Kalf duldde geen verzet Uittenhout en Wolters voorin De Danaïden in de lift Extra duel voor Treffers IN MOLENLOOP KRV en Randstad op schot SPORTBIJLAGE MAANDAG 10 APRIL 1972 L3 PIET BEELEN 7e plaats trekt rust Ger- LEIDEN Toen het gevecht had moeten losbarsten het moment waarop de wind zuidwest 8 niet langer als bodngenoot optrad, maar als kwelgeest van het ergste soort, was de strijd al gestreden. Henk Kalf, de 25-jarlge Groningse atleet van Rapiditas, die verbetenheid wist af te wisselen met een ontspannen lach naar zijn coach Aad Steylen, had halfkoers de tiende Zilveren Molenloop al beslist. In Hoogmade was zijn medevluchter Piet Beelen al niet langer bestand geweest tegen het soepele geweld van Kalf, die in de Groenoordhal tenslotte zo'n 2H minuut winst had vergaard. Zijn tijd 1.05.01 over de 20 kilo meter had veel scherper kunnen zijn als de concurrentie hem had opgezweept. Als daar b.v. een Geert Jansen, die o.m. deelnam aan de Osternlauf in Duitsland en zo pril in het seizoen zich niet wilde forceren ging echter niet in op het verzoek van de Bataven, dat met 291 deelnemers niettemin een record boekte. Het plotseling opgeschoten talent Kalf zal stellig een besreiging voor Jansen worden, zeker als in aanmerking wordt genomen dat hij op de sweg een nieuwe ling is: ,,Ik heb steeds op de baan gelopen, maar ik wil dit seizoen het accent gaan leggen op de marathon. Ik ben nu 25 jaar. Dat lijkt mij een geschikte leeftijd om te beginnen. De meesten wachten tot zij dertig jaar zijn, en op de baan snel heid tekort gaan komen". Met zijn 59 kilo, uitgesmeerd over een lengte van 1.78 meter, bleek Henk Kalf een klasse apart. At tent sloot hij aan bij een vlucht- groep, die al na enkele honder den meters de beslissende ont snapping inleidde. J. Stokvis al direct het vuur ontstak, dat was de man, die furieus openend aangewakkerd zou worden door Van Sijtveld, Beelen, van Al phen, Holl, Polak, en Vink. Dirk de Bruin, die later de vijfde plaats voor zich zou opeisen, miste de slag in eerste instan tie, maar vocht zich geleidelijk terug. Met de storm in de rug leek het niet verstandig toen Kalf al ver voor Hoogmade het spel ging maken. Alleen de goed terugkomende Piet Beelen en Stokvis wisten aanvankelijk nog het hoge tempo, basis voor Kalfs veelbelovende tussentijd op de tien kilometer van 30.10 m. bij te benen. Op dat moment was Stokvis echter al verslagen. Beelen zou even buiten Hoogmade afhaken, terwijl Kalf zijn voor sprong op het moment dat velen met de wind pal in het gezicht als het ware stilstonden ver grootte via 20 seconden na tien Start van de tiende Zilveren Molenloop voor de Groenoordhal, met een groot deel van de 291 deelnemers. Een record. kilometer en 1.20 minuten na vijftien kilometer werd Beelen, die lange tijd verbeten voor de „groep Holl" streed op 2 minu ten geworpen na 17 kilometer. ,Die wind heeft mijn krachten ge sloopt. Het was voor mij een nadeel dat ik alleen liep. Ach teraf denk je bij je zelf, mis schien was het beter geweest als ik me eerder had later, inlo pen". De Lissenaar, die pas één keer eerder had deelgenomen en toen (in 1969) vóór favoriet Aad Steylen de Molen wegsleep te, bezat nu niet meer do kracht het enkele kilometers voor de fi nish over hem heen denderende volggroepje bij te blijven. Bee len, die steeds meer verkrampte zou tenslotte genoegen moeten nemen met de zevende plaats, bijna drie minuten acnter win naar Kalf. Beelen: „Ik heb ge gokt en het heeft verkeerd uit gepakt. Ik hoop dit jaar er wel weer bij te zijn, al zal ik niet lopen schetteren dat ik terug kom. Vorig jaar heb ik weinig tijd gehad. Bovendien had ik last van mijn achillesspier". De uitslagen: 1. Henk Kalf (Gro ningen) 1.05.01; 2. Wim Hol kunnen oefenen bij de ZIJL/LGB-trainer Rob Schouten is dit een uitstekend resultaat. DEN HAAG Kees Uittenhout en Peter Wolters hebben tijdens de winterkampioenschappen in Den Haag goede prestaties gele verd. Kees eindigde op de 100 en 200 m schoolslag met respec- Peter Wolters, ook schoolslag- tievelijk 1.10.5 en 2.38.3 op de zwemmer bij de ZIJL/LGB, derde en vierde plaats. Vooral blijkt nu ook op de herennum- omdat de 26-jarige Leidenaar mers goed mee te kunnen ko- door zijn studie en zijn werk re latief gezien maar weinig heeft Peter op de 100 en 200 m. met 1.13.5 en 2.41.0 respectievelijk op de achtste en zesde plaats. Van de zwemmers uit zijn leef tijdsgroepen (onder de 16 jaar) was alleen Robin Woutering nog sneller. Deze zwemmer van zwemclub de Ham tikte resp. aan in 1.11.5 en 2J2.t. LEIDEN Na drie competitie wedstrijden hebben zich bij de dames met name KRV 1 (zater dag) en Randstad Sport en We- terlngse Girls 1 (zondag) op de voorgrond geplaatst met ecla tante overwinningen. Ook Al- phia en Oegstgeest (zaterdag) behaalden de maximale 6 pun ten. Randstad Sport—Oranje Groen 130 (5-0). Doclpuntenmaaksters Randstad: Marian de Groot <4x>, Siska Hoogervorst (3x), Ivonne Boen dermakers (2x). doelvrouwe Rieneke v. Luiten uit e?n penal- I ty, Marian Konings (2x) en een maal werd in eigen doel gescho ten. Oranje-Groen-doe'vrouwe j Corry Leugering keepte, on danks de 13 goals, goed. TAVV-Wet. GirU 1 0—7 (0—3) ITAVV kwam er niet aan te pas. TAW-doelvrouwe Pieternel Vis zag verscheidene malen tegen standsters voor zich opduiken en was dan kansloos. Heieen Molkenboer was met 4 doelpun- II ten het meest succesvol. Kickers—Unitas L. 5-0. Udo—Spel. Lisse 2—0 (2—0). UDO was in de eerste helft aan zienlijk sterker dan Spel. Llsse. Van de vele scoringskansen, die werden gecreeérd, benutten al k-en Helma Goddijn en Willy Meeuwenoord er ieder één. Na rust kwam Spel. Lisse wat te rug, maar kon niet tegen sco ren. KRV 1—KRV 2 12—0 (6—tl) Door het ontbreken van dc keep- ster van KRV 2 bood Ingrid Edeling zich als vrijwilligster aan om zoals te venvachten was te dienen als schietschijf voor KRV 1: ze zou „het wel proberen." Het werden 12 te gendoelpunten, maar voor trai- met Snijer was ze een openba- ring. ,,7.e heeft er enorm moei lijke ballen uitgehouden." Des ondanks scoorden voor het eer ste: Nies v. d. Mark (3x), Jan- nie Pronk (3x), Nel v. Beelen (3x), Hetty v. Krimpen, Marian v. Krimpen en Coby v. Tricht. UCK,de *4 O.g.ll.e.t-Lubdm'un 5-4 (1-8). of 8 kilometer. De jongste en de Doelpunten Tineke Strijk. M.ry oudste trimmer, waren respec-v- Duyvenboden (2* Connjr 1.07.14; 3. Louis Vink 1.07.18; 4. L. Polak 1.07.20; 5. D. de Brein 1.07.25; 6. P. v. Alphen 1.07.34; 7. P. Beelen 1.07.57; 8 5. Kijnen 1.08.41; 9. H. Stokvis 1.08.54; 10. J. de Hollander 1.09.9; 16. J. Smits (AV. Hol land) 1.10.43; 21. C. v. Rooden (Bataven) 1.11.04. De verenigingsprijs ging naar Me tro vóór AV'40. van de ZIJL/LGB een succes geworden. Ruim 400 deelnemers hadden zich in Noordwijk verza meld om te begi: van Wetten uit Noordwijkerhout en dc 8 kilometer door Meier uit Voorhout. LEIDEN De Danaïden heeft zich door middel van een moei lijke 64 zege op degradatie kandidaat Westerkwartier ver der gedistantieerd van de on derste plaatsen. Aanvallend kwam de ploeg van trainer Bos er helemaal niet uit, uitgezon derd het valt van Filemon, dat de striid besliste doo-r binnen 5 minuten voor de 2 punten af stand te zorgen. Bovendien ging De Danaiden in slotfase, met nota bene één man meet; (Daan v.d. Berg was weg gezonden) knoeien. De snelle Paul Kist opende na 3 minuten de score, toen hij de enige gele genheid tot sdhieten kreeg van Wim Brugman. Moeizaam, door een falende eerste aanval, kwam Nap c.s. pas na twintig minuten langszij, toen de Da naïden-captain vanaf de vier- meter punt raak schoot. Een be weeglijker 2e aanvalsitwartet kwam ook tot een benutte straf- worp en wel van Brugman, een fraaie doorbraak van Borghols was 2—2, waarna Filemon met een 32 plaatste en Sander van Unen de strijd besliste. (42). Na de pauze heeft W.K. er een gelijkspel proberen uit te sle pen. Jacques Schipper kreeg er alle gelegenheid voor, maar een half uur voor één treffer was te lang. Dat zelfde gold ook voor Gerard Nap, die nog geen mi nuut later ook ineens de korf vond. Na het wegzenden van v.d. Berg (hij trapte in de val, die Erik Filemon had opengezet en verloor zijn beheersing) moest W.K. met drie aanvallers proberen tot scoren te komen. W.K. speelde dat knap, kwam via Borghols op 54 en miste op een haar 5—5. Een cadeautje van arbiter Griese stelde Brug man in staat vanaf de stip 64 in te schieten. VICUS ORIENTIS-FORTUNA Vicus deelde de punten met For- tuna, dat tegen de verhouding in via 2 strafworpen van 42 op 41 kwam. Beide ploegen speel den daarmee leider HKV in de kaart, dat zelf niet speelde. Daan Carree speelde zijn ploeg via een handige manoeuvre naar 1—0. welke score niet lang gehandhaafd bleef. V. d. Knaap en Thea van der Tooien brach ten Fortuna op 1—2, waarop Vi cus sterk terugkwam. Diet Rijs- bergen en Co Vavier, die een reeks louter strafworpen inzette, tekenden voor een voordelige 32 score. Na de wisseling schoot Co Vavier ook de 2e strafworp in. Een sterker Vicus liet de voorsprong echter glip pen. Jan Preuninger zag de 2 mogelijkheden vanaf de stip niet over het hoofd en hield daarmee Vicus op 44. PERNIX—ALLEN WEERBAAR Een in de laatste fase van de wedstrijd meer met de mond korfballend Leids aanvalskwar- tet verspeelde de volle winst. Ria .van Zwieten schoot haar ploeg voor de pauze langszij de fors spelende Amsterdammers, die na de thee aan beurt waren om een treffer van Fred Breed- veld ongedaan te maken. Kees de Rooy en Peter van Duyn le ken Pernix de veilige haven binnen te loodsen. Twee punten voorsprong waren voor Pernix echter te gering om de winst binnen te halen. (44). Zuiderkwartier schijnt alle ver trouwen in zichzelf geheel verlo ren te hebben getuige de mon ster nederlaag tegen concurrent Koog Zaandijk, dat tot gisteren één punt voorsprong had op de Leidenaars. Doordat de andere degradatiekandidaten punten verzamelden, lijkt redding voor Zuiderkwartier niet meer moge lijk. De geelblauwen waren bin nen 10 minuten al weggespeeld (40). De thuisclub liep rustig uit naar een voordelige 7—1 ruststand. Nico van Leeuwen was de enige ZKW schutter voor de pauze, wat Hen Zierik- zee na de rust was. Een gerou tineerde K.Z. finishte met 10—2. Zuiderkwartier miste 3 straf worpen, hetgeen de schotloos heid nog eens benadrukte. AMERSFOORT—FLUKS De Keistadbewoners konden een in de 2e helft de met de rust op gebouwde 3—1 voorsprong uit werken tot 7—1 alvorens Fluks enig verweer had. Nadat Piet de Haas de aan de knie gebles seerde Wim Niessing was ko men vervangen liep de thuis club door naar 9—2. Een straf worp, benut door Ab Niessing, beperkte de schade tot 9—3, het geen een geflatteerde uitslag was. Overige treffers van Ab Niessing en Jan Heinrichs. Aanval van Danaïden in het duel met Westerkwartier. WARMOND— RWR Warmond heeft tegen RWR ver zuimd zich van de laatste plaats te werken. Treffers van Jan v.d. Voet en Henny Kuhn bleken niet voldoende voor de broodno dige winst (24). Met nog 3 wedstrijden te spelen lijkt het doek te zijn gevallen voor War- MADJOE—ODO Madjoe schijnt het na de uiterst bruikbare winst op ODO toch weer te gaan redden. Door de 3—1 zege werkte de Rijnsburgse ploeg zich ten koste van de ploeg uit Maassluis van de on derste plaats. Maarten v.d. Plas werkte 01 weg, maar tot ver dere noemenswaardige presta ties kwam zijn ploeg in de le speelhelft niet vanwege een zwak operend middenveld. Na het omkeren plaatste Henny Star de broodnodige winnende treffers. (3—1). FLUKS(N)—ALBATROS Als Fluks ooit een kans heeft ge had de 2 punten achterstand op leider Albatros goed te maken, dan was dat afgelopen zaterdag wel. 5 Minuten na de pauze leid den de kustbewoners met 4r-0, wat echter door een ineens goed draaiend Albatros teniet werd gedaan. Ook de 5e Noordwijkse treffer konden de gasten, zij het op de valreep, beantwoorden. Siem v.d. Haak (2x), Hans Pas- schier (2x) en Jan van Drom- melen zorgden voor de treffers, die 55 bewerkstelligden. TOP—SAGITTA Een slecht schietend TOP ging tegen Sagitta volledig onderuit. Aanvankelijk kon de ploeg uit Sassenheim aardig bijblijven via strafworpen van Philip Trap en Rob Meyer. Daarna liet Top zoveel kansen onbenut, dat het niet vreemd was, dat Sagitta met 62 zegevierde. VELOCITAS—TOP(R) Het zwakke Top uit Rotterdam bleek een gewillig slachtoffer voor Velocitas, dat het bij 60 welletjes vond. Jan Bruins en Carl Hooyer schoten de Leider dorpers in de le helft naar 2—0, waarna Gerard Poelgeest, Adri de Wolf en Theo Gijzenij (2x) het karwei afmaakten. Hazerswoudc Op zater dag 15 april gaat het open- luchtbad ,,De Hazelaar" weer voor het publiek open. Tot 1 mei zal het bad van 13.00 tot 18.00 uur zijn ge opend. De abonnementskaar ten voor 't openluchtbad zijn van 15 april tot 1 oktober ook geldig voor het overdek te instructiebad „De Dolfijn. 3-0, KRV 2 Stond zomin*: Rnnditnd Sport 3—6, Wat. Glrla 1 3 -fi. UDO 3—1. WSB 3—3. Kickers 3— 3, Spel. Lisse 3—1. Unitas 3—1, TAW 3-0. Or. Groen Daarvoor won Jacques van Rui ten ruim en Hans van der Zwet op het nippertje, 2220 in de derde game. Twee driegames zeges van Hans van der Zwet en Jacques van Ruiten leverde een 42 voorsprong op, die door Kees Vesseur met een vrij gemakkelijke zege tegen L. de Krijger tot 5—2 kon worden uit gebouwd. Hans van der Zwet begon kans loos tegen Giessen, eerst in de slotfase van de tweede game lukte het hem beter. Verder dan 20—20 kwam hij niet. De vol gende punten en de zege waren voor Giessen. Stapel waagde een laatste poging tegen Kees Ves seur, verloor de eerste game onnodig, maar kreeg daarna geen voet meer aan de grond. Met 21—10 haalde Vesseur de volle buit binnen: 63. De laat ste partij leverde De Treffers onvecwacht winst op. Jacques van Ruiten verloor de eerste game ruim, haalde in de tweede game een grote achter stand op en overbluffe De Krij ger in de derde game: 1021; 2119 en 2112, waurdoor de eindstand 7—3 werd. De Veen- ders moeten zich nu terdege gaan voorbereiden op de onge twijfeld zware strijd tegen Aloy- sius met promotie als inzet. TOV Het Noordwijkse TOV heeft ook de laatste kompetitiewedstrijd tot een goed einde gebracht. Vooral in de beginfase van de wedstrijd leek het erop dat het thuisspelende De Treffers 2 een of meer puntjes zou gaan pak ken. Na het verlies van Jos van der Veer tegen Ted van der Ploeg kwamen de Veenders met 2—1 voor, vooral omdat Leo de Jong normaal de zwakste Treffersmnn van kopman Rudy van Alkemadc won. Het dubbel bracht de ommekeer. TOV won het ternauwernood met 26—24 in de derde game cn die klap kwam hard aan. Alke made en Van der Ploeg maak ten daarna geen fouten meer en scoorden ieder nog tweemaal. Na Herman van Ruiten wonnen ook Jos van der Veer en Leo de Jong nog van Goof van der AVANTI WINT. Hoorn. Hierdoor kon een 64 overwinning voor TOV geboekt worden. SCYLLA 3 Wéér heeft een team van Scylla een stap terug moeten doen. Nadat zij in de eerste kompeti tiehelft hun plaats door een be slissingswedstrijd hadden kun nen redden, heeft Scylla 3 nu afstand moeten doen van hun plaats in de Hoofdklasse. Dit werd een feit door een 64 ne derlaag tegen konkurrent SKF uit Amersfoort. Wibo van Gen- nip won tweemaal in deze be langrijke wedstrijd maar team genoten Springer en Chrispijn kwamen slechts eenmaal tot winst. Scylla 4 verloor met 74 van Dito 2, maar bleef nog vei lig. De voorsprong op het wél degraderende Combi slonk wél tot slechts een punt. Blansjaar, Sojinu en invaller Van Leeuwen wonnen ieder een partij. Wel ziet het ernaar uit dat aan de reeks degradaties bij Scylla een eind is gekomen. Het was een rechtstreeks gevolg van het ver trek van drie prominente spe lers bij de Leidse klub: Bert van der Helm, Ed van der Berg en Ed Fallaux. Met name de re sultaten van Scylla 2 (promo- tie-ereklas) zijn iedereen bijzon der meegevallen. DOCOS Het Leidse DOCOS heeft ook dc laatste wedstrijd verloren. Lijst aanvoerder en kampioen Tem po-Team 2 kwam niet in moei lijkheden, ondanks het feit dat voor Feike Kraayinga de jeug dige Co Clausen moest worden opgesteld. Voor Docos schitter de alleen de ster van F.d Fal laux. De ex-creklasser bleef on geslagen, hetgeen voor Docos drie tegenpunten opleverde. Verder kwumen de Leidenaars niet meer aan bod. De Leidenaars experimenteerden met twee nieuwe spelers; Hen ny Gerritsen en de zeer jonge Hans Waayer. Zij speelden een leuk partijtje, maar schoten dui delijk tekort tegen de gerouti neerde Amsterdamse kampioe- Het Hazerswoudse Avanti heeft, het eerste Jaar in de landelijke competitie goed afgesloten met een 8—2 overwinning op Bel- crum 2. Leo Straathof en Jan van Wetten zorgden voor de meeste overwinningen. Zij ble ven allebei ongeslagen en won nen samen het dubbel. Wim Smits maakte er met een winst- purtij 8—2 van. Het damesteam eindigde als tweede in de da- mos-hoofdklas, zij speelden in Tilburg gelijk tegen Irene. Els Vreeburg won twee partijen maar Lize Smits bleef ongesla gen. Elly Pannebakker verloor al haar wedstrijden. Het Junio renteam kwam met twee inval lers uit legen TSF uit Schie dam. Alleen de vaste speler Theo Louwers won tweemaal. Ook in de landelijke jeugdkom- petitie speelt het meisjesteam. Deze week haalden zij remise tegen Vice Versa. Mariët Pannebakker en Ineke de Ruyter wonnen twee keer cn Anneke de Ruyter scoorde het vijfde punt. STEEDS VOORUIT Het Warmondse Steeds Vooruil speelde de laatste wedstrijd in de landelijke overgangsklas. Zij verloren ook deze laatste ont moeting tegen mededegradanl Dordrecht. Nol Sikking won tweemaal en invaller Ton van der Voort behaalde eenmaul een overwinning. Steeds Vooruit won wel het dubbel maar Louis Ritzen bleef zonder punten. Hel werd daardoor 4—6. De War- monders zullen het volgend jaat in de eerste klas weer waai moeten maken. NSSS. Het Noordwijkerhoutse NSSS gaa' na alle kampioensfeesten binncf de eigen vereniging de prijzel verdelen. Vrijdagavond n.s. spe Ion de sterkste acht spelers vul NSSS om het klubkampioen schap. Favoriet voor dc tlte zijn ongetwijfeld Bert van Pat don en Piet Warmerdam. Veil rassingen kunnen komen vai Nelly van Pardion-Elstgeesl Theo Kret en Kees Berg. oudste trimmers waren respec-i - tieveiijk 3 en 70 jaar. Dc 4 kilo- J Beekhuis en Ria v.d. Va.k. meter werd gewonnen door T !Rri_Woubruo-* 1—* (0—3). Mar. U/.tl.n nil Nr>nrHu/i t tzprhm 11 L m Doelpunten Woubrugge: Annema- rie v. Heusden (2x) cn Henny v.d. Star, voor RCL Klazlen Hoogervorst. Alphla—Wet. Girls 2 2-0 (!-•) Doelpunten: Henny Schonenwilla I en Nel Leeflang. Stand ZaterdagKRV 1 3- II, Oefisl- nil 3Ij. Alphln 3—WtiubrusKO SVLV 3-2. Wol. OlrlK 2 8—0. f| RCL 3-0. Lusdur ROELOFARENDSVEEN. Alleen voor De Treffers is de tafeltenniscompctltle nog niet afgelopen. De overige verenigingen speelden dit weekeinde voor het laatst In de landelijke competitie. In hoofdklasse D is na de laatste vastgestelde wedstrijden dc spanning nog niet geweken. Dc Treffers speelde In Roelofarendsveen thuis tegen Red Star en won met 7—3. In Rotterdam speelde Amroba tegen Aloyslus en hier wonnen de Zeeuwen met 82. Voor alle vier de teams stond veel op het spel. Door deze resultaten eindigden De Treffers en Aloyslus gelijk. De overwinning van Dc Treffers op Red Staf kwam zaterdag niet zonder problemen tot stand. Na een 2—O-voorsprong werd het weer 2—2, doordat o.a. het dubbel met 21—19 in de derde game verloren ging en Vesseur tweemaal met 21—19 van Giessen verloor.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 15