Schotse furie bleef doelbewust sluimeren in hel van San Siro Wolves legden door gelijkspel basis voor bereiken eindstrijd Skol spreekt uw taal. Prceftncas?. TUNGSRAM Van der Vleuten nam initiatief UJ DONDERDAG 6 APRIL 1972 O I FlUSF. COURANT 38ft V J try I MILAAN Bulten het stadion San Siro stond een opgewonden menigte die op luide toon het hoofd eiste van trainer Inverniz- zi, wiens ploeg in de schamele halve finale de hoop van de Mi- lanezen om een nagenoeg verge ten tijdperk van glorie te doen herleven, tot een minimum had gereduceerd. Niettemin ver klaarde de spichtige trainer, zij het met een zenuwachtige grijns, dat hij tevreden was over zijn equipe, dat zijn ploeg zich enige kansen had gescha pen en daarmee had bewezen gevaarlijker te zijn dan Celtic, dat doelman Vieri vrijwel niet had kunnen bedreigen. Inverniz- zi, zal, als hij bij zichzelf te rade gaat, zijn optimistische kijk op het krachteloze werk van zijn afgestompte team ten minste moeten reduceren. Hij wiled niet toegeven dat Celtic preceis had bereikt wat 't doel was en dat de Schotten de gehele wedstrijd in handen hadden ge had. Manager Jock Stein kon dan ook met recht zeggen: „We zijn halverwege. Als over veertien dagen al onze spe- Derek Dougan (rechts), destijds de schrik van de FC Den Haag, in een heftig duel gewikkeld met Ferencvaros-speler Pancsics. Uit deze actie zou even later het eerste doelpunt van de Engelsen ontstaan. BOEDAPEST De eerste wedstrijd voor de halve finales van het toernooi om de UEFA-cup tussen Ferencvaros en Wolverhampton Wanderers is gisteravond in Boedapest in een gelijkspel geëindigd: 2—2. Ferencvaros en Wolver- hamjjton Wanderes speelden een vrij oninteressante wed strijd. De Engelsen vielen direct na het beginsignaal fel aan maar voorlopig., hield de Hongaarse doelman, Beczi, stand. In de 19e minuut moest hij echter Doughan afrondde (01). Fe- capituleren op een schot van Ri- rencvaros kwam na ten half chards die een gave pass van uur spelen naast de Wolves toen Alberto Bigon van AC Milan raakt de bal kwijt aan een van de ver dedigers van Tottenham Hotspur, op het moment dat hij wil uit halen voor een venijnig schot. Shaw hands maakte in het strafschopgebied en Szoeke de strafschop feilloos inschoot (1— 1). Deze gelijkmaker bracht een harde klap toe aan het moreel van de Britten en Ferencvaros maakte daarvan een voortreffe lijk gebruik door drie minuten later een voorsprong te nemen. Een een-twee-combinatie tussen Florian Albert en Szoeke werd door Albert op onnavolgbare wijze in een doelpunt omgezet (2-1). In de tweede helft hadden de En gelsen een voortdurend over wicht, ook al omdat Ferencva ros het accent op de verdedi ging legde ten einde ae voor sprong te handhaven. Dit mis lukte echter want tien minuten voor tijd maakte Munro uit een hoekschop gelijk (22). Er wa ren 35.000 toeschouwers. Gehandicapt Tottenham Hotspur heeft tegen een gehandicapt AC Milaan niet meer kunnen bereiken dan een score van 21. De Milanezen speelden vanaf de 60e minuut met tien man, nadat hun spits Riccardo Sogiiano door de Spaanse scheidsrechter Mariano Iglesias van het veld werd ge stuurd omdat hij weigerde vol doende afstand te nemen bij het nemen van een vrije schop. De grote man bij de Londenaren werd Steve Perryman, die beide doelpunten voor zijn rekening- nam in deze vrij matte ontmoe ting. Toch namen de Milanezen de leiding. Na 25 minuten open de Benetti de score met een schot van zeker 25 meter af stand dat echter voor doelman Jennings onhoudbaar was (0 1). De Spurs raakten hiervan echter niet onder de indruk konden in de 32e minuut naast Milaan komen door een prachti ge combinatie tussen Chivers Peters, d'ie door Perryman werd afgerond. De wanhopige poging van doelman Cudicini was vergeefs (11). In de tweede helft stormde Tot tenham Hotspur voortdurend. De ruim 40.000 toeschoilwers bleven de Spurs aanvuren e de 65e minuut bezweek de Ita liaanse defensie, toen Alan Mul- lery, die na een afwezigheid van zes maanden zijn rentree maakte op Hart Lane en speel de alsof hij nooit was wegge weest, een hoekschop zo schitte rend nam dat Perryman niet te missen kans kreeg. Van ongeveer 20 meter afstand joeg hij de bal voor de tweede maal langs Cudicini (2—1). (ADVERTENTIE) |ntemaU Iers fit zullen zijn Hay, Brogan en Johnstone speelden of niet of op halve kracht - en we dus optimaal zijn voorbe reid, hebben we een reële kans om de finale te bereiken. Vooral in de eerste helft is onze opzet volkomen geslaagd". Bleef de vraag of Celtic, daar het de wedstrijd zo stevig beheers te, niet het risico had kunnen nemen om te trachten een voor sprong te verwerven. Jock Stein had evenwel elk risico willen uitbannen en de gok op een nog gunstiger resultaat dan de 0-0 voor Celtic is, niet willen ne men. „Je weet nooit of een van Door Herman van Bergem uit Milaan de Milanezen toch niet eens klaps het heilige vuur krijgt en tot scoren komt". Maar wie zou bij het zonder enige overtuiging spelende Internazio- nale dat doelpunt hebben moe ten maken? Niet Boninsegna, die volkomen aan banden was gelegd en zijn moedeloosheid demonstreerde door tegen het einde over zijn eigen benen te struikelen toen hij toch nog een scoringskans kreeg. Niet Jair, die al geruime tiid zelfs bij de ontstellend chauvinistische fans van Inter als versleten te boek staat. Roe n Er klonk de roen om Suarez, die twee jaar geleden werd ver kocht aan Samndoria en daar de ene glanzende wedstrijd na de andere speelt. Er werd ge roepen om de Lodetti. overge daan aan rivaal AC Milan. Zij zouden in dit duel wellicht goud waard ziin geweest. In deze tweeslachtige ploeg waarin het toch nog van de ouderen moet komen - Burgnich putte zich uit in grote ijver - maar waarin de jongeren niet het peil kunnen opbrengen om de geminiseerde aanvalskracht en -drift van de gerenommeerden aan te vullen. Een speler als Pellizzaro liep droomverloren rond en staoelde de ene fout op de andere. Maar ook de grootvorst in de ploeg, Sandro Mazzola, dreef de bal veelal in de verkeerde richting en kon geen wending geven aan het spel dat door Celtic werd gedicteerd. Geloof Waar de Schotten een overdaad aan geloof in eigen kracht de monstreerden, verloren de Ita lianen zich in tempoloos zoe kend en treuzelend spel, dat be halve een korte periode na de rust, effectief werd geblokkeerd door de juist timende en solide ingrijpende Schotse defensie. Een ontstemde Invernizzi kon als excuus aanvoeren dat de UEFA op de dag van de halve finales zelf had aangekondigd dat vaste keus Bedin was geschorst voor een wedstrijd omdat hij waar schuwingen had opgelopen in de wedstrijden tegen Borussia Mönchengladbach en Standard Luik. Maar ook hij had dit ont krachte team geen impuls kun nen geven, evenmin als de ge schorste Corso die een seizoen de grote rol van Suarez had overgenomen, maar allang niet meer in staat is zijn ploeggeno ten te electrificeren. Hoe knap echter trad Celtic de Italianen tegemoet. Zelfbewust hanteer den zij de vertragende tactiek en het was dit concept dat Inter zulk een uiterst wankele basis verschafte voor de returnwed strijd in Glasgow, als Celtic op volle kracht zal aantreden. Jock Stein: ..We hebben drie lin ker verdedigers Brogan. Hay en Quinn. Brogan heb ik in de tweede helft moeten vervangen omdat hij niet fit was en geheel uitgespeeld. Hay kon ik niet op stellen. evenmin als Quinn. Daardoor kwam Mc Glusky als vervanger in het veld. een spe ler die vanavond in het hoofd- Hoop Bellugi van Inter in een duel ge wikkeld met twee spelers van Celtic. Zowel Murdoch (no. 5) als Mabari (no. 9) proberen hem van de bal af te houden. !J';i ::1|»4.U;|; Celtic maakte het Internazionale erg lastig. Johnstone vecht een persoonlijk duel uit met Oriali (l.) MAISSIN De vierde etappe van de Ronde van België heeft een merkwaardig verloop gehad. Reeds na 30 km in de rit naar Maissin gaf Jos van der Vleuten de beslissende stoo< tot een ontsnappping, die van grote invloed op het algemeen klassement zou worden. Na 133 km had de kopgroep van dertien renners, met de Neder landers Van der Vleuten. Keile ners, Zoetemelk en Krekels een monstervoorsprong van bijna veertig minuten opgebouwd die tot het einde toe nagenoeg on aangetast zou blijven. De Belg Roger Swerts liet het niet op een eindsprint aanko men door in de slotfase weg te vluchten. Hij had ecu voor sprong van ruim een halve mi nuut op Wim Keileners. Zoete melk finshte als vierde. In het klassement nam de Belg Willy de Geest de leiding. Hij heeft nu een voorsprong van slechts negen seconden op Sweris en 45 sec op Zoetemelk. De favorieten Raymond Poulidor en Herman van Springel misten de slag vol ledig en werden ver terugge worpen. De ullslag van de vierde ctnppe: 1. R'.Kcr Sweris (BelRti?) 5 .VI.20. 2. Wlm Kellcners (Nederland) 5:54.57. 3. WUly de Geest (België 0:55.02. 4. in Beyssc 7 Walter i 5:50.31. S. Herman Vai 9. Juli en vun Geebei (en (Bolglë) z.t.. 10. Ward Janssen Beers (Ned) lel algemeen klassement na de v de etappe Is: 1. De Geest (Bell 21.32.21, 2. Swerts (Bel) np 9 sec Zoetemelk (Ncd) op 45 sec. 4. V t. r Plnnekaert (Bel) op 2 IS. 4 Jansscns (Bell op 3.08.6. W. Vnnr te (Bel) op 4.49 7. Beyssens (I op 4.56. 8. Van der^ Vleuten i (Fr) op 39,10. 24. Vnn Spring' (Bel) z.t. 31. Karstens (Ned) 40 5b. 4*. Schepers (NVdi op 44.49. 61 Koe ken (Ned) op 51.38. 57 Pijnen (Ncd) op 54.17. 6S. Vinnen (Ned) op 67.17. 78. Van Katwijk (Ned) op 1.16.32. 82. Janbroers (Ncd) op 1.33.21. Moeizame zege Cliff Richey JOHANNESBURG De Amerl- I kaan Ct'ff Richev en de Span jaard Manuel Orantes hebben I zich geplaatst voor de finale van het open tennlskamnloen- schap van Zuid-Afrika. De als eerste geplaatste Richey had meer dan drie uur nodig eer hij de Spaanse oud-professional An dres Gimeno uitschakelde: 36, 615—7, 6—3, 63. De linkshandige Manuel Ornntes had slechts drie sets nodig te gen Jaime Fillol (63. 61, 6 4). Het leek wel of Richey en Gimeno er een vermoeden van hadden dat de partij op de gloeiende hitte van baan van het Ellis parks over de volle viif sets zou gaan. Beide spelers lie ten om beurten het tempo zak ken en probeerden elkaar te verschalken in een' kat-en- muisspel. Orantes had het betrekkelijk ge makkelijk tegen de niet-ge- plaatste Chileen Fillol, omdat deze nog vermoeid was van moeizame vijfsetter in de kwartfinales tegen de Zuidafrl- kaan Pat Cramer. Tussen beide partijen was niet meer dan vijf tien uur rust. Op de vol gepropte tribunes vlood langzaam de hoop weg op een enerverende halve finale. De fu rie bleef bij beide teams sluime ren, maar bij Celtic gebeurde dat welbewust. De volgens Stein niet geheel fitte Johnstone bleek voor Inters lin kerverdediger Urioli een lastig mannetje, dat minuut aan mi- nuut reeg als hij in het bezit was van de bal. Celtic-spelers boden zich gretiger aan dan die van Inter, wier ver wachtte virtuositeit ten onder ging aan het gebrek aan strijd lust en zelfbewustzijn. De fa lende Jair, met een gebogen ruggetje boven zijn ruimer ge bouwde lichaam, gaf niettemin als zijn mening prijs, dat Inter in de tweede helft goed had ge speeld. Hij doelde on de wat op gefokte strijdvaardigheid, die Inter toen ten toon spreidde. Even leek de ploeg de weg op te gaan. die in de beslissings wedstrijd tegen Borussia Mün- chenglodbach tot succes had ge leid. Toen Ringen kracht en spelvaardigheid samen. Misprijzen Maar met misprijzen lieten de vaste fans van Inter weten, dat dit dan ook de laatste wedstrijd was geweest, waarin Inter had kunnen imponeren. Dat geheur- de ook niet in de tweede helft, waarin de ploeg als door een onzichtbare handen werd terug gehouden van krachtige activi teit. Weliswaar kreeg doelman Williams enige moeilijke mo menten te doorstaan - hij had in de eerste helft zegge en schrijve één schot moeten verwerken - maar zelfs toen bleek Inter niet in staat het werk af te maken. Boninsegna kwam startsnelheid te kort toen Jair een van zijn schaarse goede momenten toon de en een gave voorzet gaf. Hetzelfde overkwam Boninsegna nogmaals toen hij vrij voor doel stond en wederom te traag was. Vanaf de tribunes klonk het ge fluit alsof alle fluitketels van Milaan op hetzelfde moment met kokend water waren ge vuld. De fans hadden hun vlag gen al gestreken. Ze lieten Inter vallen. Jock Stein achtte de tiid rijp om de naar adem happende Brogan te vervangen voor debu tant Mc Glusky. 7.i, dat vrijwel elke speler, Burgnich en Oriali uitgezon derd, „zonder hart" op het veld rond liep. Er klonk hoongelach van de tribunes toen Boninseg na om in een laatste poging zijn geschonden bluzoen op te poet sen, over zijn eigen benen strul- <elde. Celtic, heerser in San Siro, had bereikt wat het wilde. De tactiek ver. Jock Stein h?d /olledig gezegevierd. De chauvi- listische Milanese aanhang be sefte het en bracht dat tot uiting in een afgrijselijk fluitconcert voor hun eigen ploeg en applaus voor de Schotten. De furie die in San Siro sluimer de. zal in Glusgow in volle he vigheid losbarsten. Jock Stein legde er getuigenis van af met de op vastberaden toon gespro ken woorden: „Zo'n kans op de finale krijgen we wellicht nooit meer". Hij kon dik tevreden zijn. Zijn tactiek, verre vun ge baseerd op pertinent verdedi gen, was volkomen geslaagd. Gefluit Invernizzi haalde Pellizzaro onder hevig gefluit eruit voor Ghio. Inter probeerde alsnog gebruik te maken van de periode waarin Celtic terug moest, maar zich koelbloedig verweerde. Er vielen weliswaar enige steek jes in de robuuste verdediging. Bertini brok door, maar werd toch nog gestuit, een kopbal van Jair kon met moeite tot hoek schop worden verwerkt. Fr knaande toen even iets aan Cel tic. Waarvan Macari bllik gaf. toen hij in de zucht tot het win nen van seconden de bol wee- trnote en in het boekje van de voor alles fluitende, maar cor rect optredende Oosterrilkcr Li- nemaver verdween. Jair pro beerde het nog door ziln ac' talent te tonen en kronkelend op de grasmat te blijven liggen bij een waarlijk niet grove actie. Vriendelijk Het was trouwens een vriendelij ke wedstrijd. Inter miste ook nog de moed om het venijn in het spel te brengen. Zo uitge blust is het team van Inverniz- Anderhalf nulioen ilj -fl.76 voor LONDEN - Drie Engels, hebben gisteren 4.5 mil joen gulden, een record bedrag, uitgekeerd gekre gen van Littlewoods voet baltoto. Het vorige re cord, 4,4 miljoen gulden werd vorige week gewon nen door een groep van achttien Londonsc arbei ders. Individueel record houder is nog steeds een kantoorbediende uit Li» (Zuid-Engelund). die vori ge maand 4,2 miljoen gul den rijker werd. De win naars van deze week: Ed ward Brown uit Liver pool, James Buckley uit Derby en Allen Hollongda- le uit Stevenage - kregen tijdens een feestelijke ont vangst in Londen ieder een cheque van 1,5 mil joen gulden. Edward Brown vertelde, dat hij 1,76 had ingezet. Winst van Staartjes HYERES Ben Staartjes heeft gisteren voor de Franse kust bij Hycrcs de vierde race gewon nen in de Tempestklasse van de internationale Pre-Olympische zeilweek. De Brit Warren werd tweede en de Zweed Lunde derde. In het klussement staat Staartjes nu vierde met 37 pnt. De kop wordt gevormd door de Brit Warren (26) de Pool Hole 30.7 en de Rus Mankin 35. Uitslagen In overige klassen: So ling klasse: 4e wedstrijd 1 John Oakley (Gb.) 2. Timir Pinequin (Rusl.) Flying Dutchman klas se: 1. Eric Duchemin (Fr.), 2. Eric Bishop (G.B.) Drakcnklas. 1. Sundelin (Zwc.) 2. Heilmeyer (W.-Dld.) 18. Poppe (Ned.)

Leidse Courant | 1972 | | pagina 15