NIEUW PLAN CENTRUM KATWIJK AFSLUITING WITTE SINGEL IN DE RAAD Hosanna bracht loffelijke uitvoering van Hohe Messe R Delftse studenten leggen nadruk op woningbouw Eerste paal was uren zoek WELLES, NIETES IN HAZERSWOUDE Geen hotel maar extra ruimte voor verhuur van kamers Van verbijsterend tot belachelijk Wat u ook \1 moet weten M II HUISVROUWEN VERZORGDEN MODESHOW leidse courant woensdag 12 april 1972 KATWIJK De wordingsgeschie denis van het bad- en winkel centrum van Katwijk is in een geheel nieuwe fase gekomen. Twee studenten van de Techni sche Hogeschool in Delft, de he ren Oomen en Havik, hebben de men in Katwijk nog steeds oude kern van Katwijk als af- zo erg gelukkig mee is, gestoeld studeer-project gekozen en zijn op een andere visie en wijkt met een nieuw plan gekomen. dan ook sterk af. Het alternatief voor het ontwerp Ter herinnering de opzet van het van het bureau OD 205, waar oude plan. Voor winkels had men hierin 3530 m2 uitgetrok ken, voor een café-restaurant 850 m2, voor een verhuurbare ruimte 2390 m2, voor een hotel 3500 m2, overdekte parkeer plaatsen 1050 m2, voor 81 wo- HAZERSWOUDE Het is volgens SGP-gemeenteraadslid L. J. Matze niet een kwestie van niet willen, dat zijn partij niet meewerkt aan dc burgeravond op 20 april, om 20.00 uur, in het Hazerswoudse Michelshuis. ARP, CHU, KVP, PvdA en VVD zetten deze bijeenkomst over het functioneren van het gemeentebestuur zonder SGP op sta pel, omdat Matze, die tevens voorzitter is van de SGP-afdeling, op genoemde datum elders verplichtingen heeft. ,,Ik moet die avond preken in Alkmaar", aldus de Hazerswoudse hulppredi ker, ,,en dat staat al een hele tijd vast". Om er even later wél aan toe te voegen: ,,Ik zeg niet, dat ik zou zijn gegaan, als ik die avond vrij had gehad".... Had PvdA-voorzitter van de Ha zerswoudse afdeling, Th. Schouten, gezegd: ,,De SGP wil niet". Ten lange leste krijgt onderwijzeres juffrouw Vos toch de gelegenheid de eerste paal voor de openbare basisschool aan het Conradpark te slaan. NIEUWVEEN Na alle ellende die het verkrijgen van een ver gunning voor de bouw van een openbare basisschool (de mini- schoolstrijd red.) vergde zat het gisteren bij het slaan van de eerste paal voor deze school ook niet mee. De paal was namelijk zoek. Dat was vervelend voor burge meester Breen, de andere ge zagsdragers en gewone belang stellenden want zij waren wel degelijk present om tien uur. In de stromende regen heeft men een half uur staan wachten, waarna besloten werd naar het dichtsbijzijnde restau rant te gaan om de tijd te do den. Maar ook na de koffie ont waardde men nog geen heipaal cn daarom werd de afspraak gemaakt om de ganse plechtig heid 's middags te voltrekken. Net was dit voor elkaar of de wagen met heipalen kwam het dorp binnenrijden. En zo trok tegen half twee een feestelijke optocht van kinderen met mut sen en vlaggen naar het Con radpark, waar de deputatie van vroede vaderen wachtte. Na een vriendelijk woordje van de bur gemeester werd daarna toch de paal geslagen door juffrouw Vos, de onderwijzeres, onder het vrolijk gezang („de paal gaat hoe langer hoe dieper") van de kinderen. Toen de juf frouw weer beneden was kreeg zij bloemen van de klasseraad. ningen 7150 m2. Totaal 18470 m2. Het belangrijkste verschil met de opzet van de heren Oomen en Havik is wel. dat zij in totaal 39157 m2 hebben uitgetrokken, ruim 20.000 m2 meer derhalve. Dit getal is de som van de vol gende bedragen: winkels 3450 m2, café-restaurant 1150 m2, ge meenschapscentrum 2500 m2. andere centrumvoorzieningen 1540 m2, overdekt parkeren 8200 m2 en woningen (180) 22317 m2. Wat allereerst opvalt is dit laat ste, de veel grotere ruimte be stemd voor woningbouw. Men is er vanuit gegaan dat het aan trekkelijk moet zijn in het cen trum van Katwijk te wonen. In de buurt van het strand en een aantal winkels. Men wil de wo ningbouw afstemmen op het ka rakter van het oude Katwijk, met bochtige straatjes. De 180 woningen zijn daarom gelegen aan beschutte voetgangers straatjes. Iedere woning heeft haar eigen voorgebiedje. De woonstraatjes zijn autovrij. Om plaats te houden voor goede contactmogelijkheden met de andere voorzieningen, zijn de woningtn en de straatjes opge tild, waardoor de begane grond vrijkomt voor winkels, parkeren etc. Het hotel, dat in de oude opzet wel voorkomt, is geweerd uit de nieuwe opzet. Men mikt op de kamerverhuur, wat lo gisch is als men de cijfers van logies bekijkt in Katwijk. Wat de winkels betreft heeft men gezocht naar panden met een niet zo hoge begininvestering. De ondernemers uit de oude winkels moeten in hun nieuwe panden immers een hogere om zet per m2 bedrijfsruimte maken om hetzelfde resultaat te beha len. Dit is het grote breekpunt voor de middenstanders (zie LC 2 december vorig jaar). Een lage begininvestering dus. Belangrijk daarbij is de vorm van de winkel. In het oude plan had men gekozen voor winkels zon der bevoorradingskant. Daar door kunnen slechts enkele branches hierin ondergebracht worden, terwijl de beleggers of investeerders minder zullen wil len betalen omdat zij de winkels slechter kwijt zullen kunnen. Oomen en Havik kozen daarom voor winkels met een bevoorra dingskant, wat geleid heeft tot rug aan rug winkels, gescheiden door een bevoorradingsgang, waardoor met lorries vanuit een centraal laad- en losgedeelte de bevoorrading kan geschieden. Verder heeft men gezocht naar een mogelijkheid de winkel mee te laten groeien met het cen- gebied gepland, waar houtcon structies staan. In deze con structies kunnen dakjes gehan gen worden, waar de winkelier in eerste instantie een kraam kan plaatsen. Dezelfde construc ties kunnen geplaatst worden in de aansluitende Princestraat. Om de kwaliteit van het centrum te verhogen, heeft men naast de winkelfunctie gezocht naar an dere centrumvoorzieningen. Op de plek rond het Emmaplein komt een winkelcentrum, aan sluitend op de Voorstraat, Prin cestraat en Badstraat. Vanaf dit plein kan men afbuigen naar de boulevards. Op het gebied rond de Havenstraat moeten de voor zieningen van meer sociaalcul- turele aard komen. Ook het Prins Hendrikkanaal wordt hier door meer bij het centrum be trokken. Het plan moet in de volgende fa sen voltrokken worden. Als eer ste komt het winkelplein met de samenhangende woonbebouwing aan de beurt. Daarna het ge bied rond de Havenstraat. Ver volgens de parkeergarage aan het begin van het PH-kanaal. Terwijl als afsluiting eventueel een tweede zwembad is voor zien. De gemeente zal om deze opzet te realiseren naar andere wegen moeten zoeken. Oomen en Ha vik stellen dat het grondprijzen- en uitgiftebeleid een instrument ter verwezenlijking van het pro gramma moet zijn. Er mag niet met vaste grondprijzen gewerkt worden, maar de onderdelen die van het centrum profiteren, moeten betalen aan de onderde len die aan het centrum bijdra gen, maar financieel zwakker staan. Men hoopt dat de par keergarage voor 50 procent ge subsidieerd zal worden als bij zonder openbaar werk. Omdat het gemeenschapscentrum verschillende functies kan ver vullen (sport, muziek, film, con gres, expositie etc.) bestaat de mogelijkheid bij het rijk ver schillende subsidies Je verkrij gen. Een lichtend voorbeeld in deze is de „Meerpaal" in Dron- te, waar de financiering op deze manier gemakkelijker werd. LEIDEN— Het „Witte Singel- plan" is opnieuw actueel gewor den. Er zijn 87 reacties tegen het plan —voor de bouw van een 128 meter hoge torenflat voor de Alpha-faculteiten van de universiteitbij de gemeen teraad binnengekomen. Deson danks stellen B. en W. de ge meenteraad voor, het gedeelte van de Witte Singel waaraan het bouwwerk geprojecteerd is, aan het openbaar verkeer te onttrekken, wanneer dat voor de uitvoering van de bouw no dig is. Op 24 april moet de raad zich over dit voorstel uitspre ken. let voorstel aan de raad luidt, de Witte Singel „aan het openbaar verkeer te onttrekken met in gang van 1 januari 1973 of zo veel eerder als de vervangende Wegverbinding over de gedemp te Trekvliet via Groenhoven- straat c.q. een weg over het ter rein „Oud Hortuszicht" voor het verkeer wordt opengesteld". Daarbij wil het college doen be palen dat „de feitelijke afslui ting van het weggedeelte pas zal plaatsvinden, wanneer zulks voor de uitvoering van het uni versitaire bouwproject nodig >e noodzaak van de maatregel Vloeit —volgens B. en W. voort uit de situering en aard van het gebouw, waarvoor het plan op 30 juli 1962 door de raad werden aanvaard. Dat plan, waarvoor in 1970 bouwver gunning is aangevraagd, „voor ziet ter voldoening aan de ge stelde eis tot parkeergelegen heid op eigen terrein o.m. in de bouw van een parkeerkelder voor 500 auto's onder het ge bouw, welke toegankelijk zal zijn vanaf de Trekvlietweg. Blijkens de bouwtekeningen zal aan de zijde van de Witte Singel de parkeerkelder over een leng te van ongeveer 160 meter ca. 15 meter voor het gebouw uit steken tot een hoogte van plm. 2,80 m. boven het straatpeil. Vóór deze naar voren uitsteken de parkeerkelder- waarop een terras met toeleidende trappen zal worden gemaakt, zal ruimte blijven voor een voetpad en rij wielpad, terwijl aan de zijde van het water van de Witte Sin gel een walbeschoeiing komt". t bezwaren tegen de bouw van een dusdanige kolos berusten Voornamelijk op de esthetische Dverweging. dat een gebouw van dergelijke omvang niet in fle markante klein-schalige om geving thuishoort, dat het voor fle omwonenden het uitzicht be lemmert en door zijn slagscha duw hinder veroorzaakt, dat het de verkeersafwikkeling ongun stig zal beïnvloeden. Die argu menten worden door het college een weinig neerbuigend van ta- fe' geveegd: van de 87 reacties zijn er „83 gelijkluidende ge stencilde brieven waarvan bij een deel naam en/of adres van de ondertekenaar onleesbaar is, terwijl de overige deels van Leidse ingezetenen, deels van ingezetenen van andere plaat sen, o.a. Berlijn en Tietjerkste- radeel, afkomstig zijn". Alsof iemand uit Berlijn niet bezorgd mag zijn over plannen die een deel van Leiden schade zullen toebrengen. Jeugdraad staakt activiteiten BOSKOOP De jeugdraad Boskoop heeft zijn activitei ten gestaakt. Dit vanwege de negatieve reacties van de ge meenteraad in de raadsver gadering van 28 maart bij de bespreking inzake eventuele aankoop van het R.K. ver enigingsgebouw aan de Ro- zenlaan. De jeugdraad vroeg toen gemeentelijke garanties voor deze koop. Het college van B. en W. heeft zich nog maals als gegadigde gemeld voor de kopp van het ge bouw wn verzocht het r.k. kerkbestuur de onderhande lingen voort te zetten. H. ter Haar 50 jaar lid van liet NKV WARMOND De heer H. ter Haar is gisteren in zij wo ning aan de Julianastraat in Warmond in besloten kring gehuldigd vanwege het feit dat hij dit jaar een halve eeuw lid isvan het NKV. .De jubilaris werd onderandere toegesproken door de heer C. Slingerland voorzitter van de afdeling Warmondl die me moreerde dat de heer Ter HHaar onder andere was be trokken bij de oprichting van een Warmondse afdeling van het NKV. Hij bood een geld bedrag onder couvert aan. Ook de heer J. Steenoven, voorzitter van de afd. Leiden sprak de heer Ter Haar in lovende woorden toe. Even als de heer J. Mensen pen ningmeester afd. Leiden St. Eloy. St. Bonifatiuskerk de Hohe Messe van Bach loffelijk uit- ALPHEN AAN DEN RIJN - In een vrijwel geheel bezette St. Bonifaciuskerk heeft de Chr. Oratorium Vereniging Hosanna een zeer verdienstelijke uitvoe ring gegeven van Bach's Hohe Messe, onder de bezielende lei ding van de jeugdige Barend Schuurman. Hij gaf een vertol king van het werk. dat eniger mate afweek van de gebruikelij ke. In een „verantwoording" in het programma schreef Schuur man, dat hij in navolging van de opvattingen van Wilhelm Eh- mann de koren, die daar naar hun structuur aanleiding toe ga ven en voor zover dit uit te voe ren was, „geregistreerd" had in klein ensemble en groot ensem ble. Hiermee beoogde de diri gent tegemoet te komen aan een modern inzicht betreffende uitvoeringspraktijk van de ba rokmuziek. Zijn bedoeling om het werk de ba rokke levendigheid te geven, is goed overgekomen. Zo zette het koor in met een wel zeer ingeto gen en daardoor zeer sprekend Kyrie. Het Gloria daarentegen was van een majestueuze kracht, dat aan het barokke ka rakter niettemin geen afbreuk deed. Evenzeer was dat het ge val bij het deel Sum Sancto Spi- ritu, voor 5-stemmig groot en klein koor. Deze voor de koorle den zware partij was, ondanks de niet geheel vlekkeloze uitvoe ring, zeer indrukwekkend. >e vier solisten van deze avond (Nelly van der Spek, sopraan, Elisabeth Cooymans, alt, Ma- rius van Altena, tenor en Henk Smit, bas) zongen hun partijen vakbekwaam. Met name moeten genoemd worden het optreden van de sopraan en alt in het Christe Eleison, en de laatste tenor-aria. Het Residentie Ka merorkest zorgde voor een ade quate ondersteuning van het werk en zeer in het bijzonder schitterden Koos Verheul in zijn begeleiding met de fluit, Frank Minderaa in zijn samenspel met de alt-aria Qui Sedes en Arend van der Knaap in zijn trompet- soli. De laatste ontving aan het slot van de zeer geslaagd te noemen uitvoering terecht een speciale handdruk van dirigent Schuurman. Het continuowerk (cello, contrabas en orgel) liet niets te wensen over. Alphen kan terugzien op een Hohe Messe-uitvoering, die op hoog peil stond, zowel door de inter pretatie van Schuurman als door het niveau van het koor. Het publiek gaf dan ook op overtuigende wijze blijk van zijn waardering. WIM BAVELAAR. KATWIJK Er zijn mensen die twijfelen aan de deskundigheid van raadsleden. Wij hebben daar nooit zo erg aan gewild. Maar af en toe ga je toch mee twijfelen. Zoals deze week in Katwijk bijvoorbeeld, als blijkt dat geen enkele fractievoorzitter oo kmaar enigszins redelijk op de hoogte is van het elders op deze pagina beschreven plan van de Delftse studenten Havik en Oomen. Zelfs erkende voor vechters voor een adequaat cen trum voor Katwijk ais Mr. J. van der Plas, die ten tijde van de laatste verkiezingen in deze krant nota bene als hartewens de verwezenlijking van het bad- centrum uitte, deelde koeltjes mee de nieuwe opzet, die toch al weer een paar dagen door Katwiik circuleert, niet te ken nen. Zijn collega-fractievoorzit ters brachten weinig meer voort. Hun opmerkingen kwa men er meestal op neer dat zij tegen het plan van OD 205 zijn (het tot nu behandelde plan), en dat alles wat maar iets eenvou dige van opzet is de instemming heeft. Meer niet. Slechts CCP'er Van Raalte mag zich excuseren. Hij vertoeft momenteel niet in Katwijk. Zijn fractiegenoot Grimbergen paste echter weer prima in het rijtje van zijn col lega-politici. Een toch wel ver bijsterende gewaarwording. Intussen volgen de gebeurtenissen rond het centrum elkaar in snel tempo op. Of met andere woor den: de plannenmakers zijn nog steeds onder ons. Na alles wat er in de afgelopen periode al op de markt verschenen is (onder meer een eigen visie van het ook als particulier bij het centrum betrokken raadslid L. Haasnoot) schijnt OD 205 in mei-juni een totaal-centrum te komen. Zoals afgesproken was. Maar omdat de raad zich voortdu rend zeer vrijblijvend ODgesteld heeft, is men bij het Delftse bu reau ook bezig het badcentrum te integreren in het structuur plan Katwijk. Hoe dat er uit gaat zien wordt medio oktober van dit jaar bekend. Er is voor die tijd echter nog meer te ver wachten. In juni zal de heer Nievaart, ook al een bouwkundi ge uit Delft, zijn denkbeelden over de kern van Katwijk lance ren. Voor zijn opvattingen, waar nog niets naders over bekend is, schijnt OD wel geporteerd te zijn. Trouwens, ook voor de plannen van Havik en Oomen had men achting. Volgens inge lichte bronnen is het naar de opvatting van OD niet haalbaar. Vooral de geplande parkeerga rage stuit op bezwaren. Niet al leen is zo'n garage erg lelijk midden in het centrum, het par keren van een auto zou boven dien teveel moeten gaan kosten om de opzet financieel haalbaar te maken. Behalve met plannen voor het centrum is men in Katwiik nog met andere vrij ingrijpende din gen bezig. Zo bestaan er plan nen om het kampeerterrein in d ezuidduinen (achter de Soefi- tempel) te verwijderen en op die plaats bungalows voor beter gesitueerde personen te bouwen. Ook aan de noordduinen wil men iets gaan doen. Niet alleen moe ten daar een ijsbaan en een ma nege komen, er zijn ook enkele slagen (doorbraken door de dui nenrij) naar het strand gepland. Wat een beetje bevreemdend is omdat men hiermee regelrecht tegen de huidige visie van de provincie ingaat. Want het gaat hier namelijk om vrij aardige natuurgebieden en wie herinnert zich niet de kloe ke houding van de provincie (men denke slechts aan Leidse Baan en de duinweg van Den Haag naar Katwijk) als het on de bescherming van het milieu aankomt? Niekjan van Kesteren. LEIDEN De vereniging „Koninginnedag" organiseer, samen met de L. J. A. en dt wandelkring Leiden e.o. eet Oranje-wandeltocht. Hei startpunt is De Burcht Burchtsteeg vanaf 14 uur. Ei worden twee afstanden gelo pen: 10 en 15 km. Inschrij, ven is mogelijk bij C. Lates teijn, Oosterstraat 11-a ei het secretariaat LJA, Stad jlvER huis Leiden, tel. 45344, toe j,ouderi stel 142. dat saj LEIDEN Op zaterdag l^llanc mei organiseert de wandel djn w sportvereniging „Zuid-West' guurst haar tweede „Zuid-West" jtad-pr mars. Vanaf 10 uur kan mei .-mini: starten vanaf clubhuis Dejg yijfi Klinker" aan de Berlageu straat. De te lopen afstandenp, zijn 10, 15, 25 of 40 km. In- yan he schrijving is mogelijk bij: dat hel mevrouw Massaar, Van 's- n0ilan< Gravensande straat 95 en helwordt. VVV-kantoor, Stationsplein, hebben LEIDEN - Op 24 april^ereei houdt de Interdiocesane Ka-(eüjke tholieke Middenstandsbond jtad. NRKM zijn jaarvergadering hr0ene in het Sint Antonius Club- jjek, hi huis, aanvang 20 uur. Na afJ Juideli loop van het formele gedeeU jujmtei te zal er een grote klaverjas-* jtandst wedstrijd worden gehouden, .35 a o.l.v. de heer J. Silvester. menten LEIDEN Het Katholiek ^ng VI Vrouwengilde uit Leiden i j w, houdt 19 april zijn gilde- »ariem avond in de Vredeskerk aan^g^ de Burggravenlaan, hoek Lo-^^ rentzkade, aanvang 20 uur.n,aar j Poppentheater Onderwater kjster i voorstelling geven i zjet itad-a van „Politiek cabaret". LEIDEN Een Vrouwen jhaami gilde-ochtend wordt op 26^ april gehouden bij mevrouw Lj^ g Noordman, Haagweg 61, aan-jj0|lanc vang 10 uur. een OEGSTGEEST Het Ka-tjer de tholiek Vrouwengilde, afde ling Oegstgeest, viert op 6 •- mei zijn 25-jarig bestaan, on der leiding van meviouw J. Staal Van Santvliet. LEIDEN Het Katholiek j Vrouwengilde, afdeling Lei-1 den, gaat op 16 mei een reis je maken naar de provincie R< Ki J neeste: jebben pentaii Utrecht. Vertrek: uur vanaf het Stadhuisplei: LEIDEN De Nederlandse Vereniging voor ex-politiek [èrëiict, gevangenen uit de bezet- naand tingstijd, afdeling Leiden, zal >erd g na afloop van de dodenher- endste denking op 4 mei bij elkaar jeid- komen in hotel-restaurant „Nieuw Minerva" aan de Vrouwensteeg. HAZERSWOUDE De Ha zerswoudse luchtmachtonde rofficier D. Plaizier is tij dens de kampioenschappen schermen, die de Koninklijke Onderofficiers Bond in Amersfoort organiseerde, in I een veld van 35 deelnenj is j derde geworden. Op het wa pen sabel moest hij de eer laten aan marinier Van Tol (1) en marechaussee Stoker j (2). Plaizier werd tijdens de door het ministerie van defensie georganiseerde schermwed- strijden op het wapen floret derde. HAZERSWOUDE De heer J. M. van Dijke uit de Hazerswoudse Torenstraat kreeg gisteren het gouden in signe opgespeld wegens 25- jarig lidmaatschap van de C.V.A.G. De heer A. Zand- stra, voorzitter van de plaat selijke vakbondsafdeling, speldde de onderscheiding op. HAZERSWOUDE In het kader van de inzamelingsac tie voor de bevrijdingsbewe gingen in zuidelijk Afrika wordt, in samenwerking van PvdA-afdeling een Vredes- werkgroep Hazerswoude, op donderdagavond, om acht uur, in het Anker een voqr- lichtingsavond gehouden. De Zuidafrikaan Esau du Plessis zal na de vertoning van de film „Dumping Grounds" aandacht besteden aan de si tuatie in Zuid-Afrika. HAZERSWOUDE - Op zondag 16 april, om 11.30 uur, wor i nde Michaëlkerk te Hazers- woude-Rijndijk een mis ge vierd volgens de Slavisch By zantijnse ritus. Het koor van de Russisch Katholieke Kerk uit Den Haag onder leiding van Caecilia Andriessen luis tert de plechtigheid op. De gemeenschap van de paro chie H. Michaël/H. Bernar- dus te Hazerswoude-Rijndijk/ Koudekerk aan den Rijn biedt deze dienst aan aan de heer A. Uliee, die in februari j.l. veertig jaar als organist aan de Michaëlkerk was verbon den. Hij weed toen onder scheiden met de gouden Gre- goriusmedaille. In een J. G de t Gij» De te, Rott biss< de o Bezv Mgr. Edhi WASSENAAR Mannequin zijn is een vak. Maar dat er op het gebied van „showen" van kle ding ook door amatrices goede prestaties geleverd kunnen wor den bleek gisteren in de foyer van de Zijllaankerk, waar voor de Wassenaarse afdeling van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen een modeshow werd georganiseerd. Kleding van de firma Witteveen werd geshowd door drie leden van de vereniging en twee dochters van leden. De belangstelling hiervoor was groter dan men verwacht had. De collectie die getoond werd, was zeer aantrekkelijk en be taalbaar, ook voor nic'. zo wel gevulde beurzen. Mevrouw S. de Jongh-Sciaroni trad als lady speaker op en ook dat ging voortreffelijk. De Vereniging Dat ei bisdi de mgr Visie IN Hl geef van Huisvrouwen heeft veel van haar Irhti e~n olezierige en toch ook --'ieve och'tnd be- zor" ~c verwacht map wor den, c!at een sjiow als deze nog v/el o-s h? haald zal worden. De volgende samen.komt van de vereniging is op vrijdag 28 april a.s. 's middags kwart over 2 in het gebouw van de N.P.B. aan de Lange Kerkdam. De heer W. Maschhaupting, docent in de Kleurenleer, zal spreken over „Kleuren in het leven van de vrouw". Op 18 mei wordt een excuv: g mankt naar de Hoge Vel uwe ?n het Kroondomein bij Paleis 't Loo. Vita vind moe

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6