Teylingen en Alphen: nog niet veilig 2000 kijkers bij UD0-ASC Tweede plaats voor Foreholte Wisselvallig toernooi Danaiden Inzet Foreholte v. Nispen teveel Doccs in 14 duels al zonder verlies; 2-1 zege tegen B'graven SPORTBiJLAGE DINSDAG 4 APRIL 1972 L 3 DOCOS heeft de eindsprint te Iaat ingezet. Ofschoon het de laatste veertien wedstrijden ongeslagen is komt het toch juist iets te kort op Velo dat voor de Leidenaren onbereikbaar is geworden. In de streekderby tegen Bodegraven experimenteerde de vertrekken de trainer Loerts met een vier- mansaanval in het ongebruike- Doelman Gerard Dubbeldeman van DOCOS is de aanval van Bodegraven te snel af lijke 3—31 systeem. Terwijl Hans van Zijp, Cees Vrisekoop en Wim Hagen de laatste lijn vormde (met Van Zijp in de rol van ausputzer) en Jan van Polanen naar het middenveld, was opgeschoven, vormden Pe ter Dubbeldeman, Dick v. d. Bosch, Henk Montanus en Stan v. d. Meel de voorhoede. Het vrijwel steeds dominerende DOCOS zou niettemin in de zes de minuut met een achterstand worden geconfronteerd. De zich later goed herstellende Gerard Dubbeldeman trapte slecht uit, waardoor de bal voor de voeten van Dick v. d. Neut belandde die listig de bal over Dubbelde man lobte: 1—0. Het geheime wapen dat DOCOS deze middag in de ploeg had, en Jan van Po- lanen heette, trad in de 20e mi nuut voor het eerst naar voren. Na voorbereidend werk van Ruud v. d. Meel en Koos Hoog- enboom deponeerde Van Pola nen de bal achter doelman Stik- kelorum. In de 30e minuut zou de Leidse halfspeler andermaal toeslaan zij het nu veel krachti ger. Peter Dubbeldeman lan ceerde Dick v. d. Boscli die op zijn beurt de bal voortrok naar Van Polanen die hard inkogel- de: 1—2. DOCOS dat even tevo ren reeds op een voorsprong had kunnen komen (Stan v. d. Meel tastte ternauwernood mis op een voorzet van Henk Monta nus) is daarna nauwelijks meer in gevaar geweest. Of het moest zijn kort voor rust toen Blonk leek te profiteren van een mis verstand tussen doelman Dub beldeman en zijn verdediging. Blonk lepelde de bal echter over het doel. Ook in de tweede helft handhaafde DOCOS zijn aanvallende systeem. Het lever de bijna een derde goal op. Kort nadat in de 28e minuut Hein Heemskerk de plaats had ingenomen van Stan v. d. Meel schoot Heemskerk met behulp van een schaarbeweging langs zijn tegenstander, trok de bal voor naar v. d. Bosch, die de bal op de paal deponeerde. Sportclub Lisse-Postduiven 10 1—0 Sportclub Lisse, dat nog één punt was verwijderd van handha ving, heeft de volle winst ge pakt dankzij een doelpunt dat het in de eerste helft scoorde. Bij een vrije trap twee meter buiten het strafschopgebied, tikte Gerard van Beek de bal opzij, waarop Dorus v. d. Voort in- knalde. Het zou de beslissende treffer zijn van een voorzichtig spelend Sportclub Lisse. In de 1-4-3-2 opstelling vormden Frans v. d. Laan en Wim van Beek de voorhoede, waarbij zij afwisse lend werden geassisteerd door Dorus v. d. Voort en Gerard van Beek. Niettemin waren de Lissenaren vrijwel steeds de meerdere en kreeg doelman Co Klcyhorst vooral in de eerste helft nauwelijks iets te doen. Daarentegen verscheen Wim van Beek driemaal vrij voor de doelman van Postduiven, die hij tevergeefs met een boogballetje trachtte te passeren. Frans v. d. Laan, die een sterke indruk maakte, schoot eenmaal juist naast. Kort na rust leek Spel. Lisse de voorsprong uit te bou wen. Frans v. d. Laan kwam echter juist te kort om de vrij staande Frans van Gerven Wim van Beek de bal toe te spelen. Tien minuten voor tijd toen Laserom van Postduiven wegens neerleggen van v. d. Laan werd weggezonden maak te Theo Boot nog zijn opwach ting ten koste van Theo Boot. VELO—Van Alphen 4—1 (3—0) Voor Alphen gaat het er somber uitzien na de zware nederlaag minuut schoot de op hei mid denveld uitblinkende Bert Appel van zo'n vijftien meter in. na zich keurig te hebben vrij ge speeld. Even later ebde de spanning echter al weer weg. Rinus Koopman, die direct zou worden vervangen door Teun Noordhoek, schoof de bol naar een tegenstander, wat 41 bete- tegen koploper VELO, dai al bij de rust een veilige 3J voor sprong had. Vooral verdediger Jansen, die snelheud te kort kwam, bleek in deze fase niet altijd even attent, waardoor Al phen al bij de wisseling kans loos was. Alphen startte on danks deze tegenslagen de twee de helft sterk. Al in de tweede kende. Alphen, dat in zijn laat ste man Ger van Geen ook nu een van zijn beste spelerc had, kwam er daarna vrijwel niet meer aan te pas. Spectaculaire momenten, die het voor rust had laten zien, Kwamen toen niet meer voor. Leo van Gaaien schoot de bal in die fase vla de handen van de keeper op de lat en Jan IJkema werd nog ge vloerd doch kreeg geen penalty. ADS—Teylingen 1—1 (0—0) Teylingen heeft het iets hoger ge plaatste ADS een gelijkspel af gedwongen, maar zich nog al tijd niet in veilige haven gema noeuvreerd. Teylingen heeft in dit duel vrijwel steeds de boven toon gevoerd. Peter v. d. Vlugt trof enkele malen het houtwerk en een groot aantal hoekschop pen accentueerden he' grote overwicht. Dat neemt niet weg dat de Sassenheimers, die a.s. zondag RKDEO op bezoek krij gen, in de openingsfase goed wegkwamen toen de bal via Toon Hoogervorst tegen dc paal caramboleerde. Ook werd het even moeilijk toen Blans alleen doorbrak maar voor Hooger vorst verschenen hoog over schoot. Het waren sporadische kansen tegen Teylingen dat een grote inzet toonde en in Arie Jon ker en de veelvuldig schietende Peter v. d. Vlugt en later ook Fons Stikvort zijn uitblinkers had. Vooral de doelman van ADS voorkwam echter doelpun ten. Tot zo'n tien minuten na rust toen Hans v. d. Perg de bal in het doel werkte. Wegens duwen werd de treffer echter afgekeurd. ADS zou zelfs tegen de verhouding de leiding nemen toen in de 18e minuut Rurge- meestere scoorde. Korte tijd la ter lag de gelijkmaker echter al in het ADS-net. Uit een voorzet van Frans van Nobelen scoorde Frank van Dam: 1—1. v. d. Vlugt en Stikvoort, alsmede Boekei schoten en kopten daar na nog juist over. OEGSTGEEST Sportminnend Oegstgeest trok gisteren uit voor de wedstrijd UDO—ASC. Bijrua 2000 tcesciicnwers beleefden de span ning mee, waaronder UDO, dat nog 1 punt nodig had om degradatie definitief te ontlopen en ASC dat zijn gunstige 1 punt voorsprong voor het kampioenschap moest verdedigen, deze plaaltselijke derby verspeelden. ASC leek de start-nervositeit onder de duim te hebben, toen Huib de Goey een hoge bal, die van richting werd veranderd, opving en op Henk Heemikerk afliep, die hij kanslocs passeerde: 0—1. UDO, dat bij de aanvang al het accent on de defensie had ge legd, had in de beginopstelling Jan Bremer uit de ploeg gelaten: Jos Witteman was naar achteren gekomen en Henk Swaak stond links- VJiettemin etaleerde UDO zijn grootste kracht op het midden veld. Gé Oudshoorn (in de lucht echter minder goed) en vooral Martien de Vreede vormden hier de tactische goede schakels in de UDO-ploeg. UDO kwam dan ook spoedig de klap te bo ven: in de 20e minuut lepelde Peter Werkhoven de bal naar Dick Witteman, die doordat Pe ter Werkhoven goed bewaakt werd meer ruimte kreeg in de spits. Zodoende kon hij doelman Herman Roedoe met een prach tig schot verslaan. ASC was toen aangeslagen. Tot overmaat van ramp moest Bob Logger, die een sleutelbeen brak, zich laten vervangen door Dennis v. d. Water. UDO verzuimde eohteT door te drukken. Na rust viel ASC sterk uiteen, hetgeen paste in de taktiek van UDO. Dick Witteman kwam via snelle uitvallen tot driemaal oog in oog met Herman Roedoe. Hij miste het doel echter. UDO had nog geluk toen een vrije trap via een voet tegen de paal be landde. WesterkwartierVTL 1—0 (0—0) dede doordat VTL vorige week zijn kampioensaspiraties, te niet zag gaan was de inzet gisteren gering. Zo kon Westerkwartier de nodige winst opstrijken. Na 10 minuten kreeg Piet de Zeeuw een goede kans, maar hij schoot naast. Westerkwartier kwam hierna opzetten en VTL moest alle zeilen bijzetten om een ach terstand te voorkomen. Na rust werd het dan toch 10, toen Gerrie Lepelaar slecht wegwerk te en de bal in de voeten van een Westerkwartier-speler schoot, die niet aarzelde. Wes terkwartier bleef doorgaan. VTL kwam weinig terug. Slechts in de slotfase wist r Maarten Jongejan een goed schot te lossen, dat zijn doel echter miste. Spoorwijk—SJZ 2—1 (20) SJZ heeft het moeilijk. Door het verlies tegen méde-degradatie kandidaat Spoorwijk, zal er vol gende week van Westerkwartier gewonnen moeten worden om degradatie te voorkomen. SJZ had wel een veldoverwicht maar kpn niet scoren. 7 Minuten voor rijst verloor Albert Bosman de bal aan Peter Hoppenbrouwer, die langs de uitgelopen Fengler schoot. Nog voor rust kopte Piet Lensink uit een voorzet 20 in. Na rust was bij SJZ Sjaak v Slingerland vervangen door Henk v. d. Zwan. Al snel bracht Theo v. Klinik de stand op 21 dooT een defensie-fout af te straffen. De strijd werd nerveuzer gezien de belangen. Er kwam echter geen verandering meer in de stand. Loek Helder liep nog een officiel waarschuwing op. j lilphia—BMT 1—1 (1-1) tadat BMT in de eerste helft sterker was geweest, was het daarna Alp'nia, wat de toon aan gaf. Heel wat kansen werden gemist en bovendien hielp vrou we Fortuna niet mee. Na een kwartier was het 01. Vlak vobr rust zorgde Co de Pater voor 1—1. Na rust leök Alphia weg te lopen. De doelman van BMT stond echter zijn manne tje. Co de Pater en Kees Amster- dam kregen kansen. Sjors v. i Leeuwen schoot tegen de lat. j Wat Alphia ook probeerde een I winnende treffer kwam niet op Een gevaarlijk moment voor het doel het scorebord. I Warmunda. WassenaarESTO 10 (00) Wederom een nederlaag voor ESTO. Na een betere eerste helft pakte Wassenaar na rust toch de winst. Nico Weerden burg schoot tegen de lat, welk houtwerk Ko Groeneveld na een kopstoot ook raakte. Leo Bak ker. kwam 2x vrij voor doel, maar miste. Na rust kwam Wassenaar terug. Na 20 minu ten werd H. Slats van de bal gezet en J. v. Dijk nam de pe nalty, die echter door doelman van Esto, Theo de Wit, werd overgetikt. ESTO nam terug. Frank Weerdenburg, slaomde door de defensie maar schoot toch naast. Direct daarop werd het 10. toen Theo de Wit, de 5-passen-regel overtrad en Joop v. Dijk de vrije trap voor Was senaar benutte. Ondanks pogin gen van ESTO bleef het 1— 0. VIOS—SJC 1—0 (0—0) SJC, dat het grootste deel van de wedstrijd het initiatief in han den had is er tenslotte tegen VIOS bekaaid af gekomen. Al na 4 minuten werd keeper Beije met een afstandsschot van Jos Schipper op de proef gesteld, hetgeen hij goed doorstond. Even later zette Jos Schipper voor naar Arie Weijers, die zijn harde schot op de doellijn ge stopt zag. Vios kwam echter hierna wait los, maar de aanval had weinig succes. SJC hield echter het overwicht, maar doelman Beije stopte een penal ty van Ton v. Kesteren. In de 24e minuut verscheen Arie Weij- ers voor doel, maar zijn schot ging over. Ook een goede kans voor M. Hoogeboom na een voorzet van Arie Weijers lever de geen §ucces op. Na rust ging Henk Heemskerk, doelman van UDO, gaat gebukt onder spelers van UDO en ASC, maar de bal heeft hij VIOS druk uitoefenen in de 3e minuut had doelman Jan de Ridder moeite met een schot van Kluistra. Hij liet de bal los en de toespringende H. Waan- ders was hem daarna te snel af: 1—0. De eerste helft gaf een aanval lend VVSB te zien met werke lijk goede kansen o.m. uit een diagonaal schot van Bart v. Ploeg na aangeven van Leo v.d. Wouw welke de Loos- duinse doelman op bijna mira culeuze wijze uit zijn doel sloeg. In dat tijdsbestek kreeg Theo Jong na een sliding een penalty tegen, maar Theo Bader ransel de die uit zijn doel. Iets later verwierf Theo Bader opnieuw lauweren door een schot van een GDA-aanvaller te stoppen. In diezelfde korte tijdsspanne werd Leo v.d. Weijden uit het veld gezonden, omdat hij uiter aard niet passend de scheids rechter om een verklaring van diens, bij beide partijen be vreemde beslissingen vroeg. Een derhalve na rust met 10 man spelend VVSB legde sterk de nadruk op de defensie en tot kort voor tijd met succes. Met nog enkele minuten te spelen wist GDA uit een scrimmage te scoren: 1—0. Ht 40-jarige Rotterdamse Dynamo organiseerde in de prachtige sporthal IJsselmonde op eerste paasdag een Jubileum toernooi voor dames en heren senioren. Speciale attractie van de da mespoule was wel de confronta tie tussen de beide promotiekan didaten Posterholt en Foreholte. De Voorhoutse formatie begon in het openingdsuel tegen het organiserende Dynamo zonder Annemieke de Bruin, Hanna Wang, Ans Bakker, Nel War merdam, Gerda Turnhout en Leni Hoek. Met Ineke Slobbe als aanvulling uit het tweede team kon maar net een zevental worden gefor meerd, zij het dan zonder wis selspeelsters. Problemen deden zich echter nauwelijks voor om dat de Rotterdamse dames met 4 wissels pas bij de stand van 101 van hun conditionele voordeel gebruik konden maken. De geroutineerde Foreholte-ploeg hield bekwaam haar voorsprong va6t en zegevierde met 123. De doelpunten kwamen van Bolnes Ons Eiland is ook in zijn derde wedstrijd na de winter puntloos gebleven. Een veel feller Bolnes had voortdurend een voor sprong de behouden kon worden omdat Ons Eiland op 't ogenblik de juiste mentaliteit mist. Ten tweede bleven strafworpen op d*ï belangrijke momenten onbe nut. De thuisclub liep vlot naar 3-0, alvorens de rood broeken ,aan de eerste tussensprint be gonnen. im Nijenhuis en Piet Beekman, die van vier miste, werkten de nul weg. Nan Deegenaars zorg de voor nr. 2. De rust ging in mtt 4-2. Na het omkeren had de Leidse ploeg langszij kunnen ko men. Koos den Os gebruikte „slechts" één van de 2 straf worpen. Bolnes kwam nu op 5-3, waarna Ons Eiland ondanks een treffer van Wim Nijenhuis de zaak geen andere wending kon geven. Al met al keert de spanning, zowel in de competi tie als in dc ploeg terug. )e Danaïden vertoefde 2 dagen in België, om in Antwerpen deel te nemen aan het internationale en traditionele Paastoernooi van Scaldis, dat twee dagen duurde. De Nederlandse clubs kwamen uit tegen de Belgische collega's. De eerste dag leverde de Leidse Hoofdklasser drie punten op, aan welk totaal op de 2e speel dag niets toegevoegd kon wor den. De Leidenaars hadden za terdags weinig moeite met Bor- gerhout. (8-3). De Meeuwen wa rm aardige hoogvliegers, want Dc Danaïden kwam niet verder dar. 5-5. 's Zondags moest de ploeg van trainer Bos twee keer met één punt verschil de meer dere erkennen in de „manne kens" van Kwik en Scaldis. (r»sp. 3-2 en 5-4). Het toernooi werd gewonnen door het Dordt- se Deelos. Tweede werd H.K.V. uit Den Haag. Z.K.V. TOERNOOI De Algemene had een bijzonder slechte dag in Zaandam, waar een gewezen gravelveld het strijdperk was voor de wedstrij den voor de Hoofdafdeling. De Blauw Witten begonnen reeds met drie invallers maar eindig den er met twee meer, waarvan Wim van Iterson voor de rest van het seizoen uitgeschakeld is door gescheurde kapselbanden. Om meer blessures te voorko men manoeuvreerde de rest van de ploeg, aangevuld met spelers ui; het derde, zich uiterst voor zichtig naar het einde, dat nog een glorieuze werd toen Bluuw Wit (net koploper af in de Hoofdklasse) op een fraaie 1-1 score word gehouden. De overi ge partijen Ringen voor de ver der weinig trek hebbende Leide naars verloren. Resultaten: De AlgemeneAllen Weerbaar 1-3; De AIr.—ZKV 0—4; Noord Hol- !and—De Algemene 2-1; Blauw Wit—De AiRcmene 1-1; Het team van district Noord West won het toernooi ongeslagen. Elly Hoek 4x, Nora v. Niekerit, 3x, Hanny Boskamp 22x, Mar tina Hoogland 2x en Anneke Broekhuizen lx. Posterholt had daarna ook weinig moeite met het Bewerwijkse 1J- mond en zegevierde, zonder zich volledig te geven met 84. Ans Bakker was de Foreholte- ploeg inmiddels komen aanvul len zodat tenminste over één wisselspeler kon worden be schikt. Het grote treffen begon hoopvol voor de Voorhoutense dames, want Anneke Broekhui zen, Elly Hoek en Ans Bakker zorgden al Rauw voor een 3—0 voorsprong. Posterboii was ech ter geen Dynamo en de Limburg sen die geheel compleet waren en zelfs over 4 wissels konden beschikken, dwongen Foreholte bekwaam naar een tempoverho ging. Er kwam meer balver lies en ook in de afwerking liet de vermoeidheid zich danig gel- den. Bij het rustsignaal hadden de meisjes van Posterholt de achterstand dan ook geheel te niet gedaan: 3—3. Ook in de tweede helft kon Foreholte het tempo niet volgen én bovendien hinkte een geblesseerde Anuska Fontein in het doel waarvoor geen rescrvekcepster aanwezig dan na met 3—0 te hebben ach tergestaan. Snel heen en weer ging de bal en het duurde tot drie minuten voor het emde eer Hannie Boskamp de nederlaag een wat redelijker aanzien kon geven: 46. De laatste wedstrijd van Poster holt tegen Dynamo was eigen lijk met meer dan een formali teit: 8—1 voor de Limburgse meisjes. Ook Foreholte onder vond weinig moeilijkheden In de laatste wedstrijd tegen IJmond. Foreholte w«n met 7—3 door doel punten van Ans Bakker en llan- nlc Boskamp 2x, Anneke Broek huizen, Nora van Nlckerk en El He Hoek lx. Posterholt werd dus eerste, Foreholte tweede. IJmond derde en het organise rende Dynamo sloot de rij zon der een overwinning. VOORHOUT In de streekderby tussen Foreholte en Van Nispen heeft een met veel Inzet spelend Fort hol te het In theorie nog kanshebbende Van Nispen met 3-1 verslagen. Wogen de partij en met de rust nog tegen elkaar viel. toen John v. Dijk een we gens hands toegekende penalty benutte: 3-1. Van Nispen-spelers J. Vermeer en L. v.d. Linden raakten geblesseerd. Frans Kas pers verliet uit protest tegen het harde spel het veld. de pauze drukten de In een met name voor de rust ge- i Altior in de wedstrijd tegen Voorhouters via twee doelpun ten van John v. Dijk door. Fo reholte trok direct ten aanval. Na tien minuten was het Piet Ruigrok, die na voorbereidend werk van John v. Dijk en Leo v. Kesteren voor 1-0 zorgde. Even later schoot Leo v. Kesteren na een voorzet van Peter v.d. Eist over. Van Nispen kwam te rug. Na 20 minuten kopte Sjors v. Harster urt een corner van Gerard v.d. Meer de gelijkma ker tegen het net. Foreholte had nor, -~cch, toen Jan v. Schooten hard teren de lat schoot. Na rust was het John v. Dijk die na 5 minuten de defensie van Van Nispen omspeelde en 2-1 aantekende. Van Nispen tracht te m.n. via een snelle linker vleugel terug te komen, maar succes bleef uit door onzuiver schieten en hard verdedigen van Foreholte. De beslissing lijkopgaande wedstrijd, waarin Warmunda met goed combina tiespel vaak het beste van het spel had, maar weer niet tot scoren kon komen, heeft een na rust wat vinniger spelend Altior tenslotte de winst gegrepen. Warmunda zette middels Corné v. Elburg, Jan v. Grieken en Co v. Westerop goede ccmb naties op voor de rust, maar de juiste afwerking was zoek. Daarnaast wist ook Altior zich regelmatig kansen te scheppen, maar bij hen misten Jan Versluis, na een vooriet van Arie Ouwer- kerk, en Jan v. Smoorenburg het juiste schot. Na rust wilde Altior de overwinning alsnog grijpen en ging feller ten aan val; maar de defensie van War munda wist vooralsnog van geen wijken. Een gevolg van het vinniger spei van Altior was het wegzenden van Arie Ouwer- kerk. Niettemin zou Akior de Doelman Tad de Boer van Van Nispen in een vreemde houding bij een redding in het duel met Foreholte pakken. Warmunda doel- Ton v. Rijnsburger draaide n actie zijn knie. Hij was niet goed of wel met zijn aandacht bij het spel, of uit een Altior-aanval resulteerde ren voorzet van links, die door Jnn Versluis werd afgerond. Pogin-

Leidse Courant | 1972 | | pagina 9