Politie schoot banden lek van vluchtende inbrekers Duivenhouders bouwden eigen clubgebouw Nut Rijnsaterwoude jubileerde Hillegom verboden flat te bouwen „Alliance" vierde zilveren jubileum met J)E MEID" Gouden bruidspaar Th. Schrama-Borst Opbrengst kerke veiling Pancratins is voor het orgel het Kleuter bijna ui de zorgo Kinderen toonden visie op Boskoop Sc Huwelijksmakelaai bedreigde cliënte LEIDSE COURANT MAANDAG 10 APRIL VOORSCHOTEN De Voorscho- tense politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag inbre kers bij Sigarenmagazijn De la Mar aan de Prins Bernhardlaan op heterdaad betrapt en bij de vluchtpoging van de Inbrekers het pistool getrokken en de ban den lek geschoten van de auto waarmee de drie Inbrekers meenden te kunnen ontvluchten. De heer De la Mar kan de negen de inbraak in zijn sigaren- en luxe-artikelenmagazijn verhel pen met het weer in de rekken zetten van de sigaren en siga retten, die de inbrekers in zak ken op de stoep hadden gezet en het weer oppoetsen van zijn dure aanstekers. Nadat twee jaar geleden de achtste in braak was gepleegd, schafte de heer De la Mar zich een alarm installatie aan, die verbonden was met zijn woonhuis ei hoorbaar in de winkel. Toen de alarminstallatie ging werken, werd de Voorschótense politie gewaarschuwd. Op het moment dat de inbrekers de politie ont dekten, ontsnapten zij vu dakraam en sprongen in e< reedstaande auto. Welgemikte schoten op de banden brachten de auto tot stilstand en de Voor- schotense politie legde de hand op oude bekenden die niet in Voorschoten wonen, maar hier wel hun „visitekaartje" al me nig maal hebben achtergelaten. Na het middernachtelijk succes van de politie ging de buurt weer slapen, het succes va goede alarminstallatie en de pa raatheid van de politie maken het dorp weer iets veiliger. Protest omwonenden Bij G.S. hielp HILLEGOM Een aantal bewo ners van de Heemskerklaan, die bij G. St. van Zuid-Holland een klacht hadden ingediend tegen het bouwen van een flat door de gemeente Hillegom, zijn door het college van G.S. in het ge lijk gesteld. De gemeente heeft geen toestem ming gekregen om de geplande flat volgens de bestaande teke ning te bouwen. De ruimte tus sen de gevels bedraagt namelijk geen 24 meter, maar 20 meter. Bovendien is er in de vergade ring van Prov. Staten gebleken, dat in die 20 meter nog een trappenhuis van de flat was ge projecteerd, wat de ruimte van 20 meter nog verminderde. Er moet dus een nieuwe tekening gemaakt worden met een tus senruimte van tenminste 26 me ter. Dit zal op moeilijkheden stuiten, daar er in de nabijheid een vijversloot is, die water doorvoert naar de polder. Huishoudschool won schoolhand- baltoernooi in Wassenaar JVASSENAAR De Wassenaarse Schoolsportcommissie heeft op een van de laatste dagen van de Paasvakantie, in samenwerking met de pas opgerichte Handbal vereniging „Olympla '72" in de sporthal een zaalhandbaltoer- nooi voor schoolteams georgani seerd, dat een groot succes Is geworden. Omdat de voorbereidingstijd wat kort was, kon slechts een gering aantal teams van scholen voor voortgezet onderwijs worden in geschreven, maar het enthou siasme bij de deelnemers was zo groot, dat een herhaling met een groter aantal teams alles zins verantwoord is. Het is de bedoeling in de toekomst ook zaalhandbaltoernooien voor het basisonderwijs (lagere scholen) te organiseren. >e resultaten van hef toernooi wa ren: Meisjes 1. Huishoudschool St. Agnes I - 2. St. Agnes II - 3. Karei Doorman-MAVO 4. Rijnlands Lyceum. Jongens: 1. Karei Doormanschool I 2. Rijn lands Lyceum 1-3. Karei Door man-MAVO II. EHBO Sassenheim wil samenwerking met de politie en de brandweer SASSENHEIM Vrijdagavond waren er weer 29 dames heren die in het KSA traditiege trouw van burgemeester Van Knobelsdorff het EHBO-diploma ontvingen. Een mooi succes voor de plaatselijke afdeling, want er was slechts één afwij zing. Voorzitter Lambooy dankte na de gelukwensen de docent Dr. Lu- ning Verdèl en diens assistenten Slikkerveer, v. Beek en Kam- pinga. Voor de resp. echtgeno tes waren er bloemen. Voor de uitreiking was er een huishoude lijke vergadering. Het jaarver slag sprak van een goed jaar. Van de 44 leden die zich opga ven voor de cursus deden er 37 examen. De afdeling telt 54 ge diplomeerden, er zijn 108 leden. De vervolgcursus werd gegeven door mevr. dokter Vielvoye. Discussie was er over de sa menwerking met de politie. Hiermee zal contact worden op genomen. Een viertal leden gaf zich op om beschikbaar te zijn voor vaste punten van hulpver lening. Uit oogpunt van propa ganda zal getracht worden 'n oe fenavond te beleggen voor 't pu bliek, wat volgens de voorzitter „een groots buitengebeuren" moet worden. Gedacht wordt aan samenwerking hiervoor met brandweer en politie. Bij de be stuursverkiezing werden de he ren Lambooy, Slikkerveer en Kampinga herkozen. Na de huishoudelijke vergadering hield dr. Salomé uit Groningen een interessante causerie over z'n reis naar de West. Ds. J. Snijders re" vit Warmond WARMOND Ds. 1. M. Snijders heeft gisteren voor de laatste maal een kerkdienst geleld bi de Hervormde Kerk van War mond. Na de dienst werd de scheidende predikant met zijn gezin toege sproken door ouderling-kerk voogd P. Van Leeuwen. Ook de consulent dr. H. van 't Hof uit de Kaag voerde het woord. Hij neemt tijdens de vacante perio de het gemeentewerk in War mond op zich. Burgemeester drs. F. K. Langemeijer sprak ds. Snijders namens het ge meentebestuur toe. Tijdens een samenzijn in 't Trefpunt nam ook pastoor Slijterman afscheid van ziin collega-zielzorger, die naar Nijkerk vertrekt. Wassenaar De Katholieke Nationale Bond voor EHBO afd. Wassenaar heeft zaterdag diploma's uitge reikt aan 39 cursisten. Dr. Slegtenhorst-Bakker, die de cursus leidt, reikte de diploma's uit. Op de foto: een cursiste ontvangt haar diploma, naast dr. Sleg-tenhorst de heer Van Veen, secretaris van de bond. HILLEGOM Voor het 23 jarig bestaan van Hillegoms toneel groep „Alliance" bestond zater dagavond in de Nutszaal een overweldigende belangstelling. De heer H. Roeland, voorzitter van het departement Hillegom van „Het Nut" heette het pu bliek, met name erevoorzitter J. R. N. J. Bijl van Duyvenbode met echtgenote, welkom" op de verjaardag van de dochter Al liance". De alliantie tusseD „Nut" en „Alliance" is er reeds 22 jaar. „We zijn blij zo'n doch. ter te hebben" zo zei de heer SASSENHEIM Dat saamhorig heid en gemeenschapszin altijd nog iets groots tot stand kunnen brengen is wel bewezen met de bouw van het fraaie nieuwe clubgebouw van „de Blaauw- band" aan de Vijf Meilaan, dat zaterdagmiddag feestelijk werd geopend. Niet alleen dat alle 53 leden, op enkelen na, meer of minder direct bij de bouw wa ren betrokken, maar het enthou siasme sloeg over op anderen, in en buiten de gemeente. Ge meentebestuur, bedrijven en particulieren, tot uit Leiden toe. Voordat een rij van sprekers het woord voerden, was er buiten een korte openingsceremonie, waarbij behalve burgemeester van Knobelsdorff twee kleuters (beiden 5 jaar) een rol speelden. Het waren Henk Slootweg en Margriet Spaargaren, die res pectievelijk de sleutel aan de burgemeester en bloemen aan Warmond neemt afscheid van burgemeester WARMOND Warmond gaat volgende week vrijdag, de veer tiende, afscheid nemen van ae scheidende burgemees.er Lan gemeijer. Om half vier 's midda»s is er voor het personeel in een beslo ten bijeenkomst in het gemeen- tehuis gelegenheid drs. Lange meijer de hand te drukken. Het afscheid 's avonds neeft pkiats in het verenigingsgebouw 't Trefpunt. Om half aott bcg n. daar een bijzondere raadsverga dering. Deze verg idering zal uitsluitend bezocht wïrin drar de raadsleden en de ge.wdig- den. Van acht uur tot kwart over acht brengen do muziek verenigingen „Sint Matthias" en de fanfare op het plein voor 't Trefpunt een serenade. Om kwart over acht begint de offi ciële receptie. Op deze recep tie, die tot negen uur duurt, zal onder anderen het woord ge voerd worden door dr. Walen kamp namens het comité van aanbeveling dat voor het ca deau voor de heer en mevrouw Langemeijer heeft gezorgd. Van negen tot half tien kunnen alle Warmonders afscheid nemen van de man die tien jaar hun burgemeester geweest is. mevrouw Knobelsdorff aanbo den. Terwijl de burgemeester de deur opende schalden de ba zuinen van „Adest Musica", wat het geheel een extra feeste lijk cachet gaf. Voorzitter P. Krom sprak vervolgens dank woorden voor het grootse werk dat was verricht. Sedert de op richting in november '47 moest vijfmaal van inkorflokaliteit wor den verwisseld, maar alle wa ren het noodoplossingen. Hij noemde het nieuwe gebouw een paleis en zag het als een vroeg jubileumgeschenk. De prestaties van de heer Slootweg, de promo tor-organisator, noemde hij ge- weldig en onbetaalbaar. Zijn j dankwoorden aan diens adres gingen vergezeld van een wand bord. Ere-voorzitter L. J. Drost zwaaide lof toe aan de bouw commissie, waarbij de voor zitter van de Concours- Commissie Leiden, van Dokkum zich aansloot. Snel en goed was gewerkt, precies op tijd gereed. Bondbestuurder G. de Pee uit Krimpen a.d. IJs- sel zei dat wat is neergezet uniek is. Nergens verrees in korte tijd zo'n mooi gebouw. Laatste spreker was „promo tor-organisator" Slootweg, die een schets gaf van alle activitei ten die waren verricht. Contac ten met B en W hadden succes. Door de leden werd in korte tijd voor 9000,-- aan aandelen bij eengebracht. Van alle zijden werd medewerking ondervon den. Van bedrijven met kortin gen en gratis materialen etc. Door leden en niet-leden werd hard gewerkt. Van de leden noemde hij in het bijzonder Henk Spaargaren en z'n staf, van de niet-leden de gebroeders Van Leeuwen voor metselwerk en de firma Ouwerkerk uit Lei den voor stucadoorswerk. Me vrouw Drost kreeg een pluim voor het leuk bedrag dat bijeen gebracht werd voor gordijnen, serviesgoed etc. Tot slot dankte hij z'n medewerkers van de bouwcommissie, de heren Am- merlaan, v.d. Krogt en Spaar garen en alle anderen die hun schouders onder het werk had den gezet. Hij besloot met de opmerking dat het mooiste ge schenk voor hem zou zijn dat het gebouw tientallen jaren in goede staat mee zou gaan, „Want dat zijn we aan de ge meenschap verplicht". Een ware ovatie was hierop het ant woord. Hierop volgde een druk bezochte receptie, waarbij een ieder z'n bewondering uitsprak voor het fraaie gebouw bestaan de uit een royale ruimte voor inkorf en andere doeleinden, een bestuurskamer, barruimte en toiletten. De Amerikaanse acteur Lionel Stander geeft zijn Duitse vrouw Ste phanie een vuurtje bij de voorvertoning van de Italiaanse t.v.-pro- duktie „Pinocchio". Stander speelt in het verhaal dat Disney eens inspireerde tot zijn befaamde tekenfilm, de rol van „Vuurvreter". tOELOFARENDSVEEN Dezer dagen gaan de feestelijke bruidsdagen in voor het gouden paar Th. W. Schrama-Borst. Toen zij 50 jaar geleden de voorbereidingen en trouwplan nen maakten werd een ziekte van de bruidegom er oorzaak van dat zij bijna een half jaar lang bruid en bruidegom waren. Echter op 2 mei a.s. gaan zij toch en-famille het feit feestelijk vieren van 50 jaren getrouwd te zijn. 1 Dt hun intentie wordt op deze dag te 2 uur n.m. in de paro chiekerk Maria Presentatie een gezongen Eucharistieviering uit dankbaarheid gehouden, waarna men het feest gaat vieren in café Heemskerk aan de Lange- weg, waar tevens van 4 tot 5 uur de receptie zal worden ge houden. In Roelofarendsveen maar ook in bredere krirc-en in de tuinbouw is de nu 75-jarige bruidegom een bekende per soonlijkheid. Immers in de his torie van de Veer.se ve^,:"r l a men terugvinden dat hij op 23- jarige leeftijd zitting nan in het college van deze veiling de Raad van Toezicht. Na hierin 21 jaar zitting te hebben gehad werd hij in 1941 gekozen tot voorzitter van de veiling. Een functie die hij 24l/2 jaar tot bij- ^scheid werd hij benoemd tot zondere tevredenheid van de le- ere-voorzitter van de toen in den vervulde, want bij zijn af- middels van groenteveiling ge worden bloemenveiling. Tijdens de periode van de groentevei ling heeft hij ook zitting gehad in de Provinciale commissie van veilingen in Zuid-Holland, alsmede in diverse produkten- commissies. Trouwens men heeft hem in meerdere besturen en commissies leren kennen o.a. vanaf 1945 ruim 20 jaar als pen ningmeester van de tuinder- standsorganisatie de L.T.B., lei der van de burgerwacht voor Alkemade voor en tijdens de oorlogsdagen, alsook lid van het comité Kerkeveiling. De bruidegom is een geboren Veen- der terwijl zijn bruid op 14 april 1899 in het naburige Rijpwete- rirg het levenslicht aanschouw de. De eerste 8 jaren van hun huwelijk waren zij woonachtig Noordeinde 4 naast het gemeen tehuis, waarna zij de eigen wo ning, waarin zij nu rog woon achtig ziin, Westeinde 39 betrok- ker. Met 5 'onen en 5 dochters, a'smede 33 kleinkinderen mag nageslacht. Zowel bruid als brui degom genieten een uitstekende gezondheid en hopen met ple zier hun gouden feest te gaan SASSENHEIM De jaarlijkse De veiling wordt gehouden i traditionele kerkeveiling Pancratius-parochie is dit jaar speciaal gericht op de restaura tie van het in verval rakende orgel, dat nodig aan vernieuwing toe is. Uit de uit een keur van prijzen bestaande etalage aan de Hoofdstraat/hoek Oude Haven, blijkt weer dat het actieve co mité erin geslaagd is met eef» scala van goederen te komen, die een bezoek aan de veiling alleszins de moeite waard ma ken. De catalogus, bestaande uit 702 nummers geeft een goed inzicht. Een greep hieruit laten we hierbij volgen: zo zijn er allerlei levensmiddelen van wor sten, carbonades en paling; ap peltaarten, krentebroden en wij nen: tuinmeubelen, planten en dahlia's en koemest: autorijles sen en grammofoonplaten kin- der-, heren- en damesconfectie enz. enz. Als verrassingelement van de veiling dit jaar zijn er een 16-tal prijzen, die door een nummer bekend worden ge maakt door een mini-orgel, na het indrukken van één der toet sen, door de koper van één der nummers van de catalogus. KSA-gebouw maandag dinsdag 18 april a.s. 's avonds om 8 uur. Dezelfde dagen zijn de artikelen die worden ge veild te bezichtigen in het KSA-gebouw, vanaf half 5 tot 8 uur. Aan het eind van de avon den is er na de veiling weer een verloting met een groot aantal prijzen. Bij de eerste prijs kan men kiezen uit drie mogelijkhe den t.w. stereoapparatuur, een klok of spiritualiën. Inbraken in Voorhoutse radiozaken VOORHOUT In de nacht van vrijdag op zaterdag is voor de tweede keer in korte tijd inge broken in de radiozaak van Van Huijts en Post aan de Heren straat. Ontvreemd werd een aantal tv- toestellen (kleur en zwart-wit) draagbare radio's en bandrecor ders. Eerder was reeds ingebro ken bij de fa. IJsselmuiden, waar ook enige tv-toestellen werden ontvreemd. Jubilea EHBO Nwe Wetering NIEUWE WETERING De EHBO heeft op haar jaarverga dering leden gehuldigd omdat zij 25 jaar lid van de vereniging zijn. Hoofdbestuurslid Verkaay speldde voorzitter Buitenhuis de zilveren Dr. Tilanus-dtraagpenning op, mevrouw Smolders deed dit bij de dames Kofoed-Biemond en De Man. De vierde jubilaris, de heer Vermeij, kon deze avond niet aanwezig zijn. Burgemees ter Smolders feliciteerde de ju bilarissen daarna namens het gemeentebestuur. Na het officië le gedeelte voerde de toneelver eniging De Korenbloem het blij spel in drie bedrijven „De ex plosie in de Dammerklamm". LEIDEN Op het terrein van de firma Wenr'nk aan de Morska- de is een LDG-gashouder lekge slagen doordat een grijpmachi- ne er door de sterke wind tege naan werd geslagen. Het over- drukventiel vloog eraf, waar door het gat vrijkwam. De brandweer heeft het gat gestopt met een plug. Na een strenge controle bleek er geen gevaar voor omwonenden te bestaan. Roeland, „vooral als je er maar één hebt". Alliance voerde het toneelstuk van Herman Heijermans „De Meid", aangekondigd als een komedie-van-haat, stammend uit het begin van deze eeuw, op. Allereerst een compliment voor het fraaie, historische décor. Vervolgens de kledij en grima- ge (fa. Hoppezak uil Leiden) met zorg uitgezocht Wd^rdoor de mogelijkheid werd geschapen zich in die tijd in te leven. „De Meid" regeert bij afwezigheid van in buitenland vertoevende ingenieur Pauw het huis en chanteert de vrouw des huizes die in de vier maanden van al leenzijn een misstap begaat. Totdat haar echtgenoot bij zijn thuiskomst de 'ware toedracht aanhoort en „De Meid' met spoed huize Pauw moet verla ten. De karakters die Heijer mans zo sterk (naar onze eigen tijdse begrippen) schreef, zijn er zaterdagavond bij „Allian ce", dank zij de deskundigheid van regisseur H. A. Turnhout uit De Zilk verrassend sterk uit gekomen. Voor „De Meid" te kende Ans Boef, die hartverove- rend acteerde. Haar mevrouw, Judi Bruijn was de verrassing van de avond: ze behoort tot de nieuwere krachten van deze to neelgroep en wel tot de beste. Beiden beschikken bovendien over een zeer aansprekende miek. Mevrouw N. Berkhout-Pa ling zagen we na jaren wee de „Bühne", wat wellicht de aanvankelijke „black out" ver klaart, maar later groeide ze uit tot „de patriciersvrouw van allure", met name door houding en distinctie. De man uit het volk, kruier Dirk werd levens echt neergezet door Kees de Graaf. Wie ook aan spclerskwa- liteiten wint, dat is Leny Bek kers als Carlien zijn vrouw. Hun dochtertje Mina, een lief tallig debutantje, was onder goede hoede. Herman Vreeken als de wasbaas benadrukte het woord: „niet wat veel is is goed, maar wat goed is, is veel. Theo van Lierop, last but not least, zette ingenieur Cor de Paul in het fraaie décor. Hij klwam tot grote hoogte. .Alliance" staat op een hoog ni veau: volgend speelseizoen kun nen we een verrassend repertoi re verwachten. De tonelisten zijn er en regeisseur Turnhout kan aan het werk. Na een ra telend applaus van een zeer dankbaar publiek bood voorzit ter Roeland fraaie bloemstukjes aan: de spelers uitten hun waar dering voor hun regisseur met een boekenbon. Huidige Allian- ce-voorzitter Theo van Lierop was „zijn zilveren voorganger A. Berkhout" zeer erkentelijk en „zei het met muziek" (pla- tenbon). Deze prees regisseur Turnhout en zegde zijn opvolger zijn bijstand toe. „Alliance", en nu op „naar het Goud. Pieter van Hove Ideeën gevraagd voor feesten in Stompwijk STOMPWIJK De jaarllikse fes- tiviteiten met de harddraverij en ponyrace e.d. worden dit jaar op 18, 19 en 20 juli gehou den. Het programma is zo goed als rond en de commissies zullen hun onderdeel zo spoedig moge lijk uitwerken. Alleen over de bromfietsrace is het bestuur van de vereniging „Nooitge- dacht" het nog niet eens. Er waren in het verleden nog al aanmerkingen gemaakt op de bromfietsrace omdat alles op snelheid aankwam. Het bestuur verzoekt daarom dat de jongelui suggesties doen om een behen- dteheidswedstriid of iets derge lijks te organiseren. Ideeën kan men in de bus doen bij voorzit ter C. v.d. Bosch, Meerlaan 1. NIEUWVEEN - Gedep, Staten hebben de n sluiten van 14 dec. 1) resp. tot het stichten openbare kleuterschol plaatse, en tot aanbo financiering van een i lokaal aan- de nieuwe t lijke kleuterschool Conradpark goedgekeu De bouw van het eerste, van genoemde chr. sc inmiddels zo ver geref dit vandaag in gebruil genomen, 't Lokaal inf „Kwiek", dat hiervoori den werd gebruikt, kor en zal voorlopig worde richt voor de openbare k klas. „Zodra zal zijn geblekt, er voldoende en blijven; langstelling en zekerhe bestaan voor het V( kleuteraantal" aldus van gemeentewege ge* zal er door B. en V voorstel aan de raad v gedaan om eveneens men tot een semipermi Jarino Houtbouw voor openbare kleuterklas. I decs, die hun kleute deze school willen pit kunnen zich nu aanq aan het raadhuis, of h hoofd van de opt school in de Kerkstraa: Als aanvangsdatum vod nieuwe kleuterschoolja vastgesteld voor de opt klas, zowel als voor de telijke 2de klas, wa? door N.V. Jarino deze gen aanvullende funij zal worden gelegd, de ij van 15 augustus 1972. Met zi tuigl Lake BOSKOOP In het Creatiel trum aan de Burgemeeste lijnstraat was grote belan ling voor de paasvakantie stukken van de kinderen. Het onderwerp „Boskoop" is de kinderen in al zijn fat geschilderd, geplakt, gel gesoldeerd en beschreve* zeer felle 'kleuren werdej grootste kerken geschil waarbij één kind ter ver| lijkiing schreef: „Dit is 4 frommelde kerk". Verder werden bomen, blo» planten, vaak echt Bid met de namen erbij, auti$ de ballon in alle staten ova en plat uitgebeeld. De soldeer-afdeling maakte men van spijkers en de he: vonden velen kennelijk 'n t baar soldeer-object. Iemand had nog een zinj boot getekend met als o> schrift „Deze boot zingt" plaats vond met muzikale i leiding stond er niet bij meld. Ook de mensen waren niet v ten. De brandweer, politi; de burgemeester met een strik met rode ballen v keurig op papier gezet. 0 een tekening van een grote) stond „Dit is mijn vader. Il keeper van Floreant"! een stukje familie-reclame. I MARKTEN \SSE stel 1973 een zijn in i fra< Kaï nus geit de dezt zijn prij Ook mot om gaa grij goe> niet Jverig eerst leg t het eens „Vee snoei kans heer belas tiona belai maci Sonia 40-42, Boi bulten 21—38. Lustige Wltwe. Sonja. Golden Sabena. Jewel of Spring, Ape land. Bellona. 80—100. China n •M, I West Point. White TrlumphaW m OM LEIDEN. Mr. De Koning, de Leidse kantonrechter, heeft de praktijken van een vroeger in Warmond gevestigde huwelijks makelaar afgekeurd. Hij ver nietigde het contract dat de tegenwoordig in Den Haag wer kende man had gesloten met een ongehuwde dame in Voorschoten De kantonrechter oordeelde en veroordeelde hem tot betaling sprake was van ontoeli van de proceskosten, zijnde 415 gulden. eigenaar van een florerend drijf kennismaking zocht. 0: genoemde adres ontmoette vrouw echter alleen de mak! die haar onder bedreiging! contract liet tekenen waara een bedrag van 218,50 voor de bewezen diensten, j De Voorschotense dame had ge reageerd op een advertentie waarin stond dat een 57-jarige academicus, gefortuneerd en dwang en vernietigde da* het contract. Het schijnt ds makelaar op meerdere pla* in het land lokadverte plaatst om dan vervolgens dezelfde wijze als in VoorscÜ te werk te gaan. RIJNSATERWOUDE Het de partement Ri iisaterwoude van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft het afgelopen weekeinde het (twee jrar uitge stelde) 150-jarig jubileum ge vierd. Voorzitter Visser uit Ter Aar drie diploma's met ere-pennin- gen uit. Deze eer viel te beurt aan de heren Bergshoef, De Jong en Van den Berg die zich al'en jarenlang verdienstelijk hebben gemaakt in bestuurs functies. Ook de heer Schoo die niet aanwezig was heeft recht op deze onderscheiding. reikte op deze avond allereerst Burgemeester Breen, ook zijn AI- kemadese collega Smolders was aanwezig, wees in zijn rede op de spreuk die in het Nu'sge- bouw, eigendom van de Nuts- spaarbank, hangt: „Leert en gij weet wat. werkt en gij zijt wat, spaart en gij hebt wat". De heer Klein, secretaris van het hoofdbestuur, haalde de geschie denis van het Nut, die begon met de oprichting van heri ste departement in 1781 Edam. Hij vroeg zich aan' eind van zijn rede af wat te1 woordig het belangrijkste isj hebben, het weten of hetJ De heer Klein hield het op; „zijn" en vertelde erbij dal' Nut er zoveel mogelijk aan om het welzijn te bevorderd

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4