DERBY RUKTE OP NAAR TOPPOSITIE IN LEAGUE Paasprijs voor outsider Geatonka Karsmakers door pech achtervolgd Zege Barcelona o|> Seel Madrid Te laat herstel van Eindhoven VkZZi rcsu *s lekker sportief in soTi origineel T-shirt. 1 -v'®-' W&m&MaË - DINSDAG 4 APRIL 1972 A 4 LONDEN De vreugde van Derby County, na de winst van zaterdag op Leeds United met 2-0, is slechts van kor te duur geweest. Newcastle United, dat dit seizoen bijna alle topclubs één of meer punten heeft afgesnoept, ver sloeg gisteren in Derby de kersverse koplopers met 1-0. De kansen van Derby, dat nog nimmer aan de leiding stond en pas in 1968 naar de eerste divisie promoveerde, zullen echter afhangen van.de prestaties van een andere Derby heeft Leeds zaterdag geen gen Newcastle United ging de sohijn van kans gegeven. Leeds. ploeg met 1-0 ten onder door dat vrijdagavond nog gespeeld een treffer van Cassidy uit een had tegen West Ham United en vrije trap. daar gelijkspeelde, moest tol be- In de wedstrijd van Manchester talen voor deze inspanningen. City tegen Stoke City scoorde club, Manchester City. De City verloor zaterdag welis waar met 2-1 van Stoke City, maar heeft slechts een punt achterstand op Derby met een wedstrijd meer te spelen. Liverpool voltooide een geruisloze opmars door naast Manchester City op de tweede plaats beslag te leggen. Li verpool won zaterdag met 2-0 van West Bromwich Albion en gisteren met 3-0 van Manchester United. Een van de treffers van Derby kwam tot stand omdat Leeds verdediger Hunter zijn eigen doelman passeerde. Ook giste ren bleek, dat scoren niet Der by's sterkste zijde betreft. Te- Francis Lee zijn dertigste doel punt van dit seizoen. Maar nog voor rust werd het door Doyle gelijk. Ritchie scoorde in de tweede helft de winnende tref fer. De stand aan de kop van de League is nu als volgt: 1. Der by 51 punten uit 37 wedstrijden, 2. Manchester City 50 uit 36 en Liverpool 50 uit 37, 4. Leeds United 49 uit 36 en 5. Tottenham Hotspur 43 uit 36. Spanje Barcelona heeft gisteren zijn ach terstand in de Spaanse competi tie op leider Real Madrid ver- kleind tot vier punten. De ploeg WeSt-Duitsland van Rinus Michels presteerde het om de lijstaanvoerders met 1-0 te verslaan. Met nog zes wedstrijden te spelen staat Real Madrid op 41 punten. Valencia is derde op zes punten van de leider. Valencia versloeg Grana da met 2-1. Er werden gisteren in negen wedstrijden maar ne gen doelpunten gemaakt. De doelman van Southampton. Eric Martin, draait zijn rug naar de spelers toe, terwijl hij de bal net overtikt. Willy Wallace van Crystal Palace (links) kijkt vol verwachting toe en verdediger Denis Hol lywood wacht het resultaat liever niet af. Bayern München. aanvoerder van de Bundesliga, heeft zich een voortreffelijke uitgangspositie geschapen voor een plaats bij de laatste vier van de Westruit- se bekercompetitie. Mede dank zij twee treffers van Gerd Müi- ler won Bayern op eigen terrein in de kwartfinales met 3-0 van het eveneens hooggeplaatste FC Köln.Roth zorgde ervoor dat de thuisclub met een voorsprong van 1-0 kon rusten. Moeiteloos ging Bayern na de hervatting door en voerde de voorsprong tot 3-0 op. Een snel doelpunt van Von Weist maakte dat Hannover'96 zeer nerveus speelde tegen Werder Bremen. Kansen heeft de ploeg uit Hannover vrijwel niet ge had. Pas zes minuten voor tijd bracht Gorts de stand op 2-0. Ook Rot Weiss Oberhausen sloot de eerste wedstrijd tegen Kai- serlautern met een voorsprong van twee treffers af. Kienacker gaf Rot Weiss na een goed kwartier spelen de leiding. In de eerste helft kreeg Kaiserlau- tern kansen. Na de hervatting was de strijd snel beslist toen Mumme en Kliemann de voor sprong tot 3-0 opvoerden. Vier Ray Kennedy, de sterke aanvaller van Arsenal opent de score tegen Nottingham Forest. Doelman Jim Barron ligt verslagen op de grond minuten voor tijd bracht Pir- rung het verschil tot twee doel punten terug. Een enerverend duel zagen de 22.000 toeschouwers bij de ont moeting Borussia Mönchenglad- bachSchalke 04. Tot 18 minu ten voor tijd leidden de bezoe kers met 2—0. Le Fèvre en Heynckes, die een strafschop benutte, zorgden in die slotfase nog voor een onbeslist. Italië In de Italiaanse competitie ver loor Internationale met 2-1 van Cagliari. Hierdoor raakten de halve finalisten uit de Europa Cup-toernooi nog verder achter op leider Juventus. Deze laatste ploeg versloeg Varese met 1-0, terwijl stadgenoot Torino op de tweede plaats bleef door de zege van 3-1 op Catanzaro. De derde plaats is voor Cagliari en Fiorentina, die twee punten ach terstaan op Juventus. In Portugal werd gespeeld om de nationale beker. Benfica behoef de niet in actie te komen in ver band met de wedstrijd die Ajax' tegenstanders speelden in Parijs tegen Bayern München. Benfica won met 2-1. In Frankrijk moest koploper Mar seille een nederlaag incasseren tegen St. Etienne met 2-1. Mar seille bleef echter ruimschoots aan kop met vijf punten voor sprong opvNimes. BERGHAREN De Neder landse motorcrossers heb ben er gisteren te Bergha- ren geen moeite mee ge had een vloot van buiten landse rijders van de twee de garnituur achter zich te houden. In de eerste manche van de internationale 55 cc-klasse leek Pierre Karsmakers een onbedreigde overwin ning te gaan behalen, Der tien van de zeventien ron den voerde Kasmakers het veld aan met een voor sprong van vijftien secon den. Zijn rit naar het succes brak ech ter in de volgende omloop van 2500 meter plotseling af. Een defecte versnellingsbak stelde hem buiten gevecht. Tandarts Gerrit Wolsink schreef na het uitvallen van Karsmakers de eerste manche zonder moeite op zijn naam. Ook in de tweede manche maakte Wolsink geen fout. Nederland heeft eerste paasdag op het circuit „de Schaapsloop" te Valkenswaard een zeer ruime overwinning behaald in de zij- spaninterland tegen Zweden. De Nederlandse ploeg kreeg 48 pun ten tegen Zweden 127. De plaatselijke favoriet Broer Dirkx, die met zijn bijzitter Dick van der Wolf op een Nor ton Wasp reed, won beide man ches over 25 minuten en twee ronden (een ronde was 2250 me ter). Stef van der Sluis uit Arnhem heeft op eerste paasdag in Ro den ook de tweede wedstrijd, DEN HAAG Haarlem, dat gisteren een vrije dag had, moest toezien hoe de voor sprong op nummer twee, Heerenveen, tot zes punten terugliep, door de zege van 21 van de Friezen op Eindhoven, dat te laat op toeren kwam. Er vielen gisteren geen verrassingen van formaat te noteren in de eerste divisie. Wagenin- gen verspeelde andermaal een punt, nu aan Cambuur. Eindhoven moest de derde plaats afstaan aan AZ'67, dat HVC met 1—0 de baas bleef. £)e Graafschap-Helmond Sport 1 2. Verreyken 01, rust, Hid- dink 1—1, Van Lier 1—2. Toesch.: 5.000. Een taktisch beter spelend Hel mond Sport heeft in Doetinchem een meer dan verdiende over winning behaald op een dom spelend De Graafschap. Je Volewijckers-Fortuna VI. 3—0. Waaijenberg 10. rust, Lok 20, Waaijenberg 30. Toesch. 2.500. Een zeer aantrekkelijke wedstrijd die vlot voetbal van De Vole- wijckers liet zien. In de tweede helft bleek de conditie van De Volewijckers het beste. ieerenveen-EIndhoven 2—1. Wierts 1—0, Zoetendal 20, rust, Senders 2—1. Toesch. 9.000. /oor rust was Heerenveen heer en meester en kwam Eindhoven er niet aan te pas. Pas in de tweede helft hervonden de gas ten zichzelf. Toen was het ech ter te laat. Aoda JC-Fortuna SC 2—0. Dooien 1—0, rust, Van Rooy 2—0. Toesch. 8.500. Een ruim verdiende overwinning voor een beter spelend Roda JC. Taktisch was Roda de beste ploeg. Vageningen-Cambuur 00. Toesch. 5.000. len stevig en niet hoogstaand duel waarin Wageningen door vele goede scoringskansen te •missen tenslotte een punt moest afstaan. VV-Blauw Wit 2—3. Rijkuiter 1 '—0, rust, Bakkes 20, Sumter 21, G. Kramer 22 en 23. Toeschr. 2.000. een stevige vaak veel te harde wedstrijd heeft Blauw Wit met i moeite in de tweede helft een I overwinning kunnen behalen. Vier spelers werden genoteerd. 'C VVV-DFC 1—1. Vorstenbos 0—1, rust, Verbon 1—1. Toesch. AZ'67—HVC I—0. 0—0 rust, Vre- denburg 1—0. In een aardige wedstrijd heeft HVC te weinig gekregen voor het vele en goede werk dat het in de wedstrijd tegen AZ'67 ver richtte. Heracles-PEC Zwolle 1—2. Rorje 0—1, Leidekker 1—1, rust, Stof fels 1—2. Toesch. 1.000. Een op matig peil staande wed strijd waarin PEC over het ge heel genomen sterker speelde en op de aanval durfde te spe len. Willem II-Veendam 01. V.d. Weide 0—1, rust en eindstand. Toeschr. 800. Willem II heeft door eigen schuld - het miste vooral in de tweede helft enige opgelegde kansen de beide punten aan Veendam mee moeten geven. Blauw Wit-Willem II 0—0. Toesch. 1.500 (zaterdag ge speeld). In een onaantrekkelijke wedstrijd hebben Blauw Wit en Willem II een voor eerdere datum vastge stelde wedstrijd gespeeld. De uitslag 0—0 was de beste ver houding. Een ideaal vrljetljdsshirt met 't originele embleem van de Mars Energie Stars erop. Voor trimmers, sporters, voor iedereen die graag T-shirts draagt, 't Heeft twee kleuren: heldergeel en vol rood. Voor 4 Mars wikkels maar f 5,45 is het van u! Kijk op de speciale Mars wikkel hoe u het '1 snelst In huis hebt. tellend voor het Nederlands kampioenschap 250 cc motor cross, gewonnen, Op het circuit van de Zuurse duinen zegevier de Van der Sluis, die ook in 1970 kampioen was maar vorig jaar de titel aan Jo Lammers moest laten wegens een knie operatie in beide manches. Jan de Vries, wereldkampioen in de 50 cc-klasse, heeft zondag in de eerste wegrace van het nieu we seizoen de finish niet ge haald. De kleine renner leidde weliswaar in de eerste ronde van de wedstrijden te Heeswijk bij Den Bosch. Wegens machi nepech werd hij evenwel al snel uitgeschakeld waardoor Rama ker de leiding kon overnemen en zegevierde in de lichtste klasse. De Rotterdammer Cees van Don gen behaalde voor 8000 toe schouwers een gemakkelijke zege in de 125 co-klasse en W4i Hartog triomfeerde even ge makkelijk bij de kwartliters, ijdens de training kwam de Am sterdammer Cor Kempers we gens een vastlopende motor ten val. Ko Becht uiilt Abhenes, die kort achter hem reed, kon niet meer uitwijken en reed in volle snelheid over Kempers heen. Beide renners liepen onder meer een heupfractuur op. Zij werden naar het ziekenhuis overgebracht. ren) met Hemeyla, 5. Winkel (Vrie zen veen) met Kreldler. 125 cc-klasse: 12x2885 m: 1. Van Don gen (Rotterdam) met Yamaha gem. 118.818 km/uur. 2. Valster (Alblas- serdam) met MZM. 3. Zoombelt (Ol- debroek) met Malco. 4 Huberts (Den Haag) met MZ. 5. NIJland (Westendorp) met Maico. Snelste 120.949 km/ :-klassc (Abbekerk) Wolsink „in vogelvlucht" op zijn Husqvarna (500 cc) tijdens de internationale motorcross van Bergha- 12x2885 m: 1. Hartog met Yamaha gem. 124.681 km/uur. 2. Ankone (Olden- zaal) met Yamsel, 3. Van de Broe- ke (Mldelburg) met Yamaha. 4. Bo- vee (Meerlo) met Yamaha. 5. Schermer (Castrlcum) met Suzuki. 3.000. i een aantrekkelijke wedstrijd heeft DFC meer verdiend dan het gelijke spel. Maar de grote en makkelijke kansen liet men teveel liggen. f,-' 4gpy .<j-' J. Huiberts jr. maakte zijn ererondje op Duindigt. Met Geatonka werd hij winnaar van de Grote Paasprijs I WASSENAAR Vrij onverwacht maar erg knap, heeft Huiberts jr. gistermiddag op Duindigt Geatonka naar de winst gereden in de Grote Paasprijs. De Groten hebben een zeer felle jacht ontketend tegen het slot van de race, maar Geatonka beet zich uitstekend vast aan de kop, waar ze kort na de start terecht was gekomen. Hardy Regina kwam aan de bin nenzijde opzetten, Hazleton B gaf zijn bekende eindschot af en ook Gudo v. Bonni kwam in de buurt van Geatonka, die echter knap won. Henri Buitenzorg presenteerde zioh dit jaar voor het eerst. Het werd meteen een ruime zege. Op de tweede plaats eindigde Dave Fez, voor Pepitone Hanover. De Mijl voor volbloeds bracht Ca- pri Pilot op de eerste plaats i voor Poly Trek. De koers voor amateurs leverde een zege op voor Hartin Gerda. Posius reed haar heel beheerst en gemakke lijk om de rest van het veld heen, waarna zij één ronde lang '2 aan kop lag. Enige vroe-g-klare driejarigen le- verden bij de dravers een koers op pure hardheid. Jagend tegen de harde wind in kon Captain Scotch met minimaal verschil de van start af leidende Kolja T verslaan. Op enige afstand werd F Keen Speed, die veertig meter t extra handicap had, derde. RECKLINGHAUSEN Gilbert Martens heeft eerste paasdag op de renbaan van Recklinghausen voor een grote verrassing ge- zorgd door voor favoriet Willy Rode het Europees rijderskam pioenschap voor zich op te ei- ij sen. Na de eerste zes wedstrij den, donderdag op de dravers- baan van Hilversum gereden. leidde de 34-jarige Duitse kam pioen met tien punten voor sprong. De Belg nivelleerde dat verschil niet alleen, hij bleef zelfs twaalf punten boven het totaal, dat Rode in de twaalf heats behaalde. De Nederlandse vertegenwoordi ger Jan van Dooyeweerd slaag de er volgens de verwachtin gen overigens in Reckling hausen niet in, zich nog bij de eerste drie te scharen, zodat hij niet zal mogen deelnemen aan het wereldkampioenschap dat in de Verenigde Staten en Canada wordt gehouden, vermoedelijk in de periode van 28 april tot 7 mei. DA eindrangschikking1. Mortens (Belg) 96 pnl. 2. Rode (W.DId) 84: 3. GuzzlnaU (It) 76: 4. Van Dooye weerd (Ned) 64: 5. Bralhnlm (Den) 60: G. Mnrschall (Hong) 57; 7. Ba ron von Beess (Oost) 50: S Thore- sen (Noor) 42: 9. Stefanescu 'Roem) 34: 10. Verroken (Fr.) 31; 11. Good (Zwed) 30. Het gaat hier weliswaar niet om dc hoogste klasse, maar op Duindigt is toch waarschijnlijk de vijfde koers van deze woens dagmiddag het meest interes sant. Bij de in het algemeen nog jonge dravers zit van alles dat op zijn weg naar de top is. Intrepide bijvoorbeeld: het paard dat al een keer of drie achter een tweede werd en dus eeri toonbeeld van regelmaat is. Dan Jury. een van de waar schijnlijk erg sterken van die jaargang. De rare Jungfrau W. die tot de beste, maar even ge makkelijk tot de slechtste pres tatie in het hele veld in staat is. Dan zit daar Ido van Alkestis, een paard met klasse dat mis schien nog even aanlooptijd' te goed heeft. Verder Irresistible, Ilona Carbonari en Ike Padua kunnen het gezien recente pres taties ook best doen. Al met al een geweldig moeilijke trio- koers. Om half drie is de eerste start. Onze voorspellingen Tizianprijs (2000 m., autostart, met trio): Kolia T - Klif Arota - Kephalus P. Outsider: Kastali- des. Tombolaprijs (2140 m.) Jaspis du Bois - Jo Roodnoot - Johannes Trix. Trabantprijs (2000 m., autostart, met trio): Jazon Buitenzorg - Irona - Iris du Coq d'Or. Outsi der: Jour Buitenzorg. Golden Birdprijs (ren, 1350 m.): Ronald - Nancy - Merrygo. Traviataprijs (2000 m., autostart, met trio): Intrepide - Jury - Jungfrau W. Outsider: Idylle Miss. Tom Mixprijs (2140 m.): Boy van Quick - Detra - Dox van Rood en Noot. Trixprijs (2000 m., autostart, met trio): Henry Belwin - Important D - Icecream. Teaorijs (1600 m., autostart): Gie- teling - Hansi Buitenzorg - Her man. Good Luckprijs (ren. 2600 m.. met trio): Bagheera - Big Boss - Pa trick. Thea Corneliaprijs (2140 m.): Is- nathan - John Areta - Ike Hol- landia.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 16