XERXES HEEFT FOUT UYS NIET NODIG Quick Boys scoort voor Noordwijk Schotloosheid terug bij UYS AFSCHEID VAN WEERLEE (37) Kampioenschap tegen tam Lugdunum al na drie nimfen 'n feit Eindstand in 1b BI. Zwart onfortuin LFC wipt Wilhelmus: 2-0-zege SPORTBIJLAGE MAANDAG 10 APRIL 1972 L t LEIDEN Xerxes heeft een misstap van UVS klas direct in het eerste jaar de titel voor zich Dinkersloot (de man die in de wedstrijd Neptu num afkeurde) ditmaal in een onopvallende de kleren werden verwisseld In de Groenoord Met uitzondering van het duel tegen Rooden uit zijn rol viel, heeft de ploeg van trainer Plm nu met de andere districtskampioen willen altijd leeft. Voor Lelden betekende de laatste speelde een punt bij CVV, waardoor het van deerde, maar In de laatste wedstrijden zo opge wist te zorgen. Een record aantal bezoekers met Xerxes (dat deze week liet weten zich beroep behoefde te doen op UVS, waardoor maken veel goed. niet nodig gehad om als debutant In de eerste op te eisen. Met de Amsterdamse scheidsrechter nus—Lugdunum een benutte penalty van Lugdu- rol, vierde Xerxes na een mat duel, waarvoor hal, de wederopstanding in het (amateur)voetbal. burg thuis toen het met oen 4—O-nederlaag danig Visser zich het meest constant getoond. Het zal aantonen dat het na het betaalde avontuur nog competitiezondag een anti-climax. UVS ver geen belang meer was dat het reeds gedegra- leefde Lugdunum, niet voor een nieuwe stunt van 3500 én het feit dat het na de moeilijkheden niet In de barakken te willen verkleden) geen het wellicht zijn kantine-opbrengst zou mislopen, 5 Redel schermt de bal af voor een tegenstander van Xerxes. {ATWIJK Andermaal heeft Noordwijk de streekderby tegen Quick Boys met een „bijsmaak je" gewonnen. Wonnen de rood- witten in het eerste duel aan de Van Panhuysstraat tegen de verhouding in met 10 dankzij een treffer van invaller Gerard Oude Velthuys, zaterdagmiddag, in het door 1600 toeschouwers bevolkte „Nieuw-Zuid" sloeg de Katwijkse verdediger de'handen voor de ogen toen hij zijn eigen doelman Jaap van Duyvenbode passeerde. In de tiende minuut van dit levendige duel raakte Den Hollander in moeilijkheden toen hij op de huid werd geze ten door de beide Noordwij kers Albert Spaanderman en Aad Vermin. helemaal geweken was. Spaken burg was de betere ploeg. Toch wist Ter Leede zich enige fraaie kansen te scheppen, maar de schoten van Barten en Nanne Sluymer gingen over of naast het doel van Beukers. Eenmaal had deze veel moeite met een ver schot van Cor Vreugdenhil: de bal ging via zijn vuist juist over. Bij Ter Leede stond Onno Segers onder de Lat, omdat v. Harskamp door een klein onge val licht gewond was geraakt. M?t behulp van de achterhoede wist Onno Segers voor rust zijn doel schoon te houden. Na rust was het spel van Spakenburg nog directer. Reeds in de eerste minuut kon Onno Segers een ver schot van H. Koelewijn niet bemachtigen 0—1. Terwijl Van Duyvenbode zijn doel Hierna .rach,* Ter Leede nog wef om de stand gelijk te ma ken, maar de voorhoede was onmachtig. Wel wist Knetsch eenmaal raak te schieten, maar de scheidsrechter annuleeerde het doelpunt wegens buitenspel. LEIDEN Xerxes, de mixture van ex-profs en naar het betaal de voetbal hunkerende ama teurs, was in feite reeds na drie minuten kampioen, Lugdunum, vorige week nog op intelligente en knappe wijze Roodcnburg in bedwang houdend, slaagde er bepaald niet in de veel te hoge verwachting in te lossen. Het kon het doen met de opmerking van Xerxes-trainer Pim Visser, („Lugdunum is bepaald niet een var» de zwakste in de afdeling. Het doet voor verscheidene ploegen zeker niet onder") en een recordrecette, die 3500 vrij apathisch toekijkende toeschou wers in de niet al te volle la brachten. Alleen in de derde mi nuut ging een golf van enthou siasme over de tribunes. Robbie Meister voltooide op schitteren de wijze een solo, waarbij de nog niet ingespeelde verdedi ging van Lugdunum met bewon dering gadesloeg. Dat doelpunt, gekoppeld aan het bericht dat CVV in Rotterdam UVS op afstand had weten te houden, zorgden een kwartier voor tijd tevens voor de offi cieuze viering van het kam pioenschap. Lugdunum heeft er ondanks het feit dat het de sco re tot 1—0 beperkt hield, weinig aan kunnen doen. Met uitzonde ring van vleugelverdediger Wim Oppelaar, die de ex-LFC'er Joop Munne met name in de eerste helft een speelverbod op- yyim Oppelaar, legd., de ook nu weer vlette- de K|erfe loos ausputzende Henk de Cler en de technicus Hans v.d. Starp Lugdunum ditmaal een Debutant Xerxes, dat zich snel 32 32 37—17 j 23 39 S 22 29 2 22 28 24—13 22 24 8428 22 21 29—30 'f. 22 20 3332 UI 19 2029 21 19 21—39 22 19 24—31 23 15 21—35 22 7 13-39 2, wint ook dit duel i vrij- Hollander een extra tikje aan de bal, waardoor deze in het net belandde. Het bleef daarbij, al zou Noordwijk nog enkele grote kansen krijgen. Eenmaal be landde de bal nog op de I^t, an dermaal door interventie van een Quick-Boys-speler en tien minuten voor tijd werd Van Duyvenbode zelfs nog eenmaal verslagen. Knap voorbereidend werk van Albert Spaanderman bracht de bal bij Rudi Brüring, die scoorde. Tegelijkertijd zou Aad Vermin echter een opmer king hebben' gemaakt wat voor scheidsrechter Jongman vol doende was de goal te annule ren. Al scoorde Noordwijk dan geen geldig doelpunt, verdiend was de zege ditmaal wel. foor de rust viel het bekwaam met de wind in de rug aan, na rust verdedigde het met doel man Constant Smit en laatste verdediger Anton Marijt in glansrollen, vrijwel foutloos, ïovendien maakte Quick Boys toen de fout via zijn vleugelspe lers Wim en Jan v.d. Plas en de goed opkomende rechtervleugel verdediger Aad Remmelswaal steeds hoge voorzetten af te levern, die rustig door de Noordwijkse verdediging konden worden verwerkt. Noordwijk zelf verdedigde uitstekend uit. Het liet de wind niet al te zeer vat krijgen op de bal door de combinaties langs de grond uit te voeren. Terwijl spitsspeler Albert Spaanderman zich wat terugtrok, bleven de vleugelspe lers Rudi Bröring en Aad Ver min goed op hun post, waardoor zij steeds aanspeelbaar waren. Juick Boys, dat in de met Wim Een aanval van Noordwijk. opgezet door Jaap v.d. Plas constant switchende Jan v.d. Plas zijn beste aanval ler had, moest lijdelijk toezien hoe Noordwijk nog de beste kansen kreeg. De Katwijkse for matie van trainer Halkes ging steeds gehaaster te werk wat een kolfje naar de hand was van de Noordwijkse verdedi gers. Afgezien van het feit dat do beslissende en enige treffer een presentje was kan gesteld worden dat het duidelijk in de lift zittende Noordwijk de zege stellig toekwam. middelmatig team. In de tweede helft werd er zelfs zoveel ge switcht dat het een ordeloze toe stand werd. De grijze sluitpost van Xerxes, doelman Andries van Dijk, heeft nauwelijks iets te doen gehad, ook al was het centrale verdedigingsduo van de Rotterdammers bepaald niet in vorm. Leo Redel was dat echter ook niet. Terwijl alle combina ties van Lugdunum in slow mo- tionstijl werden uitgevoerd, lag de kracht van Xerxes in het overdonderend uitbreken met vier h vijf spelers. over de teleurstelling van de verwijdering uit het betaalde heeft heengezet, overblufte het aanmerkelijk minder professio neel spelende Lugdunum, dat soms simpel de bal liet afne- ken. men. bij vlagen geheel. Vooral Eennlaal toa„ de door de absentie van de in En geland vertoevende Jan van Eg- mond (zijn vervanger was Gé van Delft) kreeg Xerxes toch niet al te veel mogelijkheden. Michielsen kopte uit een voorzet van Lam tegen de paal, staande positie miste Stek en na rust toen de Xerxanen rustig naar het eindsignaal speelden, moest doelman Lou Honsbeek zich nog enkele malen ultstrek- corner, zoals hij ook een door de wind gedragen schot van Kalkman een kwartier voor tijd vakkundig zou verwerken. Voor het overige was Lugdunum een na de „afwisselende" competitie uitgeputte inspiratiebron. deze fase van de matte wedstrijd door Oppe laar losgelaten Joop Munne van één meter van het doel staande inkopte, in tweede instantie bij een inzet van Michielsen uit een hoekschop van De Jong. Hons beek tipte de bal uitstekend tot Een herhaling genoegen met de functie van fi gurant. Hij redde zijn gezicht wellicht door zich met een bles sure te laten vervangen door de kleine Rlnus van Es. de coupe op „Noord" heeft er dan ook "be slist niet ingezeten. Temeer daar Collé als geïsoleerde spits te weinig steun-kreeg van Redel I en de pusses niet dat lineaal- i rechte hadden als tegen Roo- denburg. noegen mee, zich troostend met de gedachte dat het wellicht volgend seizoen in de tweede klas evenals Xerxes nu, ook in de prijzen zal vallen. JAN PREENEN ROTTERDAM UVS, dat de laatste twee wedstrijden het ba tige saldo met negen doelpunten tegen Papendrecht en Fluks aanmerkelijk positiever had we ten te maken, slaagde er tegen CVV plotseling weer niet in een versterkte verdediging te passe ren. De technisch zo.veel betere Leidenaren, die vochten voor hun laatste kampioenskansje, hadden zelfs nog de nodige for- Ook in de tweede helft duurde het tuin nodig om de zaak ook overwicht van UVS voort. De redde de uitblinkende Henk Rol op de doellijn. Sloos zou zich daarna onvermurwbaar tonen evenals zijn Rotterdamse colle ga, die onder meer schoten keeg te verwerken van de ver oprukkende Henk Rol en Jan Verver. Het sorteerde allemaal geen effect in een periode dat vooral Koos Hannaart en Henk Rol de Rotterdamse frontlinie vrijwel geen kansen meer ser veerden. VOORBURG LFC heeft de com petitie voortreffelijk afgesloten door een beslissende stem uit te spreken in de strijd om het kam pioenschap. Titelkandidaat Wil helmus werd op eigen terrein met 2—0 verslagen door LFC, waar door DRL kampioen Is geworden In de tweede klusse A. LFC speel de met een uitstekende Sjank Bouwmeester in het doel dan ook zijn beste wedstrijd van het seizoen. Het zag zelfs om o grijpelljke redenen een derde treffer afgekeurd. In de 31e minuut kopte Leo de Jong de bal uit een voorzet s Peter van Laarhoven achter doelman Domburg, waarop de scheidsrechter naar de midden stip wees, wuarna hij na overleg met de grensrechter van Wilhel mus echter weer op zijn besluit terugkwam. Wilhelmus stelde er in die eerste helft een schot v ('hiel Jansen op de lat en verraderlijk schot van Raboen tegenover. Het houtwerk kwam er echter ook aan te pas bij een kopbal van Leo de Jong. In de tweede helft leek Wllholbius aanvankelijk succes te gaun for ceren. Rnboen kopte keihard In handen van Bouwmeester Leo de Jong moest zijn versla gen doelman op de lijn assiste ren bij een inzet vun Jansen. Het zich langzaam herstellende LFC zou echter een kwartier voor tijd keihard toeslaan. Een vrije trap van Reinler do WJt, toegekend nadat Cock Weerlee onderuit was gehaald, belandde voor de voeten van Piet (lubler, die onhoudbaar Domburg passeerde. Het aangeslagen Wilhelmus kon de kumpioonsbloemen definitief opbergen toen een minuut tijd LFC andermaal toesloeg. Een massale Leidse aanval bracht de bal bij Wim v.d. Lin den, die voor 2—0 zorgdroeg. t Kesteren in eendrachtige rking met Albert Spaanderman. „achter" dicht te houden. Zo werd Dick Dubbeld bij een van de weinige uitvallen knap gevaarlijk. In eerste instantie trof hij doelman Wijnand Sloos op zijn weg. bij de tweede inzet GORCUM Isaac van Weerlee, tijd geleefd heeft voor de sport, de 37-jarige linkervleugelverded Hij rookt niet, drinkt niet en diger van Roodenburg, die als gaat altijd vroeg naar bed. Een 18-jarige in 1953 zijn debuut ware sportman." maakte in het op dat moment Voor Van Weerlee waren er origi- verjongde Leidse team, heeft nele cadeaus. Samen met zijn er LeedeSpakenburg 01 (0 0). een sfeerloze wedstrijd heeft Spakenburg een kleine, maar verdiende overwinning behaald op Ter Leede, dat zaterdag ge heel niet in zijn spel kon ko men. Hoofdoorzaak hiervoor j was het gebrek aan inzet, ter wijl degradatiegevaar nog niet gisteren afscheid genoimen. het Praathuis op Leiden-NoDrd werd de man, die twintig jaar lid is geweest van Roodenburg, waarvan hij negentien jaar ver toefde in het eerste elftal, ge huldigd door spelers en bestuur. Voorzitter Uiterdijk van Roo denburg noemde Van Weerlee uitgebreid in de hul diging werd betrokken mag Isaac een dagje uit, hem aange boden door het bestuur van Roodenburg. Zijn medespelers boden hem in de persoon van vice-voorzitter en elftalbegelei der Van Weezei het zakgeld daarvoor aan. strijd tegen Unitas, doch bij na der inzien vond men het beter voor Van Weerlee in het Praat huis wat meer tijd uit te trek ken? Van Weerlee had zijn af- scheidsduel dat hij enkele uren daarna speelde tegen Unitas in Gorcum grang luister willen bij zetten met een doelpunt. Hij trok daarom verscheidene ma len als vleugelverdediger mee naar voren, maar zag zijn scho ten steeds naast het doel belan den. In tegenstelling tot Remier Verkuylen. die in de 38e minuut het overwicht uitdrukte met beheerst doelpunt. De mee op gerukte Gerard Dubbeldeman passte na een lange rush de bal in de diepte naar Verkuylen. die de bal over invaller-doelman Braat in het doel deponeerde. Braat, die de afwez.ge Stamkot voortreffelijk verving, ren. De eerste, in de 20e mi nuut, werd toegekend na een handsbal van André Ooyendijk Doelman Mattie Keereweer sloeg de door Jan de Boon inge schoten bal echter uit de boven- De vraag rijst echter of UVS niet grootste kans kreeg nog vleugel speler Gillis Hendriksen, die echter de bal op de paal deed belanden. Op het middenveld blonk vooral Adri Langendijk uit. In de rol van spelverdeler voedde hij zijn voorhoede op kundige wijze, doch het rende ment bleef nihil. Althans in de cijfers, die onvervanderd ble ven: 0—0. Het eerste seizoen is daarmee afgesloten door onder leiding van trainer Van Schooten, die zoveel meer snelheid aan het spel toevoegde, met een tweede plaats. daarna niet meer laten ver slaan. Ook niet in de tweede helft toen Roodenburg San den Os de plaats liet innemen van Reinier Verkuylen. waardoor er wat meer vaart in het aanvats- spel kwam. Roodenburg Twee penalties zouden tenslotte subliem en Unitas de gelijkmaker opleve- hoek. i/ijf minuten voor tijd was het isaac van Weerlee, die even eens de bal met de hand beroer de, waardoor Jan de Boon ten tweeden male een strafschop kreeg te nemen. Ditmaal was Keereweer kansloos: 11. An dré Ooyendijk werd nog opge schreven wegens het maken van opmerkingen. al teveel spelers In de komende transferperiode zal moeten af- stuan. Verscheidene reserves en selectiespelers hebben te kennen gegeven niet langer voor UVS te willen uitkomen. De komende maanden zullen uitwijzen of In derdaad van een exodus gespro ken kan kunnen worden. WASSENAAR Blauw Zwart heeft door twee onfortuinlijke momenten verloren van VUC, dat vla een 1—0 ruststand een 20 overwinning boekte. Al In de 15e minuut kreeg Blauw Zwart een unieke kans toen Ple- ter Donath Ren v.d. Ham In prachtige schietpositie manoeu vreerde. Alleen voor doelman v.d. Mark, die het grote strui kelblok zou vormen, ook al was hij Invaller, faalde v.d. Ham echter. Nadat doelman Pieterse aan de andere kant een kogel van De Graaf „onsohadeHJk" had ge maakt, forceerde Bobby Vos- maer in de 35e minuut een pe nalty, die hij zelf benutte. In de tweede helft werd Pir Westgeest vervangen door Siem v.d. Ham om wat meer stoot kracht te vericrijgen. Een vrije trap van Siem v.d. Ham schoot Roel Timmer keihard in. maar v.d. Mark redde fantastisch ten koste weliswaar van een hoek schop. In de 23e minuut viel de beslissing. Vosmaer lepelde de bal over Pieterse, waarop de buitenspel staande Van Noord de bal met de hand intikte: 2. Siem v.d. Ham schoot daarna nog eenmaal op de lat.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 13