Structuurnota moet logica kantonen wensen Noord wijk Woningbouw Zoeterwoude stagneert na Westeinde Voor lage inkomens geen huizen meer in gemeente W assenaar Raad Voorhout blijft praten over inrit Meer acties voor Schooladvies dienst Wat u ook moet weten 19ï OENSDAG 19 APRIL 1972 LEILSE COURANT -,50RDWIJK De gemeente- i Noord wijk werd gis- teravond geconfronteerd met een van de eerste studiepunten onPn' van het structuurplan. Ongeveer ns een jaar geleden gaf de raad ,£U16 opdracht tot het voorbereiden dit plan, dat van grote be- 'rva fe*®1™8 zal zijn voor de toekom- :e$5tige ontwikkeling van de ge beente en in het bijzonder voor dat van woningbouw in de komende jaren. Thans werd een doelstellingen-nota lalan haar voorgelegd, waarin speciaal aandacht werd geschonken aan onderdeel bevolking en wo nen. Ten aanzien van dit punt werden in de nota een viertal alternatieven gesteld, waaruit de raad een keuze zou kunnen maken. Een bepaalde, duidelijke 'en uitspraak kwam er echter nog t. Men had kritiek op de a, omdat het daarin opgeno- n cijfermateriaal onvoldoen- zou zijn om een juiste prog- dui- nose te kunnen maken omtrent de woningbehoefte in de eerste dag., tien, twintig jaar. ■er één punt waren alle fracties iet roerend eens: het belang van de Noordwijkse woningzoe tenden diende voorop te staan, welk alternatief ook zou mogen worden gekozen. Daaruit bleek of meer een voorkeur uit te gaan naar het derde al ternatief, dat een streven in- 22'hield naar een bevolkingsgroei, groot als het geboorteover- ;chtf-- (schot. én W. hadden zich bij de be tter handeling van dit onderwerp verzekerd van de bijstand van 29k de stedebouwkundige der ge- meente, prof. ir. Van Tol. die 31'sen toelichting op de nota gaf. de twee uur durende discus- i'tef?" ®e ste'de Alkemade namens de met nadruk, dat hem en zijn fractie het be- ang van de Noordwijkse wo ningzoekenden primair stond en dat hij zich in verband daarmee iitdrukkelijk van elk alternatief wenste te distantiëren. Ook bij de andere fracties bleek de zorg de woningzoekende Noord- wijkers een steeds terugkerend .OOM punt. Maar aan het einde van hef debat zette De Geus prot.chr.) glashelder uiteen, het in feite bij dit tructuurrapport ging. Het gaat de woningzoekenden, klas om een raPP°rt' waa™n jt 8 na een gedegen onderzoek, de ogica wordt aangetoond van ïetgeen de gemeenteraad wenst. Eou men teveel het accent leg- ;en op het creëren van woonge- egerrheid voor forensen in Joordwijk, dan zou men de fcilank wel eens mis kunnen I ilaan. De Geus adviseerde dan bok ten aanzien van dit punt zo rrën'doorzichtig mogelijk te zijn. 5"16--.' helvis (PPR) wees op het grote vestigingsoverschot (pim. 800) 9-2».-. van de laatste jaren. Hij be- greep niet hoe het college ooit lad kunnen zeggen, dat ook de% luurdere koophuizen door foordwijkers waren betrokken, inhoud van de nota vervulde j KVP-fractie met ernstige vap. zorg, deelde de heer Alkemade mede. De geraamde woning- de komende jaren lag ontstellend veel lager dan 'tot nog toe het geval was. Hij wilde de vestiging van buitenaf zoveel mogelijk beperken en zonodig het belang van het landschap opofferen ten behoeve van de woningbouw. Voor augustus, als ïadere beslissingen ten aanzien de doelstellingen nota moe- wofden genomen, wenste hij indicatie aangaande het verloop van het aantal woning zoekenden in Noordwijk. dijn (PvdA) kon zich in het al gemeen wel met de nota vereni- Als eerste zorg van de raad noemde hij Noordwijk als ?ef- en werkgemeen schap. Hij bespeurde de ten dens, dat steeds meer het sport veldencomplex in de woning- bouwplannen wordt betrokken hij maande tot voorzichtig heid. ebhouder Van Duyn (wethouder van' openbare werken) ging uit voerig in op hetgeen door raadsleden naar voren was ge bracht. De zorg voor de Noord wijkse woningzoekenden was voor B. en W. aanleiding ge weest de voorkeur te geven aan alternatief III. Wat betreft het uitgaven van grond voor wo- ningbouw, dient de gemeente de uiterste zorgvuldigheid te be- 7^ trachten en een zekere afrem- ming te kiezen. Dit behoeft niet te betekenen dat de woningzoe kenden in het gedrang komen. Bestuurlijk zal een en ander ze ker problemen geven en de wet houder noemde in dit verband de haaibaaiheid van bouwplan nen. de speelruimte voor vesti gingen en dergelijke. De verdeling van de woningen werd toegelicht door wethouder J. van Leeuwen (KVP). Als ko pers van premiekoopwoningen kwamen in overleg met de aan nemer eerst Noordwijkers in aanmerking, daarna de econo misch aan Noordwijk gebonde- nen en eerst daarna andere ge gadigden. AJs oudere woningen in andere handen overgaan, stelt het gemeentebestuur per manente bewoning als eis. Vol doet men hieraan niet, dan wordt het pand niet voorzien van gas, water en elektriciteit. Voor de aankoop van een twee de woning wordt geen toestem ming verleend. Het gaat er om wat wij in de toe komst kunnen doen, opdat wij met de woningbouw niet geheel vastlopen, legde prof. ir. Van Tol uit. Hij voorzag, dat het steeds moeilijker zou worden om de bouwplannen rond te krijgen, zowel wat het overleg met de provincie betreft, als met betrekking tot de grondwer- ving. Het is niet juist de zaak vast te spijkeren op een periode van zo'n twintig jaar. Er zal steeds bijgestuurd moeten wor den. Na ongeveer vijf jaar zal men de zaak opnieuw moeten bezien. Naar de mening van prof. ir. Van Tol waren de gren zen van het streekplan niet zo bikkelhard. De afwijzing van de plannen voor het Middengebied, was gebaseerd op onvoldoende gegevens. Hij had goede hoop dat dit plan alsnog een kans zou krijgen. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Het Prins Alexanderbad, dat 22 april geopend wordt, werd gisteren onder handen genomen voor een grote schoonmaakbeurt door een aantal enthousiaste inwoonsters. Het ongewone staaltje van burgerzin was nodig, omdat badmeester Van der Velden het op doktersadvies wat kalmer aan moet doen. VOORHOUT Voor de vierde maal gaat de raad van Voor hout morgenavond praten over de kwestie van de inrit bij de verzorgingsflat „Park Over- bosch". De raad heeft vorige keer al be sloten de inrit te maken via de Prof. Nolenslaan. De NV Coör dinatie Bouw gaat hiermee ak koord als de inrit ook als uitrit mag worden gebruikt. Het recht van uitpad naar de Sportlaan wordt dan beperkt tot de voet gangers. De in-en uitrit aan de Herenstraat blijft gehandhaafd voor de leve ranciers en de huurders van ga rages. Ook was al besloten het bestaande voetpad tussen de Nolenslaan en de Sportlaan al leen te blijven gebruiken voor voetgangers. Er komt geen apart pad voor fietsers en bromfietsers. B. en W. stellen voor een krediet te verlenen voor het uitbreiden en verbete ren van het parkeerterrein en de voetpaden bij het sportter rein. De geschiktheid als ker misterrein zal daardoor ook toe nemen. Voor dit laatste is een krediet vereist van 50.500 gul den. Voor de rest staat er niet veel bij zonders op de agenda. Voor hout gaat nog drie gemeente- vlaggen aanschaffen. Kosten daarvan bedragen 750 gulden. Binnengekomen is een brief van de mensen die rond de Lin- naeusvijvcr wonen. Zij klagen in dit schrijven over de slechte staat waarin de vijver verkeert en ze vragen de vijver te ont- polderen waardoor het waterpeil onafhankelijk geregeld kan wor den van de rest van de polder. De ingelanden zijn meestal bloemenkwekers die een laag waterpeil wensen. ljks J ZOETERWOUDE Zonder enig officieel vertoon is gistermiddag met het slaan van de eerste paal aan de Burgemeester Doyerstraat een aanvang ge maakt met de bouw van 72 wo ningen. 32 van deze koophuizen vallen in de premiesector. Op de bouwterreinen ten noorden van de Ambachtsherenweg heeft „Böuwslid" de bouw in voorbe reiding van 28 woningen, „twee onder één kap". Morgen gaat de eerste paal de grond in voor de 9 drive-in wo ningen welke Stikvoorts Bouw bureau N.V. gaat zetten nabij de nieuwe brug over de Noord- buurtsevaart. Hiermede zijn de bouwmogelijkheden in het plan Westeinde vrijwel uitgeput. Al leen blijft dan nog een strook grond open tussen de Burg. Wapstraat en de Burg. Smeets- weg welke is bestemd voor de bouw van 'n flat. Het is mis schien jammer voor de Zoeter- woudse woningzoekenden dat een plan van de woningbouw vereniging „Sint WiWibrord" om hier flats te bouwen in de pre mie-huur sector niet de goed keuring heeft gekregen van G.S. Reden hiervan was dat het pro vinciaal college meende dat Zoeterwoude stedelijke allures zou krijgen met een flat in 5 woonlagen op deze plaats. Het plan dat ir. L. Bosman had ont worpen moest een dergelijke hoogte hebben om tot een aan vaardbare exploitatie te kunnen j komen. Momenteel worden on derhandelingen gevoerd met een particuliere bouwonderneming om te komen tot de bouw van een lager flat. Als dit rond komt zullen het de laatste van de 500 'huizen zijn waarvoor in I dit gebied ruimte was. Daarbij I lijkt het twijfelachtig dat de continuïteit van de bouw in de I nabije toekomst gewaarborgd is j gezien de stand van zaken met j het plan „Westeindseweg". De gemeente Lisse in welker gemeenteraad de laatste tijd nogal over voorlichting gediscussieerd wordt heeft in de hal van het gemeentehuis een informatierek laten plaatsen. In dit rek kunnen folders gevonden worden over allerlei zaken die op het gemeente huis spelen. bêj Vasi der Kenden EEN TRACTATIE VOOR HEEL LEIDEN (Donderdagavond geopend tot 21.00 uur) LEIDEN Het werk van sa schooladviesdienst moet onvwr- waardelijk de hoogste prioriteit j krijgen. Dat schrijven het Maat-1 schappelijk Contact Orgaan, de Leidse Jeugdactle, de culturele raad, de recreatieraad en de sportstichting Leiden in brieven aan het Leidse gemeentebestuur, het ministerie van Onderwijs en de Tweede Kamer. Daarmee volgen deze organisaties op het gebied van het maat schappelijk welzijn de acties die eerder deze week zijn ontketend voor het werk van de schoolad viesdienst, dat door besnoeiin gen in de Leidse gemeentebe groting gevaar loopt. Drs. Poell, de directeur van deze dienst, heeft zoals bekend zijn heen gaan aangekondigd wanneer er op korte termijn geen verbete ringen zijn te verwachten. Leiden Op het kruispunt Rijn straat-Hoge Woerd zijn gister middag een 24-jarige vertegen woordiger uit Oudekerk en een 22-jarige Alphense vertegenwoor diger met hun auto's op elkaar gereden. De wagens werden beide zodanig beschadigd, dat ze moesten worden weggesleept, De Alphenaar werd met een ge broken neusbeentje naar het Diaconessen Ziekenhuis bracht. Verkeerslichten uitgeschakeld LEIDEN Het zal niet onopgc merkt gebleven zijn, dat sinds enige tijd de verkeerslichten in het clrquit Boommarkt, Kort Rapenburg, ApothekersdIJk, Princesenkade nog slechts de functie hebben van oranje knip perlichten. Dit houdt verband met de herstel- werkzaamheden aan de Stille Rijn. Deze zullen ongeveer 9 maanden In beslag nemen. Ver moedelijk blijven ook de ver keerslichten al die tijd buiten hun normale ewrking. Het is volgens politiedeskundigen een bijzondere moeilijke en kost bare zaak de installatie aan te passen aan de nieuwe situatie. Daarvoor zal een speciale kast met een nieuw programma moe ten worden aangebracht. Van te voren zal men eerst enige tijd het nieuwe verkeerspatroon moeten opserveren om vast te kunnen stellen welk programma noodzakelijk is. Op het ogenblik geeft de knipperlichtsituatie nog geen problemen. De politie houdt verscherpte controle cn regelt op spitstijden het verkeer met de hand. WARMOND In Warmond zijn gisteren de jaarlijkse verkeers- examens afgenomen voor leer lingen van de hoogste klasseri van de lagere school. De 65 deel nemers van de Leerhoeve en de School met de Bijbel hebben het nogal moeilijk gehad vanwege de vele stoplichten en borden die zijn geplaatst in verband met de reconstructie van de Dorpsstraat. Het pittige verkeersexamen, sa mengesteld door het Verbond voor Veilig Verkeer en afgeno men onder toeziend oog van Warmonds postcommandant Portenge was voor vier leerlin gen te moeilijk. Veiling St. Matthias 'ARMOND Vrijdagavond wordt in het Trefpunt aan de Herenweg in Warmond grote goederenavond gehouden ten bate van de r.k. harmonie-, tang- en toneelvereniging „St. Matthias" f zullen artikelen worden ge veild van zeer uiteenlopende aard, waaronder antiquiteiten, curiositeiten en oude muziekin strumenten (onder meer een 100 jaar oude bas). Tevens is er een boeken- en platenmarkt. Er I ïijn exemplaren bij die vooral voor de verzamelaar grote Deze artikelen, door de heer Vette voor het St. Matthiasfonds vergaard, worden waarde kunnen hebben. Trefpunt geveild. rijdagavond in het j WASSENAAR De gemeente raad van Wassenaar is akkoord gegaan met een plan van de Wassenaarsche Bouwvcreeni- ging voor het bouwen van 64 woningwetwoningen aan de Bur- manlaan en de Van Duivenvoor delaan. De Grondkosten voor deze woningen bicken bijna 200.000 hoger te zijn dan da vergoeding, die door het minis terie is vastgesteld. Burgemeester en wethouders stel den de raad voor, dit tekort te dekken u-t dc reserve van het grondbedrijf. De raad ging daarmee akkoord en stelde voorschotten beschikbaar voor de grond- en bouwkosten. De huren van de woningen zullen zich bewegen tussen 267 en 30 per maand. De heer D. van Klaveren (CCP) trok uit het voorstel de conclusie, dat er voor de ingezetenen met de laagste inkomens nooit meer nieuwe huizen gebouwd zullen worden. Dc wethouders Mr. G. C van Dijk en Mr. N. W. A. Brink bevestigden dit, doch ver wezen naar de mogelijkheden die een in voorbereiding zijnde regeling voor huursubsidies wel licht bieden kan. De raad had geen bezwaren tegen het instellen van een nieuwe raadscommissie voor advies en bijstand op het gebied van de so ciale zaken, volksgezondheid en huisvesting. Op voorstel van de heer A. C. Duijvestijn (CCP zal deze commissie „Commissie Maatschappelijke Voorzieningen genot od worden. Een krediet van 55.806 werd be schikbaar gesteld voor de schaffing van nieuwe mobilo foons en portofoons voor de po litie. Na een korte discussie ging dc raad akkoord met het voorstel van burgemeester wethouders, om voortaan de ge meentelijke erepenning alleen in zilver toe te kennen. In de nu toe bestaande regeling was het ook mogelijk, de erepenning in goud te verlenen. De raad besloot tot aankoop van pand Achterweg 38. De verhar ding en de parkeeraccommodatie bij de I.uifelbaan zullen worden uitgebreid. Een krediet 6000 we-d gevoteerd voor het plaatsen van een 12-tal banken langs de Zijlwatering, tusse Hofcampweg en de toekomstige Randweg. i ROELOFARENDSVEEN In de gemeente Alkemade probeert men te komen tot de oprichting van een werk groep/jongerenkoor die re gelmatig liturgische vierin gen gaat verzorgen in de r.k. parochiekerken van Alkema- de. Voor inlichtingen kan men terecht bij Thijs Witte- mans, Chrysantensingel 14. Roelofarendsveen. Herman Verdel, Weteringlaan 3, Oude Wetering en bij Bert Bouw meester. Oud Adeselaan 27, Rijpwetering of tijdens de repetities dinsdagavond in de kerk Maria Presentatie. ALKEMADE Burgemees ter Smolders van Alkemade is a.s. donderdag en volgen de week donderdag verhin derd spreekuur te houden. LISSE De afd. Lisse van de r.k. Bond van Bejaarden en Gepensioneerden heeft het seizoen besloten met een feestmiddag in het Trefpunt, dat tot in alle hoeken bezet was. Voorzitter J. van Duijn- hoven wees in zijn ope ningswoord even op het feit. dat de afdeling dit jaar 20 jaar bestaat. Naar men ons mededeelde, zal dit feit eerst in het najaar worden her dacht en dan in een speciale middag feestelijk gevierd worden. Deze laatste middag seizoen 1971-1972 werd muzi kaal opgeluisterd door zang van een dameskwnrtet, ter wijl voorts het ensemble van de heer De Zwart voor dc vrolijke noot zorgde. Voorts was er ook nog het optreden van de heer M.F. de Zwart als muzikale clown, die met zijn muzikale grappen en handigheidjes de aanwezigen danig wist te vermaken. Door het bestuur werd voorts op royale wijze ge- tracteerd met koffie en ge bak plus een pittig drankje, zodat de stemming er best in kwam. LISSE Na hei «M C6 VU de eerste kinderkledingbeurs in de Poelpolder overweegt het bestuur van het UW in het najaar opnieuw een der gelijke beurs te organiseren. LISSE De verkoopdag door de zendingsvereniging Febe van de Gereformeerde Kerk ten bate van de ding heeft ruim 4700 gulden opgebracht. LISSE Aan de Keuken hofwandeling hebben afgelo pen weekend in totaal 2000 wandelaars deelgenomen. ALPHEN Tijdens de competitiewedstrijd tussen Avanti en De Kampioen uit Scheveningen heeft Herman Lammers bij de amateurs ue eerste plaat? voor zich op geëist. Rij de nieuwelingen won Wil Toor. RIJPWETERING Don derdag, vrijdag en zaterdag worden in De vergulden vos in Rijpwetering dc districts biljart kampioenschappen ka der 38/2 gehouden. Deelne mers zijn J. v. Velzen, Joh. Bakker, M. Turk, J. Kessel, C. Weenink er Desburg. HAZERSWOUDE - Op vrijdag 21 april, van 8.30— lO.On uur, wordt in de gym nastiekzaal van dc Johannes Postschool te Hazerswoudc- dorp een handleybaltocrnoo! gehouden voor dc leerlingen van R.K. cn protestunts- christelijke MAVO's uit de gemeente Hazerswoudo. Do leiding van de handlcy-wed- strijden (een combinatie van hund- en volleybal) berust bij leraar m.o. Lichamelijke Oefening Hans Petri. Op 1 mei nemen teams van beide mavo-teams deel aan volleybaltoernooi, dat Gouda wordt gehouden ter gelegenheid van Koninginne dagviering. TER AAR De postduiven- houdersvereniging „De Lucht sport" hield een wedvlucht met oude duiven vanaf Baurle Nassau. Afstand 84 km. De duiven werden gelost om 10.15 uur. Aankomst eerste duif om 11.52.16 uur. Snelheid 860 meter per minuut. Uit slag: I, 5, 6, 8, 15 Ph. Hoo- gervorit; 2, 20, 27 B. v. d, Bogert; 3, 4, II, 13. 18, 25, 28, 35, 37 I. van Hameren; 7, 9, 14. 33 G. Lenting; 10. 32. B. Nassenburg; 12, 21. 22. 23, 30 D. Mank; 17 B. Kroon; 19. 26. 31 P. Lemmers; 24, 29 I. van Zaal. LISSE De ledenwerfactie die de Zonnebloem afd. Llsse gehouden heeft, heeft 675 nieuwe leden opgeleverd. Er werden 4500 földers uitgezet. Het aantal giften dat daar naast binnenkwam wordt be nut voor de Keukenhoftocht die op 4 mei wordt gchou- den. Een ander doel is de boottocht op 24 mei. VOORHOUT - Het Witte Paard, een schaakclub, gaat de activiteiten van dit sei zoen op 20 april besluiten met een snel-schaak-nvond. LISSE Op 23 cn 20 uprll worden om drie uur 's mid- I i iLij K.'l'.l r.-i'l lil' Krul',ril' hof door de kerken weer znngdiensten georganiseerd, VOORHOUT Donderdag zul len de N.H. Zangvereniging „Voorhout" en het bejaai denkoor „De Herstklanken" een zanguitvoering geven in de Nederlands Hervormde kerk te Voorhout; aanvang 20.00 uur. Dit is de eerste maal, dat beide koren geza menlijk voor het voetlicht zullen treden en er is een zeer aantrekkelijk program ma samengesteld. De toe gang is gratis en in dc pauze zal er een kopje koffie ge schenken worden.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5