RAAD LISSE GESCHOKT DOOR HOUDING SGP'ER Opleiding voor topfuncties in bloembollenvak uitgebreid aanwinsten voor Bona Stars Tegen subsidie gehandicapten Publiek koos nieuw profiel Rijndijkstraat Schoonmaakactie op Kagerplassen en in Nieuwkoop ÏZSJZ gebaat Jij uitspelen ENE Probleem korfbalclub wordt niets gedaan Wat u ook moet weten L 1|)NDERDAG 13 APRIL 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 5 J^JSSE De Rijks Middelbare Tuinbouw School te Lisse gaat ingang van het volgende mv' Schooljaar haar programma be langrijk uitbreiden om zo jonge !lan' jnensen te kunnen opleiden voor lm lopfuncties in het bloembollen- ak. zal de teeltrichting „bloemen" mblnjls volwaardige tweede teelt- ichting in het programma iforden opgenomen. Bij de keu- van het bloementeeltpakket al rekening worden gehouden net de gewassen die in Rijns- n de bollenstreek van be- ekenis zijn of een duidelijke _n intwikkeling vertonen, rder zal (bij voldoende belang- ogdru lelling) de 3-jarige RMTS ge- tieken olgd kunnen worden door een 1 -Jon aar durende cursus „marketing bot m management". Deze cursus n: to ai vooral gericht zijn op de af- rra onding van de opleiding in de ll): to rakken die liggen in de sfeer mdsknjyan de management en de af- 'omp et. zowel voor de bollen als xpoi roor de bloemen. De cursus zal oegankelijk zijn voor alle oud- HUIZ1 leerlingen van de RMT en ook Voorts zal voor gediplomeerden voor gediplomeerden van ande- van havo of hbs de mogelijk- re middelbare tuinbouwscholen. heid worden geopend om in een speciale derde klas van de RMTS te stappen. Na dit jaar, waarin uiteraard hoofdzakelijk de nadruk zal vallen op de ont brekende basis-kennis en de theoretische en praktische vak kennis (bloembollen en bloe menteelt, techniek, bodemkunde en besmettingsleer e.d.) zal de vervolgcursus marketing en ma nagement de afronding moeten geven van deze vakkennis en vooral gericht zijn op de mana- gementsaspecten van produktie en afzet. De aard van de prak- tijktijd zal aangepast worden aan de behoeften van de oplei ding. RMTS-directeür drs. Kooymans over het waarom van de pro gramma-uitbreiding: „De be- drijfsstructurele verhoudingen in kwekerij en handel zijn sterk in v- Praktijkervaring opdoen en fusies komen veelvuldig voor. Voeg daarbij de integratie van bloembollen, en bloemen- produktie en de forse ontwikke ling van de bloementeelt. Al de daarbij gepaard gaande veran derde eisen van het bedrijfsle ven vragen om ondernemers van nature, die gevoel hebben voor mogelijkheden, gezond ver- keuze van de juiste werkne- stand, snelheid en trefzekerheid mers. Daarvoor is nodig een ge- bij het beslissen, durf om risi- richte brede en diepgaande op- co's te lopen, het vermogen tot leiding op hoog niveau". IRMOND/NIEUWKOOP Op Kagerplassen en de Nieuw- loopse plassen zullen respectie velijk deze week en volgende zaterdag schoonmaakak- ies worden gehouden. de Kagerplassen begint zater- jag de aktie om 10.00 uur. In Varmond is het vertrekpunt de imeentehaven, in Kaagdorp it pontje, in Rijpwetering De bppoellaan en in Nieuwe Wete- ing nabij de Meerburg. Nieuwkoop krijgt de schoon- lütnaakaktie van volgende week zaterdag de naam „plasticd: plasuit" mee. Men hoo-f even als op de K. .g tientallen t"n uit het water !c vissen De aktie wordt gevoerd door het Nieuw- koopse Kunstgenootschap in sa menwerking met de VW Nieuwkoop, de visvereniging Nieuwkoop/Noorden, de Ver. tot Behoud van Natuurmonumen ten, de Juniorkamer afd. Gou da, de Polder Nieuwkoop-Noor- den, de Stichting Jeugdcentrum At Home, de Vredeswerkgroep en de speeltuinvereniging De Zudde. ",/eï DEN Bona Stars heeft voor iwe seizoen zijn selectie Jjjiilgebreid met vier spelers. Wim KPefrici van Agon is 'deze week 13-15 Wasj JETERWOUDE Het duel Fla- lingo'sWesterkwartier wordt indag nog zeven minuten 'oortgezet. De stand in deze ukedstrijd is 10 in het voordeel 'an Flamingo's. Westerkwartier ipeelt onder protest omdat men niet eens is met het afkeu- n van 6e''jkniaker inder- alpatlënjijd. scheidsrechter kende de tref- 1 tot Jer eerst toe (het ging om een Rechtstreeks ingeschoten indi recte vrije schop) maar reali- :erde zich pas na de wedstrijd dit een foutieve beslissing 'as. De KNVB besloot vervol- ;ens de wedstrijd vanaf het mo- Bi'fii nent dat de gelijkmaker ge- 5 coord werd over te laten spelen. 8. prefik Flamingo's erin slaagt de >-15.00 1 voorsprong te behouden, noet SJZ 'n beslissingswedstrijd de degradatie spelen tegen ,is;28. rWesterkwartier. Wordt het een "4, lelijkspel dan is Flamingo's de '—Ggenstander. Verliest Flamin- o's, dan is SJZ uit de zorgen, an degraderen de Hagenaars. mer, aanse, Th. Vl ■Sne H. B. va- oor-Broi waar-va. i. E. v$ ialduiner oeneveli k. P. overgekomen naar de Leidse basketballvereniging. Van hem wordt het meest verwacht. De 1.95 m. lange basketballer, die bij Agan met Peter Rijswijk aan getrokken was om deze ploeg aan een plaats bij de eerste zes te helpen zal echter door het medische team van Bona Stars morgenmiddag eerst nog onder worpen worden aan een uitge breid qpderzoek. Petrföi heeft namelijk last van een versukkel de enkelblessure, reden waarom hij de training neg niet heeft aangevangen. Petrici woont mo menteel in Zoetermeer. Naast Pebrtoi heeft ziich deze week ook aangmeld de 24-jarige in Congo geboren Emiel Canton, die in Parijs, waar hij studeerde dagelijks heeft getraind. Het kwartet nieuwelingen wordt ge completeerd door Chris Verhoeks van Enzor en Rob Braat Argus. Alle aanwinsten variëren qua lengte van 1.90 tot 2.00 LISSE Lisse krijgt geen voor lichtingsambtenaar. De voor lichting blijft in handen van ter zake deskundige ambtenaren. Als men op een bepaalde avond officiële voorlichting wil hebben moet daartoe een verzoek bij B. en W. worden ingediend. Dit werd gisteravond tijdens de raadsvergadering gezegd door burgemeester Berends in ant woord op opmerkingen van het KVP-raadslid De Gooy. Het SGP-raadslid Nieuwenhuis maakte het weer erg bont tij dens de behandeling van de subsidie voor gehandicapten. De SGP'er verklaarde zich tegen elke vorm van sport als zijnde een werelds vermaak. Een geë motioneerde wethouder Van Leeuwen zei hierop dat zwem men de enige sport is die ge handicapten kunnen bedrijven en dat het bovendien niet eens op zondag plaatshad. De andere SASSENHEIM De hervormde gemeente moet in de komende jaren een ton bijeenbrengen voor de restauratie van haar kerk gebouw. De totale restauratie die meer dan een half miljoen kost, wordt voor het grootste ge deelte door subsidie gedekt, maar voor de plaatselijke ge meente blijft nog een aanzien lijk bedrag over, want behalve genoemde ton voor de restaura tie is er ook de aankoop van een onmisbaar orgel en de in richting die door de gemeente zelf opgebracht moet worden. In de afgelopen jaren is er reeds een bedrag van 85.000 in het restauratiefonds gestort, maar men staat verder dus nog voor enorme kosten. Hiervoor wordt a.s. vrijdagavond in „Ontmoe ting" een kerkeveiling gehouden. LEIDEN Binnen afzieobare tijd krijgt de Rijndijkstraat een ander gezicht. In een hoorzitting hebben de bewoners zich gister avond uitgesproken voor het doortrekken van het trottoir van de Hoge Rijndijk voor hun straat voor „verspringend" par keren, waarbij het trottoir aan de parkeerzijde verbreed wordt. De overliggende zijde krijgt geen trottoir. Om de voetgan gers voor passerende motor voertuigen te beveiligen, worden er paaltjes geplaatst op zo ruim mogelijke afstand van de voor deur. Bovendien wordt de straat voorzien van enkele verkeers drempels om de snelheid van het verkeer te temperen en wordt de mogelijkheid bezien om enkele boompjes in het alternatieve plannen die door de straatbeeld te plaatsen. gemeente werden voorgelegd en Dat was het resultaat van een ge- waarvan de opzet werd verdui- zamenlijk overleg over enkele delijkt aan de hand van licht beelden. Die opzet is: „We willen de voet raadsleden toonden zich even eens zeer geschokt door de uit latingen van de heer Nieuwen huis. Er ontspon zich echter1 geen uitgebreide discussie. Drs. Berends kapte het gesprek af terwille van de gehandicapten. De raad is akkoord gegaan met de reorganisatie van de reini gingsdienst. Wat in eerste in stantie niet meer inhoudt don dat het huisvuil in het vervolg een maal per week opgehaald wordt. De heer Zeerberg van D'66 noemde deze maatregel een vermindering van het dienstbetoon en wilde direct overschakelen op plastic zakken met behoud van het schema van twee maal per week. De heer Snik (VVD) maande tot voor zichtigheid, de heer Smith (prot. chr.) vond het pre-advies erg materialistisch ingesteld. Na opmerkingen van de heer Be rends („er is geen sprake van halvering van diensten, alles gaat weg") en wethouder De Kort („het bewaren in zakken veroorzaakt geen stank") nam de raad met twee stemmen te gen het voorstel aan. S 3pen huis bij Zeeverkenners WASSENAAR De Zeeverken- lersgroep „Van Woesik" houdt s. zondag 16 april „open huis" i haar onderkomen in de voor- lalige tramremise nabij Deyler- ters en de z.g. „wildevaart" uilen graag aan belangstellen- len laten zien, wat er zoal in lie groepen gebeurt. Er zal ge- 'erkt worden aan de boten, naar er zullen ook op films en lia's activiteiten worden ge- uond, die in andere delen van I et jaar worden ontplooid. hangt enige onzekerheid boven de Van Woesikgroep wat haar onderkomen betreft sinds er sprake van is, dat de' vroegere 'amremise te zijner tijd zal -.-'orden afgebroken om plaats te "tnaken voor het nieuwe gebouw 'jtn het S. Adelbertcollege. On- j ;et\vijfeld zal er dan echter een nidere oplossing voor het huis- véstingsprobleem van de groep j gevonden worden. Wordt op het ogenblik ten bate van de groep een loterij georga niseerd. De opbrengst zal wor den besteed voor de aanschaf in hulpmiddelen en materia len. Inlichtingen over de groep en over de loterij worden graag verstrekt door M. F. J. Spie- rings, Middelweg 53, Wasse naar, tel. 4718. De trekking van de loterij zal plaatshebben op 31 mei a.s. 's avonds 9 uur in ge bouw Sion aan de Violierenweg. KATWIJK AAN DEN RIJN De St. Jozef school is bezig hoge ogen te gooien in het KRO-zangfestival. De Katwijkse basisschool is doorgedrongen tot de halve finale van deze liedjeswedstrijd die de KRO al sinds jaren organiseert. De haive finale wordt op tien mei in Apeldoorn gehouden ne naar tra ditie enige tijd later geheel of gedeeltelijk door de radio uitgezon- gehouden en naar tra- dium, de finale, wordt gehouden aan het eind van het schooljaar en wordt rechtstreeks door de tv uitgezon den. Het is vrij opmerkelijk dat de Jozefschool zo ver reikt in deze com petitie omdat het pas de tweede keer is dat de school meedoet. De eerste keer was een jaar of vijf. zes gele den. Men kwam toen niet verder dan de voorronde. Dat zat er eigenlijk wel in omdat muziek op de Jozef school in die tijd niet zo best af kwam. Pas sinds kort is er wat dat betreft een kente ring merkbaar. Dit jaar heeft men een muziekleraar in dienst, Herman Tuilenaar. Hij was het die het aan durfde de uitnodiging van de omroep te beantwoorden. Na een geringe selectie onder klassen viel zijn keus op de gecombineerde vijfde en zesde klas. In totaal 32 leerlingen. De eerste test had plaats op 15 januari. De op name werd op school gemaakt. Er moesten toen twee liedjes ge zongen worden. Een naar eigen keuze, dat werd het nummer „Een boertje uit La ren", en een uit het aanbod van de KRO. Uit de lijst van tien pikte men het meer stemmige nummer Spaanse Les. De uit voering viel wel in de smaak zodat men op 15 maart mocht aantre den voor de kwartfina les. Dat zal in de hal ve finale niet meer mogelijk zijn. Men moet dan een lied la ten vallen en een ver plicht lied, dat voor alle scholen hetzelfde is, zingen. Na overleg met de kin deren is de keus ge vallen op het nummer Spaanse Les. Aan deze twee nummers wil Tuilenaar in de ko mende weken flink gaan schaven. Hij oe fent twee maal in de week met de klas, soms nog een keer ex tra. „Je moet er voor waken de kinderen niet te overvoeren. Ze hebben er veel plezier in, maar als je teveel gaat vergen wordt dat natuurlijk minder". ganger weer de plaats op straat geven, die hem toekomt: we willen de straat „iets van je zelf" geven, de huizen duidelijk herkenbaar maken en de bewo ners met elkaar aan het praten brengen". Om het zicht in de 270 meter lange „pijp" te bre ken, zou de straat d.m.v. een aantal visuele hulpmiddelen in de bestrating een „kamer-idee" moeten krijgen. Over het alge meen waren de geïnteresseerde bewoners wel ingenomen met het denkbeeld van een vergade ring die ten goede zal komen aan de veiligheid van henzelf en hun kinderen, wat niet wegnam dat er een discussie ontstond op details. Daarin werd oorzaak duidelijk van het terug lopen van de kwaliteit straat. Het grote verval is niet in de eerste plaats ontstaan door het vernieuwen gasleidingen maar door het feit dat automobilisten, die komend van de Rijndijk het linksafslaan naar de Kanaalweg als „sluip weg" hebben ontdekt. Om dat euvel tegen te gaan, wordt de trottoirband van de Rijndijk doorgetrokken. Aan het slot van de bijeenkomst ontstond nog een geagiteerde discussie over de sloot tussen Rijndijkstraat en Verdamstraat. Ze is een open riool en een aan fluiting voor de gezondheids zorg. Daarom waren zeker alle bewoners van de „oneven zijde" het er roerend over eens dat de sloot gedempt moet worden, Maar de kosten waarvoor zc zelf zullen moeten opdraaien, werden als een grote handicap ervaren. Klacht raadslid LEIDEN Het PvdA-raadslid Kwik heeft er in een brief aan B en W op aangedrongen op korte termijn een vergadering te beleggen met de commissies voor sport- en jeugdzaken en de Groenoordhal over de situatie waarin de korfbalvereniging Noorderkwartier verkeert. De heer Kwik verwijt het college dat het met de problemen van Noorderkwartier (accommodatie, red.) nog even ver is als een jaar geleden. Bovendien zouden B en W de zaak slepende hou den. De heer Kwik heeft deze zaak al in de raadsvergadering van 21 februari aan de orde ge steld, hij wilde dat leden van de in de aanhef genoemde commis sies het overleg tussen de ge meente en de korfballers zouden bijwonen, de gedane toezegging werd echter niet ingelost. De vergadering werd op 6 maart gehouden, het op 13 maart ge dane verzoek om ontvangst van de notulen werd evenmin inge willigd. Noorderkwartier schijnt ook fi nancieel nadeel van deze affaire te hebben. Door de lange loop tijd daarvan is een bijdrage van de provincie aan haar neus voorbij gegaan. LEIDEN. In twee woningen aan de Lammerschansweg is gister nacht ingebroken. Uit de slaap kamer van de ene woning is een portemonnee met tweehonderd gulden weggehaald. Uit een ander, dichtbij gelegen huis zijn tienduizend peseta's (ongeveer vijfhonderd gulden), een aantal zilveren guldens en een gouden broche meegenomen. In beide gevallen had men zich via de keukendeur toegang ver schaft. Afscheid van weth. Menken LEIDEN Het vertrek van wel houder S. Menken, die eind deze maand na een jarenlange staat van dienst op doktersadvies af treedt, krijgt waarschllnlljk toch een officieel tintje, al spraken geruchten dit de laatste weken tegen. Wanneer het officiële afscheid plaats heeft is echter nog niet bekend. 24 mei woont de heer Menken voor de laatste keer in functie een raadsvergadering bij. Eind deze maand gaut echter ook burgemeester Vis op vakantie. Naar verluid is het af scheid van wethouder Menken vrijdag punt van bespreking tij dens een b. en w. vergadering, •Bollenstreek - De liturgische werkgroep Elim viert zater dagavond 15 april m de ka pel van de BNS te Voorhout de liturgie. Het thema is „Het moet wel, want De eerstvolgende trainings bijeenkomst van de groep is vrijdagavond 11 april in de Mavo aan de Oranjelaan te Lisse: aanvang 20.00 uur. •Alkemade - De heer W. Vis ser, directeur aan de r.k. school voor Mavo te Roelof a- rendsveen is in Tilburg aan de Katholieke Leergangen geslaagd voor de akte peda gogiek MO-a. KOUDEKERK De afgelo pen maanden heeft weer een aantal leden van de Vrijwil lige Brandweer de cursus Persluchtmaskerdrager ge volgd. Op woensdag 5 apcil werd door de volgende heren met goed gevolg het examen afgelegd: T. Bultman, H. van Diggele, B. Guldemond, R. Guldemond en P. van Velzen. Met deze heren erbij mag voortaan 't grootste deel van het korps van de perslucht maskers gebruik maken. KOUDEKERK Donderdag avond 20 april a.s. om 7.45 u. is er in de recreatiezaal van „Nieuw Poelgeest" een con tactavond voor lezers en medewerk(st)ers van „Open Deur" en „Elisabethbode". Ook andere belangstellenden zijn hartelijk welkom. De heer A. Oudshoorn zal dia's van door hem gemaakte zee reizen laten zien en daarover iets vertellen. Mevrouw N. Vert.-ee-Van der Voorst zingt enkele liederen. LEIDEN Bij het verrijden van een bouwtunnel op een bouwwerk aan de Boerhaave- laan is gistermiddag om kwart voor twee de bouw vakker Herman Honsbeek (31) uit Leiden met de linker- hiel bekneld geraakt onder 'n as van het apparaat. De heer Honsbeek brak een midden voetbeentje. •Leiden - Op 17 april geeft het Residentie-Orkest in klei ne bezetting een concert in het LAK-theater aan het Le vendaal, eanvang 20.15 uur. •Leiden In de maanden april, mei en juni zijn er avond-rondleidingen door het gerestaureerde Gemeen- landshuis van het Hoogheem raadschap Rijnland aan dc Breestraat, en wel op 21 april, 5 cn 19 mei, 2. 16 en 30 juni. De eerste rondleiding begint om 19.30, de tweede om 20.30 uur. Kaarten hier voor zijn verkrijgbaar bij het VVV-kantoor aan het Stationsplein, waar men ook een hoekje kan krijgen over het Gemecnlandshuis en het werk van het Hoogheem raadschap. •Leiden - De jaarlijkse alge mene Ledenvergadering van het Roode Kruis, afdeling Lelden e.o., wordt gehouden in restaurant „De Doelen", Rapenburg 2 op 18 april, aanvang 20 uur. LEI DSCH END AM/STOMP- WIJK Oud-wethouder en KVP-raadslid A. M. van der Laan heeft B. en W. meege deeld dat hij ontslag wil ne men als lid van de commissie van bijstand voor openbare werken en ruimtelijke orde ning. Burgemeester en wet houders stellen verder de raad voor in de vukaturc van het college van bijstand, ontstaan door het gevraagde ontslag van drs. J. Penders, te voorzien door dc benoe ming van de heer J. J. Meijer •Lisse - Vrijdagavond wordt in Rehoboth de jaarlijkse kerkveiling gehouden van de Hervormde Gemeente. De baten zijn bestemd voor de klokketoren In het nieuwe kerkelijke centrum in de Poelpolder; aanvang 20.00 uur. •Nieuwveen - Gymvereniging Kwiek geeft zaterdagavond in gebouw Kwiek een uitvoe ring ter gelegenheid van het 5-Jarig bestaan. Na afloop wordt er een feestje gebrou wen; aanvang 19.00 uur. •Oegslgccst - Het Byzantijnse koor uit Den Haug zal zon dag 30 april de Hoogmis zin gen in de Willibrordkerk te Oegstgeest. •Roelof arendsvoen - In de kantine van DOSR is vrij dagavond weer kaarten en kienen met prijzen nis inzet; aanvang 20.00 uur. •Voorhout In samenwer king met het bedrijfschap voor Vee tyi Vlees geven twee Voorhoutse slagers dinsdug bak- en braadde monstraties in het parochie huls; aanvang 14.30 en 19.30 uur. WASSENAAR De Jaar lijkse herkeuring van maten, gewichten en meetwerktui gen zal in Wassenaar plaats hebben op maandag 17 april a.s. van 9 tot 12 cn van tot 16 uur en op dinsdag april van 8.30 tof 10 uur het gebouw Schoolstraat 4, WASSENAAR de verkoop van zomerzegels is begon nen. In het postkantoor a de Lange Kcrkdam zullen en met vrijdag vrijwilhj sters van de UW zomerze gels cn prentbriefkaarten over Nederlands natuur schoon verkopen. WOUBRUGGE In de meente Woubruggc heeft „v collecte voor de Nederlandse Hartstichting opgebracht 668,72. Hiervan kwam 154,82 uit Hoogmade.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5