G.S. akkoord met de regeling vuilafvoer Duin- en Bollenstreek Burg. Van Knobelsdorff met geschenken overladen Nabeschouwing toerusting Zoeterwoude KPJ OP DREEF MET CABARET Middenstandson derzoek Noordwijk kost meer dj m LEIDSE COURANT VRIJDAG 14 APRIL 197 BOLLENSTREEK Gedeputeer de Staten van Zuid-Hohand heb ben hun goedkeuring gehecht aan de Gemeenschappelijke Re geling Vuilafvoerbedrijven Duin en Bollenstreek, waarin de ge meenten Hillegom, Katwijk, Lis- se, Noordwijk, Noordwijkerhout, Rijnsburg, Valkenburg en Voor hout participeren. In de toekomst zal het vuil uit deze gemeenten worden afge voerd naar Noordwijkerhout. waar bij het station een zoge naamd overlaadstation zal wor den gebouwd om het vuil in de wagons te kunnen laden. Er is heel wat studie aan voorafge gaan voor men tot deze regeling met de V.A.M. is gekomen. Aanvankelijk werd gedacht aan vuilverbranding en later aan een persinstallatie. Daartoe werd overlegd met Verolme N.V. Hoewel het overleg des tijds nog niet was afgesloten, heeft Verolme zich teruggetrok ken in verband met de fusie, die dit bedrijf is aangegaan. Aansluiting bij de groep Leiden was een andere mogelijkheid, doch daartoe moest de Leidse installatie worden uitgebreid. Dat zou ongeveer drie jaar ver gen. Zolang konden de acht sa menwerkende gemeenten niet wachten. Daarom werd in zee gegaan met de N.V. Vuil Afvoer Maatschappij (V.A.M.) die het vuil van Noorwijkerhout zal af voeren naar haar terreinen waar het gedeeltelijk tot com post zal worden verwerkt, en voor zover het afval daartoe niet geschjkt is. zal storten. Nu Gedeputeerde Staten akkoord zijn gegaan met de regeling - het kon haast niet anders gezien het door het provinciaal bestuur in 1968 opgestelde .Vuilafvoer plan Zuid-Holland" - zal de V.A.M. snel met de bouw van het overlaadstatiort gaan begin nen want hoe eerder mer. kan werken des te beter het is. Dat zal hopelijk begin 1973 zijn. De afvoerkosten worden gemiddeld gerekend op 33.50 per ton vuil. Dit heeft tot gevolg, dat de acht gemeenten belangrijk voordeli ger uit zijn, dan wanneer zij zich hadden aangesloten bij de groep Leiden. Gerekend zou dan moeten worden op 44,- per ton. Door de V.A.M. zal huis- en grof vuil worden afgevoerd en geen puin. Dat laatste is wel moeilijk, doch het puin kan veel goedko per en zonder bezwaar binnen de gemeente gestort en ver werkt worden. Het lichaam dat de naam ..Vuil- afvoerbedrijf Duin- en Bollen streek" zal gaan dragen, zal worden gevestigd in Katwijk. Het bedrijf kent de volgende be stuursorganen: een algemene raad, een college van beheer en een voorzitter. Dezen worden ter zijde gestaan door cei: direc teur, een secretaris en een ad ministrateur. Voorzover de alge mene raad niet nadrukkelijk an ders bepaalt, zijn er op al het personeel van het vuilafvoerbe- drijf de rechtspositieregelingen van de gemeente Katwijk .van toepassing. De kosten zullen door de gemeenten gezamenlijk worden gedragen, in verhouding tot het inwonertal. Er zal met de N.V. V.A.M. een dertigjarig contract worden afgesloten. Burgemeester Van Knobelsdorff tijdens de feestelijke raadsvergadering Dorpshuis gewenst aan de Buitenkaag DE KAAG De bouw van et dorpshuls staat nummer een 0| het wenslijstje van de dorpsgt meenschap De Kaag. Dat bleek vrijdagavond op de eet ste openbare ledenvergaderin van de 10 maanden geleden oj gerichte Dorpsraad De Ka: Het dorpshuis wil men li realiseren aan de Buitenk! Daar staat ook de school, zc het dorpshuis ook gebruikt k» worden als gymlokaal. De k<* ten schat men op 7 ton. LEIDEN Een 26-jarige jon§ man uit Leiden werd zaterda nacht op de Steenstraat, ho Binnen Vestgracht aangered door een 21-jarige Leidse aut mobilist. De jongen stak vi plotseling over. Hij moest m een rechterbeenfractuur het Academisch Ziekenhuis den gebracht. vy grad SASS0NHEIM Van het zilve ren ambtsjubileum van burge meester van Knobelsdorff dat zaterdag werd gevierd, kan ge zegd worden dat het een grootse manifestatie was van waarde ring en dankbaarheid, wat bleek uit twee drukbezochte recepties, een muzikale huldiging, ge schenken en een speciale raads vergadering. Bij de raadsverga dering waren behalve de hele raad, ook oud-raadsleden en de oud-wethouders Vogelaar en Schrama aanwezig. Wethouder Westerbeek, die de voorzitterha mer hanteerde, verwelkomde in het bijzonder de jubilerende burgemeester en diens echtge note en de heer v.d. Weele. dia de commissaris vertegenwoor digde. Wethouder Westerbeek gaf een schets van de loopbaan van de burgemeester, die op 29-jarige leeftijd werd aangevangen, in Goederede en Stellendam. Hij herinnerde hierbij aan de wa tersnoodramp van '53. Door zijn bemiddeling werden beide dor pen door Den Haag geadop- ALPHEN Aan de Rode Kruis-marsen hebben ondanks het minder fraaie weer afgelopen zaterdag maar liefst 1100 man deelgenomen. Ook het Alphense burgemeesterspaar liep de 5 km uit. Start en finish was in het St. Jozefgebouw waar het de gehele dag gezellig druk was. Op de foto: Rode Kruis- voorzitter J. van Ringen geeft burg. Gallas een speldje ter herinnering aan de mars. ZOETERWOUDE Op een bij eenkomst vanavond in ,,Ons Huis" wordt door de deelne mers van het pastoraal plan „Toerusting" van gedachten ge wisseld over de gang van zaken gedurende het afgelopen seizoen en de meningen gepeild over de voortzetting hiervan. De begeleidingscommissie zegt daarover: „Het Pastorale plan „Toerusting is niet een plan van de pastores en een werkopject van de begeleidingscommissie gebleven maar duidelijk een zaak geworden van de trouwe deelnemers en deelneemsters". De mening zal worden gevraagd over het aantal avonden, de lengte van de avonden, de inde ling hiervan, de duur van de on derdelen en de donderdagavond als de meest geschikte. Verder over de samenstelling van LEIDEN Een personenauto met nog brandende verlichting lag zaterdagnacht in het water van de Korte Mare. Politie en brandweer werden gealarmeerd om eventuele drenkelingen op het droge te brengen. Terwijl de duikers nog volop een nat pak aan het halen waren kwam de 22-jarige eigenaar van de auto uit Rotterdam inmiddels in dro ge kleren gestoken op het poli tiebureau vertellen wat er ge beurd was. Bank schenkt 3 mille voor city-plan ALPHEN Met het nodige fees telijk vertoon is zaterdag het nieuwe kantoor van de Raiffei- senbank in de Pieter Doelman straat geopend. Als symbolische openingshande ling lichtte burgemeester Gallas uit de safe een cassette waarin een cheque ter waarde van 3000 gulden zat. Het bedrag werd door de bank geschonken aan dé gemeente ter realisering van een fontein in het City-plan. Mr. Gallas onderstreepte nog eens het belang van een goed func tionerend centrum in de ge meente. Het overheidskrediet van 3,6 miljoen gulden brengt de realisering van het plhn op gang. De burgemeester ont vouwde bij deze gelegenheid plannen voor bet Oosthoek-ge bied. Men heeft een toezegging gehad voor financiering zodat met de afbraak van de oude teerd. Veel kon daar worden ge daan in het belang van de vis serij. Na ruim 13 jaar werden deze gemeenten verwisseld met Sassenheim. De toename van het aantal woningen bedroeg niet minder dan 75%. Hierbij zei hij dat de burgemeesters functie steeds moeilijker wordt, bestuurlijk beletselen overwoe keren de mogelijkheid tot het zelfstandig nemen van eigen ini tiatieven. Verder wees de wet houder op de gedegen kennis, de vriendelijkheid en goede sieer waarmee vergaderingen worden geleid en contacten on derhouden. Ook diens echtgeno te werd gedankt voor de wijze waarop ze haar man ter zijde staat op allerlei terrein. Na- Burgemeester Gallas staat op het punt de cassette te halen uit de kluis van de Raiffeisenbank in Alphen. De burgemeester verrichtte met deze handeling de opening van het nieuwe gebouw van de bank. Het geld dat in de cassette zat. 3000 gulden, is een geschenk van de bank aan de gemeente om een fontein te realiseren in het City-plan. panden kan worden begonnen. bank, die om gezondheidsreden De heer Gallas haalde in zijn afscheid moest nemen. Zijn op- rede de verdiensten aan van de volger wordt de heer B. van heer Pool, directeur van de Zeijts. F usievergadering mager bezocht HAZERSWOUDE De Hazers- wouds-Koudekerkse afdeling van de Industriebond NKV heeft nu werkelijk bestaansrecht, nu de afdelingen van de voormalige St. Willibrordus (werknemers In de industriële bedrijven) en St. Eloy (werknemers in de me taalnijverheid) hebben besloten tot fusie, in navolging van de landelijke vakafdelingen. Voorzitter van de 110 leden tellen de Industriebond NKV is de heer C. Zandbergen, die tevens voorzitter van de NKV-centrale ter plaatse is. Secretaris is de heer J. de Boer en penning meester de heer N. Boere. Voor de fusievergadering bestond overigens een minieme belang stelling: in totaal elf personen, waravan de meesten een be stuursfunctie betraden, namen aan de besprekingen deel. de tafelgespreksgroepen uit het ogpunt van leeftijd enkerkge - nootschap en of het een nadeel was dat men voor alle avonden bij dezelfde groep was inge deeld. Wat is Uw mening over de geko zen onderwerpen is één van de andere vragen waarbij aansluit het oordeel over de inleidingen met betrekking tot hun graad van moeilijkheid zowel wat be- j treft inhoud als taal. Er zijn ook vragen over de rapportage en de zaaldiscussie. Er zal ook j worden gezocht naar de oorza ken van het verloop van de i deelname. De laatste vraagstel- ling gaat over de toekomst: „Gaan we het volgend seizoen j verder of pauzeren we 'n jaar?". Als er geadviseerd wordt doorgaan dan wordt gevraagd om de motivatie en op welke wijze. ZOETERWOUDE Het cabaret dat de K.P.J. in het Don Bosco- huis bracht voor de ouders en de overige leden heeft de vele belangstellenden een leuke en genoeglijke avond bezorgd. Het programma dat in de vorm van een t.v. uitzending was ge goten begon met de Fabeltjes krant. reklame en journaal waarna het werd voortgezet met een gavacieerde revue. Hierbij was één van de hoogtepunten het optreden van André de Boer met een imitatie van André van Duin. Het aanhoudende applaus dwong hem tot een reprise van zijn succesnummer „Akatha". De protestsong tegen de oorlog „Ode van een soldaat" met een ijzersterke tekst van Trudy Olst- hoorn werd op knappe wijze gebracht door Joke v. d. Salm. Ademloos werd er geluisterd waarna het publiek spontaan de handen op elkaar bracht om zijn waardering voor dit nummer te tonen. ila de ruim twee uur durende op voering bracht voorzitter Sjef de Groot in het bijzonder dank aan Trudy Olsthoorn en Anny v. d. Salm voor de grote toewij- Hirw u/oormede het geheel was voorbereid. Ook de vele andere medewerkenden werd lof toege zwaaid vooral voor het feit dat alles in zo'n korte tijd moest worden ingestudeerd. Veel waardering ook voor organist Theo Elstgeest die zonder enige repetitie voor een uitstekende begeleiding had gezorgd. Aan het eind van de avond werd nog een dansje gemaakt. WASSENAAR Zondag was het een drukke bedoening in het Jeroen- huis in Wassenaar. De r.-k. bejaardenbond hield de jaarvergadering, waarop voorzitter Van Leyenhorst zijn teleurstelling uitsprak over de houding van het gemeentebestuur, dat maar geen ant woord geeft op het verzoek van de bond een cultureel bejaarden paspoort in te stellen. Op de foto het huidige bestuur. Van links naar rechts: de heren Putker, Klandermans, Knijnenburg, Leyen horst, de dames Van Beek en Van den IJssel en de heer Van den Berg. Niet op de foto staan de bestuursleden Wagenaar en Van Gent. Noordwijk Het onderzoek dat door het Enonomisch Instituut voor het Midden- en Kleinbe drijf zal worden ingesteld naar de kwaliteit vqn de midden- Kerkeveiling bracht 32 mille op SASSENHEIM De kerkeveiling die vrijdagavond in de Ontmoe ting werd gehouden ten bate v*n de Hervormde Kerk-restau- ratie heeft maar liefst 32000 gul den opgebracht. Dat is 4000 gul den meer dan vorig jaar. standszaken in Noordwijk, zal de gemeente en de midden standsverenigingen meer gaan kosten dan aanvankelijk was geraamd. De totale kosten zullen naar ra ming van het E.I.M. ccn bedrag van 125.000,- belopen. Hieraan zou de gemeente 20.000,- bij- j dragen en „Noordwijk Actief" en de K.I.N. zouden samen een bedrag van 5000,- voo- hun re kening nemen. Voor da reste rende 100.000,- werd door de Noordwijkse Middenstandscen trale aan de Stichting Ontwikke ling en Sanering en subsidie aangevraagd. Een zo hoge bij drage stuitte bij het bestuur van de Stichting op bezwaren. Het zou wel bereid zijn tot subdidië- ring van het resterende bedrag als de gemeente haar bijdrage tot 30.000,- zou verhogen en de beide middenstandsverenigingen haar bijdrage tot 10.000,-. Ge meente en middenstand zullen aan deze wens van de Stichting voldoen. Bejaarde aangereden NOORDWIJK Zaterdagavond had op de Van Panhuysstraat te Noordwijk een verkeersongeval plaats, waarbij de 74-jarige mej. A. C. van 't Noordende ernstig werd gewond. Ter hoogte van „Hummelhof" stak de bejaarde vrouw via het zebrapad plotseling de rijweg over. Zij werd gegrepen door een juist naderende personenau to. bes.uurd door een 45-jarige uitvoerder uit Leiden. Het slachtoffer bekwam hoofdletsel en werd in zorgwekkende toe stand naar het Academisch zie kenhuis overgebracht. Pauselijke onderscheiding voor koster HILLEGOM Dè koster van de St. Martinuskerk, de heer H. van Amerongen vierde zondag zijn 25-jarig ,,custodus"-schap. Tot zijn intentie droeg pastoor A. J. H. Drost gistermorgen in de parochiekerk een plechtige Hoogmis op. In de predikatie memoreerde pastoor Drost de legende, dat de Emmausganger Kleophas later patroon werd van het horecabedrijf. „Koster H. van Amerongen is voor ons een ware gastheer in de kerk". De pastoor betrok daarna me vrouw Van Amerongen-v.d. Burg in zijn gelukwensen en maakte de felicitatie bekend, in gekomen van dr. A. Simonis. bisschop van Rotterdam. Aan het slot van zijn predikatie j maakte pastoor Drost bekend. dat het de Paus behaagde Cus- todus H. van Amerongen te on- derscheiden met het „Pro Ec- j clesia et Pontifice", waarna de pauselijke onderscheiding werd WASSENAAR Bij de flats aan de Van Duivenvoordelaan in Wassenaar hebben nijvere vaders zaterdag speeltoestellen geplaatst. De bewonerscommissie was er op gemeentelijke kosten in geslaagd de hou ten speelstukken te kopen. Er staan nu op de speelplaats een wigwam, een trein met lokomotief, even- wichtsbalken en een met paarden bespannen wagen. Zandbakken zijn er ook. Enkele klimhekken moeten nog komen. Schoonmaakaktie op de Kaag leerde Preventieve maatregelen hielpen WARMOND/ALKEMADE Een 100 tal enthousiaste vrij willigers (ca. 50 uit War mond en ca. 50 uit de ge meente Alkemade) namen zaterdag deel aan de schoon maakactie op de Kaag. Vanwege de slechte weersom standigheden moest men de actie vroeger beëindigen dan gepland, zodat men niet die hoeveelheden vuil heeft ver wijderd als verleden jaar. Toch hebben de organisato ren de indruk, dat de pre ventieve maatregelen (als het verstrekken van vuilnis zakken via de jachthaven-ex ploitanten aan de recrean ten) hun doel niet misten en er vooraf minder plastic in het 'water is terecht, geko- Wel veel hout trof men aan, hetgeen voor een nit* onbe langrijk deel zal zijn veroor zaakt door de werkzaamheden in de Zwanburgpolder. De organisatoren zoudei. de ac tie graag op een wat later tijdstip doen plaatsvinden, omdat dan ook de recreanten hier direct bij betrokken kunnen worden, maar door het broeden van de vogels en het groeien van de r.etkra- gen is het dan n et meer mo gelijk het vuil te verwijde ren. zonder schade te doen aan de natuur. mens de raad sprak nestor Platje. Deze zei nog steeds b te zijn met de benoeming 1961. Als geschenk van de hele ra: plus de secretaris, deed hij et antiek tafeltje cadeau. Secret ris Berntzen sprak vervolge zijn waardering uit namens personeel in het bijzonder w betreft de behartiging van belangen van de medewerker zowel door de raad als door B w. Hierbij betrok hij ook de eclj genote van de burgemeeste Na voor het cadeau en goe woorden bedankt te hebb sprak de burgemeester vreugde uit dit alles met vrouw te kunnen meemakt Hij dankte voor de construct ve manier van samenwerking Hierna werd in de trouwzaal monde van mevrouw Bakkt Heynes, van het jubileumcor té, de geschenken van de bev king overgedragen, t. renrijwiel; een stereo-lnstalla en een boekwerk over her diek, waarbij mevrouw Bakk naast de burgemeester, voo: ook diens eega prees om ha activiteiten o.a. bij het geven aan het plaatselijk U.V. Bij de volgende besloten ree tie waren behalve plaatsel: artsen, predikanten etc. aanwezig de burgemeesters naaste en verre omgeving. oud-commissaris Klaassesz, lonel Rehorst van de Rijksp tie en het dagelijks bestuur Goedereede en Stellendam, wethouders Visser en de Voo en secretaris Vogelaar ga^ acte de pcésence. Burgemeest dr. A. J. Vis uit Leiden spr namens de burgemeesters burgemeester Vermeulen Katwijk namens het bouwd trict. Half drie 's middag er voor het raadhuis een kale huldiging door „Adest M sica", „Crescendo" en Dru band DOS. Helaas kwam buitengebeuren niet voldoen tot z'n recht door het gure vi jaarsweer. Bij de openbare ceptie werd de grote rij bez: kers geopend door de Sass: heimse bloemenmeisjes, uit aard met een bloem enhu! Onder de velen die kwamen lukwensen waren bestuursled van allerlei instellingen en enigingen, etc. Van buiten gemeente was er eveneens langstelling o.a. Prof. Berk! uit Leiden. Leuk was dat de van receptiegangers onderb ken werd door de complete milie Leichtenberg. waarbij tweeling Sylvia en Edwin met hun 3-jarig zusje bloem aanboden. :aadszaal en omliggende vertr ken waren herschapen in lusthof van bloemstukken, kl en groot, van verenigingen bedrijven. Het bestuur van Oranje Vereniging bracht fraaie vaas mee, product de plaatselijke kunstaardewei industrie. blijf het t< Instit groei i miliei seerd dl :ondo In zijn j ten dt publi) schot: Jritse i in Be leider 'weige bre -ONDE 300.001 Britse Kleuterkoor zorgde voor uitschieter HAZERSWOUDE In een g gevuld kerkgebouw heefP jeugd van de gemengde zaj vereniging „Zang en Vriei schap" een uitstekende uitvt ring gegeven onder de voortrl felijke leiding van dirigent ter Bontje. Een uitschieter r het programma was het opti den van het kleuterkoor in f leeftijd van 4—5 jaar. Na een eerste massaal aantrei van alle groepen, het podii stond vol met 120 jeui leden uitgezonderd de kleute werd ouders en belangstellen: een programma geboden werken, waaronder diverse door dirigent Peter Bontje ren bewerkt. Goede uitsprs en groot maatgevoel weet d dirigent de zangertjes bij brengen. Ook de instrumet die het koor het vorig jaar h aangeschaft werden nu brui kt. Een daverend applaus kreeg j blokfluit-orkest dat onder ding van de dirigent Rosam de van Schubert uitvoerde ten ra minisi MacM dellijl leider ginner 4e leidt gister; 'bemid het bt zijn ai de te verwo loonsv De m< persor houde: het h Ra vei terdar kostba •len ui' de Ro 'Onde:1 van d Onden ongev

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4