Liesbeth List „Poppy" glansrol van W. C. Fields UNCTAD III OP RADIO gevoelige liedjes en hip ballet VSO voert werken jonge componisten uit Mr, v. dBos adj.-dir. NCRV TERUGBLIK Hou het scherm in 't oog LEIDSE COURANT DINSDAG 4 APRIL 1972 „Ik ben een meisje van de regelmaat. Per jaar doe ik twee tv-shows. Eén met Bob Rooyens en één stageshow. Teveel tv-werk schaadt de belangstelling voor je optreden in het land. Het is nog steeds een hele kunst je publiek uit hun huisjes te krijgen. Die twee shows zijn volkomen ver schillend. Je moet het zien als twee onderdelen van mijn vak die niets met elkaar te maken hebben. Met Bob werk ik om het medium televisie uit te buiten. Ik speel daar slechts een bijrol in. Het gaat om de show. Het is erg fijn maar dood ver moeiend om met een kunste naar als Bob Rooyens te „wer ken". Hij doet de meest onvoor stelbare dingen. Bij de laatste show heeft hij zowat een hele boerderij de studio's binnen ge haald. Het werd een grote jan boel. Loeiende koeien, hmneken- de, voortdurend vijgen depone rende pony's en een enorme stank. Ik heb er niet zo'n last van gehad want mijn reuk is niet zo best. De rest van de aanwezigen keek af en toe nog al wanhopig tijdens het „groot se gebeuren". Liesbeth List zit, gekleed in een rode broek met witte nopjes, een hip truitje en op het hoofd een vreemde blonde krulletjes pruik, even tussen twee opna men van haar "nieuwste show die 1 mei zal worden uitgezon den door, lustig met enkele be langstellende journalisten te babbelen. „De show die we nu aan het maken zijn, kan je on mogelijk op één lijn zetten met de dingen die Bob doet. Deze maal draait alles om een zan geres die luistert naar de naam Liesbeth List". Paars licht Tineke Roeffen, regisseuse van deze „Liesbeth List special", onderbreekt de woordenstroom van de blonde krullenkop. „Ik vind Liesbeth getwoon zeer de moeite waard om te zien. Waar om zou je het Nederlandse pu bliek zoiets aangenaams onthou den? Ellende zien we meer dan genoeg op de vaderlandse buis. Ik laat Liesbeth er lekker uit springen. Je kent het wel. Beeldschone beeldjes van een mooie trieste vrouw en paars licht om het geheel nog eens te ondersteunen. Het betere gevoe lige werk. Je kan van deze show, lekker onderuit gezakt in de tv-stoel genieten". Liesbeth List zingt acht liedjes in deze 35 minuten durende KRO- special, die de eerste is van een serie van drie: Anneke Grönloh en Frits Lambrechts komen nog. Van haar liedjes zijn er twee Engelstalig: „Airportsong" en ,,A taste of honey", één Duits „Professor Mondbaum", een Frans chanson van Leo Ferré „Avec le temps" en vier Neder landse werkjes: „De merrie en Oma" van Jacques Brei, „Neu- renberger droom" en „Mensen naar de maan" van Cees Noo- teboom en Lennart Nijgh. Vier songs zijn met het trio Louis van Dijk in de studio opgeno men. Verder wordt er als tegenstelling van de gevoelige opname waar Tineke Roeffen over sprak in twee nummers gedanst onder leiding van Douglas Squire die de choreografie van de show heeft en wordt Liesbeth in het liedje ..Neurenberger droom" omringd door 'n aantal kleuters. Douglas Squire is in Hilversum geen onbekende. Hij werkte vroeger veel met Tineke Roef fen samen o.m. in het tienerpro gramma Wauw. Toekomst Terug naar de NOS-kantine waar Liesbeth List haar toekomst plannen uit de doeken doet. Er liggen op het ogenblik drie nieu we l.p.'s bij de platenbazen. Een Duitse „Die blaue Blum" een soort pop-oratorium. Al thans de Duitsers noemen het zo. In Holland Weten we wel dat het helemaal geen oratorium is. Het is een doorlopend verhaal over die blaue Blum, een sym bool uit de Jugendstil-tijd. „Ik word begeleid door koren en een groot orkest. De l.p. ver schijnt deze week op de Duitse markt. Hij komt trouwens al leen bij onze Oosterburen uit. Door het onderwerp die blaue Blum waarover ik zing en dat alleen de Duitsers iets zegt, raakt de l.p. in ons land kant noch wal. De tweede plaat is een live-opname samen met Magna Carta. Wanneer die uit komt is zelfs mij nog erg ondui delijk. Verder ben ik een poosje met Rod McKuen in Londen ge weest en heb daar onder zijn supervisie 20 nummers op de band gezet. Waarschijnlijk je weet het nooit bij hem komt hiervan in september een dub- bel-l.p. op de markt." Liesbeth is zeer goed te spreken over de Amerikaanse miljonair die het plotseling in ons land helemaal scheen te maken. „Ik snap niets van al de kritiek op Rod", zegt ze. „Het zal wel ja loezie zijn. Hij is een groot vakman die met een paar aanwijzingen een orkest van twintig man onder de duim weet te krijgen. Je moet alleen niet tegen zijn wil ingaan, tenminste niet op een zodanige wijze dat hij het te erg merkt want dan wordt hij iiwaad. Door deze karaktertrek zijn natuurlijk die verhalen over hem ontstaan". Liesbeth List: Het is nog steeds moeilijk om het publiek naar de schouwburg te krijgen." We vragen Liesbeth of het waar is dat de BRT een show van haar naar Montreux zal sturen. Liesbeth: „Inderdaad ik heb ook gehoord dat ze zoiets van plan zijn. Het kan me om je de waarheid te zeggen werkelijk geen snars schelen. Het is een montage van opnamen die ik in februari in Knokke voor de BRT heb gemaakt. Het decor, de grote speelzaal van het Casi no met al die wandschilderingen van René Margritte vind ik erg goed. Misschien is de jury daar gevoelig voor. Ik zing een aan tal oude nummers o.m. Victo ria. De show heeft volgens mij geen enkele kans. Als je nagaat hoe ze zelfs die „List special" van Bob Rooyens twee jaar ge leden hebben laten afgaan. Ik vraag me af wat de Belgen ei genlijk willen". Liesbeth wordt door de floorma nager gewaarschuwd dat het tijd is om weer aan het werk te gaan. Ze schudt haar blonde krullenhoofd en stapt op met een vriendelijk goedendag. „Straks nemen we het liedje met die kindertjes op, daar ko men jullie toch ook naar kij ken", roept ze nog en verdwijnt dan in haar kleedkamer. ROELFIEN SANT UTRECHT (ANP) In Tivoli in Utrecht kunnen componisten tot 36 jaar op 5» 6 en 7 juni horen hoe hun nog niet eerder uitgevoerde orkestwerken in de praktijk klinken. Deze componistenhearing is georganiseerd door het Utrechts Symfonie Orkest (USO) in samen werking met de stichting Conemus en Radio Nederland Wereldom roep. Deze hearing is bedoeld voor jonge, beginnende componisten. Ze worden in de gelegenheid gesteld na de vertolking door het USO hun creaties nog eens te beluisten op bandopnameapparatuur van de wereldomroep. TELEVISIE HEDEN (Van onze radio, en tv-redactie) HILVERSUM Tot adjunct-directeur Algemene zaken van de NCRV is benoemd mr. drs. A.W.W. van den Bos te Voorschoten. De heer Van den Bos is sinds 1959 secretaris van het Nederlands Christelijk Werkgeversverbond in Den Haag, in welke functie hij zich onder meer bezighoudt met de vraagstukken rondom het arbeidsrecht, vennootschapsrecht, medezeggenschap, scholing en vorming en be roepsonderwijs. (Van onze radio, en tv-redactie) HILVERSUM De Unctad III, die van 13 april tot en met 19 mei in de Chileense hoofdstad Santiago wordt gehouden, zal voor de N.O.S.-radio worden bijgewoond door een team van 3 verslaggevers, nd. Fred van Leeuwen (Regionale Omroep Zuid), Hans Emmering (VARA) en Ben Wamelink (KRO). Zij zullen radioverslagen over het verloop van de conferentie verzorgen die worden aangeboden aan onder meer de aktualiteitenrubriek van de verschillende omroe pen. Unctad III is de derde wereldhandelsconferentie. De KRO had, de voorpublicaties in aanmerking genomen, nogal hoge verwachtingen van het bij belse spel „Job" dat op de vooravond van Pasen op het scherm kwam. Het was een mo derne visie en tevens een alge mene menselijke beschouwing naar aanleiding van het meest dichterlijke boek van hel Oude Testament. De tekst van Pius Drijvers en Pé Hawinkels gaf Job in een taal die vandaag ie dereen verstaat en in vele op zichten mooi was te noemen. Maar bij de televisie komt het vooral op zien aan en het spel of beter de beelden (tfe n» eens de tekst symboliseerden dón weer in een onbegrijpelijke ab stractie uiteen vielen (sommi ge zeer vermoeiend voor het oog) bleven ver onder de maat van het gesproken woord. De beleidende muziek daarentegen onderstreepten de tekst volg zaam en zuiver welluidend. Het tweede bijbelse spel van dit Paasweekend was het middel- leeuwse Normandische Paasspel dat zondagmiddag na de pause lijke zegen ook door de KRO/RKK uitgezonden werd. Een traditioneel pendant van Job: zuiver middeleeuws, d.w.z. de Schrift verhaspeld en devoot geparafraseerd in het prachtige decor van de Lievevrouwe-basi- liek van Tongeren en perfect uitgevoerd door het Maastricht se conservatorium. Een stukje zichtbare katholieke cultuur die we als zodanig gaarne accepte ren. Het in-triestige relaas van de on geneeslijk zieke arls aan Henk Mochel van de NCRV (een ge deelte hiervan werd al eerder uitgezonden) leek een droevig slot van het Paasprogramma te worden, maar de standvastige vqwachting van het komende Vrederijk paste toch weer goed aan bij de teneur van het Op standingsfeit en de feestelijke Paaszang met Liesbeth List in de Hilversumse St. Vituskerk had in de vooravond die sfeer al nagestreefd. En alle feesten behoren le eindi gen met een grote avondvoor stelling; de KRO bleef dus gis teravond in stijl door Die Zau- berflöte van de Hamburgse Staatsopera te geven waaraan de operaliefhebbers op de eerste plaats hun hart konden ophalen. De AVRO liet Aznavour nog eens optreden, maar die hebben we al z$ dikwijls gehoord dat we maar in de opera bleven zit ten. Daar hebben wc beslist geen spijt van gehad. AD INTERIM Ere-loeris voor Sylvain Poons ere-loeressen uitgereikt. De per soonlijke humorprijs werd uitge reikt aan Sylvain Poons voor zijn createi van Abraham Mossel in De kleine Waarheid. De loeres voor humor-in-daad was voor het NOS-journaal voor de uitzending Zwartkijkers op 29 maart van het vorige jaar. De ere-prijs humor in beeld werd toegewezen aan het VARA- team, Hadimassa, terwijl de prijs voor humor in reclame ging naar het reclamefilmpje Kingcorn 1971 NEDERLAND I VARA: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: De smokkelaars van Moonfleet (t.v.-serie) 19.30 uur: Tik Tak Tor i 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Kom maar binnen (t.v.-serie) 20.45 uur: Poppy (film) 22.00 uur: Simon Carmiggelt 22.05 uur: Achter het nieuws 22.45 uur: Journaal 22.50 uur: Weekoverzicht school- t.v. NEDERLAND II NCRV: 18.45 uur: 18.55 uur: 19.05 uur: 19.30 uur: 20.00 uur: 20.21 uur: 21.05 uur: 21.45 uur: Fabeltjeskrant Journaal Zo vader, zo dochter De jonkvrouw van Avignon Journaal Hoofd en hart Hier en nu Eenmaal, andermaal Dag, dag Journaal MORGEN NEDERLAND I 17.20 uur: NOS 18.45 uur: 18.55 uur: 19.05 uur: 19.50 uur: 20.00 uur: 20.05 uur: 20.10 uur: De club van zes-en- half Kijk zelf maar Fabeltjeskrant Journaal Van gewest tot gewest Toeristische tips Journaal Staatsloterij Ajax—Benfica (eerste helft) Journaal Ajax—-Benfica (tweede helft) Ter visie NEDERLAND II 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Mik 20.00 uur: Journaal I 20.21 uur: Paul Vlaanderen 21.10 uur: De geschiedenis van de Russische film IKOR 22.10 uur: Kenmerk 22.35 uur: Journaal kleur RADIO HEDEN MORGEN De Amerikaanse komiek-conféren cier-jongleur W. C. Fields, hoofdrolspeler in de film van vanavond „Poppy" anno 1936, werd vaak vergeleken met een Amerikaanse kleinsteedse ko ning Lear, een man die er van overtuigd was, dat de hele we reld tegen hem samenspande en dan ook vanuit dat stand punt knorrig reageerde. De in 1879 in Philadelphia gebo ren Fields liep op 11-jarige leef tijd van huis weg en na een nogal onduidelijke loopbaan, waarin hij allerlei klusjes op knapte om in zijn levensonder houd te voorzien, maakte hij in 1914 naam als jongleur en con férencier in de Ziegfeld follies. In 1923 kwam het keerpunt in zijn carrière toen hij de hoofd rol vervulde in de musical „Poppy" als een goedhartige oplichter en jongleur, een ka rakter dat hij de rest van zijn artiestenloopbaan zou behouden. Toen in 1925 niemand minder dan D. W. Griffith „Poppy" wil de verfilmen als „Sally of the sawdust" met Carol Dempster en Alfred Lunt als het jonge liefdespaar, was Fields de aan gewezen figuur om de oude mopperende, maar waakzame voogd te spelen. Fields maakte zo'n indruk dat een groot aantal kortere films met hem in de hoofdrol volgden, maar het was j pas toen de geluidsfilm zijn in trede deed, da! Fields' talent tot volle ontplooiing kwam. In 1936 besloot men om „Poppy" nog eens te verfilmen. Fields was toen door overvloedig alco holgebruik ernstig ziek in di verse scènes is de stand-in dui delijk te ontdekken maar niettemin wilde hij zijn glansrol aan niemand anders afstaan. „Poppy" anno 1936 is dan ook niet Fields-op-zijn-best gewor den deze zure komiek heeft Kom maar binnen De hele familie raakt door een poes in rep en roer. De angst voor een onschuldige kat kan een mens tot gekke daden bren gen. heel wat amusantere films ge maakt maar scènes als die waarin hij als buikspreker een sprekende hond aan een barkee per verkoopt, behoren tot het beste wat deze door velen ver guisde, maar ook door nog meerderen bewonderde ras-ar tiest ooit presteerde. Nederland I, 20.45 uur. De smokkelaars van Moonfleet John Trenchard vindt op zijn ont dekkingstocht een belangrijk do cument. Hij blijft hierdoor lan ger weg dan de bedoeling was. Vooral Grace Maskew maakt zich zorgen over zijn lange af wezigheid. Ned. I, 19.05 uur. Ned. I, 20.21 uur. De jonkvrouw van Avignon Ook deze maal lopen de gelieven elkaar mis. Kob'a lift vanuit Zwitserland naar Parijs terug en neemt, onder de naam Lily, een baan aan bij een super markt. Francois is nog steeds troosteloos op zoek naar de vrouw van zijn dromen. Ned. II, 19.30 uur. Hoofd en hart Vanavond het vierde en tevens laatste deel van de serie Hoofd en Hart. De lotgevallen van de twee zusjes Elinor en Marianne hebben tot nu toe veel verdriet gebracht. Aan het slot komt echter het lang verwachte licht puntje aan de donkere hemel. Al trouwt Willoughby niet met Marianne. Ned. II. 20.21 uur. Eenmaal andermaal Gerrit den Braber ontvangt van avond weer enkele bekende Ne derlanders. Haya van Someren- Downer en dr. Dick de Zeeuw spelen een scène uit Het Hemel bed van Jan de Hartog. Verder worden Mies Bouwman en het Oebelekoor verwacht. Ned. II. 21.45 uur.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 2