Gedegradeerd Lugdunum wipt Roodenburg Schotloosheid LFC tegen DHC UYS DENDERT OVER FLUKS: 5-1 Noordwijk 2-2 tegen T.Leede in Dokters C. De Busser werkt al aan nieuw seizoen Lugdunum Zwemmen Stand 1b BI. Zwart veilig SPORTBIJLAGE DINSDAG 4 APRIL 1972 L 1 Redel en Cees Vermond sluiten Aad de Groot in, terwijl Jan van Egmond toekijkt LEIDEN Zowel voor Lugdu num als Roodenburg was het gisteren een trieste dag. Of schoon Lugdunum de derby verrassend won degradeerde het en ontnam het Roodenburg tegelijkertijd zijn laatste titel- kans. Trainer De Busser van Lugdunum vatte het echter la coniek op: „Ik werk al aan het nieuwe seizoen. Daarom wilde ik ook twee spelers uitprobe ren en wisselen". „Aan de theoretische kans die we nog hadden om ons nog te handhaven heb ik niet gedacht. Ik geloof niet in wonderen, als is het wel zo dat zolang we blijven winnen we moeten pro beren er onder uit te komen". Dat zeide Amsterdamse trai ner gistermiddag toen nog niet bekend was wat de andere de gradatiekandidaten hadden ge presteerd. De competitie vluchtig analyserend merkte hij op: ,,Ik heb de pech gehad dat er geen stagnatie is ge weest, waardoor ik de jongens beter had kunnen leren ken nen. Ik heb nu niet de gelegen heid gehad te kunnen opbou wen. Nu de competitie voor ons bijna is afgelopen wil ik het materiaal beter leren ken nen". Tijdens de rust van de wedstrijd tegen Roodenburg was De Busser al zeker van zijn zaak: „Als Roodenburg met 1—0 achterstaat is het al voor negentig procent versla gen". Roodenburgs oefenmeester Smits tilde niet zo zwaar aan de uitschakeling: „We hebben goed gedraaid. Er zit duidelijk vooruitgang in. Het ontbreekt de ploeg echter nog aan routi ne. Een balletje opvangen in een kleine ruimte geeft nog moeilijkheden. Een organisator ontbrak ook. Alles ging te ge haast. Een jongen als Jacobs van Neptunes zou hier goud waard zijn". Lou Honsbeek van Lugdunum stompt de bal weg boven de hoofden van teamgenoot Henk de Cler en Roodenburger Hans Hannaart. LEIDEN De Goede Week is voor Lugdunum juist iets te Jaat gekomen. De wederopstanding van de groenwitten, iflie gistermiddag zijn bekroning vond in een 1-0 overwin ning op stadsrivaal Roodenburg is ontoereikend om de ademnood weg te nemen. De degradatie, die Lugdunum al weken als een zwaard boven het hoofd hing, is een feit geworden, ook al leek de ploeg het na de overwinningen op RVC (4-2) en Roodenburg in het verrassend gecon strueerde zuurstofmaker voorlopig nog uit te houden. Wel hebben de pupillen van trainer De Busser waarschijnlijk een beslissende stem gehad in de kampioensstrijd. Im mers, Roodenburg zal de door trainer Smits afgewezen etentjes, verbonden aan de nacompetitie, niet opgediend krijgen. Tweemaal mistasten van vleugel verdediger Gerard Dubbelde- man op acties van Jan Pijnac- ker waren er de oorzaak van dat Roodenburg Xerxes moest laten schieten. De eerste pene tratie van Lugdunums aanvaller leverde een verrassende voorzet op, waarop Hénk Montagne rea geerde met een spectaculaire sprong, die de bal juist over het doel van Keereweer deed belan den. De tweede doorbraak, in de 40e minuut van de eerste helft, zou beslissend zijn. Ge rard Dubbeldeman schampte de bal bij een voorzet van Gïjs Ooftlé, waardoor de attente Pijn- acker 'kon doorlopen en met een strakke schuiver Keereweer en Roodenburg buitenspel kon zetten: 0-1. Roodenburg, dat vorige week ver rassend Gouda naar zijn pijpen liet dansen, moest daarna zijn verdedigende pantser afdoen. Gewend om zijn tegenstander te laten, bleek het niet in staat zelf op overtuigende wijze iets te creëren. Ook met de nu ontbrekende Sam den Os, Maarten van Kooperen en Koos van Es zou de ploeg waarschijnlijk nul op het re quest hebben gekregen. Een be langrijk verschil zou echter ge weest zijn dat Roodenburg met dit trio (Aad de Groot, Cees Montagne en Piet Mieremet wa ren de nerveuze, onervaren en weinig opvallende stand-ins) over echte vleugelspelers zou hebben beschikt. Hans Han naart, normalitair op de rechter wing, werd nu door Smits als spits opgevoerd. Het bleek geen doorslaand succes. De lange, ta lentvolle Jan van Egmond bood hem geen meter terreinwinst, zodat Hannaart zJijn geliefde dribbels vaak in tegenoverge stelde of horizontale richting moest maken., Het spel maken, succes forceren, is Roodenburg nog niet toevertrouwd De ploeg bleek in ieder geva, minder elastisch, inventief en overmoe dig dan Lugdunum. dat in Hans v. d. Starp, Jan Fijnacker en Henk Montagne jongens van goed kaliber had. Lugdunum bleek met deze knapen in de eerste helft veel gevaarlijker dar. het constant aanvallende Roodenburg na rust. Het wist tempo, inzicht en techniek uit stekend te mixen en deed verde digend nauwelijks onder voor zijn hooggeplaatste tegenstan der. Na een matige start groei de Henk de Cler steeds meer in zijn rol van ausputzer, ook al huldigt de blonde, omgeschoolde middenvelder van origine wel het parool dat verre, lange trap pen opluchtend werken. De niet altijd even trapvaste De Cler miste bijvoorbeeld gedeel telijk op een inzet van Aad de Groot, doch de niet al te snelle bal kon door de fotftufnïijk op gestelde Lou Honsbeek worden overgenomen. Voor het Rooden- burg-in-de-groei, waren er naast dit moment slechts incidenteel gevaarlijke momenten. Reinier Verkuylen, die met Hennie de Klerk en De Groot pas na rust het middenveld als hun bezit mochten beschouwen, plaatste de bal eenmaal boven op de lat en voor een inzet van De Klerk moest de ditmaal betrouwbare Honsbeek stijlvol naar de uiter ste hoek. I zwemmers uit de kring Gouwe Rijn streek hebben dooi hun goede tijden in het jaar 1971 een bronzen prestatie medaille ver diend. Van de ZIJL/LGB zijn dit Edward Maasdijk, René Platje, Hariët Platje. Janet Vonk en Peter Wolters van BZPC: Pieter de Jong, Iris de Keizer, Leo Markenstein, Linda van Zwol en Arco Verboom en van AZC: Helma van Brakel. LEIDEN LFC blijft van streek. Ook tegen DHC moesten de ka naries met een nederlaag ge noegen nemen, ook al had de ploeg vaak een veldoverwicht. Dat resulteerde echter slechts In één doelpunt, dat al na twaalf minuten werd gescoord. Na goed voorbereidend werk van de op het middenveld verdien stelijke Wim v.d. Linden schoot Cock van Weerlee, die deze middag een grote inzet tentoon spreidde, de bal tussen de be nen van de keeper door. Tal van kansen kreeg LFC daarna, die echter door gebrek aan doortastendheid onbenut bleven. Mede daardoor kon DHC in de 32e minuut terugkomen. Uit een hoekschop van v.d. Meer kopte Swinkels de bal in. Na de rust toen Tonny Brakhoven de pluats innam van Leo de Jong, veran derde het spelbeeld nauwelijks. DHC werd nu ie4s agressiever, al waren de meeste kansen nog voor LFC, dat echter ook nu stuitte op doelman Kroft. Kort voor tijd zou DHC zwaar tegen de verhouding ln de winnende treffer scoren. Een van de schaarse aanvallen rond de H. Dame kundig af: 1-2. LEIDEN Het reeds gedegradeerde Fluks wilde rich tegen UVS niet al te druk maken. Temeer niet omdat vier spelers, Boet, v.d. Stel, Kuiters en Prins gelegen heid hadden gekregen de Pasen elders door te brengen. Met Van Erp, De Vries. De Bruin en De Kievit als ver vangers was de Dordtse ploeg daardoor zo zwak dat het slechts eenmaal werkelijk gevaarlijk werd. Het leverde tegelijkertijd de enige treffer op. UVS stelde er vijf tegenover. De voor de laatste kans vechtende Leidenaren, die alleeen nog CW tegenover zich krijgen, hadden de score nog veel hoger kunnen la ten oplopen. Terwijl Fluks angstvallig met twee spitsen opereerde, Hardenbol en De Kievit, die gesteund werden door de aanvallende middenvelder Sanders, week UVS vrijwel steeds van het 4-3-3-*systeem, waarmee het start te, af. Jan Verver, Gerard Desar en Gillis Hendriksen kregen vooral versterking van de ver mee oprukkende Adri Lagendijk en Kees Kanstens en in mindere mate ook van Jan Leget. Bovendien waagde vleugelverdedi- ger Thiijs Balkhoven zich ver mee naar voren. UVS stuitte echter vooral in de eerste helft op doelman v.d. Stel, die ondanks het feit dat hij niet altijd even klem- vast was, een uitstekende indruk maakte. En rijn ploeg behoedde voor een debacle. Pas in de 30e minuut moest hij capituleren. De Fiuksgoalie verkeek rich op een vleugelschot van Karstens, waarbij v.d. Stel de bal nog wel met de vingertoppen kon beroeren: 1—0. In de tweede helft leek UVS snel over Fluks heen te dende ren. Al ln dc.zesde minuut rondde Jan Leget een massa le en snel opgezette aanval feilloos af. doch in de 30e minuut toen Fluks voor de eerste maal voor doelman Wijnand Sloos opdook, kwam de spanning volledig te rug, toen v.d. Broek de bal uit een hoekschop inkopte. De opleving zou van tijdelijke aard zijn. In de slotfase zou UVS alsnog toeslaan en de verdiende zege veilig stellen. In de 35e minuut kopte centraal verdediger Henk Rol bij de verste paal staande de bal uit een hoekschop van Gerard Desar in en Desar zou in de 38e en 42e minuut de score tot 5—1 laten oplopen. Alleerst tikte de Leidse aanvalsleider een terugkaatsende bal ln en kort voor tijd gleed hij de bal na aangeven van Thijs Balkhoven adhter doelman v.d. Stel. t 20-19; Ncptu- luiachcn 21-18: CW i 21-16: Flwk* 21-7. WASSENAAR Blauw Zwart heeft zich middels een klin kende 4—1-overwinning op ODB veilig gesteld. In dc 25c minuut kopte Roel Timmer de bal uit een hoekschop van Gerard Spek door naar Gcr Smit. die keihard inschoot. Het veel sterkere Blauw Zwart zou pas na rust de voorsprong veilig stellen, ol kwam ODB nog even terug. In de 2e minuut schoot Pieter Do- nath na een „een-tweetje" met Roel Timmer via de binnenkant van de paal in. waarop Hcskes, na aangespeeld to zijn door Dusbaba, voor 2—1 zorgde. In do 25e minuut zou Blauw Zwart voorgoed afstand nemen van het zwakke ODB. Opnieuw uit een hoekschop, nu genomen door Ren v.d. Mam, kopte Roel Timmer In. Tenslotte was het Smit, die na aangeven van Do- nath de eindstand op 41 be paalde. Doelman Heemskerk van ODB, heeft daarna het veelvuldig op het houtwerk schietende Blauw Ztoarl van verder succes afgehouden. LEIDEN Zaterdag is, na een onderbreking van één jaar, de strijd om de Dokters Cup, waar aan Ter Leede, Noordwijk, Rijnsburgse Boys en Quick Boys deelnemen, weer begon nen. De tweede ronde is ge pland op 29 april voor welke da tum de volgende wedstrijden zijn vastgesteld: Noordwijk— Rijnsburgse Boys en Ter Leede —Quick Boys. Quick Boys startte zaterdag zon der al te veel problemen. Het boekte een 3—1 overwinning op Rijnsburgse Boys. In de 20e mi nuut zorgde Jan v. d. Plas na voorbereidend werk van Koos Klinkenberg en Wim v. d. Plas voor 1—0, waarna in de 3e en 20e minuut van de tweede helft Koos Klinkenberg (tijdens een scrimmage) en Leo Pluim- graaff (hij kopte de bal in uit een voorzet van Ron Verheul) de score tot 3—0 lieten oplopen, alvorens Rijnsburgse Boys te- genscoorde. Ter LeedeNoordwijk 22 Beide elftallen hebben een aan trekkelijke wedstrijd gespeeld. Vooral Ter Leede bruiste van aanvalsdrift. Als spelverdeler stond Cor Vreugdenhil weer op zijn plaats. Direct nam Ter Lee de het initiatief en Nanne Sluy- mer brak door, maar Cees Spaanderman pikte de bal af, die echter voor- de voeten van Wim v. Ginhoven kwam. Hij schoot hard in, maar doelman Constant Smit kon de bal nog over tikken. Weer kwam de bal mooi voor het Noordwijkse doel. Sjoerd Boot tikte door naar Piet Knetsch. die beheerst kon sco ren. Even later schoot Nanne Sluymer keihard vanaf de zijlijn vlak onder de lat: 20. Dit was te veel voor Noordwijk en snei werden de bakens verzet. Wim v. Harskamp kon een schot van Vermin na een misser van Zandbergen goed pakken. Even later maakte Zandbergen hands en Albert Spaanderman benutte de penalty. Na rust was Zand bergen vervangen door P. de Bruin en bij Noordwijk stond Rudie Breuring in de plaats van Gerard Duindam. ken. Ter Leede bleef hard door vechten en de Noordwijkse de fensie trok enkele malen aan de noodrem. Een vrije trap van Wim v. Ginhoven scheerde langs de lat. Maar mede door goed werk van Constant Smit bleef het 2—2. LEIDEN Van het bescheiden programma in de zaterdagcom petitie werd de ontmoeting Duin oord—SVOW afgelast. De voor tweede Paasdag vastgestelde wedstrijd KoudekerkRandstad Sport is op verzoek van de Voorschotenaren uitgesteld en zal op een nader te bepalen da tum worden gespeeld. Koudekerk kwam daardoor alleen aan de start tegen Zevenhoven, dat met 4—2 werd verslagen. De Zevenhovenspeler Gerrit Koster werd na twintig minuten van het veld gezonden door scheidsrechter Fennes uit Al phen, die in de ogen van de Ze- venhovenaren bar slecht floot. Om die reden tekende Zevenho ven dan ook protest aan. Het scoreverloop: 0—1 Joop de Vrind: 1—1 André Wahlen: rust: 1—2 Leo Brommers; 2—2 Koos Verlaan; 2—3 Joop de Vrind; 24 Kees Deemoed. De laatste benutte een penalty na dat doelman Hans de Groot een Koudekerker had vastgehouden. TAW—De Lier 0-1 (0-0) Kort na de rust viel de beslissing in deze wedstrijd toen de bal, die door Anton Servaas uit een I hoekschop was uitverdedigd I werd opgevangen en ingescho-1 ten. Voor rust lieten Piet Vree ken en Leen Esveld twee le vensgrote kansen liggen. OegstgeestScheveningen 00 Een geliikopgaande striid waarin Scheveningen aanvallend ge- vaarliiker was. Zo moest Leo van Delft tweemaal zijn overi gens uitstekende doelman Piet Pauw op de doellijn assisteren. De voor Tony Werner ingeval len Jan Perfors kreeg een kwartier voor tiid twee grote kansen, maar stuitte op de doel man van Scheveningen en wachtte in tweede instantie te lang. waardoor een verdediger kon ingrijpen. I Jan Verver gaat verscholen achter enkele verdedigers van Fluks

Leidse Courant | 1972 | | pagina 7