Blijde toekomst voor een zonnige jongen 1 Het gele kindersnoepje dat goed is voor tanden. TERUGBLIK Hou het scherm in 't oog Sweet Alice satire op het sex-idool John May all in ons land Adèle ziek PAGINA 2 leidse courant donderdag 6 april 19721 dondi Ronnie Tober blijft optimist Ronnie Tober, nog altijd met het strakke goed zittende broekje, het roze coltruitje en de fris kort geknipte haartjes, onze lieveling met het grappige Amerikaanse accent leeft nog. En hoe. Na een paar stille ja ren, de boog kan immers niet altijd gespannen staan, staat Ron nu weer volledig in „the picture". De aanbiedingen voor optredens in den lande met gerenommeerde collega's van het betere Hollandse lied vlie gen de pan uit en Ronnie's knusse Gooise „living" in. De telefoon staat bij wijze van spreken niet stil. Ronnie Tober (27) kwam in 1963, zag in 1968, kwam terug in 1970 en overwon in 1972. ALthans te oordelen naar de zeer optimistische uitflatingen van deze ex- songfestivalganger. Echter alvorens «in de rooskleurige toe komst te blikken stapppen we even terug in de tijid. Ronnie deed voor de eerste maal van zich spreken in 1963, toen hij te gast was in een soort Willem Duys- show. Hij ging terug riaar de States, maar kwam het jaar daarop weer naar ons land met een goed uitgekiend plan om hier een wereldschokkende carrière op te bouwen. Van 1964 tot en met 1968 oogstte Ron vooral door zijn lief, jongetjes ach tig op treden en zijn oh, zo vertederend Ame rikaans accent (Ronnie Tober werd tus sen haakjes in Bussum geboren uit Ne derlandse ouders en in de Verenigde Staten opgevoed) een redelijk succes. Hij was de songfestivai-boy. Tweemaal zagen we hem in het Nederlands festi val: ,,Je kon toen nog met fijne liedjes komen". Eenmaal was hij in Londen voor het Eurovisie-gebeuren; helaas oelfs geen notering bij de eerste vijf; en een maal trad hij op in Knokke waarvan de liedjes „Morgen" en „G-e weldig" ons nog kersvers in het geheu gen liggen. Hierna begon de vrolijke zanger een nachtclub onder hel Strand- hotel te Zandvoort, die helaas voor de eigenaar niet zo goed liep als was ge pland, en trad Ronnie op in o.m. de Ca therine Valente-sihow. Na de periode van hard werken en veel doen werd het wat stiller rond de grap pige zanger van het blijmoedige Hol landse lied. Er kwamen nog een paar singeltjes uit zoals o.m. „Rozen voor Sandra" een plaatje dat het nöet onverdienstelijk deed op de vaderlandse markt, maar met deze schrale oogst moesten de fans het doen. De liefhebbers zullen eerst daags, als we de maestro tenminste goed hebben begrepen, weer volledig aan hun trekken komen. Haal de vlag dus maar uit de kast, want Ronnie is „back in town". Wat grieperig van het weerbarstige va derlandse klimaat weggedoken in de fluwelen tweezitsbank voert Ronnie het woord: „Ik heb op het ogenblik wat je noemt „a very good living". Samen met Gonnie Baars sta ik in het tv-pro- gramma „Met liedjes het land in", dat iedere maand op de buis te zien is. Het Is hardstikke leuk om te doen. Gonnie en ik repeteren via de telefoon; kan je nagaan. Verder treedt ik vier maal per week op met Rita Corita, een geweldige vrouw. Het is zeer afwisselend werk. Tijdens de trips zie ik enorm veel. Dan zit je in Noord-Groningen en de volgen de dag sta je op de planken in de Ach terhoek. Ik ken Nederland beter dan menigeen." Ronnie steekt luid kuchend een sigaret op, onder het motto „ik rook alleen mee voor de gezelligheid", en lioht het tipje van zijn toekomstslüier nog wat verder op: „Half september begin ik een show samen met de accordeonspe cialist John Woodhouse. Wat het precies gaat worden is nog niet helemaal rond. Zeker is wel dat de Tros de shows zal steunen. Voor de rest schnabbel ik zo hier en daar wat en neem af en toe een plaatje op. M'n laatste „Met een roos in je blonde haren, zal je altijd in mijn ge dachte zijn du... du... duuuloopt lek ker. Nog geen top veertig maar je moet niet direct het onderste uit de kan wil len hebben. Het is een gezellig wijsje met een frisse ongecompliceerde rekst. Blijmoedig en opgewekt, zoiets gaat er altijd wel in bij de huismoeders van de arbeidsvitaminen' Ronnie Tober is geen diepgraver en geen probJemenzoeker: „Moeilijkheden' zijn er genoeg in de wereld, ikzelf heb ze ook gehad", zegt hij. „Maar ik vergeet alles gewoon. Ik verdiep me niet in de, zaken van de landsbestuurders. Het tast je goede humeur aan en je doet er toch niets tegen. Ik ben gewoon een zonnige jongen zonder moeilijke toestanden. Mag ik alsjeblieftDie instelling blijkt ook duidelijk uit mijn luchtig re pertoire. Geen theatraal gedoe en geen Het was gisteren weer eens zo'n avondje dat ongeveer tachtig procent van de Nederlandse kij kers Nederland 2 liet voor wat het was en zich volledig concen treerde op de verrichtingen van Ajax in de halve finale van de Europa-cup. Ze hebben niet veel gemist. Francis Durbridge's Paul Temple alias Vlaanderen mag dan als hoorspel nog enige spanning oproepen, als kijkspel en thriller schiet deze BBC-serie in alle opzichten te kort en het programma „De .geschiedenis van de Russische film" was we derom te beperkt in zijn keuze van filmfragmenten om een juist beeld te geven van de betekenis die de oude Russische groot meesters voor de ontwikkeling van de filmkunst hebben gehad. De getoonde fragmenten waren steeds tekort en de selectie was zo willekeurig, dat van een re presentatief overzicht zelfs voor kenners nauwelijks gesproken kon worden, Rest ons dus Nederland I met ruim twee-en-een-half uur Euro- pa-cupvoetbal, want „Mik" bracht weer eens een program ma dat zelfs de zwartkijkers een excuus verschaft om daar hun bijdrage niet aan te verkwis ten. Ajax won, maar had gezien het aantal kansen vooral in de eerste helft zijn veldmeer- derheid in grotere cijfers moeten uitdrukken. Commentator was Herman Kuiphof, die na zijn eerste blunder een handsbal van doelman Hendrique kan nóóit een indirecte vrije schop zijn op dezelfde voet voortging. Hij zal zich nodig eens een spel regelboekje moeten aanschaffen, wil hij zich ooit kunnen meten met bijvoorbeeld Engelse colle ga's. Het feit, dat hij Dick van Dijk, al minuten lang in beeld, pas als vervanger herkende toen vrijwel alle kijkers in de huiskamer hem reeds voor wa ren, spreekt boekdelen. De tot een uur gecomprimeerde versie van Inter Milaan—Celtic toonde duidelijk aan, dat de Schotten zeer bekwaam in het uitverdedigen waren en dat Inter aanvallend geen vuist kan ma ken, Goede kansen dus voor Celtic om de finale te bereiken en wat Ajax betreft... ze hebben meer klasse dan Feyenoord maar de 10 voorsprong is voor een wedstrijd in de hel van Lissabon wel erg mager. Ad. Int. Ronnie Tober: „Ik ben een jongen zonder moeilijkheden, mag ik alsjeblieft" smartlappen, tenminste geen Neder landse levensliederen, want in 't Engels zing ik ze wel. Ze noemen het daar tearpullers. In het Engels is het toch anders. Het lijkt allemaal minder erg wat je staat te zingen". We vragen een omschrijving van de men sen die naar Ronnie komen luisteren en zijn platen kopen. Het blonde idool moet hier heel erg lang over nadenken, maar komt er uiteindelijk toch uit. „Het is een zeer gemêleerd stel doodge wone mensen. Geen avant-garde en geen langharig stikkies rokend tuig, maar het gewone Hollandse volk". Rolschaatsen Dat onze zonnige zanger nog heel wat meer in zijn mars heeft dan het vertol ken van levensblije deuntjes, en er niet voor terugdeinst om een staaltje van zijn kunsten op sporMefgebced voor een duizendkoppig publiek te vertonen heb ben we tijdens het songfestival in Carré kunnen zien. Ronnie: „Na dat optreden heb ik erg veel reacties gehad. Het was voor mij eigen lijk niet zo'n grote kunst, omdat ik vrij aardig kan rolschaatsen. Maar een dub bele axel ten aanschouwe van zoveel mensen is toöh wel eng. De fin:-: kneep jes van het va'k heb ik van mijn zuster Joyce geleerd. Zij was in Canada een paar keer kampioen. Ik heb me voor die uitvoering natuurlijk grondig moe ten voorbereiden. Ik trainde op een har der en groter veld dan dat in Carré dat maakte de show nog een graadje inge wikkelder. Als ze me nog eens voor zoiets vragen ga ik een trapezenummer Ronnie Tober, alhoewel een beetje ver kouden maakt het goed. Hij leeft met een zonnige blik naar een aldus zijn zeggen geweldige toekomst. ROELFIEN SANT Bestaat dat? Wis en drie. Een blokje kaas uit 't vuistje. Vinden ze 't lekker? Nou en of. U moet er wel vroeg mee beginnen: we kennen moeders die hun anderhalf jaar oude peuters jonge kaas geven - en die vinden 't heerlijk. U weet toch dat kaas de kalkverbindingen bevat die tanden sterk maken? Kaas uit 't vuistje is 't anti-tandbederf snoepje. Wen ze eraan. (Van onze showredactie) DEN HAAG De Amerikaan se blues-zanger en gitarist John Mayall komt twee con certen in ons land geven, vrijdagnacht 21 april in het Concertgebouw in Amster dam en zaterdagnacht 22 april in de Doelen in Rotter- John Mavall, die steeds nieuwe groepen instrumentalisten rond zich verzamelt, komt deze keer en voor het eerst met blazers voor het voet licht. Ook nu zijn het beken de jazzmusici. Bassist is Vic tor Gaskin, die speelde in het orkest van Duke Elling ton en in de groep van Chico Hamilton. Trompettist is Ri chard „Blue" Mitchell, eens deel uitmakend van het Ho race Silver Quintet. Tenor saxofonist Clifford Solomon maakte toernees met Lionel Hampton en Ike en Tina Turner. Gitarist is Freddie Robinson, een alom gewaar deerd session-muzikant. De Engelsman Keef Hartley, die nog niet lang geleden een ei gen ensemble had, is drum mer in de groep rond John Mayall. 'n beide concerten verzorgt de folksinger Michael Chapman het eerste deel van het pro gramma. DEZE WEEK BIJ HENRI VLEK Whisky Dewar's White Label 13.85 Vieux ;Jan Huygen 8.95 Nu ook bij Slijterij De Graankorrel, igstr. 2 - Slijterij West-End, V ggm&fr&r v NOS-musici spelen voor Ned. Opera (Vam onze radio- V2 tv-redactiie) HILVERSUM Een voor dit doel gevormd ensemble van 36 musi ci uit de verschillende N.O.S.- orkesten is het begeleidingsor- kest in de door de Nederlandse Opera Stichting geproduceerde opera Ariadne auf Naxos van Richard Strauss, die vrijdag 14 april in de Amsterdamse Stads schouwburg in première gaat. Dirigent is Kenneth Montgome ry. De regie heeft Lofti Monsou- Van de opera zullen 12 voorstellin gen worden gegeven, n.l. 8 in Amsterdam, 2 in het Circusthea ter in Scheveningen (21 en 23 april), één in Rotterdam en één in Eindhoven. De N.O.S. maakt van de voorstel ling op zondag 23 april in het Circustheater in Scheveningen een radio-opname in stereo, die nog op een nader te bepalen da tum en tijd zal worden uitgezon- Internationale folklore in Brunssum BRUSSUM (ANP) Van 14 tot en met 18. juli zal in Brunssum (L.) voor de vijfde maal de in ternationale folkloristische para de worden gehouden. Aan dit evenement, eens in de vier jaar. nemen deze keer groepen uit twintig landen deel. De folkioristische optocht op zon dag 16 juli zal minstens vijftig duizend toeschouwers trekken, zo verwachten de organisatoren. De VPRO-televisie zendt van avond het toneelstuk Sweet Ali ce uit dat werd geschreven door Stanley Eveling, een lector in de filosofie aan de universiteit te Edinburgh. Deze satire op de verheerlijking van de sex-idolen van deze tijd wordt gespeeld door de avantgardistische groep Traverse Theatre Company uit Edinburgh. Reeds eerder zagen we van hen het eveneens door Stanley Eveling geschreven stuk The Lunatic. Sweet Alice geeft minder een ver haal als wel een situatie, waar in de personages met frustra ties, agressie en genegenheid op elkaar reageren. De directe aanleiding voor het ontstaan van Sweet Alice was de roem ruchte theaterproduktie Oh Cal cutta. De hoofdfiguur Jake (Tony Haygarth) heeft een ab normale verering voor Ren Tyan de schepper van Oh Cal cutta. Jake ziet hem als de ver persoonlijking van zijn eigen sex-idealen. Alice wordt vertolkt door Ann Holloway dezelfde die we elke zondagavond zien in de nieuwe NOS-serie O, mijn papa. Ned. I 20.55. uur. Laurel en Hardy Vanavond Sugar Daddies, een van de eerste films van het duo Stan en Ollie. Stan speelt de rol van een advocaat en Oliver is deze maal een butler. Ned. I 20.35. uur. Amerika via derden In de serie reportages over de verkiezingen in de Verenigde Staten van Hans Keiler en Joop van Tijn gesprekken met o.m. de toneelauteur Arthur Miller, de cartoonist-schrijver Jules Feiffer, Theodore Sorensen, ad vocaat en medewerker van wij len president Kennedy, en Pier re Salinger schrijver en even eens medewerker van Kennedy. Ned. I 21.35 uur. Oordeel, veroordeel Er wonen op het ogenblik onge veer 50.000 Surinamers in ons land en er komen per week zo'n 700 bij. Over deze minderheids groep handelt het programma van vanavond. Ned. I 22.30 uur. Zorro Don Diego gaat bijgestaan door zijn trouwe kneoht op zoek naar de moordenaar van de nieuwe kommandant. Ned. I, 19.10 uur. Omnibus In het maandelijks magazine dit maal aandacht voor het onder wijs van schipperskinderen. Ned. II 19.35. uur. 100.000 reacties op Dierenbosse Songfestival (Van onze radio- en 'v-redactie) HILVERSUM Het onnngs in Fabeltjeskrant gehouden Die renbosse Songfestival heeft enorm veel reacties uitgelokt. Er zijn al bijna 100.000 brieven en kaarten binnen en mer. ver wacht er nog meer. Wie nog sturen wil kan dit vandaag voor het laatst doen. Vrijdagavond a.s. volgt op het scherm de uit slag van deze zangwedstrijd van de dieren. Zondagmiddag in het programma NOZ zal ook nog op deze wedstrijd worden i teruggekomen. Reacties moeten naar postbus 10700 te Hilversum ten name van de NOS. Adèle Bloemendaal voorlopig uit de roulatie Pierre Salinger, vroegere perschef van wijlen president Kennedy, vanavond in Amerika via derden. sions Force krijgt de opdracht de plaats te ontdekken waar ge stolen nucleair materiaal is ver stopt. Ned. II 20.21. uur. Zevensprong In het Tros-spel Zevensprong tre den o.m. op Heintje Simons, Hearts of Soul, de Zuidameri- kaanse groep Los Calchakis en The Castors. Ned. II 21.15. uur. (Van onze show-redactie) DEN HAAG Het voor de perio de van 20 april tot 1 mei ge programmeerde cabaret Kijk- taarna van Adèle Bloemendaal en Leen Jongewaard in de Haagse Diligentia gaat niet door wegens ziekte van Adèle Bloemendaal. Zij is onlangs geopereerd, daarna weer aan het werk gegaan, maar moet op medisch advies voorlopig rust houden. Het is nog niet bekend of Kijktaarna alsnog in Den Haag zal komen. In genoemde periode zullen er geen voorstellingen in Diligentia zijn. De voor later geprogram meerde voorstelling van Twee op de wip worden verschoven naar het najaar, omdat Willeke Alberti in Amsterdam voor Adè le Bloemendaal is ingevallen. Vrijdag 5 met gaat in Diligentia j in première het cabaret Tete Ted met Ted de Braak en Mie- ke Bos. Zij blijven t/m 20 mei. TELEVISIE HEDEN NEDERLAND I goed, VPRO in eer 18.45 uur: Fabeltjeskrant mense: 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Beertje Colacgol 19.08 uur: VPRO muziek 19.48 uur: Popeye 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Berichten uit de samenleving 20.35 uur: Laurel en Hardy 20.55 uur: Sweet Alice 21.35 uur: Amerika via derden IKOR 22.30 uur: Oordeel, vooroordeel 23.00 uur: Journaal NEDERLAND II 18.45 uu r: Fabeltjeskrant 18.55 uu r: Journaal 19.05 uu r: Calimero 19.10 uu 19.35 uu r: Omnibus 20.00 ut r: Journaal 20.21 uu r: Mission imposs 21.15 ui r: Zevensprong 22.35 uu r: Journaal MORGEN NEDERLAND I uur Fabeltjeskrant uur Journaal uur De kern van de zaak uur Philadelphia uur Journaal uur Brandpunt uur Bonanza uur Pianoconcerten van Mozart uur Journaal NEDERLAND II 18.45 uur Fabeltjeskrant 18.55 uur Journaal 19.05 uur MaryTyler Moore 19.30 uur Vlieg er niet in 20.00 uur Journaal 20.21 uur Glenn Miller Orchestra 20.50 uur Herenleed 21.45 uur Voor de vuist weg 22.25 uur Uit de kunst 22.55 uur Journaal RADIO HEDEN Op de 's 1S.4Ï HHPi 18.50 <S> Muziek van Het Leger dos HeUs topn) 19.03 (S) Kerkorgelconcert: oude en klas sieke muziek 19.35 (S) Tijd Vrij voor muziek in vrije tijd: Koorzang en Harmonie-orkest. 20.05 Plelsler- recr^UeH^SO^S) Radlo^AcUet ge- varieerd programma; 22.20 Avond, overdenking: 22.30 Nieuws; 22.40 Den. Haag vandaag 22.50 Profiel van een school met de bijbel, gesprek 23.10. (S) Promenade-orkest met zangsolls-j ten: amusementsmuziek 23,55—24.00 Nieuws. 8.00 Nieuws; 18.11 Radiojournaal; 18.20—18.30 Ultz. van liet Gereform.' Politiek Verbond. 19.00 (S) Johan IKOR: 19.30 Kient Groot Omroepkoor en zangsol klassieke en moderne muziek 21.45 Ik huurde deze kamer, hoorspt 22.30 (S> Dichter bij de muziek nieuwe liedjes, chansons of songs 22.55 Mededelingen 23.00 Nieuw 23.10 Radiojournaal 23.20 (S) Porti gees koor Orfeon Académica d Coimbra: volksmuziek en negro-sp: rituals 23.55—24 00 Nieuws. BRUSSEL 324 r 18.00 Nieuws; 18.05 Geef acht, uitzen ding voor de soldaten. 18.2S Paarde- sportberichten; 18.30 Wegwijs wezen; 18.45 Sportmagazlne 18.55 Taaiwen- ken 18.57 Lichte orkestmuziek 19.00' Nieuws actualiteiten en lichte mu-j ziek; 20.00 Opereilefragmenten22.00 Nieuws. Daarnaz: De zeven kunsten 22 20 Jazzmagazlne 23.00 Lichte klassieke muziek; 23.40-23.45 Nieuws.; MORGEN (gr) <7.30 Niéuws 7.41—7.50 Echo) 8.24 Over weging S.30 Nieuws 8.41 Voor de huisvrouw; 9.40 Schoolradio: 10.00 <S)| De heste plaat voor uw stereokop (10.30—10.32 Nieuws) 11.00 Voor de zieken 11.55 Mededelingen 12.00 (S) Van twaalf tot twee: gevarieerd programma (12.22 WIJ van het land;; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws 12.41—12.50' Echo; 13.00—13.05 Raden maar. 14.05 Schoolradio 14.30 (S) Interlo-l kaal op vrijdag: muzikaal mlddag-i magazine (15.30—15.32 Nieuws) 17.00 Zonder grenzen; rubriek overj missie en zending 17.10 (S) Metroj}o-[ HILVERSUM II VVRO7.00 Nieuws 7.11 OchtendgVm- nasiiek 77.20 Dag met een gantie: lichte muziek, reportages en Inter- vieuws (8.00 Nieuws 8.11 Radiojour naal 8.30 88.33 De Groenteman) 9.00 IS) Engelse miizl.-i. van deze eouw (gr.) 9.35 Waterstanden 9.40 (S) Mo derne pianomuziek 10 00 Voor de Ra cir LEID •rlstlsche Informatie ïen- en buitenland 13.50 (S) Met toie Orkest en znngsollstennmu nentsmuzlek 14.25 Spiegel v Dullslandinformatie en muziek ie Bondsrepubliek. E.O. 14.55 Rui e: radiomagazine mot gewilde n dek. lezlnt berichten e> «nktles OGOO—l^O: NCRV 7.00 Nieuw muziek (8.00 Nieuws 9.03 .Tar 10.00 Nieuws 10 7.02 Lichte ellngen en SOS-1 ndicole kroniek; iek12.50 Buiten- f

Leidse Courant | 1972 | | pagina 2