestand van motorvoertuigen en de aanwezigheid van de nodige papieren bij le bestuurders, I heeft de Alphense politie j donderdag 185 voertuigen en f bestuurders gecontroleerd. I Van hen hadden 12 geen rij- j bewijs of konden he* niet to nen; 10 bezat geen kenteken bewijs; 2 auto's hadden glad de banden; 1 gebrekkige remmen; 1 lekke uitlaat en 1 auto had kapotte stoplichten. BODEGRAVEN Het di rectie-echtpaar Van Doorne van het Dienstencentrum in Dronenwijk gnat Bodegra ven verlaten om In Harlin- gen een soortgelijke functie te aanvaarden. Tot op heden is men er niet in geslaagd opvolgers te vinden. BOSKOOP Op uitnodiging van de Nederlandse Sportfe deratie heeft de wandelclub WIOS ter gelegenheid van de Nationale trimdag a.s. zater dag 22 april een trim-wan- deltocht georganiseerd. Om zoveel mogelijk mensen gele genheid te geven mee te doen, is de start van tien uur 's-morgens tot twee uur 's- middags. Het inschrijfgeld bedraagt één gulden per per soon en de opbrengst hiervan zal worden besteed voor het aanleggen van trimbanen door geheel Nederland. Boskoop In het r.k. vereni gingsgebouw hebben morgen nationale micro-voetbalwed strijden plaats, waar ook de beslissing zal vallen om het Ned. Kampioenschap tussen A. Verhaal uit Schiedam en M. Mulder uit Den Haag. Boskoop De afdeling Bos koop van de Nederlandse Vereniging van Postzegelver zamelaars viert 't 40-jarlg ju bileum. Er wordt van 8 tot 10 februari 1973 een grootse tentoonstelling gehouden in hotel Florida. Inlichtingen over de tentoonstelling zijn te verkrijgen bij J. de Lang. Ottolanderstraat 1 te Bos koop. tel. 01727-2125. LEIDSCHENDAM-STOMP- WIJK Dinsdag 2 mei be gint „Het Groene Kruis" weer een cursus voor a.s. moeders die hun eerste baby verwachten. De cursus die In het wijkgebouw aan de St. Willlbrordusstraat zal wor den gegeven omvat zes les- ochtenden van anderhalf HU, lull, lit 11111 I'll npi'.ivi' kunnen vóór 25 april geschie den tussen 14 en 16 uur cn 18 tn 19 uur aan het wijkge bouw, maar ook telefonisch onder nr. 3449. LEIDSCHENDAM/STOMP- WIJK De commissie voor openbare werken en ruimte lijke ordening komt maan dag 24 april om 8 uur in het openbaar bijeen voor o.a. de aankoop vun een verlich tingsinstallatie bij de sluis brug aan de Damlaan, de aanleg van een riolering en van een voetpad cn v.in een voetgangersgebied in Stomp- wljk, de aanschaffing van machines voor de reiniglngs- en plantsoendienst en de In richting en het gebruik van Ir .11 hII I'M I rmrn lil (Ir om geving van de Piaspoel- straat. LISSE Op een ledenver gadering van Phllatellca Afd. Lisse gisteravond werd besloten de heren C. Gehrels en G. Segers af te vaardigen naar de landelijke Jaarverga dering. VOORHOUT Tot 28 april kan men bij de Bondsapaar- bank aan de Herenstraat en bij mevr. Kuiper (Prins Bernhardstraat 35) aan vraagformulieren krijgen voor abonnementen op het Columbiabad. Leskaarten e.d. zijn dinsdag 9 en woens dag 10 mei van 2 tot 4 uur af te halen aan het Parochie huis. ZOETERWOÜDE Maan dag organiseert het r.k. ou dercomité een bijeenkomst in het Don Boscohuis welke •pi daal is bedoeld voor de ouders van de kinderen wel ke in het a.s. schooljaar voor het eerst naar de bas scholen gaan. Ook de ouders \an de leerlingen van de openbare school zijn daarbij welkom. De heer M. F. Vncer uit Wassenaar zal een inleiding houden. ALPHEN De KP.f Alphen organiseert zaterdagavond een grote dansavond in de St. Josephzaal. „Ranger Set" zal deze avond muzikaal op luisteren. Aanvang 20.00 uur.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5