Les van vorig jaar basis voor succes CSI Den Haag '72 HOCKEYSTERS KONDEN NIET OVERTUIGEN: 2-0 Skol spreekt uw taal. Proeft maar DEN HAAG Voor Rob Boersma is DWS een elftal van vrienden Resultaten Hilversum WOUT BERSERS - SPORT WOENSDAG 12 APRIL 1972 LEIDSE COURANT (ADVERTENTIE) 20-21-22-23 April 1972 Houtrusthailen Het organisatiecomité voerde de reclame voor het concours Ixippique in Den Haag nog met de naam ,,CHI Den Haag". Internationaal werd echter uitgemaakt, dat het woord CSI moest zijn. EN HAAG De les, die het organisatiecomité van J het CSI Den Haag vorig 1 jaar leerde, moet garant staan voor het slagen van 4 het komende internationale Q concours hippique. De le- den van de Stichting ter 5 bevordering van de Paar- densport in het 's-Graven- haagse agglomeraat zijn I daar bij voorbaat al van 4 overtuigd. Met hetzelfde optimisme, maar met aan zienlijk meer routine als a bij de première in 1971 f wordt dan ook ihet evene- ment. dat van 20 tot en Jiet 23 april in de Houtrust- hallen wordt gehouden te- gemoet gezien. De Alge meen secretaris van het bestuur Pieter Bogaardt herinnerde zich de fouten gemaakt bij het eerste concours in Den Haag maar al te goed. „Wij or ganiseerden vorig jaar voor het eerst, dus de moeilijkheden kenden we nog niet. 'Eigenlijk bleek alles voor verbetering vat baar". ereerst werd een gunstige da- vastgesteld. Met de Olym- lische Spelen in het vooruitzicht een sterk deelnemersveld april te verwachten. De aartverkoop en de organisatie verden geperfectioneerd, „fout- moesten voorkomen wor- len. Ook de kritiek, die het ge- neentebestuur veelvuldig liet loren over de onredelijk hoge oegangsprijzen, is ter harte ge- omen. „Kinderen en bejaarden etalen voor een bepaalde tribu- ijf gulden. Bovendien zijn a\\e prijzen sterk verlaagd". De grond in de Houtrusthailen, vo rig jaar een bron van èrgernis raor vele ruiters, is verbeterd. Cortom, redenen tot klachten ails het even wil, niet ij zijn. glunderende leden van het or- aniserend comité verwachten r toeschouwers dan bij et teleurstellende debuut. Tij de persconferentie gezeten chter een lange tafel, waaraan e fel gekleurde affiche van het hi is opgeprikt, wagen zij zich een voorspelling. „Verleden viel de publieke belangstel- ing met 7000 toeschouwers erg Nu verwaohten we er 000 meer. Dat moet haalbaar '•in. ibsidie danks de hoge verwachtingen ian het bestuur bleven hogè lubsidies van Den Haag en om- ;ende gemeenten üit. Zelfs de laam (Stichting ter bevordering an de paardensport in het 's- iravenhaagse agglomeraat) ion de meeste gemeentebestu- en niet vermurwen en alleen )en Haag en Rijswijk zegden bedrag toe. De subsidies rachten dit jaar daardoor ruim es duizend gulden minder 27.500 tegenover 21.000) op. ieter Bogaardt: „Dat gaf na- uurlijk weer de nodige finan- iële moeilijkheden. Met de hulp an sponsors werd ook dat be- rag gedekt". iek voor GSI Den Haag '72" is iet regionale karakter Voor het irst krijgen 36 combinaties, af- j imstig uit Den Haag en omge- die zich na kwalificatie- j Istrijden plaatsen de kans i triing uit te komen op een j concours van dergelijk allure. „Boven verwachtingen zijn reeds de kwalificaties een groot succes geworden. We streven ernaar om de regionale wed strijden volgend jaar uit te brei den." Het „lokale experiment" is niet de enige attractie, waar mee het bestuur het concours hippique in Den Haag probeert populair te maken. Het elftal van FC Den Haag werd uitgeno digd op de avond, waarop om de gelijknamige beker wordt ge streden. Pieter Bogaardt: „We proberen een bepaalde binding te maken tussen de voetbal- en hippische sport". Lokgroep Lonkend naar de absolute top werd het prijzenbedrag ver hoogd tot 55.000 gulden. Ruiters en amazones uit elf landen, waaronder vele Olympische kandidaten gaven gehoor aan de lokroep van het geld. De laatste wedstrijd van formaat in Neder land vóór Miinchen heeft dan ook een zeer sterke deelname. Uit West-Du;Island komen de top- ruiters Alwin Schockemöhle, Hartwig Steenken, Gert Wilt- fang en Han Günther Winkler. Voor sommige deelnemers geldt de tweede editie van het inter nationale indoor concours hip pique als een van de belangrijk ste „etappes" op weg naar de Olympische Spelen. Hugo Aram- wide bij voorbeeld komt daar voor over uit Argentinië mei drie paarden en voor de Boli viaanse diplomaat Roberto Niel sen Reyes geldt de strijd in Den Haag ook als voorbéreiding voor Miinchen. Een andere routinier, de Italiaan Raimondo d'Inzeo moest op het laatste moment van zijn bond de voorkeur geven aan een springconcours in Merano. Italië wordt in Den Haag vertegen woordigd door dr. Vittorio Or- landi met onder anderen het spectaculaire paard Piccolo en de jonge Sgr. Giogio Rotondi. die met Al Capone rijdt. Nelson Pessoa laat nooit verstek gaan op Nederlandse toernooien. Ook nu niet, hij zal waarschijnlijk met de Duitse en Engelse rij ders het grootste deel van het prijzenbedrag voor zich opeisen. Het Britse topkwartet David Broome, Harvey Smith, Ted Ed gar en Janet Smith rijdt met gereputeerde paarden als Bally Willwill, The Student, Summer time en Black Watch. Debuut De 17-jarige jeugdkampioen van Nederland Henk Nooren zal in Den Haag zijn internationale debuut maken. Hij wordt „geas sisteerd" door onder anderen Anton Ebben, Jan Maathuis. Eric Schoemaker, Siegbert Pruikemaker en Harry Wouters van den Oudenweyer. De gereputeerde namen op de deelnemerslijst garan deren in ieder geval een unieke strijd. Het Haagse topevenement wacht nog „slechts" op de toeschou wers, die onmisbaar zijn voor ook een organisato risch succes. KEES KOOMAN Huuh Bergmans met ..Johnny Walker" Huub Bergmans, een oud-milita ryrijder uit Tilburg, zal tijdens het tweede „CHI Den Haag" uit komen met „Johnny Walker". Dit paard, waar de Brit Harvey Smith vele successen mee heeft geboekt, is onlangs aangekocht door de heer Van Opstal uit Olr- schot, die getipt werd door Sieg bert Pruikemaker uit Wasse naar. Kort daarvoor had Van Opstal reeds „Just Jlm", even eens van Smith, naar Nederland gehaald. Rob Boersma op het veld van VUC, waar hij eens zijn voetbalschoenen aantrok. Oud-VUC-cloehnan heeft het best naar zijn zin DEN HAAG Als de strafkamer van de KNVB op dezelfde manier huishoudt als de laatste weken, bestaat de kans dat DWS aanstaande zondag tegen Sparta niet kan beschikken over zijn doelman Jongbloed. De waarschuwing die hij afge lopen zondag van scheidsrechter Vervoort kreeg, zou wel eens een wedstrijd schor sing kunnen betekenen. Dat impliceert dan dat DWS een beroep zal moeten doen op de reservedoelman Rob Boersma, die al vier jaar bij DWS onder contract staat, maar slechts eenmaal in het A-elf tal werd opgesteld, vier jaar geleden te gen Sparta. „Ik.heb.de pech dat ik achter die halve gare Jongbloed sta, hij is nooit geblesseerd en staat fabel achtig te spelen", /.egt de 26-ja- rige boomlange Hagenaar Rob Boersma, die dat ..halve gare" overigens zeer vriendelijk be doelt, want Jongbloed be schouwt hij als een van zijn beste vrienden. Trouwens het viel de Hagenaar toch niet moeilijk in Amsterdam vrienden te maken: ..DWS is een grote vriendenclub, ik geloof niet dat er in het betaalde voetbal een ploeg is met zo'n geweldige sfeer als bij ons. ondanks het feit dat het niet zo best gaat". En ten bewijze dat hij niet overdrijft vult hij aan: „Hoewel ik 125 wedstrijden op de reser vebank heb gezeten, zal ik. als ze het me aan het eind van het seizoen aanbieden, stante pede mijn contract verlengen." als reserve leer je ook veel. Bo vendien wordt die positie door de overige spelers in het betaal- de voetbal niet beschouwd als &SV was tevreden en Boersma ook. Vandaar ook dat over ver- linderwaardig. Je hoort lemaal bij, vandaar ook dat ik met spelers als Keizer en Cruvff na afloop praat alsof ik zelf tegen ze gespeeld hebt. Op zo'n piek langs het lijntje hoor je ook veel. Als je zou weten hoe sommige spelers tegen een tegenstander tekeer durven gaan en wat ze soms een scheidsrechter aanwrijven dan rijzen de haren je te berge. Ik heb in elk geval wel geleerd harder te zijn. Vroeger kon ik nog wel eens applaudisseren als er een mooi doelpunt tegen me gemaakt werd, maar tegen woordig is dat gewoon anders. Als er nu een vent op me af komt dan zal ik zeker mijn been niet terugtrekken, dan gaat hij ook maar plat." Dat zal dan wel weer een jaar re servebank worden en op zater dag spelen in het B elftal, maar Ciirnrp die plaats verafschuwt Rob r Boersma niet. „Kijk ik sta na- Rob Boersma wordt tuurlijk graag in het doel, maar IULVEBSl'M De uitslagen gisteren te Hilversum gehoude verljen zijn: rnono. 3. Jurmy. Wlnn 10.50 pl 10 1.50 2.40 kopp 21.GO trio 9SS.90. ic-prljs 2000 m (le afd.i: 1. Irene aun (J. VERhoeve) 1.26.7. 2. Iro- 3. Iris du Coq d'Or. Wlnn 4.10 pl s-prijs 1. Jus ■R BP-.. 2. 2. Idool Hollandla. 3. Janneke n. Wlnn 6.20 pl 1.90 1.60 1 SO kopp 21 10. Bnrsne-prljs 2000 m: 1 Inez (B. Dap per Jr.) 1.24.1, 2. Ike Padua B.. 3. Iwnn Buitenzorg. Wlnn 2.10 pl 1.40 1.80 2.80 kopp 5.- trio 72.80. Bomines-prljs 2040 in. 1. Gravin Rita W. (H. Pools) 1.25.7. 2. Hlgglns 3 Dox van Rood en Noot. Wlnn 3.80 pl 1.50 1.60 kopp 10.50. Preignac-prljH 2420 in: 1. Francisco (P. Hevnen) 1.24.0. 2. Hendrik BS. Gril .liin Plot. Wlnn 6.30 pl l.sO 1.80 2.30 kopp 12.80 trio 375.70. Arsne-prijs 2000 m(2e afd.l: 1, Iris du Coq d'Or (R. van der Lubbe) 1.26.2, 2. Impala Gregnr. 3. Jane Prise. Wlnn 4.40. pl. 1.70 3.20 2.90. kopp 11.20. s-prijs 2000 Hans (B. maart-1 oktober amsterdarr Toegangskaarten: e kassa's nabij de RAI of j leentegirokantoren - Amsterdam postgiro 13500 t.g.v. F. 4900 of reis-touringcarbureaus en de liffeisenbank - Boerenleenbank i geheel Nederland doorlopende kaart: leldig -1 oktober j volw. f 24.— loven 65 j. I 18.— kind. t. '4 j. f 12,— vofw.k|a5r,f- boven 65 f 3.50 1 kind. t. 14 j. f 2.i groepen kind. f 1,25 r alle dagen 9.30-22.30 u.1 Foreman blijft maar winnen IMGELEWOOD George Fore man, de Olympische kampioen 1968 in het zwaargewicht, heeft in Ingelewood zijn 35e overwin ning behaald na zijn overgang naar de professionals. In een gevecht over tien ronden ver sloeg hij de Canadees Ted Gul lick in de tweede ronde door knock out. Het was zijn 32e overwinning door knock out. AMSTELVEEN Het Ne derlandse bondsdameshoc- keyteam heeft gisteren in Amstelveen onder zeer slechte weersomstandighe den, onweer en hevige re genval, een weinig overtui gende overwinning (2-0) behaald op Argentinië. Als excuus kon worden aange voerd, dat het drassige veld van Randwijck zich niet leende voor geraffi neerd spel. Pushes bijvoor beeld mislukten talloze ma len, doordat de sticks - vooral in het doelgebied - in de modder bleven ste ken. Nederland had de gehele wed strijd een groot evenwicht, maar aanvankelijk leverde dat niet meer op dan een serie strafcorners. De voortreffelijke Argentijnse doelvrouwe Adriana Rupar was de oorzaak, dat de Nederlandsen deze scoringskan sen niet konden benutten. Vijf minuten na rust gaf Karien Hamers, vervangster van Doret Woltring die wegens een exa men niet speelde, eindelijk het overwicht gestalte: 1-0. Tien mi nuten later bracht Jose Poel man uit een strafbully de stand op 2-0. Aanstaande zaterdag speelt het Nederlands dameself tal in Cheltenham tegen Enge land, dat in Oakland aan Neder land de wereldtitel moest af staan. Nederland Helma Hoegen. Wilma Koopman, Anneke Staring, Mar- a! zes jaar geconfronteerd met het be taalde voetbal, speelde nog geen vol seizoen in het eerste van PSV en bracht de rest door langs de lijn. Als amateur-doel man maakte hij furore door twee jaar lang hel eerste elftal van VUC voor degradutie van de eerste naar de tweede klas te behoeden. D, f..m dl. hij daarmede ver- M«« ?'j«J» E* wierf waaide over naar Eindho ven, waar PSV belangstelling voor hem had. Ben van Gelder contracteerde hem in 1966 uls tweede man achter Heyink. Toen deze na zeven wedstrijden werd geblesseerd werd Rob Boersma voor de taak gesteld de befaamde schutters 'uit de eredivisie Harry Bild en Piet Kruiver waren voor mij de ge vaarlijksten") tegen te houden. Hoewel hij tegen Ajax zijn de buut in de eredivisie met een nederlaag van 3-1 vierde, bleef 'esgen van het contract werd gesproken. „Vier dagen voor dat de trunsfermarkt werd ge sloten tekende ik pas bij. Bij mij hadden zo de indruk gewekt dat ik de eerste ffllD zou blij ven, maar nauwelijks een dag later werd Pim Doesburg ge contracteerd. Ineens had ik mijn huik vol van het betaalde voetbal, Ik voelde me genomen en dat liet Ik wel blijken, dat jaar heb ik bijna niets gedaan en stond ik zelfs reserve bij het B-elftal". Boersma wilde terug naar zijn eerste liefde het Haagse VUC („Ik ken er alle jongens, want in de zomer speel ik er honk bal"), maar op de laatste dag voor het sluiten van de transfer termijn legde DWS hem een ac ceptabel contract voor. „Ik wil de gaan studeren voor leraar li chamelijke opvoeding en dat was bij DWS met het voetballen te combineren. Dus ging ik ak koord en ik heb er geen spijt van gehad." „Ik ken de plannen van DWS niet, manr ik geloof wel dat ze doorgaan, misschien wat rustig doorspelen in de eer ste divisie, want DWS is in Am sterdam erg populair. Ze heb ben me zelfs verteld populair der dan Ajax". Rob Boersma blijft VUC'er en zijn teleurstelling bij het vernemen van de nederlnag van zijn oude ploeg tegen Wilhelmus was bij zonder groot: ..Mijn eerste reactie was Ik had namelijk verwacht dat ze met 3-0 of 4-0 zouden winnen, maar een neder laag nee dat nooit" En over dat verlies kan hij harder treuren dnn over het feit dat het de bei de elftallen van DWS in het be taalde voetbal niet voor de wind gaat. BART HOOGDUIN. (ADVERTENTIE) jolijn Smabers, Toos Bax, Jose hout. Adriana Alfonso, Mc .Poelman, Margo Plate. Karien Argentinië: Adriana Rupar, Dawn brun, Veronica Doy, Sylvia Sly. Hamers, Kathrien Hilbrands, Taylor (Carola Mattos), Vivian Claudia Machin. Verori Loes Leurs, Tanja van Ooster- Espanol, Patricia Barnadas, so, Sylvia Chafvin. SPORTIEVE VERKOOPSTER Wij vragen een JONGEDAME met inzet voor onze zaak. BELANGRIJK Wie wil werken in een prettige sfeer solliciteert, en blijft niet langer hangen, daar waar je het niet naar je zin hebt. Telefonisch of schriftelijk Haarlemmerstraat 232 Telefoon 24681. - Leiden

Leidse Courant | 1972 | | pagina 13