Crescendo van 0-4 naar 5-4 Algemene kansloos RADIUS EN ADVENDO WINNEN BIJ DIO Rijpwetering 2-0: Tennis- seizoen gestart Swift ROODENBURG WINT SPORTVIERKAMP OVS-jeugd nederlaag f ffW "i'iitli"1 4' 1 i M SJZ tegen W'kwartier MAANDAG 17 APRIL 1972 L 2 LEIDEN Crescendo zorgde weer eens voor het nodige stuntwerk door Achilles te kloppen met 5-4 na een 0-4 achterstand. In deze wedstrijd met 2 totaal verschillende speelhelften zat de sensatie in de finale. Nadat de groenwitten 5 minuten voor het einde langszij de Hagenaars waren gekomen, kreeg Crescendo een goede kans op winst. De via de strafworp ingeschoten bal werd door een Achillesspeler uit de korf geschud voor welke actie de man dan ook terecht naar de kleedkamer werd verwezen. Een hiertegen hevig protesterend Achilles slaagde erin de arbiter te vermurwen. Laatstgenoemde liet het spel hervatten met een opgooibal, waaruit hij Crescendo een strafworp toekende, waarmee hij zijn fout (de eerste strafworp had hij moeten laten overnemen) goedmaakte. Lenie Kok benutte de ,,stipworp", wat 2 punten betekende. Na een voor de Leidenaars kansloze le opvoering, resulterend in een 4-0 achterstand, werkte de Leidse ploeg in een veel betere 2e helft aan de inhaalpoging en met succes, al kwam dat pas in de laatste 15 minuten. LEIDEN Nadat UVS bijna con stant en naar het leek met vol doende succes (de stand was 32) had aangevallen tegen' SVV, bezorgden de Schiedam mers de Leidenaren op de val reep nog een koude douche. Via een uitval scoorde De Jeup 3—3 en met de laatste trap van de wedstrijd zorgde Molendijk voor 3-4. SVV had van de 5 doel rij pe kansen er 4 benut. Na 5 mi nuten schoot Wil Henskens van 20 meter het eerste doelpunt in het net. De Jeup van SVV rukte na een kwartier vanaf het middenveld op en kon ongehinderd scoren: 11. Nadat Willy Pleyter van dichtbij UVS weer aan de lei ding had gebracht, tilde Tuinder SVV weer naar een gelijke hoogte via het lichaam van doelman Wim Eradus (weer te rug na een half jaar). Na rust wist UVS het spel nog beter on der controle te houden; ondanks de wind tegen bleef de bal goed in de ploeg. Een kopbal van Pim v.d. Boogaard was goed voor 3—2. UVS bleef hier na sterker, maar moest deson danks de winst nog uit handen geven. FeyenoordSpel. Lisse 40. Hoewel de uitslag anders doet vermoeden heeft Spel. Lisse het de jeugd van Feyenoord da nig lastig gemaakt. Tot 1 mi nuut voor rust hield Lisse de stand op 00 en niet alleen met verdedigen. Een indraaiende bal van Wim v. Til was doelman Frans v. Snaar te machtig: hij tikte hem in eigen doel. Feyen oord had het de eerste helft niet gemakkelijk gehad en m.n. Jos Faas en Jacaues v. Ruiten wis ten de aanvallen van de Rotter damse formatie voortijdig te on derbreken. In de eerste 7 minu ten na rust, een fatale Deriode van onachtzaamheid, tilde Pim Dekker Feyenoord naar 4—0. In de 4e minuut bleef iedereen staan (2—0) een minuut later was het via een kopstoot en in de 7e minuut liet Bert v.d. Peet, dekker te veel vrijheid: 40. Hierna had Lisse nog de betere kansen: Harry v.d. Zwet wist een solo juist niet af te ronden en een doelpunt van hem werd afgekeurd nadat de bal over de lijn was geweest. Feyenoord be paalde zich hoofdzakelijk tot tikwerk. Bij Lisse werden Peter v. Dijk en Ronald Faas ingezet om reeds wat te acclimatiseren. Een viermeter worp van Louis Kok na 10 minuten was 1-4. Een door braak van dezelfde speler betekende 2-4 en toen barstte Crescendo pas goed los. Ria Cornelisse schoot haar ploeg naar een achterstand van 1 punt, die 5 minuten voor tijd door Aad Schouten via een strafworp overbrugd werd. Lenie Kok werd zoals vermeld in een ui terst rommelige finale matchwinnares. H.K.V.—ZUIDERKWARTIER Zuiderkwartier speelde 2x beter dan vorige week en dat kwam goed uit tegen koploper H.K.V. De Haagse Voorwaartsen had den de grootste moeite de Leidenaars van tenminste 1 punt af te houden. In het laatste kwartiertje moesten de Zuid west bewoners capituleren en dat met invallers Emmy Smeenk en Jaap Korbae voor Tinke van Es en Nico van Leeu- !wen. Na een half uur kwam de thuisclub op voorsprong, maar niet voor lang. Toos van Es zorgde 2 minuten later voor juistere weergave van de veld- verhouding. (1-1). Ook Albert de Groot maakte een nieuwe Haag se voorsprong in de 2e periode snel ongedaan. In het laatste gedeelte slaagde HKV erin haar koppositie te consolideren. (5-2). DE ALGEMENE-SWIFT (A) De Algemene kan de kleine kans, die zij nog op de titel had, nu ook wel vergeten na de eerste thuisnederlaag sinds september 1970. Het Amsterdamse Swift, dat het in de afgslopem weken al had vergooid, was daar met een „gelukkige" 6-4 zege ver antwoordelijk voor. Do Blauw Witten werd een kwartier voor tijd binnen 3 minuten een 4-3 voorsprong uit handen ge speeld door een even alles mee- hebbend Swift. Twee verre schoten velden de Leidse ploeg, die daarmee een goede wed strijd niet beloond zag. De Al gemene telde drie nieuwe ge zichten sinds het eerste optre den vier weken terug. Jannie van Iterson, Deliana van Hoo- gervorst en Ton Uphoff hebben de plaatsen ingenomen van Liesbeth Thijssen (gestopt), en Betty Stouten en Wim van Iter son (blessures). De Algemene leidde met de thee met 1-0 dankzij een treffer van Ineke Thijssen. Swift kwam vlak na de wisseling langszij en voorbij de blauw witten, die via een stralVvorp van Ruud en een af standstreffer van Wim van Vliet deze achterstand konden achter halen. (3-2). Via 3-3 plaatste Jan van Seggelen van 4 meter 4-3 en verzuimde er van dezelf de plaats 5-3 van te maken. Een lucky" Swift kreeg vervolgens met 3 treffers beslist teveel. K.N.S.—READY K.N.S. rekende af met de matige prestaties van de laatste 3 we ken en hield koploper Ready voor de 2e maal van de zege af. Met de 3-3 score hadden de Ha genaars voldoende om zich praktisch kampioen te noemen. Bijna alle voltreffers werden in de eerste drie kwartier opgesou peerd. Ready nam de eerste voor haar rekening waarna de oranjehemden hard op weg le ken de prestatie van vorige keer (-2-3) te gaan herhalen. Wim Brake!, Marry Zirkzee en Hen Brakel zetten hun ploeg op 3-1. Voor de pauze was Ready al weer binnen bereik van KNS en dat werd vlak na de hervatting bewaarheid. (3-3). FLUKS—ALTIUS Fluks kwam voor de 2e maal tij dens het „regime" van Jan Wals tot een povere prestatie. Het zwakke, maar weer lastig te bestrijden Altius verzuimde zaterdag bij Fluks de beiae pun ten weg te halen door in de laatste minuut van vier meter naast te schieten. Via 0-1 rust stand, die op dat moment vol komen verdiend was gezien het simpele, maar weinig fouten tellende spel van de Hilversum mers werd Fluks na de pauze op 0-2 gezet. Wim Niessing bracht meer gevaar voor de Aad Schouten (links) van Crescendo slaat een aanval af van Achilles vanuit de tweede lijn. Hij scoorde er het eerste doelpunt voor Ajax korf alhoewel de Leidse aan hang toch lang moest wach ten op de gelijkmaker. Wim Niessing en Corry du Pré scho ten Fluks naar 2-2. MAASSLUIS-MADJOE Madjoe ging ongelukkig ten onder bij Maassluis, dat met de minie me zege van 3-2 dik tevreden mag zijn gezien de 2 stipmissers der Rijnsburgers in de slotfase en een om niet achterhaalde redenen geannuleerde treffer. Maarten v.d. Plas zette Madjoe op voorsprong. Via 3-1 bepaalde Bart van Zandwijk de schade na 2 maal drie Kwartier op 3-2. O.D.O.—VELOCITAS Velocitas had weinig problemen te overwinnen bij OSO, Via 0-3 halverwege speelden de Leider dorpers zich naar een 0-4 zege. Gerard Poelgeest, Floor Lind- hout en Carl Hooyer schoten de drie treffers bijeen. In de 2e helft was alleen Jannie Wirtz in staat tot een noemenswaardige actie. (0-4). De middenmoot- plaats is voor de Leiderdorpse zwart witten. ALBATROS-T.O.P. Leider Albatros heeft een gemak kelijke middag gehad tegen Top, dat nogal invallers telde. In de harde wedstrijd' nam de arbiter voor de Sassenheimers nogal eens bepaald „ongelukki ge" beslissingen. Gezien de om standigheden kwam TOP met een 6-0 nederlaag nog redelijk goed weg. S.E.V.-WARMOND Warmond kreeg de rode lantaarn steviger in handen gedrukt na de ruime nederlaag bij S.E.V., dat met 7-2 duidelijk maakte, waarom de Warmonders de laatste plaats innemen. Een sterker S.E.V. moest Warmond 2 treffers toestaan, waarvoor Theo den Hollander en Henny Huhn verantwoordelijk waren. RIJPWETERING Rijpwetering en Spoorwijk hebben plichtma tig hun laatste competitiewed strijd gespeeld. Rijpwetering kwam nog tot een redelijk spel peil (de overwinnig was dan ook verdiend) en speelde verras send veel via de vleugels, wat in de loop van de competitie nogal eens gemist werd. ïfi de 24e minuut rondde Kees v.d." Star een voorzet van Leo v.d. Zwet doelJ.effend af. Spoorwijk werd slechts eenmaal gevaarlijk voor de rust. ver, hard schot vanaf de vleu gel na de bal van Jan Jansen ontvangen te hebben. Ook hier na was Rijpwetering meer in de aanval en kansen waren er ook: zo kopte Henk Zonderop in de 32e minuut juist naast en kon Hans Witteman de goede rich ting niet vinden. Tegen het eind ffSft de wedstrijd kreeg èc Tlnks- -Vüiten van Spoorwijk nog een reële kans, maar Jan v. Haas trecht kopte zijn inzet tot cor- Dat ras al in de 7e minuut toen van de aanvallers vanuit de achterhoede een lange trap ont ving en op Ton Borst afliep. Zijn schot werd echter door de Rijpwetering-goalie gestopt. Na rust verraste Henk Zonderop de Spoorwijk-defensie met een LEIDEN Theo Uittenhout en Frits Welling van de ZIJL/LGB zijn uitgenodigd om deel uit te maken van het natioriale mili taire waterpoloteam. De militai re ploeg zal op 19 april in Wa- renhof uitkomen tegen het Duit- Vi;d. ZO' TERWOUDE SJZ uit Zoe- terwoude moet alsnog een wed strijd spelen om de degradatie tegen Westerkwartier, omdat laatstgenoemde er in de reste rende 7 minuten er niet In ge slaagd is de 1—0 achterstand weg te werken. Waarschijnlijk zal deze wedstrijd gespeeld wor den zendag a.s. op het terrein van Blauw Zwart in Wassenaar. Westerkwartier is echter niet van plan zich zomaar bij deze situa tie neer te leggen en zal wan neer het officiële bericht van de KNVB binnenkomt n.a.v. deze beslssingswedstrijd tegen de KNVB een kort geding aanspan nen bij de Haagse Rechtbank, daar men van mening is dat de KNVB zijn eigen reglementen niet handhaaft. NOORDWIJK Radius uit Gou da heeft het internationaal Den Otter volleybaltoernooi in Noordwijk gewonnen. Het orga niserende DIO was er voor dit toernooi in geslaagd een sterke bezetting aan te trekken met o.a. HVS uit Haarlem en Kan- geroes uit Leiden. De wethouder van sportzaken opende het toer nooi en sprak zijn waardering uit over het feit dat dit toernooi genoemd is naar de onlangs overleden wethouder van sport zaken Den Otter. Bij de wed strijden van de heren kon men vaak genieten van uitstekend volleybal, ondanks het toch wel aanwezige klasseverschil tussen de verschillende ploegen.- Het Belgische Rixenart uit Brus sel, dat weliswaar kampioen van Vlaanderen is viel, wat speelsterkte en conditie betreft toch wel enigszins tegen. Het organiserende DIO dat vele klassenlager speelt dan haar te genstanders leverde in sommige wedstrijden een opvallende prestatie. B.v. tegen de Belgi sche gasten werd tot grote ver wondering van de toeschouwers zelfs een set gewonnen. Uitslagen: H.V.S.Rixenart 15 —13, 15—10. Radius—DIO 15— 12, 155, Kangeroes—Radius 13—15, 13—15. HVS—DIO 15-12, 3—15, Kangeroes—HVS 15—12, 15—9, Radius—HVS 13—15, 15— 12. Uitslag: 1. Radius, 2 Kan geroes, 3. HVS. Bij de dames werd Advendo uit Den Haag eerste en bezette Ra dius de tweede en DIO de derde plaats. De prijzen welke door de wethouder van sportzaken wer den uitgereikt waren ter be schikking gesteld door de evene menten commissie in Noord- wijk. Volgend jaar hoopt de vol leybal vereniging DIO dit toer nooi, dat een groot succes is geworden weer te organiseren, maar dan met meer buitenlan- derdse ploegen. LEIDEN De regen dreigde dt eerste volledige tenniscompetitit gisteren te bedreven. Slecht) drie duels gingen door. Zo be- kampte de Leidse Hout in dt eerste match het Rotterdamse Toeg. Dit duel in de overgangs-1 klasse B begon met de partij van Gerald v.d. Sluys tegen dt jeugdige Kilian Poa. Het wai een energieke strijd, waarin dt lange Leidse Hout-speler me; 86, 62 aan het langste eind trok. De tweede heren-enkel ging verloi ren: Frank Bonte, meestal tod; wel goed voor een punt, kon d> jonge Ruud Kraner niet op dt knieën krijgen, daar hij teveej geplaagd werd door een schout derblessure: 3—6, 46. In dt eerste damespartij speelde Mirj jam Mulder vooral in de tweede set een zware partij tegen de- met meer vaart en power lende Monica Palm. De uitsi; werd: 06, 810. De twei partij werd voor de thuisspelei de ploeg echter weer e punt: Co v. Bergen Henegouwt won van Anneke Prins 6-4, 1—6, 8—6 in een partij. De dubbelspelen, ongemengd als gemengd, leverj den alle een teleurstelling o| voor de Leidse Hout, want alle vier fronten was de winsj onbereikbaar, zodat de ploi met een 62 nederlaag genoegei moest nemen. De Munnik. Het eerste team vai De Munnik (2e klas) moest ui; spelen tegen Rhijnauwen I ui Utrecht. Doordat de wedstrij om 1 uur pas kon begii kwam men alleen aan de enki partijen toe. Karin Braakm; kwam uit tegen José Reimui Vooral in de derde set werd h< een spannende strijd, waai José over een iets langere bleek te beschikken: 1—6, 1614. Ellen Gerrese won mi 64, 9—7 van mevr. phan-v. Apeldoorn. Jan Theunis sen verloor in een matige partj van Bodewijn Scholtens met 3, 64. Henk Munch, Ellen Gerrese nieuweling in dj ploeg, moest zijn partij tege Leon Stephan bij de stand 64 1—1 wegens de regen breken, zodat de stad voorlopil 21 is voor Rhijnauwen. Lisse. Lisse I speelde tegen i RIJSWIJK In de Plaspoelpof der heeft Swift een 321-1 over winning behaald op Spartaan' Na 4 wedstrijden staat Swift on geslagen aan kop in de competf tie. 1. Waasdorp Jansen Sw. 3. J. v. Beelen Sw. Dltman Sp. 5. Maas Sp. Veternnen1. W. Knoester Sp. 2. Wasslnk Sw, 3. A. v. d. Berg 4 v. d. Bosch Sw. 5. S. Ooms Sw. Jengd A: 1. F. Gezel Sp. 2. J. sen Sw A, rle Jung Sw. I Jansen Sw. 5. J. Kulvenhoven S\ Jeugd B: 1 A. Coosen Sw. 2. Tul Koet Sw. 3. A. Robijn Sw. 4. R( H. Roest Sw. 5. P. Bekooy S\ :el Sp. 22. Harm* Schrever Sw. I Rpkoov Sw. de voetbalwedstrijden tijdens de finale van de sportvierkamp op het Roodenburg-terrein Rixenart—Radius LEIDEN De sport-vierkamp voor jongens junioren tussen de Leidse verenigingen A.V. Hol land (atletiek). The Bona Stars (basketball), Roodenburg (voet bal) en de Zijl LGB (waterpolo) is geëindigd in een overwinning voor Roodenburg. Met tweede plaatsen bij de onderdelen atle tiek en waterpolo, een derde plaats bij basketball stond Roodenburg na drie onderdelen al op een met A.V. Holland ge deelde eerste plaats, maar za terdagmiddag was Roodenburg op eigen terrein, letterlijk en fi guurlijk, heer en meester en veroverde de prachtige eerste prijs, een wandbord waarin ver- wer t een voetballer, atleet, basketballer en waterpoloër. Wegens de barre weersomstandig heden en dientengevolge de ter- reingesteldheid werd pas een uur later dan gepland de spits afgebeten door A.V. Holland en Bona Stars. Al vrij snel scoorde Frank Mingelaar voor A.V. Hol land op ietwat gelukkige wijze 1—0, welke treffer beslissend zou blijken. Immers na rust kregen beide ploegen 2 meter voor open doel een vrije kans. Holland schoot tegen de lat en Bona Stars vergat te schieten. Hierna leek Roodenburg over de Zijl heen te lopen, de eerste aanval de beste was prijs. Tot de rust evenwel hield de Zijl stand, met wind mee maakte Roodenburg er 40 van. Bram Ruis scoorde 2x, Peter Ciere en Fred Pleiter lx. Holland hield tegen Roodenburg de eerste helft bijzonder goed stand. Er werd uitstekend verdedigd. Na van doel gewisseld te zijn moest de doelman van de Zijl toch zwichten voor treffers van Peter van Kooperen (2x) en Bram Ruis. De Zijl presteerde het tegen Bona Stars om tegen de wind in de eerste helft met 12 man te spelen, en dat onop gemerkt. Het kwam pas aan het licht bij het rustsein toen de coach van de Zijl een speler wil de wisselen. Beide ploegen slaagden er niet in om tot sco ren te komen. Roodenburg maakte er tegen Bona Stars wat Eindstand prijs schieten van. Na 4 min- een penalty benut door Van Kooperen was het bij rust nog 2—0, doch binnen een paar mi nuten was het al 50. Peter Paulides voor Bona Stars kon tegenscoren. Het werd tenslotte 7—1. Via een 3—0 zege op de Zijl/LGB verzekerde A.V. Hol land zich in de laatste wedstrijd van de tweede plaats. Ondanks het slechte weer had iedereen zich best vermaakt ondanks en met de vele glibber-glij partij bal: 1) Roodenburg 36 14—1,2.) A.V. Holland 3—4 4—3, 3) Bona Stars 3—1 1—8, 4)de Zijl/LGB 3—1 0—7. Uitslag vierkamp: l)Roodenburg 12 pt. 2) A.V. Holland 11 pt. 3) The Bona Stars 9 1/2 pnt. 4) de Zijl/LGB 7% pnt. Moment uit de volleybalontmoeting KangeroesRixensart tijdens het toernooi van DIO

Leidse Courant | 1972 | | pagina 10