MEER INBRENG BEVOLKING BIJ GOUWE-PLANNEN BEWONERS VERHOGEN LEEFBAARHEID ZELF Veertig jarig Jeugdhuis wil uitbreiding Jubilerende zusters in Mariaoord Zwaan bracht ontreddering bij verkenners Boskoop 2000 in brief: Affichewodstrijd in Oegstgeest Veel waardering voor Dofferhof MAANDAG 17 APRIL 1972 LEIL/SE COURANT PAGINA 3 I BOSKOOP Vooruitlopend op deze zaak zal plaatshebben het gesprek dat in de eerstko- heeft de fractie van Boskoop mende raadsvergadering over 2000 in een schrijven aan B en vrijdag en zaterdag erg druk. Vele Boskopers kwamen de re- 1 I sultaten van een jaar lang hard e werken, zowel door de jeugd als door de leiders en leidsters be- 1 kijken. De jeugdclubs begonnen door wijlen de heer P. Ravens- j berg eerst in de Nieuwstraat- school, later in de Kerkstraat- kleuterschool, is door de jaren heen uitgegroeid tot een groot zoon stuk oecumenisch werk dat mo- gelijk maakt zo'n driehonderd j kinderen wekelijks een avond of middag op te vangen en prettig landl bezig te -houden. Ie klajjn 1932 heeft burgemeester Colijn eek zich bijzonder ingespannen voor de bouw van het tegenwoordige Jeugdhuis wat intussen alweer verbouwd is, ongeveer tien jaar n geleden, maar dat nu toch weer eltenni uitgebreid moet worden. Vol trots laat de heer Nic van Ge- meren de leider van het jeugd werk het model van de verbou- wings- en uitbreidingsplannen zien. Het Jeugdhuis is goed voorzien van materiaal en gereedschap pen. Via een smalle wenteltrap komt men in een werkplaats die men mi dit gebouw niet voor mo gelijk houdt. In de eigenlijk te kleine ruimte staan moderne machines voor houtbewerken en dergelijke. De timmerman, vak kundig bezig achter de werk bank, is eigenlijk vrachtwagen chauffeur. Vroeger werden wel eens door de kinderen gemaakte voorwerpen verkocht. Dit is echter sinds lang niet meer het geval. Ze mogen nu alles zelf mee naar huis nemen. Voor de verbouwing is veel geld nodig maar de heer Van Geme- ren is er van overtuigd dat dit er wel komt. ,,We hebben vaker krap gezeten", zegt hij vol ver trouwen. „maar het is altijd goed gekomen". Wij gaan wat akties voeren zoals het aan schrijven van Boskoopse bedrij ven voornamelijk handelskweke- rijen, bomenverkoop en we zen den circulaires rond aan huis voor een bijdrage. Met wat sub sidies van de gemeente en der gelijke komen we er wel". W enige vraagtekens geplaatst bij de gang van zaken rond de verbreding van de Gouwe. Men vraagt zich onder meer af of de bewoners wel voldoende de kans gehad hebben hun inbreng te leveren bij de voorbereiding van planologische maatregelen. Bovendien betwijfelt Boskoop 2000 of de gemeente genoeg te genwicht heeft gegeven aan de opvatting van de provincie dat Boskoop Oost zich niet verder mag ontwikkelen. Boskoop 2000 stelt in het schrijven ook dat er in het bestemmings plan moet worden uitgegaan van een oeververbinding tussen beide dorpsdelen, zeker nu pro vinciale weg 23 niet doorgaat. Men wil tevens antwoord op de vraag of er inmiddels zekerheid is dat de Gouwekant opnieuw bebouwd mag worden. Tenslotte bepleit de politieke groepering het betrekken van vertegen woordigers van de Voorkade, Nieuwstraat en Ridderbuurt bij de praatclub die de provincie gaat vormen om de verbreding van de Gouwe nog eens hele maal door te lichten. Zeeverkenners trotseerden weer en wind LEIDERDORP Het is leuk om als vader te kunnen opschep pen: „Mijn zoon is zeeverken ner". Maar als ze je dan vra gen: „Wat doet 'ie?", wat moet je dan zeggen? Voor heel wat vaders maar ook voor andere belangstellenden was daarom de open dag, die de zeeverkenners van „Jan van Galen" zaterdag middag hielden, een leerzaam evenement. Een groot deel van de „vloot", die de troep ter beschikking heeft, lag in De Zijl voor de wal. Zeilree. En bij de harde wind en de felle buien, die zo nu en dan de thuishaven gesel den. kregen de jongens kans te over om te tonen dat ze merg in hun botten hebben, lot grote vreugde van hun vaders, die nu tenminste kunnen opscheppen BOSKOOP Men neme een kaal betegeld pleintje laat een bul- dozer komen die de tegels er uit haalt, de grond flink omwoelt en een diepe kuil graaft. In deze kuil stort men een flinke berg zand en ziedaar het eens zo verlaten pleintje is ala mi nuut tjokvol met jeugd, die zich it is de geschiedenis van de Nieuwstraatspeelplaats maan den leeg en vergeten door de kinderen maar nu bijzonder in trek. Ondanks het feit dat er nog veel moet komen klim- ie NV!.. 2.30 |°23.00IEGSTGEEST/LEIDEN Zoals "mode wij reeds eerder vermeldden or ganiseert de NOVIB werkgroep 'Oegstgeest van 24 tot 30 april een actie voor de onderwijzers opleiding in Francistown in Botswana (vroeger Beetsjoeana- land). Onder de vele activitei ten is er ook een affichewed- ;"H, B}..strijd georganiseerd voor leer- KV.™ jjngen van middelbare scholen te Oegstgeest, onder het motto 3iod< "^en wereld geschikt om in te leven". imenta let is de bedoeling dat de inzen ders in een tekening, schilderij, collage e.d. van 60 bij 40 cm. uitbeelden hoe zij zich de ideale wereld voorstellen. Alle denkba re technieken en kleuren mogen 'worden toegepast, maar woor den, bestaande symbolen of em blemen zijn niet toegestaan. De ontworpen affiches moeten ui terlijk 21 april om 21.00 uur in het bezit zijn van mevrouw A. van Veen-Van Sevenster, Hazen- boslaan 83. Oegstgeest. De vol gende dag zal een deskundige jury zijn oordeel uitspreken. Door het UNESCO Centrum Nederland worden drie waarde bonnen (vijftig, vijftentwintig en tien gulden) ter beschikking ge steld, die in een of meer win kels naar keuze in Oegstgeest besteed kunnen worden. LEIDEN De Hengelaarsbond voor Leiden en Omstreken herdacht zaterdagmiddag zijn 5-jarig bestaan met een geanimeerde receptie „In den Vergulden Turk". Het was, gezien de gesloten tijd voor de sportvisserij, de gelegenheid bij uitstek voor de bond om iets van zich te doen horen. En om te verene- men, hoe er over zijn werk gedacht wordt. Dat zit wel goed: er werden heel wat vriendelijke woorden gericht tot het recipiërende bestuur. Per slot van rekening doet een hengelvereniging, die zichzelf res pecteert, veel voor de bevordering van de visstand ten pleziere van de leden. Dat de Hengelaarsbond borg staat voor vele uren van vis-plezier, bleek wel uit het grote aantal leden-op-leeftijd, die voor het merendeel ook oudeleden waren. Bij een glaasje hebben zij in rond visserslatijn spannende herinneringen en gespannen verwachtingen uitgewisseld. breerde zaterdagmorgen Ln de Kapel van „Mariaoord" de PI. H. Mis en benadrukte de 40-jari- ge trouw van de drie zusters aan hun roeping. „Uw weg ging niet altijd over rozen, maar uw geloof groeide en bloeide", zo zei pastoor Drost. Hij dankte hen alle drie voor hun werk in de St. Martinus-parochie van I Hillegom. De drie feestelingen verzorgden zelf de H. Mis: o.m. de geboden, de lezingen en de gezangen, waaraan het Koor van Mariaoord o.l.v- zuster Ig- inasa meewerkte. Met dankbaar heid zien de zrs. Engeline, Nympha en Rudolphine terug op die 40 jaar: dat bleek ons zon dagmorgen, toen wij met hen spraken. Engelendaal krijgt groen Leiderdorp De Engelendaal in Leiderdorp zal, als alles door gaat, een groen gezicht krijgen. Een voorstel om de midden berm te voorzien van beplanting wordt woensdagavond ingediend tijdens de openbare vergadering van de ruimtelijke ordening en openbare werken. De bijeen komst, die begint om 20 uur, zal gehouden worden in het ge meentehuis. Voorzitter is wet houder C. Meerburg. Tijdens de vergadering zullen ook verschillende voorbereidingsbe- sluiten ter tafel komen, name lijk voor het plan „Winkelhor, bet plan „Centrum" en de plan nen „Oranjewijk" en het „Does kwartier". Verder staan op de agenda: de behandeling van de erfpachtnota, een voorstel tot het asfalteren van een gedeelte van de Van der Valk Boumon- weg en de bestemming van de woningen aan de Hoofdstraat 88 en Jaagpad 6. Deze huizen zijn door de gemeente aangekocht voor sanering en komen binnen kort vrij. stellages, doorkruipriolen etc. Aan deze verbeteringen werken de Nieuwstraters zelf. De direc teur van de dienst gemeente werken Klazinga staat zeer po sitief tegenover de pogingen van de Nieuwstraters hun omgeving leefbaarder te maken en komt regelmatig kijken naar de werk zaamheden. De Nieuwstraat- bloembak aktie is intussen ook begonnen. Zaterdag werden de bestellingen afgehaald in de plastictent bij de garage van Wijsman. Deze aktie heeft een behoorlijk succes. Er is voor 551 verkocht aan ongeveer de helft van de bewoners, waarvan sommige vooruitlopend op de aktie reeds fraaie houten bloem bakken onder de ramer. hadden geplaatst. De heer Wijsman toonde zich te vreden hierover. Minder content was hij echter over de aanpak van het Nieuwstraat-verkeers- probleem. „Wij hebben om streeks 19 januari gevraagd hier iets aan te doen maar be halve het voetgangersbord bij het lastige Biezentunneltj? is er in feite niets veranderd. „Het is Juist helemaal niet moeilijk. Als de bestaande voorschriften ge woon gehandhaafd blijven en deze serieus door de poiitie wor den gecontroleerd zal do situatie snel verbeteren". De promotor van het Nieuwstraat aktie Comité Haver Droeze, is ook niet zo erg enthousiast over de gang van zaken. Sinds de hooravond met veel gekletst is er nog steeds niets gebeurd", zo zegt hij wat mistroostig. ,,We hebben contact opgenomen met vrijwel alle fracties van de gemeenteraad in de hoop dat zij kunnen bereiken dat de toege zegde verbeteringen (dompel- pomp, uitdiepen van de stinkslo ten, verbetering van de ver keerssituatie) binnen afzienbare tijd gerealiseerd kunnen wor den". Grote toeloop bij Golfelub NOORDW1JK Verwacht werd dat de Noordwijkse Golfclub haar nieuwe golfter reinen in het Langeveld dit voorjaar in gebruik zou ne men en dat dan de banen in de noordduinen zouden wor den ontruimd. De Golfclub heeft thans mede gedeeld, dat ziij voornemens is aan het eind van april a.s. een gedeelte van de nieuwe banen in gebruik te nemen, maar dat de toestand van de grasmat van dien aard is, dat het niet aanbevelens waardig is haar reeds inten sief te bespelen. Daarom kunnen de eerste maanden alleen geroutineerde spelers worden toegelaten. Met het oog op de ingebruikneming van de nieuwe banen heeft de Noordwijkse Golfclub de laatste tijd enkele honderden nieuwe leden aangenomen, van wie zeer velen nog in het lesstadium zijn. Het be stuur van de Golfclub heeft nu verzocht dit seizoen de oude banen nog te mogen ge bruiken, opdat de beginners daar kunnen oefenen en spe len. B. en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen. BOSKOOP Het nummertje spoorzoeken dat de rk. verken ners zaterdagmiddag ten beste hebben gegeven heeft veel lan ger geduurd dan oorspronkelijk de bedoeling was. Een groepje verkenners, dat on der leiding van een fraai uitge doste prins op zoek was naar een door rovers ontvoerde prin ses. bleef bij het Spoelwijkse Dijkje steken. De padvinders werden op afstand gehouden door een mannelijke zwaan die het broedende gedeelte van zijn familie met woedende uitvallen beschermde. De ontzettingspo ging van de algemeen leider van de verkennerij, de heer G. van Vliet, mislukte omdat hij met zijn auto in de berm weg zakte. Er moest een kraanwa gen aan te pas komen om de wagen weer op de weg te krij gen. Daarna ging het ganse ge zelschap toch voorafgegaan door de St. Jorisdrumband naar de blokhut om de bevrijding van de prinses, die inmiddels door een ander groepje was ge schied, te vieren. SASSENHEIM Hel zilveren ju bileum van de heer N. H. Dof- ferhof, van de Plantenziektekun- dige Dienst, rayon Noordwijker- hout, werd zaterdagmiddag ge vierd met een grootse receptie in „de Witte Raaf" te Noord- wijkerhout, waarvoor enorme belangstelling bestond. Een comité van een viertal expor teurs uit Noordwijkerhout bood deze receptie aan, en heeft eer Icht eiT 4.00 l 16.10 ri-.EJDEN Bij de familie Van Schie-Slierings in de Kraaierstraat was het zaterdag groot feest. Er werd driewerf hoera gezongen, .Omdat niet alleen het feit werd herdacht dat honderd jaar geleden grootvader Van Schie begon met een melkslijterij, maar ook omdat Cor al veertig jaar meedraait in het bedrijf en dat hij en zijn vrouw „Riet kunnen terug kijken op 25 gelukkige jaren met elkaar en 8 kinderen. Er is een hoop veranderd in honderd jaar. Grootvader Van Schie kreeg zijn melk van de enige koe die hij bezat. Nu wor den de produkten betrokken van Menken Landbouw NV. Vroeger ging alles per bakfiets, nu doet Van Schie zijn wijk (een groot deel van de binnenstad) met een elektrische loopwagen, die best gevalt in het drukke verkeer. Zo'n 800 klanten voorziet hij, samen met zijn zoon Koos, die in het Morskwartier slijt, dagelijks van de melk wat dies meer zij. Dat die daarover best tevreden zijn, bleek wel uit de enorme drukte tijdens de receptie. HILLEGOM Zaterdag was het in het Mariaoord te Hillegom feest. Drie zusters herdachten hun 40-jarige professie. Zuster Engeline (in de wereld mej. Heemelder) deed in februari 1930 haar intrede bij de zusters van O. L. Vrouwe te Amersfoort en behaalde in '33 de acte kleu terleidster. Tot '44 was zij als zodanig werkzaam in Bussum en in dit jaar trok zij naar Voorburg als hoofd-kleuterleid- ster. In 1958 ging zij naar Haar lem en was werkzaam aan de St. Catarinakleuterschool aan de Rijksstraatweg, sinds 1970 is zij alom in Hillegom bekend als hoofdkleuterleidster aam de St. Be-rnadetteschool. Zuster Nym pha (mej. v. Geenen) trar' in fe bruari '30 in en haalde drie jaar later de acte kleuterleidster. In "33 ging zij naar Dordrecht en van 19401950 was zij verbon den aam een kleuterschool aan de Postjeskade te Amsterdam. Van '50 tot 1956 werkzaam aan de St. Jan kleuterschool te Amersfoort en de daarop vol gende acht jaar werkzaam in het Westland (Wateringen). Van '64 tot 1968 werkte zij in Purme- rend. Vanaf augustus '68 geniet zij in Hillegom van haar pen sioen en belast zich o.m. met de huishouding in Hillegoms Ma riaoord, is medewerkster aan de H. O. H. (HiUegomse Onderlin- gen Hulp) en in noodgevallen staat zij voor de kleuterklas. Zuster Rudolphine trad in fe bruari '30 te Amersfoort in en behaalde twee jaar later de acte voor L.O. Tot 1934 was zij als onderwijzeres verbonden aan de meisjes-St. Philomene- school aan de Heemstraat te Haarlem. Van 1934 tot '12 aan de St. Catarineschool te Purme- rend. Tot '56 aan de St. Geer- trudeschool te Hilversum. In '56 I werkzaam te Soest aan de meis-1 jes-St. Jozelfschool. Sinds 1963 I is zij aan de Mariaschool te Hil legom verbonden en hoopt 25 j LEIDERDORP Het echtpaar M. van der Beek-Marion Beethovenlaan 52 te Leiden viert zijn juni a.s. haar 40-jarig jubileum 1 zestigjarig huwelijksfeest. In verband daarmee kwamen burgemeester en mevrouw Vis hen later als onderwijzeres te herdenken. dagmorgen op koffietijd gelukwensen. Namens de burgerij van Leiden overhandigde de burgemeester het diamanten echtpaar een kleine attentie. Pastoor A. H. M. Drost cele van zijn werk. Eén der comité leden, de heer A. A. M. Balk, sprak de jubilaris, die vergezeld was van z'n familie, op hartelij ke wijze toe. Deze schetste de hechte samenwerking die gedu rende een kwart eeuw is ge groeid tussen kwekers en expor teurs. Tot slot sprak hij de wens uit dat de heer Dofferhof de laatste drie jaren die hem van z'n pensionering scheiden, nog in Noordwijkerhout mocht werken. Vrijdagmiddag had In besloten kring een huldiging plaats door z'n collega's van de P.D. op het kantoor te Sassen - heim. Eerste spreker was de heer L. Steensma, hoofd van het district Sassenheim, waaronder Noordwijkerhout ressorteert. Deze memoreerde de loopbaan en sprak prijzende woorden, waarbij hij wees op de speciali teit van de jubilaris, de prima verhouding met kwekers en ex porteurs. Namens de collega's deed hij een polshorloge ca deau, terwijl er verder de ge bruikelijke enveloppe met inhoud was. Namens de Vereniging Technisch Personeel P.D. sprak de heer J. Hordijk, die in hel bijzonder dankte voor de lange jaren dat de heer Dofferhof penningmeester was van de ver eniging. Bij de receptie van za terdag waren o.a. aanwezig wet houder Mazee, pastoor dr. van Bockxmeer en het voltallig be stuur van de Oranjevereniging. Een en ander was niet zonder meer een formaliteit maar aan gevolg van hel feit dat de jubi laris in Sassenheim een bekende figuur is b.v. als bestuurslid van de Oranjevereniging een kleine 20 jaar en van het Pan- cratiuskerkveding-comité ruim 20 jaar. De jubilerende burge meester zond schriftelijke geluk- De Grunerie herhaalde klueht na 14 jaar OEGSTGEEST Zaterdagavond bracht de toneelvereniging de Grunerie een reprise van het to neelstuk „Het begon in een Gracht". De eerste opvoering had namelijk veertien jaar gele den plaats en men vond het een aardig idee om het nogmaals op 't programma te plaatsen. Het gegeven bood genoeg gelegen heid om er veel plezier aan te beleven alhoewel het begin wat aarzelend was. De hoofdrolspe lers, de heer P. v.d. Maat was ook niet direkt los maar in het tweede bedrijf zorgde hij voor goed maatwerk. Het draait allemaal om de red ding van een meisje uit 'n gracht waarvoor een vrijgezel, de heer Frederik Katoen, ten onrechte als de grote held wordt aangezien. Hij wordt overladen met geschenken en gefêteerd op een wijze die hem zelfs te gor tig wordt. Er waren maar liefst dertien me despelenden die zich ijverig in de nodige verwikkelingen stort ten tot grote hilariteit van het publiek dat in vrij grote getale was gekomen naar de zaal van het patronaatsgebouw aan de Kerklaan ondanks de concurren tie van Berend Boudewijn op de televisie. De ontknoping leverde de gebrui kelijke bruidsparen op, waarbij dient te worden aangetekend dat juist dit onderdeel wat flit- sendcr had kunnen zijn als men niet al te vaak zijn oor te luiste ren had moeten leggen bij de souffleuse. Noemen wij van de medespelen den nog mevrouw B. Mooi- Werkhoven die jacht maakte op de ware Jacob en mevrouw A. Post Brussee als de drenkelin- De entourage was prima ver zorgd. De regie berustte bij de heer J. C. Jans en de grime bij mevrouw W. Witteman van Wa- geningen. A.K. Huldiging hij Nieuw Hriiiiliilde LF.IDEN Mevr. T. de Vries- Swltzer cn mevr. A. I.ubbers- Timmer zijn op dc jaarlijkse le denvergadering van de Leidsc gymnastiekvereniging Nieuw Brunhllde tot respectievelijk erelid cn lid van verdienste be noemd. Nieuw in het bestuur werden ge kozen de dames E. Frons Brandt. W. Meycr-Lacourt en E. Monfils-v.d. Berg. Afscheid werd verder ook genomen van mevr. C. Ursum-Reijs, die 7 jaar de lessen aan de Zweiland- laan heeft verzorgd. De lessen zijn overgenomen door mevr. v. Harteveld. In de afdeling Brahmslaan heeft mevr. Van Thuyl-Chaurdron de kleuterlcs voor haar rekening genomen. LEIDEN De Stedelijke R. K. Vrouwenbeweging houdt op 20 april haar jaarverga dering in de bovenzaal van „Dc Kleine Burcht" aan de Nieuwe Rijn. aanvang 20.00 uur. Na afloop van het for mele gedeelte zal er gekaart en gesjoeld worden. LEIDEN Zuster A. Dobbc, Salfolenhof 14, viert dezer dagen haar 25-jarig jubileum als kraamverzorgster. Dit feil wordt vanavond feeste lijk herdacht in restaurant Bernsen aan dc Breestraat. LEIDEN Morgenavond om 8 uur wordt in het Elisa- bethziekenhuis een vervolg cursus gehouden voor leden van de r.-k. EHBO-vereniging Peerke Donders. Oegstgeest De heer A. Kranendonk is gehuldigd vanwege zijn 25-jangi- jubi leum bij Kamsteeg".? Auto mobielbedrijf, De lieer Kra nendonk ontving van de Maatschappij tot Bevorde ring van Handel en Industrie een getuigschrift met de daarbij behorende zilveren legpenning. Van Kamsteeg NV ontving hij een horloge met inscriptie.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3