entaliteit tafeltennissers nog onvoldoende voor doorbraak ZWEED ISAKSSON KWAM BELOFTE NA Grootspraak Thoonen door Piet Hoitkamp afgestraft TKHMISCH ZIJN WE NIET MINDER Ceulemans blijft „ongenaakbaar" Dent viel op h\\e titels gingen naar De fawen Successen voor 4 Quick Iteum Grote winst Tsjechische ijshockeyers Overmacht van ZHJV in de dressuurrroef SPORTBIJLAGE MAANDAG 17 APRIL 1972 A 3 ROTTERDAM - Frans Schoofs, ere-lid van de Ne derlandse Tafeltennisbond, heeft het de eerste onover- Ook, op die belangrijkste eerste dat je daarvoor ontvangt, kan je later misschien een ploeg naar het buitenland sturen." zichtelijke dagen van de chikb Europese kampioenschap- 1 pen, vaak moeilijk gehad. Zijn afscheid, dat hij na dit toernooi heeft aange kondigd, maakt hem een tikkeltje somber. Niet om- 1 dat tafeltennissen er niet meer in die mate bij zal zijn als vroeger, maar om een totaal andere reden. Kijkend naar de landen- wedstrijd tegen Grieken land, die voor Nederland belangrijk was om in het meest gunstige geval elfde te worden, stelt hij vast: .,Nu nog met moeite van een land als dit winnen, is frustrerend." l verder: „Het is allemaal niet takelijk. Neem deze kampioen- schapoen nou. Er is een spon- Maar hou je dit toernooi in ïweden dan kan je er krijgen toveel je wint. Van dat geld, man. „Technisch zijn we niet de minderen. Maar wat betreft vastheid en concentratie ligt Nederland nog achter". De Joe goslavische gentleman had het voor het begin van de Eurepese kampioenschappen kunnen zeg gen. Nadat de bondscoach eens had rondgekeken in de Rotter damse Energiehal en het heren team met 52 van Frankrijk had zien verliezen wist hij weer zeker, dat zijn ploeg nog veel moest leren. dagen is reeds gebleken, dat de Nederlandse ploeg natuurlijk vooruitgang boekt. Zoals Nico van Slobbe in die belisssende wedstrijd bij 44 de zaken aan pakte, was erg hoopgevend. Maar op momenten, dat ieder een veronderstelde dat Van Slobbe er was, ging hij toch even door de knieën. Een voor- sprong van meer dan r.egen Een zege op het^ team, dat bij punten gaf hem nog niet vol- doende zekerheid. Geheel onno dig kwam er daardoor nog een derde game uit. Zolang dat as pect er nog niet uit is hoeft het Nederlandse team nooit de hoop te koesteren hoger te reiken dan waar het nu voor strijdt. Kjell Johansson, de Zweedse beitel, haalde dat punt nog aan: „Ne derland is mentaal voor de Eu ropese topsport nog niet klaar". Later won Nederland met 5—1 van Luxemburg. mee onmogelijk was. Met die wetenschap nodigde Tigerman Feike Kraayenga, een ereklas- ser die met eenzelfde bat speel de, uit. Bert van der Helm, Bert en Frans Schoofds, die uit kwamen tegen Frankrijk train den net zolang, tot zij alle ca priolen kenden. De tactische in greep van de energieke bonds coach had zaterdagavond inder daad succes. Na vier wedstrij den leek Nederland nog kans rijk voor een zege, die in ieder Fransman die benutten. Door gebrek aan vast heid en concentratie. Toen het publiek door handengeklap ein delijk voor de nodige sfeer zorg de, was het plotseling met de tegenstand van Frans Schoofs gedaan. In de derde game van zijn partij tegen Dhondt leek de routinier juist op weg om de grote achterstand geheel weg te werken toen het publiek met de luide aanmoedigingen begon. eigerde te ser- Veel leren Ook na afloop van het duel tegen Frankrijk week de glimlach niet op het gezicht van Dusan Tiger- wereldtitelstrijd in Nagoya nog zevende werd. zou natuurlijk te verrassend zijn geweest. Maar Wonderbat toch was Dusan Tigerman zo optimistisch geweest. Zijn ogen glommen reeds van ple zier toen de wedstrijd nog moest beginnen. De slimme trainer was bij voorbaat al ze ker van één taktische overwin ning. In het trainingskamp te Papendal, waar de gehele natio nale ploeg zich intensiever dan ooit voorbereidde had de bonds coach al zijn plan bedacht. Van Jean Paule Weber was bekend, dat hij met een „anti topspin- bat" (bat met autorubber be kleedt speelde. Ook wist men dat elke vorm van effect daar- De stand was 2—2, Bert van der Helm en Bert Schoofs hadden hun les goed geleerd. Zij ver sloegen beide de Fransman met het „wonderbat". Daarbij bleef het echter. Tegen een speler van wereldklasse als Jacques Secretin was dat niet meer dan reëel. „Tegen Weber en Dhondt hadden we de punten moeten maken", verzuchtte Bert van der Helm na afloop. De nationa le kampioen kreeg er zelf, om dat de beslissende stand al was bereikt niet meer de gelegen heid voor en Bert en Frans Schoofs konden hun kans niet was, leek aangeslagen. Frans Schoofs was het. Bert van der Helm: „Dat applaus werkte averechts. Ik weet zeker, dat Schoofs er last van had." Met de nederlaag werden de illusies van Dusan Tigerman die zich toch een ander debuut van het Nederlandse team had voorge steld wreed verstoord. Deson danks bleef de ijverige trainer optimistisch voor de toekomst. „We hopen op een eerste plaats in de B-groep". Ook de dames demonstreerden vooruitgang. De zege van 3I op Finland was goed voor een plaats in de B-groep. Tegen Tsjechoslowakije leek Sonja Heltzel nog even op weg naar voordat de herrie voorbij Secretin spande zich in tijdens het duel tegen Nederland. Het hoefde nietde Fransman was toch al een klasse apart. In de landenwedstrijd bleef hij ongeslagen. een sensatie. De eerste game won zij van de nummer vier van Europa, Ilona Vostova. De Tsjechische bleek echter met 21—14 en 21—10 toch te sterk. Van het sterke Bulgarije werd gisteren in de B-groep maar net met 3—2 verloren. De strijdlust van Veronique van der Laan en Sonja Heltzel ten spijt bleek de klasse van de twee Bulgaarse dames toch be slissend. Tsjechoslowakije werd gisteren in de A-groep zeer ver rassend uitgeschakeld door West-Duitsland, terwijl titelhou der Rusland sensationeel ver loor van Hongarije. AMSTERDAM De twee winnaars van het toernooi om de Gerrit Heesebeker in Amsterdam zijn de Belgische we reldkampioen Raymond Ceulemans (eerste in het klasse ment) en veteraan Jan Sweering (beste Amsterdammer en dus voor een jaar in het bezit van de beker) geworden. Ceulemans heeft overigens meer moeite gehad voor ziijn triomf dan Sweering, die vrij gemakkelijk de laatste con current, de 24-jarige Kees van Wees terugwees: 5042 in 90 beurten. Ceulemans daarentegen, die za- 53 beurten, terdagmiddag met winst tegen Beste Nederlander In dit toernooi LOS ANGELES „Dit is nog niet het einde", zei Kjell Isaks- son op 8 april toen hij in Austin het wereldrecord polsstokhoog springen op 5,51 meter bracht. De 24-jarige Zweed bewees een week later in Los Angeles de waarheid van zijn uitspraak. Met een sprong over 5.54 meter stel de hij zijn wereld- en Europese record opnieuw drie centimeter scherper. Aanvankelijk kondig den de organisatoren het nieuwe record aan met 5,53 meter leidde op het moment dat de lat naar die hoogte ging, omdat hij in minder pogingen dan zijn twee tegenstanders de 5,36 me ter had gehaald.'Smith en de 31-jarige Lagerquist slaagden niet op 5,54 meter. Isaksson: „Ik had liever de 5,56 meter op willen laten leggen maar Smith en Lagerquist waren daar te gen. De weersomstandigheden ideale die een sloeg, stootte 21.42 meter. De sloeg, stootte 21,42 meter. De 24-jarige Feuerbach is nu het wereldrecord van Matson (21,78 m) genaderd tot op 36 centime ter. Feuerbach's persoonlijk re cord stond sedert enkele weken op 21,35 meter. Feuerbach stoot te in zijn zes pogingen vier maal over de grens van 21 me ter. Zijn serie was: 20,7! - 31.-3 - 21,02 - 20,77 - 21, De Ruyter in 60 beurten, toonde niet in topvorm te zijn, had het zeer moeilijk tegen landgenoot Boulanger. De boomlange Waal, die zich in 40 beurten tegen Jan Doggen had ingespeeld, startte overrompelend. Na 15 beurten leidde Boulanger met 259. Van Kim van die winst had hij 19 beurten de maat. verder nog steeds 10 punten KlntU(nil<J over: 52—42. Maar zoals zovaak ceuu'innns eerder bleek die marge niet 2. Boulanger groot genoeg om de tot bezin- ;j; sweering ning komende Ceulemans op af- r>. De Ruyter stand te houden. In de 48ste vim""*»!'! beurt ging de wereldkampioen h. Van Wi Boulanger voorbij (54—55) en 9- Mo1 werd Jan Doggen, dankzij aanzienlijk beter gemiddelde van Sweering. Maar zowel de 0.844 van Doggen als de 0.861 van De Ruyter, de 0.823 van Cees van Oosterhout en de 0.825 van de Nederlandse kampioen Bracht i beneden polsstokhoogspringer zich kon Lee Evans, de Olympische Jam- wensen met deze rugwind". bij een nameting bleek de Isak dia de afgalope„ maan. lat op 5,54 meter te llgeen. den in CaUfoni6 getraind. keert eind mei naar Eutnpa te rug om zich verder op de Olym- - - pische Spelen voor tï bereiden, men. In zijn tweede poging pas seerde hij de lat maar trok die De 12.000 toeschouwers, die de De Zweed deed ook nog een po ging om over 5,59 meter te ko- pioen op de 400 meter, liep de 440 yards in 44,9 seconde. Op de 400 meter werd voor de 25- jarige Amerikaan officieel 44,6 seconde afgedrukt, waarmee hij slechts 0.8 seconde van zijn in Mexico gevestigde wereldre cord (43.8) verwijderd bleef. de Zweed lsaksson, waarmee hij naar München blikt met perspectief op het hoogst er met de hand nog af. moest wel een nieuw wereldre cord springen anders had ik de wedstrijd verloren", zei lsaks son na afloop. De jonge Ameri kaan Steve Smith en Hans La1 gerquist (Zweden) deden ook een poging op 5,54 meter. Smith de Verenigde Staten uitermate Ralph Mann (VS) populaire Zweed als een held i vierden, :agen nog een serie voortreffelijke prestaties. Al Feuerbach, de Amerikaanse ko gelstoter die in hei indoorsei- zoen wereldrecordhouder Randy Matson in elke wedstrijd ver- de 440 yards horden in 49,4 seconde. Zijn tussentijd op de 400 meter horden was 49.1 sec., precies een seconde boven het wereldre cord, dat Dave Hemery (GB) tijdens de Olympische Spelen in Mexico vestigde. UDEN Engelsen hebben zater dag de internationale motor- sprintwedstrijden die op het in dustrieterrein van Endwerden gehouden beeerst. Een opvallende prestatie leverde de 58-jarige fabrieksdirecteur William Dent, die met 'n 42 jaar oude 2 cilinder Douglas machi ne, over de kwart mijl (402.336 m.) tot een tijd van 14.302 sec. kwam. ef, dat ELMOND In het sportfoeid- Hen(j senbad te Helmond zijn de na- een v| riomale kampioenschappen -ftkunstzwemmen gehouden. De r Amsterdamse vereniging De <e plel<J^ïeauwen behaalde alle titels, de $e uitslagen waren: Soli: 1. Lies- Groei>'?et'ïl Wouda (Meeuwen) 101.48 half punten, 2. Monique Gerritsen (Meeuwen) 93.25 punten, 3. El- jlen Jansen (DVZ) 83,50 punten, •en Bflfrriten: 1. Meeuwen (Monique ken en Gerritsen - Liesbeth Wouda) 96.115 punten. 2. DVZ (Helma Gluvers - Ellen Jansen) 82,720, 3. ZAR (Beti'e de Jong - Dinne- ke Meijen) 70,695. oor K roepen: 1. Meeuwen (Liesbeth rtier Wouda, Wil Koek-Aaliten, Marga 'inspiri Vleesenbee'k, Monique Gerrit- dat sen) 85,520 punten, 2. ZAR waar (Mettie de Jong. Karin Visser, maaktÉ Dinneke Meijen, Wil Boers, Car- 0j, ry Stadt-Berendsen, Yvonne Jan- 1 s°n-Bonneveldt) 76.577 pt. 3. DVZ Mitic 2 van Haastrecht, Helma Van Gluvers, Ellen Jansen, Marjo- 38 lein Burgers) 75,438 punten. houdei Jïlburg 1 (Atilla, i sporthal hiii-f, M. ILBURG Annelies v.d. Linde Utrecht) is zondag in toch i sP°rtha' de Drieburcht in Til burg Nederlands turnkampioe- t nen bij de meisjes van 12 t/m 116 jaar geworden. Zij verzamel- totaal 64.90 punten. tegensf|ejSje Brouwer (Quick, Huizum) Kunstji Werd met 63.80 punten tweede. uh«nDe uitslag is: 1- Annelies v.d. •uKnor. i Linden (Attilla, Utrecht) 64.90 is opg«-pnt 2. Miesie Brouwer (Quick gelopen Huizum) 63.80; 3/4. Wilma Ver sloot en Peggy de Wolf (beiden Pro Patria Zoetermeer) 63.45: Jnge Kooistra (Quick Hui zum) 63.40; 6. Petra Franconi (Quick Huizum) 63.10. 'istig I Co Pd 'FIA Het Russische voetbal- riftal bestaande uit snelprs tot 18 jaar heeft zich zaterdag in Sofia geplaatst voor de eindron- van het UEFAjeugdtoer- nooi. De ploeg speelde tegen Bulgarije het tweede duel zon der doelpunten. honderd kilo doet doorslaan, had er overmoedig aan toe gevoegd: „Hoitkamp heeft nog nooit tegen mij durven uitkomen. Ik heb hem een keer knock out geslagen en daarna niet meer tegenover hem gestaan". De groot spraak van Thoonen werd bestraft. De logge Braban der, die zijn titel verdedigde, DEN HAAG In triomf stak Piet Hoitkamp de armen om hoog. De Westlandse reus had in een van de slechtste, maar meest opwindende par tijen van de gisteravond ge houden halve finales van de nationale bokskampioen schappen Henny Thoonen ge vloerd. Met een ontzagwek kende uppercut deed Hoit kamp zijn tegenstander der tig seconden voor de laatste gong tegen het canvas tui melen. De stoot kwam zo hard aan, dat Thoonen se- condenlang wezenloos tegen de touwen hing, nadat hij eindelijk moeizaam overeind was gekomen. Niets besef fend hing hij in zijn hoek over de touwen, de pogingen van zijn helper om hem weer bij zijn positieven te brengen volkomen negerend. Het betekende het verrassende slot van de tweede dag waarop alle favorieten zich hadden kunnen handhaven. De avond daarvoor had Thoonen na zijn voortijdige ovenvinning op de terugge keerde Lolle van Houten ver klaard: „Dit was mijn fina le. Van nu af aan kan mij niets meer gebeuren". Thoonen, die de mpter van de weegschaal ver boven de Anthony Richardson bereikte de finale Guus Bleus (hier rechts op archieffoto). het zwaarweltergewicht door onder andere een overwinning op heeft van techniek kennelijk nog nooi't gehoord. Als een zeer trage tijger op zoek naar zijn prooi gaat hij door de ring. Het gevaarlijkste wapen van Thoonen, waar voor elke tegenstander bui tengewoon beducht is, is zijn rechtse hoek. Met een voor zijn omvang ongekende snel heid laat 'nij daarbij zijn vuist uit de schouder komen, maar dan houdt het op. Ook de zuiverheid van zijn stoten laat te wensen over. Geïmponeerd Desondanks begon Piet Hoit kamp, een 24-jarige kraan machinist uit het Westland, geïmponeerd aan de partij. Hij probeerde zoveel moge lijk de rechtse hoeken van Thoonen te ontlopen, maar werd toch een paar keer „neergezet". Hoitkamp buit te zijn grotere wendbaarheid uit door dan weg te slippen, waarna hij Thoonen als een dreigende beul achter zich aan kreeg. De eerste en tweede ronde bo den een vrijwel gelijke aan blik. Hoitkamp wegduikend voor zijn tegenstander en Thoonen stapvoets achter hem aan. Ook in de slotron- de liep Hoitkamp voortdu rend het risico op een ver vaarlijke hoek van de Bra bander te lopen. Tot dertig seconden voor het einde de spectaculaire ontknoping kwam. Opnieuw waren beide boksers in enig lijf-aan-lijf- werk gewikkeld. waarop scheidsrechter Van der Zee het commando „break" liet horen. Op het moment dat beiden een stap achteruit de den sloeg Hoitkamp onmid dellijk toe. Zijn opstoot ein digde precies op de kin van Thoonen. die wankelde. Van der Zee dacht met een van de grapjes van Thoonen te doen te hebben en onder steunde hem. gebarend dat er verder gebokst moest worden. F.r werd echter niet meer gebokst. Van der Zee kon het zware lichaam van Thoonen niet houden en met een doffe droun ging de Bra bander neer. Verbazing alom. Ook bij Van der Zee die pas na eniee seconden begon te tollen. Bij de tiende tel was Thoonen nog moei zaam bezig overeind te krnb- belen en kon Hoitkamp zich laten toejuichen. Niet zo sterk Bleken de ditmaal in toer- nooivorm gehouden nationale bokskampioenschappen kwa litatief soms niet zo sterk, op de eerste dag bleek dat ook het aantal inschrijvingen met maar liefst negen bok sers moest worden vermin derd. Zo beginnen de half- zwanrgewichten, vlieggc- wichten, Bantamgewlchten onmiddellijk aan do finales. Daarin zal echter niet Hage naar Jan Oosterveen uitko- Dosterveen die in de eerste ronde Henny Mandemaker had uitgeschakeld, ontmoette in de halve finales de sterke Brabander Toon Visser en dat betekende voor hem zijn Waterloo. Anthony Ridiard- son maakt een goede kans de onlangs naar de profrijen overgestapte Stan van. de Driessche op te volgen als kampioen in het zwaarwel tergewicht. De Hagenaar had voor twee partijen slechts vier rondes nodig. Tonny van Eek behoefde evenmin zijn partij uit te maken. Al was het voor het eind iets minder plezierig. In het duel tegen de Limburger Menten liep de Amsterdam mer een kopstoot op die hem een bloeduitstorting boven het oog opleverde Men'en werd echter gediskwalifi ceerd voor hij de aspiraties van Van Eek via een echte blessure volledig de grond in boorde. Na afloop van de hnlve finales heeft de heer G.S.M. Jans sen, hes'uursbd van het dis trict Zu*d. hij de mrv d'no- pel officieel protest inge diend tegen de beslissingen van de jury wat betreft de narMien Adrie Huusscn (Oost) - Renn'e Hoelzken (Z-nd) en Piet Hoitkamp (Z- Holl - Hennie Thoonen (Zuid.) „Huissen (winnaar) had een offic'ë'e waarschu wing moeten krifgen wegens het onzetteliik toedienen van een kopstoot in de eerste ronde. Holtkamn (winnaar) stootte Thoonen knock-out nadat het commando „break" had geklonken," al dus de heer Janssen. FRANK WERKMAN PRAAG. De twee titelkandida ten van de wereldkampioen schappen ijshockey in Prang, hebben afgelopen weekend niet dc minste moeite gehad hun wedstrijden te winnen Wereld kampioen Rusland had tegen Wcst-Dultsland een shut-out door met 70 te winnen via de tussenscores 40, 10 en 20. Voor een dol enthousiast publiek versloegen de Tsjechen zater dag Zwitserland met 122 (3 1. 50 en 41). Gisteren moes ten de Zwitsers weer het ijs op maar toch gaven zij de Zweden (3—1, 1—1 en 43). De Finnen handen vol werk. De Scandino- viërs wonnen slechts met 85 daarentegen hadden aan Duits land een makkie en wonnen met 13-3 (4—0, 5—2 en 4—1 De stand Is: Rusland 11, Tsje choslowakije 6II', Zweden 6 —8. Finland 6—4, West-Duits land 72, Zwitserland 7—2. Het bestuur van de LIHG (Inter nationale IJshockey Federatie) heeft zoals verwacht de organi satie van dc wereldkampioen schappen In dc C-poulc voor het jaar 1973 definitief aar Neder land toegewezen. WASSENAAR Op het terrein van Meijendel werd zaterdag dc traditionele wedstrijd gehouden tussen de Zuid-Hollandse Jacht- vereniging en dc Jockey Club uit Rotterdam die, zoals geb-ui- kelijk, uit twee onderdelen; dressuur en springen bestond. Tijdens de dressuurproef be haalden de Rotterdamse ruiters en amazones een kleine voor sprong, maar tijdens het spring concours toonden zij dc ZHJV leden een overmucht, waardoor de ZHJV tenslotte met 40 tegen 28 punten beslag legde op de wisselbcker. Tijdens het springen was vooral Henkjan Drabbe, die het paard Starlight bereed, goed op dreef. Vier deelnemers bereikten een barrage, waarin Drabbe in 29 seconden opnieuw een foutloos parcours reed. Tweede werd C. A. F. J. van Hijningen op Ever-Green (0-0 32.6 sec.). 3 State Express, bereden door mejuffrouw H A. von Wcrmes- kerken (0-4-27.2 sec.) en 4. Me vrouw T. Zwart-Willemsen op Telma (0-4-31.8 sec.). 'e uitslag van de dressuurwed- strljd: 1. mevr. T. Zwart-Wil lemsen op Formus (162 punten), 2 mejuffrouw A. W. Groot met Favorite (160 pnt.), 3. mejuf frouw E. H. van Waning op Ibn (142 pnt.) en 4. J. M. Thijsse op Jarmo (140 pnt.)

Leidse Courant | 1972 | | pagina 15