Prest igediiel tussen Russen en Tsjechen eindigde onbeslist Kees van Wees biljartsensatie -floriade EMOTIES WERDEN TE VEEL Prominente clnbs te gast bij Groen Geel «c iONDERDAG 13 APRIL 1972 LEIDSE COURANT p.d. S en i Oost* Incl. h Manchester City versloeg rivaal MANCHESTER Man chester City heelt woens dagavond zijn kansen op het behalen van het kam pioenschap vergroot door de uitwedstrijd tegen Stadgenoot Manchester United met 31 te win nen. Manchester City staat nu samen met Der by County op de eerste plaats van de ranglijst met 54 punten uit 39 wedstrij den. In het Old Trafford-stadion liep „City" na rust een achterstand op, doordat Martin Buchfin, dia door Manchester United voor een miljoen gulden van Aberdeen is gekocht, de score opende met zijn eerste doelpunt in Engel se dienst. Maar via spits Francis Lee kwam City terug: Hij scoorde twee maal en bracht zijn sei zoentotaal op 32. Wissel speler Rodney Marsh bracht vier minuten voor het einde de stand op 3— 1. Stand aan de kop van de ranglijst: 1. Derby Coun ty en Manchester City 39 pnt uit 54 wedstrijden. 3. Leeds United 38—53, 4. Liverpool 37—53. Antwerp :en voj Tijdens de wedstrijd Rus- land-Tsjechoslowakije is een 24-jarige toeschouwer aan de gevolgen van een hartaanval overleden. De Tsjech zakte in elkaar, toen zijn landgenoot Far- da het tweede doelpunt maakte. De Tsjechoslowaakse politie was voorbereid op moge lijke onlusten tijdens deze sleutelwedstrijd van het toernooi. Op alle vier hoe ken van de baan stonden ongeveer zestig gehelmde agenten. Honderden ande re politiemensen hielden verder in en bulten het stadion de menigte onder controle. De organisato ren deelden na afloop mede dat zij ongeveer 100.000 aanvragen voor kaarten hadden gekregen - De wedstrijd Rusland- Tsjedhoslowakije -' later in het toernooi volgt nog de „return" werd onder meer bijgewoond door partijleider Husak, presi dent Svoboda en eerste minister Strougal. Uitschakeling Bayern Miinclien KEULEN FC Köln heê(t zich woensdagavond op eigen terrein verrassend geplaatst voor de halve finale van het toernooi om de Westdultse voetbal beker door een overwin ning van 5—1 op Bayern München. Bayern, favo-- riet voor het landskam pioenschap en- nog in de strijd om de Europacup voor bekerwinnaars, had de eerste ontmoeting met 3—0 gewonnen. Maar Köln wierp zich met een ongekend elan in de Strijd en strafte de apa thie van zijn tegenstan der, die gedacht had rus tig naar het einde te freewheelen, genadeloos af. Bij de rust was de stand nog maar 10 door een doelpunt van Loehr. die in de'20e minuut een strafschop benutte. Bin nen vijf minuten na de hervatting viel in feite de beslissing. Schwarzenbeck schoot in eigen doel en Rupp en Flohe scoorden zelf voor Köln, dat plotse ling met 40 voorstond. Nog kwam Bayern via - wie anders - Gerd Müller tot 41 terug, maar de schrik was het elftal uit München dusdanig in de benen geslagen dat het tegen het slotoffensief van de thuisclub geen verweer meer had: Rupp voltrok het vonnis over Bayern, dat nu geen kans meer heeft op een trilogie zoals die welke Ajax nastreeft, zij het dan dat het inter nationale deel van dit prestatie-drieluik zou heb- I ben bestaan uit de Euro pacup 2. om en d larie Ann >e £,;q 'ierde rixlaan 4 •De Rus Alexander Lutcenko wordt geblokkeerd door de Tsjech Frantisek Propisil. De Zwitserland Tsjechische doelman Jiri Holecek ligt al gevloerd op het Ijs. West-Duitsland PRAAG Twee keer per jaar mag Tsje- choslowakijë de Sovjet Unie daadwerke lijk bestrijden op het Ijs: Tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap ijshockey. Het enorme prestigeduel tus sen de Europese en wereldkampioen is gisteravond in de van emoties bol staande Fucik-hal in Praag onbeslist geëindigd: 3-3, nadat Tsjechoslowaklje de eerste pe riode had afgesloten met een voorsprong van 2-0. Do 15.000 toeschouwers (3.000 Russen) ragen al in de beginfase een superieur Tsjechoslowaaks team, dat al na 1 minuut en 41 seconden door Machoc de leiding nam. Machac, uitblinker tij dens de gehele wedstrijd, scoorde met een hard schot van de blauwe lijn op een moment dat het uitzicht van de Sovjet-doelman Tretjak belem merd was. Vier minuten tater liep de stand zelfs op tot 2-0 door Farda, dit een nummerieke min derheid van de Russen uitbuitte en een diagonale pass resoluut verlengde. In de tumultueuze tweede speeltijd hadden de Tsje- chen lange tijd een overwicht, maar tot scocen kwamen zij niet, ondanks de hysterische aanmoe digingen van het publiek. De Russen kwamen via Loetsjenko tot «en tegentreffer. Na vijf minuten in de derde periode brak de hel los toen Tsjechoslowakije door Klapac wederom twee doelpunten afstand nam: 3-1. Dit was voor de Russen het sein alles op de aanval te gooien. Een riskante dooh noodzakelijke tactiek, waar voor de beloning niet uitblaf, De Tsjechen lieten zich wegdrukken en moesten in de slotfase toe staan dat hun tegenstanders op gelijke hoogte kwamen: 3-3 door treffers van Blinov en Jakoes- Jev. Uitblinkers in het Tsjechische team waren doelman Holecek, Machac en Jiri Holik, aan Russische zijde speelden Loetsjenko en Tsjarla- mov bijzonder sterk. In de tweede avondwedstrijd versloeg Zweden Fin land met 2-1. De standen per periode waren 1-1 0-0 1-0. j:Tsjeohosl. 4 3 1 0 7 34-6 4 3 1 0 7 34-7 4 3 0 1 8 25-6 4 1 0 3 2 13-20 4 1 0 3 2 7-43 4 0 0 4 0 6-37 Bout, OKK en Archipel kamj limensie Rini van Bracht, de succesvolle biljarter, werd al snel met een teleur stelling geconfronteerd. Van Wees rekende met hem af. AMSTERDAM De in een groot biljorttoernool debuterende 24-jarige Amsterdamse hoofdklasser Kees van Wees heeft op de eerste dag van de traditionele driebandenstrijd om de Gerrit Heese-beker in Amsterdam voor de nodige sensatie gezorgd. Van Wees, die tevoren nooit opmerkelijke resultaten had geboekt, presteerde het om achtereenvol gens de Nederlandse kampioen Rini van Bracht en beker houder Cees van Oosterhout een nederlaag toe te brengen. Belangrijk was daarbij uiteraard wel dat Van Wees tien caramboles minder behoefde te maken dan zijn tegen standers, van wie Van Bracht overigens ook reëel werd gekopt: 5043 in 65 beurten. Moenen (Van onze biljartmedewer. ker) DEN HAAG In klasse C 1 libre veroverde de biljart vereniging BOUT het kam pioenschap met de spelers H. Kasteleijn, A. Eblé, G. Berg en A. v. Gaaien. Het team van OKK, met de spelers J. P. C. Daniëls, J. A. Hoefnagels. Th. Nie- mans, P. Bardoux en J. Ophof, presteerde hetzelfde in klasse C 3 libre. De Spoorwegen 3 en Archipel werden winnaar van hun groep in klasse 4/1 en 2. De beslissingswedstrijden om bot kampioenschap in doze klasse leverden tweemaal winst ">p voor het team van Archipel, met de spelers A. v. Gils, M. Ketel, P. Kok en J. Kist. In klasse A 2(driebonden-k1ein) is do kampioen nog niet bekend en zijn er nog divurse kandida ten. Dc uitslagen in deze klasse waren: Steeds Hooger—OKK 7 n, OKK—Steeds Hooger 2—5, Zuiderkwartier—OKK 2—.5. Op 14. 15 en 16 april a.s. vindt de finale plaats om het persoonlijk kampioenschap in de 2e klasse kader 38/2, te houden in de 's-G ra venhaagse Biljart Club aan de Herengracht. organisatie door de biljartvereniging RCC, De partijlengte is 300 ccrambo- les en de moyennegrenzen van 10,00 tot 16.00. Records voor het hoogste algemene moyenne 24.13 en voor de hoogste serie 207. De deelnemers zijn L. C. Schouten (Zuiderkwartier). J, de Jager (Select), G. Ritman (Wilhelmina), A. Droog (BVO), A. J. M. Kennis (DBG) cn F. L, M. Vorstenbosch Cs-GBC). Annvnngsttljden 19.00 uur, op do zondag 13.30 uur. Die handicap van tien punten vormde ook een onoverkomelijke barrière voor d^ twee ereklasscrs die tegen veteraan Jan Sweering aan de tafel moesten komen. Deze Amsterdammer versloeg eerst Doggen met één punt ver schil (50—59 in 65 beurten) en vervolgens ook Van Bracht, die opnieuw minder scoorde dan de zwakker geachte tegenstander: 48—50 in 57 beurten. De werkelijke machthebbers in het toernooi zijn de Belgen Ceule- mans en Boulanger, die echter niet in het bezit kunnen komen van de kostbare Gerrit Heese trofee. Die kan namelijk alleen gewonnen worden door een Am sterdammer. Zowel Raymond Ceulemans als Laurent Boulan ger degradeerde ex-kadrist Toon Mol tot een figurant. De wereldkampioen zegevierde in 35 beurten, zijn Waalse landge- hnd in 39 beurten Mol ver achter zich gelaten. De uitslagen van de eerste ronde, de Belg Raymond Ceule- HHSP^rij was, zijn (achter de namen van de spelers staat tus sen haakjes het aantal caram boles dat zij moeten maken): 50 65 5 0.769 Cl 63 -I 0.G61 (60) 60 71 5 0,810 Van Ooalerhoi Van Bracht Sweering Mol Coulemans Stand: L Sweering 2. Van Wee» 3. Coulemonc 4. Boulanger 5. Doggen 6. Van Oosterhui 7. De Ruyter 8. Van Bracht 9. Mol f60) 43 58 4 0.7 It (60) 60 58 9 (50) 50 67 5 (60) 54 67 6 (60) 48 67 5 (50) 50 57 I (50) 13 35 2 (60) 60 35 9 1.714 Van Oostrom naar DEVJO (Van onze sportredactie) DEN HAAG - Vlak voor de bc- allislngswedstrijd van Celerltas tegen DCL heeft trainer Piet vnn Oostrom vun de Hagenaars bekend gemaakt dat hii komend seizoen als oefenmees in zal zijn verbonden aan DEVJO. „De Laak"-race (Van onze sportredactie) DF.N HAAG —Op de roeivereni ging „De Laak" zal het komen de weekeinde gestreden worden om de bekers, die behoren bij dc wedstrijden van de Westelij ke Roeibond en de D.D. (Delft —Den Haag) race. Het aantal inschrijvingen Is dit jaar zeer groot. Voor de D.D.- races meldden zich 45 ploegen, terwijl aan de wedstrijden van de Westelijke Roeibcnd 180 teams deelnemen. De vcorwed- strijden zullen zaterdag worden gehouden, zondag vanaf negen uur worden de finale's geroeid. De D.D.-rnce vindt plaots zon dag tussen twaalf en een uur. terhout o 60 74 5 0.1 L. Boulanger (60) 60 39 ló 1.538 Toon Mul (50) 21 39 5 0.63S .Tan Sweering (50 50 G'. 6 0.709 Jan Doggen (60) 59 65 5 0.907 SPORTTOTO DEN HAAG Voor sporttoto veertig van het afegelopen weekeinde zijn zeer veel meldin gen van prijswinnaars binnenge komen. De tussenstand ist eer ste prijs: 430 meldingen; tweede prijs: 6000 meldingen; derde prijs: 40.000 meldingen. Beschikbaar voor eerste, tweede, derde prijs en premie elk 142.594.- FRANKFORT (AFP) - De Duit se oud-journaliste Ulrike Mein- hof die beschouwd wordt als dc leidster van de anarchistische Baadcr-Meinhofgroep in Duits land zou dood zijn. Dit schrijft het Duitse blad Frankfurter All- gemeine Zeitung. Volgens de Frankfurter Allgemcine zou Ul rike Meinhof. die al drie jai door de politie in de gehele bondsrepubliek wordt gezocht aan een ongeneeslijke ziekte zijn overleden. Van onze sportredactie DEN HAAG De Haagse hockeyclub Groen Geel organi seert zaterdag en zondag ter gelegenheid van het veertig jarig bestaan een omvangrijk toernooi voor dames cn he ren, waarop enige prominente eerste klasseploegen uit het westen en zuiden van het land acte de présence ge ven. Het toernooi wordt zaterdagmid dag een uur officieel op de ter reinen van Groen Geel „De Roggewoning" (Buurtweg, Was senaar) door burgemeester K. Staab van Wassenaar geopend. Dc prijsuitreiking heeft zondag middag omstreeks half vier plaats door de burgemeester van Den Haag, mr. V. Morij- nen. Aan het toernooi rcnien de herenploegen deel van HGC, HH1JC, HUAC, HDM, Tilburg, HIC, Kieviten, Tempeliers, MOP en uiteraard Groen Geel. Voorts de damesploegen van HGC, MOP, Cartouche, Til burg. Kievit.-n, HUAC, M6. Tempeliers, Haagse Combinatie en Groen Geel. Dc HHC Groen Geel, aanvankelijk HAC geheten, werd 15 februuri 1932 opgericht door enige leer lingen van het St.-Aloysius Col lege. De vereniging nam snel In ledental toe en behoort thans met zijn plm. vijfhonderd leden tot de grote verenigingen van ons land. Het beschikt over een complex van acht velden, gele gen aan de voet van dc duinen. In de jaren na de oorlog heeft Groen Geel enige tijd in de Westelijke eerste klasse ge speeld, maar kon zicli op den duur niet op dat niveau handha ven, aangezien men verzuimd had tijdig de noodzakelijke ver jongingen door te voeren. Uit de gelederen van Groon Geel zijn enkele prominente speelsters naar voren gekomen, mrt name de gezusters Marijke en Els Teppema en Ben Janmaat Vrijdagavond recipieert hef be stuur van half acht lot negen uur in het clubhuis op „Dc Rog gewoning". 30 maart-1 oktober amsterdam elke dag 9.30-22.30 uur entreo s: kassa's nabij RAI I rois-touringcarbureaus on do j Ralffelsenbank - Boerenleenbank in geheel Nederland

Leidse Courant | 1972 | | pagina 11