Bondsspaarbank schenkt reddingsboot aan NRB bij viering van eeuwfeest SCHILDERING OP ONTSIERENDE MUUR BEJAARDEN H'WOUDE JUBILEERDEN VOORTBESTAAN DE RODE WIP IS VERZEKERD Wat u ook moet weten Ook Parochieraad achter ontbinding van jongenskoor Leidse bioscopen MARKTEN LEIDSE COURANT DONDERDAG 20 APRIL 1972 De zonnewijzer, het cadeau Bondsspaarbank aan de ge meente Noordwijk. NOORDWIJK De Bondsspaar bank Noordwijk heeft haar eeuwfeest gisteren luisterrijk gevierd, 's Middags werd in het „Hof van Holland" een bijeen komst gehouden waarop het be stuur van de jubilerende spaar bank een select gezelschap ge nodigden ontving, die hun geluk wensen kwamen aanbieden. Tijdens dit officiële gedeelte deelde de bondsspaarbank met royale hand vorstelijke geschen ken uit. De voorzitter van het bestuur, de heer P. H. Lindhout merkte in een toespraak op, dat de tradi tie verlangt, dat een bank zich in het maatschappelijk verkeer bescheiden en solide opstelt. Het bereiken van de mijlpaal van een 100-jarig bestaan was niette min aanleiding om een uitbun dig feest te vieren. Het bestuur liet de Noordwijkse gemeenschap rijkelijk in het eeuwfeest delen. De heer Lind hout bood aan burgemeester mr. Bonnike een prachtige zon newijzer aan ter verfraaiing van het dorp. Het is een creatie van de heren Van Leeuwen en Verheyen, die zowel artistiek als technisch op buitengewone wijze aan dit geschenk gestalte hebben gegeven. Het symbolisch door middel van een foto door de burge meester in ontvangst genomen kunstwerk, heeft inmiddels een plaats gevonden in het plant soen voor het hoofdkantoor van de Bondsspaarbank Noordwijk aan de Nieuwe Zeeweg. Na 'n pauze nam de heer Lindhout wederom het woord, waarin hij in het bijzonder de uitbreiding van de bank tot de omstreken van Noordwijk betrok en atten deerde op de statutenwijziging, waarbij een college van toezicht was ingesteld, bestaande uit vertegenwoordigers van de ge meenten Noordwijk. Noordwij- kerhout en Voorhout. Deze drie gemeenten zijn sterk geïnteres seerd bij het toerisme, zowel in de bloementijd als tijdens de zo mermaanden op het strand, merkte de voorzitter op. Daar om had het bestuur gemeend, dat deze gezamenlijke interesse het beste gediend zou zijn met de grootst mogelijk veiligheid langs de 13 km lange kust van Noordwijk. Door de K.N.M.R.D. was een nieuwe, aan alle eisen voldoende kustreddingsboot ont wikkeld. De bij allen in de om geving bekende Noordwijkse Reddingsbrigade zorgt reeds meer dan 50 jaar voor de veilig heid langs het strand en dit was voor het bestuur van de Bonds spaarbank aanleiding ter gele genheid van dit jubileum de eerste in Nederland in gebruik te nemen kustreddingsboot aan de N.R.B. aan te bieden. Het kostbare geschenk aan de drie buurgemeenten is een pronkstuk. Het model, dat in 1971 vele proefvaarten had ge maakt. was in maart jl. een trekpleister op de HISWA te De reddingboot, een prachtige aan winst voor de Noordwijkse Red dingsbrigade, waarmee de 100- jarige bank de gemeenschap in de vreugde liet delen. Amsterdam. De thans overhan- ligde boot was de eerste van een serie van tien. Zij be schikt over een ongekende zeewaardigheid, zelfs in een ta melijk sterke branding. De red dingsboot kan een snelheid ha len van ongeveer 40 km per uur, dus er kan snel hulp wor den geboden. Behalve de reeds genoemde ge schenken, waren er ook nog verrassingen voor de sportver- j enigingen. Alle clubbesturen ontvingen gistermorgen een brief, waarin hen een fraaie wisselbeker werd aangeboden om bij een passende gelegen- heid te gebruiken. Nog meer geschenken werden op j deze jubileumdag uitgedeeld. Tijdens de receptie werd het ene bloemstuk na het andere aangedragen. Zij zullen een plaats vinden in „Sole Mio", be jaardentehuizen en dergelijke inrichtingen. Ook de Bondsspaarbank zelf kreeg een cadeau. Het perso neel heeft aan bestuur en direc tie een gedenkraam aangebo den, vervaardigd door de glas fabriek Leerdam. - «Sr. 'r - - I s'tSfc-*' A*.' r-7r ZOETERMEER Enkele mensen van het Kreatief centrum Babelin Zoeterwoude hebben op verzoek van burgemeester Detmers de oude muur van het pand waarin voorheen bakkerij Van Cassel aan de Dorpsstraat was gevestigd, opgesierd met een muurschildering. Het ontwerp is van Henry van Vliet, hier bezig op de eerste ladder (foto v. Bemmelen). •ALPHEN In het timmer bedrijf Van der Zwan, Hoorn te Alphen a/d Rijn was woensdagmiddag de Alphe- naar D. v.d. Laan bezig met houtzagen. Tijdens deze be zigheid sloeg een stuk hout terug; de scherpe kant sneed hem in zijn vinger; de diepe wond is in ziekenhuis „Rijn oord" gehecht. •ALPHEN De Alphenaar J. Brommersma reed woens dag met zijn auto door onbe kende oorzaak langs de Gnephoek in de sloot. Won derwel gelukte het hem zich zonder ernstig letsel, zij het met een nat pak, op het dro ge te werken. Zijn auto was zwaar beschadigd en moest dor een kraanwagen worden gelicht en weggesleept. •BOSKOOP Bij het juist geplaatste noodlokaal van de kleuterschool ,.De Blokken doos" aan de Azalealaan hebben vandalen de pas ge plante bomen uit de grond gerukt en vernield. Ook trok ken ze alle hyacinten uit de bloembakken. BOSKOOP Leerlingen van de Emanuëlschool aan de Mendelweg hebben twee avonden achter elkaar met veel succes een semi-musical opgevoerd. De lagere klassen voerden in mime het voor- leessprookje de Chinese Nachtegaal op. De decors werden geschilderd door me vrouw Van Bemmel. •HAZERSWOUDE De toe gezegde deelneming van de voetbalvereniging Waldkap- pel, aan de komende toer nooien te organiseren door Hazerswoudse boys gaat niet door. De hetreffende vereni ging uit West-Duitsland heeft medegedeeld niet aan het toernooi te kunnen deel ne men. Voorzitter Jac. Vos van Hazerswoudse boys, wist niet wat de reden van dit af schrijven inhield. LISSE De Heer A. Kra nendonk. chef van de servi ce-afdeling bij Kamsteeg in Lisse i$ gisteren gehuldigd omdat hij 25 jaar bij dit be drijf werkzaam is. Van de directie kreeg hij een gouden horloge en een enveloppe met inhoud. HAZERSWOUDE De speeltuin De Rode Wip zal bijven be staan, ook al werd de vergade ring die door het bestuur werd belegd slechts door een gering aantal leden bezocht ondanks het ledental van 250. Tijdens deze vergadering die o.m. werd bijgewoond door wethouder P. v.d. Werf van jeugdzaken, vond men eenstemmig dat de ge- I meente in gebreke was geble ven in het scheppen van recrea- i tiemogelijkheid voor de jeugd in Rhynenburch. Meerdere malen zijn wensen geuit, o.a. wat betreft het hek- werk rondom de rioleringszuive ring,. de afsluiting van de toe- j gang tot de spoorbaan en ook vooral door het niet laten plaat sen van meer eigentijdse speel- I werktuigen in de speeltuin. On danks deze bezwaren gaf men toch de voorkeur aan het voort- j bestaan der speeltuin op de be staande wijze. Waar men in het verleden nimmer kans toe zag bestaande vacatures in het bestuur op te heffen werd nu I snel opgelost, want op de verga- dering konden vijf nieuwe be- I stuursleden worden benoemd, die na een inwerkperiode de ta ken van het oude bestuur gaan •overnemen. Ook kwam men tij dens de vergadering tot het sa menstellen van een wergroep die zich aktief met het werk der i speeltuin gaat bemoeien, o.a. bij het onderhoud der speelwerktui- gen en het tijdig plaatsen en af- I breken der speelwerktuigen. I Wethouder P. v.d. Werf, stelde dat de gemeente grote waarde ring had voor het speeltuinwerk in de Rhynenburch. Inderdaad was de gemeente in het verle- j den tekortgeschoten door het j maken van uitbreidingsplannen j zonder daarin speeltuinruimte I op te nemen. De wethouder had echter goede hoop deze ruim- I te zeer binnenkort te kunnen realiseren in het uitbreidings- 1 plan Rhynenburch-Oost. Hij juichte het besluit van de ver gadering toe. dat de speeltuin i zal blijven voorbestaan en zeg- j de zijn medewerking toe met I het nieuwe bestuur te trachten I de problemen op te lossen in het bestaande tekort op het ge bied van de recreatie. Hij hoop te dat de speeltuin met mede werking van het gemeentebe stuur een gezonde groei tege moet zou gaan. HAZERSWOUDE De bejaar densociëteit van Hazerswoude- dorp heeft gisteren haar 12', ja rig jubileum gevierd. Het feest werd opgeluisterd door het jeugdcircus Capriole, dat onder leiding van de heer en mevrouw Het feest werd ingeleid door een felicitatie van de samenwerken de vrouwenbonden die het pro gramma aan de sociëteitsleden aanboden. De heer Jacobs be schreef- daarna hoe de afgelopen jaren geweest waren, na hem deed de heer Lindhout hetzelfde in dichtvorm. In het feestprogramma debuteer de verder een uit de bejaarden gevormd zangkoortje. Aan het slot van het feest werden geluk wensen aangeboden door bur gemeester Ten Heuvelhof en het bestuur van de naburige socië teit Koudekerk-Hazerswoude Rijndijk. In totaal acht Simca's gestolen in Bollenstreek NOORDWIJK Het afgelopen weekeinde werd te Noordwijk een Simca 1501 gestolen en een week daarvoor verdween een auto van hetzelfde merk van de Abr. van Rooyenstraat. Beide wagens werden later in de om geving van Lisse teruggevonden en daarom bestond al direct het vermoeden, dat de plezierrij. ders in de omgeving van &et bollendorp moesten worden ge. zocht. Inmiddels signaleerde ook de politie te Katwijk een al daar vermiste Simca 1501. Gisteren liepen de autodieven te gen de lamp toen zij te Hoofd, dorp met een te Haarlem gesto len Simca tegen een schrikhek waren gereden. Bij hun verhflor door de recherche kwamen ook de te Noordwijk gepleegde auto diefstallen aan het licht. Het viertal jongelui, in de leeftijd van 18 tot 20 jaar en woonachtig te Lisse en Sassenheim bleken in totaal acht Simca-personen- auto's te hebben ontvreemd, waarvan ook twee te Leiden. LEIDEN. Uit een drogisterij aan de Hoge Woerd is 800 gulden meegenomen uit de kassa. Men was binnengekomen door ver breking van een ruit. LEIDEN. Een twaalfjarige jongen uit de Leenmanstraat viel gistermiddag bij het spelen van een tweeëneenhalve meter hoge fietsenstalling. Hij moest met een schedelbasisfractuur worden vervoerd naar Academisch ziekenhuis. WARMONDSE BEJAARDEN DAGJE UIT WARMOND. Maandag a.< wordt weer de door d Zonnebloem georganiseerde bus tocht voor bejaarden gemaakt. Men vertrekt 's morgens om negen uur vanaf Huize Lidwina en keert om half één weer terug. De reis gaat naar Zandvoort alwaar men de koffie zal gebruiken. Kosten van het uitstapje be dragen vijf gulden. Men kan zich nog opgeven bij mevrouw Van Diest, Jan Steenlaan 18, tel. 3475, mevrouw Baas, Van Ley- denstraat 3, tel. 2701 en mevrouw Van der Zalm, Herenweg 62, tel, 2812. Kerkveiling St. Paneratius brar-ht ruim 48,5 mille op SASSENHEIM De kerkveiling van de St. Pancratius-parochie die dit jaar de vernieuwing van het orgel als doelstelling had, is een groot succes geworden. De veiling, die maandag en dins dagavond in het KSA-gebouw plaats had, heeft het geweldig bedrag opgebracht van n 48.500 gulden. Hoewel dit kleine 500 minder is dan vorig jaar, sprak voorzitter Van Vee- ien, van het actieve comité, toch van een overweldigende opbrengst die men in het geheel niet had verwacht, gezien het feit dat de parochie reeds ruim 115.000 aan vrijwillige bijdra gen had bijeengebracht. Het laatste bedrag is het hoogste van alle parochies van de bol lenstreek. LEIDEN Minister Sluyt van Volksgezondheid heeft gisteren samen met de oudste bewoonster van het Elisabeth Gasthuishof, de 100- jarige mevrouw Watrin een gedenksteen in de muur van het geheel gerestaureerde verpleegtehuis ingemetseld. De gedenksteen is een steen uit de kappersschool, die vroeger in het pand gevestigd was. Nadat de minister en de andere aanwezigen waren rondgeleid vond een receptie plaats. Tijdens de receptie werden vele cadeaus aan geboden. Het personeel schonk een houtsnede, het aannemersbedrijf bood samen met het architectenbureau lampen aan, die in de kapel worden opgehangen. Van de patiënten kreeg het bestuur een loper voor in de kapel en het schildersbedrijf schonk een tafelbiljart. Behalve deze cadeaus werden vele bloemstukken het vernieuwde St. Elisabeth Gasthuishof binnengedragen. Nieuw koor met andere opzet in voorbereiding ZOETERWOUDE De proble men met het jongerenkoor vormden een belangrijk onder deel van de agenda, die de pa rochieraad op»zijn maandelijkse vergadering voorgeschoteld kreeg. Het liturgisch beraad had besloten tot opheffing van het koor, een procedure welke niet geheel juist was, zo stelde de parochieraad vast. Zij deelde echter duidelijk de mening van de direct betrokkenen dat het om diverse redenen noodzake lijk is te stoppen met dit koor. Bij de uiteindelijke stemming ble ken 8 leden voor ontbinding, terwil 1 lid blanco stemde. Dit ondanks het feit, dat enkele le den van het jongerenkoor aan wezig waren en hun zienswijze naar voren konden brengen. I Ook de uitkomsten van de door j hen gehouden enquête vermoch ten weinig gewicht in de schaal te leggen iemeer daar men van mening was dat onderdelen van de Vraagstelling subjectief wa ren. Overigens werd de wense lijkheid van een jongerenkoor wel onderkend reden men wel gelukkig was met de mededeling dat een dirigente bereid is gevonden de leiding van een nieuw te formeren koor op zich te willen nemen. Ook enkele leden van het opgeheven koor hebben een werkschema over een nieuwe opzet ontwor pen en zullen dit vanavond voorleggen aan het liturgisch beraad. Binnenkort zullen verkiezingen moeten worden gehouden omdat een aantal leden de maximale zittingsduur van 4 jaar er op heeft zitten. Daarbij zal ook voorzitter J. W. Vink moeten worden vervangen die dit colle ge sinds twee jaar leidt. Drukke werkzaamheden hebben hem doen besluiten zijn zetel ter be schikking te stellen. Bij de rondvraag werd door de voorzitter van de „Toerusting", de heer A. H. Paardekooper ge pleit voor meer contact tussen parochieraad en kerkeraad, dat verder moet gaan dan een be paalde vrijblijvendheid. Anders bestaat het gevaar dat bij de in tensivering van de contacten en initatieven op een lager niveau de hoogste plaatselijke kerkelij ke colleges nog vreemd tegen over elkaar zullen staan. Ge tracht zal worden om op korte termijn een nieuwe bijeenkomst te arrangeren waarvoor dan een agenda zal worden vastgesteld. De gezamenlijke aklie „Kom over de brug" zal daarop zeker voorkomen. Demonstraties vleesbraden voor Voorhoutse Vrouwenbond VOORHOUT Gisteren werd in het parochiehuis een bak- en braaddemonstratie gegeven, uit gaande van het Bedrijfsschap voor Vee en Vlees en georgani seerd door 2 slagers uit Voor hout, onder auspiciën van de Vrouwenbond. Zowel 's middags als 's avonds was de zaal ge heel bezet. Door middel van een grote spiegel kon iedereen de handelingen van de demonstra- teur, de hr. van Maurik en zijn assistente, mej. Hoevelaken, goed volgen. Vele vleessoorten, te veel om op te roemen, werden daadwerkelijk bereid en de bezoekers konden er ook van proeven. Gedurende de bereiding van deze gerechten gaf de hr. Van Maurik op een prettige, vlotte manier tekst en uitleg. Hij lanceerde af en toe een grapje er tussendoor. Hij jongleerde met het vlees in de gloeiende braadpan alsof hij vuurvaste vingers had. Voorql de goedkope vleessoorten kwa men aan de beurt, zoals spek lapjes en de bekende woens dagse gehaktbal. Lldo (tel. 24130) Sunday, bloody Sundav". dne. 14.30 19.00 en 21.15 u zo extra 16.45 u. t /tel o-iiaQï Dp vlpr Vlllstci 4.30, de dul xtra 16.45 ii lev (tel. 25414) ..Drncula en de vrouwen" 18 1r. dac. 14.30. 19.00 21.15 u. zo extra' 16.45 u. itudio (lel. 33210) ..Zablskte Pol 14 Jrdas. 14.30. 19.00 en 21.15 zo extra 16.45 u. Vinnon (tel. 23875) ..The Touch" 18 Jr. dog. 14.30. 19.00 en 21.15 u extra 16.30 u. neen n kist: A I 6.40-10.10. - j.OO—fi.SO, B I 9.40—12.40. E no_:)0. C I 5.00—7.20. C II 4 ;po uien p. kist 1.60-3.10. peter: 10—2A andijvie I 1.14. andijvi 75 witlof I 84. witlof II 50. rabarber 0-26. La Rêve 21—34 Fresia's: Golden Yellow 110 —170 White Swan 155—250. Aurora 1SO-270. Anthurlum 11O-2S0. Gef- 23—48. 'Aladdin 1 165. A pel 170-18 25. Bine Crosb 135—15" 150—170. Ro nd 120-145. Eddy's 90—120. Par kieten 160-210. ROEI.OFARENDSVEEN. 19 april. Bloemen Anjers,, 19-^L R^« GoW.0Fnberse."sonor^ri9-291 Sonlk 3546. Prominent. Est Mot Miss. Spar Super Star 40- 27- 37. Carlo 51 i 75. Gerbera" ;lnPn fin85. Fre '75—1.30: Golden F4d>'

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4