Lugdunum-Xerxes aan Trekvaartc ondanks afkeuren kleedkamer 6 Omkleden in Groenoordhal? Hoofdrol voor Leidenaar in gewichtheffen Vijf mille gestolen LEIDSE COURANT DONDERDAG 6 APRIL iifcOND LEIDEN De voor UVS 20 belangrijke ontmoeting Lugdunum- Xerxes lijkt gered voor het terrein aan de Haarlemmertrekvaart. De Rotterdammers, trots prijkend bovenaan de ranglijst verhieven deze week onverwacht hun stem: zij weigerden zich om te kleden in de barakken waar zij het zouden moeten stellen zonder warm stromend water. De Munnik, dat na de brand medio september naaste buur Lugdunum te hulp schoot en zijn kleedgelegenheid be langeloos ter beschikking stelde, opent het komende weekeinde het tennisseizoen, waardoor Lugdunum aangewezen zou zijn op de ei gen, niet al te florissante accommodatie. De gekke gokker Broom- Hilda De Postkoets .Zoals gebruikelijk belden wij ook onze tegenstander van a.s. zon dag Xerxes op en deelden mee dat we ons voor de laatste zon dag zouden moeten behelpen. Xerxes nam daar geen genoe gen mee. Uit hun woorden kon ik opmaken dat zij het onwaar dig vonden dat een ploeg, die verscheidene oud-profs in zijn elftal heeft zich in zo'n hok zou moeten omkleden", aldus Lug- dunum-bestuurder J (oop) de Roo. Een KNVB-onderzoek, gis termiddag ingesteld door de heer Bremekamp (technische dienst) leverde in eerste instan tie een nederlaag op voor Lug dunum. De noodgelegenheid. na de brand opgezet door de Sport stichting, werd niet waardig be vonden om het Xerxaanse gezel schap in op te vangen. Getracht zal nu worden op voorstel van de Sportstichting, de spelers van Xerxes naar de Groenoord hal te dirigeren, zich daar te la ten omkleden en vervolgens in samenwerking met de verkeers politie naar het terrein te ver voeren. Daardoor kan de wed strijd normaal plaatsvinden aan de Haarlemmertrekvaart waar door Lugdunum de recette van de kantine zelf kan opstrijken. Met het oog op de naderende verhuizing (het complex Kikker polder 2 wordt 10 juni officieel in gebruik genomen) is dnt zeer belangrijk. De Roo: ..Xerxes trok bij zijn laatste thuiswed strijd zevenduizend toeschou-j wers. Nu het zondag kampioen I wüi" 'k dat LEIDEN Het nationaal kampioenschap gewichtheffen dat de Leid- se Kracht Sport Vereniging De Spartaan voor zondag naar de Leid- se Vljfmeihal heeft weten te halen, zal voor de organisator van gro te betekenis zijn. Allereerst zullen de matadoren Dirk v. 't Riet en Theo Sanders hun titels moeten verdedigen en bovendien zal de na tionale titelstrijd voor trainer/coach Thomas Brandt een wapen schouw zijn voor het clubkampioenschap, waarvan de landelijke fi nale eind mei zal pla»'«v:nden. [AZEI -hopei hotel "Rijnc £0 ve van aanb maai rijksi tiet in kampioenen en records grossierende team van De Spartaan, dat twee belangrijke wedstrijden voci$a de boeg heeft: het competitieduel tegen Utrecht zaterdag en het nationaal kampioenschap zondag in Lei<-?waar den. Staand v.l.n.r. Wim Turenhout, Fred Marijt, Herman Filippo, Theo Sanders, Dirk v. 't Riet, Nicoae,ndlJ' Hans van Kampenhout, voorzitter Hans Zierikr,enn's Iliad I grond, - staat, de get vele honderden Rotterdammers naar Lelden zullen komen. Als alternatief hadden wij zelf ach- i ter de hand de wedstrijd te In- j ten spelen bij UVS. Omdat wij reeds trainen bij UVS voelden we ons daartoe moreel ver- we ons daartoe moreel ver plicht. De recette zou dan wel voor ons geweest zijn, maar de Daags winst van de kantine natuurlijk niet. En dat zou ons zo'n acht honderd duizend gulden heb ben gekost". Een beslissing over het ai dan niet doorgaan van de afdelingswedstrijden van Lugdunum, die deze week in eerste aanleg van het program ma werden geschrapt, zal als nog worden genomen. Zeker lijkt het inmiddels wel dat Lugdunum zijn afscheidswed- strijd in de eerste klas aan de Haarlemmertrekvaart zal spe- voor het kampioenschap Bloemenprijzen laag niet Pasen LISSE Ondanks de grote vraag naar snijbloemen voor de paas dagen zijn de prijzen over de gehele linie tegengevallen. Ook de kwaliteit van de bloemen op de Vrije Bloemenveiling H.B.G., te Lisse, was niet opti maal, mede door de warme da gen waardoor de partijen iets te snel in bloei kwamen. Een lich te stijging in prijzen was echter wel waarneembaar op de vrij dag voor Pasen, toen carlton var buiten nog voor 5.60 per 100 s'. werd verkocht. Andere snij bloemen zoals crocussen, fresia's, en Chrysanten liggen iets beter in prijs; goede chrysanten bren gen nog tot 4.00 per bos op. Voor deze week wordt echter nog een grote aanvoer van tulpen verwacht en de prijzen vai) dit artikel zullen toch wel iets ho ger moeten zijn. Speliiistuif Alphense jeugd treedt De Spartaan voor de competitie aan tegen het bij voorbaat kansloos geachte team van Utrecht. Van 't Riet en Sanders, de recordjagers en vlaggedragers van de vereni ging, zullen vrijaf krijgen. Zo zeker is Brandt van zijn zaak: „Die wedstrijd geeft voor ons geen enkel probleem". Op 15 april vindt dan de wedstrijd tus sen Dordrecht en Simson plaats. Wint Dordrecht dan is een be slissingswedstrijd noodzakelijk om uit te maken wie de kam pioen van het zuiden, Helio uit Simpelveld, ontmoet. Wint Sim son dan is De Spartaan, dat v. 't Riet, zweeft met zijn ne gentig kilo tussen de catego rieën middenzwaar- en zwaarge wicht. Vorig jaar leverde een totaal van 392.5 kilo hem het landskampioenschap op bij de zwaargewichten. Dit jaar keert hij terug in de hem vertrouwde omgeving van de middenzwaar gewichten waar hij vooral de in het Duitse Gelsenkirchen woon achtige Bloemendaal als concu- rent moet dulden. Brandt: ,,Ik weet niets van hem. Soms krijg je wel eens berich ten van hem door. Omdat hij in de Duitse competitie meedraait heeft v. 't Riet nog nooit tegen over hem gestaan'. reeds tweemaal in de competitie De wedstrijden in de Vijfmeihal van de Hagenaars won, automa tisch kampioen. Het clubkampioenschap beginnen zondagmorgen om half twaalf, een half uur eerder dan aanvankelijk was gepland, derland vormt derhalve een ex- De favorieten in de zeven catego- tra dimensie bij de titelstrijd rieën zijn: extra vedergewicht: van zondag, die met name San ders en v. 't Riet in het teken willen zetten van de records. Brandt: „Vele records zullen er aan moeten geloven, ook al zal Sanders in het middengewicht geen enkele tegenstand onder vinden. Het verschil van 40 kilo dat hem scheidt van nummer 2 Kohl uit Simpelveld is te groot. De verwachting is dat Sanders zijn Nederlands record van 380 kilo zeker zal verbeteren". Onvermijdelijk zal Sanders dan ook de records drukken en sto ten. die hij met 120 en 147.5 kilo in bezit heeft naar de archieven moeten verwijzen. Op het onder deel trekken lijkt hij voorlopig Koenraads (Breda); vederge wicht: titelhouder J. Bekkers uit Maastricht met als belang rijkste concurrent A. Söhsten (Dordrecht); lichtgewicht: titel houder J. v. d. Berg (Simpel veld): concurrenten: H. Knoop (Dordrecht) en J. Commers (Den Haag); middengewicht: Theo Sanders (Leiden), licht- zwaargewlcht: P. Strolénberg uit Simpelveld, die overigens moeilijk de Delftenaar Van Puf- felen van de titel zal kunnen af houden. middenzwaargewicht: v. 't Riet (Leiden) en Bloemen daal: zwaargewicht: Zieltjes (Simpelveld) en Niehof (Rotter dam) het predikaat nationaal record- In deze categorie zal ook de Lei houder niet achter zijn zullen krijgen. De 120 kilo, die de Bredanaar Smekens vijftiger jaren van de grond bracht, zijn voor Sanders voor lopig niet te realiseren. De Lei denaar moet het voorlopig doen met een persoonlijk record van 112.5 kilo. ta StetTe'houwer' 'met" naar staf De ,weede Leidse specialist. Dirk van medewerkers(sters) hebben gisteren enkele honderden kin deren zich naar hartelust kun nen uitleven, zowel in spel en sport als in het creatieve, zoals handenarbeid en schilderen. Er werd met bijzondere animo door de jongens en meisjes aan de diverse onderdelen meege daan. Zowel bij het hardlopen, kreeftgang, estafette met bal tussen de benen, kruiwagenra ce, hoepelspringen, zaalvoetbal, touwslingeren en touwspringen heeft men elkaar vaak fel de eer betwist. Daarnaast was er in de hal van het gebouw gele genheid zich uit te leven in verf en kleu-en. Dat daarbij opmer kelijk goede resultaten werden bereikt kon men aan het slot van de dag constateren. Alle werkstukken kregen nameüik een plaats langs een van de wanden van de grote sportzaal. Vrijdag volgt de tweede Spelin- stuif en ook voor die dag be staat reeds nu weer grote be langstelling, zodat succes bij voorbaat reeds weer verzekerd denaar Siem Stokkel partij zijn. de De opstelling van De Spartaan voor de ontmoeting zaterdag middag tegen Utrecht (aanvang 3 uur Albert Schweitzerschool): Ed Marijt, Arie Swagers, Harry Paalvast, Herman Filippo en MatMe Anneese; reserve: Hans van Kampenhout. LEIDEN - Toen een 3S-]arlgjdiik" Leidse directeur gisteren va» een tien dagen durende zaken reis terugkwam in zijn woning aan de Haagweg kwam hij toi de ontdekking dat zijn porte feuille met een inhoud van vijf briefjes van 1000 gulden gesto len was. Hij had bij zèjn vertrek de orte-f feuille op een tafel in zijn hui» laten liggen. Er worden nergens, sporen van inbraak gevondea maar ve moedelijk is men bin-j nengekomen door een onbeveif liga schuifraam. Elektrische bedrading gestolen Noord te be LEIDEN Uit een keet van eertdan al bouwbedrijf bij een bouwwerk^" op de hoek van de Haagweg en Kaag. de Ter Haarkade is een hoe«degedi veelheid elektrische bedrading de V1< en gereedschap gestolen. DeKuikei deur van de keet werd gefortAlkem ceerd. lichtln LEIDEN In de Van der Hoe- venstraat probeerde gisternacht men een man de keukendeur van een kregei woning te forcren. vast Door het gemorrel werd de 30-ja-Plan' rige bewoner wakker. Hij greepsen r een stuk hout en sloeg daa mee* weg-N de binnendringer tot tweekeerde Pe toe in zijn nek. Geschrokkeft Noord nam de man daarop de benen, waaro 7 en 7 r. Kuil heden k BOSKOOP In het Crea tief Centrum aan de Burge meester Colijnstraat is het paasvakantiewerk weer be gonnen. Onder leiding van Pieter Loef, Gerard Logman en Marcel Groot kunnen de kinderen schilderen, tekenen, boetseren, plakken en knip pen. Als onderwerp is geko zen het eigen dorp Loskoop waar de kinderen alles over weten en in beeld kunnen brengen naar eigen inzicht en idee. Er komen ongeveer J veertig kinderen van zes tot tien jaar 's morgens en 's- middags 25 tot 30 kinderen 'OORD van tien jaar en ouder. Zater- baltoe dagmiddag 8 april is in het ;,en ha creatief centrum een exposi- meent tie van het paasvnkantië- *Uk t werk van 14.00 tot 16.30 uur. veel belangstelling bij de spelinstuif

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6