Benfico-trainer Hagan wil liever tegen Ajax dan Go Ahead spelen BLOKKEER GAF LANDSTITEL IN EERSTE SET UIT HANDEN 86S» Vultink enige „bedreiging" Belgisch duo HMSH Skol spreekt uw taal. Proeft maar. Benfica trainde op veld Cambridge won voor 66e keer SPORTBIJLAGE DINSDAG 4 APRIL 1972 A 5 DEVENTER/AMSTERDAM Stefan Kovacs en Jim my Hagan. Twee voet- balcoaches, die buiten hun vaderland met veel succes werken. Twee tegenpolen ook, want uiterst zwijgza me Hagan is niet te verge lijken met praatgrage Ko vacs. Terwijl de Roe meen altijd bereid is jour nalisten te woord te staan, houdt de flegmatieke Brit de boot liever af. Hagan maakt zelfs een schuwe in druk en dat hij dat ook een beetje is, bleek zaterdag avond in Deventer, waar hij niet de moeite nam zijn ex-leerling van West Bromwich Albion Barry Hughes goedendag te zeggen. Toch is Hagan geen onvriendelijke man. Toen Eagles-voorzitter Dick de Jong de Benfica- trainer vertelde hoe blij hij wel was met het succes tegen Ajax, zei de Engels man: „U hebt een knap elftal, mr. De Jong, ik ben blij dat ik niet met Benfica in Deventer tegen de Eagles behoef te spelen". Het leek overdreven hoffelijkheid, maar toen later Stefan Kovacs in gesprek met zijn grote tegen speler herhaalde Hagan een confrontatie met Ajax in Am sterdam te prefereren boven een duel met de Eagles in Deventer. De conversatie tussen Kovacs en Hagan liep via uw verslagge ver, want de Roemeen spreekt naast zijn eigen taal uitsluitend Duits en daar begrijpt Anglofiel Hagan helemaal niets van. Ko vacs: „Vertel hem, dat hij nu niet meer bang hoeft te zijn voor Ajax. Toen hij ons van NEC zag winnen, zei hij geïmpo neerd te zijn, nu heeft hij ons zien verliezen en zullen zijn zor gen wel minder zijn geworden". Hagan: „Waarom minder zorgen? Ik vind, dat Ajax vanavond be ter heeft gespeeld dan tegen NEC. Het was trouwens een schitterende wedstrijd. Voetbal zoals een Engelsman het graag ziet. Twee aanvallende ploegen. Ik heb genoten". Kovacs: „Deze nederlaag was net zoiets als die van Benfica tegen Barreirense. Een reactie op een paar zware weken en de stilte voor de storm". Hagan: „Woensdag wordt het een hele andere wedstrijd, dan spe len twee geweldig geconcen treerde elftallen tegen elkaar". Kovacs: „Er was geen concentra tie bij ons. Ik wil daarmee de prestatie van de Eagles niet kleineren, want er is door ons hard gewerkt en we hadden todh graag gewonnen". Hagan: „Natuurlijk had Ajax graag gewonnen. Er is in het topvoetbal geen ploeg, die wil verliezen. Ik ben trouwens blij, dat ïk naar Deventr ben ge gaan. Ik heb hier meer van Ajax gezien dan in de beker wedstrijd van woensd'ag. Dit be zoek was dan ook nuttiger". Kovacs: „Ergens is het wel jam mer, dat Hagan ons nu heeft ge zien. Ik ga morgen naar Parijs om Benfica wat beter te leren kennen. Die wedstrijd stelt na melijk niets voor. Dat moet een show worden, maar een graadmeter voor woensdag avond wordt het in geen geval, want Bayern heeft vanmiddag voor de beker gespeeld, en Ben fica zal ook echt niet tot het uiterste gaan". Kovacs bleek een goede vooruit ziende blik te hebben, want na zondagmorgen met het vlieg tuig van tien over acht samen met Hagan naar Parijs te zijn gevlogen, zag hij Benfica alleen in de eerste helft met vrij grote inzet spelen. Voor 60.000 toe schouwers vrijwel uitsluitend Portugese gastarbeiders in het Stade de Colombes won Benfica dank zij doelpunten van Nene (eerste minuut) en Baptis- ta (12e minuut) met 2—1. Ha gan gistermiddag bij aankomst met zijn ploeg op Schiphol: „Het was in de eerste helft een goede wedstrijd". De ontmoeting met Bayern le verde geen blessures op voor de huidige en a.s. Portugeese kam pioen. 16 Spelers bracht Hagan mee naar Nederland, waar het Haagse hotel Bel Air als tijdelij ke verblijfplaats fungeert. Hagan: „We waren liever naar de Wageningse Berg gegaan, om dat Benfica daar goede herinne ringen aan heeft, maar dat ho tel bleek niet meer te bestaan". De 16 spelers die naar Neder land zijn gereisd, zijn: Henri que, Artur, Humberto, Messias, Adolfo, Toni, Eusebio, Graca, Nene, Jorge, Baptista, Fonseca, Martins, Diamantino en Zecco. Ook Antonio Simoes, Benfica's door 'n armbreuk uitgeschakelde aanvoerder, bevindt zich in 't ge zelschap. Simoes: „Nederland zal me dit jaar weer aan het werk zien. Voor 31 mei ben ik weer fit en dan wordt toch de finale in Rotterdam gespeeld.." Aan die finale denkt ook Stefan Kovacs al. Zekerheidshalve be stelde hij voor meesterspion Henk Groot al maar vast een plaatsje op de tribune van San Siro stadion om de verrichtin gen van Internazionale Milaan en Celtic te aanschouwen. Groot zal op 19 april ook de re turn van de andere halve finale bijwonen. Ajax bereidt zich op de wed strijd tegen Benfica volgens tra ditie voor in Wassenaar. De 16 uitverkorenen van Kovacs kon den in de afgelopen nacht niet allen in hotel Duinoord logeren omdat dat vanwege de paas- drukte niet voldoende accommo datie had. Kasteel Oud Wasse naar werd derhalve de tweede verblijfplaats. Horst Blankenburg ontbrak overigens gisteren op het appèl. Vanwege een lichte blessure liet hij zich nog eerst in Amsterdam behandelen. De 15 die er gisteren wel waren zijn: Stuy, Suurbier, Hulshof, Krol, Neeskens, Haan. Gerrie en Arnold Mühren, Swart, Cruyff. Keizer. Van Dijk. We ver. Kleton en Schilger. Ton i Dalen DEN HAAG De spe lers van Benfica, die gedurende hun ver blijf in Nederland lo geren in Hotel Bel Air in Den Haag, hebben gisteravond getraind op het veld van HMSH aan de Melis Stokelaan. Hoewel deze training niet was aangekondigd, heb ben enkele honderden toe schouwers de Portugese spelers tussen zes en hakf acht aan het werk kunnen zien. Trainer Hagan hield zijn spelers bezig met schietoefeningen en veel loop- en springoefeningen. Het was een duidelijk ont spannen training. Na af loop verdrongen vele jon ge Hagenaars zich rond de spelers om een handte kening te kunnen bemach tigen. De Portugese ploeg was bij HMSH terecht gekomen, omdat één van de oud-be stuursleden van de ver eniging, die in Hotel Bel Air werkt, hen had uitge nodigd. Nog onbekommerd voor de slag met Ajax wandelde Eusebio vergezeld van zijn vrouw dit weekend in Parijs, waar hij met Benfica een vriendschappelijke, wedstrijd tegen Bayern München speelde. (ADVERTENTIE) delta lloyd een begrip in sport verzekeringsgroep n.v. en jn verzekeringen AMSTELVEEN „Laten we het maar vergeten en donderdag verder kijken", waren de eerste woorden van MARS/Blokkeercoach Henk Hoogerwaard, nadat zijn ploeg zojuist met 3-0 van Deltalloyd/AMVJ had verloren. Je kunt over dergelijke wedstrijden niets zinnigs zegen, ieder een heeft kunnen zien wat er aan de hand was," ver volgde hij om daarna met grote stappen richting kleedkamer te benen. Het was inderdaad triest voor Henk Hoogerwaard. De landsti tel had binnen het bereik gele gen, want in die eerste set ver raste Blokkeer vriend en vijand door met zeker spel AMVJ op een achterstand van 12-4 te zet ten. Voor het oog een onover koombare achterstand, niet ech ter voor AMVJ. Punt voor punt kropen zij dichterbij. Blokkeer, geïrriteerd door de soms twijfel achtige beslissingen van vooral scheidsrechter F. Zilverentant, zag de Amsterdamse ploeg bij 12-12 langszij komen en vervol gens de setzege binnenhalen. Jaap Korsloot, trainer van AMVJ, had er geen verklaring voor dat zijn ploeg die zo be langrijke eerste set toch nog veroverde. „Iedereen, stond strak van de zenuwen. Aan bei de kanten zijn er fouten ge maakt, die in een wedstrijd tus sen twee ploegen met dergelijke kwaliteiten nooit gemaakt had- LONDEN De ploeg van Cam bridge heeft zaterdagmiddag op de Theems de 118e editie van de traditionele roeiwedstrijd tegen het team van Oxford gewonnen. De voorsprong van Cambridge bedroeg tien lengten. Cambridge, dat zonder moeite voor de vijfde achtereenvolgen de keer zegevierde in deze klas sieke wedstrijd die sedert 1829 wordt gehouden, had voor de 6780 meter 18 min. 36 seconden nodig. Het was de 66e triomf van Cambridge. Ondanks de ongunstige loting voor de start beheerste Cambridge de strijd volkomen. Voor het eerst sedert elf jaar werd een ploeg, die aan de Surrey oever was gestart winnaar. Snel had Oxford al een taf achterstand. Na amper een minuut was het verschil gegroeid tot een volle den mogen worden." Verder wilde hij niets over het duel kwijt. Alle gedachten gaan nu uit naar de donderdag te spelen beslissingswedstrijd. Jaap Korsloot: „Best mogelijk dat er dan twee heel andere teams in het veld staan. Wij spelen niet meer onder de druk van te moeten winnen en aan de andere kant heeft Blokkeer onze fouten weer gezien en er van geleerd". Fouten Fouten van AMVJ, waar Blokkeer ook gisteravond van had kunnen profiteren. In eerste instantie kon het aangeslagen Blokkeer in de tweede set niet veel in brengen tegen AMVJ. Vooral de keiharde smashes van Geert Trompetter stelden de verdedi ging van de Rijswijkse ploeg dikwijls voor grote problemen. Na een kleine twintig minuten spelen keek Blokkeer al op te gen een forse achterstand (11- 7). Het enthousiasme van de in gro ten getale aanwezige Blokkeer- supporters kende geen grenzen toen hun favorieten toch weer een voorsprong namen (12-11). Jaap Korsloot daarover: „Het mag niet gebeuren en het ge beurt normaal gesproken ook niet dat je je tegenstander zo laat terugkomen.Maar plotseling blijkt het in de ploeg allemaal niet meer te kloppen. Als je niet uitkijkt gaat de winst ook nog aan je neus voorbij". Een time-out bracht echter weer de nodige rust bij AMVJ, zodat het niemand verbaasde dat de stand 2-0 met 15-12 setwinst werd bereikt. Blokkeer geloofde nog in een won der, althans de fanatieke aan hang. Terwijl de supporters rus tig met doeken zwaaiden, waar op een middel werd aanbevolen waardoor nieuwe energie werd verkregen, waren de beide scheidsrechters in een hevige discussie gewikkeld met de ploeg van Blokkeer. Formaliteit De derde set was een formaliteit. Tegen beter weten in probeerde Blokkeer zich nog te verzetten tegen het steeds beter gaan draaiende AMVJ. Bij de stand 14-3 beschouwde een deel van de 2000 toeschouwers in de daarmee bomvolle sporthal Bancras het wel voor gezien. Blokkeer kon nog terugkomen tot 14-6, voordat Frank Con- standse het duel beëindigde door een smash uit te slaan. Geert Trompetter, een van de uit blinkers bij AMVJ,: „Nu heb ben wij gewonnen. De competi tie is echter helemaal niet inte ressant. Twee supersterke ploe gen waarvan de een gewoon wacht op het miskleunen van de ander. Misschien ligt de oplos sing in de andere opzet van de competitie waairbij je elkaar meer dan tweemaal per seizoen treft." Blokkeer en AMVJ staan donder dag in Woerden voor de derde maal tegenover elkaar. Elk van beide ploegen versloeg de ander reeds een maal, donderdag valt de beslissing echt wie zich de sterkste van Nederland mag noemen. Paul Hovius. ÏRONINGEN Bekkerfeld. de Nederlandse dameskampioen, is op tweede paasdag in Gronin gen winnaar geworden van een internationaal volleybaltoernooi In de finale werd Schwerter TS (W-Dld) verslagen met 30. De setstanden waren: 15—3 15—7 15-9. Bij de heren won het Poolse Plo- min Milowice, dat met 3—1 ze gevierde over SFC uit Assen: 15—3. 15—8, 7—15 en 15—8. In Londen werd voor de.honderdachttiende maal de roeiwedstrijd tus sen Oxford en Cambridge gehouden. Het traditionele duel werd dit maal gewonnen door Cambridge, dat met een voorsprong van ne gen lengten over de finsh ging. Het was de vijfde overwinning in GENT Tijden", het paas weekeinde heeft de strijd tussen de Belgen Ludo Die lis en Raymond Ceulemans in het wereldkampioen schap persoonlijke vijf kamp te Gent een hoogte punt beleefd in hun duel in het kader 71/2. Ceulemans won de onderlinge kracht meting en verdrong ziin Antwerpse rivaal van de eerste p'aats. Di enige die de ambities van het tweetal kan dwarsbomen is Hans Vultink. Twee keer al trad hij op als spelbreker in de plan non van het Belgische duo. Hij ontfutselde Ceulemans een punt in het 71/2 en presteerde het zelfde in het bandstoten tegen Dielis Vultink had in de partij over een band een voorsprong var ruim 150 punten, 18932. Met een nieuwe recordreeks van 168 punten slaagde Dielis erin de partij als eerste te beëindigen. Vultink gebruikte de nabeurt om nog op gelijke hoog te te komen. Spijtig voor Vul- tmk is dat hij in het driebanden niet zo sterk voor de dag komt en af en toe een steek laat val len. Zijn verloren partij tegen de Japanner Kobayashi is daar van het beste bewijs. Stand na negen partijen (Dielis, Bcrardi en Kobayashi speelden slechts acht partijen): 1. Ceule mans 15 pnt., 2. Dielis 14, 3. Vultink 10. 4. Barardi 8. 5. Mul ler 5. 6. Kobayashi 4, 7. Dufetel- le 4. IADVERTENTIE Airier

Leidse Courant | 1972 | | pagina 17