Raad Bodegraven in de ban van bezuinigingen Avondmarkt bepleit in Voorschoten C I d VOLWASSENEN SLOTEN HUN KATECHESE AF Leidse kappers namen deel aan Peperbustoernooi Veel moeite voor niets Leidse agenda Leidse bioscopen Burgerlijke stand MARKTEN PAGINA 4 LEIDSE COURANT WOENSDAG 12 APRIL 197! »'0E LEIDEN In een redelijk be zet LAK-theater heeft het Amsterdams Toneel gister avond een voorstelling gege ven van „Teresa", een to neelstuk van de Italiaanse schrijfster Natalia Ginzburg. De regie-bewerking van deze produktie, die is afgestemd op kleinere theaters, was In handen van de Vlaamse au teur Hugo Claus, die even eens het toneelbeeld ontwor pen had. Het gegeven is simpel: een jonge vrouw is door haar man in de steek gelaten en gaat ten gronde aan haar eenzaamheid. Om een beetje aanspraak te hebben neemt zij een studente in huis. Haar man komt haar echter nog geregeld bezoeken en binnen korte tijd ontstaat er een be paalde verhouding tussen de man en het jonge meisje. Het stuk eindigt met een se rie revolverschoten, waarbij in het midden gelaten wordt of Teresa de studente inder daad vermoordt, of dat dit slechts een waanvoorstelling is. Helaas is het de schrijfster niet gelukt dit gegeven tot een psychologisch verant woorde conflictsituatie uit te werken. De spelers moes ten zich behelpen met uiter mate zwakke teksten, die het gebrek aan karaktertekening alleen maar onderstreepten. Bovendien waren de rollen van de studente en de echt genoot dermate onderge schikt gemaakt aan de over heersende positie van de hoofdrol, dat zij soms nau welijks meer waren dan lou ter entourage. De man kwam hierbij in het geheel niet uit de verf, terwijl het meisje bleef steken in een al te grote naïviteit. Men kan alleen maar bewon dering hebben voor de wijze waarop de drie spelers zich van hun ondankbare taak ge kweten hebben. Kitty Cour- bois, zonder meer een van de grootste persoonlijkheden onder onze jonge actrices, wist uit de rol van Teresa werkelijk alles te halen, wat erin zat. Dat het publiek slechts zelden gelegenheid kreeg zich te vervelen, was voor het grootste deel aan haar te danken. Els Inge borg Smits bleef als de stu dente niet ver bij haar ach ter en was vooral knap in haar stille spel. Wim de Mij- er was niet altijd even over tuigend als de echtgenoot, maar dit kunnen we hem minder kwalijk nemen dan de schrijfster. Het blijft een vraag waarom het Amsterdams Toneel dit stuk op het repertoire heeft genomen. Als Hugo Claus, niet alleen een goed regis seur, maar ook een voortref felijk toneelschrijver, één avond achter zijn bureau was gaan zitten, was er een beter stuk op tafel gekomen. Paul Korenhof BODEGRAVEN De ware be zuinigingsgeest die al sinds een jaar over het Binnenhof doolt begint ook op lager bestuurlijk niveau aan te slaan. Hoe anders kan de weerbarstige houding van de raad van Bodegraven tijdens de vergadering van gis teravond verklaard worden. Niet alleen verwierpen de raads leden onder het motto: ,,in deze tijd hoeven ook wij niet meer te hebben" de verhoging van de presentiegelden, er werd ook geageerd tegen het toestaan van leerlingensets voor de Da Costa- school. „Laten wij deze spullen aanschaf fen in een tijd die daar beter voor geschikt is," zei de heer Van Dam en hij verwoordde aaarmee de visie van zeven van de vijftien raadsleden. Burge meester Groles merkte geprik keld op dat een en ander binnen de wet valt en dat andere scho len ze ook hebben. Wat overi gens betwijfeld werd. De andere acht raadsleden streken echter eens over het hart, zodat de Da Costaschool zijn aanvraag toch zeg ingewilligd. Onder het beding dat B en W spoedig met een schets van een structuur- of reconstructieplan zullen komen, ging men akkoord met de aankoop van de eigen dommen van Turkenburg, die ongeveer 'n miljoen gaat vergen. Zo'n plan is er op dit moment niet, zodat men het ondanks het advies van de stedebouwkundige dat de aankoop van belang is voor de reconstructie van de dorpskern, een daad „ins blau- en hinein" vond. Omdat de aan koop geen uitstel gedoogt, schonk men B. en W. toch het vertrouwen. Bij het bespreken van het bouwrijp maken van Reigecoord werd door het col lege toegezegd, dat ook plaatse lijke aannemers hierin betrok ken zullen worden. HAZERSWOUDE De gemeente ondervindt wél overlast van drijven die buiten Hazerswoude zijn gelegen, merkte PvdA-raads- lid P. Oosterhoff tijdens de laatst gehouden openbare vergadering op. Hij doelde met name op de hinder die bewoners van de gemeente Hazerswoude in de nabijheid van de Scheepjeskerk ondervinden van de kant van Beton Centrale Koudekerk (foto). En dat deze bewoners daarover niet tevreden zijn, hebben zij al duidelijk kenbaar gemaakt tijdens een hoorzitting, die het Koudekerkse gemeentebestuur een aan tal weken geleden organiseerde. LEIDEN Meer dan 60 leden van de Kappersbond afdeling Leiden en omstreken bezochten het grote Peperbus-ka ptoer- nooi" te Zwolle. Twaalf dames- en herenkappers (sters) uit de afdeling namen daadwerkelijk deel en probeer den naast vele anderen uit den lande een zo hoog mogelijke plaats te bereiken. Hef toernooi- werk stelt aan de deelnemer hoge eisen, er is moed voor no dig omdat hij/zij ziich geplaatst ziet in een krachtveld waar men belaagd, wordt door superlatief vakwerk. Niet eerder zette de Leidse afdeling een dergelijke onderneming op touw, na afloop was men over de resultaten al leszins tevreden. In het dames vak eindigde men op de zeven de, achtste, elfde en twaalfde plaats bij een deelnemersaantal van. 27. De heren veroverden de vijfde, zesde en zevende plaats. Bij de leerlingenwed strijden zag de jeugdige Jac ques van Beelen (Rijnsburg) zijn werk beloond met een der de prijs waarvoor htj een beker ln ontvangst mocht nemen Op maandag 17 april a s. is er in de Kleine Burcht een bijeen komst waar gesproken zal wor den door de heer W. Perquin. Nu reeds treft men voorberei- dingen voor een feestelijke „Bloemen-Kapshow" welke op maandag 15 mei a.s. in de Gro te Burcht zal plaatsvinden. Lisse krijgt tafelkeuring in september LISSE De Pluimvee- en Konij nensportvereniging „Lisse en Omstreken" heeft op haar jaar vergadering gisteravond beslo ten het bestuur in te krimpen tot zeven man. De heren Nederpelt, Van Dooren en Dol jr., traden af en men be noemde slechts een nieuw be stuurslid, de heer Van de Kwaak uit Sassenheim. De v eniging heeft een moeilijk j, gehad, ook al omdat de hoen ders vanwege de pseudo-voge pest niet tentoongesteld moch ten worden. Medegedeeld werd dat in begin september een gro te tafelkeuring zal worden ge houden en dat voor de club-ten toonstelling eind november en begin december de zaal Reho- both afgehuurd is. Reconstructie 3e Poellaan LISSE Lisse gaat de Derde Poellaan reconstrueren. De ge meenteraad krijgt een voorstel in de komende vergadering daartoe een krediet van 27.500 gulden te voteren. De provincie wil deze doodlopende weg van de lijst van quartaire wegen afvoeren. Zij is niet in staat eerder dan in 1977 een bij drage te leveren. Een krediet van 25.000 gulden kan de raad bestemmen voor het in richten van een speciale ruimte als werkplaats voor het onder houdspersoneel van het sport park. Verder wil men ook een aparte schaft- en schuilruimte maken. De nodige ruimte hier voor is beschikbaar in de opslag loods op het sportpark. ZOETERWOUDE Het nieuwe hoofdkantoor van de Raiffeisen- bank dat gebouwd is op de hoek Dokter Bouwdijkstraat-Kerklaan is vrijwel gereed en zal op 3 mei a.s. officieel in gebru k wor den genomen. De dpgwinkel aan de Kerklaan, waar nu een bij kantoor is gevestigd zal in het openbaar worden verkocht. Er blijkt grote belangstelling voor te bestaan. In het huidige hoofd kantoor aan de Zuidbuurtseweg zal een appartement in gebruik blijven voor het houden van de zittingen. De overige ruimten van het gebouw zijn verhuurd aan ir. L. Bosman die er zijn kantoor en tekenkamer in gaat onderbrengen. Meer geld voor politiekapel LEIDEN De Leidse gemeente raad benoemde tijdens zijn ver gadering van afgelopen maan dagavond elf nieuwe raadscom missies. De bijeenkomsten van deze commissies zijn in principe openbaar, tenzij de belangen van de gemeente of van derden zou den kunnen worden geschaad. Gisteravond vond in de kamer van B. en W. ten stadhuize de eerste openbare vergadering plaats namelijk die van de commissie voor algemene en bestuurlijke aangelegenheden TALLIN De Rus Belenkov heeft in Tallin het wereldrecord tweehandig drukken in het ban- tamgewicht scherper gesteld. VOORSCHOTEN De Voorscho- mogelijk weer terug. Sinds drie tense middenstand wil de vrij- maanden is de wekelijkse wa- dagse avondmarkt zo spoedig renmarkt op de Voorstraat een dagmarkt. HAZERSWOUDE De mogelijkheid moet niet worden uitgesloten, dat de Vincent van Goghstraat in de Hazerswoudse wijk Zuid haar oor spronkelijke benaming Pad van Jacobs weer terugkrijgt in de volksmond. De gemeenteraad besloot, zoals bekend, al eerder tot het instellen van eenrichtingverkeer in de Vincent van Goghstraat. Hierna verzocht de heer A. J. Jacobs om ontheffing van het eenrichtingver keer. Immers, hij had een gemeentelijke toezegging dat hij zijn landerijen steeds via de kortste weg vanuit de boerderij aan de Dorpsstraat zal mogen bereiken; een en ander geschiedde in 1966, tijdens de pachtontbindingsovereenkomst. Mede om financiële redenen willen b. en w. van Hazerswoude de heer Jacobs de gevraagde ontheffing verlenen. In een gesprek van b. en w. met de heer Jacobs zal overigens wor den gesteld, dat die ontheffing alleen van toepassing is op landbouwvoertuigen. De ledenvergadering van de Alge mene Winkeliersvereniging was de mening toegedaan dat de ge meentelijke overheid niet de be lofte waar gemaakt heeft dat de Voorstraat tijdens de koopavond begaanbaar zou zijn. Na het op breken van de markt om 18 uur, blijft de gehele Voorstraat een chaos en is eerst weer be gaanbaar na 21 uur, waardoor de winkeliers in de Voorstraat verstoken blijven van klanten. Tijdens de bespreking met de wfthouder voor middenstandsza ken is afgesproken dat de markt tusen zes uur en zeven uur opgeruimd zou zijn. Ook vinden de winkeliers de controle op de sluitingstijd van de marktkramen onvoldoende, er zijn regelmatig standhouders, die al om vijf uur vertrekken. Alleen indien de plaatselijke over heid de winkelsluitingswet zo veranderen wil dat op zaterdag middag de winkels om 16 uur gesloten moeten zijn, is de A.W.V. bereid om dit te stimu leren. Thans sluiten de meeste winkeliers om vijf uur op de za terdagmiddag. Een onderzoek zal ingesteld worden naar de mogeliikheid om te komen tot een gelijke middagsluiting in de week. Thans zijn van maandag t/m woensdag vele zaken geslo ten en de consument stuit regel matig op sluitingen, die branche voor branche verschillen. (ABA). De publieke belangstel ling was nihil. Voorzitter was burgemeester dr. A. J. Vis. De meerderheid van deze commis sie stelde zich achter het voor stel van Burgemeester en Wet houders om een extra subsidie te verlenen aan het Leidsch Politie Muziekgezelschap. Enkele leden maakten voorbehoud omdat nog niet bekend is hoe alle andere Leidse muziekkorpsen tegenover deze extra financiële injectie staan. Gemeentesecretaris mr. dr. J. v. d. Poel adviseerde de commissie tot het volgen van het voorstel van het college. Hij achtte het o.m. belangrijk, dat de politie op een muziekuitvoe ring nu eens de kans krijgt zich anders aan de bevolking te pre senteren dan als „Jan de agent": „public relations leggen een ander accent dan een proces verbaal. Deze andere positie van de politie mag ons wel wat geld kosten", aldus de secretaris. Een van de andere agendapunten was: internationale contacten van de gemeente. Voorzitter Vis achtte herziening van deze con tacten (met Oxford en Krefeld) wellicht nodig. De heer Van Aken vond, dat de contacten nog te weinig op raadsniveau lig gen. De commissie vergaderde toch nog achter gesloten deuren n.a.v. structurele kwesties, de secretarie betreffende. HAZERSWOUDE De volwassen- katechese, die in het afgelopen winterseizoen plaats vond in de parochie St. Bernardus/St. Mi chael te Hazerswoude-Rijndijk/ Koudekerk a. d. Rijn, is maan dag- en dinsdagavond in het ge bouw 't Anker afgesloten met de viering van een aangepaste li turgie. Een vrij hoog percentage heeft deze volwassenenkatechese ove rigens voltooid, want na een start met zo'n 200 deelnemers geven een 140 Hazerwouders en Koudekerkers tot het eind aan toe blijk van hun reële belang stelling. In het winterseizoen hebben de deelnemers zich tijdens vijf cur susavonden verdiept in diverse onderwerpen, waarvan de the ma's „De Kerk in deze tijd" en „De opvoeding van onze kinde ren" wel de meest in het oog lopende waren. De opzet van de cursus, zoals georganiseerd door de sectie vorming van de paro chieraad en uitgewerkt door pas toor L. A. J. Claassen (OCD) en de „begeleidingscommissie", bleek na een gehouden enquête onder de deelnemers alleszins aan te slaan. Het moet derhalve niet uitgesloten worden geacht, dat ook in het nieuwe wintersei zoen weer een volwassenenkate- chesecursus op stapel wordt ge zet. Pastoor Claassen verwierf de erkenning voor de door hem bij deze cursus ontplooide acti viteiten heel duidelijk van de kant van de deelnemers: hij vangst nemen. Monstertriomf van Zweden PRAAG Op de vijfde dag van het toernooi om het wereldkam pioenschap ijshockey heeft Zwe den ln Praag met 10-0 (3-0 5-0 2-0) gewonnen van West-Duits- land. De doelpunten werden gescoord door Hammarstroem (3), Sjoeberg (2), Nilsson, Karlsson, Hedberg, Lundstroem en Palmqulst. Zweden, derde bij het vorige we- reldtoernooi en vierde in Sappo ro, heeft zich in het Fucikpark gedurende slechts twee perioden ingespannen. Meer was niet no dig tegen de vermoeide West duitsers, die al drie nederlagen uchter de rug hadden. Bij aan vang van de laatste speeltijd was de stand reeds 8-0. Palm- quisi en Hammarstroem, die een hattrick verrichtte, zorgden voor afronding naar boven: 10- 0. West-Duitsland, dat net als Zwitserland tot nu toe in dit toernooi steeds is verslagen, faalde volledig. De verdedigers stapelden dekkingsfout op dek- kingsfout en passten slecht, ter wijl de voorhoedespelers elkaar bij voortduring verkeerd begre pen. Export- opdrachten voor de NEM LEIDEN De NV Nederland- sche Electrolasch Maatschappij (NEM) te Leiden als doch termaatschappij van Hollandse Constructie Groep nv deeluitma kend van HBG heeft van Al- sthom-Belfort, Frankrijk, de op dracht ontvangen voor levering van een afgassenketel met stookinrichting voor een stoom- produktie van 85 ton per uur. Deze afgassenketel zal onderdeel vormen van een gecombineerde gas-stoomturbine-installatie, waarmede behalve circa 46.000 kilowatt elektrisch vermo gen ook warmte wordt gele verd aan de stadsverwarming van de stad SaarbrUcken in Duitsland. Door deze gecombi neerde opwekking van elektri sche energie en warmte is het brandstofverbruik en de koelwa terbehoefte aanzienlijk geringer dan wanneer elektriciteit en warmte in gescheiden installa ties worden opgewekt. Van Siemens, Erlangen, Duits land, werd een opdracht ontvan gen voor de levering van 16 sta len kernbevloeiingsvaten, be stemd voor twee Duitse kern centrales, Gemeinschaftskern- kraftwerk Neckar en Biblis-B. Zoals bekend neemt NEM via HBG deel in het consortium VMF-HBG-Siemens Nederland- Kraftwerkunion, dat momenteel een aanbieding uitwerkt voor een 600 MW kerncentrale in Ne derland. Belangengroep Gouwekant opgericht BOSKOOP Na breedvoerig over leg tijdens een buurt avond heb ben de bewoners van de Voor kade en Ridderbuurt de „belan gengroep Gouwekant" opgericht, bestaande uit de volgende heren: T. Grootendorst, H. Geurtsen, A. C. Bontekoe, J. Busser, P. Scholten, J. van Overveld en J. de Kooter. Deze groep zal de belangen van de bewoners van het voor de Gouwe-verbreding te amoveren gebied, behartigen. Het contact adres is A. C. Bontekoe, Voor kade 48. WOENSDAG 12 MAART spreking binnenstad. jo K&0"p,j profile Rijndijksi-j olijeke Arc( DONDERDAG 13 MAART Doelenkazerne: Open dag koksd aanv. 9.30 uur. Speeltuin ver. Oosterkwartier: PA» den praten nic-t Knoi-bewn: aanv. 20 uur. Stadsgehoorzaal: Cabaret Seth ipreekt voor Liberale Stud. ianv. 20.30 uur. st. Gouden Lceuw-Voorschotei :eptie Randstad Sport, aanv. Kljnlnndfl.ltLe'ld'se Smalfilm iKATW .11 iè'ro-theater" ^P^.um"Wijk draad ln het donker", aanv. i yonc Jazz-zolder Hot House: Comblni gOn, zaterdag is'maart" mee Academisch Ziekenhuis: Sympd piri. „Pijnbestrijding". wijk Exposities slan] te F Galerie Heuff ftel 01751-2185): t/n april exposeert Frances van t Slgni mel-Boeje gekleurde lnkttekeniul o; Jorln Rijnders aquarellen en s derijen Cees Vlag kleurhoocdru» baa i ,.h« ^agelkerke plastieken' derljer en Lu Sted. Mus llng „Uit bagger'geborger baar Lakenhal tOOR 17 april de tentoonj ken, houd april exposeer! Theo Nlerml np>, beelden en schilderijen Pe Ned. Legermuseum (tel. 24241) It aan Galerie schilderijen, irmnseum (tel. tentoonstelling „Landstal Hoekje bij de Pomp L zoel mnekemfot2o'saPril En d „maa dan moett begon „de I denke nog lieom lijk h op ee 21.15 u. zo e nr.X - „Se.x tussen de wielen" dag. 14.30. 19.00 en 21.15 u. z tra: 16.30 u. nachtv. „Ponton BEZOEKUREN IZEKEXHUIZE Academisch ziekenhui»: dageUJks halve op dinsdag van 1" uur; dinsdag van 13.00-14.00 terdag en zondag van 1 Bezoektijden Kliniek Verlosk Gynaecologie: voor patiën afdeling Gynaecologie en vo geren: van 10.00-12.30 en v 20.00 uur. Voor kraamvrouw 10.00-11.30, 15.00-17.30. 1 uur .Op dlnsdaf hotel' win-te naar einde togra frans haddi j Boulc haar een t deilei i bezoek. Bezoek Pra )ia<-onessenhuis: dagelijks eerste van 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 uur tweede en derde klas 1.15 en 7 tot S. I.-Elisabeth ziekenhuis: volwasse :t.l.- klas allo dagen v van 18.45-19.30; 2de klas van 11.30-12, van 14-15 19.30 uur; 1ste klas; Alle d vanaf half twaalf. Kraamafdel 3de klas: van 15-16 9.30: 2de klas: i vaders) van 15.116 19.30. Baby's en kleu zondag 11 tot 12 en 2 t 18.00-19.00 uur; 3de klas: van 15.00 uur. van 18.00-19.30 kraamafdeMng van 14.00-15.00 van 19.00-19.30 uur alléén voor genoten: kinderafdeling: van ders. Kinderen beneden 16 Jaar t'jegang. Noord wijk, Sole Mlo: kltsse patlé dagelijks van 3 tot half 5 ei avonds van 7 tot 8: zaalpatll zondags van 1 tot 3, dinsdag tot half 3, donderdag van hall half 8 en 's zaterdags van 1 ti warmond Getrouwd: van Rijn, Jacot enHeljkoop, Geertruid Jonker. Jacobus G. P. er king. Adrlana M. Roest. H en: Ouwehand, Antje. Taou Geboren: Olivier Jacobus Qulrli Maria: zoon van: Slkklng, Ari dus C. G. en Beugelsdljk, Wil mlna Theodora Maria. Ple zoon van: van Leeuwen. PK en Heemskerk. M Henrlëte. dochter sla J. Erik nde Vroom i de Jong, Mar i Johanna Petr iter van: Verd Johannes Hubertus en Klein, tharlna Clazlna. Allda Joham dochter van: Heemskerk, JoM nes Cornells en Melland, Cor Ha T. Pauline Cornelia, doel van: Kerkvliet. Leonardus J. van den Berg. Apolonla K. FP riscus Wilhelmus, zoon Brama. Wilhelmus J. L. de Winter, Calharlna A. M. flljs 12—26, Selderie 29. Ra 48. Witlof 33—42, Uien p. k' Aanvoer waspeen 370.000 kg. RIJNSBURG - 11 april: B Anjers: Witte sim 18—26. Rode 28. Roze 19—26. Crowlv IS—24. tv 20—27. Arthur 16—25. G.J. 1*" Keever 20—28. La Rev Fieesla: C.ilden Yellow ryllis 26-35. Hyai 140—150. Gele Apek

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4