LEIDSCHENDAMSE RAAD WIL HET VERENIGINGSGEBOUW BEHOUDEN Philidor behaalde zege op Moerwijk VOORZITTER MIDDENSTAND GELOOFT NIET IN AFREMMING VAN ECONOMIE Woningen worden verbeterd Kleedgelegenheden voor „Noordwijk" Leidse agenda Leidse bioscopen Markten LEIDSE COURANT DINSDAG 18 APRIL lfr LEIDSCHENDAM/STOMPWIJK De Leidschendamse geraeenleraad heeft gisteravond eenstemmig een motie aangenomen waarin er bij burgemeester en wethouders op aangedrongen wordt onmiddellijk stappen te ondernemen voor het laten voortbestaan van het vereni gingsgebouw aan de Damlaan. Wethouder Bunnik zei daarop na mens B. en W. de motie te zullen overnemen en te „zullen trachten te redden wat er te redden valt'. De motie werd door het PAK- schiedenis van de op handen raadslid Roovers voorgesteld na zijnde openbare verkoping, dit een uitvoerige uiteenzetting van in antwoord op een tweetal de wethouder over de voorge- schriftelijke vragen van KVP- fractieleider Van der Laan. De wethouder zei dat, na de eer ste besprekingen van mei vorig jaar, in juni o.a. een kostenra ming i9 gemaakt voor een res tauratie van 130.000 gulden. In augustus kwam een meer uitge breide restauratie ter sprake van 5 ton, waarvoor rijkssubsi die zou worden gevraagd en waarna, voor de verdere exploi tatie, een stichting in het leven zou worden geroepen. Enkele dagen later bood het kerkbe stuur het verenigingsgebouw met de daarbij behorende wo ning aan het gemeentebestuur aan voor 100.000 gulden. Het mi nisterie deelde mede dat het ge bouw niet als „een centrale ac commodatie kon worden be schouwd en dat daarom óók geen rijkssubsidie kon worden verleend. In onderling overleg is toen afgesproken dat B. en W. zouden trachten een gemeen telijk investeringssubsidie van Jaarlijks 20.000 gulden geduren de tien jaar te fourneren. De wethouder liet duidelijk blijken dat B. en W. ontstemd waren over de wijze waarop het kerk bestuur daarna een overzicht van de exploitatie van het ge bouw gaf. Het kerkbestuur heeft in december een aspirant-koper naar de wethouder verwezen, de heer Bunnik heeft daarbij zijn twijfel uitgesproken of deze as pirant-koper het gebouw wel op een zakelijk verantwoorde wijze zou kunnen exploiteren. In de bijeenkomst met het kerkbe stuur van 10 april jl. heeft de wethouder nogmaals de investe ringssubsidie aan de orde ge steld. Het kerkbestuur deelde mee dat de verkoop zou door gaan, maar dat over de gunning eerst na een gesprek met de wethouder zou worden beslist. De heer Roovers zei dat als het gebouw verkocht zou worden het „ten dode als wijkcentrum was opgeschreven". Hij wilde de mogelijkheid van de stich ting nog onderzoeken en sprak van „een grenzeloze verwarring en tegenspraak", het bestuurs- standpunt van het kerkbestuur was naar zijn mening niet te vinden. Als het kerkbestuur het gebouw dat al lang is afgeschre ven niet meer kan exploiteren, aldus het raadslid, zou een eventuele koper dit zeker niet kunnen. Uit de discussies bleek dat de as pirant-koper een gedeelte van het gebouw als opslagplaats voor serviezen, tafels en stoelen j wil gebruiken. Op de vraag of kerkbestuur en/of gemeentebe stuur straks een dwingende be stemming van het gebouw kun nen afdwingen, zei burgemees ter Kolfschoten dat het gebouw in het bestemmingsplan als „van algemeen nut" staat aange merkt en dat daaraan de hand zal moeten worden gehouden. De notaris zal de koper tijdig moeten waarschuwen, zei de heer Bunnik. Als het kerkbestuur eigenaar wil blijven zal een regeling over een investeringssubsidie moei lijk worden, de gemeente zal dan toch een vinger in de pap willen houden; voorlopig moet worden afgewacht wat de ver koping zal brengen en daarna het gesprek met B. en W. Van de zijde van het bisdom is nog meegedeeld dat het kerkbestuur niet zonder toestemming mag verkopen. ALPHEN AAN DEN RIJN Ridderveld, ten westen van de Herenweg, is gistermiddag een begin gemaakt met de scholen- bouwstroom. Er zullen drie ba sisscholen van zes klassen wor den gebouwd; twee daarvan worden gecombineerd met een drieklassige kleuterschool en een aula. De scholen gaan elk zo'n f 2 miljoen kosten. Het bijzondere van de eerste school waarvoor inspecteur J. W. Fon- hof de eerste paal sloeg (foto) is, dat hij door de gemeente in handen wordt gegeven van het protestants én r.-k. onderwijs en dat binnen hetzelfde complex ook kleuteronderwijs zal worden gegeven. Met deze interconfes sionele" school voor kleuter, en basisonderwijs wil men berei ken, dat de overgang naar het basisonderwijs voor het kind ge leidelijker verloopt. De kleuter scholen krijgen wel een eigen inganf en een eigen speelplaats. ROttLOFARENDSVEEN Ia cis Alkeburcht wordt heden avond op initiatief van de Stichting Jeugd Alkemade een vergadering gehouden met vertegenwoordigers van alle verenigingen in de ge meente Alkemade teneinde te komen tot oprichting van een Verenigingsraad; aan vang 20.00 uur. LISSE De afd. Lisse van de Kon. Ned. Mij. voor Tuin en Plantkunde houdt heden avond een bijeenkomst in de filmzaal van het bloembol lenlab. De heer Buitenhuis houdt een lezing met dia's LISSE De afd Lisse van Philatelica houdt hedenavond een vergadering in de boven zaal van Warong Djawa. over de Waddenzee. HAZERSWOUDE Heden avond kan wethouder L. Ver- weij geen spreekuur houden op het gemeentehuis. ALPHEN In het bedrijf van de chocolade-industrie „Baronie" te Alphen aan den Rijn is maandag een ongeval gebeurd tengevolge waarvan de 16-jarige A. Melet uit Lei den in het ziekenhuis „Rijn oord" moest worden opgeno men. Terwijl de jeugdige ar beider een hoekkrammachine bediende, raakte deze buiten dienst, doordat een kram in de machine vast kwam te zitten; bij zijn poging het defect te herstellen, verzuim de hij de machine af te zet ten. Hij trapte per vergissing tegen een pedaal van de ma chine en schoot met de top van de rechtermiddelvinger in het apparaat. Hierdoor werd deze afgekneld. VOORHOUT De gouden Gregoriusmedaille en veel woorden van waardering waren er voor de heer J. A. Angevare, die onlangs 25 jaar lid was van het kerkelijk mannenzangkoor. Pastoor Buijs reikte hem zon dagavond de medaille uit en zei, dat de heer Angevare er een is van het slinkend aantal mensen op wie men altijd kan rekenen. De zilveren zanger is ook een steunpilaar van het koor, dat het de laatste ja ren niet gemakkelijk heeft omdat er zich geen jongeren melden. In de hulde werd o.m. ook door diri gent Th. de Heij mevrouw Angevare betrokken, want zij is al 15 jaar lid van het dameszangkoor. Op de foto het echtpaar met dochter en pastoor Buijs. OEGSTGEEST De landelijke voorzitter van de Middenstands bond, de heer W. Perquin, ge looft niet in afremming van de economie als middel om de in het rapport van de club van Rome aangekondigde ondergang van de wereld aan vervuiling, overproductie en overbevolking te voorkomen. Volgens de heer Perquin ligt de oplossing in een stuk verschuiving van de totale bestedingen. „Wij zullen er al len toe moeten bijdragen, zei hij, zeeppoeder-zonder-vervui- ling zal straks bijvoorbeeld 1,30 kosten, nu met vervuilen- ALPHEN De heer Alb. Henry heeft gisteren van burgemeester Gallas een zilveren medaille in de orde van Oranje Nassau ontvan gen omdat hij vijftig jaar werkzaam is bij drukkerij Castellum NV. De heer Henry moest voor hij onderscheiden werd een eerdere me daille, brons, gekregen toen hij veertig jaar in dienst was, terug geven. Namens de directie overhandigde de heer Van Dam een ge schenk onder couvert. De heer Klos overhandigde uit naam van liet personeel een complete visuitrusting. De raad benoemde de heer J. J. Meijer tot het lid van het colle ge voor de verlening van bij stand en het nieuwe raadslid Meeuwisse in de plaats van de heer van der Laan tot lid van de commissie voor openbare werken en ruimtelijke ordening. NOORDWIJK De twee bestaan de kleedgebouwtjes op het ge meentelijk sportpark, behorende bij het eerste en tweede veld van de voetbalvereniging „Noordwijk" zijn aan vervan ging toe. De accommodatie vol doet lang niet aan de eisen en verbetering is economisch niet verantwoord. Nadat verschillende mogelijkhe den door het gemeentebestuur waren bekeken, is het bestuur van „Noordwijk" met een eigen plan gekomen, dat met een ge deeltelijke zelfwerkzaamheid van de leden voor 51.500 kan worden uitgevoerd. Daarin kan de vereniging een bijdrage fonds perdu krijgen van de Ned. Sport Federatie, groot 4000, zodat resteert een bedrag van 47.500. Het gebouw zal met geprefabri ceerde buitenwanden op een normale fundering worden opge trokken. In de prijs zijn de kos ten van verwarming, verlichting en warmwatervoorziening be grepen. De kleedgelegenheid zal aan de tribunezijde tussen het eerste en tweede veld worden geplaatst. Aan de gemeente is om financiële medewerking ge vraagd. Deze zal bestaan uit de toekenning van een vaste jaar lijkse gemeentelijke subsidie. De v.v. Noordwijk krijgt het recht van opstal. NOORDWIJK Reeds geruime tijd heeft het gemeentebestuur van Noordwijk een plan in voor bereiding tot verbetering van een complex van 45 woningen aan de Van Leeuwenstraat - St. Jeroensweg - Boerenburgerweg. Het zijn de huizen welke bij de opheffing van de woningbouw vereniging „St. Jeroen" aan de gemeente werden overgedragen. De kosten zullen rond 663.690 bedragen, waarvan drievierde door het rijk zal worden gefi nancierd. Na de verbetering zal de aan- vangshuur 115 per maand be dragen. Het plan en de financië le consequenties is met de be woners op een speciaal daartoe belegde hearing besproken. Men wenste een andere plaats voor de douches, doch overigens werd met het plan en de te be rekenen nieuwe huur ingestemd. Een minderheid uitte de wens, dat nieuwe dakkapellen zouden j worden aangebracht. Dit zou echter betekenen, dat de huur nog eens met 38 per maand zou moeten worden verhoogd en daartegen had de meerderheid van de huurders bezwaar. Bo vendien zou inwilliging van dit verzoek de haalbaarheid van het plan in gevaar brengen. B. en W. stellen voor het ontwik kelde plan te accepteren. KATWIJK Het bestuursorgaan van de Vuilafvoer van de samen werkende bollenstreek-gemeenten (Hillegom, Katwijk, Lisse, Noord wijk, Noordwijkerhout, Rijnsburg, Valkenburg en Voorhout), dat gisteren in het gemeentehuis van Katwijk werd geïnstalleerd, is al direct aan de slag gegaan. Men besloot de VAM op te dragen een plan te maken voor een huisvuil-overlaadstation in Noordwijkerhout. Het bestuur besloot verder dat burgemeester A. A. Vermeulen van Katwijk voorzitter zal zijn en zijn vervanger de heer A. G. Stolwijk, burgemeester van Voorhout. Met het samenwerkingsverband, op grond van de wet gemeenschappelijke regelingen, hopen de ver schillende deelnemende gemeenten, die ieder voor zich kampen met grote problemen op het gebied van de vuilafvoer, tot een efficiënte aanpak te komen. Vijfhonderd gulden voor 'n concours hippique L'DAM/STOMPWIJK De ge meenteraad heeft gisteravond met 14 tegen 3 stemmen be sloten 500 gulden bij te dra gen in een „agglomeraats- prijs" die op de laatste avond van het concours in Houtrust zal worden uitgereikt. Een der Leidschendamse tegen stemmers, de heer Van der Laan, wilde de donatie liever aan de plaatselijke voetbal vereniging RKAVV geven, die zondag kampioen is gewor den. Hij wees er op dat enige jaren geleden een subsidie van 7 of 8 honderd gulden voor een concours hippique in Stompwijk is geweigerd „en dat dit jaarlijkse festijn daar om nooit meer is gehouden". Wethouder Bunnik, die ere voorzitter van RKAVV is en „zijn" club dit lekkere kluif je dus best zou willen geven liet zich echter niet verleiden en bleef achter zijn voorstel staan. De reden: door voor wedstrijden kunnen lokale maneges aan het internatio nale concours deelnemen, de agglomeratiegemeenten heb ben dus wel degelijk belang bij dit Haagse ruiterfeest. Dinsdag 18 april: Stadsgehoorzaal: ..Wat doet de reldraad van kerken?" - lezlni bert \.d. Heuvel, aanv. 20 uur. Rest ..De Doelen": Alg. lcdenv dering Roode Kruis. aanv. 20 ui StadhuisBlnnenstads-werkgroep NZH-get Verkei LFC-ter: Elnnenstads-werkg aanv. 20 uur Blnnenstads-wi de werking voor het milieu nog ƒ1,25. De heer Perquin die sprak op een bijeenkomst van de Ned. Kap perspatroonsbond in „De kleine Burcht" stipte als het grote pro bleem van het midden- en klein bedrijf de snelle aanpassing aan de dito ontwikkeling aan. „De ondernemer heeft altijd be- s'aan bij de gratie van de wer kelijke dienstverlening aan de samenleving". Als konsekwen- ties van aanpassing noemde Perquin de stadsontwikkeling, het ontstaan van nieuwe woon kernen, reconstructie van wij ken etc. Het is een kwestie van eanpassen en meegroeien, zoe ken naar nieuwe vormen en technieken. Het vergt van de ondernemer veel kracht aldus de heer Perquin die gelooft in de groei van midden en kleinbe drijf en daaromtrent optimis tisch is. „Ik ben niet somber over de structuur maar wel be zorgd over de conjunctuur. Wij eten meer op dan wij verdienen. De loonstijging overtreft de pro ductiviteit. „Perquin ging uit voerig in op de huidige econo mische toestand „Als de loon matiging zich niet voltrekt dan volgt als enig alternatief dat de overheid zijn uitgaven beperkt". „De zelfstandige ondernemer be taalt meer belasting dan de werknemer. Het rapport van de commissie van Soet stelt dat dit moet worden rechtgetrokken. De regering is er ontvankelijk voor. Het is het rechttrekken als gevolg van een achterstel ling op een stuk rechtvaardi- heid." De heer Perquin schetste slechts enkele hoofdlijnen van de pro blematiek waarmede de onder nemer op sociaal, economisch en fiscaal gebied wordt gecon fronteerd. Na de pauze kwamen de vragen los onder de aanwezigen waarbij diverse hangijzers als „Wettelij ke arbeidsongeschiktheid WAO" voor zelfstandigen, kinderbijslag en de invloed van gemeenten op de tijden van winkelsluiting deel uitmaakten van het gesprek. Het is te verwachten dat de nieuwe winkelsluitingswet de middenstander meer vrijheid op laatstgenoemd gebied zal geven. Ook de MACRO-vestigingen kwa men ter sprake. De heer Per quin: „Ik heb bedenkingen te gen deze vestigingen op terrei nen die duidelijk een andere be stemming hebben. Primair is dit een kwestie van gemeentebe leid". Perquin deelde voorts mode dat de regering heeft toe gezegd nog gedurende deze zit tingsperiode de optrekking van de AOW tot het minimumloon en de W.A.O. voor zelfstandigen te zullen realiseren. Op een vraag uit het publiek be treffende te weinig voorlichting in de publiciteitsmedia over het ondernemerschap gaf een der aanwezigen antwoord aan de hand van 'n indrukwekkende lijst met gegevens waaruit bleek dat de landelijke voorzitter herhaal delijk radio en beeldbuis alsme de pers frekwenteert. LEIDEN De strijd om de lands titel in de hoofdklasse van de KNSB is beslist: Watergraafs meer I nam de titel over van het dit jaar in degradatie zor gen verkerende Utrecht I. Wa tergraafsmeer I won benauwd van Rotterdam I met 5'/2l'i* Moerwijk I verspeelde zijn theo retische leans op de landstitel dank zij een voorlopige V/yV/i nederlaag tegen het Leidse Phi- lidor I. Utrecht I zorgde met een 9-1 winst op DD I voor een daverende sensatie. Toch hielp deze overwinning de Utrechte naren weinig, daar ook Philidor I uit Leeuwarden op winst stond: 4*^-3»/^ tegen BSC I. Moerwijk I-Philidor I (Leiden: 2Ï4-6V4» propose: 3-7. Kan het eerste bord buitte v. Maaren zijn kleine voordeeltjes uit tot een levensgrote winstpar tij (0-1). Onder het consigne: „speel frank en vrij". offerde Bakker in een Siciliaanse partij een paard op 7. Hij verkreeg er enige aanvalskansen voor die tot grote verbazing der omstan ders in winst resulteerden (0-2). Joop Piket was tegen de topsco rer van de KNSB. v. Dijken, (6 uit 6) bijzonder goed op dreef. Piket won met behoud van aan valskansen op zeer subtiele wij ze een vol stuk. In tijdnood pro- beerde v, Dijken de zaak nog te flessen, doch Piket liet zich niet in de maling nemen (0-3). Na een rustige Caro-Kann opening raakte De Graaff verzeild in een taktische heksenketel. Daar in speelde hij zeer krom, zodat hij blij mocht zijn met remise C/2—3Vx) Berg kwam redelijk uit de opening, doch een slippertje bezorgde hem een nogal passie ve stelling. Vlak voor het vallen van de beide vlaggen werd tot remise besloten. (1-4). Theo Piket stond na een Siciliaanse opening voortreffelijk, maar Olof wist op de damevleugel door te breken. Deze transactie moest Piket bekopen met een verliespunt (2-4). Grondijs ver kreeg met het Morra-gambiet leuke aanvalsmogelijkheden. V. d. Meer weerlegde deze met een interessant kwaliteitsoffer. Na deze offerande nam v. d. Meer definitief het initiatief vast in handen en stond dit niet meer af: Grondijs af (2-5). Kohlbeck presteerde het om vlak voor de tijdcontrole zijn grote stellings voordeel te laten glippen. Toch wist hij nog remise te grijpen (2>4-5',4). Stam had aan de in valler van Moerwijk I geen kind: in een gesloten Benoni kwam hij tot een allesvernieti gende koningsaanval (2V£-6'/4). Alleen Ad v. d. Berg brak zijn partij tegen Marcus af. In het Wolga-gambiet moest Ad een stuk geven voor twee pionnen. De afgebroken stand vertoonde gelukkig nog enige remiseva rianten. zodat 3-7 de meest waarschijnlijke uitslag lijkt te worden. Kampioen Charlios I won in de eerste klasse B ook zijn achtste wedstrijd en wel met 7-3 van Rotterdam II. HSG I greep de tweede plaats via een 6-4 zege op Breda/Max Euwe Comb. LSG 1 nam tegen Spangen wel iswaar een 4l/4-2'/2 voorsprong, doch meer dan een benauwde 514-4',1> overwinning zit er niet in. Zelfs een gelijkspel is niet uitgesloten. LSG 1 Spangen: 414-214- Prognose: 5-5 of Hörchner kreeg via de open fa- lijn een aanval van vijands zware materiaal te verwerken. Hier bleek alleen actieve verde diging de oplossing. In een iets slechtere stelling accepteerde hij gaarne het remise-aanbod (14-Va)- Wichers won na een fantasierijke opening twee stuk ken voor een toren -f een pion. Later voegde hij hier nog een kwaliteit bij, zodat de winst toen niet moeilijk meer was (1V4-V4). Ada v. d. Giessen bouwde tegen Wiebes een ko ningsaanval op. De Leidse snel schaakkampioen kwam in hevi ge tijdnood waaruit hij zich leek te redden, doch een laatste truc van Ada deed hem de vlag strij ken. (114-114). Smout kwam in een dame-toren-eindspel terecht met een pion meer. Subtiele manoeuvres van het zware ma teriaal wisten mat of damever- lies te forceren (2J4-1V4). V. d. Drift wilde na een zeer wild middenspel teveel. Hij verover de weliswaar een pion, doch moest hiervoor een stuk geven. In hevige tijdnood ging hij ten onder (214-214). De opponent van Toornman offerde een loper voor pionpromotiekansen. Toorn- Toornman hield hem echter in de tang en zette de vijand gede cideerd mat (3V4-2V4). Kort kreeg zijn winstpunt op een pre senteerblaadje daar Riksen nog wel zijn laatste zet kon uitvoe ren, maar niet bij machte was zijn klok op tijd in te drukken (4'4-2V4). De overige drie partij en werden afgebroken: 'Sikkel heeft met een knol voor drie pionnen minieme remisekansen; Boonstra schijnt de winst te kunnen grijpen, hoewel remise niet onmogelijk is; Hins staat een stuk achter in een hopeloze KOUDEKERK AAN DEN RIJN Opnieuw bevindt er zich Koudekerkse bejaardencentrum „Rhijndael" een diamanten bruidspaar. Op 25 april a.s. zal het precies 60 jaar geleden zijn. dat Wilhelmus van Diemen en Alberta Scheel elkaar in Woerden het ja-woord gaven. De 83-jarige heer Van Diemen is geboren in Zoeterwoude, zijn 81-jarige echtgenote in Woerden. Na enige jaren in de Zoeterwoudse Weipoort en de Groenendijkse Serpent- buurt" te hebben gewoond, heeft het bruidspaar 43 jaar lang lief en leed gedeeld in een eigen huis aan de Hoge Rijndijk 138 tegen over de machinefabriek van De Jong, waar zij deel uitmaakten van de Hazerswoudse buurtschap ..De Groenendijk". Uit hun huwelijk werden 14 kinderen (6 zoons en 8 dochters) geboren. Op 1 zoon na, die reeds op jeugdige leeftijd overleed, zijn alle kinderen nog in leven. Met 87 kleinkinderen en 35 achterkleinkin deren mogen de heer en mevrouw Van Diemen terecht spreken van een rijk nageslacht. LI DO: 20.0C LUXOR: i 16.15 u. a.l. Nachtv. ,t en za 23.30 u. 18 Jr. Anatcvka" a.l. dag. 14.3 - -ulsten van de f el" 14. Jr. dag. 14.30 19.00 en il u. zo extra 16.45 u. KFX: ..The Love Pill" 18 Jr. 14.30. 19.(in en 21.15 u. Nachtv. ..The Aristocats' Exposities Galerie Heuff (tel 01751-2185): t/iB april exposeert Frances van Bi mei-Boete gekleurde lnkttekenlnéj Jorln Rijndcrs aquarellen en sq-' derijen Cees Vlag kleurhnngdrukl en Ludo Nagelkerke plastieken. Galerie 't Hoekje bij de Pomp 01711-3501)t/m 29 april Leen Mat ,1 de tentoon» ïborgen". bod»"*— i Lelden: toT 1 rheo Nlerma tel" 24241): to! Ing ..Landskni J de Pomp if i april expnsi ZIEKENHUIZE! dinsdag dagelijks an 19.0O-1 L r';*" dinsdag van 13.00-14.00 u terdag en zondag van 14.30-11 gch k tijden Kliniel Verlosknndi patiënten afdeling Gvnaecologie en voor z geren: van 10.00-12.30 en van 1 20.00 uur. Voor kraamvrouwen: 10.00-11.30, 15.00-17.30. 18.30- .Op dinsdag is er de gehele oek Praematuri yr ouders)dln vrij. snhuisdagelijks eerste tot 12. 1.15 tot 2 en 7 i ;ede en derde klas 1.15 Heen Ach", indse ij ec 2de klas: alle da 19.30 uur: vanaf half 3de kla: talf. Kra^m afdol 15-16 9.30. 2de klas: van 11.30-12 (all 9.30.Baby'! en do. van 18-18.30 uur. Kir vanaf 4 Jaar: alle dagen van di. en do van 18-18.30 uur. Annakliniek: 3e klas 13.30-14-30 IUinoord: dage) 18.00-19.00 uur: 3de klas: van 15.00 uur. van 18.00-19.30 kraam afdeling van 14.00-15.00 van 19.00-19.30 uur alléén voor genoten: kinderafdeling: van 1 15.00 uur. van 18.00-18.30 uur. dag en donderdag alléén voor ders. Kinderen beneden 16 Jaar ,bIoem traten erkee: jpend ill aar i r>'-'dm> and af veilir iet se ïeisje: ■iorgen. e loo i nggev iïngste 'jomple Spanish Sun. Faberge. Tawny G-|f Jr. -Miss 16—26. Sonla 37—49. Pi 27—33. Peer Gvnt. Carla. 52—62. Super St: 41—48. f oneel Esther Ofarim, Belli 535. Alstroemeria 65—95. Gei a's 33—37. Anthuriumbloei 85 p. st. Trosanjers 1.45- 75—1.90. Lathyi 1.45. Narcissen 31—65. Tulpen C Yellow Prese Spring. Apeldoorn. Bot Harvest 1.05—1.50. China Pink. ford. Golden Apeldoorn. Ka man 1.35—1.65. Red China. E 3.20—6.10. B I 11.10—12.30, kist 1.20. witlof I 49. witlof rabarber 4660,. bloemkool 93. 24. sla 12. radijs 35. raapstelen selderie 25. spinazie 58—61 Aanvoer waspeen 151.000 kg. RIJNSBURG. 17 april. Bloc Anthurlum 110—280. Gcrberi Amnrylles 27-36. Hyacinten 85- Na rcissen 210—310. Trosanjers —275. Chrysanten 26O-3G0. li 160—210. Ohldeeën 70—260. Tulpen: Lustige Wltwe S5—110. A 185—225. Blng Crosby 140—160. doorn 120—150. Gele Apeldoorn LEIDERDORP— plan „Bieshaar" te Hooglafl is door de Noorlander N.V. 'j begin gemaakt met de bouv van de tweede fase, in tota? 317 woningen. Tevens is ®woor burg de f maa gemt overeenstemming bereikt tussen verschillende aanne mingsmaatschappijen over de bouw van 149 woningen it S( twee typen. De totale aar neemsom. inclusief grond prijzen, bedraagt joen gulden. De opleverinf van deze woningen zal bin nen vijftien maanden plaati hebben. VOORSCHOTEN— Cor Groenendijk-De Zwaan expo seert vrijdag, zaterdag e: laa zondag in rentoonstellings L,m ruimte. Molenlaan 3, tempel ra schilderijen en tekenin 1 gen. De openingstijden zijn: vrijdag van 14 tot 17 19 tot 21 uur. zater zondag van 11 tot 17 i de h de I de K begi

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4