Flexibele werktijden bij gemeente BOUW UNIVERSITEITS TOREN ZAU DOORGAAN Ziekenomroep maakt historische opnamen in hartje van Leiden Alle geruchten ten spijt: Alternatief in petto voor parkeerkelder Hoe functioneren raads leden op het ogenblik? „HERRIE OM DE BURCHT" Figuranten gevraagd Afscheid van clubhuis in Leiderdorp BRUG-GESPREK DIEP GEHEIM Naar beter begrip tussen gemeente en universiteit VERTREK SPELERS U.V.S. Roodenburg kern Leids KNVB-team STUDIEDAGEN IN OUD-POELGEEST Wat u ook moet weten Hl WOENSDAG 19 APRIL 1972 LEIDSE COURANT PAGINA t LEIDEN De Radio en TV- Omroep voor Zieken en Be jaarden gaat tv-opnamen maken voor een stuk, „Her rie om de Burcht", waarin ook de geschiedenis van Lei den een rol speelt. Boven dien houden de organisatoren ook een talentenjacht voor het publiek. Het is niet uitge sloten, dat van de verrichtin gen van de winnaar of win nares een tv- of plaatopname wordt gemaakt. Voor het eerst gaat de Radio- en TV-Omroep voor Zieken en Bejaarden op grote schaal televisieopnamen ma ken, bestemd voor uitzending in zieken- verpleeg- en be jaardenhuizen. Daartoe wordt de Burcht in Leiden drie weken lang van 23 mei tot en met 7 juni her schapen in een televisiestu dio. Behalve voor het stuk „Herrie om de Burcht" wor- den ook opnamen gemaakt voor het bekende „histori sche" verhaal „Angelique". Voor het slagen van deze op namen hebben de organisato ren behoefte aan zeer veel mannen, vrouwen en kinde- zijn recht komt. Er is ook bezetting nodig voor enkele kleine bijrollen. Omdat de organisatoren daarvoor geen betaalde spelers kunnen aan trekken doen ze bij deze een beroep op de Leidse be volking. Belangstellenden wordt verzocht, zich op te geven aan het adres Burcht- steeg 14 of, vanaf 8 mei a.s. persoonlijk aan „De Burcht", 's morgens tussen half tien en half een. Behalve de televisieopnamen houdt de „ziekenomroep" ook een talentenjacht. De „hearings" daarvoor worden gehouden op 21 mei, 28 mei en 4 juni. Op 8 juni volgt een slotavond. Iedereen, die meent iets te presteren op het gebied van zang, dans en/of muziek, kan voor het evenement inschrijven: liefst voor 8 mei, schriftelijk, aan het adres Burchtsteeg 14 of telefonisch via nummer 070- 839478. Vanaf 8 mei kan men zich uitsluitend persoonlijk aanmelden aan „De Burcht" op de reeds hierboven ge noemde tijden. LEIDEN In de commissie voor de Personeelszaken van de ge meente Leiden komt vrijdag a.s. het voorstel aan de orde tot invoering van flexibele werktij den bij enkele takken van dienst. Deze werktijden waarvoor in een discussienota een handleiding wordt gegeven zouden bij- wijze van proef, voor de duur van een half jaar bij enkele takken van dienst uit geprobeerd. Het systeem onderscheidt semi- variabele- en variabele werktij den. Bij de semi-variabele tij den bepalen individuele werkne mers voor een bepaalde periode en binnen zekere grenzen hun dagelijkse werktijd. Wijzi ging van deze werktijd is in het algemeen slechts mogelijk na afloop van een kwartaal. Bij de variabele werktijden moeten de werknemers gemiddeld een voorgeschreven aantal uren per dag werken. Teveel of te weinig gewerkte uren worden geregi streerd via een soort rekening- courant-systeem en bijvoorbeeld per maand vereffend o^ .basis van een verrekenningsregle- ment. Het advies dat de commissie ter discussie wordt voorgelegd luidt: de gemeentesecretaris, de directeur van de GSD en de di recteur van Gemeentewerken te machtigen, in de onder hun lei- LEIDERDORP Het jeugdwerk Leiderdorp zal afscheid nemen van de winter en van het te klein geworden clubhuis aan de Lindelaan 12-a, en wel op 28, 29 en 30 april. Tijdens deze drie dagen is een voortdurende ten toonstelling van werkstukken van de verschillende jeugdclubs te zien. Het gebouw is geopend: vrijdag, van 16 tot 18 en van 19.30 tot 21.30 uur: zaterdag van 10 tot 12, 14 tot 17 en 20 tot 22 uur; zondag van 14 tot 17 uur. daaromheen is een groots feest programma gebouwd met een poppekastvoorstelling (vrijdag 16.30 uur) en een lampionop tocht met medewerking van de Leiderdorpse Drumband (vrij dag 20 uur). De route, die daar bij gevolgd wordt, is als volgt: fanaf Lindelaan 12-a; Acacialaan, Van der Valk Boumanweg', Rij nenburg, Scheppingskerk, Laan van Ouderzorg, Merelstraat, Koekoekstraat, Vronckenlaan, Heemraadslaan, Dijkgraven- laan. Splinterlaan, Laan van Ouderzorg, Ockenrode, Hoofd straat, Eikenlaan. Omstreeks 21.30 uur is de stoet dan weer terug bij het clubhuis. Iedereen die een lampionnetje of een kaarsje heeft, kan de hele tocht of een gedeelte meelopen. Saterdagochtend is er een wed strijd straattekenen voor deelne- mertjes van zes tot twaalf jaar voor het clubhuis. Binnen wordt tegelijkertijd een non-stop dia serie vertoond over het jèugd- werk. 's Middags is er een ge zellige markt, waar oude boe ken en hippe stoelen geveild worden. Klein en groot kunnen zich tegoed doen bij een koek jes-kraam. lp de laatste feestdag (zondag) draait er om 14, 15 en 16 uur ci neac voor kinderen van zes tot twaalf jaar in gebouw 't Tref punt aan de Eikenlaan. Vanaf 20 uur kan de oudere jeugd smullen bij een barbecue, we derom in het clubhuis. bor alle programma-onderdelen worden kleine, betaalbare toe gangsprijzen gevraagd. De op brengst is bedoeld als dekking in de gemaakte onkosten en verder als beginkapitaal voor de broodnodige bouw van een nieuw en groter jeugdcentrum. ding staande diensten (of een deel daarvan) m.i.v. nader te bepalen datum gedurende zes maanden een proef te nemen met variabele of semi-variabele werktijden en de afdeling Per soneelszaken der secretarie na afloop de bevindingen te rappor teren. LEIDEN Zo stil is de Stille Rijn nu óófe weer niet. Zelfs niet, nu 'ie voor alle verkeer met borden, hekken en lampen is afgesloten. Er wordt druk getimmerd aan de weg. De kademuur wordt vervangen (en verplaatst) en daar horen in Leiden steeds rioleringswerken bij. Bovendien wordt een gasleiding nagezien en als kroon op het werk dat nog maanden zal duren wordt het nieuwe waterfront ver rijkt met een rij flinke lindebomen. De Stille Rijn is een toonbeeld van bedrijvigheid. De stippellijn geeft aan hoe de nieuwebrug over het Galawater LEIDEN De gemengde com missies van verkeer en van stadsontwikkeling hebben gister avond beraadslaagd over de verbinding tussen het gedempte Trekvliet en de Morssingel. De bijeenkomst, die was toege voegd als agendapunt voor de openbare vergadering van de commissie stadsontwikkeling, bleek onverwacht een besloten karakter te dragen: voorzitter Kret had als bekend veronder steld dat er verschil is tussen zomaar een commissie en een gemengde commissie, waarin behalve raadsleden ook deskun digen uit de burgerij zitting hebben. Met die verklaring is het in „graad van openheid" tussen beide soorten commissies niet duidelijk geworden. Het onderwerp van gesprek wca. naar zich laat raden, niet los te denken van de voortgang in de procedure rond het „Witte Sin gelplan". De universiteit heeft f 2,5 miljoen geretourneerd voor het dempen van het Trekvliet, de verbeternig van het Noord- eindsplein en de bouw van de brug over het Galgewater. Door die projecten wordt de wegen structuur van de stad verbeterd evenals de verbinding tussen al pha en bèta faculteiten. De moeilijkheid is overigens, dat het landhoofd aan de stadszijde van het water gelegd moet wor den op het terrein van de voor malige zeevaartschool, waarin nu nog de sociaal-medische dienst van de Marine is geves tigd en hoewel de gemeente het gebouw gekocht heeft, kan ze haar huurder niet zvaaxs op straat zetten. LEIDEN Hoewel het voorstel, de Witte Singel gedeeltelijk te onttrekken aan het openbaar vervoer maandag a.s. niet door de gemeenteraad behandeld zal worden, bestaat er geen twijfel aan, dat de bouw van de univer- siteits-toren doorgaat. Dat heeft wethouder Kret gisteravond in de commissie van Stadsontwik keling verklaard. Hij zei: „Wij beschikken over geen enkele in formatie, schriftelijk noch mon deling, formeel noch informeel, dat de bouw niet zou door gaan". Die zekerheid en de ze kerheid, dat de bouw door het rijk gefinancierd wordt, ontleent de wethouder aan gesprekken met minister De Brauw, curato ren en de „Technische Commis sie" van de universiteit. Op grond van deze zekerheid meende de heer Kret dat de raad „nu de stappen moet ne men, die straks toch nodig zijn". Het voorstel betreffende de Witte Singel werd van de agenda voor maandag a.s. afgevoerd op schriftelijk verzoek van de raadsleden Oosterman en Waal. die menen dat de raadsleden zich in de commissies nog on voldoende hebben kunnen voor bereiden. De heer Kret zegde daarom uitstel toe tot een da tum, waarop de raad maar een kleine agenda heeft. Desgevraagd verklaarde de wet houder waarom onlangs een in formatieve vergadering van de gemeenteraad over de universi taire bouwplannen niet door ging. Door de tegengesteldheid van berichten en geruchten over financiering en investeringsplan van het project verkeerde het gemeentebestuur in onzeker heid. Was de raad in informele - besloten - zitting bijeengeroe pen, dan zou dat bij een deel van de burgerij de indruk ge-1 wekt hebben, dat er iets te ver- J bergen was. Teneinde verderet misverstanden over het „Witte Singelplan" te voorkomen, aldus de heer Kret, „hebben we wat we tactisch hadden willen doen. als ontactisch niet gedaan". Hij vertelde voorts, dat hij de uit eindelijke openheid van de „technische Commissie" van de universiteit had moeten afdwin gen met het dreigement dat - mocht ze in de sfeer van dezelf de geheimzinnigheid blijven handelen - het plan zonder meer aan de gemeenteraad zou wor den voorgelegd: of die dan „ja" of „nee" zou zeggen, zou het ri sico van de commissie zijn. In de loop van dat gesprek, op 30 maart jl., kreeg 't gemeente bestuur ook de verzekering, dat er een alternatief ontwerp in de maak is voor de aangevochten parkeerkelder, die de onttrek king van de Witte Singel aan het openbaar verkeer noodzake lijk maakt. „Als de raad „nee" zegt tegen dat voorstel, werkt de universiteit al aan een ander plan". „Dan vind ik het krank zinnig, dat ze daar niet meteen mee gekomen zijn", opperde de heer Oosterman. Maar voorzitter Kret, die zei vaak met moeite in de goede wil van de universiteit te heb ben kunnen geloven moest haar nu toch verdedigen: het hele plan, mét de kelder, vormt één conceptie. Hij zei 't een toppunt van flexibiliteit te vinden, dat een architect van naam een stapje terug doet. Was men meteen met het alternatieve plan gekomen, dan zou dat in zekere kringen van achterdoch tige burgerij uitgelegd zijn als of de universiteit „iets met de raad wilde bekonkelefoezen". Daarbij kwam 't meer prakti sche punt dat de bouwers de planprocedure niet wilden doen vertragen. gen gestreefd wordt mocht blij ken uit de uitnodiging aan be langstellende raadsleden aanwe zig te zijn in 'n gesprek over de bouw van het nieuwe Universi tair medisch centrum („acade misch ziekenhuis") dat binnen kort gearrangeerd wordt. LEIDEN Moet een onderwerp als „De relatie tussen gemeente en universiteit" besproken wor den in de raadscommissie voor Stadsontwikkeling? Dat was de LEIDEN Het is zo goed als zeker dat Boudewijn Willemse, gisteravond voortreffelijk als doelman van zaalvoetballend HH. Sporthuis, het komende seizoen als eerste (doel)man zal fungeren van het Voorhoutse Foreholte. Willemse heeft bij UVS steeds in de schaduw gestaan van Wijnand Sloos. Twee seizoenen geleden overwoog Willemse reeds een vertrek. Op het laatste moment zag hij er echter vanaf de sprong te maken van UVS naar Lugdu- num, welke club hij toen op het oog had. Naast Willemse zullen ook Jaap Vermeulen en Ed van Duyl niet langer de blauwwitte kleuren dragen. Beide verdedigers zullen het komende seizoen uitkomen voor het Noordwijkse SJC. teneur van enkele vragen, die gisteravond in die commissie gesteld werden. Het antwoord - van de heer Kret, voorzitter - was simpel: de meeste contacten tussen ge meente en universiteit liggen op het stuk van de stadsontwikke ling. Het ware te wensen, dat de universiteit ook meer contact zocht op sociaal en cultureel terrein. Dan zouden ook andere commissies daarin betrokken worden. „Als ze ons nodig heb ben, dan komen ze wel. Als je de universiteit voorstelt de con tacten met de gemeente ook tot andere dan alleen stadsontwik- kelings-zaken uit te breiden, dan moet je eigenlijk de zaak omkeren en een soort van zeef- commissie instellen. De heer Kret wilde dat idee wel aan het college van b. en w. doorgeven. Hij vroeg zich overi gens af waar die commissie haar plaats zou moeten hebben:' ergens tussen die voor Stadsont wikkeling en die voor algemene bestuurlijke aangelegenheden. Maar de heer Driessen meende „dat het niet de ene partner is, die dat bepaalt: men moet niet ales in één commissie samen knopen", was zijn standpunt. Hoe dan ook, dat in universitai re kring naar beter verhoudin- LEIDEN In het kader van de viering van de verjaardag van H.M. de Koningin zal op 1 mei een tweetal wedstrijden worden gespeeld op het LFC-terreln aan de Boshuizerkade. Om 13.00 uur spelen de dames van Leiden tegen Den Haag en om half drie volgen de heren van Leiden tegen de KNVB- amateurs van Haarlem. Het Leids KNVB-elftal is voor dit duel als volgt samengesteld: doel: Mattie Keerewcer (Roo denburg); achter: Thijs Balkho- ven (UVS), Cor Pennenburg (Roodenburg), Leo ttcdel en Wlm Oppelaar (beiden Lugdii- num); midden: Adri Lagendijk UVS) en Maarten van Koo peren (Roodenburg): voor: Hans Hannaart (Roodenburg), Jan Verver (UVS). Reinier Verkuy- len (Roodenburg) en Piet Gub- ler (LFC) Wisselspelers: Slons (UVS). Dubbeldeman (DOCOS), De Klerk (Roodenburg), Kar stens <UVS), De Groot (Rooden burg) en Pijnacker (Lugdu- num). WASSENAAR Dick Vogels, getooid met de lauwerkrans, die hij ver wierf als wereldkampioen mini-skelting. Het kampioenschap werd gehouden in een tent op het bekende race-circuit van Brands Hath waar vertegenwoordigers van vele landen hun mini-wagentjes 465 ronden lieten maken. Behalve de krans en een kolossale beker ver wierf de Wassenaarse racer een ereronde op het befaamde circuit i n gezelschap van Jacky lekx en Mari_: Andretti. LEIDEN/OEGSTGEEST „Hoe functioneren raadsleden op het ogenblik?" Is het thema van een tweedaagse „cursus" in Oud-Poelgeest voor gemeente raadsleden uit Leiden en omge ving op 28 en 29 april, onder be geleiding van drs. O. van der Weij, vormlngslelder. Deze studiedagen kunnen worden beschouwd als een soort bij scholing. Al enkele jaren orga niseert de stichting Burger schapskunde schriftelijke cur sussen over allerlei politieke on derwerpen. Vanuit een groep raadsleden die deze cursussen1 volgden is een verzoek gekomen om nadere ideeën uit te wisselen met collega-raadsleden en des kundigen. Bovendien wordt de behoefte gevoeld aan diepgaan de achtergrondinformatie over gemecnteproblemen en oefening in sociale vaardigheden. Aan dit laatste zal dan ook een groot deel van het programma wor den besteed door middel van communicatie-oefeningen, ge- spreks- en vergadertechnieken, rollenspelen enzovoort. Voorts zal de heer A. Venverlo uit Arn hem een inleiding houden over „Gemeenteflnanciën". Wanneer er voldoende belangstel ling blijkt voor dergelijke stu diedagen zal een follow volgen. De Stichting Burgerschapskunde en vormingscentrum Oud-Poei- geest hopen door deze bijeen komst de kloof tussen prakti sche politiek en vormingswerk wat smaller te maken. LEIDEN De Leidse pro cessie naar Kevelaar wordt dit jaar gehouden op 6, 7 en 8 augustus. LEIDEN Burgemeester Vis houdt, ter gelegenheid van de verjaardag van de koningin. 1 mei een receptie in de Burgerzaal van het Stadhuis. De receptie begint om 17.00 u. LEIDEN Clubhuis „De Tamboerijn" organiseert 22 april een gezellig eavond ten bate van „Het Warmonder- hek". Op het programma staat: bingo, een Amerikaan se verkoop en het optreden van de groep „Yaravi", die Indiaanse muziek ten gehore zal brengen. De toegang is gratis, Aanvang 20.00 u. LEIDEN De commissie Esthetische Vorming van de schooljeugd houdt a.s. don derdagmiddag in de Stadsge hoorzaal een voorjaarscon cert. Het concert wordt gege ven voor leerlingen van de hoogste klas van het basison derwijs in Leiden. Er hebben weer twee concerten plaats om 13.30 en 15.00 u. Uitge voerd worden Bizet, Van Beethoven. Ravel, Mendels sohn en Van Weber. LEIDEN De Nederlandse Vereniging van Suikerzieken houdt vrijdag 21 april een bijeenkomst in gebouw La Vesta aan de Steenschuur. Op deze bijeenkomst, die om 20.00 uur begint zal dr. R. E. Nikkels spreken over het on derwerp „bestrijding van suikerziekte". Nadat de le den vragen aan de spreker hebben gesteld, wordt de verjaardag van de vereni ging gehouden. •LEIDEN Het wijkcomité Meerburg organiseert don derdag 20 april een openbare vergadering in de kantine van het gebouw Interpolis L.T.B. Op het programma staat o.a. het vertonen van dia's over de wijk en de jaarverslagen van secretaris en penningmeester. Aanvang 20.00 u. LEIDEN In de wijk Meerburg wordt 27 mei een wijkfeest georgani seerd. Op het programma staat; een optocht, aanvang 10.00 u., kinderspelen zoals zaklopen, langzaamr&ijdcn op de fiets en vlaggetjes ste ken, touwtrekken voor vol wassenen en een fancy fair. LEIDEN De Leidse afde ling van de VVD houdt 10 mei een besldtcn huishoude lijke vergadering in de Vrce- burgh aan dc Oude Singel. Op de agenda staat o.a. het benoemen van een nieuwe k'-'CQxamissie *d het benoe men van een nieuwe pen ningmeester evenals een nieuwe vertegenwoordiger voor de middenstand. Aan vang 20.00 u. LEIDERDORP - De ge meente Leiderdorp orguni- 6eert a.s. zaterdag weer een trim-wandeldag. Gestart zal worden vanaf het clugge- bouw van R.C.L. Dc deelne mers zullen 10 kilometer af leggen. Het inschrijfgeld, een gulden komt ten goede aan een nieuwe trimbaan In Lei derdorp. Aanvang 10.00 u. Boeddhabeeldje uit Museum van Volkenkunde gestolen Leiden De gemeentepolitie van Leiden deelt op verzoek van de directeur van het museum van Volkenkunde, de heer Dot, het volgende mee: Omstreeks IC april is uit het museum een Hel- llnistlsch-Bocddhistisch relief je uit de 2e eeuw na Christus ge stolen. Het was met een beschermings- plaatje tegen de muur ge schroefd in een van de zalen in de Boeddha-afdeling. Het ta fereeltje, dat 13 x 17 cm is, heeft een waarde van 2.000 gulden. Het stelt de jonge Boeddha voor, gezeten op een paard, dat be slagen wordt, terwijl hij op het punt staat te vertrekken. Aan de linkerkant ziet men een die naar, die Boeddha bijlicht met een toorts. Een ieder, die in lichtingen kan verschaffen over dit reliëf wordt verzocht zich in verbinding te stellen met dc po litie: tel. 44444. Ondanks geld gebrek bloei Bode Kruis Lelden Het Rode Kruis afd. Lei- den maakt een periode van bloei door. Veertig vrijwilligsters leg gen onder leiding van de dames Schouten en Do Graaf huisbezoe ken af bij bedlegerige patiënten. De vervaardigde artikelen vin den regelmatig aftrek, mede door het eigen Welfarcwinkeltje aan de Volmorcngrucht. Op de jaarvergadering bleek ver der dat het Rode Kruis finan cieel nog steeds niet best zit. Voor wat betreft de uitzending van patiënten naar het Henry Dunanthuis en de Valkenberg doet men beroep op mensen die voor het vervoer daarheen kun nen zorgen. Het aantal le den bleef op peil, aan het eind van het jaar was dat 13.236. Daarvan kwam een relatief ge ring bedrag aan contributie bin nen, 27. 755 Het Rode Kruis is dan ook de enige vereniging in dit land die nog nooit haar con tributie verhoogde.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3