WARMOND NAM AFSCHEID VAN BURGEMEESTER LANGEMEYER KWSV „De Kaag" had zorgelijk jaar Creativiteit te weinig op basisschool? R.O. brengt eigentijdse muziek in LAK Moeder redt eigen kind uit de Rijn Wat u ook moet weten Jubilaris gemeente Noordwijk Sassenheim viert zilveren feest van burgemeester Van Knobelsdorff ZATERDAG 15 APRIL 1972 LEIDSE COURANT LEIDEN Kikvorsmannen van de brandweer zijn gistermiddag uitgerukt naar de Nieuwe Rijn, waar om een uur of twee een baby te water was geraakt. De baby, de elf maanden oude Sandra Gerrese uit Leiden, lag in een kinderwagen die door haar moeder werd voortgeduwd. Ter hoogte van Iemco ontmoet te de moeder een kennis met wie ze in gesprek raakte. Toen ze een moment niet oplette, rol de de wagen van de weg het water in. Onmiddellijk sprong Gerrese te water, gevolgd door een onbekend gebieven voorbij ganger. Samen Slaagden ze er in, het kind en de wagen op het droge te brengen. Het kind polsslag en ademhaling normaal werd door een wagen van de EDH naar het Elisabethzieken- huis gebracht, waar het twee dagen ter observatie zal moeten blijven. De kikvorsmannen haal den de boodschappentas, de por- temonnaie en een kinderwagen- dekie voor mevrouw Gerrese uit ALPHEN Nadat ze de officiële opening had verricht feliciteerde mevrouw De Keijzer-Kapmels, de leidsters van de cursussen wand kleden en keramiek (op de foto links Willy Willemsen en rechts Ansje van Dijk). Daarna konden de aanwezigen de kunstwerken (aan bekijken. t WARMOND Met een geani meerde receptie voor de gehele burgerij nam burgemeester Langemeyer gisteren afscheid geiueyer van Warmond. Eerder op de a.s voluzi avond was hij in de meer offi ciële kring van raadsleden, col lega's-burgemeester en verte genwoordigers van de kerken uitgeluid. Namens de commissa ris der koningin was daarbij aanwezig de heer Robben. De loco-burgemeester, de heer V.C. Groenendijk, heette burge meester Langemeyer, diens ge zin en de vele genodigden harte lijk welkom. In zijn toespraak keek hij terug op de maiden speech, die de burgemeester bij zijn aanstelling in Warmond had gehouden. Daarin zei hij, de taak van de burgemeester als een dienende te zien. De heer Groenendijk zag het als een grote eigenschap van de scheidende burgemeester dat die dat standpunt tien jaar lang in praktijk had gebracht. Hij prees ook de humor, die de heer Langemeyer aan de dag kon leggen en waarmee hij zijn te genstander, ook de boze, op de meest onverwachte momenten ontwapende. De spreker wenste de heer Langemeyer veel voor spoed in diens nieuwe gemeen te. De toehoorders verzekerde hij, dat het provinciaal bestuur spoed betracht bij het zoeken naar een nieuwe burgemeester. Op 9 mei al, zal de raad in een bijzondere vergadering zijn wensen omtrent een nieuw te benoemen voorzitter aan de commissaris der koningin be kend kunnen maken. Wethouder Tulp prees vooral de grote werkzaamheid van burge meester Langemeyer, waarna de nestor van de raad, de heer Van der Kroft, namens de sa menwerkende fracties van de burgemeester afscheid nam. Hij legde de nadruk op de goede persoonlijke verhoudingen, die de bestuursperiode van de heer Langemeyer kenmerken: De discussies in de raad vonden steeds plaats op zakelijke- en niet op politieke basis. Hij zei het te betreuren dat het plan Zwanenburg, waar de burge meester altijd achter heeft ge staan, nog zovele onzekerheden inhoudt. Gemeentesecretaris J. Baas, spre kend namens het secretarie-per soneel, prees de humane om gang, het grote incasseringsver mogen van de burgemeester en het vertrouwen dat hij in zijn personeel had. Daar de beide Warmondse mu- scne piatiegionci aan v gemeente Wateringen. net gewest meiden en na- de burgemeesteisKiing spraK de heer veiineu.en, bui- gemeester van Katwijk. Een ets van het Oud Warmonds kasteel Lockhorst werd door de heer Portengen, namens de politie te Warmond aangeboden. War mond bezit als recreatie-ge meente slechts één grote indu strie. Daar deze industrie in de heer Langemeyer voor het eerst in Warmond een burgemeester ontmoette, die toch wel belang stelling voor deze industrie toonde, bood de heer Van der Zeeuw van de Padox-Panagro begon burgemeester Langemeyer dankwoord: met hulp van beide muziekgezelschappen kon hij het kort houden. hem een fraai tuinameublement aan. De rij van sprekers werd gesloten door de oud-wethouder, de heer Vergeer, die in dicht vorm zijn mening ten beste gaf. In een laatste afscheidwoord dankte de burgemeester de vele verliefd op wordt." sprekers, de vele belangstellen- Doch, gezien de belangen van zijn den. Hij vond het jammer af- gezin, mocht hij een promotie scheid te moeten nemen van een zoals de benoeming tot burge- mooie plaats als Warmond is. meester van Wateringen niet „waar je op het eerste gezicht van de hand wijzen. LEIDSCHENDAM/STOMP- W1JK Mevrouw C. Smit- huysen-Naesens, vice-voor- zitter van het landelijk Vrou wengilde zal voor de Leid- schendamse afdeling maan dag 17 april in 't Verenigings gebouw aan de Dnmlaan een lezing houden over het jaar thema van het gilde: „Vrij heid en Vrijblijvendheid". Het thema behandelt de vrij heid van denken waarbij de vrouwen niet vrijblijvend pas sief kunnen blijven als het gaat om problemen die om een oplossing of een antwoord vragen. Het Vrouwengilde zal op vrijdag 28 april een kijkje achter de schermen van de Hema in „Leidsen- hage" mogen nemen. Don derdag 18 mei wordt een dagtocht gemaakt naar Brus sel. WASSENAAR Zondag 16 april a.s. houdt de Wasse- naarse afdeling van de Katholieke Bond van Bejaar den de jaarvergadering in de Kerkstraat. Het program ma begint om half 10 's mor gens met een Eucharistievie ring, eveneens in het Jeroen- huis. Daarna is er een pauze voor een kopje koffie en ver volgens om 11 uur de jaar vergadering. In het middag uur is er een koffiemaaltijd en daarna wordt er gelegen heid gegeven om te kaarten, te biljarten of een ander spel te beoefenen. Het programma eindigt omstreeks 5 uur in de middag. De heren Van den Berg, Van Gen* en Wage naar, die als bestuursleden aftredend zijn, hebben zich herkiesbaar gesteld. po. 13.0 O Op. 10.00 el 's. 12 ro „Brabanders blijven Braban ders, is er. vanmiddag ge zegd. Als men mijn hart opent, dan zal men daarin echter de naam Noordwijk vinden en dat zal altijd zo blijven". Dit zei jubilaris F. J. Boelen gisteren tot besluit van zijn- welgekozen dank woord, nadat verschillende sprekers hem ter gelegen heid van zijn 25-jarige amb telijke dienst in Noordwijk hulde hadden gebracht. In deze kwart eeuw was de heer Boelen opgeklommen van commies tot referenda ris, chef van de hoofdafdeling algemene zaken en ruimte lijke ordening. Burgemeester rar. Bonnike re leveerde de carrière van de jubilpris. In diens sollicitatie brief werden zes referenties genoemd: vijf burgemeesters en een secretaris. In die tijd kwamen de beste mensen uit Noord-Brabant, merkte de burgemeester onder hilariteit op. Komisch schetste de bur gemeester hoe de jubilaris als ja-knikker" en „nee- schudder" tijdens de raads vergaderingen op de publie ke tribune aanwijzingen pleegt te geven aan het col lege. Van deze gebarentaal had men meer dan eens een dankbaar gebruik gemaakt. 'Gemeentesecretaris W. van Sprang haalde herinneringen op. Baggerend door de sneeuw, was Boelen in de winter 1946-1947 op sollicita- tiebezoek gekomen. Vijfentwintig jaar had de heer Van Sprang met de heer Boelen op een uiterma te prettige wijze samenge werkt. Zeer belangrijke ta ken had hij aan hem kunnen overdragen. Als geschenk van het secreta- riepersoneel overhandigde de heer Van Sprang een buiten- lantaarn. De iubi'aris sorp'; een uitvoerig dankwoord. Ambtenaar ?'«n is een mooi vak, dat bli'vend boeit en vol variatie is. De heer Boe len roemde de sfeer oo het gemeentehuis, in het ambte narenkorps en in de Noord wijkse gemeenschap. Ha het officiële pedee'te maak te een schier eirde'ozo rij re- ceptiegangers gebruik van de gelegenheid om de heer en mevrouw Boelen geluk te LEIDERDORP Moet de basis school niet meer aandacht gaan besteden aan de musische vak ken? Dat is de vraag, die maandagavond het hoofdthema vormt van een ouderavond van de Meyegaardschool aan de Vronkenlaan. Terwijl de leer plicht opnieuw met een jaar verlengd wordt, zou een groter aandacht voor de expressievak ken ten koste gaan van de intel lectualistische vakken. Toch zijn die vakken onmisbaar voor een volledige ontplooiing van de (jonge) mens. a een inleiding door de heer Van Merwijk, eindredacteur van Teleac, zal een forum - samen gesteld uit personen die uit hoofde van hun functie en/of als ouders bij het onderwerp be trokken zijn - vragen over dit thema beantwoorden. De bijeen komst begint om acht uur. KANTOORMEUBELEN I DIREKTIEKAMERS i SS* MAGAZIJNKASTEN gg KANTINEMEUBELEN TOONZALEN Geopend van 9-17 uur Wm. Barentszstraat 35 Lelden "JS DE KAAG De zorgelijke din gen ten spijt, die zich vooral het laatste jaar rondom de Kaagso- oiëteit hebben afgespeeld, was de jaarvergadering van de K.W.S.V. De Kaag gister avond een toonbeeld van rust. Daaruit mocht men aflei den dat de leden zich wel ver zoend hebben met de plannen van het bestuur om de exploita tie van de sociëteit over een an dere boeg te gooien. Het afgelopen seizoen werd. naar penningmeester G. Bakker me dedeelde, een verlies geleden van 45.000 hetgeen.een drasti sche wijziging van hel beheer noodzakelijk maakte. Tegenover deze slechte uitkomsten stonden voor de vereniging ook enkele positieve punten. De exploitatie van de jachthaven leverde, overeenkomstig de geraamde begroting, een voordelig resul taat op van 8.000. De exploitatie van de vereniging zelf had, dank zij enkele mee vallers, een positief saldo van 14.000. Daartegenover staat, dat de begroting voor dit jaar weer een nadelig slot van 6000 laat zien. Stijgende personeels kosten en kostenstijging in het algemeen zijn daarvan de oor zaak. Meer in het bijzonder zijn het de verhoogde bijdragen aan het Verbond en de kosten, ver bonden aan de planning van de Zwanpolder. De voorzitter, de heer Vollebregt, reikte aan mejuffrouw A. J. L. Kooreman de Dr. Coops-Wissel- beker uit. Juffrouw Kcoreman heeft al enige jaren met veel succes als instructrice van de jeugd-zeil-cursus haar beste krachten aan de vereniging ge geven. De voorzitter overhandigde de wisselbeker met de opmerking dat mej. Kooreman als enige j volledig gediplomeerde met veel j enthousiasme gedurende lange i tijd voor de vereniging heeft ge werkt. Aan 14 leden van wie ei slechts enkele aanwezig warer „Dr. Coops- beker" voor A. Kooreman Koster, die jarenlang vice-voor- zitter en ruim twee jaar voorzit ter is geweest. De heer De Kos ter werd bereid gevonden in het bestuur plaats te nemen om de vereniging bij te staan in de bij zondere zorgen, die de wedstrij den in Brouwershaven met zich werd vervolgens het insigne biengen. voor het 25-jarig lidmaatschap Nadat de voorzitter mededelingen uitgereikt. Bij een bestuursver- had gedaan kiezing werden vervolgen: heren G. A. Bakker, J L. J. Gaillard en J. van den Hoek in hun functies herkozen Als nieuw lid werd aan het bestuur toegevoegd de heer A. D. de geplande contributieregeling, liep hij vooruit op het komende wedstrijdseizoen. Daarbij kre gen vooral de Kaagweek (49 juli a.s.) en de wedstrijden in Brouwershaven de aandacht. (ADVERTENTIE) Sassenheim De viering van het I zilveren jubileum van burge meester Van Knobelsdorff be gon gistermiddag met een bij- fvja welkomstwoorden j ALPHEN In het Baarthuis is gisteren de tentoonstelling van cur sisten van Expressie '70 geopend. Te zien zijn vooral olieverfschil derijen. die onder leiding van de heer Runhaar gemaakt zijn. LEIDF.N Op eigen Initiatief geeft het Residentie-Orkest in kleine bezetting maand g- avond in hel 1 AK-theater oen concert dat sterk van het p ng- bare repertoire afwijkt. "et concert is een aanvuMing - ge heel volgens eigen tualités van Milhaud. Als diri gent ueedt op Hans Vonk, .die het laatste jaar veel lof oogstte voor zijn directie van het con certgebouworkest, het Rotter dams Philharmonisch Orkest, het Nederlands Blazersensemble en andere ensembles. eenkomst in de Raadszaal met het gemeentepersoneel, het per soneel van de openbare school en een deputatie van de Rijks politie. Behalve de burgemees ter en zijn echtgenote, waren hierbij ook de beide wethouders aanwezig. De hal en de raads zaal waren door de heer Koenen Drie maanden voor inbraken in Rijnstreek DEN HAAG/RIJNSTREEK De Hangse Rechtbank heeft drie mannen uit de „Leidse onderwe reld" veroordeeld tot ieder drie maanden gevangenisstraf. De mannen stonden terecht omdat zij inbraken gepleegd hadden onder meer in Zoeterwoude en Alkemade. De Officier noemde in het bijzonder de inbraak aan de Veenderdijk te A'kemade waar zeer veel gestolen er. ver nield werd. De verdachten, een 40-jarige veehouder, een 27-ja- rig vloerenlegger en eer 33-ja- rige handelaar allen uit Leiden, verdedigden zich met dc opmer king dat zij 'in feite hel slacht offer van de onderwereld ziijn. Dat ze gedwongen werden in te breken. De veehouder zei zelfs dat hij zou gaan verhuizen. Van daar dat het vonnis iets milder uitv.el dan de eis van de Officier, vier maanden. RO 4 Rusten'is er niet meer bij: de (geld-)bank is een vgrtrouwder stuk straatmeubilair aan het i het plantsoen. Na maandenlang zonder bestemt r>°staan te hebben, werd gistermiddag het pand op de hoek van Zeemanlaan en Van 't Hoffstraat i>i de f'inctie van Amro-neder- zetting heropend. De zakenmensen in de buurt hadden de vlag uitgestoken: voor hun geldzaken hoeven ze nu niet meer zover te lopen. abonnemcntscoi die jaarlijks in de Stadsgehoor zaal gegeven worden. Het programma voor het concert vermeldt: Canzone e Sonate van Gabrieli, Tropi van Castigiioni, Concerto a 10 van Vivaldi, Oc- Misha Mengelberg en Ac- LAK Het Residentie Orkest beoogt met toe nig lie lichte aspecten Het ligt in de bedoeling, ook het volgend seizoen enkele concer ten in kleine bezetting in het LAK-theater te organiseren. De toegangsprijs tot het concer van maandagavond bedraag drie gulden. ROl LOFAR NDSV1 N - De Ned Bond voor Platte landsvrouwen hield gisteren een lezirg over „Reizen en Kunst". De lezirg werd pc houden door de heer Groo - hoff, directeur van de Potte rie „De Bocrderije". Het werd een zeer leerzame avond voor de dames, vznnt na afloop van het betoog de platte'andsviou vragen beantwoorden. i wethou der Westerbeek, die als gast heer optrad, sprak secretaris Berntzen als eerste, namens hel personeel van de secretarie. Na dat hij z'n gelukwensen had aangeboden, zei de secretaris o.a. de burgemeester te hebben leren kennen en waarderen om diens speciale wijze vnn werken en leiding geven. Dankbaar was hij voor het meeleven met het wel en wee van de ambtenaren. Als geschenk van het personeel bood de secreturis een tuinstoel en gereedschap aun. Vervolgens was het directeur Schram van gemeentewerken die een korte schets gaf van de uitbreiding van Sassenheim gedurende dc laatste elf jaar, de ambtsperio de van de burgemeester. De ge meente groeide tot 13.100 inwo ners. Daarbij nam het aantal woningen toe van 2146 tot 3499. Behalve raad. secretarie en po litie, heeft ook de dienst ge meentewerken de jubilaris diens taak helpen verlichten. Van zijn komst naur Sassen heim heeft hij geen spijt gehad. De heer Hoeve van de Openba re School verklaarde blij te zijn, het feest mee te mogen vieren. De burgemeester heeft er een kunst van gemaakt 25 Jaar oen goed burgemeester te zijn. Adjudant Grcving van de rijkspolitie herinnerde aan dc goede samenwerking. Hij was blij, nu ook eens iets te kunnen doen: hij overhandigde de bur gemeester een antieke groente- bak. Mevrouw Van Knobelsdorff zette hij in de bloemen. De bur gemeester zei in een dankwoord dat de burgemeester gelukkig niet meer het aureool heeft van vroeger. Men moet z'n functie waar maken. Dat was alleen mogelijk dank zij de medewer king van allen, die in het be loog vun de gemeente bezig zijn. Hierbij vergeleek hij zich met een dirigent, die zelf geen instrument bespeelt. Ondanks een enkele dissonant bracht het Sasscnheimse orkest een goede klank. In het landelijk geheel vond hij de gemeente dan ook lot de hoogste afdeling behoren.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3