Imca Marina i Tegenvoeter komt platte landers de les lezen Harry Thomas: Onze Heintje moet terugkomen op Spaanse toer TERUGBLIK Geen zendtijd Omroep 2000 Hou het scherm in 't oog 55' LEIDSE COURANT DINSDAG 18 APRIL 1M Nou vergeet het maar mooi, hoor. Imca Marina ontvangt je niet in een Andalusisch toilet, terwijl ook die grote zwarte sombrero ver in de kast schijnt te zijn opgeborgen. Maar wat wil je, haar grote suc ceslied van dit ogenblik Eviva Espana kan dat nu wel alle maal suggeren, maar de zangeres daarachter mag natuurlijk best van haar gezongen principes afstappen. Vooral als je plaat bij de tien best verkochte in dit land hoort, en dan ook zeker eens in het uur op één der vaderlandse radiostationdraaitafels wordt gelegd. Het is om er duizelig van te worden. En dat is Imca Marina eerlijk gezegd zo nu en dan ook wel. De Spaans getinte stamper heeft haar tóch al drukke bezigheden nog een extra opdoffer gegeven met alle gevolgen van dien. Een optreden voor de tv. Vervolgens naar een Iiedjesbeurs, ergens In 't Gooi, oude contacten zien. nieuwe maken, en naar werkstukken luisteren die de standhouders, componisten, het afgelopen jaar in el kaar geflanst hebben. En dan 's avonds nog 'ns een interview. On danks dat Imca de grote zwarte hoed niet opzet (,,dan zeggen ze weer, dat mens moet het allemaal weer zo nodig laten merken") zeult ze toch de hele dag door nogal wat Spaanse karaktertrekken met zich mee. Vreemd? Welnee, ze heeft duidelijk zuidelijk bloed in de aderen. ,.Van m'n moeders kant, hè. Ik ben nu al weer de derde generatie. Mijn vader is een echte Groninger, dus aan die kant wordt bij mij alles wel een beetje afgezwakt". Enfin, haar Purme- rendse eilandje ergens op een elfde etage in de nieuwbouwwijk Overwhere wordt toch wel gevuld met vurigheid, enthousiasme en een druk bewegelijke eigenaresse, die steevast gevolgd wordt door Whisky, haar poedeltje in gebroken wit. AVRO's Televizier Is een nieuws rubriek die de latste dagen zelf tot nieuwsonderwerp is gewor den door het a.s. vertrek van hoofdredacteur Wibo van de Lin de en de nogal onplezierige pu bliciteit die rond dat vertrek is ontstaan. Nieuws is nieuws vinden we en het viel ons daarom tegen dat de wekelijkse aflevering gister avond geen enkele aandacht be steedde aan het conflict. Waarbij we niet bij machte zijn om te constateren of-hier sprake was van een ongelooflijke „misser" van de Televizier-redactie of van een even ongelooflijk veto van de AVRO-leiding. Feit is dat Televizier vóór de komst van Wibo van de Linde een povere rubriek was. Wibo bedacht een nieuwe formule die aanvankelijk bombastisch uitpak te, maar geleidelijk werd omge bouwd tot attractieve en toch degelijke berichtgeving die de collega's van VARA en NCRV gemakkelijk overtroefde en die topper Brandpunt van de KRO tot en nieuwe aanpak dwong om met de hakken over de sloot de eerste plaats te behouden. Van de Linde heeft daarmee AVRO-historie geschreven. We betreuren zijn vertrek, betreu ren nog meer de conflict-situatie waarmee dit vertrek gepaard gaat. Wensen daarbij de AVRO toe dat ze niet in dezelfde situa tie komt te verkeren als de VARA die Achter het Nieuws tot iets onbenulligs zag ineen schrompelen toen bekwame Her man Wigbold voor een andere functie koos. Waren de interne moeilijkheden al van invloed op de aflevering van gisteravond? We kregen de in druk van wel. Het „grote nieuws" van deze dagen Viet nam, Ierland, Apollo 16, werk gelegenheid in eigen land werd niet aangeroerd. We zagen een Staphorst-reportage die door gebrek van Staphorster mede werking niet veel nieuws bood, een gekocht en weinig nieuws biedend bericht uit het voorma lige Biafra, een bloedeloos ver slag van Dolle Mina's in een huifkar en enige onderwerp dat nuttige informatie bood verslag van een onderzoek van de universiteit van Utrecht ter zake van baarmoederkanker. Dat is een ziekte die per jaar ruim vierhonderd doden eist. Een nogal simpel onderzoek zou dit kunnen voorkomen. Vrijwel kos teloos, nemen wij aan. Want de betrekkelijk geringe kosten van het onderzoek staan in geen verhouding tot de kosten die een fataal verlopend ziekteproces opleveren. Televizier was met deze niet-actuele reportage op zijn sterkst. Goed werk van re dactrice Ria Bremer 1 Vg. HILVERSUM De Stichting Omroep 2000 krijgt geen zendmachti ging. De minister van CRM heeft daartoe besloten na advies van de raad van state. De minister heeft een en ander medegedeeld aan de NOS. Hij zegt, dat de praktijk van de uitzendingen uitwijst, dat de problemen, die de Omroep 2000 aan de orde wil stellen, al voldoen de door andere omroeporganisaties naar voren worden gebracht. Imca Marina: alleen als het moet met Spaanse hoed, voor de rest liever gewoon Imca Marina is nu dertig. Vlak na haar schooltijd, (ze was toen 16) maakte zij, nog wonende in Groningen, haar eerste plaatje. Daar tussen in gebeurde heel wat. Vooral jaren van degelijke muziek studie, vier jaar klassiek, maar ook les sen die met het showbizz-vak in ver band staan. Daarnaast werd er ook hard „gewoon" gewerkt. Op kantoor („ik dacht dat ik daar dood zou gaan, de hele dag turen naar een piepklein stukje blauwe lucht") en later in nacht clubs. „De beste leerschool, die je maar kunt krijgen". Keihard werken, nergens bang voor zijn en niet schrikken van onverwachte gebeurtenissen terwijl je aan het werk bent. Zo heb ik in Blue Note gestaan, kwam diep in de nacht thuis op een klein kamertje en viel vaak met m'n jas aan in slaap op een stoel. Dat allemaal om de centjes voor de lessen. Geen spijt Spijt heb ik er nooit van gehad, eigenlijk alleen maar plezier. Daar heb ik bij voorbeeld Nana Mouskouri zittend aan de bar, zien wachten op haar man, die toen een deel van The Athenians was. Nu hoeven zij ook niet meer. Nana is beroemd, een vakvrouw. Weet je, ik ben ook niet bang om heel dicht bij mensen te zingen. Willeke (Alberti) ver telde me 'ns dat zij daar als de dood voor is. Het publiek ziet dan alles, je ademhalingen, je transpiraties en noem maar op. Maar ja, in een nachtclub deed je niets anders". Ietsje later reisde zij Europa door met een trio overal Zuidamerikaanse muziek spelend en zingend. De minigroep had een schoon klinkende Spaanse naam, wat vertaald „vrijgezellen" was. Imca's twee metgezellen trouwden echter, en het trio viel uit elkaar. Daarna kwam een succestijd voor Hendrikje Imca Bijl. We schrijven nu '64-'64. Suc cesplaten, onder anderen „Harlekino" „Lass mein Herz nicht weinen" en „Uber den Wolken". Die platen, die prompt omgezet werden in gouden. Ge volgen: meer singles, elpees en veel op tredens. In totaal heeft zij nu ongeveer zeven el pees en dertig tot veertig singeltjes op haar naam staan. Imca verhuisde weer naar haar oude maatschappij en moest voor een nieuwe single kiezen tussen Eviva Espana en een cover van No sad song wat Helen Reddy op het laatste Grand Gala met veel verve bracht. Kantoormeisjes „Ik hou helemaal niet van covers, maar ik was gek van dat liedje. Enfin, uitein delijk hebben we toch goed gemikt met die ander". Die Spaanse getinte plaat is niet alleen door Imca op de markt ge bracht. Drie andere zangeressen waag den zich eraan, Veronica vond Imca's versie echter met kop en en schouders boven alles uitsteken en draaide deze veelvuldig. „Ze vonden het zo enthou siast klinken. Ik hou erg van dit soort muziek. Stond er dus helemaal achter. Verder bestond het koor uit kantoor meisjes van Bovema plus mijn man, castagnettegeluid is ook van mij". De toekomst zit dus wel weer gebakken. Imca trekt met de John Woodhouse- show door Nederland, drie tot vijf avon den in de week. „Wel vermoeiend, want je rijdt wat af. Woodhouse is echter een fijne man om mee te werken, een uit stekend arrangeur en erg adrem". Natuurlijk blijven er altijd wensen. Het liefst zou ik hier ergens een boerderijtje hebben. Wat wil je, ik kom niet voor niets van het Groningse platteland. Ik ben gek op planten en bloemen. Ik draai nooit wat van mezelf. Als ik bij voorbeeld mijn Nederlandse versie hoor van Mary Hopkin's „Those were the days" moet ik erg hard lachen. Vals, joh, tja ik voelde me niet zo lekker op de opnamedag. Ik zou ook nooit iets van mezelf kopen, welnee, ik geef mijn geld liever uit aan platen van Elton John of Neil Young". ANNELIES V. D. HOUTEN Zangeres Zonder Naam nu toch in Twee Wezen HILVERSUM De Zangeres Zonder Naam gaat nu toch de twee liedjes zingen in het toneelstuk De Twee Wezen. Zij werd hiervoor onlangs aangezocht, toen de Eindhovense toneelgroep Globe dit stuk op het repertoire nam. Na enige repetities zag men echter van haar medewerking af en werd aan Frits Lambrechts gevraagd de liedjes te zingen. De VARA en de Belgische radio en tv willen dit stuk nu uitzenden, maar dan alleen als de Zangeres Zonder Naam de liedjes zou zingen. De Zangeres Zonder Naam zei dit zonder enige rancune te willen doen. Zij zei: „Wat ec destijds gebeurde was een slag in mijn gezicht. Maar ik zal nu zonder wraakgevoelens optreden". Beroep afwijzing zendtijd Morele Herbewapening DEN HAAG (ANP) De raad van state heeft in behandeling het be roep, dat de Nederlandse stichting voor morele herbewapening heeft ingesteld tegen de beschikking van de minister van CRM, dat morele herbewapening in de toekomst geen eigen zendtijd meer krijgt toege wezen. Mr. A. G. Maris treedt op s;s advocaat namens de stichting. De beschikking en "het beroep daartegen gaan over da uitleg vaa ar tikel 19 omroepwet. De morele herbewapening beschikt over 30 mi nuten tv- en 130 minuten radio-zendtijd per jaar. Wereldomroep vierde 25-jarig bestaan Van onze radio- en tv-redactie 1ILVERSUM Radio Nederland Wereldomroep heeft met een zeer druk bezochte receptie zijn 25-jarig bestaan herdacht. Di recteur drs. L. F. Tijmstra zei bij die gelegenheid, dat de ont wikkeling van de techniek de wereldomroep grote mogelijkhe den biedt via computers en sa tellieten, maar ook het gevaar «n zich heeft van depersonalise ring als gevolg van automatise ring. "JOS-voorzitter E. A. Schütten- helm bood namens de binnen landse omroep een halversiering aan. )e ïeceptie werd bijgewoond door tal van vecetegenwoordigers van omroeporganisaties en buiten landse ambassades. Dc VARA start vanavond met de eerste aflevering van de vijfde lige serie Tegenvoeters. Het verhaal dat geschreven werd door Adriaan Venema gaat over Hendrik Pieter Stouthart, (Jules Hamel) een jonge man uit de stad die zich gevestigd heeft in het landelijke Oud-Gisp. Hendrik-Pieter is een reclameman die de mode van zijn collega's volgt. Hij houdt er echter nogal vreemde ideeën over de platte landsbevolking op na. Hij vindt ze dom en wil ze in bescher ming nemen tegen manipulaties var de heren uit de stad. In de eerste aflevering zien we hoe Hendrik-Pieter zijn huisje tracht in le richten. Als hij een spijker in de muur slaat om een Mon driaan op te hangen blijkt het boerderijtje toch niet zo solide als hij had gedacht. Hij gaat voor hulp naar het dorp waar een mens begrijpt wat hij ei genlijk op het platteland zoekt. Ook zijn vrouw Annabel (Ma rijke Merckens) snapt niets van zijn beweegredenen. Hendrik- Pieter moet nu alles in het werk stellen om zich tegenover anderen te rechtvaardigen. Ned. I 20.21 uur. De smokkelaars van Moonfleet John komt steeds dichterbij de oplossing van het document dat hij gevonden heeft. Het lukt weer niet de smokkelaars in de val te laten lopen. Ned. I 19.05 uur. De weduwe De weduwe is een televisiekome die die de VARA overnam van de Italiaanse tv. Als de weduwe nog maar net is teruggekeerd van de begrafenis van haar man wordt er aangebeld door een fotograaf die een reportage over haar wil maken. De vrouw moei nu een tweestrijd voeren tussen het verdriet over haar veclies en de zorgen voor de toè- komst. Ned. I 21.15 uur. Louis le Roy Als mensen behoefte hebben aan afwisseling en veelzijdigheid, waarom maken ze dan overal een eentonige omgeving? Onder leiding van Jan Kassies hebben vele planologen, biologen, land schapsarchitecten, psychiaters, functionarissen van rijksdien sten en cultuurtechnische maat schappijen over deze vraag ge- Marijke Merckens als Annabel voor hun boerderijtje in Oud-Gisp discussieerd. Het is een vraag die te maken heeft met de stel lingen van Louis Le Roy, de tuinman uit Oranjewoud, die in het tv-programma van 1 okto ber 1971 temidden van zijn prachtige natuurlijke tuinen een leedvol betoog hield voor het herstel van natuurlijk evenwicht en voor meer diversiteit in ons milieu. In het tweede gedeelte van dit debat wordt de vraag stelling toegespitst op de directe omgeving van de mens: hoe 1can de mens van nu actief be trekken worden bij de inrichting van zijn omgeving? Ned. I 22.00 uur. Net effe een ander verhaal Met een beetje fantasie, een huif kar en 'een week vrije tijd kom je een heel eind op de Veluwe. Ned. II 19.30 uur. Met liedjes het land in Met liedjes het land in komt van avond uit sporthal De Cros ser te Werkendam. Op de plan ken zullen naast het duo Gonnie en Ronnie o.m. Saskia en Serge en Ciska Peters te zien zijn. Ook deze maal is er de wed strijd Wie imiteert hel beste Ronnie Tober? Ned. II 20.21 uur Kindercircus Een documentaire over het kin dercircus Santelli. Dit circus ge niet een grote populariteit in ons land en wordt vaak als voorbeeld gesteld voor andere kindercircussen. Woensdag Ned. I 17.00 uur. TELEVISIE HEDEN NEDERLAND I 18.55 ui VARA 19.05 uu 19.39 ut 20.00 ui 20.:i ui 20.50 ui 21.15 i ir: Apollo-16 ir: Fabeltjeskrant ir: Journaal r: De smokkelaars Moonfleet ir: Tik tak tor ir: Journaal ir: Tegenvoeters 1 ir: Achter het Nieuvw ir: De weduwe 22.00 uur: De stelling van Ltf Le Roy 22.55 uur: Journaal 23.03 uur: Weekoverzicht schooltelevisie 23.03 uur: Teleac NEDERLAND II NCRV 18.45 uu 18.55 uu 19.05 uu 19.30 uu 20.03 uu 20.21 uu 21.40 uu 22.20 uu Fabeltjeskrant ir: Journaal ir: Zo moeder, zo ir: Net effe een ander verhaal ir: Journaal ir: Met liedjes het lanq ir: Hier en Nu ir: Nieuws uit de klas sieke discotheek ir: Journaal ir: Den Haag vandaaj ir: Europese kampioe schappen tafeltenn ir: Teleac MORGEN NEDERLAND I T NOS j LEID 10.45 uur Teleac De TROS stra 17.00 uur Kindercircus „San- mej telli crt NOS CK1 16.45 uur Fabeltjeskrant eCn 18.55 uur Journaal ide« 19.05 uur Van gewest tot gew|» hun 19.50 uur Toeristische tips 20.00 uur Journaal 20.20 uur Zendtijd WD Stichting Socutera Den Haag vandaag Samenvatting eerste helft Celtic-Inter Mil Rechtstreekse repoc ge tweede helft Cel —Inter Milan Rechtstreekse repon ge eerste helft Benfi. Ajax 22.30 uur Journaal 22.35 uur Studio Sport 22.40 uur Tweede 20.30 i 20.50 i 20.55 i 21.40 i 'Het voe helt de door brek de re grep I.. H tot h Ajax helft Benficali NEDERLAND II TROS 18.45 i 18.55 1 19.05 1 19.30 i Fabeltjeskrant Jouirnaal Vakantie waar heen? Shalom Ekseption 20.00 uur Journaal is. 5! aar De Andrea Dorli 21.35 uur Het Boedapester Sraatszigeuiierork) IKOR 22.00 uur Kenmerk 22.25 uur Journaal 22.30 uur Teleac gron i vijftig gouden platen zong onze Hein met zijn gouden stemmetje bij elkaar DEN HAAG Wat is er met onze gouden Heintje aan de hand? Waarom horen we in ons kille landje aan de zee zo bitter weinig van zijn hartverwarmende stemgeluiden? Heeft de nu 16-jarige so praan een beetje genoeg van alle moeders en omaatjes of houdt hij niet zo van ons klimaat? Dit vraagt Harry Thomas, o.m. redacteur van het maandblad Kuifje, zich al geruime tijd af. Hij ging op onderzoek uit en meende te moeten vaststellen, dat onze eigen Heintje Bombeintje expres door de Nederlandse radio, met name de popzenders en televisie geboy cot wordt. Na deze voor hem zeer treurige ervaring besloot hij mede namens het Ned. volk voor Heintje in de bres te springen. Hij zocht de arme bevooroordeelde Hein op in zijn riante villa in België en sprak een ernstig woordje met de heer Simons en Addy Klein geld. Dit alles resulteerde in een actie, gevoerd onder leiding van Harry in bovengenoemd blad en die tot doel heeft Hein weer een plaatsje te bezorgen aan de top van de vaderlandse hitladders. Onze vraag is echter waarom moet dat nu zo nodig? Hebben wij wel zo'n behoefte aan deze kwelende jongeling, die het bij onze ooster buren zo aardig doet en desondanks nog steeds een beetje Neder lands spreekt. Hij won vijftig voornamelijk Duitse gouden platen en een Duitse diamanten langspeler. Volgens Harry is er bij de Neder landers een zeer grote behoefte aan Duitse smartlappen. Hij noemt de praktijk van de omroepen verwerpelijk en klinkklare censuur. „Wij", zo schrijft hij, „hebben recht op Hein. En onze wonderboy heeft er recht op dat zijn plaatjes gedraaid worden". Harry doet een beroep op alle Heintje-fans zijn zeer gewichtige actie te steu nen. „Want", zegt Hairy, „Heintje is niét over het paard getild, hij is geen snertventje, maar een erg sympathiek joch". ROELFIEN SANT. Martin Peyton werd vervangen HILVERSUM De vele trouwe volgers van het onuitroeibare programma Peyton Place zal het zijn opgevallen, dat er zich een vreemde persoonsverwisse ling heeft voorgedaan. De oude Martin Peyton, streng met har de ogen en voortdurend steu nend op een wandelstok, werd een veel lievere oude heer die wei loopt met een stok maar meestal vergeet waarom hij deze heeft. De reden van dit al les is vrij eenvoudig. De oude Peyton (George Maccreadey) werd bij de 3S2ste aflevering ziek en moest worden vervan gen. Toevallig was de Britse ka rakterspeler Wilfrid Hyde-White beschikbaar om de rol over te remen. Deze 70-jarige acteur is vooral bekend als Pickering uit de verfilmde musical My fair lady. George Maccready zal 2 mei a.s. weer op de buis te zien zijn. RADIO HEDEN Politieke Partijen: 18.19 Uitzend van de Nederlandse Middenstal?» Partij. KRO: 1S.30 Nieuws. Echo. 18.50 Voorbeschouwing de komende KRO-programma 19 00 (S) Musicerende dllettan Het ENKA-Manncnkoor te 1 19.30 Dood doet leven: serie sprekken over leven, dood en komst. 19.45 De zingende kerk: ziek in de liturgie 20 00 Als muziek voor Is: Nederlandse mn en Nederlandse poëzie. 20.45 Wi mank je je druk over?: gesprekk v 21 00 Babelculturele kroniek. (S) Klassieke muziek (gr.) Overweging. 22.30 papi Va arc HILVERSUM II 22 00 Trefpunt: taal). 23.55-24.00 Niet MORGEN HII.VKltSI'M I ziek. report.-iet 11 00 Hui Ta-ta tot w. (10.30-10.32 Nleu NOS: 14.10 int: een rubi taal. 14 20 i de kar topn.) 14.50 Mee O5*30-15 32 Nlci il-klassleke luzlek mn? Indcrhf NCRV1« mi re Jeugd. zending. 17.00 (S) NCRV-VocnnD srinble: geestelijke liederen. Ov heidsvoorllchting: 17.20 Samenw king met ontwikkelingsland. NCRV: 17 30 Nieuws. 17.32 Hier (ARA: 7.00 Nieuws. 711 Orhtendey ia stick. 7.20 <S) Dag woensda muziek en informatie. (7.33-7.38 de voorpagina. 7.54 VPRO dag. S.00 Nleu' 9.00 (S) 8.11-8.23 A. lad. gcvnrlec n 9.15 Konl rstanden9 ,nr de kleutw ,,.w .WPP.11.03 Op de S (Ie 12 00 Nes (Ameland) O tra alrechtstreekse ultzendli over en te midden van 13 00 Nieuws 13.11 Actu« 13 2" <S> I.ieht ensemble m< 9.35 Wal In: 10.45 Sp. (1G.00-1G.02 Nieuw me de vijf- vorzo* nn. 17.55 Mededel •u.vunsi'M in i 7.02 Ste< -805 Radk 9 03 Dc n rclean Dream?

Leidse Courant | 1972 | | pagina 2